Spanyol Kupa & Szuperkupa

Helyt áll-e csapatunk a BL-ben? Megnyerjük-e a Bajnokságot? Mi a helyzet a Király Kupával? Kellenek-e a barátságos mérkőzések? Hol lehet nézni a meccset? - Távkapcsolóval a kézben. Ha mondanivalód van, kerülj beljebb!
Avatar
Andris
Adminisztrátor
Hozzászólások: 13507
Csatlakozott: 2006.05.20. 20:47:07
Tartózkodási hely: Budapest

2022.01.20. 12:00:52

Valszeg lemaradtam valamiről.
Miért nem került keretbe Depay és Luuk ?
Dembelé sincs, így elég kellemetlen a fenti kettő hiánya szerintem.
"Az a baj az Interneten terjedő idézetekkel, hogy nem tudod róluk megállapítani, valódiak-e."
- József Attila
Avatar
bence0330
Az Év Fórumozója 2022
Hozzászólások: 6885
Csatlakozott: 2020.07.16. 19:01:18
Tartózkodási hely: Pécs

2022.01.19. 09:45:45

mess2009 írta:
2022.01.19. 09:19:05
jól látom: 01.19 Sociedad-Bilbao 01.20.- Bilbao -Barca??
Nem, előbbi el lett tolva. Érdekes is lett volna. :)
ter Stegen; Cancelo - Cubarsí - Araujo - Koundé; Gündogan - Christensen - Pedri; Felix - Lewy - Raphinha
mess2009
Director del Fútbol
Hozzászólások: 4285
Csatlakozott: 2009.01.30. 11:58:28

2022.01.19. 09:19:05

jól látom: 01.19 Sociedad-Bilbao 01.20.- Bilbao -Barca??
Avatar
brazilfan
Entrenador del Barça
Hozzászólások: 1012
Csatlakozott: 2018.02.26. 09:49:51

2022.01.16. 10:23:41

Betis–Sevilla kupameccs:
https://as.com/futbol/2022/01/15/videos ... 52449.html

Remélem, sikerül azonosítani és egy életre kitiltják az illetőt.
Atlantis
Capitá del Barça
Hozzászólások: 886
Csatlakozott: 2008.08.29. 13:25:29
Tartózkodási hely: Budapest

2022.01.13. 22:10:03

Hihetetlen, hogy az Athletic Bilbaonak mennyire fekszik a kupa.... :D
Szimpatikus klub volt számomra mindig, remélem behúzzák a döntőt is.
Avatar
csababarca
Az Év Fórumozója - 2021
Hozzászólások: 15406
Csatlakozott: 2005.10.03. 21:19:38
Tartózkodási hely: Dabas

2022.01.13. 21:06:20

Lásd zàrójelben amit írtam.
Gondoltam, hogy lesz olyan akinél félremegy, mert nem a két csapat tudását mértem össze (11es barca vs tegnapi real), hanem a szituációt.
"Amikor nézzük Őt, akkor értsük meg ez egy sajátos játékos akit látunk, ez totálisan egyedi. Háromszor verte meg úgy Gvardiolt, hogy az magasabb, erősebb, gyorsabb, fiatalabb, energetikusabb. Ezt írd már le nekem számokkal. Ez mutatja azt, hogy micsoda valójában a futball."
Avatar
Rivaldo11
Llegenda del Barça
Hozzászólások: 8005
Csatlakozott: 2006.08.22. 11:44:15
Tartózkodási hely: Budapest

2022.01.13. 20:53:11

Én meg azt mondom, ez a real azért nem a 2011es Barca. Ha lötyögnek, akkor ez a real nem csak tőlünk, de még az Espanyoltól is kikap. Ez nem olyan képességű csapat, amelyik "lötyöghet". Volt olyan Real amelyik ezt megtehette, csak abban top Figo, Raúl, Robi Carlos, meg Zidane játszott.
Az első 20 perc után visszaesett a játékuk, és nem tudtak tempót váltani.
Nekünk nagyon jó kis felkészülési derbi volt., sok ilyen meccs kellene a fiataloknak.
Rivaldo-A Legnagyobb.
Avatar
csababarca
Az Év Fórumozója - 2021
Hozzászólások: 15406
Csatlakozott: 2005.10.03. 21:19:38
Tartózkodási hely: Dabas

2022.01.13. 19:48:53

Nekem azért volt egy olyan érzésem, hogy mi maxon pörgünk, ők meg ellötyögnek, aztán amikor kell rúgnak gólt.
Kicsit olyan inverz Pep-féle klasszikus volt ez, csak fordított szerepkörben:D (mondjuk az a különbség, hogy nem játszott akkora fölényben a real, mint mi top formánkban, csak a hozzáállást hasonlítottam)

Most mi csíptünk, haraptunk, szemre lötyögtünk, néha megráztuk magunkat és rúgtunk 1-2 gólt, ők meg fejre álltak és max elértek egy X-et.

Én így éreztem meccs alatt.
És ez nem azt jelenti, hogy ez baj, vagy hogy nem játszottunk jól. Ellenkezőleg.
Számomra ez volt a legjobb összképű 90perc eddig a szezonban, messze.
Nyerhettünk is volna, mert a Real ahogy fentebb írtam belekényelmesedett az előnyeibe, és nehezen pörögtek újra fel, koncentrációban se voltak topon, mert nem szokás a real ellen ilyen gólt fejelni ennyire tisztán mint amit Fati fejelt.

Szóval van bennem hiányérzet, mert kicsit nagy volt a mellény a fehéreknél előzetesen, ki lehetett volna akár használni.

De ahogy írtam meccs után, engem most az érdekel, hogy ebből mi marad a bajnokságra. Mert ez most több mint korrekt volt, de kérdés mire megyünk majd a kisebb csapatok ellen, meg a rangadókon is. Illene nyeregetni majd párat azért tavasszal.
"Amikor nézzük Őt, akkor értsük meg ez egy sajátos játékos akit látunk, ez totálisan egyedi. Háromszor verte meg úgy Gvardiolt, hogy az magasabb, erősebb, gyorsabb, fiatalabb, energetikusabb. Ezt írd már le nekem számokkal. Ez mutatja azt, hogy micsoda valójában a futball."
Kalapos
Capitá del Barça
Hozzászólások: 712
Csatlakozott: 2020.12.10. 09:48:11

2022.01.13. 19:43:41

grgly50 írta:
2022.01.13. 18:29:36

Szoktam nézni a La Liga meccseket. Ez a Real nem az volt, amelyik a bajnokságban 3-4 gól gurít.
Egy csapat úgy játszik ahogy az ellenfele engedi.
Nem önszántukból nem rúgtak 10 gólt...
bence0330 írta:
2022.01.13. 18:46:24
Tökéletesen egyetértek... Ilyen kis dolgokon múlik egy csapat feltámadása...
Nagyon jó hogy vagyunk páran akik hasonlóan látják.
Avatar
bence0330
Az Év Fórumozója 2022
Hozzászólások: 6885
Csatlakozott: 2020.07.16. 19:01:18
Tartózkodási hely: Pécs

2022.01.13. 18:46:24

Kalapos írta:
2022.01.13. 18:09:46
"Több időszakban is jobbak voltunk a Real Madridnál, és azt hiszem, ez egy olyan nap, amikor megszabadulhatunk a komplexusainktól, és megmutathatjuk, hogy képesek vagyunk felvenni a versenyt. Ez egy fordulópont a Barça számára”. " Xavi

Pont ez a lényeg. Elég volt az ússzuk meg álljunk be hátra, és játszanak a vérebek filozófiából amit Valverde és Koeman favorizált. Setien megpróbált változtatni, de végül ő is így szalad bele a késbe.

Xavi neki ment a Realnak szívvel és lélekkel, fiatalokkal, és nem féltünk. Mertünk cselezni, lőni, úgy passzolni hogy az nem a mellettünk lévő emberhez megy 1 méterre.
Erről van szó kérem. Köszi Xavi.

Aki szerint nem volt benne hogy nyerünk, azzal felesleges vitatkozni.
https://www.eredmenyek.com/merkozes/U11 ... sztikaja/0

Szemre és statisztikára is kiegyenlített meccs volt. Benne volt hogy nyerünk, de az X és tizik is, mondhat bárki bármit. Egyébként szerintem ilyen "lelki fölényben", a tiziket simán hoztuk volna, még a tapasztalatlan fiúkkal is. Arra gondolok hogy felszabadultan és teli erőből játszottunk.
Tökéletesen egyetértek. Sőt, a végéhez hozzátenném, hogy ha x-re játszottunk volna a végén, akkor simán le is hozzuk arra.
Azt meg élmény nézni, hogy végre mi vagyunk a favágók is. :D Persze nem brutális belépőkkel, hanem megfogjuk a kontrák elejét, ha kell birkózva is, elképesztően jól elkezdtünk taktikai szabálytalanságokat elkövetni, ami 100%-ban Xavi érdeme. Az első 1-2 meccsen nyilatkozott is erről asszem. Ha ezt nem tesszük, lehet, hogy 0-3 az első félidő. Nem olyan rég volt, mikor ezek a madridi kontrák úgy néztek volna ki, hogy a játékosok mélán nézik a támadőst, közben meg szép lassú rágómozdulatokkal fogyasztják a lelegelt füvet. Persze így is bekaptunk 1-2-t, de sokat el is fojtottunk csírájában. És ez nem az első ilyen meccsünk. Kellett ahhoz, hogy egyenrangú felek legyünk. Ilyen kis dolgokon múlik egy csapat feltámadása...
ter Stegen; Cancelo - Cubarsí - Araujo - Koundé; Gündogan - Christensen - Pedri; Felix - Lewy - Raphinha
Avatar
grgly50
Capitá del Barça
Hozzászólások: 760
Csatlakozott: 2018.02.07. 21:37:09

2022.01.13. 18:29:36

Sinya22 írta:
2022.01.13. 11:15:06
Tetszett a meccs, Alves szerintem remekül megoldotta a jobb oldalt. Vinicus lehetett volna az abszolút nyerőember, de szerencsére elég kevésszer jutott lövéshez. Láttam valaki bírózott az élőben, hát nem tudom. Volt pár eset amit tovább engedett a játékvezető, szerintem abszolút nem a Realnak fújt, de mindegy :D

Az nagyon meglepett, hogy a levegőben tudtuk többször is megverni őket, LDJ ha valamihez, akkor ehhez ért. Nem kell nekünk Morata, jó lesz ő is a meccsek végére, csak kell egy kezdő 9-es aki azért az összjátékban sokkal jobb, és gyorsabb.

Engem nem bánt, hogy nem jutottunk tovább, örülök hogy nem lett sérülés, Araujo egyszer majdnem meghúzódott, ott szívtam a fogam kicsit. Én is nagyon várom, hogy elteljen még 1-2 hét és összeálljon a keret. De amit még jobban várok, az a következő szezon, ahol remélhetőleg nem lesz ennyi hiányzónk a fél szezonban és tudunk 1-2 erősítést hozni.
A sok megnyilatkozó közül a Te véleményedhez állok legközelebb.
Azért van bennem egy kis kétely. Biztos, hogy a Real kihozta magából amit tud? Kicsit szánalmasak voltunk, amikor az egyik kontránál hárman is osztozkodni tudtak, hogy ki lője be. Vagy amikor Rodrigo 10 méterről mellégurít. Stb. Mintha inkább a "közönséget kell kielégíteni" jelszó érvényesült volna. Nem hülyére verni az ellenfelet.
Szoktam nézni a La Liga meccseket. Ez a Real nem az volt, amelyik a bajnokságban 3-4 gól gurít.
Tetszett a meccs. Sokadmagammal jól szórakoztam. Biztató jövő rajzolódik ki a játékosok számára is. Ez volt a lényege ennek a találkozónak. A többi nem ránk tartozik!
Avatar
bence0330
Az Év Fórumozója 2022
Hozzászólások: 6885
Csatlakozott: 2020.07.16. 19:01:18
Tartózkodási hely: Pécs

2022.01.13. 18:19:20

mess2009 írta:
2022.01.13. 17:35:13
Rivaldo11 írta:
2022.01.13. 10:35:41
Camavinga meg Valverde a büdös életben nem fogja hozni azt a passzjátékot, labdabiztonságot, mint Kroos, és Modric. Enélkül pedig a kp-s játékuk, a csapat lelke szinteket esik vissza.
Azt meg leírni, hogy nem nyerhettünk volna... beteges pesszimizmus. Reálisan nézve, lehet hogy jobbak nem voltunk - szerintem igen-, de bőven benne volt, hogy nyerjünk. Nem bosszant, mert az építkezés első fázisa, hogy először legyünk meccsben, ez megvolt.
hogy is van ez? ..."Reálisan nézve, lehet hogy jobbak nem voltunk"...akkor hogy is nyerhettünk volna?! valószínű álmaidban.
Napestig lehetne sorolni a meccseket, ahol nem a jobb csapat nyer, még akkor is, ha csak 1-2 fordulót megyünk vissza a topbajnokságokban. De fordítva akár egy BL-ben is, 6-7-8 környékén még mi voltunk a világ legjobb csapata a világ legjobb játékosával, még ha nem is úgy dominálva, mint pár évvel korábban, de ha épp nem, akkor is sima top3. Aztán mi is kikaptunk többször gyengébb csapatoktól, jobb játékkal. A fociban sem feltétlenül a jobb csapat nyer mindig, sőt, gyakori, hogy nem. A 12-es Chelsea pl. remek példa, ha pár évvel korábban nyernek, oké, de akkoriban nagy nullák voltak, és valahogy kibekkeltek pár meccset. Szóval még BL-t is lehet nyerni így. Reál remek péla, a triplázásuk egyik évében sem voltak a világ legjobb csapata, hiába voltak a szoros elitben. De valahogy megnyerték a meccseket, akkor is, amikor nem játszottak jobban, mint az ellenfél. Közelebb tekintve csak vissza mondjuk egy Villarreal ellen nem kellett volna nyernünk, nem voltunk jobbak, mégis 3-1 lett. A Granadánál jobbak voltunk döntetlen lett. Nem sorolom a példákat tovább.
Arról nem is beszélve, hogy a jobbak nem voltunk nem azt jelenti, hogy rosszabbak voltunk, hanem logikai szempontból gyengébbek, vagy egyenlőek. Szerintem utóbbi. A rutin győzelme volt, vagy egy kis szerencséé.
A jövőképet az tovább deríti, hogy csupa hosszú vagy rövid sérülésből visszatért játékossal ikszeltünk le a reállal játékban, rendes játékidőben pontban is, ők meg teljes kerettel dolgozhattak kb, összeszokva.
ter Stegen; Cancelo - Cubarsí - Araujo - Koundé; Gündogan - Christensen - Pedri; Felix - Lewy - Raphinha
Kalapos
Capitá del Barça
Hozzászólások: 712
Csatlakozott: 2020.12.10. 09:48:11

2022.01.13. 18:09:46

"Több időszakban is jobbak voltunk a Real Madridnál, és azt hiszem, ez egy olyan nap, amikor megszabadulhatunk a komplexusainktól, és megmutathatjuk, hogy képesek vagyunk felvenni a versenyt. Ez egy fordulópont a Barça számára”. " Xavi

Pont ez a lényeg. Elég volt az ússzuk meg álljunk be hátra, és játszanak a vérebek filozófiából amit Valverde és Koeman favorizált. Setien megpróbált változtatni, de végül ő is így szalad bele a késbe.

Xavi neki ment a Realnak szívvel és lélekkel, fiatalokkal, és nem féltünk. Mertünk cselezni, lőni, úgy passzolni hogy az nem a mellettünk lévő emberhez megy 1 méterre.
Erről van szó kérem. Köszi Xavi.

Aki szerint nem volt benne hogy nyerünk, azzal felesleges vitatkozni.
https://www.eredmenyek.com/merkozes/U11 ... sztikaja/0

Szemre és statisztikára is kiegyenlített meccs volt. Benne volt hogy nyerünk, de az X és tizik is, mondhat bárki bármit. Egyébként szerintem ilyen "lelki fölényben", a tiziket simán hoztuk volna, még a tapasztalatlan fiúkkal is. Arra gondolok hogy felszabadultan és teli erőből játszottunk.
Avatar
Rivaldo11
Llegenda del Barça
Hozzászólások: 8005
Csatlakozott: 2006.08.22. 11:44:15
Tartózkodási hely: Budapest

2022.01.13. 18:03:00

Egy 50-50 es meccset nem lehet megnyerni? Értem én a pesszimizmust, de viccesbe fordul ha ezt az objektivitás álarca mögé rejtjük
A hozzászólást 2 alkalommal szerkesztették, utoljára Rivaldo11 2022.01.13. 18:16:17-kor.
Rivaldo-A Legnagyobb.
mess2009
Director del Fútbol
Hozzászólások: 4285
Csatlakozott: 2009.01.30. 11:58:28

2022.01.13. 17:35:13

Rivaldo11 írta:
2022.01.13. 10:35:41
Camavinga meg Valverde a büdös életben nem fogja hozni azt a passzjátékot, labdabiztonságot, mint Kroos, és Modric. Enélkül pedig a kp-s játékuk, a csapat lelke szinteket esik vissza.
Azt meg leírni, hogy nem nyerhettünk volna... beteges pesszimizmus. Reálisan nézve, lehet hogy jobbak nem voltunk - szerintem igen-, de bőven benne volt, hogy nyerjünk. Nem bosszant, mert az építkezés első fázisa, hogy először legyünk meccsben, ez megvolt.
hogy is van ez? ..."Reálisan nézve, lehet hogy jobbak nem voltunk"...akkor hogy is nyerhettünk volna?! valószínű álmaidban.
Kassandra
Jugador del Barça
Hozzászólások: 179
Csatlakozott: 2020.07.14. 22:13:30

2022.01.13. 17:15:10

Rivaldo11 írta:
2022.01.13. 16:07:01
Mert szerintem az a Real volt hirnevéhez méltó. Felesleges vissza enni az 50es évekbe, mondhattam volna más Realt is, a lényeg, hogy voltak ennél jóval jobb Real Madridok.
Ja, értem. A történelem véletlenszerűen kiválasztott pontjában a legtöbb csapatnak van erősebb változata más korban, ezért nem igazán értem mi a pláne ebben az összehasonlításban, de akkor tudom mire gondoltál. Köszönöm a válaszod!
Avatar
Rivaldo11
Llegenda del Barça
Hozzászólások: 8005
Csatlakozott: 2006.08.22. 11:44:15
Tartózkodási hely: Budapest

2022.01.13. 16:07:01

Mert szerintem az a Real volt hirnevéhez méltó. Felesleges vissza enni az 50es évekbe, mondhattam volna más Realt is, a lényeg, hogy voltak ennél jóval jobb Real Madridok.
Rivaldo-A Legnagyobb.
Kassandra
Jugador del Barça
Hozzászólások: 179
Csatlakozott: 2020.07.14. 22:13:30

2022.01.13. 14:43:11

Rivaldo11 írta:
2022.01.13. 14:19:18
Na akkor sorban:
Teljesen rossz a hasonlat. Rivaldot Dinhoval, Dinho után még Messire építeni teljesen más, mint igazi zaszlóshajó nélkül, csak simán jó jatekosokról ütős csapatot csinálni.
Örülök a fiatal csapatnak? Hidd el, jobban tetszene, Ha klasszisok lennének itt, de egyrészt világszerte nincsenek már klasszisok, másrészt inkább annak "örülök ", hogy ha már amúgy is szegényes a világfutball, inkább most próbálkozzunk a fiatalokkal. Hátha.
A Realt nem vártam sehova, igazam is lett. A harmat spanyol ligát nem tudta megnyerni-idén az Atletico kifingásával ez meglesz-a bl-ből meg tükörsimán verte a Chelsea.
Itt jegyzem meg, hogy én a jelenlegi Realt mondjuk a 2012es Realhoz hasonlítom. Ahhoz képest meg...
Az egész spanyol klubfutball színvonala sajnos rettenetesen visszaesést, nemzetközi szinten nem versenyképes.
De a Real legalább bejutott a BL-ben a 4 közé, ha csak harmat gyenge teljesítménnyel is. Pl a Liverpool ellen elég volt ennyi. A tavalyi bajnokság meg nüanszokon múlott, pl a Sevilla elleni meccsen a Var teljesítményén.

És miért pont 2012 az összevetési alap? Miért nem mondjuk az 50'-es évek második fele, akkor még nagyobb lenne a kontraszt :D
Avatar
Rivaldo11
Llegenda del Barça
Hozzászólások: 8005
Csatlakozott: 2006.08.22. 11:44:15
Tartózkodási hely: Budapest

2022.01.13. 14:19:18

daffy írta:
2022.01.13. 11:33:30
Rivaldo11 írta:
2022.01.13. 10:35:41
Camavinga meg Valverde a büdös életben nem fogja hozni azt a passzjátékot, labdabiztonságot, mint Kroos, és Modric. Enélkül pedig a kp-s játékuk, a csapat lelke szinteket esik vissza.
Azt meg leírni, hogy nem nyerhettünk volna... beteges pesszimizmus. Reálisan nézve, lehet hogy jobbak nem voltunk - szerintem igen-, de bőven benne volt, hogy nyerjünk. Nem bosszant, mert az építkezés első fázisa, hogy először legyünk meccsben, ez megvolt.
Mindenki pótolható. Nem úgy,hogy kiveszed Modric-ot,beteszed a szerecsen gyermeket és nyomják ugyanazt,ugyanúgy.
De elment tőletek Rivaldo,a csapat nyert utána is. Elment Ronaldinho,a csapat nyert utána is. Elment Messi,a csapat nyerni fog utána is. Pedig senki nincs,aki pótolja bármelyiküket is.
Részedről azt érzem,hogy örülsz a fiatal csapatotoknak,holott a történelem azt mutatja,hogy hatalmas szerencsével közülük 1,max 2 ember lesz tagja a majdani győztes csapatnak.
Mindemellett lenézed a Realt,akiket már szezon előtt és tavaly se vártál sehova,mégis mindig ott vannak. Én ilyen szempontból pont az ellentéted vagyok,alulbecsülöm a saját csapatom és túl az ellenfeleket.
Na akkor sorban:
Teljesen rossz a hasonlat. Rivaldot Dinhoval, Dinho után még Messire építeni teljesen más, mint igazi zaszlóshajó nélkül, csak simán jó jatekosokról ütős csapatot csinálni.
Örülök a fiatal csapatnak? Hidd el, jobban tetszene, Ha klasszisok lennének itt, de egyrészt világszerte nincsenek már klasszisok, másrészt inkább annak "örülök ", hogy ha már amúgy is szegényes a világfutball, inkább most próbálkozzunk a fiatalokkal. Hátha.
A Realt nem vártam sehova, igazam is lett. A harmat spanyol ligát nem tudta megnyerni-idén az Atletico kifingásával ez meglesz-a bl-ből meg tükörsimán verte a Chelsea.
Itt jegyzem meg, hogy én a jelenlegi Realt mondjuk a 2012es Realhoz hasonlítom. Ahhoz képest meg...
Az egész spanyol klubfutball színvonala sajnos rettenetesen visszaesést, nemzetközi szinten nem versenyképes.
Rivaldo-A Legnagyobb.
Peter
Director del Fútbol
Hozzászólások: 3229
Csatlakozott: 2019.09.04. 02:22:17

2022.01.13. 14:01:18

Kevesebbet vártam a meccstől vagy fogalmazhatok úgy is, nem lepődtem volna meg, ha simán és könnyedén kikapunk.
Ehhez képest lett, ami lett.
Nagyon sok munka vár tavasszal a csapatra. Annak ellenére, hogy még a fiatalok sem teljesen hadra foghatók egytől egyig, valamint közel sem tudjuk, hogy mikre lehetnek képesek, nagyon komolyan kell venni a piké-alba-busi-alves vonal nyugdíjazási ütemezését.
Taktikai, felállási lehetőség alkalmazásával (3-4-3) vagy részben belülről, részben igazolásokkal, de ez lesz a következő szakmai feladat a csapat előtt.
Avatar
daffy
Madridista
Hozzászólások: 7207
Csatlakozott: 2010.01.31. 19:11:40

2022.01.13. 11:33:30

Rivaldo11 írta:
2022.01.13. 10:35:41
Camavinga meg Valverde a büdös életben nem fogja hozni azt a passzjátékot, labdabiztonságot, mint Kroos, és Modric. Enélkül pedig a kp-s játékuk, a csapat lelke szinteket esik vissza.
Azt meg leírni, hogy nem nyerhettünk volna... beteges pesszimizmus. Reálisan nézve, lehet hogy jobbak nem voltunk - szerintem igen-, de bőven benne volt, hogy nyerjünk. Nem bosszant, mert az építkezés első fázisa, hogy először legyünk meccsben, ez megvolt.
Mindenki pótolható. Nem úgy,hogy kiveszed Modric-ot,beteszed a szerecsen gyermeket és nyomják ugyanazt,ugyanúgy.
De elment tőletek Rivaldo,a csapat nyert utána is. Elment Ronaldinho,a csapat nyert utána is. Elment Messi,a csapat nyerni fog utána is. Pedig senki nincs,aki pótolja bármelyiküket is.
Részedről azt érzem,hogy örülsz a fiatal csapatotoknak,holott a történelem azt mutatja,hogy hatalmas szerencsével közülük 1,max 2 ember lesz tagja a majdani győztes csapatnak.
Mindemellett lenézed a Realt,akiket már szezon előtt és tavaly se vártál sehova,mégis mindig ott vannak. Én ilyen szempontból pont az ellentéted vagyok,alulbecsülöm a saját csapatom és túl az ellenfeleket.
Avatar
hajnesz
Entrenador del Barça
Hozzászólások: 1561
Csatlakozott: 2009.05.04. 19:45:30
Tartózkodási hely: Szeged

2022.01.13. 11:29:02

2-2nél már kihasználta mind az 5 cserét.
Ekkor már 3 védőre maradtunk, mit tehetett volna? Busit hátravezényli? Nem vagyunk előrébb.
Én ilyen Barcát akarok látni, aki nem áll vissza taktikusan 2-2 után, hanem győzni akar, jelenleg fáj, de ezért akarnak még mindig jó játékosok nálunk játszani, mert mi győzni akarunk.

Az egyedüli dolog, amit megemlítenék, és én talán máshogy csináltam volna, az az, hogy Alves sárgája után rögtön lehoztam volna, Araujo a szélre, és mondjuk Lenglet bejön a helyére, de el tudom kérdezni azt a fikaáradatot, amit kapott volna, ha ismét őt hozza be a csapatba, pedig szerintem talán ez lett volna a helyes lépés. Hatalmas TALÁN!

Lehet mondani, hogy ez a meccs csak nekünk volt fontos, de megettük őket tegnap. Ha végre elhagyjuk ezeket az egyéni hibákat, akkor akár egy sima meccs is kerekedhetett volna belőle. Ha megyünk 1-0-ra, akkor a Madridnak is sürgetőbb a helyzet, és nem állhatnak a buszban +60-90 percet, ami azért sokkal fárasztóbb, szerintem Kroosék elfogytak volna, mert míg mi teljes sort cseréltünk a kp-n, ők egy Modricot tudtak csak lecserélni.
Kalapos
Capitá del Barça
Hozzászólások: 712
Csatlakozott: 2020.12.10. 09:48:11

2022.01.13. 11:18:23

Xavi taktikájáról annyit, hogy egy folytában mérgesen hadonászott.
Ez még mindig nem volt az amit látni szeretne. Így is kell értékelni.

Nem egy ostoba emberről beszélünk, ő is látta mekkora lyukak vannak és mekkora a kockázat.
A fiúkat viszont vitte előre a szivük, és a tapasztalatlanság.

Ráadásul, ha visszeveszünk a lendületből akkor könnyen lehet hogy elveszítjük a reményt a győzelemre, mert stabilizálódnak. Kivárásra és 11-esekre nem akart játszani.
Padon se volt már kp akiben bízna, amit fontos megjegyezni. Ha pl lehoz egy támadót és behozza Puigot akkor stabilabbak lehettünk volna. Nem védekezésben, de Puig összefogta volna a játékot, hogy ne essen két részre a pálya. Így a kontrák ellen is jobbak lettünk volna. Ezt nem lépte meg. Vagy bízott abban, hogy így bekotrunk egyet, vagy mert Puigban nem bízik jelenleg.

Biztos hogy több forgatókönyv is lejátszódott a fejében.

Mindegy, nem hibáztatnám ezért Xavit. Az igaz hogy úgy játszottunk 2-2nél mintha hátrányban lennénk, de mondom, több okból is érthető ez, ha nem is jó.
Lesz még javulás és fejlődés, minden tekintetben.
Avatar
Sinya22
Director del Fútbol
Hozzászólások: 3186
Csatlakozott: 2017.08.21. 17:40:25

2022.01.13. 11:15:06

Tetszett a meccs, Alves szerintem remekül megoldotta a jobb oldalt. Vinicus lehetett volna az abszolút nyerőember, de szerencsére elég kevésszer jutott lövéshez. Láttam valaki bírózott az élőben, hát nem tudom. Volt pár eset amit tovább engedett a játékvezető, szerintem abszolút nem a Realnak fújt, de mindegy :D

Az nagyon meglepett, hogy a levegőben tudtuk többször is megverni őket, LDJ ha valamihez, akkor ehhez ért. Nem kell nekünk Morata, jó lesz ő is a meccsek végére, csak kell egy kezdő 9-es aki azért az összjátékban sokkal jobb, és gyorsabb.

Engem nem bánt, hogy nem jutottunk tovább, örülök hogy nem lett sérülés, Araujo egyszer majdnem meghúzódott, ott szívtam a fogam kicsit. Én is nagyon várom, hogy elteljen még 1-2 hét és összeálljon a keret. De amit még jobban várok, az a következő szezon, ahol remélhetőleg nem lesz ennyi hiányzónk a fél szezonban és tudunk 1-2 erősítést hozni.
Avatar
bence0330
Az Év Fórumozója 2022
Hozzászólások: 6885
Csatlakozott: 2020.07.16. 19:01:18
Tartózkodási hely: Pécs

2022.01.13. 10:59:53

Rivaldo11 írta:
2022.01.13. 10:35:41
Camavinga meg Valverde a büdös életben nem fogja hozni azt a passzjátékot, labdabiztonságot, mint Kroos, és Modric. Enélkül pedig a kp-s játékuk, a csapat lelke szinteket esik vissza.
Azt meg leírni, hogy nem nyerhettünk volna... beteges pesszimizmus. Reálisan nézve, lehet hogy jobbak nem voltunk - szerintem igen-, de bőven benne volt, hogy nyerjünk. Nem bosszant, mert az építkezés első fázisa, hogy először legyünk meccsben, ez megvolt.
Azt a passzjátékot nem, viszont mindkettőben elképesztő lendület van, kontrajátéknál ez főleg kidomborodhat. Más stílus, de szerintem lehet bennük komoly erő is. Meg fognak is tudni pótolni. Modric zsenialitását nehezen, de Kroos szerintem nem hagy akkora űrt majd. Persze majd kiderül.

Szerintem is nevetséges, hogy nem nyerhettünk volna. Mindenképp volt rá esélyünk, ez most így alakult, lehet, hogy egy hajszállal még jobbak voltak (vagy Ancelotti taktikája egy hajszállal jobban bejött, egy többszörös BL-győztes rutinos mesterről beszélünk), de az is lehet, hogy 50-50-nél most feléjük billent a szerencse. Erőben sem fogytunk el, a 3. gól előtt meg rég nem volt közük a meccshez, Viniciusra kb fél óráig hittem azt, hogy lecserélték. :D Ott a végén nagyon rámentünk a győzelemre, benne is volt a levegőben, én nem hibáztatom Xavit. De ha védjük kicsit az x-et, akkor minimum 11-es lövés lett volna a dologból, úgyhogy úgy gondolom, rajtunk múlott most ez a dolog, ami már azt jelenti, hogy rosszabbak nemigen lehettünk.
ter Stegen; Cancelo - Cubarsí - Araujo - Koundé; Gündogan - Christensen - Pedri; Felix - Lewy - Raphinha
Válasz küldése