Remélhetőleg a nagy legendák nyomdokaiba lép
This is just... pic.twitter.com/FxBzTvE62n
— FC Barcelona (@FCBarcelona) July 16, 2025
hajnesz írta:bali 15 írta:A '13-ban BL-t nyerő Bayern volt talán a legtökéletesebb csapat, amit valaha láttam. Amikor Pep a Barcelonaban az utolsó éveit nyomta, gyakran volt az a benyomásom, hogy egy bőrfotelben ülő fórumozó sokkal jobban el tudná vezetni ezt a csapatot mint ő. De most komolyan, a tiki-takát egy év után kiismerte mindenki, évek óta teljesen világos volt mindenki számára, hogy mik a csapat gyengepontjai, de Pep baszott ezeket befoltozni:
2009-es barca messze volt a tökéletességtől, mintahogy a 13-as bayern is. Csak 2009-el ellentétben kb az egyetlen igazán jó formában lévő nagy csapat volt abban az idényben. Ellentétben 09-el ahol a MU is illetve a Chelsea is sokkal komolyabb játékerőt képviselt mint 2013-ban bárki.LG írta: 2009-ben a Chelseat mi is csak idegenben lőtt góllal vertük, ettől még remek csapat volt mind a kettő. Az még a világ aktuálisan legjobb csapatától sem várható el, hogy minden párharcot magabiztosan, több góllal nyerjen.
Nem is vitás, hogy remek csapat volt, a Bayernnel már a Linke-Kahn-Jeremies korszak óta szimpatizálok, szóval számomra nem nehéz beismerni, ha jók a németek.LG írta:2009-ben a Chelseat mi is csak idegenben lőtt góllal vertük, ettől még remek csapat volt mind a kettő. Az még a világ aktuálisan legjobb csapatától sem várható el, hogy minden párharcot magabiztosan, több góllal nyerjen.
2009-ben a Chelseat mi is csak idegenben lőtt góllal vertük, ettől még remek csapat volt mind a kettő. Az még a világ aktuálisan legjobb csapatától sem várható el, hogy minden párharcot magabiztosan, több góllal nyerjen.B. Tamás írta:A 13'-ban BL-t nyerő Bayern olyannyira tökéletes volt, hogy az Arsenalt csak idegenben lőtt gólnak köszönhetően tudta kiejteni.bali 15 írta:...
A 13'-ban BL-t nyerő Bayern olyannyira tökéletes volt, hogy az Arsenalt csak idegenben lőtt gólnak köszönhetően tudta kiejteni.bali 15 írta:...
Kicsit több tiszteletet a valaha volt legjobb edzőnknek...bali 15 írta:A '13-ban BL-t nyerő Bayern volt talán a legtökéletesebb csapat, amit valaha láttam. Amikor Pep a Barcelonaban az utolsó éveit nyomta, gyakran volt az a benyomásom, hogy egy bőrfotelben ülő fórumozó sokkal jobban el tudná vezetni ezt a csapatot mint ő. De most komolyan, a tiki-takát egy év után kiismerte mindenki, évek óta teljesen világos volt mindenki számára, hogy mik a csapat gyengepontjai, de Pep baszott ezeket befoltozni:
- a túlzott Messifüggőséget
- Xavi erőltetését a kezdőben
- a csapat semmit se tud kezdeni, ha az ellenfél betömörül a saját tizenhatosára
De nem a barom nem változtatott semmit, sőt támadt neki egy olyan agymenése, hogy a lomha középcsatárokat kitette a szélre szenvedni, csak azért, hogy Messi középen lehessen, Ibra ezért ment el. Igaz Messi király volt középen, de miért kellett Villa-t, és Ibra-t kitenni szenvedni a szélre. A Byernben is ezt csinálta a hülyéje?
Martino nem mert hozzányúlni, [auto_cenzúra] is a gárda.
Aztán jött L. Enrique: Xavi ki, Rakitic be. Jött Neymar, a szélre, és Suarez középre, Messi visszament a szélre. Az eredményt tudjuk...
Megint csak nagyon ócska húzás "vita"-ként hivatkozni erre a pár hsz váltásra, rám fogni, hogy miattam nem is érdemes vitázni (vagy "vitázni"), mert full szubjektívba' nyomom, és, hogy nincs alátámasztva a mondandóm, ugyanis egyikkel sem járultál hozzá a valódi vita kialakulásához. Arra nem voltál képes, hogy ellenvéleményt fogalmazz meg, pusztán a másikénak a lehurrogásával és degradálásával akarod azt aláásni, vagy a sajátodat (amit meg se fogalmaztál) érvényre juttatni, igazából nem is tudom mire jó ez.csababarca írta:mivel továbbra is olyan dolgokat hozol fel, amik a levegőben lógnak, és nincsenek alátámasztva, és full szubjektívan ítéled meg, ezért felesleges a további "vita".
Öööö, meccselemzés? Hogy jön ez ide? Írtam én olyat, hogy a Bayern nagyon rosszul játszott, mert Pep egy ripacs? Vagy, hogy nagyon rossz a Bayern védelme, mert Pep sokat gesztikulál? Nem csak meccselemzéseket olvasni a fórumon. Én nem értek a focihoz, mezei néző vagyok, ha nem bánod, úgyhogy nem fogok leállni okoskodni olyan témában, amihez nem értek. Nem is értem, hogy miért kell azt magyarázni, hogy amikor egy meccsről írok, akkor miért nem az azt megelőző 2 edzéstől kezdve a bemelegítésen át a sajtótájékoztatókig teszem, miért csak kiemelek valamit, ami feltűnt. Sajnálom, ha untat a téma, de én még nem írtam ezzel kapcsolatban, sőt nem is olvastam ezzel kapcsolatban, mert nem igazán nézem a topikot, de bármilyen meglepő is számodra, vannak témák, amik újra és újra felmerülnek.Tegnap a Bayern hátrányban volt, amihez nem szoktak hozzá, úgy tűnik ez kihozta a rosszabbik énjüket (ami a Barcára is jellemző volt alatta), ez volt az apropója. De eleve apropója lehet, hogy játszott tegnap a Bayern, nem a holt szezon közepén ,,böfögtem be".csababarca írta:Az, hogy ezt gondolod nem érdekel, szíved joga, én azt nem értem továbbra is, hogy minek ezt beírni bizonyos időközönként. Jah hogy most láttál BM meccset, és ezt vontad le belőle...Nagyon objektív meccselemzés volt.
A legostobább érvelés, hogy, ha a másik is csinálja, akkor az nem az. Simeonét megint csak nem én hoztam fel, Simeone topik nincs is a fórumon, nem is érdekel Simeone. Eléggé nevetséges tárgyilagosságot követelni a tárgyilagosság teljes hiányában.csababarca írta:Ami Simeoneéknél zsigerből jön, az nála megjátszás-> éjen a tárgyilagosság, és tapsikolhatunk a másiknak ilyen alapon.
El lehet bagatellizálni a dolgot, de nem csak a madridistán kérdőjelezték meg ezeket a győzelmeket. Nem ugyanaz a futball uralom és megnyerni egy tornát, nem arról van szó, hogy az a Barca ne a legjobb lett volna, de nem mindig a legjobb nyeri BL-t, ezért nem is kell összemosni a kettőt. A Barca akkori és mostani megítélése között pedig ég és föld a különbség, ugyanis azt a Barcát rengetegen utálták (Madridon kívül is), ezt meg leginkább elismerik, ami számomra igen csak árulkodó.csababarca írta:Egyébként a két bl címünket, bajnoki címeinket, meg hogy uraltuk a focit három pattanásos 13 éves real/antibarca drukkeren kívül senki nem kérdőjelezte meg. Ezek meg megkérdőjelezték a tavalyi triplánkat is, vagy az idei érinthetetlenségünket is. Releváns vélemények.
Sosem volt ezzel problémám.Bob_Marley írta:De régen az volt a gond hogy nem gesztikulál...
Megkímélhetnél az ócska beszólásaidtól, nem az emlékeztetőm jelzett, hanem most néztem meg egy Bayern meccset hosszú idő óta, ez tűnt fel, és nem láttam a csababarca által letiltott témák között, hát beböfögtem. Engem lehet elfogultsággal vádolni, mert bár aközött az 5 ember voltam a fórumon, aki Mourinho helyett Pep kinevezését látta jónak (persze jelenleg a 23000 regisztrált tagból 22800 ilyen), de pár év után jobban megutáltam, mint Gaspartot. Kupák ide vagy oda, meg ki emlékszik, hogy hogyan nyertünk... Én emlékszem, emlékszem arra, hogy a Barca szekerét igenis megtolták, emlékszem arra, hogy ha tisztességesen fújnak 1-2 meccset, akkor irdatlanul megszívjuk (még ha ellenpélda is van), emlékszem az álszenteskedésre és amikor kimutatta a foga fehérjét. Ki nem állhatom Guardiolát, mert amikor igenis a legjobb csapat volt a Barca, akkor adott okot és alapot a győzelmek megkérdőjelezésére. Utálom és teszek magasról az x kupájára. Úgyhogy az az elméleted is bukott, hogy személyes sértésnek veszem a 201x-es bl kiesést (mondjuk, ha az az Inter elleni, akkor abban nem tévedsz, hogy hozzáadott egy nagy kalappal, csak nem az eredménye, hanem a mikéntje).csababarca írta:Lehet, csak unalmas hogy 2-3 valaki ezt beböfögi ide, miközben az egész levegőben lóg.
Másabb mint amit LE csinál, vagy a másik említettek...persze, mert Pepet utálni "kell".
Elfogultság meg nincs, szerettem Pepet de komoly korlátai voltak már nálunk is, ha hibázott, mert hibázott komolyakat kapta a savat tőlem is.
Én ma sem láttam tőle semmit, sőt visszafogott volt, ezért sem értem miért pont ma kellett ezt beírni ide. Biztos jelzett az emlékeztető, hogy már rég volt ekézve.
De közben megannyi szakember eszembe jutott, akik ugyanezeket csinálják, mégse zavar senkit.
Szerintem itt egyesek személyes sértésként élik meg a 2012es bl kiesést, aztán örülnek ha lehet puffogni.
Azégieknekhálátadó smiley!recrea írta:Én kedveltem őt, nagyon jó edzőnek tartom, de bohózat, amit csinál. Kloppnál sem szimpatikus, idétlennek tartom nehány dolgát. Csak a különbség az, h Pepen annyira látszik, h megjátsza, míg Kloppnál vagy Simeonénál zsigerből jön.
De régen az volt a gond hogy nem gesztikulál, most meg ez színpadias. Bayernnél még többet csesztetik, lehet így jön ki belőle. Nem látok Bayern meccset csak keveset szerencsére, de nekem nem tűnik fel, hogy sokkal többet parádézna vagy ripacskodna. Nálunk is csinált "showkat", most val. többet ha írjátok, de mindig az eredmény minősíti a munkát.recrea írta:Ezzel az utolsó mondattal meg is magyaráztad/alá is támasztottad a dolgot. Régebben nem ilyen volt, ez itt a kulcsmondat, Klopp meg ugyanilyen hülye, mióta ismerem.Bob_Marley írta:És mutogat, magyaráz, ugrál. Régebben pont ezt hozták fel páran, hogy nem gesztikulál eleget.
Én nem utálom őt, sőt....de ezt évek óta mondom róla, nem most találtam ki. Egyik BL kiesésért sem hibáztatom, egyszerűen óriási pech volt mindkettő, semmi más.
Nekem taszító viselkedés (lehet pontosan azért, mert annyira kedveltem), remélem ez elfogadható, nem vagyunk egyformák.
recrea írta:
Nekem taszító viselkedés (lehet pontosan azért, mert annyira kedveltem), remélem ez elfogadható, nem vagyunk egyformák.
Ezzel az utolsó mondattal meg is magyaráztad/alá is támasztottad a dolgot. Régebben nem ilyen volt, ez itt a kulcsmondat, Klopp meg ugyanilyen hülye, mióta ismerem.Bob_Marley írta:És mutogat, magyaráz, ugrál. Régebben pont ezt hozták fel páran, hogy nem gesztikulál eleget.
Miért ne lehetne vele foglalkozni? Ezek alapján miért foglalkozunk mással a Barcán kívül? Még topikja is van ittcsababarca írta:Semmivel nem parádézik többet mint Klopp,Simeone, de LE is tud rohangálni meg kalimpálni rendesen. És most csak azokat írtam le akiket hétről hétre látok folyamat.
Mindegy ez már rajta marad.
Persze ha Klopp majomkodik vagy LE akkor mekkora zsenik, huuu haaa élvezzünk a bugyinkba. Ha az antikrisztus Pep akkor meg ekézzük meg ripacsozzuk.
Nem értem minek vele foglalkozni egyàltalán.
Egyetértek, rosszul vagyok a viselkedésétől.jelwaz írta:Inkább a Bayern meccset nézem, mert izgalmasabb. Játéktól függetlenül a Juve szimpatikusabb csapat, mert a Bayern végigripacskodja a meccset, Guardiolával az élen. A Barca is ilyen volt alatta, hál'Istennek, hogy már nem a Barcánál van, LE végtelenszer szimpatikusabb.
Így van, a játékosoknak kuss a nevük.Tromort77 írta:Szerintem meg tök irreleváns, hogy milyen köztük a viszony mindaddig amíg a munkakapcsolat működik. Az edző nem arra van, hogy bratyizzon a játékosaival.