La Masia - Barça fiatalok

Ki hogy teljesített legutóbb? Ki milyen formát mutat, kik a kedvenceid? Mondd el itt! - Az első csapat játékosai, a La Masia, a vezetőedző és a régmúlt csillagai kapnak itt helyet.
Avatar
Nero.
Llegenda del Barça
Hozzászólások: 6905
Csatlakozott: 2015.08.14. 19:02:12

2018.04.20. 20:45:28

brazilfan írta:„Nyon, Centre Sportif de Colovray 2.000 néző”

Ezt a nézőszámot jónéhány NB1-es csapat megirigyelné.
Szerintem ez az U19 megverné a Fradit vagy bármelyik magyar csapatot es ezt oszinten mondom.
“Mindig is elakartam jutni Kínába. Soha nem gondoltam volna, hogy idővel Kína jön el hozzám.”
Avatar
brazilfan
Entrenador del Barça
Hozzászólások: 1012
Csatlakozott: 2018.02.26. 09:49:51

2018.04.20. 20:36:05

„Nyon, Centre Sportif de Colovray 2.000 néző”

Ezt a nézőszámot jónéhány NB1-es csapat megirigyelné.
Samper
Director del Fútbol
Hozzászólások: 3846
Csatlakozott: 2014.10.22. 16:22:27

2018.04.20. 18:14:39

Nrm értem, miért nem akadt meg Valverde szeme Perezen. Játékban és fizikailag ő a lehinkább kész játékos közülük.
Ketronsd9
Barça C
Hozzászólások: 2
Csatlakozott: 2018.04.17. 23:07:55

2018.04.20. 18:03:20

Morey is nagyon jo harom golpasszt adott !
D.i.N.h.O
Jugador del Barça
Hozzászólások: 192
Csatlakozott: 2012.07.01. 17:33:06
Tartózkodási hely: otthon

2018.04.20. 18:00:12

Ezt a Puig nevű srácot elnézném a nagyoknál is
"Rengeteg pénz költöttem piára, nőkre és gyors autókra-a többit elpazaroltam."
Avatar
brazilfan
Entrenador del Barça
Hozzászólások: 1012
Csatlakozott: 2018.02.26. 09:49:51

2018.04.20. 17:34:47

Potyognak a gólok. Az első volt a legszebb.
Samper
Director del Fútbol
Hozzászólások: 3846
Csatlakozott: 2014.10.22. 16:22:27

2018.04.20. 16:51:53

palesz77 írta:Nem tudom mennyire nézitek Cucurellát hétről hétre, én a legutóbbi 2 meccsen sok dologba biztos voltam, de abba egyáltalán nem, hogy őt fel kéne hozni csereként is akár. A most hetit nem láttam, előtte 2 meccsen vastagon benne volt a keze a vereségekbe, elég amatőr dolgokkal. Ezt ha a nagyoknál csinálja, EV egy életre meszeli kb.. Én megmondom őszintén kezdek egyre szkeptikusabb lenni vele kapcsolatban amúgy is, védekezésben nem nagyon néz ki úgy, hogy fejlődött volna, pedig nagyon ráférne.

Cucunak a posztján van versenytársa: Miranda. Talán le is előzi őt.

NEM TUDNA CUCU MÁS POSZTON JOBBAN TELJESÍTENI?
Gareth Tello
Az Év fórumozója 2013
Hozzászólások: 5728
Csatlakozott: 2012.03.03. 19:01:12
Tartózkodási hely: Budapest

2018.04.20. 15:47:32

5 órától Manchester City-Barça az UEFA Youth League második elődöntőjében (az elsőt egyébként a Chelsea nyerte a Porto ellen, tizenegyesekkel). Stream majd itt: https://www.youtube.com/watch?v=ktxrQeqOPOo" target="_blank

Kezdő: Iñaki Peña - Mateu Morey, Comas, Mingueza, Miranda - Collado, Orellana, Riqui Puig - Carles Pérez, Marqués, Abel Ruiz.

Pad: Carevic, Morer, Chumi, Tugarinov, Martí Vilà, Guillem Jaime, Mortimer.

Hajrá! :)
Kovbal88
Entrenador del Barça
Hozzászólások: 2165
Csatlakozott: 2013.07.17. 16:50:38

2018.04.17. 19:30:10

Nem biztos, hogy e közül a hat játékos közül mindenki itt lesz szeptemberben, ráadásul Dembélé és Vermaelen helyét senki nem fenyegeti az Alena-Cucurella-Busquets hármasból.
Úgy értem, ha ők se kapnak lehetőséget, akkor nem várható el, hogy egy fiatalnak jut. Ami persze hiba és nem is jó reklám nekünk, de ezek a tények.
Avatar
brazilfan
Entrenador del Barça
Hozzászólások: 1012
Csatlakozott: 2018.02.26. 09:49:51

2018.04.17. 19:23:31

Kovbal88 írta:
brazilfan írta:Én azt remélem, hogy a játékosmozgás azért is elkerülhetetlen lesz, mert ketten-hárman fölkerülnek a nagyok közé, Alena, Cucurella, O. Busquets.
Denisnek, Dembelének, Paconak, Vidalnak, Vermaelennek, Digne-k nem jut elég játéklehetőség, akik, már más csapatokban bizonyítottak. Nem hinném, hogy bárki is felkerülhetne a kicsik közül.
Nem biztos, hogy e közül a hat játékos közül mindenki itt lesz szeptemberben, ráadásul Dembélé és Vermaelen helyét senki nem fenyegeti az Alena-Cucurella-Busquets hármasból.

Amit palesz77 ír Cucurella utóbbi meccseiről, az nekem teljesen új infó, és sajnos nem túl jó hírek.
Kovbal88
Entrenador del Barça
Hozzászólások: 2165
Csatlakozott: 2013.07.17. 16:50:38

2018.04.17. 18:52:10

brazilfan írta:Én azt remélem, hogy a játékosmozgás azért is elkerülhetetlen lesz, mert ketten-hárman fölkerülnek a nagyok közé, Alena, Cucurella, O. Busquets.
Denisnek, Dembelének, Paconak, Vidalnak, Vermaelennek, Digne-k nem jut elég játéklehetőség, akik, már más csapatokban bizonyítottak. Nem hinném, hogy bárki is felkerülhetne a kicsik közül.
Avatar
palesz77
Az Év fórumozója 2014 & 2015
Hozzászólások: 12854
Csatlakozott: 2008.07.19. 20:23:02
Tartózkodási hely: over the rainbow

2018.04.17. 14:02:37

barca0417 írta:Riqui amúgy Iniesta poszt kb?
Hasonló igen, bár kicsit támadóbb azért. Szezon elején hamis 9-es volt, láttam már balszélsőként is, de a középpálya bal oldalán van otthon igazán. Baromi alacsony, egyelőre elég vékony is, de ennek ellenére a másodosztályban akárhányszor játszott, mindig a húzóemberek között volt és felpörgette a meccset, erőszakos tud lenni, jól zárja a passzsávokat, a párharcokat nagyon jó arányban nyeri, úgyhogy a méretei ellenére elég jól is védekezik. Támadásban meg nyilván még jobb, sokat fejlődött kapunak háttal, sokkal kiegyensúlyozottabb is, Pimienta nagyon jót tett neki idén.

Akárcsak Monchunak is amúgy, múlthéten igaz, hogy kikapott a csapat, de az a gyerek amit letett.. Most is kezdett hétvégén, nem is megy Juvenil tornára, mert számítanak rá elvileg a B-nél. Pedig szezon elején aztán róla mondták volna a legkevesebben, hogy szóba kerül a B-nél, Orellana sérüléséig a Juvenilbe se számoltak vele kezdőként szerintem. Aztán tessék. Nem azt mondom, hogy befut vagy akármi, de nagyon biztató amit eddig hoz az elmúlt hónapokban. Poszt alapján vkp amúgy hivatalosan, de a B-nél sima középső középpályás, kapu elé jól érkezik, jók a mélységi labdái, jól lő, szimpatikus gyerek, egyre jobban kedvelem. De azért még mindig Riquibe van a legtöbb kraft szerintem. Úgy all in az egész Juvenilt és Barca B-t tekintve. Kérdés mit hoz ki belőle..
Avatar
Chino
Llegenda del Barça
Hozzászólások: 7360
Csatlakozott: 2009.05.07. 12:32:57
Tartózkodási hely: Debrecen

2018.04.17. 13:48:18

brazilfan írta:Cucurella néhány hónap múlva lesz 20 éves, ezzel nem azt mondom, hogy öreg, de például Jordi Alba is nagyjából ennyi idősen vált stabil csapattaggá a Valenciában. Mindenféle pletykák vannak, az egyik Digne távozása, és ha elmegy, felhoznám Cucurellát, és nem valamilyen ideiglenes megoldásra dobnám ki a pénzt.
Nem az elsődleges szempont az életkora, hanem, hogy mennyit játszott milyen szinten.

Erre jó példa Riqui is, aki kb. 19 éves lesz mikor felkerül a B-be, viszont ott van O. Busquets, aki 17 évesen már rendszeresen együtt edzett a B csapattal és egy évvel később már stabil játékos lett. Azt mondjuk nem nagyon hallottam, hogy Digne-től szabadulni akarnánk, bár lehet nekem kerülte el a figyelmemet. Azért egy esetleges Alba sérülés esetén, bármennyire is kedvelem Cucut, inkább nézném Digne-t, esetleg Umtitit/Vermaelent.

Alba esete kicsit más, mert 20-21 évesen nem volt még stabil játékos, plusz ő nagyon sokszor inkább eggyel feljebb játszott. Plusz amíg Mathieu ki nem dőlt egy fél szezonra még keretben sem nagyon volt. Ráadásul az ő esetében egy olyan játékosról beszélünk, aki top3 a posztján.

Amit sajnálok, hogy Orellana ilyen hosszú ideig sérült volt. Nagyon kíváncsi lettem volna mit nyújt egy szezon alatt. Remélem mostantól egyre többet fog játszani, nagyon érdekel hogy mit tud alkotni.
Forca Barca!!!!
Avatar
barca0417
Entrenador del Barça
Hozzászólások: 2034
Csatlakozott: 2006.10.27. 18:06:27
Tartózkodási hely: erre-arra

2018.04.17. 13:25:33

palesz77 írta:Nem tudom mennyire nézitek Cucurellát hétről hétre, én a legutóbbi 2 meccsen sok dologba biztos voltam, de abba egyáltalán nem, hogy őt fel kéne hozni csereként is akár. A most hetit nem láttam, előtte 2 meccsen vastagon benne volt a keze a vereségekbe, elég amatőr dolgokkal. Ezt ha a nagyoknál csinálja, EV egy életre meszeli kb.. Én megmondom őszintén kezdek egyre szkeptikusabb lenni vele kapcsolatban amúgy is, védekezésben nem nagyon néz ki úgy, hogy fejlődött volna, pedig nagyon ráférne.

Viszont annak nagyon örülök, hogy Riqui szép lassan rendszeresen jár fel edzeni a nagyokhoz. Csak így tovább!

Most hétvégén U19-es BL lesz amúgy ha valakit érdekel, 20-án a City ellen, 23-án pedig a döntő, ha bejutnak oda is a srácok.
Ja így más azért a helyzet, bár lehet csak rossz periódusa van Cucunak. Sajnos nem nagyon tudom követni a B-seket. Riqui amúgy Iniesta poszt kb?
Kép
Avatar
palesz77
Az Év fórumozója 2014 & 2015
Hozzászólások: 12854
Csatlakozott: 2008.07.19. 20:23:02
Tartózkodási hely: over the rainbow

2018.04.17. 13:17:49

Nem tudom mennyire nézitek Cucurellát hétről hétre, én a legutóbbi 2 meccsen sok dologba biztos voltam, de abba egyáltalán nem, hogy őt fel kéne hozni csereként is akár. A most hetit nem láttam, előtte 2 meccsen vastagon benne volt a keze a vereségekbe, elég amatőr dolgokkal. Ezt ha a nagyoknál csinálja, EV egy életre meszeli kb.. Én megmondom őszintén kezdek egyre szkeptikusabb lenni vele kapcsolatban amúgy is, védekezésben nem nagyon néz ki úgy, hogy fejlődött volna, pedig nagyon ráférne.

Viszont annak nagyon örülök, hogy Riqui szép lassan rendszeresen jár fel edzeni a nagyokhoz. Csak így tovább!

Most hétvégén U19-es BL lesz amúgy ha valakit érdekel, 20-án a City ellen, 23-án pedig a döntő, ha bejutnak oda is a srácok.
Avatar
barca0417
Entrenador del Barça
Hozzászólások: 2034
Csatlakozott: 2006.10.27. 18:06:27
Tartózkodási hely: erre-arra

2018.04.17. 12:53:22

brazilfan írta:Cucurella néhány hónap múlva lesz 20 éves, ezzel nem azt mondom, hogy öreg, de például Jordi Alba is nagyjából ennyi idősen vált stabil csapattaggá a Valenciában. Mindenféle pletykák vannak, az egyik Digne távozása, és ha elmegy, felhoznám Cucurellát, és nem valamilyen ideiglenes megoldásra dobnám ki a pénzt.
Nekem nincs bajom a franciával, de Cucut tényleg ki lehetne próbálni lassan. Amennyi meccset Digne játszik egy évben azt lehozná a fürtös is.
Kép
Avatar
brazilfan
Entrenador del Barça
Hozzászólások: 1012
Csatlakozott: 2018.02.26. 09:49:51

2018.04.17. 12:48:17

Cucurella néhány hónap múlva lesz 20 éves, ezzel nem azt mondom, hogy öreg, de például Jordi Alba is nagyjából ennyi idősen vált stabil csapattaggá a Valenciában. Mindenféle pletykák vannak, az egyik Digne távozása, és ha elmegy, felhoznám Cucurellát, és nem valamilyen ideiglenes megoldásra dobnám ki a pénzt.
Avatar
Chino
Llegenda del Barça
Hozzászólások: 7360
Csatlakozott: 2009.05.07. 12:32:57
Tartózkodási hely: Debrecen

2018.04.17. 11:56:45

brazilfan írta:Én azt remélem, hogy a játékosmozgás azért is elkerülhetetlen lesz, mert ketten-hárman fölkerülnek a nagyok közé, Alena, Cucurella, O. Busquets.
Közülük max. Alenat tudom elképzelni. Cucu másfél, B csapatban eltöltött szezonnal a lábában harmadik számú balbekknek minden csak nem jó megoldás. Az A, a B csapatnak, de legfőképp saját magának tenne keresztbe. Buquets szintén rohadt fiatal, és ő is egy fél szezont játszott összesen a B-ben, azelőtt végig a Juvenil korosztályban, mi értelme lenne felhozni, mennyit játszana?

Alena már valamivel esélyesebb. Ő egyrészt baromi tehetséges, másrészt megfelelő rutinja is van már, hogy felkerülhessen, főleg hogy már ott van az U21-ben is.
Mondjuk ennek is igazán akkor lenne értelme, ha Ini és Denis/Gomes távozásával biztos jönni fog valaki.
Forca Barca!!!!
Avatar
brazilfan
Entrenador del Barça
Hozzászólások: 1012
Csatlakozott: 2018.02.26. 09:49:51

2018.04.17. 11:01:50

Én azt remélem, hogy a játékosmozgás azért is elkerülhetetlen lesz, mert ketten-hárman fölkerülnek a nagyok közé, Alena, Cucurella, O. Busquets.
Gareth Tello
Az Év fórumozója 2013
Hozzászólások: 5728
Csatlakozott: 2012.03.03. 19:01:12
Tartózkodási hely: Budapest

2018.04.17. 10:26:49

Samper írta:Egyre valószínűbb a B-nknek a kiesés. Ez alighanem új koncepciót, új edzőt és nagy játékosmozgást fog jelenteni.
Az edzőváltás szerintem a kieséstől/bennmaradástól függetlenül biztosra vehető, és a nagy játékosmozgás is mindenképpen meglesz, ahogy az megszokott. Ha kiesik a csapat, akkor az lesz a kifogás, hogy "kell a sok új igazolás, hogy ismét feljussunk a Segunda A-ba", ha pedig valamilyen csoda folytán nem esnek ki, akkor jöhet az a szöveg, hogy "kell a sok új igazolás, hogy jövőre könnyebb legyen a bennmaradás". :D

A kiesés egyik következménye valószínűleg az lesz, hogy a nemrégiben igazolt (kölcsön)játékosok többsége igyekezni fog gyorsan elhagyni a süllyedő hajót. Costas, Ruiz de Galarreta, Arnáiz, Nahuel, Rivera... Meg lennék lepve, ha irántuk nem érdeklődne majd egy-két együttes a Segunda A-ból. Megkockáztatom, hogy Galarreta egy-egy La Liga-csapatban is hasznos játékos lehetne.
Samper
Director del Fútbol
Hozzászólások: 3846
Csatlakozott: 2014.10.22. 16:22:27

2018.04.17. 03:24:39

Egyre valószínűbb a B-nknek a kiesés. Ez alighanem új koncepciót, új edzőt és nagy játékosmozgást fog jelenteni.
Avatar
barca0417
Entrenador del Barça
Hozzászólások: 2034
Csatlakozott: 2006.10.27. 18:06:27
Tartózkodási hely: erre-arra

2018.04.13. 17:53:15

Samper írta:A Sport szerint a Club szeretné, ha nyártól Jordi Cruyff itt működne és ha az edzői szerepkört ambicionálja, átvehetné a B-t.
én Xavinak örülnék mint b edző. Aztán jöhet előrébb
Kép
Samper
Director del Fútbol
Hozzászólások: 3846
Csatlakozott: 2014.10.22. 16:22:27

2018.04.13. 16:58:21

A Sport szerint a Club szeretné, ha nyártól Jordi Cruyff itt működne és ha az edzői szerepkört ambicionálja, átvehetné a B-t.
Samper
Director del Fútbol
Hozzászólások: 3846
Csatlakozott: 2014.10.22. 16:22:27

2018.04.09. 09:09:29

Petr írta: Az utóbbi időben tendencia, hogy nemhogy a nagyok közé a pályára becserélve, de még a kispadra sem tudnak leülni a B játékosai a keret nagysága miatt.

Ez már egy ideje fennáll, ami miatt nem csodálom, hogy sokan nem hisznek a berobbanásban. Máshol megkapják a felnőttcsapat ígéretét, így elmennek oda. Gondolom ezzel nem vállalnak nagyobb kockázatot, különben nem mennének el. Szerintem szimplán baromi rosszul van menedzselve a kapu a B csapat és a nagyok között.

Mondhatjuk, hogy megtiszteltetés a Barcában játszani, de nem sokan akarnak huszonévesen is a másodosztályban játszani azzal az ígérettel, hogy egyszer talán leülhetsz a felnőtt kispadra. Ha máshol nagyobb garanciát, vagy egyáltalán lehetőséget kap arra, hogy karrierje legyen, nyilván eligazol. Nem is hibáztatom érte.

Másrészről elég könnyű megrekedni egy szinten, ha nem látod a továbblépés lehetőségét és a másodosztályban kell fociznod legalább 22-23 éves korodig úgy, hogy elsőosztályú tudással rendelkezel.
Így van, de ezen változtatni csak egyszerre három helyen lehet. 1., Az igazoláspolitikában, hogy legyen hely az A keretben fiatalok kipróbálására. 2., A B csapat edzői posztján, ahová olyan ember kell, aki elsőrendű feladatának a fiatal játékosok egyéni fejlesztését tartja, nem pedig csapata helyezését. 3., A La Masiaban, ahol biztosabb és biometriailag és pszichológiailag is megalapozott szem kell a jövendő klasszisjátékosok felfedezésére és kiemelésére.
Avatar
noname
Llegenda del Barça
Hozzászólások: 8245
Csatlakozott: 2006.03.19. 18:39:34
Tartózkodási hely: Margitta/Kolozsvár

2018.04.08. 20:23:29

MQuCsabi írta:Azt nem értem, ha valaki Barcelonában nevelkedik -gondolom nem véletlen választják/akarnak bekerülni - akkor hogy jut eszébe egy totál más futball kultúrába menni, hátha ott befuthat... :/
Kicsit gondolj bele. Te mennyi pénzt kerestél 16-19 éves korodban. Ezek a gyerekek kapnak egy tűrhető összeget a csapattól, de ha valaki odajönne hozzám, hogy: "Itt kapsz annyit, amiből vígan eléldegélsz albérletben és még félre is tudsz egy kicsit tenni, ami szép, de ha eljössz Angliába, akkor 3-4 hónap alatt annyit keresel h saját házat vehetsz. "

Már bocs, de nem telne bele 3 perc és már a szomszéd Mari néni is tudná h lépek le Angliába.

Ezek a fiatalok nem robotok és nem is egy romantikus regény főszereplői. A Masia szép és jó, de semmi garancia h belekerüljenek az első csapatba. Legvalószínűbb h vmi spanyol 2-3. osztályos csapatban lesznek állandó kezdők, ami ugyan nem rossz pénz, de nem annyi, amiből a visszavonulás után marad elég egy életre. Ehelyett elmehetnek Angilába, ahol annyi pénzt kapnak alapból, mintha itt frissen kerültek volna fel az első csapathoz. Sajnálatos tény, de maximálisan meg tudom érteni a fiataljainkat és én is ugyanezt tenném a helyükben...

Vannak ritka kivételek: Messi, Iniesta, Krkic, Muniesa, most Xavi Simons, stb.. Ők biztosak lehettek abban h felkerülnek az első csapathoz, ezért nem is akartak lelépni sehova.
A Fifa egy szégyen
Válasz küldése