Offtopic

Ami egyik témához sem kapcsolódik, avagy itt nyugodtan írhatsz mindenről kötetlenül.

Fogyasztasz valamilyen dohányterméket? :D

- Nem, soha nem próbáltam.
10
22%
- Próbáltam, de nem szoktam rá.
17
38%
- Füstölök, mint a gyárkémény
11
24%
- Alkalmanként rágyújtok
7
16%
 
Szavazatok száma: 45
Avatar
MQuCsabi
Llegenda del Barça
Hozzászólások: 6340
Csatlakozott: 2007.07.12. 14:50:03
Tartózkodási hely: Budapest

2018.11.20. 19:34:04

Jobban megéri épitkezni, ha magad csinálod, vagy vsn megbizhato embered. Főleg, hogy ide Magyarországra épp elég egy könnyűszerkezetes ház, mert ez a paradicsom, ha az éghajlatot nézzük.
Csak könnyű kifogni olyat, aki eladja tégla áron a könnyűszerkezeteset. Épp a napokba futottam bele egy focistába, aki "megjárta". Sajnálni nem sajnálom, kifizeti ezt is csak azért komolyan bele lehet futni iéyen simlibe is.

Visszatérve a válságra: Megint nyakra főre hitelezünk. Oké, hogy most nézik a jövedelmet, kicsit szigorítottak is október 1-től. De például fedezetlen hitelt már megint minden jöttment kap. Talán a KH kampányol azzal, hogy 10mihályig személyi kölcsön.... Mindenféle fedezet nálkül. Oké a jövedelmed, de ha ezek elkezdenek megint bedőlögetni, az mókás lesz.
Kép
Avatar
csababarca
Az Év Fórumozója - 2021
Hozzászólások: 15491
Csatlakozott: 2005.10.03. 21:19:38
Tartózkodási hely: Dabas

2018.11.20. 19:04:55

Évek óta várják a csodát, hogy kipukkad a lufi, de nem fog, szerintem 10 évig még marad a tendencia biztosan.

Vidéken sem jobb a helyzet, albérletek is pl az én régiómban folyamatosan emelkednek, lakásárak is emelkednek folyamatosan.
rissz-rossz házak egy hónapra 200ezerért repkednek, pár éve még 100-120ért azért hozzájuk lehetett jutni, most ennyiért egy másfél szobás lakást ha kapsz már boldog lehetsz.

szerintem jobban megéri építkezni.
"Amikor nézzük Őt, akkor értsük meg ez egy sajátos játékos akit látunk, ez totálisan egyedi. Háromszor verte meg úgy Gvardiolt, hogy az magasabb, erősebb, gyorsabb, fiatalabb, energetikusabb. Ezt írd már le nekem számokkal. Ez mutatja azt, hogy micsoda valójában a futball."
Avatar
recrea
Llegenda del Barça
Hozzászólások: 6739
Csatlakozott: 2004.12.24. 23:38:21

2018.11.20. 18:56:49

MQuCsabi írta:Én csak azt látom, hogy az a pár lajás, amit kedvencekbe tettem ingstlan.comon, mostanában mindről az jött, hogy árváltozás és nem csökkent... :D

Én mondjuk Egy, de maximum két éven belül katasztrófát várok. Az a baj, hogy az nekem korai lenne még :D
Én is nagyon várom, de nem igazán látom ennek jeleit, azon kívül, h Budapesten az égben vannak a négyzetméter árak.

Nekem is van beállítva pár, és elmennek, helyettük pedig nem igazán jönnek újak, vagyis az beállított max ár fölé szöknek, az már más kérdés, h el is adják-e őket.
Avatar
MQuCsabi
Llegenda del Barça
Hozzászólások: 6340
Csatlakozott: 2007.07.12. 14:50:03
Tartózkodási hely: Budapest

2018.11.20. 18:51:46

Én csak azt látom, hogy az a pár lajás, amit kedvencekbe tettem ingstlan.comon, mostanában mindről az jött, hogy árváltozás és nem csökkent... :D

Én mondjuk Egy, de maximum két éven belül katasztrófát várok. Az a baj, hogy az nekem korai lenne még :D
Kép
Avatar
recrea
Llegenda del Barça
Hozzászólások: 6739
Csatlakozott: 2004.12.24. 23:38:21

2018.11.20. 18:16:55

csababarca írta:
recrea írta:
Ha lenne boldogsági mutató vagy boldogság index, a vert mezőnyben kullognánk, abban biztos vagyok.
mikor lettél te ilyen szivárványos, migránssimogató libsi? :mrgreen:
Mióta Óbudáról átköltöztem a nyóckerbe :D egyre toleránsabb vagyok :D

Új téma: mi a véleményetek az ingatlanárakról? Van itt ingatlanos, bankos, bárki szakember? Mit jósoltok? Budapesten kívül hogy alakulnak az árak, amerre laktok? Stb.
A hozzászólást 2 alkalommal szerkesztették, utoljára recrea 2018.11.20. 19:01:41-kor.
Avatar
csababarca
Az Év Fórumozója - 2021
Hozzászólások: 15491
Csatlakozott: 2005.10.03. 21:19:38
Tartózkodási hely: Dabas

2018.11.20. 16:53:27

recrea írta:
Ha lenne boldogsági mutató vagy boldogság index, a vert mezőnyben kullognánk, abban biztos vagyok.
mikor lettél te ilyen szivárványos, migránssimogató libsi? :mrgreen:

azért ne hogy már kihozzuk, hogy Magyarország az 5. legélhetőbb ország.
meg mi az hogy a skandináv országok kiesnek mert nem elég az angol?
basszus, ettől még élhetőbb helyek.
Svájcban meg annyira bonyolult letelepülni, hogy 5 volt gimis osztálytársam, meg másik 5-6 ismerősem él kint rendes lepapírozott munkával, vállalkozással, lakással (bérelt), lassan 10 éve, nulla végzettséggel mentek ki jóformán. húú de bonyolult lehet.
"Amikor nézzük Őt, akkor értsük meg ez egy sajátos játékos akit látunk, ez totálisan egyedi. Háromszor verte meg úgy Gvardiolt, hogy az magasabb, erősebb, gyorsabb, fiatalabb, energetikusabb. Ezt írd már le nekem számokkal. Ez mutatja azt, hogy micsoda valójában a futball."
Avatar
recrea
Llegenda del Barça
Hozzászólások: 6739
Csatlakozott: 2004.12.24. 23:38:21

2018.11.20. 16:13:05

Cseszheted Te a magyar gazdasági helyzetet, ha a 250 ezer család közé tartozol, akinek végrehajtás lebeg a feje felett a devizahitel miatt, és viszik a fizuját meg a házát, ha az 1 millió nyugdíjas közé tartozol, akinek nincs 100 e Ft a nyugdíja, ha a létminimum alatt élők közé tartozol, ha olyan helyen élsz, mint Zola, ha pánikbetegseged, gerincsérved vagy magas vérnyomásod van a stresszes munkahelyed miatt, vagy amiatt, mert a vállakozásodat felzabálják a költségek meg az adók. Aztán megnézed a 100 leggazdagabb magyart és azt látod, h a Gattyán kivételével az összes a politika hátán mászva lett milliárdos, és ő az egyetlen, akit kiüldöztek az országból :D hagyjuk figyelmen kívül azt, h ki hogy került rossz vagy jó helyzetbe, ez nem lényeg most, csak a tények számítanak.

Te meg ezzel azt állítod szembe, h nehéz a letelepedés Svájcban, meg nem elég az angol északra. Nincs arányban a dolog.

Csak egy példa, Egyiptom, azért mondom ezt, mert januárban végigjártam a keleti partot. Na, ott aztán van gond, háború, haldokló turizmus, katonák, robbantások, csóróság, stb. Kimegy az ember a tengerpartra vagy az oázisra, elszívja a hasist, megissza a teát, van mit ennie, van hol laknia, ott az emberek szapora levegőt nem vettek, nemhogy valamin idegeskedtek :D de nekünk sokkal jobb, hisz a gazdaságunk...nem, nem jobb.

Ha lenne boldogsági mutató vagy boldogság index, a vert mezőnyben kullognánk, abban biztos vagyok.
Avatar
Nero.
Llegenda del Barça
Hozzászólások: 6905
Csatlakozott: 2015.08.14. 19:02:12

2018.11.20. 14:49:34

Jogos hogy van 15-20 olyan ország a világban, ahol több mindent kapsz a pénzedért. Viszont ez a 15-20 leszűkül, 4-5re, ha azt nézem hogy a pl. a Skandináv országokba nem elég az angol, USAba szinte lehetetlen a zöldkártya, arab országokba akárkiket nem engednek be, Svájcba bonyolult a letelepedés stb. stb.
UK, Németország, Ausztria reális célpontok de tudni kell a nyelvet és keményen kell dolgozni

És akkor van 100 (több) ország a nagyvilágban, ahol rosszabb a helyzet gazdaságilag.

És itt most kifejezetten csak pénzről beszélek, arról nem hogy Amerikába bármikor elviheti a házadat a hurrikán vagy a tűzvész, Ausztráliába minden harmadik ember (főleg a bevándorlók) bőrrákot kap, Londonban meg naponta 2 késelés van átlagba, stb.stb.

Félig tele, vagy félig üres.

Nem olyan rossz a helyzet Magyarországon (nem is kánaán) csak a média/TV stb. azt sugallja hogy csak akkor vagy valaki ha van medencés házad meg terepjáród. Ezért vannak így be fordulva a magyarok
Avatar
csababarca
Az Év Fórumozója - 2021
Hozzászólások: 15491
Csatlakozott: 2005.10.03. 21:19:38
Tartózkodási hely: Dabas

2018.11.20. 14:12:05

LG írta:Csababarca!

De ahogy sok külföldiben nem reális kép él Magyarországról, úgy szerintem sok magyarban sem él reális kép a Nyugatról. Mert sokan úgy gondolják, hogy itt minden rossz, ott meg Kánaán van, pedig a valóság minimum árnyaltabb ennél.
azt tartom fontosnak, hogy az adott országban élők lássák reálisan a képet az anyaországról.
tehát egy magyar legyen tájékozott a magyar ügyekről, helyzetről,egy francia a franciáról.
engem nem érdekel, hogy a franciák mit csinálnak, nekem attól nem lesz se rosszabb sem jobb, hogy ott tüntetnek, vagy emelnek gázárat vagy sem.
nem tudok haragudni egy görögre, vagy lengyelre ha torzan látja az itteni helyzetet, negatív vagy pozitív irányba.

magunkkal kell tisztában lenni, és nem okoskodni külföldi dolgokban. nem tudjuk mi ott a valós helyzet, ők sem tudják itt mi.
én így gondolom.

annyit tapasztalok, hogy pl USA-ban, Szlovákiában, Lengyelországban nem kell úgy vezetnem, hogy a kátyúkra figyelek, nem esik szét az autó alattam, nem kapok durrdefektet a főútvonalon lévő kátyúktól, mint itthon.
tény.

és akkor egy apró szegmenst illettem, ami az utak állapota. gyertek el Pest megye déli részébe, ami nem is egy szegény régió, és akkor meglátjátok miről beszélek. (nem a falvak, városok utairól beszélek, mert az általában a város feladata, hanem a közutakról, főutakról)
50es főút konkrétan Örkény-Budapest között életveszélyes, közlekedésre totálisan alkalmatlan. foltozgatnak, kátyúznak, ami az első fagynál kifagy, és a kamionok kinyomják.

apró dolgok, de egy ország, régió élhetőségében nagyban szerepet játszanak.
mellékes, hogy a városunk főutcája, 3. legforgalmasabb útja olyan állapotban van, hogy két autó nem fér már el rajta, annyira tönkrement, csak ha lehúzódnak, a város meg nem tesz semmit.

Ez itt most mellékes dolog, de engem ezek dühítenek. Nem tudok elmenni szó nélkül ezen problémák mellett, itt élek, itt tervezem az életemet, de romlik és rothad minden. folyamatosan.
nagyszabású építkezések persze vannak, amik elvonják a figyelmet (stadionok khm, egy árából pl egy 15-20 km-s főútvonalat újra lehetne húzni a nulláról) a problémákról.
én nem tudom mi kell ahhoz, hogy változások legyenek, de nem tetszik az amerre tart az ország. Nem tetszett a balos kormány idejében sem, nem tetszik most sem.
nem látom, hogy fejlődnénk, tartanánk valamerre. ez baj szerintem.

persze panaszkodni mindig lehet, de ha látnék szándékot, akkor kevesebbet panaszkodnék.de tényleg azért teszem, mert egyébként szeretem az országomat, szeretek itt élni, szeretem egy csomó régióját az országnak, értékesnek tartom a helyet ahol élünk, ezért fáj látni amit szándékosan művelnek vele.
"Amikor nézzük Őt, akkor értsük meg ez egy sajátos játékos akit látunk, ez totálisan egyedi. Háromszor verte meg úgy Gvardiolt, hogy az magasabb, erősebb, gyorsabb, fiatalabb, energetikusabb. Ezt írd már le nekem számokkal. Ez mutatja azt, hogy micsoda valójában a futball."
Avatar
recrea
Llegenda del Barça
Hozzászólások: 6739
Csatlakozott: 2004.12.24. 23:38:21

2018.11.20. 14:10:37

LG írta:Csababarca!

De ahogy sok külföldiben nem reális kép él Magyarországról, úgy szerintem sok magyarban sem él reális kép a Nyugatról. Mert sokan úgy gondolják, hogy itt minden rossz, ott meg Kánaán van, pedig a valóság minimum árnyaltabb ennél.
Nyilván ott is meg kell dolgozni a pénzért, ingatlanhoz jutni nagyon nehéz, csak egy szűk rétegnek van rá lehetősége, ahogy mondjuk Budapesten is (de mondhatom az agglomerációt, Kecskemétet, nyugatot, vagy Debrecent is lassan, stb.) De a pénz értéke egész más, az tuti.

De gyanítom, nem véletlen, h kb. 1 millió magyar dolgozik külföldön. Egy része kalandból, másik része karrier miatt, a jó nagy része pedig a pénz és megélhetés miatt, kvázi kényszerből ment ki. Hozzáteszem, h alapvetően az EU-nak a szabad munkavállalás is az előnye, és akár természetesnek vehetjük ezt a típusú migrációt, és azt, h itthon Pesten nem érted a munkások nyelvét, mert oroszul, románul vagy ukránul beszélnek.
A hozzászólást 3 alkalommal szerkesztették, utoljára recrea 2018.11.20. 14:16:01-kor.
LG
Az Év fórumozója 2016
Hozzászólások: 21271
Csatlakozott: 2004.12.17. 21:03:01

2018.11.20. 13:34:25

Csababarca!

De ahogy sok külföldiben nem reális kép él Magyarországról, úgy szerintem sok magyarban sem él reális kép a Nyugatról. Mert sokan úgy gondolják, hogy itt minden rossz, ott meg Kánaán van, pedig a valóság minimum árnyaltabb ennél.
Avatar
Fecooo
Llegenda del Barça
Hozzászólások: 7853
Csatlakozott: 2008.07.15. 18:30:53

2018.11.20. 11:21:37

közmédia...
Ilyen színvonalra mennek el milliárdok... =D>
Avatar
csababarca
Az Év Fórumozója - 2021
Hozzászólások: 15491
Csatlakozott: 2005.10.03. 21:19:38
Tartózkodási hely: Dabas

2018.11.20. 08:19:12

Én a népszerű-nem népszerű kérdésben 50-50et látok.
Nyilván én felnyitom a szemüket, ha tudom.
Mondjuk görög,lengyel, osztrák emberekről beszélek, de általános volt,hogy húú de jó, hogy nem engedi be a migránsokat. Aztán elmondom, hogy jah jó dolog, de egyrészt hozzánk nem akarnak jönni, másrészt összeomlik az egészségügy meg az oktatás, mert nem vesznek tudomást az ottani problémákról, mert migráncs.
de ők is hallják ezeket, meg a Sargentini jelentéssel is tisztában vannak.
azzal nincsenek, hogy milyen mutyik mennek mindenhol, hogy fényes nappal lopják szét nem nokiásdobozokkal, hanem billencskocsikkal az országot, hogy az úthálózat nevetséges állapotban van, minden termék ára emelkedik, fizetéseket a statisztikákban úgy csúsztatják, ahogy nekik tetszik, hogy csak az ő sleppjük gazdagozik, él fényűző életet, a pályázatokat úgy írják, hogy már csak az nincs benne, hogy csak Tiborcz István nevű ember nyerheti meg pl, stb.
ezeket nem látják.


450 felett volt nálunk, legalábbis ahol én lakom. de ez speciális, itt ha az átlagárnak bemondanak mondjuk 432 forintot, akkor nálunk az 442-445. És nem autópályán lakom. :lol:
mellette olyan silány az üzemanyag, hogy csoda hogy pénzt kérnek érte.


Én amúgy bárhol bátran ki tudom mondani hogy magyar vagyok, nem érdekel mások véleménye, nekem nincs mi miatt szégyenkeznem. Ezeknek a narancsosoknak lenne mire, meg a pereputty szavazóikra, hogy romlásba viszik az országot, hogy egy hatalommániás beteg embert hatalmon tartsanak.
"Amikor nézzük Őt, akkor értsük meg ez egy sajátos játékos akit látunk, ez totálisan egyedi. Háromszor verte meg úgy Gvardiolt, hogy az magasabb, erősebb, gyorsabb, fiatalabb, energetikusabb. Ezt írd már le nekem számokkal. Ez mutatja azt, hogy micsoda valójában a futball."
Avatar
Nero.
Llegenda del Barça
Hozzászólások: 6905
Csatlakozott: 2015.08.14. 19:02:12

2018.11.19. 23:34:19

Mint már írtam róla korábban, egy kicsit sem kedvelem Orbánt, de azért is lehet ennyire népszerű, mert sokan a macron félék egyik ellensúlyát és így Európa egyik megmentőjét látják benne. Én nem tartom egyiknek sem, de a többségnek bizony ez jön le.


+ ha már szóba került Orbán, két ismerősöm is mondta ma, hogy felhívták őket a rendőrségről, hogy a választásukon csaltak a szavazatukkal. Az egyik lány már volt is bent, mondta, hogy alá volt hamasítva az aláírása. :roll:
Hajjajj, alapból külföldön élek és szerencsére sokat járok a nagyvilágba, mikor jön a kérdés hogy amúgy honnan jöttél, mindig összeszorul a gyomrom egy kicsit mielőtt kimondom hogy magyar vagyok, de az esetek többségébe mosoly következik a válasz után és Orbán dícsőítése perceken át.
Világszinten nem kis rajongóbázisa van a mi Viktorunknak, viccen kívül.

A második rész meg elég kemény, ha igaz. Mondjuk nem tudom kinek a nevébe nyomoz a rendőrség, gondolom ezek a maffiózók őket is a markukban tartják.

450 a dízel otthon? Az igen :D
“Mindig is elakartam jutni Kínába. Soha nem gondoltam volna, hogy idővel Kína jön el hozzám.”
Avatar
csababarca
Az Év Fórumozója - 2021
Hozzászólások: 15491
Csatlakozott: 2005.10.03. 21:19:38
Tartózkodási hely: Dabas

2018.11.19. 23:12:31

Akkor úgy írom, hogy amit csökkentettek a rezsicsökkentéssel, azt pótolták más dolgok növelésével.
A gáz minőségébe bele sem megyek, hitvány gázt adnak a csökkentett áron.

Jelentősen drágább nem volt 2012ben sem, volt egy 451es csúcs, most is volt annyi.
Legalábbis nálunk 455 volt a dízel múlt hónapban, most lejjebb ment.
Amúgy igen, tisztában vagyok vele hogy nem rajtuk múlik.
Csak tudod vicces, hogy amikor a balos kormány volt és felment 310 környékére egyik nyáron az üzemanyag ára (2009 talán), akkor a fideszesek OV vezetésével habzó szájjal szajkózták, hogy a kormány a hibás, miattuk van.
Akkor engedtessék meg a másik oldalnak is ez.
Egyébként meg az olaj világpiaci árának változásai nincsenek összhangban az itthoni mozgással.
Persze nem értek hozzá.

Amúgy meg nem érdekel hogy a franciáknál 500 forint, ott szerintem, de lehet tévedek ebben is, nem 120ezer egy ápoló bére.
Az arányok mások.

Én mondjuk 6szor telitankolom a kocsimat a havi fizumból, egy francia tanár meg a 1,5 eurós árral mondjuk 12-13szor. Nem mindegy.
"Amikor nézzük Őt, akkor értsük meg ez egy sajátos játékos akit látunk, ez totálisan egyedi. Háromszor verte meg úgy Gvardiolt, hogy az magasabb, erősebb, gyorsabb, fiatalabb, energetikusabb. Ezt írd már le nekem számokkal. Ez mutatja azt, hogy micsoda valójában a futball."
Petr
Entrenador del Barça
Hozzászólások: 2144
Csatlakozott: 2013.10.31. 15:46:41
Tartózkodási hely: Az ország legszebb városának a legszebb utcája

2018.11.19. 23:08:53

Veidt_madridista írta:Franciaországban, ezzel ellentétben, konkrétan emeltek az üzemanyag-adón, a környezetszennyezésre hivatkozva. Ami amúgy igaz, csak ettől nem fognak kevesebben járni autóval. Magyarországon 52%-t tesz ki az áfa + jövedéki adó, franciáknál ez mostanra elérte a 60%-t. Ami jelentős különbség.
Az összeg a végén hogyan viszonyul az ottani fizetésekhez arányosan? Gondolom így nekik összességében kevésbé fáj. Nyilván nem is kell semmit a fizetésekhez hasonlítani, de úgy kevésbé fáj az adó, ha arányaiban kevesebbet fizetsz, mint amennyire máshol szívnak. Mondjuk épp itt.
Avatar
Veidt_madridista
Madridista
Hozzászólások: 836
Csatlakozott: 2016.05.25. 22:41:18
Tartózkodási hely: Miskolc

2018.11.19. 22:35:47

csababarca írta: ezeket a megszorításokat OV is megcsinálta
Orbán mikor emelt pl. a gáz árán? Elmúlt években ez épphogy csökkent (persze nem miattuk).
csababarca írta: nálunk is drágább minden, üzemanyag nocomment kategória.
Igen, csak nálunk az üzemanyagárak főként a világpiaci változások miatt nőnek-csökkenek (azért írom így, mert 2012-ben jelentősen drágább volt a benzin és gázolaj is, mint most), mint például a dollár/forint-árfolyam változása, vagy mostanában például az iráni exportot érintő szankciók. Franciaországban, ezzel ellentétben, konkrétan emeltek az üzemanyag-adón, a környezetszennyezésre hivatkozva. Ami amúgy igaz, csak ettől nem fognak kevesebben járni autóval. Magyarországon 52%-t tesz ki az áfa + jövedéki adó, franciáknál ez mostanra elérte a 60%-t. Ami jelentős különbség.
Kép
LG
Az Év fórumozója 2016
Hozzászólások: 21271
Csatlakozott: 2004.12.17. 21:03:01

2018.11.19. 22:34:37

csababarca írta:de, írtak.

https://index.hu/kulfold/2018/11/17/124 ... ese_ellen/#" target="_blank

csak nem két nappal később, hanem amikor ez zajlott.

de amúgy ott tüntetnek az emberek, ezeket a megszorításokat OV is megcsinálta, csak itt kussol mindenki, mert erzsébetutalvány, meg tízezer forint karácsonyra, meg szigorúan választások előtt.
nálunk is drágább minden, üzemanyag nocomment kategória.

taps.
Mint már írtam róla korábban, egy kicsit sem kedvelem Orbánt, de azért is lehet ennyire népszerű, mert sokan a macron félék egyik ellensúlyát és így Európa egyik megmentőjét látják benne. Én nem tartom egyiknek sem, de a többségnek bizony ez jön le.


+ ha már szóba került Orbán, két ismerősöm is mondta ma, hogy felhívták őket a rendőrségről, hogy a választásukon csaltak a szavazatukkal. Az egyik lány már volt is bent, mondta, hogy alá volt hamasítva az aláírása. :roll:
A hozzászólást 1 alkalommal szerkesztették, utoljára LG 2018.11.19. 22:37:09-kor.
Avatar
csababarca
Az Év Fórumozója - 2021
Hozzászólások: 15491
Csatlakozott: 2005.10.03. 21:19:38
Tartózkodási hely: Dabas

2018.11.19. 22:13:43

de, írtak.

https://index.hu/kulfold/2018/11/17/124 ... ese_ellen/#" target="_blank

csak nem két nappal később, hanem amikor ez zajlott.

de amúgy ott tüntetnek az emberek, ezeket a megszorításokat OV is megcsinálta, csak itt kussol mindenki, mert erzsébetutalvány, meg tízezer forint karácsonyra, meg szigorúan választások előtt.
nálunk is drágább minden, üzemanyag nocomment kategória.

taps.
"Amikor nézzük Őt, akkor értsük meg ez egy sajátos játékos akit látunk, ez totálisan egyedi. Háromszor verte meg úgy Gvardiolt, hogy az magasabb, erősebb, gyorsabb, fiatalabb, energetikusabb. Ezt írd már le nekem számokkal. Ez mutatja azt, hogy micsoda valójában a futball."
LG
Az Év fórumozója 2016
Hozzászólások: 21271
Csatlakozott: 2004.12.17. 21:03:01

2018.11.19. 21:51:55

Nero. írta:http://m.origo.hu/nagyvilag/20181119-gi ... ellen.html

Nem semmi. “Nyugaton minden jobb” ugye...

Egyébként csak viccből néztem fel az origora, de az index is komolytalan hogy pl. erről nem hajlandó írni.
Azért rossz látni azt is, ami Nyugat-Európában folyik, több évszászad kemény és sokszor véres áldozatokkal járó munka eredményeit építik le napjainkban az ilyen hitvány macron féle férgek. Most lehet gonosz vagyok, de nem bánnám, hogy a jövőben néhányat lógni látnék Európa jelenlegi vezetői közül, mert egyszerűen az ostoba döntéseik olyan és akkora károkat okoznak, melyeket talán sosem lehet már helyrehozni. :evil:
Avatar
Nero.
Llegenda del Barça
Hozzászólások: 6905
Csatlakozott: 2015.08.14. 19:02:12

2018.11.19. 21:17:32

http://m.origo.hu/nagyvilag/20181119-gi ... ellen.html" target="_blank

Nem semmi. “Nyugaton minden jobb” ugye...

Egyébként csak viccből néztem fel az origora, de az index is komolytalan hogy pl. erről nem hajlandó írni.
“Mindig is elakartam jutni Kínába. Soha nem gondoltam volna, hogy idővel Kína jön el hozzám.”
Alcantara
Director del Fútbol
Hozzászólások: 3985
Csatlakozott: 2011.08.30. 09:31:30

2018.11.16. 19:08:07

geridoss írta:Még mindig képes vagyok meglepődni azon, amit a kormány művel.
Megszűnik a Music FM és Sláger FM.

Ez már tényleg túlmegy minden határon...


"Mi sohasem vetemednénk arra, hogy elhallgattassuk azokat, akik nem értenek egyet velünk"

Mit szólsz akkor a Gruevszki ügyhöz? Köztörvényes elítéltet menekítünk diplomáciai autóval.
Már a Ramil Safarov ügy is aláásta az ország tekintélyét, de ettől még mindig van lejjebb ezek szerint.
Avatar
geridoss
Director del Fútbol
Hozzászólások: 2786
Csatlakozott: 2008.11.30. 23:00:46
Tartózkodási hely: Eger

2018.11.16. 09:22:31

Még mindig képes vagyok meglepődni azon, amit a kormány művel.
Megszűnik a Music FM és Sláger FM.

Ez már tényleg túlmegy minden határon...


"Mi sohasem vetemednénk arra, hogy elhallgattassuk azokat, akik nem értenek egyet velünk"
"Látta a Real Madrid Villareal elleni 6-2-es győzelmét?" " Nem láttam, viszont emlékszek egy 6-2-re a Bernabeuból..." /Joan Laporta/

Visca el Barca!
Avatar
miro.
Entrenador del Barça
Hozzászólások: 1402
Csatlakozott: 2017.03.08. 17:57:31

2018.11.14. 11:34:38

randomguy írta: Nvidia vezérlőpult -> 3d beállítások kezelése -> programbeállítások -> megkeresed a játékot és a preferált gpu-t átrakod az Nvidia kártyára. Így működnie kéne.
Próbáltam,de semmi. :(
Viszont megnéztem,nem támogatja az fm19-et az nvidia?!

szerk. jó lett! Amit írtál megcsináltam már egy kis idővel ezelőtt,de nem indítottam újra a gépet..:D
Azért köszi! Király vagy! :)
" Ha valaki három órát áldoz arra az életéből hogy megnézzen a tv-ben,akkor kötelességem a legjobbat nyújtani. Mindvégig a legjobbat. " - Michael Jordan


rmcf
Avatar
randomguy
Capitá del Barça
Hozzászólások: 580
Csatlakozott: 2016.08.11. 12:22:07
Tartózkodási hely: τᴏᴘ ᴏғ τʜє ωᴏʀʟᴅ

2018.11.14. 11:28:14

miro. írta:Tegnap lekaptam az új FM-et.
Viszont a problémám az,hogy Nvidia vidikártyám van (Geforce GTX 1050) de a GeForce Experience nem akarja a játékot felismerni azaz nem találja hiába keresem vele,így az Intellel megy a játék.
Szóval lassabb,és a 3d gyakorlatilag akad brutálisan,ami vicces így hogy gamer laptopom van.
Esetleg tud valaki segíteni? #-o
Nvidia vezérlőpult -> 3d beállítások kezelése -> programbeállítások -> megkeresed a játékot és a preferált gpu-t átrakod az Nvidia kártyára. Így működnie kéne.
Xabi Prieto: "I have gone to the Bernabeu just to watch Messi play."
Válasz küldése