Spanyol Kupa & Szuperkupa

Helyt áll-e csapatunk a BL-ben? Megnyerjük-e a Bajnokságot? Mi a helyzet a Király Kupával? Kellenek-e a barátságos mérkőzések? Hol lehet nézni a meccset? - Távkapcsolóval a kézben. Ha mondanivalód van, kerülj beljebb!
Peter
Director del Fútbol
Hozzászólások: 3229
Csatlakozott: 2019.09.04. 02:22:17

2022.01.21. 13:08:00

mess2009 írta:
2022.01.21. 09:47:22
most hogy az elátkozott Dembélé kiesik még lassabbak lettünk, nem akarnak és jószerével nem is tudnak egy töretlen lendületű gyors támadást végig vinni,
Tegnap már nem is Busi volt a passzkirály, hanem Piké.
Mindent elmond, ha egy középhátvédé a meccs legtöbb átadása.
Robertoval éppen hosszabbítunk, ő hoz majd lendületet.
Végülis a pool elleni ébresztő óta minden elátkozott kicserélődött már.... :mrgreen:
Avatar
Danka00792
Director del Fútbol
Hozzászólások: 2702
Csatlakozott: 2007.09.28. 16:53:03

2022.01.21. 12:44:40

Nehéz mit írni még az eddigiekhez… nem is ragoznám tovább a magam részéről, viszont egy jelenetet emelnék ki, ami nagyon megmaradt bennem a tegnapi meccs kapcsán, ami számomra summázta az egész meccs érzetét.

A második Bilbao gól előtt történt, 70.-80. perc környékén. Kigurult az oldalvonalon a labda, majd Nico, nem olyan látványosan persze, de elkezdett játszani az idővel és elvitte onnan a labdát… éppen Xavi előtt történt, aki viszont nyúlt is a labdáért és kapkodva odadobta a Bilbao játékosnak, hogy minél hamarabb elvégezhesse a dobást… 1-1-nél, a meccs hajrájában. Nekem akkor minden benne volt ebben.

Persze Xaviban benne van még az, milyen is hajrázni… ezekben a srácokban ezt igen ritkán láttam eddig. Persze egyfelől érthető is… meg nem is, ezt sem ragoznám most túl.

A lényeg, hogy egyetértek azzal, aki úgy gondolja, mentálisan vannak gondok alapvetően. Még mindig úgy gondolom, több van ebben a keretben is és hogy alapvetően nem elveszett a helyzet, ha a következő évekre tekintek.

A jelszó addig is… idő… és kitartás Xavinak, de szerencsére amennyire én érzem csak persze… elég elhivatottnak tűnik.

u.i.: Pedri nekem kifejezetten tetszett most is, nem csak a gólja miatt. Bár nem volt nehéz most innen kitűnni. :D
Avatar
Guille
Capitá del Barça
Hozzászólások: 802
Csatlakozott: 2018.01.29. 08:34:40
Tartózkodási hely: Hungría

2022.01.21. 12:24:44

Sinya22 írta:
2022.01.21. 11:44:14
Azzal egyet értek, hogy mentálisan és fizikálisan nagy gondok vannak a csapattaal évek óta. Nem véletlen mondtuk azt kb a Pool után meccs óta, hogy már csak amiatt is takarítani kellene a csapatot, mert ez a vesztes gyámoltalan hozzáállás rá fog ragadni minden új emberre. A takarításból sok minden nem lett, legalább is nem úgy ahogy képzelni lehetett.

Azzal viszont baromira nem értek egyet, hogy "4 Van Dijk is játszhatna.." hát Piqué és Busi sose volt gyaloggalopp, és így bőven 30 után sem gyorsulni fognak. Alba évek óta gyengélkedik, 2 éve is abból élt meg, hogy össze tudott játszani Messivel. A jobb oldal meg már Alves első időszakában gond volt, azóta szerintem játszott ott 6 jhv meg vagy 4 kh, ugyan ott tartunk. Szóval amíg ilyen gondok vannak a védekezéssel addig kár itt bármi mást várni, mint egy 3-4. helyet.
Ezt a részt kicsit félreérted. Eredményekben nyilván megmutatkozna, ha legalább a védelmünk korrekt lenne, helyezésben is persze, de maga ez a lagymatag elképzelés nélküli lötyögés, ami elöl megy nem változna meg. Erre írtam, hogy jönnének az 1-0-s meccsek kb., de nem lenne jobb a focink, csak eredményesebb.
Amit soadroli is írt, teljesen jogos, meg kéne tanulni dinamikus támadásokat vezetni, ez nem minőség kérdése, gyenge csapatoknak is megy, láthatjuk hétről hétre. Mi mindig visszavesszük a kontrát, pedig elöl már nem a lassú öregek császkálnak. Olyan, mintha az egész csapat kényszeres lenne évek óta ebben a rövidpasszos játékban, ami jó lenne a maga helyén, csak mi a gólvonalon is ezt akarjuk játszani, annyira be van már rögződve.
Busi oké, szerintem is nagyon lassítja a játékot, de erre Xavinak kéne kitalálni valamit, hogy ne ő legyen egyedül a szervező, mert akkor ez lesz. Csak ki az isten csinálja helyette? Szerintem elférne még ő rotációban, ha lenne értelmes taktika, de nem is ez a lényeg. De ezt neki kéne látnia. Ha nélküle kontrázunk, akkor is ez a lemez megy, nem csak ő alibizik.

Ez már bőven off, de tényleg olyan, mintha mindig egy taktikai elemet akarnánk erőltetni (erre írtam a kényszerességet), és akkor mást nem szabad. TS kezdje el az akciókat, szépen passzolgassuk fel a középpályáig és senkit nem érdekel, ha épp üres emberek vannak elöl, ezeket a köröket kötelező végigtolni. Nincsenek B, C, D variációk, ha az A nem jön be. Én évek óta ezt látom. Szélről kötelező bepasszolni középre és vissza, az 5-ösre tilos érkezni, csak tili-tolizni szabad a 16-oson, mintha edzés lenne. Most pont FT-nek összejött a lövés, de szerintem tegnap sem volt egyetlenegy távoli lövésre még csak próbálkozásunk sem. Olyan kottákból játszunk évek óta, amit már mindenki az unalomig ismer. Messi hozta egyedül a kiszámíthatatlanságot, illetve ő annyira jól nyomta, hogy hiába tudtad mi lesz, úgy is megcsinálta, de a többiek meg nem képesek erre.
Ezt egyértelműen Xavi munkája lenne megváltoztatni szerintem, remélem képes lesz rá.
Avatar
Sinya22
Director del Fútbol
Hozzászólások: 3186
Csatlakozott: 2017.08.21. 17:40:25

2022.01.21. 11:44:14

Azzal egyet értek, hogy mentálisan és fizikálisan nagy gondok vannak a csapattaal évek óta. Nem véletlen mondtuk azt kb a Pool után meccs óta, hogy már csak amiatt is takarítani kellene a csapatot, mert ez a vesztes gyámoltalan hozzáállás rá fog ragadni minden új emberre. A takarításból sok minden nem lett, legalább is nem úgy ahogy képzelni lehetett.

Azzal viszont baromira nem értek egyet, hogy "4 Van Dijk is játszhatna.." hát Piqué és Busi sose volt gyaloggalopp, és így bőven 30 után sem gyorsulni fognak. Alba évek óta gyengélkedik, 2 éve is abból élt meg, hogy össze tudott játszani Messivel. A jobb oldal meg már Alves első időszakában gond volt, azóta szerintem játszott ott 6 jhv meg vagy 4 kh, ugyan ott tartunk. Szóval amíg ilyen gondok vannak a védekezéssel addig kár itt bármi mást várni, mint egy 3-4. helyet.

És igen, a padról se tudsz mást betenni helyettük, és miért nem? Mert évek óta a támadósort cserélgetjük. :D Most Dembelén levezetjük az összes feszültséget, aztán jöhet Fati mert ő is üveglábú lesz, idehozzuk Haalandot 120-ért 6 részletben, ha ő se jó majd kicseréljük másra. :mrgreen:
Avatar
soadroli
Llegenda del Barça
Hozzászólások: 5143
Csatlakozott: 2008.05.17. 19:50:58

2022.01.21. 11:24:42

nem taktikai hiányosságok? az, hogy még mindig ezt a köpedék tikitakát nyomatjuk ennyi óriási égés után, meg látva hogy elszaladt mellette a futball...vicc. állítom egy nb1-es csapat pörgősebben játszik.
Kép
Avatar
Guille
Capitá del Barça
Hozzászólások: 802
Csatlakozott: 2018.01.29. 08:34:40
Tartózkodási hely: Hungría

2022.01.21. 10:53:48

fanbarca írta:
2022.01.21. 09:27:24
A legnagyobb probléma még mindig szellemi. Utána meg fizikális. Nem képességbeli gondok vannak, s nem is taktikai hiányosságok.

Lehet idősebben is jól látszani, eléggé kitolódott ez az elmúlt években, ahogy képes még mindig Alves, Piqué, Alba és Busquets is jó teljesítményre, csak ritkán jön össze. Ugyanúgy, Gavi és Nico is van, hogy ennél sokkal koncentráltabb, s bár röhögjük Lenglet-t, az első évében teljesen korrekt teljesítményt nyújtott. De akár gondolhatunk a tegnapi De Jong-ra is, vagy arra, hogy Dest milyen jól debütált annak idején. Itt senki nem képes hozni a tudása javát. Ez a valódi gond.
Én is azt feltételezem, hogy efféle alapvető gondok vannak, mert nem létezik, hogy kb. mindenki ennyire maga alatt teljesít, ennek valami komplexebb oka kell legyen.
Szídhatjuk az öregeket (jogosan), de nem látom, hogy ha Busi és Piqué helyett más kezdett volna, de jók lennénk. Mások a védelmet okolják, de könyörgöm, ha 4 Van Dijk lenne hátul, akkor sem lenne támadásunk/támadásépítésünk, max kihúznánk 1-0-lakkal, mint Valverde idején, de focink akkor sem lenne. Fikázhatjuk egyenként a játékosokat, de ilyen nincs, hogy mindenki formán kívül van, gyenge, nem ér oda. Eddig lehetett mindent Koemanra fogni, de Xavi sem hozott még változást, max 1-1 meccsre javulunk fel (pl. Real ellen), de ilyenek még Koeman alatt is voltak az első évben.

Valaki ezt írta: "A Bilbao hatalmasat ment tegnap, állat módjára rohantak."
Hát ez az, de én azt gondolom, ők mindig "hatalmasat mennek", mert küzdenek, megdöglenek a pályán, pedig papíron nem nagy spílerek, ha velük játszunk, mégis évek óta azt érzem, hogy mi vagyunk a kiscsapat, rohangálunk, mint a hülyék, nekik meg van tudatosan felépített taktikájuk. Mi miért nem tudunk állat módjára küzdeni kb. soha? Ennek tényleg alapvetően mentális és fizikális okai kell legyenek, nem számítva a keret minőségét, de azért ennyire nem vagyunk sza*ok. Bayernek ellen éthető a dolog, de mi spanyol középcsapatok ellen szenvedünk már évek óta...
Avatar
Saviola
Júdás 2, az áruló
Hozzászólások: 4944
Csatlakozott: 2004.10.08. 20:00:31
Tartózkodási hely: Tolna

2022.01.21. 09:57:52

mess2009 írta:
2022.01.21. 09:47:22
az a baj, hogy már kritizálni sincs kedve az ember fiának.... dicsérni meg?! az itteni polémia az öregekről: Pique és Busi hozzáállása és még a teljesítménye is korrekt. nem mondanám el u. ezt Albáról, volt a 70. perc körül egy jelenet amikor 3x passzolta vissza a neki adott lasztit öt méterre! a pali unottan, és dörzsölten adja elő a minimumot. Alvesről már leírtam, a "csodás" gólpassza mellett is max. csere ember lehetne.(nos igen, akár Mingueza mögött)
a játék minősége is lerágott csont, de most hogy az elátkozott Dembélé kiesik még lassabbak lettünk, nem akarnak és jószerével nem is tudnak egy töretlen lendületű gyors támadást végig vinni, bár a Torres gól kapcsán sokan oda voltak meg vissza hogy ez már a régi nagyokat idézte.... igen egy mozzanata: a lövés. a többit unalomig próbálgatják meccsről meccsre kevés sikerrel, eredménytelenül.
Fati... borzasztóan sajnálom a gyereket akkor is ha soha nem láttam benne azt a nagy tehetséget (a pályán) amit itt olvasok de őszintén remélem, hogy előbb utóbb összejön neki.
ja, igen, ez kimaradt

a hajam ledobom a támadásépítéseink sebességétől

az is visszaér védekezni, aki nem akar, mire eljutunk a kapuig
,,Azt hitted, hogy mi történt."
Avatar
Saviola
Júdás 2, az áruló
Hozzászólások: 4944
Csatlakozott: 2004.10.08. 20:00:31
Tartózkodási hely: Tolna

2022.01.21. 09:55:17

Lehozott az életről ez a meccs, csúnyán.

Stegen most hozott bravúrokat, védelem nélkül neki sem egyszerű.

Hiába hajtanak az öregek, ha kevés. Albának volt olyan periódusa, amikor konkrétan nem volt jó labdája, a kisebbik Williams meg akkor etette, amikor akarta. Nem szint Ő már ide, hiába van múltja.

Piqué a párja. Én értem, hogy katalán, meg tényleg küzd, nem tagadom, de pl. nekem ne mondja senki, hogy a második gólnál egy fiatal, életerős védő nem tárazott volna le mindenkit a gólvonalon, labdástól, mindenestől. Piqué meg forgott a hátán, mint a teknős, nagyobb szélben.

Alvest imádom, de többször indította a ellenfél támadásait, mint a miénket. A 38 év az 38 év, akármekkora spíler is.

Araujo sem hozta magát szerintem, pedig rá lehetne építeni.

A középpálya színtelen, szagtalan. Busquets olyan lassú, hogy öreganyám előbb megfordul.

S lehet most meg leszek dobálva, de én a Pedri-Gavi kettőstől sem hasaltam el. Semmi krearivitás, Fatinak jobb indítasai voltak, mint nekik, szerintem kevesek, Nicoval az oldalukon.

A csatársor pedig..hát. Zs kategória. Abdenek minden 10. csele, ha bejön, Jutglának a nevét sem hallottam.
Ferran szép gólt lőtt, de ennyi.

FDJ pedig borzalmas. Egyszerűen elkeserítő látni, mennyire leépült.

Fatiról meg már beszélni sem tudok, nem hiszem, hogy rá kellene számítani hosszútávon.

Összességében Xavi sem tudta megváltani a világot, ezz a kerettel nem is fogja, ez biztos.

Sötét idők jönnek, az EL fix bukó, a 4. helyhez meg mocskosul meg kell izzadni.

Ha Haalandnak van egy kis esze, a Barcelona közelébe nem jön.
,,Azt hitted, hogy mi történt."
mess2009
Director del Fútbol
Hozzászólások: 4285
Csatlakozott: 2009.01.30. 11:58:28

2022.01.21. 09:47:22

az a baj, hogy már kritizálni sincs kedve az ember fiának.... dicsérni meg?! az itteni polémia az öregekről: Pique és Busi hozzáállása és még a teljesítménye is korrekt. nem mondanám el u. ezt Albáról, volt a 70. perc körül egy jelenet amikor 3x passzolta vissza a neki adott lasztit öt méterre! a pali unottan, és dörzsölten adja elő a minimumot. Alvesről már leírtam, a "csodás" gólpassza mellett is max. csere ember lehetne.(nos igen, akár Mingueza mögött)
a játék minősége is lerágott csont, de most hogy az elátkozott Dembélé kiesik még lassabbak lettünk, nem akarnak és jószerével nem is tudnak egy töretlen lendületű gyors támadást végig vinni, bár a Torres gól kapcsán sokan oda voltak meg vissza hogy ez már a régi nagyokat idézte.... igen egy mozzanata: a lövés. a többit unalomig próbálgatják meccsről meccsre kevés sikerrel, eredménytelenül.
Fati... borzasztóan sajnálom a gyereket akkor is ha soha nem láttam benne azt a nagy tehetséget (a pályán) amit itt olvasok de őszintén remélem, hogy előbb utóbb összejön neki.
Avatar
bence0330
Az Év Fórumozója 2022
Hozzászólások: 6887
Csatlakozott: 2020.07.16. 19:01:18
Tartózkodási hely: Pécs

2022.01.21. 09:37:07

fanbarca írta:
2022.01.21. 09:27:24
A legnagyobb probléma még mindig szellemi. Utána meg fizikális. Nem képességbeli gondok vannak, s nem is taktikai hiányosságok.
Szerintem is itt a lényeg. Mindegy, mit játszat Xavi, ha nincs erő hozzá, és szétfutnak minket. Talán írtam is korábban, hogy ez ősztől lesz ténylegesen Xavi csapata, ez még mindig a hagyaték. Nem csak Koemantól, korábbról. Játszhatna itt 4 Puyol, 3 Iniesta és 3 Messi 4-3-3-at, akkor sem lennénk sokkal előrébb, ha ilyen állapotban lennének szellemileg és fizikálisan is.
ter Stegen; Cancelo - Cubarsí - Araujo - Koundé; Gündogan - Christensen - Pedri; Felix - Lewy - Raphinha
Avatar
fanbarca
Entrenador del Barça
Hozzászólások: 2162
Csatlakozott: 2010.05.15. 09:11:15
Tartózkodási hely: Szatmárnémeti

2022.01.21. 09:27:24

A legnagyobb probléma még mindig szellemi. Utána meg fizikális. Nem képességbeli gondok vannak, s nem is taktikai hiányosságok.

Lehet idősebben is jól látszani, eléggé kitolódott ez az elmúlt években, ahogy képes még mindig Alves, Piqué, Alba és Busquets is jó teljesítményre, csak ritkán jön össze. Ugyanúgy, Gavi és Nico is van, hogy ennél sokkal koncentráltabb, s bár röhögjük Lenglet-t, az első évében teljesen korrekt teljesítményt nyújtott. De akár gondolhatunk a tegnapi De Jong-ra is, vagy arra, hogy Dest milyen jól debütált annak idején. Itt senki nem képes hozni a tudása javát. Ez a valódi gond.
més que un club
drobika
Entrenador del Barça
Hozzászólások: 1412
Csatlakozott: 2017.10.12. 11:54:08
Tartózkodási hely: Pécs

2022.01.21. 09:23:06

A meccs jelentős részében a Bilbao gyorsabb, erősebb volt. Tény. Ezen nincs mit vitatkozni. Nem gondolom, hogy jobb csapat lenne, mint mi, de egy meccs erejéig, simán hozza bármely spanyol csapat a jelenlegi Barca szintet. Ennyi idő alatt nem lehet várat építeni, legfeljebb homokból. Fati, Pedri kiesése remélhetőleg nem lesz hosszú idő, bár ahogy Fati sírva ment le, sok jóval nem kecsegtet.
A védelem teljes megújítása nélkül ez, a csapat előre lépni nem fog. Szép és becsülendő dolog, hogy Alves a 120. percben is jobban bírja sok fiatalnál, szép, hogy Alba is hasonló, de sajnos simán lefutják őket és máris jön a baj. Középen pedig a védelem... Araujo egyedül nem képes megváltani a világot.
Mint ahogy elöl is bajok vannak. Hiába ment el Cou és Dembi. LDJ és Brait azért nem arra nem jó, hogy nemzetközi álmokat dédelgessünk. A csatársor gyenge valljuk meg,
Az a helyzet, hogy a csapat még nem is szokott össze, sok a fiatal, és sajnos sok a nem hagyományosan Barca szintű játékos.
Az anyagi helyzet pedig nem mostanában teszi lehetővé álom igazolásokat, de lehet, hogy arra nincs is szükség. Valahogy a Bayerntől kellene tanulnuk azt gondolom ezen a területen.
Avatar
Camp Nou99
Jugador d'estrella
Hozzászólások: 355
Csatlakozott: 2020.05.31. 14:32:47
Tartózkodási hely: Surány

2022.01.21. 09:16:35

Nagyon mély az a gödör amibe estünk mert még mindig nem vagyunk az alján.
Majd az EL kiesés után.
Avatar
Cseri
Entrenador del Barça
Hozzászólások: 1784
Csatlakozott: 2010.11.19. 08:58:48
Tartózkodási hely: Pécs

2022.01.21. 09:15:21

Eljött az idő,hogy leszálljunk a magaslóról,ez a jelenlegi csapat idegenben nem számít esélyesnek egy bilbao ellen. Jelenleg ez egy középcsapat,igazítsuk ehhez az elvárásainkat,vagy frusztrálodjunk tovább.:)
„Az egyik oldalon van egy csapat. A másik oldalon is van egy csapat, amiben ott van Lionel Messi. Az úgy egy teljesen más történet. Amikor az emberek különböző csapatokat elemeznek, emlékeztetniük kell magukat arra, hogy ez az egy ember mindent megváltoztat. Vele másképp néz ki egy csapat.”
Avatar
barcami
Jugador del Barça
Hozzászólások: 237
Csatlakozott: 2008.07.25. 12:09:18

2022.01.21. 08:27:39

Persze az EL-lel nem számolok, nyilvánvaló, hogy ki fog esni a csapat 1 max 2 körön belül.
Avatar
barcami
Jugador del Barça
Hozzászólások: 237
Csatlakozott: 2008.07.25. 12:09:18

2022.01.21. 08:26:07

Elértünk oda, ami az alap, egysorozatos csapat lett a Barca.
Erre a munkára van most 4 hónap. Kiderül, meddig jutnak ebben.
Az kiindulási pont 'jó', most mindössze 1 pontra vagyunk a bl indulás 4. helyétől.
Lehet dolgozni, kapaszkodni.

Nagyjából akkor játszottunk aktívan és valamennyire elfogadhatóan, amikor az 1. és a 2. egyenlítésért hajtottunk.
A többi szakasza a meccsnek szívben mind a Bilbaoé.

Már lehet egy kupamérleget vonni. Nálam a szuperkupa elnyerése lett volna idén a serleg cél, hiszen arra a tavalyi győzelemmel jogosan és érdemmel pályáztunk.
Láthatóan abba is tette a több energiát a Barca.
A kupában idegenbeli meccsekkel, több csatával kellett számolni, az látható, hogy nincs olyan állapotban a csapat, hogy ezt megoldja.

Ahogy a legtöbb sikeres csapat, úgy a Barca is csak jó középpályás játékkal tud jó lenni.
Nem áll össze a pálya közepe.
Pedri szerintem jól szervezte a fenti szakaszokban a játékot. Busquets ott van második láncszemnek, de nincs 3. player.
Gavi, Nico nem tudja ezt. Ma is látszódott Gavin milyen látványosan nem volt játékban Pedri-Busquets mellett a szervező játékban.
Most a teljesen homály d.Jongról nem is beszélnék.
Nekem úgy tűnt Pedri kiveszi a részét a védekezésből, ez biztató, mert akkor ketten már volnának akik védekeznek is a háromból.

Amíg ezt a hármast nem találja meg Xavi, nem várható javulás a játékban.
Szerintem Puig alkalmas erre a jelenlegi keretből. 'Pedri=Xavi', 'Puig=Iniesta'

Hátul káosz volt a védekezésben főleg az negyedében a meccsnek, de meg kell érteni, hogy a Barca játéka nem ez, hanem a stabil középpálya és az nem rak ekkora nyomást a hátvédsorra.
Valljuk meg, hányszor van olyan, hogy átrohannak a középpályánkon, mert előtte nem tudtuk megtartani/elveszítettük a labdát.

Volt több, közepesnél is gyengébb teljesítmény, ezeket már leírtátok, nem ismétlem.
Ferran nekem tetszett, eszes, éles. Szerintem egy jobb középpályánál vissza is tud lépni, be is fog indulni még többet.
Ha van mögötte, aki majd odapasszolja, akkor ő kapura fog lőni és gólokat termel.

A kor vitához:
Az idősek kitették megint a lelküket/lásd: Alves középre ollózása/.
Alves azért nem sprintelget, mert végig kell játszania (tehát igen, nem bírná akkor végig) és nem is akar lesérülni, abszolút látszik rajta a tudatosság.
A másik, hogy a keret a Liga legfiatalabbja (25! év), mi ez az öregezés, junior csapatot akar valaki?
Minden! csapatban vannak idősebb játékosok, de nálunk úgy, hogy közben ez a legfiatalabb a mezőnyben.

Vasárnap megint idegenben játszunk, ideje összeszedni újra magát a csapatnak.
Avatar
Sinya22
Director del Fútbol
Hozzászólások: 3186
Csatlakozott: 2017.08.21. 17:40:25

2022.01.21. 08:20:18

Én továbbra is azt mondom, hogy lehet ide Ferran Torrest hozni, meg Haalandot meg akárkit, amíg az a védelem Araujon kívül nincs lecserélve, addig így fogunk járni bármilyen sorozatban. De ezt írom/Írjuk vagy 4. éve, ezen a nyáron sem ez fog történni nyilván. Majd hozunk a távozó Umtiti(Lenglet?) helyére valakit a ligából ----> kész az erősítés.

A kiesés engem nem hat meg, már az előző körben se érdekelt volna, ez a csapat még a bajnokságot is alig bírja el jelenleg, nem hogy a kupát meg még majd az EL-t is. Ott se so babér fog teremni. Ez van, majd talán 2 nyár alatt eljutunk érdemi változtatásokig.
nagyatyesz
Entrenador del Barça
Hozzászólások: 1020
Csatlakozott: 2009.06.02. 16:51:33

2022.01.21. 08:19:57

Valahogy nem visel meg a kupabúcsú. Fati sajnálom, Pedri tetszett, nekem kicsit gyorsabbnak tűnt, mint amilyen volt korábban, de lehet rosszul emlékszem.
Sokan szidják az időseket, akik hajtanak, de szerintem is a tényleges megújulás gátjai. Busi kirakása a kezdőből lenne az első lépésem. Idén elég jó szezont fut, ezt nem vitatom, de ő határozza meg a csapat dinamikáját - ami ezért nincs. Én megpróbálnak a formán kívüli De Jongot Pedri és Gavi mellett.
Demb még Fati sérülése után sem fog játszani. Torres, Abde, Jutgla, Braithwaite, de Jong lesz, lassan Depay is. Hűha ez leírva is siralmas sor....
Avatar
visca el barca
Presidente del Barça
Hozzászólások: 20964
Csatlakozott: 2005.02.01. 13:13:37

2022.01.21. 07:50:38

Rem gyengek vagyunk/voltunk tegnap minden teren.

Hatul a 40 eves alba-pique-alves tengely vicc, ezeket a sokszor leszerepelt embereket evekkel ezelott el kellett volna felejteni. Tegnap araujo is melyen tudasa alatt jatszott.

Papiron a kp a legeresobb csapatreszunk, de semmi nem mukodik. Se a vedekezes, se a tamadas. Buszkecc a hatrapasszaival, egy mentalisan teljesen lepukkant de jong meg egy par lelkes fiatal. Mindenki osszevissza rohangal.

Az elol levoket meg hagyjuk. Tele vagyunk masod- harmadosztalyu abde, jutgla, luuk de jong, braithwaite kaliberekkel. Ilyen gyenge tamadoink amiota barcat nezek nem voltak.

Fejlodes semmi nem latszik, hajt mindenki, de ezek a sracok ennyit tudnak. Xavi is osszevissza jatszat mindenkit, gavi baltamado, a jobbhatved baltamado stb stb. Senkinek ne legyenek illuzoi, a napoli is agyon fog verni minket, meg a bajnoksag top4 is nagyon necces ezzel a rem gyenge kerettel. En az elmult 30 evben mar lattam egy par [auto_cenzúra] barcat (oleguer-rochemback-geovanni felekkel) de ez a mostani mindenen tul tesz. Igaza volt koemannak, ez a keret ennyit tud. Ezen xavi sem fog valtoztatni, de még egy klopp/conte kaliber se tudna. Lehet áltatni magunkat, hogy majd haaland, meg nyari alapozas, de nagy pofara eses lesz. Nagyon rossz evek ele nezunk. Ebbe a csapatba most kellene alba, pique, alves, busquets helyere minosegi jatekos, meg elore legalabb vagy 2-3. ts, araujo, eg, dest, nico, gavi, pedri, depay, meg talan ferran torres aki hasznalhato jelenleg es ennyi. A tobbi vagy mar nem szint (az oregek) vagy még nem az, vagy soha nem is lesz (lenglet, mingueza, jutgla, abde, luuk, braith)
A hozzászólást 1 alkalommal szerkesztették, utoljára visca el barca 2022.01.21. 08:22:50-kor.
Like a soul without a mind, in a body without a heart, I'm missing every part...
Kép
Avatar
Rivaldo11
Llegenda del Barça
Hozzászólások: 8005
Csatlakozott: 2006.08.22. 11:44:15
Tartózkodási hely: Budapest

2022.01.21. 07:36:28

Azt hiszem, hogy sokan nem vesszük figyelembe, hogy az egyik legkeményebb csapat volt az ellenfél, akivel szemben saját pályáján még a csúcsBarca is szenvedett sokszor. Ez a fiatalokkal teletűzdelt csapat az én szememben megtette a magáét. A Bilbao hatalmasat ment tegnap, állat módjára rohantak. Nem azok az idők járnak, amikor itt evidens lehet egy győzelem, domináns futballal. Igenis látni fejlődést, nyilván aki úgy gondolta hogy pár hónap után brillírozunk, az csalódott.
Rivaldo-A Legnagyobb.
Peter
Director del Fútbol
Hozzászólások: 3229
Csatlakozott: 2019.09.04. 02:22:17

2022.01.21. 01:50:57

Andris írta:
2022.01.21. 00:29:57
Busquets, Piqué, Alba ugyanúgy szakadnak meg a pályán, mint a fiatalok. Mennek mint az állat, szerintem. Nem hiszem, hogy rajtuk múlik a dolog, és szerintem pont ebben nagyon is homogén az ifi-nyugdíjjas összetételű csapatunk.
Sokkal nagyobb gond az, hogy nulláról kell felépíteni a csapat játékát,
Egy kicsit mostmár úgy érzem, hogy bármi alakul rosszul, divat lett szídni a nyuggereinket. Pedig szerintem nem ők a ludassak a gyenge szereplésért.
Mennek, ahogy és amennyire képesek, de percről percre az adott meccsen az idő előrehaladtával látványosan elfogynak, több az eladott labda, több a labdavesztés, több a pontatlanság, kevesebb a koncentráció és erőteljesen lassítják a játékot. A bennük lévő rutin az oldalpasszhoz teljesen elegendő, ami nem nyújt kellő támaszt a mai lehetőségekhez az előre játékban.
Fiataljaink nem MSN képességűek, nekik lendületre lenne szükségük. Az öregjeink által képviselt játékra az a jellemző, hogy kivárni a legjobb helyzetet és a legbiztosabb passzt. Ezt a fiatalok még nem tudják megteremteni elöl. Lüktető játékkal lehetnénk eredményesebbek, ami viszont az öregeket hamar kinyírja mentálisan és fizikálisan egyaránt.
Véleményem szerint éppen ez a csapat felépítésének egyik fő nehézsége. Egy félidőt bírnak igazán az öregek, addig aránylag rendben is vagyunk, de utána már elfogynak. Sajnos közben a fiatalok is részben elfogynak, viszont ezen próbálna Xavi cserékkel segíteni, de közben már az öregekből elfogy a támasz, így szinte hiába cserél, nem változik a játék képe. Homogén a csapat - szerintem - abban, hogy együtt fáradnak és nincs meg bennük az a képesség, hogy az idő múlásával egyik a másikra számíthatna.
Nem bántani szándékozom az öregjeinket, képesek erre-arra, de sem jobbak, sem stabilabbak nem lesznek már. Azt sem mondom, hogy visszafogják a fiatalokat, de valahogy mégsem egészséges ez az egész. Nincs jelenleg alternatíva, de azon kellene dolgozni, hogy legyen.
A jelenlegi összetételben egyszerre csapatépítés és eredményesség eléréséhez varázslónak kellene lennie Xavinak. Valamelyiket el kell engedni ahhoz, hogy a másik megvalósuljon.
Idővel a mai út oda vezet, hogy ahogyan jobbak lehetnek a fiatalok, úgy fognak jobban elfogyni az öregek, az olló pedig csak egyre inkább nyílni fog.
Dantes
Jugador del Barça
Hozzászólások: 188
Csatlakozott: 2008.10.10. 13:04:30

2022.01.21. 00:58:23

[quote=fanbarca post_id=1196395 time=1642721419 user_id=15260]
[quote=Dantes post_id=1196393 time=1642721221 user_id=10342]
Sajnálom az eredményt, mert sztem a 11-eseknek kellett volna döntenie, így lett volna igazságosabb. A híres hazai pályán nem voltunk rosszabbak, csak tapasztalatlanabbak... kell még egy gyilkos csatár, aki végre belövi a helyzeteinket és kell egy kis rutin, hamarosan Muniain és Benzema már nem lesz elég az ilyen meccsekhez.
[/quote]

Sokkal rosszabbak voltunk.
A jogos eredmény a 3-1 lett volna nekik.
Fáj, de ez van.
[/quote]

Vitatom a 3-1-et, és a sokkal rosszabb minősítést és hozzátenném rengeteg szerencsétlen momentum játszott ma a Bilbaó javára. Fáj, de hamarosan nekünk lesz picivel több szerencsénk.
Avatar
bence0330
Az Év Fórumozója 2022
Hozzászólások: 6887
Csatlakozott: 2020.07.16. 19:01:18
Tartózkodási hely: Pécs

2022.01.21. 00:44:08

Szerintem jövő őszig nincs miről beszélni. A Valverde-Setien-Koeman pakk fizikailag levitt minket a béka feneke alá. Mentálisan is, de az gyorsabban korrigálható, vagy legalábbis remény van rá. Az erőnlétre semmi, majd nyáron, addig egyszerűen erővel nem fogjuk tudni azt a focit játszani, amit szeretnénk. Néha persze igen, de inkább azok lesznek a kiugró meccsek/félidők.
Onnantól lehet elkezdeni Xavi csapatáról beszélni, mert ez még 2/3 részt az előző edzőké....

Addig figyelni kell tovább az apró részleteket, amiben fejlődünk, pl a gólunk előtti villámgyors labdajáratás, vagy a Madrid meccs tempója, színvonala, stb.
ter Stegen; Cancelo - Cubarsí - Araujo - Koundé; Gündogan - Christensen - Pedri; Felix - Lewy - Raphinha
Avatar
Xavier Hernandez
Jugador d'estrella
Hozzászólások: 265
Csatlakozott: 2018.01.04. 22:42:42
Tartózkodási hely: Barcelona

2022.01.21. 00:39:57

Ezt a meccset a Bilbao megérdemelten nyerte, összességében elég béna focit produkáltunk, kár tagadni.
A kezdeti lendület, ami Xavi érkezésével megjelent, mintha kezdene kifulladni. Van egy-két jó momentumunk, de még mindig nagyon messze vagyunk a korábban megszokott szinttől. Én látok fejlődést, de a nagy elvárásokat nem mérsékelni kell, hanem el kell felejteni egy ideig. Ami a legkiábrándítóbb a játékban, az a stabilitás, a tempó és az erőnlét hiánya - de ezek idővel mind fejleszthetők, a küzdőszellem, az akarat legalább már megvan.
A bajnokságban tizedik Bilbao is erősebb ellenfélnek bizonyult, a Kupa elment, talán nem is baj. Több erőnk marad, a bajnokságban a 3. 4. helyre továbbra is van esélyünk, és még vár ránk az EL :D .
A hozzászólást 1 alkalommal szerkesztették, utoljára Xavier Hernandez 2022.01.21. 00:48:28-kor.
Avatar
fanbarca
Entrenador del Barça
Hozzászólások: 2162
Csatlakozott: 2010.05.15. 09:11:15
Tartózkodási hely: Szatmárnémeti

2022.01.21. 00:30:19

Dantes írta:
2022.01.21. 00:27:01
Sajnálom az eredményt, mert sztem a 11-eseknek kellett volna döntenie, így lett volna igazságosabb. A híres hazai pályán nem voltunk rosszabbak, csak tapasztalatlanabbak... kell még egy gyilkos csatár, aki végre belövi a helyzeteinket és kell egy kis rutin, hamarosan Muniain és Benzema már nem lesz elég az ilyen meccsekhez.
Sokkal rosszabbak voltunk.
A jogos eredmény a 3-1 lett volna nekik.
Fáj, de ez van.
més que un club
Válasz küldése