Spanyol Kupa & Szuperkupa

Helyt áll-e csapatunk a BL-ben? Megnyerjük-e a Bajnokságot? Mi a helyzet a Király Kupával? Kellenek-e a barátságos mérkőzések? Hol lehet nézni a meccset? - Távkapcsolóval a kézben. Ha mondanivalód van, kerülj beljebb!
Avatar
davi10
Llegenda del Barça
Hozzászólások: 6587
Csatlakozott: 2007.10.06. 20:02:40
Tartózkodási hely: Budapest

2022.02.04. 09:52:42

bence0330 írta:
2022.02.04. 08:47:14
Sőt, sajna a stadionon kívül is. Azért én nem érezném jól magam, ha így érkeznék meg a meccsre, kicsit durva volt. 35. mp-től: https://www.youtube.com/watch?v=Rix8jHJOjjo
Na jó, azért ez mindem volt, csak brutally attacked nem :D Szerintem a játékosok 90%-ának fel sem tűnt, ha egymással dumáltak vagy a telefonjukat nyomkodták.
Ilyen buszos fogadtatáshoz képest ez egy semmi :D
Sinya22 írta:
2022.02.04. 09:42:56
A Betis is nagyon jó formában van ebben a szezonban, legalább is eddig, nem lennék benne biztos, hogy a Bilbao az esélyes jelenleg, akkor sem ha 2 nagyot ütöttek ki.
Érdekes lesz, mostanában minden évben van egy csapat, akik felszívják magukat, aztán kipukkadnak, tavaly a Sociedad-ot kiáltották ki bajnoknak szeptemberben :D
A Bilbao meg teljesen hektikus, tavaly is szánalmas volt ahogy kiálltak a döntőben (sőt ha jól emlékszem mindkét döntőt elbukták), előtte meg csak behúzták a szuperkupát.
Kép
"A Futball nyer, ha a Barca nyer"
"Ez a két szín, zöld és fehér minden másnál többet ér
Hát indulj és bátran énekelj velünk egy dalt a Fradiért"
Avatar
Sinya22
Director del Fútbol
Hozzászólások: 3186
Csatlakozott: 2017.08.21. 17:40:25

2022.02.04. 09:42:56

A Betis is nagyon jó formában van ebben a szezonban, legalább is eddig, nem lennék benne biztos, hogy a Bilbao az esélyes jelenleg, akkor sem ha 2 nagyot ütöttek ki.
Avatar
bence0330
Az Év Fórumozója 2022
Hozzászólások: 6884
Csatlakozott: 2020.07.16. 19:01:18
Tartózkodási hely: Pécs

2022.02.04. 08:47:14

brownieheaven írta:
2022.02.04. 08:41:06
Márpedig náluk sokat számít, hogy milyen hangulat van a San Mamésben, elég visszanézni a tegnapi vagy az ellenünk vívott meccs összefoglalóját.
Sőt, sajna a stadionon kívül is. Azért én nem érezném jól magam, ha így érkeznék meg a meccsre, kicsit durva volt. 35. mp-től: https://www.youtube.com/watch?v=Rix8jHJOjjo
ter Stegen; Cancelo - Cubarsí - Araujo - Koundé; Gündogan - Christensen - Pedri; Felix - Lewy - Raphinha
Avatar
brownieheaven
Jugador d'estrella
Hozzászólások: 472
Csatlakozott: 2014.08.04. 14:08:04
Tartózkodási hely: München

2022.02.04. 08:41:06

Rivaldo11 írta:
2022.02.04. 08:29:31
Megnézném amúgy milyen csapata lenne a B. aszkoknak, ha mondjuk elveiket felrúgva igazolnának a jelenlegi maghoz pár minőségi játékost. Komoly tényezők lehetnének, főleg mostanában, amikor a színvonal amúgy sem verdesi az eget.
Én nem tudom, lenne nekik egyáltalán keretük arra, hogy nagyokat robbantsanak a piacon?
Másrészről meg nekik épp ebben rejlik az erejük, hogy egy tradíciók irányította csapat. Ha elkezdenének hirtelen nem baszk származású (vagy nevelésű) játékosokat is igazolni, simán kinézem a szurkolótáborukból, hogy a kemény mag támogatását elveszítenék. Márpedig náluk sokat számít, hogy milyen hangulat van a San Mamésben, elég visszanézni a tegnapi vagy az ellenünk vívott meccs összefoglalóját.
Avatar
Rivaldo11
Llegenda del Barça
Hozzászólások: 8005
Csatlakozott: 2006.08.22. 11:44:15
Tartózkodási hely: Budapest

2022.02.04. 08:29:31

Ha belegondolok micsoda halott hangulat volt itt, mert hosszabbítás után kiestünk a Bilbao ellen...
Megnézném amúgy milyen csapata lenne a B. aszkoknak, ha mondjuk elveiket felrúgva igazolnának a jelenlegi maghoz pár minőségi játékost. Komoly tényezők lehetnének, főleg mostanában, amikor a színvonal amúgy sem verdesi az eget.
Rivaldo-A Legnagyobb.
Avatar
brownieheaven
Jugador d'estrella
Hozzászólások: 472
Csatlakozott: 2014.08.04. 14:08:04
Tartózkodási hely: München

2022.02.04. 07:52:04

Ezek után az oroszlánoknak már csak csak be kéne húzniuk. Hihetetlen mennyit összeszerencsétlenkedtek a Copában az utóbbi években, Valahogy mindig eljutnak a döntőig, vagy legalább kiejtenek egy-két top 4-es csapatot, de az utolsó lépésnél aztán rendre elbukják. Talán idén összejön nekik, nekem valahogy mindig szimpi volt, ahogy a kupára minden évben felszívják magukat.
Avatar
csabimo
Capitá del Barça
Hozzászólások: 946
Csatlakozott: 2006.01.13. 02:09:37
Tartózkodási hely: bonyhád

2022.02.04. 07:21:29

Troym írta:
2022.02.03. 23:53:48
Na a Madrid is befejezte.
Akkor idén se tripláznak 🤡 szegény Carlo papa nehogy még a bajnokság is berezegjen ha Vinicius zsunior kifog egy gyengébb helyzetkihasználós távaszt.
Troym
Entrenador del Barça
Hozzászólások: 2455
Csatlakozott: 2009.08.15. 12:12:47

2022.02.03. 23:53:48

Na a Madrid is befejezte.
Ter Stegen - Kounde - Araujo - Christensen - Balde - De Jong - Pedri - Gündogan - Raphinha - Yamal - Lewandowski
Avatar
csababarca
Az Év Fórumozója - 2021
Hozzászólások: 15406
Csatlakozott: 2005.10.03. 21:19:38
Tartózkodási hely: Dabas

2022.01.22. 10:30:54

Azért ennyit írni egy gólról amit megelőzött 3-4 alappassz és egy klasszis megoldás kellett a végére…na ez az amikor a hurráoptimizmusról beszéltem.

Rúgtunk ilyen gólokat Koemannal is, de még Setiennel is.
"Amikor nézzük Őt, akkor értsük meg ez egy sajátos játékos akit látunk, ez totálisan egyedi. Háromszor verte meg úgy Gvardiolt, hogy az magasabb, erősebb, gyorsabb, fiatalabb, energetikusabb. Ezt írd már le nekem számokkal. Ez mutatja azt, hogy micsoda valójában a futball."
mess2009
Director del Fútbol
Hozzászólások: 4285
Csatlakozott: 2009.01.30. 11:58:28

2022.01.22. 09:47:22

soadroli írta:
2022.01.21. 11:24:42
nem taktikai hiányosságok? az, hogy még mindig ezt a köpedék tikitakát nyomatjuk ennyi óriási égés után, meg látva hogy elszaladt mellette a futball...vicc. állítom egy nb1-es csapat pörgősebben játszik.
örömmel fedeztem fel, hogy azért nem vagyok teljesen egyedül =D>
bence0330 hoz: az írói vénád dicséretes, meg sem kísérlem túlszárnyalni. ha nem érted miről beszélek beszéljen helyettem a mester, Guardiola. az amit ő csinál azért egyedi a világ elitben, mert hordozza a ...."ha nálunk van a labda..." alapvetés egyes elemeit de e mellett ízig vérig korszerű és eredményes.
a saját csapatunk sajnos mára egyetlen elemet sem hordoz, (a ma eredményes fociból)azért játssza ezt a - mondjuk ki- alig megnevezhető valamit, ami nem tiki-taka (mondják itt is) de nem is direkt foci, bár mondják itt is... talán egy kezdő edző régvolt sikereinek a leképezési kísérlete.
a gólunk dicshimnuszához: megnézetem. a megelőző passzokban semmi tudatosság nem volt, csak egy beidegződés, üres emberhez passz! (némi rosszindulattal: szabadulni a labdától) Busketnek konkrétan Pedrihez kellett volna passzolni mert az jobb helyzetben volt - szintén üresen, egy dologban javíthatok viszont magamon, Torresnek nem csak a lövése de a lövés előtti mozdulata(majdnem csele) ahogy tisztára játszotta magát, nos az is klasszis elem volt.
a másik oldalról szemlélve: ez a gól a Torrest nem szerelő védő egyéni hibája volt, ilyen szimplán. azért annak a gólnak piszokul örültem...ami manapság ritkán adatik.
Avatar
ocsike83
Jugador d'estrella
Hozzászólások: 278
Csatlakozott: 2022.01.05. 21:10:37
Tartózkodási hely: Győr

2022.01.22. 09:20:35

vg99 írta:
2022.01.22. 06:31:41
Tök jól hullámzunk, a 4be sem.férünk be, és a jó kis csapatunk van között meccsről meccsre.. :)

Szerintem Fati és Dembele nélkül előrejátékban semmi váratlan, gyors, kreatív nincs.
Gavi, Nico nagyon tehetségesek, de nem várhatjuk, hogy évi 40-50 meccset jól le tudnak hozni.
Piqué, Alba, Alves, Busi a karrierje végét járja,
a hollandok formán kívül vannak valamiért.
Innen szép nyerni.
Xavit nem kárhoztatom, nem tud stabil csapattal játszani, amikor végre mindenki visszatér, pár nap alatt megint sokan kiesnek. Így marha nehéz.
Az biztos, hogy egy szem Haaland nem oldja meg a gondunkat, min. 5-6 játékos kellene. Mivel ennyi minőségi úgy sem jön, tűzzünk ki reális célokat. Idén az első 4, fiatalok megtartása.
Egyetértek. Cél a 4. hely. Bár nézem az 1-6. helyezettet és azon gondolkodtam, vajon ki fog onnan kiszorulni? Real, Sevilla nem. Betis igen jó idényt fut, szerintem nem pukkadnak ki. Sociedad talán...Atletico...hát nekik azért jobb keretük van egy nagy hajrára, mint nekünk.
Én most ezt a 4. helyet, úgy ünnepelném, mint a bajnoki címet. Egy ilyen viharvert, motiválatlan, nyugger+ifista kombo kerettel maga lenne a csoda.
Én beáldoznám érte az EL-t is. Tény, h Xavi statisztikáját rontaná, de most az mindegy.
Ez a csapat nem az ő csapata. Annyi előny van benne, h nem nyáron jött, hogy van + fél éve vagy megtanítani a taktikát, vagy kiszórni a selejtet.
Annyit tennék még hozzá, hogy a franciáink el sem kapták még a hullámokat... :-)
Valdes - Puyol, Touré, Pique, Sylvinho - Iniesta, Busquets, Xavi - Henry, Eto'o, Messi
vg99
Capitá del Barça
Hozzászólások: 539
Csatlakozott: 2019.04.15. 18:07:51

2022.01.22. 06:31:41

Tök jól hullámzunk, a 4be sem.férünk be, és a jó kis csapatunk van között meccsről meccsre.. :)

Szerintem Fati és Dembele nélkül előrejátékban semmi váratlan, gyors, kreatív nincs.
Gavi, Nico nagyon tehetségesek, de nem várhatjuk, hogy évi 40-50 meccset jól le tudnak hozni.
Piqué, Alba, Alves, Busi a karrierje végét járja,
a hollandok formán kívül vannak valamiért.
Innen szép nyerni.
Xavit nem kárhoztatom, nem tud stabil csapattal játszani, amikor végre mindenki visszatér, pár nap alatt megint sokan kiesnek. Így marha nehéz.
Az biztos, hogy egy szem Haaland nem oldja meg a gondunkat, min. 5-6 játékos kellene. Mivel ennyi minőségi úgy sem jön, tűzzünk ki reális célokat. Idén az első 4, fiatalok megtartása.
Avatar
bence0330
Az Év Fórumozója 2022
Hozzászólások: 6884
Csatlakozott: 2020.07.16. 19:01:18
Tartózkodási hely: Pécs

2022.01.21. 22:07:59

Guille írta:
2022.01.21. 20:35:42
Háát én tényleg értékelem az optimizmusodat, de azért ez az akció nem volt egy annyira kidolgozott darab. Azért régen nem arról szólt a taktika, hogy vki majd bevágja 15-ről, hanem a végletekig kijátszottuk általában a helyzeteket, a nagy részénél már a végén Dombi Tibi is bevágta volna, ha tudja, hova kell helyezkedni, annyira meg volt konstruálva minden. Tegnap lényegében Busi letette Torresnek, ő meg nagyon szépen betekerte. Persze, jöttek Messitől és a többiektől az egyéni villanások régen is, de azért általában azon sírtunk a meccseken, hogy tudnak ennyi tökéletes helyzetet elszórakozni, 8-10 gólokat is lőhettünk volna sok meccsen, ha nem játtszuk túl a dolgot. Most meg lényegében helyzetünk sem volt, ezt sem nevezném igazi helyzetnek, amiből a gól lett.
Nyilván nincs értelme összehasonlítani a két időszakot, csak én a mai napig úgy érzem, hogy azt próbáljuk másolni, csak már nem tudjuk, mire volt az jó, meg nincs hozzá meg a skill. De leragadtunk ebben az álomvilágban, ahogy egyébként a spanyol válogatott is, bár most egy kicsit életet lehet bele Lucho, de ott is ugyanez a szindróma.
Tegnap még csak a dominálás sem ment mondjuk, ez igaz, ilyenkor még fájóbb, hogy kontrázni sem tudunk, meg igazából semmi fegyverünk nincs, csak tanácstalanul passzolgatunk elöl. Szerintem meccsenként egy ilyen édeskevés én ebből jóval többet várok, de elfogadom, hogy lehet, hogy én vagyok túl szőrősszívű Xavival és a csapattal.
Direkt foci? Direkt focit a Bilbao játszott, nem mi (ezt vidra megjegyzésére írom).
Máshogy látjuk, vagy talán mást várunk. :)
A többi részével egyetértek, ne érts félre, nem akarom nyilván a top Barcához hasonlítani a csapatot, de ennél a jelenetnél nálam akkor is ez villant fel. Nyilván, én is írtam, hogy ez édeskevés, csak most az ilyen apróságoknak is örülni kell, legalábbis szerintem.
Azért én leírnám mit láttam ennél a jelenetnél, mert szerintem Torres lövése "csak" a pont volt az i-re, és szerintem egy olyan tudatos kombináció volt, amit 1,5 év alatt nem láttunk a holland alatt. Nem tikitakában, másban sem.

1.: Torres - ahogy Xavinál többször megfigyelhettük a szélsőknél - szinte már kínos pontossággal a vonalon helyezkedik a szélen. Tőle indul az egész.
2.: Megtalálja Albát, aki (most hagyjuk, hogy amúgy milyen [auto_cenzúra] volt a meccsen) tankönyvbe illően helyezkedik megjátszhatóan.
3.: Ugyanígy Alba passzol Gavinak, aki szintén TÖKÉLETES helyen várja a labdát
4.: Gavi visszapasszolja Albának, ez volt a legegyszerűbb elem az egészben, de akkor is jó sebességgel érintőből történt. Mindeközben Ferran, akitől az egész indul, jön befelé, hogy jó pozícióba kerülhessen esetlegesen, vagy passzjátékban, vagy direkt helyzetbe.
5.: Alba jól veszi észre a szintén tökéletesen helyezkedő Busit, és ő is egyérintőből odateszi a lába elé
6.: Eközben Ferran beér a 16-oson belülre, és tökéletes pozícóban várja Busquets labdáját, aki lábra is teszi
7.: Ferran gyönyörűen bevarrja.

A támadásban mindenki egy érintésből tette tovább a labdát, kivéve Busit a végén. 9 mp volt a széltől elindulva amíg a labda hálót fogott. A labda meg ment olyan sebességgel, hogy a baszkok a gól után is csak álltak és néztek, hogy most ez mi volt, nemhogy a támadás közben. Minden passz előtt tökéletes labda nélküli mozgás volt, a passzok mind tökéletesek voltak, Ferran tudatos vonalról - 16-os sarkáig történő mozgása... ezek mind Xavi kézjegyei, szerintem hihetetlen mennyiségű tudatosság, technika, sebesség volt az egészben. És nem bóják között, hanem elég komoly védők nem tudták lekövetni az egészet, mert egyszerűen gyorsabb volt a labda, mint az emberek. Szerintem innentől van értelme a dolognak.

Még egyszer, ez önmagában tényleg kevés, több kell, folyamatosabban kell, stabilabban kell. Van gond hátul, van gond az öregekkel (erőnlét meg mentális dolog alap, de Xavinak nincs köze hozzá), ebből van, amit Xavi sarának tartok egyelőre. De akkor is, egy tudatosan felépített támadás végén lőttünk gólt, nem csak úgy a vakvilágban találtunk egyet LDJ fején. Szerintem az egész olyan volt, mintha épp magyarázná pontokkal a táblán, kb meg volt rajzolva. Ez nálam bizakodásra ad okot, hogy mondjuk 1 év múlva ebből sokkal komolyabb dolgok sülhetnek ki.
Ilyenekből láttunk többet az Al Saddnál, csak az arabok nem ilyen sebességgel tolták végig a dolgot, ott a lassabb tudatos helyezkedéses passzjáték már elég volt. Itt nem, ez a tempó kell, hogy eredménye legyen, de képesek rá a játékosaink, mert sokkal ügyesebbek, gyorsabbak, mint az arabok + Cazorla (akármekkora zseni és egyik kedvencem volt a csávó).

És ez épp ilyen volt. Jutglá nagy meccsén meg folyamatos kiugratásokra játszottunk rá elég profin, jó mozgásokkal, már nem tudom melyik meccs volt az, tán tudod, melyikre gondolok. Ott is érződött a tudatosság, csak más volt az elképzelés. Látszik, hogy többdimenziós Xavi, és ennek a több dimenziónak mind láttuk már nyomát itt-ott. Hébe-hóba.
ter Stegen; Cancelo - Cubarsí - Araujo - Koundé; Gündogan - Christensen - Pedri; Felix - Lewy - Raphinha
Avatar
Guille
Capitá del Barça
Hozzászólások: 802
Csatlakozott: 2018.01.29. 08:34:40
Tartózkodási hely: Hungría

2022.01.21. 20:35:42

bence0330 írta:
2022.01.21. 15:51:41
A vége azért furcsa, ennyi erővel soha nem a tiki-taka nagysága, Iniestáék labdajáratása és Pep miatt nyertünk, hanem mert Messi meg Villa meg aki épp ott volt berúgta a végén. :D Persze, az nyilván igaz, hogy kell a jó megoldás a végén, de Ferrán nem került volna helyzetbe enélkül. Tán a Ferrán topikba írtam, hogy szerintem pont ő hiányzott az ilyen gyors labdajáratás végéről. Egy olyan fazon, aki miután szétszivattuk 4-5 villámpasszal a védelmet, gondolkodás nélkül elvállalja és be is varrja. Nyilván ha nincs ilyen ember, felesleges a helyzetbe kerülés általában, szóval egy ilyen góllövő a kirakós utolsó darabja ebben az egyenletben. De bizony azzal a villámnégyszögeléssel hoztuk őt lövőhelyzetebe, ez pont az egyéni villanás ellentéte volt, egy 4 főből álló csapatmunka, amiről amúgy sütött Xavi keze munkája. És továbbra sem látom, hogy lenne a világon olyan védelem, ami ezt lekövette volna.

Nyilván ebből több kell, és a 16-os előtt is többet kell lennünk, hogy egyáltalán lehetőségünk nyíljon ilyen játékra. De akkor is olyan gyönyörű, tudatos játék volt, aminek lehet örülni, és előremutató is lehet.
Háát én tényleg értékelem az optimizmusodat, de azért ez az akció nem volt egy annyira kidolgozott darab. Azért régen nem arról szólt a taktika, hogy vki majd bevágja 15-ről, hanem a végletekig kijátszottuk általában a helyzeteket, a nagy részénél már a végén Dombi Tibi is bevágta volna, ha tudja, hova kell helyezkedni, annyira meg volt konstruálva minden. Tegnap lényegében Busi letette Torresnek, ő meg nagyon szépen betekerte. Persze, jöttek Messitől és a többiektől az egyéni villanások régen is, de azért általában azon sírtunk a meccseken, hogy tudnak ennyi tökéletes helyzetet elszórakozni, 8-10 gólokat is lőhettünk volna sok meccsen, ha nem játtszuk túl a dolgot. Most meg lényegében helyzetünk sem volt, ezt sem nevezném igazi helyzetnek, amiből a gól lett.
Nyilván nincs értelme összehasonlítani a két időszakot, csak én a mai napig úgy érzem, hogy azt próbáljuk másolni, csak már nem tudjuk, mire volt az jó, meg nincs hozzá meg a skill. De leragadtunk ebben az álomvilágban, ahogy egyébként a spanyol válogatott is, bár most egy kicsit életet lehet bele Lucho, de ott is ugyanez a szindróma.
Tegnap még csak a dominálás sem ment mondjuk, ez igaz, ilyenkor még fájóbb, hogy kontrázni sem tudunk, meg igazából semmi fegyverünk nincs, csak tanácstalanul passzolgatunk elöl. Szerintem meccsenként egy ilyen édeskevés én ebből jóval többet várok, de elfogadom, hogy lehet, hogy én vagyok túl szőrősszívű Xavival és a csapattal.
Direkt foci? Direkt focit a Bilbao játszott, nem mi (ezt vidra megjegyzésére írom).
Avatar
Cseri
Entrenador del Barça
Hozzászólások: 1784
Csatlakozott: 2010.11.19. 08:58:48
Tartózkodási hely: Pécs

2022.01.21. 19:51:16

Tegnapi meccs kapcsán újra eszembe jutott, hogy mennyire eltűntek a valódi 10-esek a mai fociból, akik elkérték, és osztották a zsugát, ahogy kellett. Nekem hiányoznak, de tudom ez egyéni szocprobléma. :)
„Az egyik oldalon van egy csapat. A másik oldalon is van egy csapat, amiben ott van Lionel Messi. Az úgy egy teljesen más történet. Amikor az emberek különböző csapatokat elemeznek, emlékeztetniük kell magukat arra, hogy ez az egy ember mindent megváltoztat. Vele másképp néz ki egy csapat.”
Kovbal88
Entrenador del Barça
Hozzászólások: 2165
Csatlakozott: 2013.07.17. 16:50:38

2022.01.21. 19:22:03

Saviola írta:
2022.01.21. 09:55:17
Lehozott az életről ez a meccs, csúnyán.

Stegen most hozott bravúrokat, védelem nélkül neki sem egyszerű.

Hiába hajtanak az öregek, ha kevés. Albának volt olyan periódusa, amikor konkrétan nem volt jó labdája, a kisebbik Williams meg akkor etette, amikor akarta. Nem szint Ő már ide, hiába van múltja.

Piqué a párja. Én értem, hogy katalán, meg tényleg küzd, nem tagadom, de pl. nekem ne mondja senki, hogy a második gólnál egy fiatal, életerős védő nem tárazott volna le mindenkit a gólvonalon, labdástól, mindenestől. Piqué meg forgott a hátán, mint a teknős, nagyobb szélben.

Alvest imádom, de többször indította a ellenfél támadásait, mint a miénket. A 38 év az 38 év, akármekkora spíler is.

Araujo sem hozta magát szerintem, pedig rá lehetne építeni.

A középpálya színtelen, szagtalan. Busquets olyan lassú, hogy öreganyám előbb megfordul.

S lehet most meg leszek dobálva, de én a Pedri-Gavi kettőstől sem hasaltam el. Semmi krearivitás, Fatinak jobb indítasai voltak, mint nekik, szerintem kevesek, Nicoval az oldalukon.

A csatársor pedig..hát. Zs kategória. Abdenek minden 10. csele, ha bejön, Jutglának a nevét sem hallottam.
Ferran szép gólt lőtt, de ennyi.

FDJ pedig borzalmas. Egyszerűen elkeserítő látni, mennyire leépült.

Fatiról meg már beszélni sem tudok, nem hiszem, hogy rá kellene számítani hosszútávon.

Összességében Xavi sem tudta megváltani a világot, ezz a kerettel nem is fogja, ez biztos.

Sötét idők jönnek, az EL fix bukó, a 4. helyhez meg mocskosul meg kell izzadni.

Ha Haalandnak van egy kis esze, a Barcelona közelébe nem jön.
Ez így oké is, de azért ne gondold, hogy más csapatok olyan szép meccseket játszanak.
Egyszerűen nem tudunk kontrázni, ha csak az menne, máris jóval előrébb lenne a csapat. Vezetik kettő a kettő ellen, de megállunk bevárunk mindenkit.
Az utolsó passzok iszonyat lassúak, ott is jó lenne gyorsulni, de azért már látni, hogy focizni akarunk.
Remélem, végre elértük a mélypontot és lassan megindulunk felfelé. Pedrinek nagyon Iniesta mozgása van, benne és az igazolás Torresben lehet fantázia. A többiek, már nem biztos
Avatar
csababarca
Az Év Fórumozója - 2021
Hozzászólások: 15406
Csatlakozott: 2005.10.03. 21:19:38
Tartózkodási hely: Dabas

2022.01.21. 16:34:47

Nekem ez egy alap négyszögelésnek tűnt, amit kb u9-ben betanítanak a gyerekeknek 4 darab bója között.
Helyzetnek meg nem nevezném, ha nem Ferran van ott akkor kapura se lőttünk volna.

Fogódzkodónak jó, vagy kiindulási alapnak, de amíg minden 90 percre jut egy ilyen, addig fejen is állhatunk.

Szerintem a tegnapi meccs kritikán aluli, az első gólon kívül említésre méltó játék nem történt, se helyzetet nem dolgoztunk ki, kabaré.
Főleg nagy a kontraszt a real elleni meccshez képest.

Kíváncsi vagyok az Alaves ellen mire megyünk, nekem elegek most ilyen nyögvenyelős egy gólos győzelmek itt, több nincs a csapatban.
Nyilván lesz tavasszal pár jobb meccsünk, sokgólos győzelmek is adódhatnak akár, de nem ez a lényeg, hanem a folyamatos nyomatása a kicsiknek, és odaérni a 4.helyre szezon végén.


Azért az megint aranyos, hogy Busquetst ki tudták hozni értékelés alapján a legjobbunknak :lol: A tegnapi meccs kb Busi Xaviéra alatti leggyengébbje volt.
Most tényleg vagy az volt hogy a többiek még nagyobb kapufák voltak, vagy nem tudok mire gondolni.
5nél többet senkinek nem adtam volna.
"Amikor nézzük Őt, akkor értsük meg ez egy sajátos játékos akit látunk, ez totálisan egyedi. Háromszor verte meg úgy Gvardiolt, hogy az magasabb, erősebb, gyorsabb, fiatalabb, energetikusabb. Ezt írd már le nekem számokkal. Ez mutatja azt, hogy micsoda valójában a futball."
Avatar
bence0330
Az Év Fórumozója 2022
Hozzászólások: 6884
Csatlakozott: 2020.07.16. 19:01:18
Tartózkodási hely: Pécs

2022.01.21. 15:51:41

Guille írta:
2022.01.21. 14:14:15
bence0330 írta:
2022.01.21. 13:46:20
Na mára ezek a részek kivesztek, maradt az altatás, a passzolgatás helyzet nélkül. Körbepasszoljuk magunkat kis háromszögekben és 50-ből 49-szer semmi nem következik belőle. És erőlködünk, mintha az az egy kötelező elem létezne. Nyilván nem mindig, de az esetek nagy részében ez a forgatókönyv.
Szép kis passzolgatás ment az első gól előtt igen, bár nem a passzolgatás eredménye lett Torres helyzete/gólja, hanem mert húzott egy váratlant. Ez igazából nem volt nagy helyzet, csak egyéni villanás. Máskor innen nem lövünk, csak Torres még nem ismeri a szabályokat :D
Egyelőre szerintem még az altató passzolgatás sem igen van meg, most pl egyáltalán nem volt, kb visszaállva játszottunk.

És igen, a labdajáratás tempója lenne a lényeg, és a ritmusváltások. Előbbi most nagyon nem volt meg, nem is uraltuk a játékot, lassúak voltunk, erőtlenek, alig jutottunk el egyáltalán a 16-osig. És mégis, egy ritmusvátás még így is volt a meccsen, abból gól is lett.

A vége azért furcsa, ennyi erővel soha nem a tiki-taka nagysága, Iniestáék labdajáratása és Pep miatt nyertünk, hanem mert Messi meg Villa meg aki épp ott volt berúgta a végén. :D Persze, az nyilván igaz, hogy kell a jó megoldás a végén, de Ferrán nem került volna helyzetbe enélkül. Tán a Ferrán topikba írtam, hogy szerintem pont ő hiányzott az ilyen gyors labdajáratás végéről. Egy olyan fazon, aki miután szétszivattuk 4-5 villámpasszal a védelmet, gondolkodás nélkül elvállalja és be is varrja. Nyilván ha nincs ilyen ember, felesleges a helyzetbe kerülés általában, szóval egy ilyen góllövő a kirakós utolsó darabja ebben az egyenletben. De bizony azzal a villámnégyszögeléssel hoztuk őt lövőhelyzetebe, ez pont az egyéni villanás ellentéte volt, egy 4 főből álló csapatmunka, amiről amúgy sütött Xavi keze munkája. És továbbra sem látom, hogy lenne a világon olyan védelem, ami ezt lekövette volna.

Nyilván ebből több kell, és a 16-os előtt is többet kell lennünk, hogy egyáltalán lehetőségünk nyíljon ilyen játékra. De akkor is olyan gyönyörű, tudatos játék volt, aminek lehet örülni, és előremutató is lehet.
ter Stegen; Cancelo - Cubarsí - Araujo - Koundé; Gündogan - Christensen - Pedri; Felix - Lewy - Raphinha
aszim
Jugador del Barça
Hozzászólások: 173
Csatlakozott: 2019.02.11. 21:19:48

2022.01.21. 15:44:48

bence0330 írta:
2022.01.21. 13:46:20
A nagy kilengést egyrészt az okozza, hogy fizikálisan nullák vagyunk, és mentálisan is, illetve hogy 20 alatt és 32 felett van mindenki, és kb a 22-30 az ideális kor. A fiatalok javulnak majd, Xavi munkája szép lassan majd be fog érni, vagy minimum javulást eredményez, fiatal edző, felismeri majd pár hibáját közben, stb. Lesznek nagy mélységek, és lesznek nagyobb magasságok is.
írta:
Igen, nekem is a 24-30 éves korosztály hiányzik nagyon. A fiatalok ügyesek, de egy felszívott huszonéves megeszi őket egyenként reggelire. Az idősebbeknél biztosan van motivációs gond is, de azért 100 évesen is életben tartják a csapatot. A fizikai felkészültségünkről meg annyit, hogy Alves a 110 percben is rohant, a fiatalok meg azt sem tudták hogy melyik testrészükön kell levegőt venni.
Mi pedig a fotel mélyén legyünk egy kicsit türelmesebbek, főleg az edzővel szemben!
Avatar
vidra
Capitá del Barça
Hozzászólások: 726
Csatlakozott: 2018.05.06. 23:33:21

2022.01.21. 14:15:17

Szerintem ez a meccs taktikailag ment el. Sokkal jobban vissza kellett volna zárni, főleg a támadóknak és létszámtöbblettel építkezni.
Ahhoz a taktikához, amit alkalmaztunk, olyan emberek kellenek, akik 1-1 képesek megverni az ellenfél játékosát. Ez 10/9-szer nem működött.

Amúgy milyen tiki-takáról beszéltek? Az utóbbi idők egyik legdirektebb taktikáját nyomtuk. Koeman Sevilla elleni módszerét másoltuk kb.
Avatar
Guille
Capitá del Barça
Hozzászólások: 802
Csatlakozott: 2018.01.29. 08:34:40
Tartózkodási hely: Hungría

2022.01.21. 14:14:15

bence0330 írta:
2022.01.21. 13:46:20
Csak az a baj, hogy a Real elleni meccs volt kivételes felüdülés, de amúgy meg legyen igazad!
Nyilván bízni kell Xaviban, idő is kell, ez mind igaz, főleg, hogy mást úgy sem tudunk tenni. :)

Ezt a tiki-taka dolgot meg máshonnan fognám meg. Nyilván nem a prime tiki-takát játszuk, gondolom, nem is ez a cél, de annak a kiherélt változata nagyon erősen megvan a játékunkban évek óta, akárhogy is akarjuk nevezni. Csak régen ez altatás volt (és gyorsan történt), majd jött a ritmusváltás és a helyzet/gól. Na mára ezek a részek kivesztek, maradt az altatás, a passzolgatás helyzet nélkül. Körbepasszoljuk magunkat kis háromszögekben és 50-ből 49-szer semmi nem következik belőle. És erőlködünk, mintha az az egy kötelező elem létezne. Nyilván nem mindig, de az esetek nagy részében ez a forgatókönyv.
Szép kis passzolgatás ment az első gól előtt igen, bár nem a passzolgatás eredménye lett Torres helyzete/gólja, hanem mert húzott egy váratlant. Ez igazából nem volt nagy helyzet, csak egyéni villanás. Máskor innen nem lövünk, csak Torres még nem ismeri a szabályokat :D
Avatar
Danka00792
Director del Fútbol
Hozzászólások: 2702
Csatlakozott: 2007.09.28. 16:53:03

2022.01.21. 14:01:13

pep71 írta:
2022.01.21. 13:45:58
Az nem Xavi volt..., hanem valamelyik Bilbao-s edző vagy fizio-s aki a bilbao-s csere játékosoknak vezényelte a bemelegítését.
No hát, lehetséges. Nekem meg új TV-t kellene vennem lassan. 😄 De a lényegen nem változtat, az 1-1-nél ösztönösen időhúzáson.
Avatar
bence0330
Az Év Fórumozója 2022
Hozzászólások: 6884
Csatlakozott: 2020.07.16. 19:01:18
Tartózkodási hely: Pécs

2022.01.21. 13:46:20

Szerintem túlzásokba esünk egy meccs után. A Reál ellen La Liga top2-es csapat voltunk minden értelemben, az a szint bőven elég egy BL egyenes kieséses szakaszra. Tegnap tényleg mindenki 0 volt, Alvesék egyenesen mínuszba mentek, de ne csodálkozzunk, 120 perceket játszik pl. ő is 38 évesen. Ez mondjuk nálam Xavi sara, mint ahogy Busquets is, nem azért, mert játszik, hanem mert végigtolják a hosszabbításos meccseket egymás után.

De semmilyen csapat új játékosokkal, új koncepcióval nem fog egy egyenesen felfelé ívelő görbét mutatni, mint ahogy az életben sem működik így semmi. Ez egy nagy kilengésű görbe lesz, aminek a középértéke szép lassan emelkedni fog. A nagy kilengést egyrészt az okozza, hogy fizikálisan nullák vagyunk, és mentálisan is, illetve hogy 20 alatt és 32 felett van mindenki, és kb a 22-30 az ideális kor. A fiatalok javulnak majd, Xavi munkája szép lassan majd be fog érni, vagy minimum javulást eredményez, fiatal edző, felismeri majd pár hibáját közben, stb. Lesznek nagy mélységek, és lesznek nagyobb magasságok is.

Túléljük a tavaszt valahogy, remélem továbbra is fogunk látni bizonyos elemekben fejlődést, aminek örülni lehet, és ennyi. Igen, lehet, hogy EL helyen zárunk. Meg az is, hogy 3-ak leszünk. Szerintem 1-2 ponton fog majd múlni, kicsit szerencse is lesz benne. Nyáron hosszú évek óta először lesz majd egy rendes alapozás, és szerintem ősszel más sebességű csapat fut majd ki a gyepre.

A középpályát szidja mindenki. Busit értem, szerintem is őskövület, de a fiatalokat kár. Szerintem ezen a csapatrészen nem kell aggódni. Hogy most nem Liverpool szintűek? Nem. 18-20 évesek. Bennük úgy kell gondolkodni, hogy már most is elég jó teljesítményre képesek alkalmanként, de 1, vagy 2 év alatt belenőnek a kabátba, és ebben én annyira nem is kételkedek. Gavi szerintem magasan kiemelkedik, ő a meccsek 2/3-án már most klasszis teljesítményt tud hozni. Abban a szenzációs első gól előtti top-Pep korabeli négyszögelésben pl ő is vastagon benne volt, és ő az, aki képes komoly kiugratásokra is pl, meg tűz is van benne és eneregia is. De még ő is sokat fog fejlődni. Mint Pedri, Nico.

Ezt a tiki-taka idejétmúlt témát meg továbbra sem értem, egyszerűen nincs semmi értelme, mert 5 éve nem játszunk tiki-takát, csak néha annak hívjuk. És hívhatjuk annak azt, hogy mélán passzolgatunk, de messzemenőleg nem az. Hívhatjuk a kutyát macskának, aztán mondhatjuk, hogy nem jó fej ez a macska, de annak sincs semmi értelme. Az igazi tiki-taka az, ami egyelőre csak meccsenként 1-2 alkalommal villan meg. https://www.youtube.com/watch?v=xEnLFrR7B7A Tényleg nézze meg még egyszer az első gólt az, akinek csak Ferrán (amúgy nyilván pazar) lövése maradt meg az egészből. 35. mp. Aki erre azt mondja, hogy nem elég a modern fociban, az kérem fejtse ki, hogy miért nem az, vagy hogy melyik védelem nem leste volna ezt kővé dermedve. Szerintem ez eredményességre és látványra is maga a megtestesült romantikus álom volt, amiért sokunk régen leült a tv elé, és amit titkon reméltünk sokan.

Xavi meg amúgy elég gyorsan akar szerintem felfejlődni, csak egyelőre nem megy, alapvető dolgokkal vagyunk elfoglalva egyelőre, mint hogy valahogy ne adjuk el a labdát a félpályánk felénél.
ter Stegen; Cancelo - Cubarsí - Araujo - Koundé; Gündogan - Christensen - Pedri; Felix - Lewy - Raphinha
pep71
Entrenador del Barça
Hozzászólások: 1092
Csatlakozott: 2011.08.30. 00:28:51

2022.01.21. 13:45:58

Danka00792 írta:
2022.01.21. 12:44:40
Nehéz mit írni még az eddigiekhez… nem is ragoznám tovább a magam részéről, viszont egy jelenetet emelnék ki, ami nagyon megmaradt bennem a tegnapi meccs kapcsán, ami számomra summázta az egész meccs érzetét.

A második Bilbao gól előtt történt, 70.-80. perc környékén. Kigurult az oldalvonalon a labda, majd Nico, nem olyan látványosan persze, de elkezdett játszani az idővel és elvitte onnan a labdát… éppen Xavi előtt történt, aki viszont nyúlt is a labdáért és kapkodva odadobta a Bilbao játékosnak, hogy minél hamarabb elvégezhesse a dobást… 1-1-nél, a meccs hajrájában. Nekem akkor minden benne volt ebben.

Persze Xaviban benne van még az, milyen is hajrázni… ezekben a srácokban ezt igen ritkán láttam eddig. Persze egyfelől érthető is… meg nem is, ezt sem ragoznám most túl.

A lényeg, hogy egyetértek azzal, aki úgy gondolja, mentálisan vannak gondok alapvetően. Még mindig úgy gondolom, több van ebben a keretben is és hogy alapvetően nem elveszett a helyzet, ha a következő évekre tekintek.

A jelszó addig is… idő… és kitartás Xavinak, de szerencsére amennyire én érzem csak persze… elég elhivatottnak tűnik.

u.i.: Pedri nekem kifejezetten tetszett most is, nem csak a gólja miatt. Bár nem volt nehéz most innen kitűnni. :D
Az nem Xavi volt..., hanem valamelyik Bilbao-s edző vagy fizio-s aki a bilbao-s csere játékosoknak vezényelte a bemelegítését. Nagyon hasonló cuccban volt(de latszodott a bilbao-s logó a fekete melegítő nadrágján is)mint Xavi és a kommentátor is azt mondta , hogy Xavi az, de ő a meccsen kb 10x biztos összetévesztette a Barca játékosokat. 10 perc után vette eszre, hogy helyet cserélt már Abde és Torres , de utána is rendre összekeverte őket. Amikor Pique feküdt a szöglet után , akkor 2 percig azt hitte Busi az, és utána is alig tudta megmondani h pike az, pedig közelről mutatta a kamera, teljesen amatőr volt a gyerek, nem tudom , h kerülhet oda olyan ember aki nem ismeri fel a barca játékosokat...akik már 10+ éve ott játszanak 😃😃
drobika
Entrenador del Barça
Hozzászólások: 1412
Csatlakozott: 2017.10.12. 11:54:08
Tartózkodási hely: Pécs

2022.01.21. 13:33:46

Tényleg sok dolgot nem lehet már leírni, talán az elmaradt, hogy amikor ALves elment, és az azért nem tegnap volt... senki sem gondolta, hogy az a poszt, többé nem lesz mogoldva. És most megint ő van ott! Eszméletlen nem? Vagy röhej? Egy Barcelónánál!
Megjegyzem, Hogy sem Robi, sem Mingu, vagy Dest sem jobb nála még így sem. Azért gondoljátok meg, végig nyomta a 120 percet, és sokkal kevésbé alibizett, mint néhányan...
Persze, voltak hibái, a gyorsasága is megkopott, de nincs jobb megoldás a keretben! Ez a döbbenet!
Válasz küldése