Spanyol Kupa & Szuperkupa

Helyt áll-e csapatunk a BL-ben? Megnyerjük-e a Bajnokságot? Mi a helyzet a Király Kupával? Kellenek-e a barátságos mérkőzések? Hol lehet nézni a meccset? - Távkapcsolóval a kézben. Ha mondanivalód van, kerülj beljebb!
Zozzy 5
Llegenda del Barça
Hozzászólások: 8681
Csatlakozott: 2006.11.04. 10:20:50
Tartózkodási hely: Debrecen

2016.02.03. 14:46:29

ez a Neville testvérpáros a főnöki székben továbbra is nagyon idegen test Valenciában meg úgy az egész spanyol fociban. egyáltalán nem megy mostanság nekik, amikor láttam őket, nem is nagyon éreztem, hogy mit akarnak játszani. sokat visszaestek a tavalyi önmagukhoz képest, úgyhogy nem kéne, hogy gondot jelentsenek. biztos hajtani fognak egy ideig, meg vannak még ott jó játékosok, de hazai pályán ma egy 2 gólos előnyt produkálni teljesen reális elvárás. persze ez függ a kezdőnktől is, mert megint egy megrotált védelemmel lehetnek gondok, bár sztem nem nagyon kéne pihentetni, Atleti ellen pihentek a fiúk egy félidőt, vasárnap meg a 20. Levante jön.
Avatar
recrea
Llegenda del Barça
Hozzászólások: 6941
Csatlakozott: 2004.12.24. 23:38:21

2016.02.03. 14:42:40

Kb. 8-10 meccse nem nyertek, mélyrepülésben vannak, majd pont minket fognak kiejteni :D Szép dolog az óvatosság és az ellenfél tisztelete, de azért ne essünk túlzásba.
Avatar
Chino
Az Év Fórumozója 2025
Hozzászólások: 9057
Csatlakozott: 2009.05.07. 12:32:57
Tartózkodási hely: Debrecen

2016.02.03. 14:39:18

Bob_Marley írta:Én tartok a meccstől, mert gyakorlatilag lassan ez a kupa az egyetlen esélyük, hogy nemzetközi kupát érjenek el. Nem hiszem, hogy az EL-t megtudják nyerni. Az biztos, hogy nagyon akarnak majd, a bekapott gólt feltétlenül el kell kerülni és bizony nem jó ómen, hogy legutóbbi négy meccsünkön mindig kaptunk gólt. Ha ezt sikerül megoldani akkor fél siker.
Én is attól félek, hogy a Valencia duplázott erővel fog hajtani, szinte az egyetlen esélyük ez a sorozat, hogy komolyabb eredményt érjenek el. A BL szereplési hely elúszott, igaz ott van az EL, de nem hiszem, hogy ott a döntő közelébe kerülhetnek. (bár ne legyen igazam) Nekünk viszont a másik két sorozatra is nagyon kell figyelni, főleg, hogy azok nagyobb súllyal esnek a latba.
Buktassuk meg Neville-t egy 4:0-val oszt csókolom. :mrgreen:

Azért furcsa belegondolni, hogy ha itt kiesünk a Real talán még jobban is járt a kizárással, mint mi. Ez nekünk már minimum +8 meccset jelent a bajnokság legkétesebb szakaszában. (főleg, hogy ilyen Bilbao-Espanol párossal dupláztunk) A Bl az más, mivel ott komoly pénzeket jelent egy-egy győzelem-továbbjutás.

Jobb lenne idegenben kezdeni és otthon kozmetikázni az eredményt. Akkora rotálásra szerintem nincs szükség, meg kéne nyomni ma este, hogy a visszavágóra nyugodt eredménnyel mehessünk. Hétvégén a Levante jön, ott inkább lehet pihentetni, egy idegenbeli Valencia + egy Celta jövő héten nem túl baráti.
Forca Barca!!!!
Avatar
Bob_Marley
Presidente del Barça
Hozzászólások: 20023
Csatlakozott: 2010.02.06. 19:42:14

2016.02.03. 13:57:02

Én tartok a meccstől, mert gyakorlatilag lassan ez a kupa az egyetlen esélyük, hogy nemzetközi kupát érjenek el. Nem hiszem, hogy az EL-t megtudják nyerni. Az biztos, hogy nagyon akarnak majd, a bekapott gólt feltétlenül el kell kerülni és bizony nem jó ómen, hogy legutóbbi négy meccsünkön mindig kaptunk gólt. Ha ezt sikerül megoldani akkor fél siker.
Kép
Kép
Kép
Avatar
visca el barca
Presidente del Barça
Hozzászólások: 20964
Csatlakozott: 2005.02.01. 13:13:37

2016.02.03. 13:19:25

piqué elég sokat játszik mostanában, lehet pihenteti. bár a legstabilabb pontunk hátul, szóval nem biztos h életbiztosítás lenne egy verma-matyi páros :D
Like a soul without a mind, in a body without a heart, I'm missing every part...
Kép
Avatar
palesz77
Az Év fórumozója 2014 & 2015
Hozzászólások: 12854
Csatlakozott: 2008.07.19. 20:23:02
Tartózkodási hely: over the rainbow

2016.02.03. 12:00:53

Squad (vs Valencia): Ter Stegen, Masip, Vidal, Pique, Bartra, Vermaelen, Mathieu, Adriano, Alba, Busquets, Rakitic, Sergi Roberto, Iniesta, Arda, Munir, Messi, Suarez, Neymar

Kimaradt Bravo, Douglas, Alves, Mascherano és Sandro. Vidal tuti kezd, van egy olyan érzésem, hogy most Bartra is, de ez lehet nagyon nem jön be - sőt, szinte biztos. MSN alap, középpályára leszek kíváncsi. Annyi féle opció van, hogy az már-már sok is. Mondjuk SR játszhatna megint jobbhátvédet, ha Vidalt nem akarja végig tolni Lucho, múltkor is hál istennek ő állt be oda, még van remény.. :D
Avatar
noname
Llegenda del Barça
Hozzászólások: 8245
Csatlakozott: 2006.03.19. 18:39:34
Tartózkodási hely: Margitta/Kolozsvár

2016.02.03. 10:54:32

A Vale könnyebb ellenfél, mint a Sevilla. Kétmeccses szériában itt is sima továbbjutást várok.
A Fifa egy szégyen
Avatar
nzxtpo
Capitá del Barça
Hozzászólások: 913
Csatlakozott: 2012.08.20. 18:12:58
Tartózkodási hely: Zalaegerszeg, Győr

2016.02.03. 10:42:30

Szerintem nem lehet a Valencia ellen biztosra menni, láthattuk a Real ellen és ellenünk is leikszeltek, otthon kezdünk, nem szabad gólt kapni, és minimum kettőt rúgni, hogy ott egy góllal el lehessen dönteni a lényegi kérdéseket.
Kép
"I learned all about life with a ball on my feet." - Ronaldinho
mess2009
Director del Fútbol
Hozzászólások: 4285
Csatlakozott: 2009.01.30. 11:58:28

2016.02.03. 08:36:38

papíron könnyebbnek néz ki mint pl. az előző meccsünk. tény, hogy a Valencia idei szezonja nem a leg ütősebb, de azért nem tartom puszta média sódernek LE. szavait az erősségeikről.
én úgy látom a védelmük gyengébb, de a támadó kapacitásuk, a gyorsaságuk megvan és bizony oda kell figyelni az egyéni képességekre is.
van két nyomasztóbb dolog viszont: ez a győzelmi sorozat, ami ugye egyszer meg fog szakadni és ezek az egygólos (szerencsés?!) győzelmek egyszer átbillenhetnek szerencsétlenbe (és át is fognak).
a megoldás? egy szép kétfélidős otthoni meggyőző játék. remélem ilyesmit láthatunk este.
Avatar
MessiNeymarSuarez
Presidente del Barça
Hozzászólások: 10785
Csatlakozott: 2014.10.18. 14:14:18
Tartózkodási hely: Budapest

2016.02.01. 23:28:11

mahitoo írta:Cserisevet kölcsön vette a Valencia. Remélhetőleg valami adminisztrációs baki miatt a visszavágót már nem kell lejátszanunk... :mrgreen: :twisted:

Amúgy viccen kívül. A csapatát kizárták, de voltak/vannak olyan szabályok, hogy a jogosulatlanul játszó játékos külön is kap büntetést. Azért mekkora lenne, ha Cserisev szó szerint egymaga kiejtené a Real Madridot és a Valenciát a kupából. :mrgreen:
Naigen... :mrgreen:
Mint ahogy már a neten terjeng:
"Ronaldo és Messi egyedül el képesek dönteni 1-1 meccset, viszont Cheryshev képes önmaga egy egész kupasorozatot is eldönteni." :lol:
Avatar
mahitoo
Entrenador del Barça
Hozzászólások: 1199
Csatlakozott: 2009.11.05. 17:38:37
Tartózkodási hely: Veszprém-Budapest

2016.02.01. 22:29:30

Cserisevet kölcsön vette a Valencia. Remélhetőleg valami adminisztrációs baki miatt a visszavágót már nem kell lejátszanunk... :mrgreen: :twisted:

Amúgy viccen kívül. A csapatát kizárták, de voltak/vannak olyan szabályok, hogy a jogosulatlanul játszó játékos külön is kap büntetést. Azért mekkora lenne, ha Cserisev szó szerint egymaga kiejtené a Real Madridot és a Valenciát a kupából. :mrgreen:
"De a csaj adta meg a telefonszámát!!! Ez olyan, mintha elmennél vadászni, a szarvas kijön az erdőből, elveszi a puskádat, fejbelövi magát és bemászik a csomagtartódba. Persze hogy hazaviszed és megeszed!" :D
Avatar
BarcafanTomee
Director del Fútbol
Hozzászólások: 2574
Csatlakozott: 2006.09.16. 14:48:58

2016.02.01. 15:23:18

Messi ma teremben edzett, Filipe Luis rúgása miatt. Szerencsére csak elővigyázatosságból, holnap valószínűleg már ő is a többiekkel fog dolgozni és rendben lesz szerdára. Neymar kibírta a rúgásokat (mostanában nagyon sokat kap) és rendben edzett a többiekkel.

Jó lenne egy stabil előnyt hozni hazai pályán, kapott gól nélkül.
Avatar
nzxtpo
Capitá del Barça
Hozzászólások: 913
Csatlakozott: 2012.08.20. 18:12:58
Tartózkodási hely: Zalaegerszeg, Győr

2016.01.30. 11:21:48

Barcelona have reached Copa semi-finals in 9 of the last 10 seasons

Ez nagyon nagy teljesítmény számomra. =D>
Kép
"I learned all about life with a ball on my feet." - Ronaldinho
Avatar
BarcaPamp
Barça B
Hozzászólások: 36
Csatlakozott: 2015.12.28. 16:21:33
Tartózkodási hely: Pamplona, Budapest

2016.01.29. 20:50:49

Nem lehet probléma a Valencia kiverése a kupából, főleg, hogy enyhén szólva sincsenek fornmában, a Las Palmas ellen is csak szűken jutottak tovább. A bajnokságban a 11-edik fordulóban nyertek utoljára (10 forduló óta nyeretlenek!!!), amit fel tudnak mutatni az utóbbi időben az a hazai pályán elért döntetlen a Barca és a Real ellen. Ez is mutatja, hogy otthon veszélyesek lehetnek (értsd: jók egy döntetlenre), de két meccsen összességében nem okozhatnak komolyabb problémát.
Avatar
MessiNeymarSuarez
Presidente del Barça
Hozzászólások: 10785
Csatlakozott: 2014.10.18. 14:14:18
Tartózkodási hely: Budapest

2016.01.29. 18:23:36

recrea írta:Madridék, Bilbao kiesett, innen tényleg ki van kövezve.

Sztem könnyedén behúzzuk. Döntőhöz meg annyit, h egymeccses döntőt nem igazán szoktunk veszíteni, utóbbi 4 BL döntőt húztuk, egy kupát nem (de ott is rengeteg helyzetünk volt a Real ellen), meg talán egy európai szuperkupát buktunk a Sevilla ellen. Szóval igen jól döntőzünk :)
Emlékszem arra a 2014 áprilisi kupadöntőre, mennyire örültünk és mennyire nagy "megmentő" volt az a tény hogy a sérült Bartrát valahogy sikerült összerakni a döntőre, olyan szinten lehalt volt a csapat főleg védő poszton.
Bár Messi nélkül, Neymarral jobboldalt, komolyan így visszanézve szinte csodálom hogy ki mertünk állni ilyen felállásokkal.... :mrgreen:

Amúgy a meccs negatív hőse sokak szerint Bartra volt, én nem hibáztatom, mert mégiscsak félig sérülten játszott, ráadásul asszem nem is a posztján, és eleve ő fejelte az egyenlítő gólt, szóval nélküle ennyire se mentünk volna.

Kedvencem az volt, amikor Pinto nagyúr kimagyarázta a bírónak hogy miért érvénytelen a gól és vissza is vonták a madridi gólt :mrgreen:

Én örülök valamennyire a Valenciának, bár inkább a Celtát választottam volna 2 fordulós menetre(remélem Sevilla kiüti őket), de a Valencia se rossz, főleg hogy 2 meccsen több esélyünk van ellenük mint 1-en.

Szerintem Barca-Sevilla döntő lenne a legkedvezőbb nekünk a maradék 3 ellenfél közül persze az se lenne sétagalopp, kemény ellenfél a Sevilla, de mintha jobban feküdne nekünk az ő focijuk mint a Celta-Vale kettősé.
herlius
Entrenador del Barça
Hozzászólások: 1447
Csatlakozott: 2008.11.10. 11:55:35
Kapcsolat:

2016.01.29. 13:40:01

Nagyjából hasonló játékerejű a 3 másik csapat, úgyhogy szinte mindegy volt, hogy kit kapunk. Viszont sétagalopp nem lesz ez a párharc sem. A Valencia 1 meccsen bárkit képes megfogni, megvannak rá a megfelelő embereik, és egy kuparendszerben elég 5-10 percnyi áramszünet, hogy kizúgjál a sorozatból. Emlékszem jópár éve pont a Valencia vert ki minket a kupából, még Koeman vezetésével, pedig a bajnokságban akkor is gödörben voltak. Úgyhogy csak óvatosan a szavakkal.
Avatar
kanty
Llegenda del Barça
Hozzászólások: 7787
Csatlakozott: 2009.02.27. 17:29:30

2016.01.29. 13:32:30

Igazából tök mindegy, hogy kivel játszunk, madridiak kiestek, innen már csak elveszíteni lehet.
Az előző évtized közepesen aktív fórumozója.
Avatar
recrea
Llegenda del Barça
Hozzászólások: 6941
Csatlakozott: 2004.12.24. 23:38:21

2016.01.29. 13:29:54

Madridék, Bilbao kiesett, innen tényleg ki van kövezve.

Sztem könnyedén behúzzuk. Döntőhöz meg annyit, h egymeccses döntőt nem igazán szoktunk veszíteni, utóbbi 4 BL döntőt húztuk, egy kupát nem (de ott is rengeteg helyzetünk volt a Real ellen), meg talán egy európai szuperkupát buktunk a Sevilla ellen. Szóval igen jól döntőzünk :)
Avatar
nzxtpo
Capitá del Barça
Hozzászólások: 913
Csatlakozott: 2012.08.20. 18:12:58
Tartózkodási hely: Zalaegerszeg, Győr

2016.01.29. 13:11:50

Bob_Marley írta:
MessiNeymarSuarez írta:FRISS:

Valenciát kaptuk a kupában!
Persze nem lehetetlen még feljönniük, de jelenleg eléggé le vannak maradva az EU kupa helyektől, így a kupában biztos hogy kettőzött erővel fognak küzdeni és azért vannak olyan játékosaik akikre bizony figyelni kell. Én annyira nem örülök nekik, mert csalóka ahol vannak és bármi van Valenciában nagyon kellemetlen játszani. Nyilván esélyesebbek vagyunk, de nagyon oda kell figyelni, mert ez kemény párharc lesz érzésem szerint.
A keretük átlagéletkora nagyon alacsony, és ez döntő lesz egy-egy kiélezett helyzetben. Tény, hogy nem lesz könnyű menet, de mindenképpen tovább kellene menni, bárkit is kaptunk volna, bár itt már nincs kötelező győzelem, de talán ők a legkönnyebbek a 3 közül, az idei forma alapján.
Kép
"I learned all about life with a ball on my feet." - Ronaldinho
Avatar
ab1daL
Director del Fútbol
Hozzászólások: 3508
Csatlakozott: 2008.05.08. 18:40:25
Tartózkodási hely: Siófok

2016.01.29. 13:09:59

Az első meccsen itthon meg kell őket csapni, hogy ne legyen sok esélyük már a visszavágón. Mehet a gála kezdő majd, aztán egy 2-0, 3-0-át lehozni.
„Kritizálják a stílusunkat? Képzeljék el, mi lett volna, ha a legutóbbi öt idényben csak egy bajnokságot és egy Király-kupát nyerünk”

Joan Garcia - Koundé, Eric Garcia, Cubarsi, Baldé - Bernal, Pedri - Yamal, Olmo, Raphinha - Rashford
Avatar
Bob_Marley
Presidente del Barça
Hozzászólások: 20023
Csatlakozott: 2010.02.06. 19:42:14

2016.01.29. 13:01:14

MessiNeymarSuarez írta:FRISS:

Valenciát kaptuk a kupában!
Persze nem lehetetlen még feljönniük, de jelenleg eléggé le vannak maradva az EU kupa helyektől, így a kupában biztos hogy kettőzött erővel fognak küzdeni és azért vannak olyan játékosaik akikre bizony figyelni kell. Én annyira nem örülök nekik, mert csalóka ahol vannak és bármi van Valenciában nagyon kellemetlen játszani. Nyilván esélyesebbek vagyunk, de nagyon oda kell figyelni, mert ez kemény párharc lesz érzésem szerint.
Kép
Kép
Kép
Avatar
visca el barca
Presidente del Barça
Hozzászólások: 20964
Csatlakozott: 2005.02.01. 13:13:37

2016.01.29. 13:01:00

sevillának örültem volna a legjobban. a döntőben, egy meccsen akár veszélyesek is lehetnek (ld szuperkupa), viszont két meccsen továbbmentünk volna. mind1, ez van, reméljük a valencia bénázása kitart még egy ideig
Like a soul without a mind, in a body without a heart, I'm missing every part...
Kép
zsoltfree
Capitá del Barça
Hozzászólások: 976
Csatlakozott: 2006.01.10. 11:45:38
Tartózkodási hely: Budapest

2016.01.29. 12:58:35

Ez a február nem lesz gyenge.
Hétköznap játszunk sorrendben:
- Valencia (kupa, otthon)
- Valencia (kupa, idegenben)
- Sporting (i, elmaradt bajnoki)
- Arsenal (BL, idegenben)

Hétvégén pedig velük (mind bajnokság):
- Levante, i
- Celta, o
- Las Palmas, i
- Sevilla, o

(március első 2 hetében is 2-2 meccs lesz hetente, tehát ez nem lesz gyenge időszak)

Ha a hétvégi meccs megvan, akkor február végére már lesznek kilátásaink minden sorozatra:)
Avatar
MessiNeymarSuarez
Presidente del Barça
Hozzászólások: 10785
Csatlakozott: 2014.10.18. 14:14:18
Tartózkodási hely: Budapest

2016.01.29. 12:43:00

FRISS:

Valenciát kaptuk a kupában!
Válasz küldése