Egyéb Barça meccsek

Helyt áll-e csapatunk a BL-ben? Megnyerjük-e a Bajnokságot? Mi a helyzet a Király Kupával? Kellenek-e a barátságos mérkőzések? Hol lehet nézni a meccset? - Távkapcsolóval a kézben. Ha mondanivalód van, kerülj beljebb!

Legyen külön Barca Femeni topic?

Igen
5
45%
Nem, ez a topic is megfelel
6
55%
 
Szavazatok száma: 11
Avatar
MessiNeymarSuarez
Presidente del Barça
Hozzászólások: 10113
Csatlakozott: 2014.10.18. 14:14:18
Tartózkodási hely: Budapest

2017.07.30. 23:58:04

https://scontent-vie1-1.xx.fbcdn.net/v/ ... e=5A3701E7

A meccs legjobb szurkolói táblája.. :D
Avatar
visca el barca
Presidente del Barça
Hozzászólások: 20964
Csatlakozott: 2005.02.01. 13:13:37

2017.07.30. 12:14:54

akit érdekel a meccs 12:35 digi2

amíg a 2 "A" csapat játszott addig egész jó kis hajtós meccs volt olyan igazi clasicos feelinggel. csak egy pár dolog:

- megint annyi ajtó ablakot hagytunk ki, hogy nem igaz. ha csak a 100%-as ziccereket nézzük simán lőhettünk volna 6-ot
- neymar hozta a tavalyi bénázást. nem baj, jövőre nem kell már nézni, helyette jöhet pufi arda :lol:
- a játékunk továbbra is teljesen ad-hoc jellegűnek tűnik, én nem sok tudatosságot véltem felfedezni a (3) meccs alatt. talán annyit, hogy igyekszünk nem szöszölni a labdával, ha megszerezzük, próbáljuk minél gyorsabban járatni/feljuttatni az ellenfél kapujáig, nincs az a barcás állófoci, nem fekszünk be az ellenfél 16osa elé órákra.
- ami pozitivum, hogy a szélső most jóval aktívabbak voltak mint az első két meccsen.
- ami nagy negatívum az iniesta, fizikálisan ez a játék már nem az ő szintje. ezerszer fontosabb lenne vhogy őt pótolni mint neymart.
- cillessent még kiemelném, volt két óriási védése

jó kis túra volt, megvertünk 3 erős csapatot, a fiatalok is játszottak eleget, remélhetőleg kerestünk egy kis pénzt is

szerk: most látom, hogy itt tabella is volt és meg is nyertük ezt a hoki kupát :D pedig talán a 3 legerősebb csapattal játszottunk.
Like a soul without a mind, in a body without a heart, I'm missing every part...
Kép
gamerpapa
Jugador del Barça
Hozzászólások: 128
Csatlakozott: 2007.09.05. 14:44:16

2017.07.30. 11:45:18

Összefoglaló alapján szuper gálameccs lehetett.

Aki látta a meccset: Milyen volt Vidal játéka?
El Pistolero
Jugador del Barça
Hozzászólások: 206
Csatlakozott: 2015.08.14. 22:36:58

2017.07.30. 04:36:22

A véleményem az USA-tornáról gondolatjelekben (este négykor már csak gondolatjelek vannak)

- Neymar pótlása nagyon nehéz lesz. Világklasszis a srác és senki sincs jelenleg aktív balszélső, aki ennyi mindent tud ilyen szinten. (Griezmann esélytelen hogy jönne, talán Sánchez lehet alternatíva. Ő BL-t akar nyerni, mi pedig esélyesként indulunk ott.)
- Cillessen remek kapus. Enyhén hálátlanság lesz, hogyha csak a kupákat kapja meg. Főleg, hogy kivédte a Juve, United és Real játékosok szemét is. (Mondjuk szinte biztos vagyok benne, hogy a szuperkupákon is ő kezd)
- Samper jó játékos, tényleg egy budget Busquets a srác. Kicsit többet és talán durvábban is szerel, ami nem baj, sőt. Én mindenképpen megtartanám II. számú vkpnek, Sergi Roberto pedig lehetne Rakitic alternatívája. Még hasonló cselekre is képes, mint Sergio :D
- Semedo a Real ellen már teljesen okésan mozgott. Volt néhány hibája, de a védekezést teljesen jól lehozta. Ég és föld volt a Juventus elleni és a Madrid elleni teljesítménye. Ugyanez igaz Vidalra. A katalán amilyen gyengén indított tavaly januárban, idén ha egészséges, szívesen látom őt a kezdőben :D Őszintén remélem hogy meg lett oldva a jobbhátvéd kérdés.
- Nem tudom és nem is tudhatom Iniesta hogy bírja fizikálisan. Mindenesetre mindig ő volt a legelső, aki lejött. Ha van esély Coutinho érkezésére, én azt mondom jöjjön, mert előbb vagy utóbb úgyis pótolni kell a Dont, tavaly pedig kevesebb perce volt a bajnokságban, mint Xavinak az 2014-15-ben.
- A védekezést egészen jól rendbe rakta Valverde. Chiellini gólja borzasztó idegesítő volt, hogy a két kh között fejelte el, a Real ellen meg egyszer nem figyeltünk, egyszer meg simán lekontráztak minket. Azt valahogy meg megértem, hogy Vidal és Alba 2v2-ben kikap Asensiótól és Benzemától. Egyébként a három meccsen többször vágták ki a labdát a védőink egy-egy beadás után, mint az előző két szezonban összesen.
- Nagyon keveset láthattuk Marlont. Úgy gondolom Valverde inkább fog számolni Vermaelennel, mint IV. számú védő. De gondolom erről az EU-n kívüli játékosokról szóló regisztrációs szabályzat tehet.
- Nagyon lassú volt a United ellen az Arda-Paco-Munir trió. Igazából egyik sem nyújtott jó teljesítményt a túra alatt. Munirt valamennyire nem ítélem el. Pofátlanul kevés időt kapott. Meglepne, ha nálunk folytatná.
- Ahogy Rafinha is. (Semedo 12-es mezben nyomatta)
- Denis a Juve és a Real ellen is szélen nyomta és mindkét alkalommal jó teljesítményt nyújtott. Kíváncsi leszek hány perce lesz a szezonban.
Avatar
MessiNeymarSuarez
Presidente del Barça
Hozzászólások: 10113
Csatlakozott: 2014.10.18. 14:14:18
Tartózkodási hely: Budapest

2017.07.30. 04:22:40

Összességében megérte fent maradni, ahogy láttuk barátságos Clasico nem létezik, voltak kemény odacsúszások, nem sajnáltak a labdáért odarontani.

Iniesta elemében volt, jó volt látni. Busi is nagyot ment, kifejezetten fürgének tűnt, nem tudom mit csinált a nyáron.

Denis...Ilyeneket tétmeccsen miért nem tud? A tehetség megvan, de fejben jelenleg nagyon gyenge.
Alena ügyes volt, Denissel érezték egymást, Semedo is kezd beleszokni, egyre ügyesebb, csak így tovább.
Samper rosszul szállt be, konkrétan faulttal, de utána szépen feljavult.

Neymar meg ha nem szórakozta volna el a helyzeteit, még jobban sajnálnám ha lelécel, így is nagyon sajnálom, hiába nem korrekt a hozzáállása, sokat vesztünk ha elmegy, és pótolni meg nagyon nehéz lesz, ráadásul jelenleg nem csak az ő pótlása a probléma a csapatnál...

Változtatások nincsenek, még mindig sokszor halott a jobb oldal, de messze magabiztosabban kezdjük az előszezont, mint tavaly, ahol Liverpooloktol kaptunk ki 4-0-ra, most meg sorra nyertünk Juventus-MU-Real Madrid ellen, ami tény hogy barátságos, de kezdésnek egyáltalán nem rossz.

Nem véletlen hogy most nyerünk először ICC kupát, pedig elég komoly volt a mezőny.
Avatar
palesz77
Az Év fórumozója 2014 & 2015
Hozzászólások: 12854
Csatlakozott: 2008.07.19. 20:23:02
Tartózkodási hely: over the rainbow

2017.07.30. 04:13:19

Na, ez jó volt. Semedo percről percre javul, Cillessen kezdő szintet hoz kb, Denis is lényegesen jobb mint tavaly. A szerkezet is jobb valamivel, közelebb vannak a jàtékosok egymáshoz, labdavesztésnél jobban is megy a szűrés :arrow: Busi szerzett vagy 10 labdát állítom 1 félidő alatt.

+ Samper még mindig rohadt jónak tűnik a Barca fociban, kár érte, hogy megy Gomesek miatt kölcsönbe.
Avatar
MessiNeymarSuarez
Presidente del Barça
Hozzászólások: 10113
Csatlakozott: 2014.10.18. 14:14:18
Tartózkodási hely: Budapest

2017.07.30. 01:22:47

visca el barca írta:azt, hogy EGYELŐRE ugyanúgy nincs jobb oldalunk mint tavaly. ennek kellett volna lennie az első dolognak amit valverde korrigál, de úgy látszik nem. játsszuk továbbra is az add oda messinek a labdát majd ő megoldja játékunkat.
Ijesztő, hogy tavaly nem volt jobb oldalunk, ezért mindent Neymarra játszottunk ki ha akartunk valamit...

De így hogy Neymar lécel, mi lesz? Nem lennék Valverde helyében...

Minden esetre nem érdemes az elkövetkezendő meccsekben gyökeres változást várni, Luchoéknak is sok időbe tellett mire tényleg összeállt a koncepció.
Avatar
Chino
Llegenda del Barça
Hozzászólások: 7510
Csatlakozott: 2009.05.07. 12:32:57
Tartózkodási hely: Debrecen

2017.07.30. 01:17:18

A várható kezdők:

Cillessen, A.Vidal, Piqué, Umtiti, Alba, Busquets, Rakitic, Iniesta, Messi, Suárez, Neymar

Navas, Carvajal, Ramos, Varane, Marcelo, Casemiro, Modric, Kovacic, Asensio, Bale, Benzema
Forca Barca!!!!
Avatar
visca el barca
Presidente del Barça
Hozzászólások: 20964
Csatlakozott: 2005.02.01. 13:13:37

2017.07.28. 10:19:07

azt, hogy EGYELŐRE ugyanúgy nincs jobb oldalunk mint tavaly. ennek kellett volna lennie az első dolognak amit valverde korrigál, de úgy látszik nem. játsszuk továbbra is az add oda messinek a labdát majd ő megoldja játékunkat.
Like a soul without a mind, in a body without a heart, I'm missing every part...
Kép
Avatar
visca el barca
Presidente del Barça
Hozzászólások: 20964
Csatlakozott: 2005.02.01. 13:13:37

2017.07.28. 09:41:49

itt a tegnapi passzétérkép, a jobb oldal akárcsak tavaly, most is NULLA

https://twitter.com/11tegen11/status/890820488712396801" target="_blank

(a 3. kép)
Like a soul without a mind, in a body without a heart, I'm missing every part...
Kép
Avatar
Cestus
Director del Fútbol
Hozzászólások: 3423
Csatlakozott: 2017.03.10. 19:23:04

2017.07.27. 14:44:36

Ami Iniéket illeti, azért nagy a kontraszt az idősebb játékosok meg a fiatalok között az ilyen haknikon. A fiataloknak ez életük lehetősége, hogy bizonyítsanak és bentmaradjanak az A keretben. Iniék meg a hátuk közepére sem kívánják már ezeket a sörmeccseket. Biztos vagyok benne, hogy a tétmeccseken már más lesz a hozzáállása Ininek (talán még Ardának is).
"It is what it is."

- Ernesto Valverde, 2019, közvetlenül az anfieldi vereség után.
Avatar
Normandia
Director del Fútbol
Hozzászólások: 2502
Csatlakozott: 2013.01.02. 10:56:24
Tartózkodási hely: Sátoraljaújhely

2017.07.27. 14:43:51

visca el barca írta: az első meccs után kifejezetten figyeltem, széljáték megint SEMMI. beadás, felfutás, semmi (2. fi-t csak fél szemmel néztem, nem érdekelt az az arda-munir féle bohóckodás). kb megint annyi volt a támadásépítés, hogy add oda messinek vagy neymarnak majd megoldja középen...

lajos akkor blokkot adott a gólnál, hogy simán lehetne belőle tackle vagy tight end :D ezért imádom ezt a palit, tavaly is volt egy csomó ilyen megmozdulása
Ez valszeg edzői utasítás lehet. A két szélső csak addig jön fel, míg a laszti nincsen biztonságban feljárszva a kp nak, illteve Messinek. A Semedo gyerek vagy kétszer ment fel, de a többiek sem sokkal többször. Meglátjuk majd mit hoz ez.
"Diego Simeone: "Diego (Maradona) megtöltött minket érzelmekkel, de azt mondom, kétségek nélkül, hogy Messi jobb játékos, mint Maradona volt."
Tromort77

2017.07.27. 14:38:04

palesz77 írta:szerk.: Közbe eszembe jutott, hogy lehet azért volt ez, mert José imádja átlőni szimplán a letámadó csapatok felett a lasztit, ezzel "kiütve" több embert is rögtön. Ha emiatt volt, akkor viszont csillagos 5-ös Valverdének! De lehet sokat látok ebbe bele.. :D
Szerintem is ez inkább alkalmazkodás volt az ellenfélhez. Ami régóta nem jellemző ránk, de én nem bánnám, ha lenne 2-3 formáció amihez mindig tud nyúlni a csapat. Azért a Lukaku-ra felőtt labdákkal nehéz mit kezdeni, vagy éppen a MU szélsők gyorsaságára muszáj volt a szélső hátvédeket hátrébb hagyni. Nem volt valami nagy intenzitás, a MU nagyon jól rombolt a középpályán. Nálunk nehezen vették fel páran azt a tempót. De azért stabil volt a csapat. Meg ahhoz képest mennyi ember megfordult a csapatban nem nagyon voltak komoly hibák. Iniesta meg remélem elbeszéglet Carrick-el, hogy neki mi a titka, hogy 36 évesen még így tudja tolni. Ini fejben nem volt pályán az biztos. Nyilván a szerződése körüli problémák is közre játszhatnak. De azért 33 évesen még nem kéne ennyire fásultnak lennie.
Avatar
visca el barca
Presidente del Barça
Hozzászólások: 20964
Csatlakozott: 2005.02.01. 13:13:37

2017.07.27. 14:11:52

palesz77 írta:Ami viszont nem változott, az a szélső hátvédek. Nem egészen értem, hogy amikor nekik kéne széthúzni a pályát az ellenfél térfelén, akkor miért nem mehetnek fel, de Valverde nyilván tudja mit akar - csak én akkor se értem sajnos, pedig érdekelne.
az első meccs után kifejezetten figyeltem, széljáték megint SEMMI. beadás, felfutás, semmi (2. fi-t csak fél szemmel néztem, nem érdekelt az az arda-munir féle bohóckodás). kb megint annyi volt a támadásépítés, hogy add oda messinek vagy neymarnak majd megoldja középen...

lajos akkor blokkot adott a gólnál, hogy simán lehetne belőle tackle vagy tight end :D ezért imádom ezt a palit, tavaly is volt egy csomó ilyen megmozdulása
Like a soul without a mind, in a body without a heart, I'm missing every part...
Kép
Avatar
palesz77
Az Év fórumozója 2014 & 2015
Hozzászólások: 12854
Csatlakozott: 2008.07.19. 20:23:02
Tartózkodási hely: over the rainbow

2017.07.27. 10:26:28

Na, pótoltam az első félidőt is még reggel. Az látszik, hogy kísérletezik Valverde, az előző meccsen Messi és Neymar sokkal inkább a 16-os szélével egy vonalban helyezkedtek, Messi kevésbé, de Neymar lényegesen többször, Paco mögött főleg. Most ez inkább 4312 volt, Messi hátrébb jött mint Suárez és Ney. Ami viszont nem változott, az a szélső hátvédek. Nem egészen értem, hogy amikor nekik kéne széthúzni a pályát az ellenfél térfelén, akkor miért nem mehetnek fel, de Valverde nyilván tudja mit akar - csak én akkor se értem sajnos, pedig érdekelne. Kontrák miatt gondolom, hogy ne legyünk túl sebezhetőek, de így meg vagy középen áttuszkolják Messiék, vagy nincs más opció. Alena a végére belejött amúgy, volt egy nagyon szép kombinációja, az első labdaérintései tanáriak. Nekem még mindig nem akkora kaliber mondjuk, de biztató volt, főleg egy MU ellen. Viszont a letámadás közel se volt olyan most, mint az előző meccsen. Remélem taktikai utasításra, mert azért jó volt azt az intenzitást látni, most annyira nem hajtották szerintem szét magukat a srácok. szerk.: Közbe eszembe jutott, hogy lehet azért volt ez, mert José imádja átlőni szimplán a letámadó csapatok felett a lasztit, ezzel "kiütve" több embert is rögtön. Ha emiatt volt, akkor viszont csillagos 5-ös Valverdének! De lehet sokat látok ebbe bele.. :D
corol írta:Nekem még mindkét meccsen tetszett Cillessen is, nagyon magabiztos és higgadt volt, egy labda sem jött ki róla.
Ő lett tegnap a MoM is, tényleg nagyon jól játszik eddig.
corol
Entrenador del Barça
Hozzászólások: 1203
Csatlakozott: 2011.04.06. 20:08:57

2017.07.27. 10:06:12

Nekem még mindkét meccsen tetszett Cillessen is, nagyon magabiztos és higgadt volt, egy labda sem jött ki róla.
Avatar
palesz77
Az Év fórumozója 2014 & 2015
Hozzászólások: 12854
Csatlakozott: 2008.07.19. 20:23:02
Tartózkodási hely: over the rainbow

2017.07.27. 08:17:12

Robcsyy írta:a végén még azt is megfejtitek, hogy Keirrison meg Chygrynskiy is jobb igazolás volt nála #-o :mrgreen:
Azt nem mondom, de Douglas legalább nem játszik, ellenben a török.. :D Vagyis hát a pályán van, mostanában így tudnám inkább jellemezni.
Avatar
Robcsyy
Entrenador del Barça
Hozzászólások: 1135
Csatlakozott: 2006.07.10. 21:34:57

2017.07.27. 05:53:11

palesz77 írta:
Arda meg nagyobb életművész mint Douglas.


a végén még azt is megfejtitek, hogy Keirrison meg Chygrynskiy is jobb igazolás volt nála #-o :mrgreen:
Before you laugh at kids who believe in Santa, remember there are grown men who believe that Cristiano Ronaldo is a better footballer than Lionel Messi.
rikko
Capitá del Barça
Hozzászólások: 960
Csatlakozott: 2017.02.12. 11:10:09

2017.07.27. 04:10:34

A második félidőt kb le sem kellett volna játszani. Az a csatártrió a másodosztályban is csak középszer lenne. Arda-t gyorsan el kell passzolni, mert amit a kp-n mutat az siralmas.
Jól belealudtak a srácok ebbe a második felvonásba, én is csak pislogtam. Digne és Verma is oké volt. Robinak is voltak okos megoldásai, szerintem neki lassan a kezdőben a helye.
El Pistolero
Jugador del Barça
Hozzászólások: 206
Csatlakozott: 2015.08.14. 22:36:58

2017.07.27. 03:43:55

A második félidő arra volt jó, hogy tudjuk javultunk védekezésben. Őszintén remélem, hogy először és útóljára láthattuk az Arda-Paco-Munir hármast. Alcacernek volt egyetlen helyzete közülük, de ott is az volt szép ahogy megcsinálta és átrágta magát Baillyn, mintsem a befejezés. Suárezbe egyedül több kreativitás szorult, mint hármójukba és egyre jobban gondolom azt, hogy labdával is gyorsabb az uruguayi mint ők anélkül. Borzasztóan sajnálom, hogy Deulofeunak ki kellett hagynia ezt a túrát, mert nagyon megnéztem volna, hogy mire megy a csapat, ha bejön a 60. percben és hoz egy kis sebességet a játékba.

Vermaelen és Digne szerintem remekül játszott. Ha előbbi nem lenne üvegből, elnézném negyedik-ötödik számú védőnek, mert kellett ahhoz, hogy a végén ne egyenlítsen a United. A francián pedig minimális alkalommal tudtak átmenni. Lehetett az Rashford, Lingard vagy éppen Mkhitaryan.
Avatar
palesz77
Az Év fórumozója 2014 & 2015
Hozzászólások: 12854
Csatlakozott: 2008.07.19. 20:23:02
Tartózkodási hely: over the rainbow

2017.07.27. 03:31:09

Elismerésem mindenkinek aki fentmaradt ezért, jár a pacsi srácok. :D Nagy silány semmi volt ez a 2. félidő, SR megindulásai mellett a második legjobb dolog az volt, hogy Samper kapott pár percet Valverdétől, remélhetőleg egy "gesztus" volt felé, nem SR sérülése miatt jött csak.. :D

Arda meg nagyobb életművész mint Douglas.
Avatar
Cestus
Director del Fútbol
Hozzászólások: 3423
Csatlakozott: 2017.03.10. 19:23:04

2017.07.27. 02:34:55

Amúgy a mezeket nem tudom, hogy sikerült így összepárosítani.
"It is what it is."

- Ernesto Valverde, 2019, közvetlenül az anfieldi vereség után.
Avatar
kristop
Entrenador del Barça
Hozzászólások: 2120
Csatlakozott: 2009.04.14. 14:25:05

2017.07.27. 02:30:07

a semedo - messi link az teljesen nem letezo, sajnalom, mert kivancsi lennek ra, de messi egyaltalan nem jatszik most se a vonal mellett. ami meg latszik a portugalnal az a kommunikacios / osszeszokasbeli hianyossagok, de azert ugyes.

alena mar megint olyan szepen simul a csapatba, semmi kulonos, csak teszi - veszi ahogy kell, de jo latni.

es messi, neymar is termeszetesen allatul kezdett.

lukaku, pogba viszont az elejen sok gondot okozott a fizikai kulonbsegek okan, meg rashford a gyorsasaga miatt, de ezt mas csapat is megfogja szenvedni.
no.1 sergi roberto fan, no.1 paco hater

2017 in: mina, davinson sanchez, semedo, verratti, deulofeu, dembele
2018 in: de ligt, arthur, alena, thiago
Avatar
Cestus
Director del Fútbol
Hozzászólások: 3423
Csatlakozott: 2017.03.10. 19:23:04

2017.07.27. 02:22:53

Alena és Semedo határozottan jól tolják. Lukaku meg egy óriás.
"It is what it is."

- Ernesto Valverde, 2019, közvetlenül az anfieldi vereség után.
etooka9
Capitá del Barça
Hozzászólások: 649
Csatlakozott: 2014.05.06. 14:22:57

2017.07.27. 02:22:30

Nagyon dinamikusan játszunk, Alena pedig óriási meglepetés.
Kép
Válasz küldése