Spanyol Kupa & Szuperkupa

Helyt áll-e csapatunk a BL-ben? Megnyerjük-e a Bajnokságot? Mi a helyzet a Király Kupával? Kellenek-e a barátságos mérkőzések? Hol lehet nézni a meccset? - Távkapcsolóval a kézben. Ha mondanivalód van, kerülj beljebb!
Avatar
Leon
Director del Fútbol
Hozzászólások: 2578
Csatlakozott: 2014.02.17. 16:20:26
Tartózkodási hely: Balkán sarkán

2022.01.12. 00:15:52

Kalapos írta:
2022.01.11. 18:24:16
A nap amikor egy klasszikóra úgy megyünk ki hogy nem akarunk minden áron nyerni, lesz a klub halálának napja.

Nem azért mert annyira gyűlölni kéne az urakat. Hanem mert ez egy versenysport. Aki eljutot erre a szintre, az nem elékszik meg a 2. hellyel. A klubnál mindenki nyerni akar (az már eltérő hogy mennyire motivált/jól lakott).

Felejtsétek el hogy majd teszünk a meccsre és nem játszik a legjobb kezdő. Aki egészséges (és tényleg az, nem pedig ráfogják siettetve) az játszon.

Mikiegér kupa vagy sem, arábiában van vagy sem, kutyát nem érdekli, főleg nem katalóniában és főleg nem a klubnál.

Nyerni kell megpróbálni minden erőnkkel, és kész, lesz ami lesz.

Ha nyerünk véletlenül az egyébként óriási lökést adhat, szóval már ezért is maxoljuk ki a lehetőséget. Mentálisan így január elején elverni a Realt és esetleg kupát nyerni az jobb alaphangot ad az évhez, mintha megint leégünk. Nem mehetünk ki félgőzzel és tartalékolva az amúgy is tartalékos csapaton.
Ez szép meg nemes, de sajnos ez a meccs csak a nevében klasszikus.
Egy Barca B megy neki egy jó formában lévő Realnak.
A 2 csapat közt jelenleg fényév távolság van.
Remélem Xavi nem rúgatja agyon a sok tolókocsis versenyzőinket. [-o<
Nem várom és nem is nézem majd ezt a fölösleges mészárlást...
Messi campion del Mundo 2022. G.O.A.T.

Gianluigi Buffon (a Messivel való találkozásról 2013-ban): Meg kellett érintenem Messit, hogy megbizonyosodjak róla, olyan ember, mint mi.

L4wandowski

Tito per sempre etern.Infinite Iniesta Grácies Xavi, Grácies Piqué!

Grácies Messi!
Avatar
davi10
Llegenda del Barça
Hozzászólások: 6587
Csatlakozott: 2007.10.06. 20:02:40
Tartózkodási hely: Budapest

2022.01.11. 21:29:50

Deluigi írta:
2022.01.11. 21:15:19
a Real vedelme nagyon gyenge, azert siman befigyel, hogy kap par golt, aztan, ha szerencsenk van, nem tudnak rugni es meg is van nyerve a meccs
Egyedül Araujo tudná felvenni a versenyt Vini-vel vagy Benzema-val. Mindkettőre egyedül is kevés, és nem is biztos, hogy játszhat.
Nem hiszem, hogy pont most úsznánk meg 2 gól alatt, ez ugye az elmúlt 4 klasszikuson nem sikerült.
Kép
"A Futball nyer, ha a Barca nyer"
"Ez a két szín, zöld és fehér minden másnál többet ér
Hát indulj és bátran énekelj velünk egy dalt a Fradiért"
Avatar
Deluigi
Entrenador del Barça
Hozzászólások: 1827
Csatlakozott: 2021.06.08. 22:25:50
Tartózkodási hely: Szekelyudvarhely

2022.01.11. 21:15:19

a Real vedelme nagyon gyenge, azert siman befigyel, hogy kap par golt, aztan, ha szerencsenk van, nem tudnak rugni es meg is van nyerve a meccs
Avatar
Andris
Adminisztrátor
Hozzászólások: 13507
Csatlakozott: 2006.05.20. 20:47:07
Tartózkodási hely: Budapest

2022.01.11. 19:19:06

Szerintem meg elvakultsag mindenaron nyerni akarni egy kirakatkupaban. Plane mikor nyilvanvalo, hogy nem vagyunk egy sulycsoport, es iszonyatos riziko visszatero sztarokat jatszatni.
Szerencsere Xavi okosabb ennél, azt hiszem. Lehet mondogatja, hogy mi vagyunk a Barca es mindig nyerni megyunk, mert csak ezt lehet mondani. De meglepodnek, ha Fati kezdhetne pl.
Vagy eppen ha Araujo jatszhatna. Bar tudtommal egyikuk se kapott meg jatekengedelyt, csak elutaztak. Pedrivel talan lehet kockaztatni, mert a kp nem kritikus pont.
Torres meg egy nagy homalyos folt nekem, egy percet nem lattam jatszani, amit legalabbis megjegyeztem volna.
"Az a baj az Interneten terjedő idézetekkel, hogy nem tudod róluk megállapítani, valódiak-e."
- József Attila
Kalapos
Capitá del Barça
Hozzászólások: 712
Csatlakozott: 2020.12.10. 09:48:11

2022.01.11. 18:24:16

A nap amikor egy klasszikóra úgy megyünk ki hogy nem akarunk minden áron nyerni, lesz a klub halálának napja.

Nem azért mert annyira gyűlölni kéne az urakat. Hanem mert ez egy versenysport. Aki eljutot erre a szintre, az nem elékszik meg a 2. hellyel. A klubnál mindenki nyerni akar (az már eltérő hogy mennyire motivált/jól lakott).

Felejtsétek el hogy majd teszünk a meccsre és nem játszik a legjobb kezdő. Aki egészséges (és tényleg az, nem pedig ráfogják siettetve) az játszon.

Mikiegér kupa vagy sem, arábiában van vagy sem, kutyát nem érdekli, főleg nem katalóniában és főleg nem a klubnál.

Nyerni kell megpróbálni minden erőnkkel, és kész, lesz ami lesz.

Ha nyerünk véletlenül az egyébként óriási lökést adhat, szóval már ezért is maxoljuk ki a lehetőséget. Mentálisan így január elején elverni a Realt és esetleg kupát nyerni az jobb alaphangot ad az évhez, mintha megint leégünk. Nem mehetünk ki félgőzzel és tartalékolva az amúgy is tartalékos csapaton.
Tivadar6
Capitá del Barça
Hozzászólások: 550
Csatlakozott: 2017.06.07. 17:29:11

2022.01.11. 18:04:45

Egyátalán nem örülök, hogy Fati és Pedri is pont a Real ellen térhetnek vissza.

Casemiro egyre nagyobb hentelésekben van, és holnap sem fog finomkodni az biztos :S
Avatar
Camp Nou99
Jugador d'estrella
Hozzászólások: 355
Csatlakozott: 2020.05.31. 14:32:47
Tartózkodási hely: Surány

2022.01.11. 12:55:25

davi10 írta:
2022.01.11. 11:12:38
Nekem is valogy így vannak a prioritások:
1. Ne sérüljön le senki (természetesen csak nálunk, a Real nem érdekel :twisted: )
2. Legyen egy szoros, jó meccs
3. Jussunk tovább

Inkább kapjunk mondjuk egy 4-est, minthogy egy szoros hajtós meccsen kidől megint a fél csapat.
El kell engedni ezt a meccset ,elmenni k.....ni ilyen messze egy semmit sem érő kupáért csupán a pénzért szerintem tiszta vicc. Inkább a bajnokságra koncentráljunk ,most jelenleg 3-4 gól van a két csapat között természetesen a mi javunkra, Ezt a meccset sem fogom megnézni mert már így is nagyon közel jártam hogy beledobjam a távirányítót a tv-be, nem akarok kidobni az ablakon többszázezer forintot tv-re.
Kalapos
Capitá del Barça
Hozzászólások: 712
Csatlakozott: 2020.12.10. 09:48:11

2022.01.11. 12:43:10

Én hosszú idő után eléggé meccslázban égek újra.

Sajnos félek hogy csúnya lesz a vége, de azért izgulok hogy mi lesz.
Azért előbb-utóbb LDJ-nek is bejön valami Ibra mozdulat, attól összetojják magukat az urak és onnan sima lesz. Kontrából még Dembelé is eltesz 2öt, hogy Piké fejese tegye fel a pontot a w(i)nre. :mrgreen:
Avatar
Ronaldinho&Barca
Director del Fútbol
Hozzászólások: 4461
Csatlakozott: 2007.10.02. 19:49:32

2022.01.11. 11:22:16

Remélem Xavi észnél lesz és nem csinál a vezetőség élet-halál meccset ebből. Jelenleg nem egy súlycsoport a két csapat. Viszont a következő bajnokinkat nagyon várom, akkor kiegészülve a sérültekkel.
Visca El Barca!
Kép
Més que un club
Avatar
davi10
Llegenda del Barça
Hozzászólások: 6587
Csatlakozott: 2007.10.06. 20:02:40
Tartózkodási hely: Budapest

2022.01.11. 11:12:38

Nekem is valogy így vannak a prioritások:
1. Ne sérüljön le senki (természetesen csak nálunk, a Real nem érdekel :twisted: )
2. Legyen egy szoros, jó meccs
3. Jussunk tovább

Inkább kapjunk mondjuk egy 4-est, minthogy egy szoros hajtós meccsen kidől megint a fél csapat.
Kép
"A Futball nyer, ha a Barca nyer"
"Ez a két szín, zöld és fehér minden másnál többet ér
Hát indulj és bátran énekelj velünk egy dalt a Fradiért"
Avatar
Andris
Adminisztrátor
Hozzászólások: 13507
Csatlakozott: 2006.05.20. 20:47:07
Tartózkodási hely: Budapest

2022.01.11. 08:27:09

Egy szoros serulesmentes kiesesnek orulnek leginkabb. Remelem a serulesbol visszaterok semmikepp nem lepnek palyara, ez sem er ennyit, ahogy a kupa sem.
"Az a baj az Interneten terjedő idézetekkel, hogy nem tudod róluk megállapítani, valódiak-e."
- József Attila
Avatar
Chino
Llegenda del Barça
Hozzászólások: 7360
Csatlakozott: 2009.05.07. 12:32:57
Tartózkodási hely: Debrecen

2022.01.10. 21:32:12

Pedrinek és Torresnek is negatív lett s tesztje, úgyhogy ők is utaznak. Ennek nem tudom, hogy örüljek-e. Mondjuk 0 edzéssel a hátuk mögött nem tudom, hogy játszatná-e őket Xavi.
Forca Barca!!!!
Avatar
NovaProspekt
Entrenador del Barça
Hozzászólások: 1911
Csatlakozott: 2019.11.26. 14:17:19

2022.01.10. 16:39:19

Sinya22 írta:
2022.01.10. 14:40:16
NovaProspekt írta:
2022.01.10. 13:42:32
Casemiro okozott már amúgy komolyabb sérülést bármelyik játékosunknak? Meg sztem nem leszünk akkora fölényben (ami azt illeti, valszeg semekkorában sem), h neki eldurranjon az agya :mrgreen: . Mindazonáltal én is kímélném akit lehet, aztán kapjunk ki 3-0-ra felőlem.
Tekintve hogy mennyi mindentől képesek a játékosaink megsérülni, szerintem egy szimpla ütközésbe is ott a veszély. Amúgy szerintem senkit nem rúgott le tőlünk úgy isten igazából, keményebb odalépesek voltak, de hát nem ő az egyetlen.

Én Fatit be sem állítanám, de De Jongot se nagyon. Alba már vagy kétszer járt így, sérülés után egyből kezdő ---> sérülés. De Roberto tavaly ha jól rémlik egy lövésbe sérült meg újra egyből, szóval lehet jobb lenne nem is lejátszani :D
Hát igen... de tuti be lesz mindenki rakva, aki mozdítható, még ha ez a győzelmi esélyeinket nem is növeli meg nagyon, azért az ő csapatuk most előrébb tart. Viszont presztízsmeccs, pláne, h arabéknál van. Úgyhogy sajnos cumi lesz sztem, és sérülés nélkül nem ússzuk meg.
Avatar
Sinya22
Director del Fútbol
Hozzászólások: 3186
Csatlakozott: 2017.08.21. 17:40:25

2022.01.10. 14:40:16

NovaProspekt írta:
2022.01.10. 13:42:32
Casemiro okozott már amúgy komolyabb sérülést bármelyik játékosunknak? Meg sztem nem leszünk akkora fölényben (ami azt illeti, valszeg semekkorában sem), h neki eldurranjon az agya :mrgreen: . Mindazonáltal én is kímélném akit lehet, aztán kapjunk ki 3-0-ra felőlem.
Tekintve hogy mennyi mindentől képesek a játékosaink megsérülni, szerintem egy szimpla ütközésbe is ott a veszély. Amúgy szerintem senkit nem rúgott le tőlünk úgy isten igazából, keményebb odalépesek voltak, de hát nem ő az egyetlen.

Én Fatit be sem állítanám, de De Jongot se nagyon. Alba már vagy kétszer járt így, sérülés után egyből kezdő ---> sérülés. De Roberto tavaly ha jól rémlik egy lövésbe sérült meg újra egyből, szóval lehet jobb lenne nem is lejátszani :D
Avatar
NovaProspekt
Entrenador del Barça
Hozzászólások: 1911
Csatlakozott: 2019.11.26. 14:17:19

2022.01.10. 13:42:32

Casemiro okozott már amúgy komolyabb sérülést bármelyik játékosunknak? Meg sztem nem leszünk akkora fölényben (ami azt illeti, valszeg semekkorában sem), h neki eldurranjon az agya :mrgreen: . Mindazonáltal én is kímélném akit lehet, aztán kapjunk ki 3-0-ra felőlem.
Avatar
Chino
Llegenda del Barça
Hozzászólások: 7360
Csatlakozott: 2009.05.07. 12:32:57
Tartózkodási hely: Debrecen

2022.01.10. 12:38:12

Fati mellett de Jong, sőt Araujo is úgy tűnik, hogy utazhat.. Nem biztos, hogy mindegyikük ott lesz a padon, ne adj' Isten a kezdőben (személy szerint én nem is szeretném), de az nagy bizakodásra ad okot, hogy ezek szerint annyira nem súlyosak a sérülések, bár inkább amiatt viszik őket, hogy ha továbbjutunk készen álljanak. Még az uruguayi is vállalhatja a játékot rögzített kézzel.
Mondjuk szerintem hagyni kellene még őket, ez a meccs max. presztízs miatt fontos, jelen pillanatban még abból sem, ennyi hiányzóval elég egyoldalúnak tűnik. Nem hiányzik, hogy Casemironak eldurranjon az agya, aztán a 2-3 legfontosabb játékosunk menjen vissza az orvosiba.
Pedri és Torres egyelőre nem produkáltak negatív tesztet, ha addigra igen mennek a többiek után.

Hagyni kellene az egészet a francba. A bajnokságra és EL-re kell koncentrálni, főleg, hogy még egy Bilbao kupa is becsúszik.
Forca Barca!!!!
Avatar
bence0330
Az Év Fórumozója 2022
Hozzászólások: 6882
Csatlakozott: 2020.07.16. 19:01:18
Tartózkodási hely: Pécs

2022.01.08. 23:10:47

grgly50 írta:
2022.01.08. 22:25:17
Nézem a REAL meccset. Nem biztos hogy hiányzik nekünk ez a superkupa. Remélem azért jobban megszorítjuk a Madridot, mint a Valencia
A kupában ők is megszenvedtek, a minap meg ki is kaptak a bajnokságban. Ki tudja, milyen napot fognak ki, és Fati vagy az addig valahogy beregizett Torres nem villan-e megint azonnal. :D De persze alighanem kapunk valami 1-3 félét a képünkbe.

A jó hír az, hogy rögtön őket kaptuk, rosszabb lett volna, ha a két másik csapat közül valamelyiket nagy nehezen lenyomva feleslegesen bebohóckodjuk magunkat a döntőbe, és ott kapunk egy pofont. Nem hiányzik nekünk a plusz 1 felesleges meccs.

Fordítva persze más, ha valami csoda folytán lebirkóznánk a Reált, akkor már érdemes rámenni a döntőre a trófeáért, és megéri a két meccs, ha megnyerjük végül.
ter Stegen; Cancelo - Cubarsí - Araujo - Koundé; Gündogan - Christensen - Pedri; Felix - Lewy - Raphinha
Avatar
grgly50
Capitá del Barça
Hozzászólások: 760
Csatlakozott: 2018.02.07. 21:37:09

2022.01.08. 22:25:17

Nézem a REAL meccset. Nem biztos hogy hiányzik nekünk ez a superkupa. Remélem azért jobban megszorítjuk a Madridot, mint a Valencia
Alcantara
Director del Fútbol
Hozzászólások: 3881
Csatlakozott: 2011.08.30. 09:31:30

2022.01.07. 15:50:19

Hűű, de jó kis sorsolás. Bilbao egy meccsen idegenben. Azt gondolom marad a katalán kupa megnyerése erre az évre.

Van azért egy különleges párharc is, azt biztos megnézem valahol: Betis-Sevilla.
Avatar
Titinho
Director del Fútbol
Hozzászólások: 2927
Csatlakozott: 2006.11.17. 11:29:46
Tartózkodási hely: Nyíregyháza, lélekben Camp Nou

2022.01.07. 13:30:45

Troym írta:
2022.01.07. 12:52:32
Következő ellenfél a Bilbao. Hát kemény lesz.
Nekem már komolyan herótom van ettől a Bilbao elleni kupa párharctól. :D Nem bánnám most ha ki is esnénk, nem kell ez a kupa nekünk, bajnokság + EL elég lesz.

Visszatekintve egyébként kb ezt vártam a meccstől amit kaptam is. Full nem érdekelt senkit megint ez a harmadosztályú kis csapat. Évek óta ezt játszuk a kupában, legutóbb ugye Dembelé hosszabbításban rúgott góljával nyertünk csak, azelőtt még asszem a 88. percig 1-0-s hátrányban voltunk a kitudjamármilyencsapat ellen, amikor jött Grizes és a végén a duplájával fordítottunk. Akkor is döntőt játszottunk a végén, meg tavaly is.

És akármilyen csapat lesz itt, 2023 januárjában is nyögvenyelősen megyünk tovább majd az aktuális másod/harmadosztályú csapat ellen.

Nagy konklúziót nem kell levonni ezekből a meccsekből. :wink:
Més que un club :!:

"Az akarás egyenlő a tudással, s aki akar, az tud is!"- Johan Cruyff
Troym
Entrenador del Barça
Hozzászólások: 2455
Csatlakozott: 2009.08.15. 12:12:47

2022.01.07. 12:52:32

Következő ellenfél a Bilbao. Hát kemény lesz.
Ter Stegen - Kounde - Araujo - Christensen - Balde - De Jong - Pedri - Gündogan - Raphinha - Yamal - Lewandowski
Avatar
Guille
Capitá del Barça
Hozzászólások: 802
Csatlakozott: 2018.01.29. 08:34:40
Tartózkodási hely: Hungría

2022.01.06. 11:02:44

Kalapos írta:
2022.01.06. 08:58:42
A felállás és az egész ötlet nem működött, és ez kihatott a játékosokra is, akik szintén nagy 0ák voltak. Zavarodottság és ötlettelenség volt, nem tudtuk mit akarunk. Ez egy átlag Koeman meccs volt, és ez nem jó.

Ez egy nagy kollektív semmi volt, de meglett és ez a lényeg. Viszont ez volt az első meccs Xavinál ami után furcsán néztem. (már közben is..) több remélem nem lesz.
Hát igen, én is ezen gondolkodtam tegnap, hogy egy ilyen meccs után Koemant megdobálták/tuk volna. Én továbbra is bízom Xaviban, de itt alapvető taktikai gondok is voltak a pályán valóban. Persze nem most kell nagyon játszani, de ha már felpakoltuk az alapjátékosokat (már amennyi egészséges) illett volna ezt jóval simábban lehozni.
LG
Az Év fórumozója 2016
Hozzászólások: 21051
Csatlakozott: 2004.12.17. 21:03:01

2022.01.06. 10:46:35

visca el barca írta:
2022.01.06. 09:59:48

Ami viszont szembetuno volt, az az, hogy a masodik felidore nem pukkadtunk ki, sot, jobban mentunk mint az elsoben.
Szerintem ebben benne voltak a cserék, akik felpörgették a csapatot, meg az, hogy az első félidőben finoman szólva sem szaggattuk szét az istrángot.
Avatar
visca el barca
Presidente del Barça
Hozzászólások: 20964
Csatlakozott: 2005.02.01. 13:13:37

2022.01.06. 09:59:48

Erdekes ez a xavi altal nyilatkozott 343... en 352t lattam a palyan, mas meg 433at :D

Ami viszont szembetuno volt, az az, hogy a masodik felidore nem pukkadtunk ki, sot, jobban mentunk mint az elsoben.
Like a soul without a mind, in a body without a heart, I'm missing every part...
Kép
Avatar
Chino
Llegenda del Barça
Hozzászólások: 7360
Csatlakozott: 2009.05.07. 12:32:57
Tartózkodási hely: Debrecen

2022.01.06. 09:32:17

Én Alvest találtam a leggyengébb pontnak. A taktika/felállás nagyrészt ezért is borult. Mindig ott tűnt fel ahol a legkevésbé volt keresnivalója, ráadásul a kis passzokat is rendre elrontotta, pedig pont ez az ami 38 évesen az erőssége lehet. A beívelései pedig szokásos, ráadásul felesleges volt mindegyik, hátul pedig nem is láttam, még ha feljeb is játszott. Na mindegy bele kell még lendülnie, totál zéró meccsel a lábában természetes, hogy még nem rázódott vissza, egyelőre nem lehetnek nagy elvárásaink, de a Maradona kupán például sokkal jobb volt.
Mondjuk nehezebb is volt a szélsőknek, a szélessége miatt nem lehetett úgy széthúzni a pályát, ami látványosan kellemetlen volt.

A gólunkért kár, Mingu meg EG nem tudom milyen filmet néztek akkor, de már nem az első ilyen idén. A befejezéseknél viszont hatékonyabbnak kell lenni, sokszor le tudtuk volna zárni a meccset, ehelyett az utolsó másodpercig izgulni kellett.
Viszont Dembélé beállása azért hatalmas különbséget jelentett. Gondoltam, hogy nagyobb lesz a veszély a játékban, de nem számítottam ekkorára.

Összességében rendben volt, tipikusan egy első fordulós kupameccs volt, plusz az idő sem nekünk kedvezett. Aki látta a Real meccset, ők is ugyanígy megszenvedtek, egy öngól meg egy potyaszagú találat kellett a győzelemhez, helyzetekben pedig nem nagyon bővelkedtek.
A legnagyobb negatívum pedig Araujo és De Jong volt. Az előbbi úgy néz ki több hónapra kiesett, de De Jongtól is jó időre elköszönhetünk, ez sajnos már a levegőben lógott.
Felejtsük el és várjuk a következő ellenfelet.
Forca Barca!!!!
Válasz küldése