Közeleg a visszatérés…
Not a bad view, right? pic.twitter.com/uTpLDhaxy9
— FC Barcelona (@FCBarcelona) November 7, 2025
De ebben nincs semmi új, vagy zseniális, ugyanezt eljátszotta Hitler a zsidókkal, és Sztálin a Nyuagattal. Annyi a különbség, hogy ez a kettő bizonyos területeken legalább eredményeket is tudott felmutatni...Feast4 írta:Mondjuk azt azért hozzá kell tenni, hogy Orbán egy zseni!visca el barca írta:csaba te töri tanárként tudhatod, hogy rettegett iván volt ilyen mint a most a csúti dúcsekitalálta hogy milliós ellenség közeledik a birodalom felé, meg kell védeni a hazát, aztán télen a -40 fokba kiküldte a katonákat a határvidékre, azok meg várták ott az ellenséget, de csak nem akart senki jönni
Adva van egy kormányzás ami finoman szólva is megkérdőjelezhető eredményekkel rendelkezik. Adva van egy nagyon durva demokratikus deficit és adva van egy közelgő választás amit megint valahogy le kéne hozni.Evidens, hogy a szép szavak egyre kevésbbé jönnek majd be, hiszen már a 2/3 sincs meg.Mit csináljunk?Adjunk ellenség képet és mű leszünk a nagy hősök!Erre zseniálisan észrevették, hogy a szír háború egy menekültaradatba fog torkolni, ami magával hoz egy elképesztő migrációs hullámot.South Park "Elveszik a munkát!"Amikor ez nem működött maradéktalanul jött az új ötlet, hát ezek veszélyesek.Na erre jöttek is a terrorcselekmények (a kormány mázlija, mert addig az ezek veszélyesek dumanen nagyon ült) és sínen van az ellenségkép, burjánzik a demagógia és a populizmus, hiszen ez egy új utat nyit a hatalom megtartása felé.Mindenki boldog, még egy kamu népszavazást és alkotmánymódosítást is simán elő tudnak terjeszteni és el lehetett mondani a rajtunk kívül mindenki hazaáruló szlogent.A szavazoink pedig megeszik.Komolyan mondom ezt tanítani kellene politikai kommunikációból.
Mondjuk azt azért hozzá kell tenni, hogy Orbán egy zseni!visca el barca írta:csaba te töri tanárként tudhatod, hogy rettegett iván volt ilyen mint a most a csúti dúcsekitalálta hogy milliós ellenség közeledik a birodalom felé, meg kell védeni a hazát, aztán télen a -40 fokba kiküldte a katonákat a határvidékre, azok meg várták ott az ellenséget, de csak nem akart senki jönni

visca el barca írta:csaba te töri tanárként tudhatod, hogy rettegett iván volt ilyen mint a most a csúti dúcsekitalálta hogy milliós ellenség közeledik a birodalom felé, meg kell védeni a hazát, aztán télen a -40 fokba kiküldte a katonákat a határvidékre, azok meg várták ott az ellenséget, de csak nem akart senki jönni
Nyilván én is túloztam kicsit az 1000 évvel, viszont az elég bátor kijelentés, hogy senki se jött. Legalábbis mi, erről Délvidék felől sajnos még a mai napig is érezzük a törődésüket, illetve a létezésüket....
2015-ben talán még nem, de tavasz óta igen és Tegyük hozzá jogosan. Nyilván a politika túloz, de az vitathatatlan, hogy "határzár" előtt kontrolálatlanul jöttek a menekültek át a határon és nem kevesen. Áprlisban már napi 4-6 ezer emberről beszéltek a híradások és nem csak a királyi teve. Persze aki olvassa a napi híreket meg a politikai nyilatkozatokat és van ehhez némi affinitása is, az tudja, hogy a politika túloz és mindenből kabinetkérdést kreál, de kivételesen ezt a határzárat jó ötletnek tartottam és tartom a mai napig. Azt hiszem ezt akkor ki is tárgyaltuk. Persze ezt Viktorunk sikeresen beállította a jó és a rossz harcának és tematizálta ezzel az egész nyarat, elfedve másról a lényeget, de mint politikus jól csinálta. Lehet ezt nemszeretni, de választásokat ritkán nyer az értelmiség, ezek a szövegek, jelmondatok nem is nekik, nekünk szólnak, hanem a "vevőknek", akik a relatív többség. Amennyiben tényleg töritanár vagy, ezen nem kellene meglepődnöd és leginkább idegeskedned.csababarca írta: Nekem nem fizetnek, mondjuk nem is vagyok liberális, és szerintem sem kell megtűrnünk népeket.
De azt sem vagyok köteles eltűrni, hogy 2015 tavasza óta riogatják az embereket, hogy millió veszett eunuch zörgeti a határainkat, bármikor ránktörhetik a kerítést.
Jah...hogyne.
Odakapcsolsz a párttévére, nincs olyan műsor, hogy ne legyen valahova kiírva, hogy migráns, menekült, bevándorló.
De szerintem már annyira meggyőzték magukat ezzel a ferdítéssel akik ezt tolják,hogy talán már el is hiszik.
Rettenet amekkora népbutítás megy itt ezzel a témával kapcsolatban, de valahogy mégsem özönlenek milliók az országba, nem tudom fura. Pedig már már szükségállapotot hirdetnek.
És mégegyszer a csekélyebb értelműek kedvéért, nem, nem akarom hogy jöjjenek, nem nem akarom keblemre ölelni őket még véletlenül sem, viszolygok tőlük én is.
Ezt az 1000 évet gondold át még egyszer. Mi az úgymond nyugat, 1000 éve a legsötétebb korban éltünk, mikor a "tevehajcsárok" a matematika, csillagászat, orvostudomány, higiénia, életmód terén kb. 600 évvel jártak előttünk.hajnesz írta:Csak azt nem értem, hogy egyeseknek fizetnek ezért a túlzott liberalizmusért, hogy nekünk mindenképpen meg kell türnünk egy tőlünk 1000 évvel lemaradt népet, vagy nemtudom.
1. gazdasági menekültekre nincs szükségünk, olyanokra meg főként nincs, akik ennyire képzetlenek
2. háborús menekülteknek meg a legközelebbi békés országba kell menekülniük, ami nem németország.
Nem tudom, hogy akkor mit keresnek itt?

hajnesz írta:Csak azt nem értem, hogy egyeseknek fizetnek ezért a túlzott liberalizmusért, hogy nekünk mindenképpen meg kell türnünk egy tőlünk 1000 évvel lemaradt népet, vagy nemtudom.
1. gazdasági menekültekre nincs szükségünk, olyanokra meg főként nincs, akik ennyire képzetlenek
2. háborús menekülteknek meg a legközelebbi békés országba kell menekülniük, ami nem németország.
Nem tudom, hogy akkor mit keresnek itt?
visca el barca írta:nála már csak bakondi nagyobb kóklerminden reggel nyomatja a fidesz propagandát az 1 millió magyaroszágra özönlő migránsról az emety tévén

Én is erre céloztam, amit hosszabban kifejtesz. Pedig amúgy értelmes, meg jól átlátja a dolgokat, Trump-al kapcsolatban is jókat mondott, de emlékeszem 2012-13as előadására amin voltam, illetve rádióbeszélgetésére is, amikor totál mást mondott, és pl Trump már akkor is nála szóba került, és mondta, hogy isten óvjon minket tőle...de még 2015ben is mondott ilyet.Tromort77 írta:Ezt a beszélgetést még nem hallottam, szóval nem ezt véleményezném. Hanem inkább Nógrádi-t.
Rákerestem, igen, ő rá gondoltam. Mindig ahogy mondja az érveit: 1. blabla, 2. blabla. Ezek szerint lehet 1. blabla, 2. ...csababarca írta:Nógrádyra gondolsz?zola8787 írta:Tegnap beszélgettek erről a Morning show-ban Balázsék...
Elég nagy tudású ember, értelmes, tiszta gondolatokkal.


Nekem is pontosan ez a bajom vele. Annyira felkúrta az agyam. Amikor végre valahára megteszünk kis lépéseket (lsd. Tesla, elektromos autók, szélerőmű, napelem, stb), a CO2 kibocsátás visszaszorítására, erre jön ez a barom és mindent fel fog rúgni.balinteer írta:Nem fér még mindig a fejembe, hogy lehetett egy ilyen embert megválasztani, mint Trump aki még a globális felmelegedés kérdést is hülyeségnek tartja.
for World.


Nógrádyra gondolsz?zola8787 írta:Tegnap beszélgettek erről a Morning show-ban Balázsék, felhívtak egy tanárt, aki szokott szerepelni Baló műsorában is, nagyon szimpatikus, értelmes gondolatai vannak, keressetek utána. Mondjuk tanáromnak nem tetszene, tuti mindent kér a hallgatóitól.
igen, ez lesz majd a klasszikus merkantilista gazdaságpolitika, amit a sok nagyokos már a 17. században megalkotott, mert ők kitalálták, hogy az országban megtermelt javak maradjanak is ott, az import marha olcsó, az export brutálisan drága így szinte teljesen önellátó fog majd válni az állam. ugye mária terike is ezzel probálkozott itthon, de lássuk be sehol nem volt túl nagy sikereBob_Marley írta:Meg Kína szerepe meg hasonló nyalánkságok. Vigye végig kívánom neki, de megnézném azt ahogy kisakkozzák, hogy belföldön termelnek aztán majd a drága munkaerőnek hála meg fel az az eladási ár

Nem rosszból, de szerinted hány férfi van, akinek nem?balinteer írta:
Trump ezzel szemben egy olyan ember, akinek a nőről az alapjogok helyett a szex jut eszébe.
Hillary effektíve letolt egy "folytatjuk" kampányt és egy teljesen kiszámítható folytatást kínált az Obama által megkezdett úton. Valószínűleg nem ugyanazokat a vitákat néztük, amiket én láttam, abban Trump nem sok mindent "hozott le rendben", ellenben demagógiából valóban jelesre vizsgázott. Az amerikai-orosz viszony rendezése a saját elmondása szerint többek között azt jelenti, hogy az USA folytasson izolacionista politikát és ha úgy adódik, nem kell megvédenie a NATO tagországokat. Ennek kéne nekünk magyaroknak örülnünk? De azelőtt is meghökkenve állok, hogy ennyi választót nem tud érdekelni, hogy egy nyíltan rasszista és nőket szexuálisan zaklató elnökre szavaznak, aki az üres szlogeneken kívül semmi kézzel foghatót nem ígér. Aki amúgy zseniális üzletemberként négyszer csődbe ment és a legvagyonosabb réteg tagjaként valószínűleg egy árva cent szövetségi jövedelemadót nem fizetett az elmúlt 20 évben... A belpolitikába bele se megyek most, elég borús így is a helyzet szerintem. Reméljük a legjobbakat, azaz hogy megfelelően fog működni a fékek és ellensúlyok rendszere, de hozzá kell tenni, hogy mind az alsó- és felsőház megmaradt republikánus többségűnek. Amit érdemes lesz még figyelni, hogy milyen változások mehetnek végbe a párton belül. Most ugye elvittek mindent, de mindezt egy olyan platformmal, ami sok mindenben homlokegyenest szembe megy a párt által vallott értékekkel.davi10 írta:Én nem értem ezt a hisztit, Hillary semmivel nem lett volna jobb, sőt...
Aki nézte az elnöki vitákat, az látta, hogy Hillary a semmiről beszélt, Trump pedig a maga stílusában abszolút rendben hozta le ezeket, amit Ő mondott abban volt elképzelés. Trump amellett, hogy egy kiemelkedő üzletember képes rendezni az Amerikai-Orosz viszonyt,ezáltal az egész ISIS szituáció előrelendülhet.
Egy szó, mint száz én nagyon szurkoltam Trumpnak, és azért ilyen komoly ellenkampánnyal szemben választást nyerni nem kis teljesítmény. Lehet, hogy tapaszalata nincsen, de évtizedek óta "benne volt a levegőben", hogy indul, szóval szerintem hiba lenne őt teljesen laikusként kezelni.
A közvéleménykutatások pedig ismét bebizonyították, hogy mennyi érnek, nálunk is 2002-ben is toronymagasan a Fideszt tartották esélyesnek, aztán emlékszünk mi lett belőle.