A választási csalásos pletykák és bizonyítékok kb. 90%-át megcáfolták, sokszor épp a republikánus vezetők. Általában 3 csoportból álltak:
- videók kivágása, manipulációja és szándékosan más kontextusban szövegezve mint ahogy történt -> ezeket elég gyorsan cáfolták
- rengeteg matematikailag bizonyítottnak vélt csalás -> amit utána matematikusok nagyon gyorsan cáfoltak
- a szimpla pletykák bizonyítékok nélkül -> szintén cáfolva lettek nagyrészt, már amit lehetett mert nem volt teljesen őrült magában is
Részletesebben, ha érdekel, pár példa:
https://www.bbc.com/news/election-us-2020-55529230
Ha valakinek van ideje és gyomra, elég belehallgatni abba az 1 órás telefonos beszélgetésbe, ahogy Trump próbálja rávenni a Georgiai republikánus vezetőt, hogy találjon pont annyi szavazatot amennyi a győzelméhez kell (bár amúgy biztos benne, hogy fél millióval többet kapott), megéri.
https://youtu.be/AW_Bdf_jGaA
Az a videó tökéletesen megmutat két dolgot:
1) Trump a tipikus buta de hangos ember, aki vitatkozni nem tud, csak a saját igazát ordibálni egyre hangosabban, a másikat véletlenül sem meghallgatva mert akkor gondolkodnia kellene, hogy megértse amit a másik mond. Az egyik kedvenc pillanatom a 26. perc környékén amikor valaki felveti, hogy küld egy linket ami megmutatja mi az igazság az adott témáról:
"i don't care about a link, i don't need it! I have a lot of much better"
2) Mindehhez több tucat magas rangú, intelligens ember asszisztál neki a háttérben, szimplán politikai tőke kovácsolás miatt...
Közben meg az elvakult BLMes baloldaliak még a mostani betörés elején azonnal elkezdtek hőbörögni a kanapéjukról, hogy bezzeg ha BLMes tüntetők lennének már rég közéjük lőttek volna, stb.... Kíváncsi vagyok most hogy 4 halottja van a dolognak a végére, hányan törlik ki a bejegyzéseiket.
Ja és közben a Fox News már alapból úgy hozta le az egészet, hogy valójában a szélsőbalosok csinálták ezt, akik szélsőjobbosnak öltöztek be
Nagyon komoly gondok vannak az emberek fejében világszerte.
szerk.: utcára menni régen is divat volt, lásd március 15 itthon. Csak annyi a különbség, hogy ez régen inkább a nép általi szerveződés volt leginkább az elégedetlenség kimutatása, míg ma inkább feszültséglevezetési célokat szolgál az emberek többségének, illetve bizonyos politikai körök a saját egyéni céljaikra használják.