Bajnokok Ligája & Európa Liga

Foci a Barçán kívül
LG
Az Év fórumozója 2016
Hozzászólások: 21223
Csatlakozott: 2004.12.17. 21:03:01

2023.02.22. 22:29:11

Troym írta:
2023.02.22. 22:18:37
baas11 írta:
2023.02.22. 21:53:20


Ez biztos h meddő mert nem ez a kérdés … ez nem vagy vagy , meg kinek mi a fontosabb … ez amugy létkérdés !
Es ha igy állunk hozza igen simán lehet h 2031 ben lesz csak BL arany ( ahogy mas csapat is 10 évente nyeri meg kb lásd Bayern )de az nagyon nem mindegy h addig BL 8/4/2 döntőkig menetelhetunk … vagy 10 ev EL !

( egybkent még 1 ev BL nélkül es kb lehúzhatjuk a gazdasagi sportszakmai rolót csak mondom )
Oké egy fura kérdés mindenkinek, ha már BL.
Ha mondjuk 10 évente nyernénk BL-t, mi ér többet 9 többi évben, 9 BL elődöntő , vagy 9 EL arany?
A pénzügyi vonatkozáson kívül kb. lényegtelen 1-1 évben, hogy 4,8,16, vagy 32 közt esünk ki. Nem mindegy?
Ha nem mi nyerünk, nem játszunk döntőt lényegtelen. Ha nem néznék utána neten, biztos nem tudnám ki ellen és hogy estünk ki mondjuk 2008-ban.
Ezt máshogy látjuk. Én pl. mióta követem a futballt, minden BL-kiesésünkre emlékszem, voltak köztük nagyon fájók is. És egyáltalán nem tartom mindegynek, hol esünk ki. Jussunk minél tovább! A Pep-team nemcsak abban volt nagy, hogy behúzott két BL-t, hanem abban is, hogy mind a négyszer elődöntőben voltak, és közel voltak a végső győzelemhez is.
Pont úgy gondolom, hogy BL-párharcok jobban megmaradnak az emberben. A bajnokságban max. 1-2 rangadó szezononként, ami megragad.

On: ezt Szoboszlai bevághatta volna.
On2: de így is ott a gól! Megérdemelte a Lipcse! =D>
Avatar
MessiNeymarSuarez
Presidente del Barça
Hozzászólások: 10106
Csatlakozott: 2014.10.18. 14:14:18
Tartózkodási hely: Budapest

2023.02.22. 22:25:05

LG írta:
2023.02.22. 22:08:08
Troym írta:
2023.02.22. 21:39:00

BL győzelemhez szerintem több szerencse faktor is kell, amúgy meg gondolom sokan azt is elfelejtik, hogy 2005 előtti 60 évben 1-szer nyertünk, utóbbi 15 évben 4szer. De ehhez kellett a világ legjobb támadója és 2 legjobb középpályása, közülük már egy sincs itt és még velük is rezgett a léc (Iniesta 93. perces gólja).
A Madridon kívül BL-ben mással szemben jelenleg lehet, hogy le vagyunk maradva, de ezek ciklikus dolgok, össz eredményességben a Milan, BM és Pool van előttünk, tehát top5 vagyunk, ezek a csapatok is 1-2 kupával nyertek többet.

Viszont mindenkinek meg kéne barátkozni a gondolattal, hogy simán előfordulhat, hogy a következő BL arany csak 2031-ben jön össze, a Milan is pl 2007-ben nyert utoljára.
Van igagazság ebben. Nekem az a fajó, hogy a nagy csapatunkban azért benne maradt néhány BL. 2010, 2012, 2016, 2018, 2019... ezekben az években teljesen reális esélyünk volt megnyerni a BL-t, és fatális dolgokon csúsztunk el.

Ami a MU-t illeti: jelenleg valóban az egyik legjobb formában levő csapat, de ez rólunk is elmondható. Aztán persze hosszabb távon derül ki, mi lesz belőlük, fellángolásról van szó, vagy tényleg megtalálták az utat vissza az európai elitbe.

A bajnokságok állása pedig nem mindig tükrözi az európai erőviszonyokat. Pl. a Dortmund ugyanannyi pontot szerzett, mint eddig a Bayern, de szerintem senki nem gondolja, hogy a BL-ben egy szint a két csapat.
Amiben viszont hihetetlenül fejlődtünk VÉGRE Xavi alatt: Megtanultunk nem félálmosan kijönni főleg egy fontos meccsre.
Hány és hány BL és kupa ment el azon hogy egy motivált ellenfél ellen kijövünk és feltörlik velünk a padlót mire kinyitjuk a szemünket, ezek után öröm nézni mikor harapva megyünk ki és begyújtjuk a rakétákat az első percektől fogva

RM: Ami nagy különbség a 2 csapat között az a stílus és hozzáállás/megszokás:
Hányszor estünk mi ki úgy hogy fényévekkel jobbak voltunk és futószalagon hoztuk a helyzeteket? Fel se lehetne sorolni
Ehhez képest nem sok olyanra emlékszem hogy a RM úgy esett volna ki hogy semmi sem ment be nekik, inkább fordítva, 1 kapuralövésből szereznek 2 gólt.

Ez a különbség valahol ott kereshető hogy a mi vérünkben az a beidegződés van hogy lesz 20 helyzetünk a meccsen és abból majd bemegy valamennyi, míg a RM-ben az hogy ha lesz 2 helyzetük a meccsen abból 2 gólt kell lőniük

Jó lenne ebben is fejlődni, a BL az teljes mértékben lutri, pont ez adja az igazságtalansága mellett az izgalmát is
Avatar
Troym
Director del Fútbol
Hozzászólások: 2676
Csatlakozott: 2009.08.15. 12:12:47

2023.02.22. 22:18:37

baas11 írta:
2023.02.22. 21:53:20


Ez biztos h meddő mert nem ez a kérdés … ez nem vagy vagy , meg kinek mi a fontosabb … ez amugy létkérdés !
Es ha igy állunk hozza igen simán lehet h 2031 ben lesz csak BL arany ( ahogy mas csapat is 10 évente nyeri meg kb lásd Bayern )de az nagyon nem mindegy h addig BL 8/4/2 döntőkig menetelhetunk … vagy 10 ev EL !

( egybkent még 1 ev BL nélkül es kb lehúzhatjuk a gazdasagi sportszakmai rolót csak mondom )
Oké egy fura kérdés mindenkinek, ha már BL.
Ha mondjuk 10 évente nyernénk BL-t, mi ér többet 9 többi évben, 9 BL elődöntő , vagy 9 EL arany?
A pénzügyi vonatkozáson kívül kb. lényegtelen 1-1 évben, hogy 4,8,16, vagy 32 közt esünk ki. Nem mindegy?
Ha nem mi nyerünk, nem játszunk döntőt lényegtelen. Ha nem néznék utána neten, biztos nem tudnám ki ellen és hogy estünk ki mondjuk 2008-ban.
LG
Az Év fórumozója 2016
Hozzászólások: 21223
Csatlakozott: 2004.12.17. 21:03:01

2023.02.22. 22:15:56

Legalább a második félidőre a Lipcse is megérkezett a pályára.
Peter
Director del Fútbol
Hozzászólások: 3311
Csatlakozott: 2019.09.04. 02:22:17

2023.02.22. 22:13:38

Andris írta:
2023.02.22. 19:36:21
Rémes amúgy eddig a BL idei (2023) színvonala, hogy nyissak egy kicsit kevésbé offtopic irányba is. Nem is tudom, kire merném azt mondani, hogy jó eséllyel megnyerheti. Követtem az eddigieket, és silány a csapatok színvonala. Mármint a papíron esélyeseké, legjobbaké is. Lehet, hogy a közbeszúrt VB az oka?
Két meccset néztem, psg-bayern unalom volt, de a tegnapi az szórakoztató volt, akkor is, ha a real játszott.
16 között még lehet, kicsit hígabb a felhozatal, de talán ezért is sajnálhatjuk, hogy nem vagyunk a BL-ben és a silány csapatok színvonalához képest kitűnjünk.
Talán ez is elszalasztott lehetőség volt, ismét.
A hozzászólást 1 alkalommal szerkesztették, utoljára Peter 2023.02.22. 22:16:05-kor.
LG
Az Év fórumozója 2016
Hozzászólások: 21223
Csatlakozott: 2004.12.17. 21:03:01

2023.02.22. 22:08:08

Troym írta:
2023.02.22. 21:39:00

BL győzelemhez szerintem több szerencse faktor is kell, amúgy meg gondolom sokan azt is elfelejtik, hogy 2005 előtti 60 évben 1-szer nyertünk, utóbbi 15 évben 4szer. De ehhez kellett a világ legjobb támadója és 2 legjobb középpályása, közülük már egy sincs itt és még velük is rezgett a léc (Iniesta 93. perces gólja).
A Madridon kívül BL-ben mással szemben jelenleg lehet, hogy le vagyunk maradva, de ezek ciklikus dolgok, össz eredményességben a Milan, BM és Pool van előttünk, tehát top5 vagyunk, ezek a csapatok is 1-2 kupával nyertek többet.

Viszont mindenkinek meg kéne barátkozni a gondolattal, hogy simán előfordulhat, hogy a következő BL arany csak 2031-ben jön össze, a Milan is pl 2007-ben nyert utoljára.
Van igagazság ebben. Nekem az a fajó, hogy a nagy csapatunkban azért benne maradt néhány BL. 2010, 2012, 2016, 2018, 2019... ezekben az években teljesen reális esélyünk volt megnyerni a BL-t, és fatális dolgokon csúsztunk el.

Ami a MU-t illeti: jelenleg valóban az egyik legjobb formában levő csapat, de ez rólunk is elmondható. Aztán persze hosszabb távon derül ki, mi lesz belőlük, fellángolásról van szó, vagy tényleg megtalálták az utat vissza az európai elitbe.

A bajnokságok állása pedig nem mindig tükrözi az európai erőviszonyokat. Pl. a Dortmund ugyanannyi pontot szerzett, mint eddig a Bayern, de szerintem senki nem gondolja, hogy a BL-ben egy szint a két csapat.
Avatar
baas11
Entrenador del Barça
Hozzászólások: 1263
Csatlakozott: 2007.08.02. 11:19:13
Tartózkodási hely: Közép-pálya

2023.02.22. 21:53:20

Troym írta:
2023.02.22. 21:39:00
Szerintem meddő vita kinek mi a fontosabb.

Viszont mindenkinek meg kéne barátkozni a gondolattal, hogy simán előfordulhat, hogy a következő BL arany csak 2031-ben jön össze, a Milan is pl 2007-ben nyert utoljára.
Ez biztos h meddő mert nem ez a kérdés … ez nem vagy vagy , meg kinek mi a fontosabb … ez amugy létkérdés !
Es ha igy állunk hozza igen simán lehet h 2031 ben lesz csak BL arany ( ahogy mas csapat is 10 évente nyeri meg kb lásd Bayern )de az nagyon nem mindegy h addig BL 8/4/2 döntőkig menetelhetunk … vagy 10 ev EL !

( egybkent még 1 ev BL nélkül es kb lehúzhatjuk a gazdasagi sportszakmai rolót csak mondom )
"a nagyobbnak mindig igaza van, még akkor is ha téved..." Lefty ; Fedőneve: Donnie Brasco
Avatar
Bob_Marley
Presidente del Barça
Hozzászólások: 19591
Csatlakozott: 2010.02.06. 19:42:14

2023.02.22. 21:46:41

Maximálisan megértem Nova álláspontját,de kollektíven kell nézni. Mi olyat játszunk ami 1-1 meccsre kevésbé lehet eredményes akár. De így nevelkednek a srácok ez a filozófia. Egy Rm feltesz mindent 6-10 meccsre,de a stílusuk is más. Mi nem tudnánk labda nélkül nyerni,nagyon ritkán. Nálunk tele vagyunk hazai emberekkel, akik kiskoruk óta ugyanazt a stílust tanulják. Míg odaát a BL valami mitikus a fejekben, nálunk a bajnokság volt mindig is az, a katalán identitás okán. Legnagyobb protestalasi lehetőség ha a spanyol bajnokságban sikeres a csapat. Szurkolóknak is rengeteget jelent egy-egy madridi csapat elleni győzelem.

Mi sose voltunk igazán kupa csapat, nemhiába vesztettünk annyi döntőt is. Mi ugyanazt fogjuk megpróbálni játszani egy Girona ellen meg egy Bayern ellen is. A játékos kiválasztás is erre összpontosul, labdaugyes,magas játék intelligenciával rendelkező játékosok, intuitív képességekkel. Nem fogunk úgy Blt nyerni vagy más kupát,hogy begyotrunk egy gólt 30%os labdabirtoklassal.

Igy nem is elvárható olyan a csapattól,ami nem a profilunk. Mentális rész jogos felvetés,de ebben is kiutkozik hogy jatszuk a játékunk,ha nem megy,nem fogunk váltani,mentálisan nehezebb erőt meríteni. Em képes úgy nyerni hogy labdanelkul elfutnak, nekünk ez sose lesz kenyerunk.

Végére egy idézet az Oregtol,aki ugyanúgy két vb döntőt vesztett,mégis mindenki úgy emlékszik rájuk,micsoda csapat volt.Es jól tükrözi a filozófiát,ami lehet nem mindig eredményes,de ez egy játék

Nincs jobb elismerés annál, mikor elismerik a stílusod. Edzőként a csapatom lehet több játékot nyert volna, ha kevésbé kalandos módon játszottunk volna. Lehet, hogy kicsit többet kerestem volna és nagyobb bónuszokat kaptam volna, de ha az emberek azt mondják, hogy Barcelona a világ legszebb futballát játszotta a vezetésem alatt, akkor mi többet kérhetek? Ha eljutsz a világkupa döntőjébe, akkor ez az életed legnagyobb alkalma lehet, akkor miért lennél szomorú és félelemmelteli? Légy boldog, fejezd ki magad és játsz. Tedd azt különlegessé számodra és mindenki más számára is. A labdarúgás érdekében,egy találékony csapatra van szükségünk, amely támadja az ötleteket és a stílust. Még ha nem is nyer, inspirál minden életkorú focistát. Ez a legnagyobb jutalom.
Kép
Kép
Kép
bunga
Capitá del Barça
Hozzászólások: 752
Csatlakozott: 2021.01.26. 21:13:33

2023.02.22. 21:45:20

Ez a fölényeskedő, lesajnáló szöveg indokolt lenne holnap este, ha a ManU alaposan hazavágna minket. Ha nem, akkor mérlegelni kellene, hogy vajon a lefelé haladó spirál már a múlté-e, illetve miben igen, de miben még nem.
Avatar
csababarca
Az Év Fórumozója - 2021
Hozzászólások: 15454
Csatlakozott: 2005.10.03. 21:19:38
Tartózkodási hely: Dabas

2023.02.22. 21:40:49

NovaProspekt írta:
2023.02.22. 18:42:47

A MU ajnározását ugyanígy nem értem, annyit értek el, hogy hozzánk hasonlóan most már meg tudják verni megbízhatóan hétről-hétre a bajnokságukban a tőlük gyengébb csapatokat (a maga műfajában ez is remek dolog, itt is, és ott is). Hozzájuk mérhető ellenfelük nem nagyon volt, a City-t kapták el csak, rendben, elismerem, igen.
Hát ez várható volt, hogy megindul, mindig ez van, éppen az aktuális csapat a legjobb, meg bombaforma, top, elit, extra, stb...aztán persze nem, de így könnyebb felkészülni lelkiekben, ha esetleg megint kicsap minket valaki Európából.

Tény, hogy jó formában vannak magukhoz képest, de messze nem olyan félelmetesek, mint ahogy itt elő van adva. Ráadásul ott is történtek érdekes dolgok szezon közben, tanulófázisban vannak még mindig, hasonló úton mint mi.
Persze lehetett volna könnyebbet kapni, ez tény. De nem véletlen vannak az EL-ben, meg mi se, ahogy már írtam.

Én örülök, hogy velük meccselünk, legalább tudni fogjuk holnap este hogy merre hány méter.


Ui.: jah és nem BL győzelemről beszélünk, hanem hogy ne essünk ki kétszer egymás után a csoportból, pláne hogy az előző években milyen szégyeneket éltünk meg:D
Tisztes helytállás, méltó párharcok. Ezeket hiányolom én.


És szerintem Nova nem arra akarta kihegyezni, hogy melyik fontosabb, de megint szépen elterelték erre a vitát, ahogy szokták.
Hanem hogy egy jó csapat mindkettőben tud jó lenne, nem azt jelenti, hogy mindkettőt megnyeri, hanem amit írtam fentebb.

Egyébként nekem is a bajnokság fontosabb talán, de inkább az, hogy ne közröhej tárgyaiként essünk ki folyamatosan a bl-ből.
Gondolom a kieséseink minősége és a BL győzelem között még van pár szint, amit el tudnánk fogadni.
"Amikor nézzük Őt, akkor értsük meg ez egy sajátos játékos akit látunk, ez totálisan egyedi. Háromszor verte meg úgy Gvardiolt, hogy az magasabb, erősebb, gyorsabb, fiatalabb, energetikusabb. Ezt írd már le nekem számokkal. Ez mutatja azt, hogy micsoda valójában a futball."
Avatar
Troym
Director del Fútbol
Hozzászólások: 2676
Csatlakozott: 2009.08.15. 12:12:47

2023.02.22. 21:39:00

Szerintem meddő vita kinek mi a fontosabb.
Nekem pl biztos többet érne 36 hazai bajnoki cím, hogy ebben előzzük a Madridot, mint 15 BL, de valaki BL-ben méri a sikert.

BL győzelemhez szerintem több szerencse faktor is kell, amúgy meg gondolom sokan azt is elfelejtik, hogy 2005 előtti 60 évben 1-szer nyertünk, utóbbi 15 évben 4szer. De ehhez kellett a világ legjobb támadója és 2 legjobb középpályása, közülük már egy sincs itt és még velük is rezgett a léc (Iniesta 93. perces gólja).
A Madridon kívül BL-ben mással szemben jelenleg lehet, hogy le vagyunk maradva, de ezek ciklikus dolgok, össz eredményességben a Milan, BM és Pool van előttünk, tehát top5 vagyunk, ezek a csapatok is 1-2 kupával nyertek többet.

Viszont mindenkinek meg kéne barátkozni a gondolattal, hogy simán előfordulhat, hogy a következő BL arany csak 2031-ben jön össze, a Milan is pl 2007-ben nyert utoljára.
Peter
Director del Fútbol
Hozzászólások: 3311
Csatlakozott: 2019.09.04. 02:22:17

2023.02.22. 21:31:22

NovaProspekt írta:
2023.02.22. 18:42:47
Nem mellesleg doktori disszertációink összerakásakor valóban ne felejtsük el, hogy az EL-ben játszunk. Ez egy Barca státuszú klubnak marha nagy arcvesztés. És már 2. éve. Ha ezt elfogadjuk, úgy fogunk véglegesen lesüllyendni erre a szintre.
.
Nagyon jó írás, le a kalappal!
Nem is kellene tovább cifrázni a gondolataidat, de ehhez a "ha ezt elfogadjuk ...." gondolathoz annyit, hogy már évek óta elfogadjuk és úgy fogadjuk el, hogy évről évre egyre kevesebbet fogadunk el, miközben már észre sem vesszük, hogy hol is tartunk ma......
Ez egy teljesen sűllyedő spirál hatalmas arcvesztéssel, miközben szuperligáról álmodozunk.
Nonszensz
LG
Az Év fórumozója 2016
Hozzászólások: 21223
Csatlakozott: 2004.12.17. 21:03:01

2023.02.22. 21:29:30

Eddig nagyon hitvány sajnos a Lipcse... tele gatyával, sok hibával játszanak, és már hátrányban is vannak. #-o
Avatar
szbsz
Jugador d'estrella
Hozzászólások: 320
Csatlakozott: 2018.11.06. 12:25:42

2023.02.22. 21:26:24

Nem vagyunk tényezők Európában ezen szerintem kár is vitázni, a holnapi meccstől függetlenűl ezt kimerem jelenteni... mebrave :mrgreen: Ezzel önmagában még nem is lenne probléma, ami viszont már probléma, hogy a top tier játékosok mind olyan csapatban akarnak futballozni ahol reális esélyük lehet a legrangosab Mr. Nagyfülű elhódítására. Na már most itt mi ki is estünk a kalapból, nálunk tuti, hogy ilyenre nincs esély most.. #-o Ez itt a legnagyobb baj, egy polccal lejjebről kell majd mazsolázgatnunk nyáron, akikkel a BL csak egyre távolabbi és távolabbi álom lesz, (Milan szindróma) amíg szépen megfeneklünk egy stabil európai középcsapat szinten... De mindegy is legalább Xavi a saját ligájában vitézkedhet, neki az EL a kedvence úgyis.
"Some people think football is a matter of life and death. I don't like that attitude. I can assure them it is much more serious than that"
Avatar
baas11
Entrenador del Barça
Hozzászólások: 1263
Csatlakozott: 2007.08.02. 11:19:13
Tartózkodási hely: Közép-pálya

2023.02.22. 21:23:36

bence0330 írta:
2023.02.22. 20:45:45
Nova: pont az, amit írsz: hiába vagyunk jobbak játékban, attól még ezt meg kell tanulni.

Szerintem eleve nevetséges amúgy, hogy egy egyenes kieséses kupasorozat a megítélés mércéje, mivel nem a legjobb csapat nyeri meg, hanem vagy, akinek kijön a lépés épp (CFC), vagy aki épp fejben jobb, mint az ellenfél (RM). Messze nem ezek voltak a legjobb csapatok Európában, és egy szuperliga rendszerű körbejátszós sorozatban oda se tudtak volna talán szagolni egy BL-győzelemhez. A bajnokságban sokkal jobban kijön a tudásbeli különbség.
Es ugyan melyik spanyol csapattal kapcsoltban vannak igazán ketsegeid h nagyobb tudással rendelkezik vagy egyáltalán rendelkezhet ugy alapbol a ket madridin kívül ?

Nem a kiesés szakasz” a mérce “hanem h mit tudsz a sajat sulycsoportodban ( nyilván gyengébbeket is jo móka verni de azert na )

Nem BL győzelemről van szó mert ahhoz valóban sok minden is kell mázlival az elen …
de az hogy BL 8 /4 ed esetleg elo döntő vagy a Senkit nem tudsz legyőzni formától helyszíntől nemzetttol függetlenül azert az egy erősebb sztori … (értem h egyszer sok az öreg utána azert mert sok a fiatal )
"a nagyobbnak mindig igaza van, még akkor is ha téved..." Lefty ; Fedőneve: Donnie Brasco
Avatar
bence0330
Az Év Fórumozója 2022
Hozzászólások: 7380
Csatlakozott: 2020.07.16. 19:01:18
Tartózkodási hely: Pécs

2023.02.22. 21:21:49

NovaProspekt írta:
2023.02.22. 21:00:25
Itt nem teljesen értek egyet. De lehet, hogy csak a szóhasználattal van bajom. Milyen tudáskülönbség jön ki?

Technikai? Ebben könnyen lehet, hogy tényleg mi vagyunk a legjobbak (bár már nem utcahosszal).
Szorgalom? Ebben is mi.

Mentális erő, formaidőzítés viszont? Szerintem érted, mire akarok kilyukadni.

Ha egy csapat triplázik (vagy BL+bajnokság duplát hoz), ott nincs kérdés, a lehető legsokoldalúbb módon bizonyította, hogy ő a legjobb. Amikor a Real megnyeri a BL-t, a Barca meg a bajnokságot, onnantól megint ott tartunk, hogy a Real jobb volt A-ban, a Barca B-ben. De itt a fórumon önkényesen eldöntjük, hogy nekünk a B többet ér. Ezzel a B > A-val semmi gond lenne, ha csak úgy mellékesen meg tudnánk nyerni a BL-t is, hiszen a lényeget, a nehezebb feladatot tudjuk abszolválni, akkor mit nekünk egy BL. De nem ez a helyzet. Amíg ezt látom, addig én nem tudom kijelenteni, hogy mi vagyunk a jobbak, mert a bajnokságban jobbak vagyunk.

De valóban, tanuljon meg a csapat nyerni. Ennek a mostaninak van erre sansza, a réginek már nem volt.
Úgy látom, azért közelebb vannak az álláspontok, mint tűnik, inkább a megítélés más a két oldalról.

Értem, mire akarsz kilyukadni. De nekem az a bajom, hogy ez a BL rendszer ebben a formában egy totálisan idejétmúlt dolog. Nem követek amerikai sportokat, ott is így van? Valahogy nem tudom elképzelni. Egy egész éven át tartó egyenes kieséses rendszer, mindezt egy hazai bajnokság mellett... szerintem ez olyan sportokban működik, mint egy tenisz, ahol van egy évben belőle 20-30 játékosonként. De a fő bajom kifejezetten a focinál az, hogy ez egy 1-2 gólra játszott sportág, nem jön ki semmilyen nagy számok törvénye. Még a formaidőzítés sem perdöntő, simán lefocizhat A csapat egy B-t, és lazán továbbmegy a B. A Reál egyetlen kapuralövéssel nyerte meg a döntőt, miközben a Pool megállás nélkül sorozta őket. Még csak nem is a formaidőzjtés döntött, hanem pár pillanat egy meccsen belül, és ez nekem túl kevés. Persze pont emiatt érdekes is, hogy nyerhet bárki, de nem feltétlenül igazságos. Nem csak azért, mert épp nem nyerünk ott, régen is mindig így gondoltam, már '10 előtt is. A szuperkupa erre jó válasz lenne, legalábbis a rendszerét tekintve.

Persze teljesen megértem, ha valakinek az "A" ér többet, ez totál nézőpont kérdése, de én valahogy eleve nem tartom igazságosnak. De ha ezt félre is teszem, akkor is jön a korább, általad is "helybenhagyott" érv, hogy a kettő közül egy épülő csapatban először max az bajnokságot reális elvárni, mondjuk az RM mellett azért az is bravúr. És abból jön tanulási folyamattal, meg esetleg egy kis szerencsével a BL.

Amúgy persze igaz, amit írsz az ilyen típusú győzelmekkel, és felfogással szemben, hogy pont a legnagyobb meccsen játszik valaki pont a legjobban, és azon belül is pont a legjobbkor. De ezzel kapcsolatban még egy igazságtalan dolgot látok: "miért nem tudjuk azt csinálni, mint a Reál". Fiatal vagyok, de meg merem tippelni, hogy még egy ilyen csapat a történelem során nem volt, aki folyamatosan, akár meccsenkénti 5 perc jó játékkal underdogként BL-eket tudott nyerni, és folyamatosan minden ellenfél feltett kézzel ment ki ellenük. Ők a valaha volt egyetlen ilyen csapat, igazságtalan, meg nem is érdemes ebben reménykedni. Ezt számonkérni a mi fiataljainkon... Erre nem lehet építeni. Arra igen, hogy olyan szinten jók leszünk, hogy erőből nyerhetünk akár BL-t, mint a BM 20-ban, vagy mi korábban pár évig.
A hozzászólást 1 alkalommal szerkesztették, utoljára bence0330 2023.02.22. 21:25:53-kor.
ter Stegen; Cancelo - Cubarsí - Araujo - Koundé; Gündogan - Christensen - Pedri; Felix - Lewy - Raphinha
Avatar
NovaProspekt
Entrenador del Barça
Hozzászólások: 1984
Csatlakozott: 2019.11.26. 14:17:19

2023.02.22. 21:00:25

bence0330 írta:
2023.02.22. 20:45:45
Nova: pont az, amit írsz: hiába vagyunk jobbak játékban, attól még ezt meg kell tanulni....A mi klubunknál amúgy ennek a váltásnak még nagyobb az éle, mert nem csak minden idők legjobb játékosa ment el innen, hanem ő volt a mélységi irányító, a 10-es, a gólfelelős, az alfa-omega egyben. Most sajna ezt ki kell hevernünk.

Az a mi legnagyobb bajunk, hogy volt egy Messi-korszakunk, ahol túl sokat nyertünk, és azt hisszük, jár nekünk az elit európai szereplés. Nem, és most kőkeményen meg kell érte szenvedni, mint bármelyik másik csapatnak.
Ezekkel egyetértek abszolút.
bence0330 írta:
2023.02.22. 20:45:45
Szerintem eleve nevetséges amúgy, hogy egy egyenes kieséses kupasorozat a megítélés mércéje, mivel nem a legjobb csapat nyeri meg, hanem vagy, akinek kijön a lépés épp (CFC), vagy aki épp fejben jobb, mint az ellenfél (RM). Messze nem ezek voltak a legjobb csapatok Európában, és egy szuperliga rendszerű körbejátszós sorozatban oda se tudtak volna talán szagolni egy BL-győzelemhez. A bajnokságban sokkal jobban kijön a tudásbeli különbség.
Itt nem teljesen értek egyet. De lehet, hogy csak a szóhasználattal van bajom. Milyen tudáskülönbség jön ki?

Technikai? Ebben könnyen lehet, hogy tényleg mi vagyunk a legjobbak (bár már nem utcahosszal).
Szorgalom? Ebben is mi.

Mentális erő, formaidőzítés viszont? Szerintem érted, mire akarok kilyukadni.

Ha egy csapat triplázik (vagy BL+bajnokság duplát hoz), ott nincs kérdés, a lehető legsokoldalúbb módon bizonyította, hogy ő a legjobb. Amikor a Real megnyeri a BL-t, a Barca meg a bajnokságot, onnantól megint ott tartunk, hogy a Real jobb volt A-ban, a Barca B-ben. De itt a fórumon önkényesen eldöntjük, hogy nekünk a B többet ér. Ezzel a B > A-val semmi gond lenne, ha csak úgy mellékesen meg tudnánk nyerni a BL-t is, hiszen a lényeget, a nehezebb feladatot tudjuk abszolválni, akkor mit nekünk egy BL. De nem ez a helyzet. Amíg ezt látom, addig én nem tudom kijelenteni, hogy mi vagyunk a jobbak, mert a bajnokságban jobbak vagyunk.

De valóban, tanuljon meg a csapat nyerni. Ennek a mostaninak van erre sansza, a réginek már nem volt.
Avatar
bence0330
Az Év Fórumozója 2022
Hozzászólások: 7380
Csatlakozott: 2020.07.16. 19:01:18
Tartózkodási hely: Pécs

2023.02.22. 20:45:45

Nova: pont az, amit írsz: hiába vagyunk jobbak játékban, attól még ezt meg kell tanulni. Mi jelenleg ezt csináljuk, egy vadiúj csapattal. A Madrid enyhe túlzással azzal a csapattal játszik, amelyikkel már sok-sok éve BL-t nyert, és azóta többet is. Amúgy ők 30-35 évesek, és ha kikopnak, könnyen lehet, hogy pont ugyanúgy járnak, mint mi. És nekik is volt 10 évük, mikor BL-re esélyük nem volt. Aztán egyszer megnyerték, megtanulták, és onnantól kezdve ebből tudtak építkezni. Mi ennek a tanulási folamatna ekkorra léptékben sajna csak az elején járunk. Kisebb meccseket már behúzunk fejben. De ettől a 18 éves és most érkezett játékosokkal teletűzdelt csapattól szerintem nem is nagyon lehetne elvárni, hogy fejből behúzzuk a meccseket, mint a Reál. Totál irreális. Náluk is az lenne, ha ugyanilyen ponton tartanának. Meg kell tanulni nyerni, mert a játékkal már most sincs sok gond, és inkább még javulunk is, egyéni és csapatszinten.
Azt reméltem, hogy idén bekerülünk már a pozitív spirál elejére, de ahhoz jelenleg egy könnyebb csoportba kellett volna bekerülni a BL-ben, akkor erőből továbbmentünk volna, de ha ez már nem jött össze, akkor meg nem a jelenlegi talán legjobb angol csapattal szembekerülni az EL-ben, mert ez pont nem az, amit erőből meg tudunk csinálni.

Nyilván teljesen igaz, hogy A és B típusú játék kell ide és oda. Mint ahogy az Emi-TS féle vonal is ül, de TS sem fog potyázni reszkető lábakkal, ha megtanulunk győzni. De az nem magától megy, és szerintem még csak nem is pszichológusi foglalkozások kérdése. Rutin, győztes tapasztalaté. Ráadásul nem csak aj átékosoknál. Xavin látszik, mekkora edző lehet belőle, már most is komoly szint, de épp beesett európába edzőként, nem ő fogja rutinból verni a 10-15-30 éve nagy klubokat irányító edzőket. Neki is bele kell ebbe nőnie, mint a játékosainknak is.

A mi klubunknál amúgy ennek a váltásnak még nagyobb az éle, mert nem csak minden idők legjobb játékosa ment el innen, hanem ő volt a mélységi irányító, a 10-es, a gólfelelős, az alfa-omega egyben. Most sajna ezt ki kell hevernünk.

Szerintem eleve nevetséges amúgy, hogy egy egyenes kieséses kupasorozat a megítélés mércéje, mivel nem a legjobb csapat nyeri meg, hanem vagy, akinek kijön a lépés épp (CFC), vagy aki épp fejben jobb, mint az ellenfél (RM). Messze nem ezek voltak a legjobb csapatok Európában, és egy szuperliga rendszerű körbejátszós sorozatban oda se tudtak volna talán szagolni egy BL-győzelemhez. A bajnokságban sokkal jobban kijön a tudásbeli különbség.

Az a mi legnagyobb bajunk, hogy volt egy Messi-korszakunk, ahol túl sokat nyertünk, és azt hisszük, jár nekünk az elit európai szereplés. Nem, és most kőkeményen meg kell érte szenvedni, mint bármelyik másik csapatnak.
ter Stegen; Cancelo - Cubarsí - Araujo - Koundé; Gündogan - Christensen - Pedri; Felix - Lewy - Raphinha
Avatar
Saviola
Júdás 2, az áruló
Hozzászólások: 4961
Csatlakozott: 2004.10.08. 20:00:31
Tartózkodási hely: Tolna

2023.02.22. 20:43:42

Leon írta:
2023.02.22. 20:32:21
Adom Nova írását.
Mi tegnap 2-0ás hátránynál idegenben nemhogy nem fordítottuk volna meg 2-5re ha nem hazajöttünk volna 5-0ás zakóval. :evil:
Őszintén szólva nem is nagyon emlékszem az elmúlt 10-15 évben arra ha a Barca hátrányba került idegenben akkor ott és azon a meccsen meg fordította volna az eredményt. Még a BL-t nyert csapataink is főként a hazai parádéknak köszönhetően nyerték meg a címet.
2015 óta meg egy utolsó lúzer banda lettünk. Szép meg jó dolog ebben a 2 csapatos bajnokságban vitézkedni (na jó az Atma néha összekapja magát akkor 3) de a királykategóriában ha tetszik ha nem a Real az uralkodó.
Mi meg verhetjük a mellünket a 22 meccsen 7 bekapott liga gólra miközben a BL-ben 2-3 meccsen benyelünk ennyit pár valamire való csapat ellen... :roll:
Ugyanígy látom, nagyon torzítja a megítélésünket, hogy a bajnokságban hoztunk egy ilyen statot, miközben a meccsek fele egy szenvedés volt és sokszor a szerencsének volt köszönhető a 0 kapott gól, sőt, a 3 pont is.

Nagyon messze vagyunk Európától, minden szinten, ez a BL csoportkörben is kijött és attól félek, holnap az EL-től is búcsút veszünk.

A real meg hihetetlen mit produkál évről évre, brutálisan össze vannak rakva fejben, pedig - szerintem - a mostani keretük közel sem olyan extra, ami indokolná a sorozatos BL menetelést.
,,Azt hitted, hogy mi történt."
Avatar
Leon
Director del Fútbol
Hozzászólások: 2590
Csatlakozott: 2014.02.17. 16:20:26
Tartózkodási hely: Balkán sarkán

2023.02.22. 20:32:21

Adom Nova írását.
Mi tegnap 2-0ás hátránynál idegenben nemhogy nem fordítottuk volna meg 2-5re ha nem hazajöttünk volna 5-0ás zakóval. :evil:
Őszintén szólva nem is nagyon emlékszem az elmúlt 10-15 évben arra ha a Barca hátrányba került idegenben akkor ott és azon a meccsen meg fordította volna az eredményt. Még a BL-t nyert csapataink is főként a hazai parádéknak köszönhetően nyerték meg a címet.
2015 óta meg egy utolsó lúzer banda lettünk. Szép meg jó dolog ebben a 2 csapatos bajnokságban vitézkedni (na jó az Atma néha összekapja magát akkor 3) de a királykategóriában ha tetszik ha nem a Real az uralkodó.
Mi meg verhetjük a mellünket a 22 meccsen 7 bekapott liga gólra miközben a BL-ben 2-3 meccsen benyelünk ennyit pár valamire való csapat ellen... :roll:
Messi campion del Mundo 2022. G.O.A.T.

Gianluigi Buffon (a Messivel való találkozásról 2013-ban): Meg kellett érintenem Messit, hogy megbizonyosodjak róla, olyan ember, mint mi.

L4wandowski

Tito per sempre etern.Infinite Iniesta Grácies Xavi, Grácies Piqué!

Grácies Messi!
Avatar
NovaProspekt
Entrenador del Barça
Hozzászólások: 1984
Csatlakozott: 2019.11.26. 14:17:19

2023.02.22. 20:10:06

Rossz olvasni igen, mert ez az igazság. A csapatnál nincs meg az arra vonatkozó tudás, hogy a BL-ben helytálljon. Az elmúlt kb. 10 év ezt bizonyította. Más klubnál meg meg van. Nem nyaldosom fényesre a Real seggét, de nincs abban semmi szégyellnivaló, ha beismerjük, hogy tudunk a többi klubtól valamit tanulni, amiben ők jobbak tőlünk.

És igen, jobbak voltunk A BAJNOKSÁGBAN a Realnál, de ha holnap találkoznánk a BL-ben, úgy kivágnának minket, hogy azt sem tudnánk, merre van észak. És a Bayern is, és még a tegnapi gyengélkedő Pool is. De levezethetjük, hogy ez nem így lenne, mert hétről-hétre megverjük a Betist és az Alavést, neadjisten még a Valenciát és a Sevillát is, csak ebből nem lehet következtetést levonni arra az esetre, amikor egy azonos fajsúlyú csapattal találkozunk (mert a spanyol csapatok nem ilyenek), és fel kellene tennünk az i-re a pontot.

Meg megmagyarázhatunk egyedi esetként kezelve minden buktát, hogy éppen hiányzott Araújo, meg éppen rossz volt a pálya, vagy Ter Stegennek hullott a haja, de 10 év után nekem arra van igényem, hogy messzemenőbb következtetéseket vonjak le.
Andris írta:
2023.02.22. 19:36:21
Mi kieshetünk az ELből holnap, a madrid meg pár momentummal elmehet a BL döntőig is akár, ahogy szokott.
"Pár momentummal". Pont ezzel van a gondom, és emiatt nem tudunk ezügyben dűlőre jutni sem veled Andris, sem a hozzád hasonlóan gondolkozókkal ebben a témában. Nekik van "pár momentumuk", ezért behúzzák a BL-t végül, mi meg a bajnokságban hétről-hétre hozzuk magunkat, és emiatt jobbak vagyunk tőlük elvileg.

Szerintem meg ők tudnak A dolgot, mi tudunk B dolgot. Ha tényleg egyértelműen kijelenthető, hogy jobbak vagyunk, akkor miért nem produkáljuk mi is azt a "pár momentumot", és jutunk tovább a BL-ben csak úgy kedvtelésből mi is? Mert nem értünk hozzá, nem erre van a csapat berendezkedve, nem vagyunk jók ebben. Nem tudjuk produkálni ezeket a momentumokat. Mi tart vissza attól, hogy megtanuljuk ezt a műfajt is? Ha homokba dugjuk a fejünket, és kizárólag a saját, nekünk előnyös módon felrajzolt koordinátarendszerünkben akarjuk látni a sportot, azzal csak magunkat tesszük nevetségessé.
LG
Az Év fórumozója 2016
Hozzászólások: 21223
Csatlakozott: 2004.12.17. 21:03:01

2023.02.22. 20:02:48

Andris írta:
2023.02.22. 19:36:21
Valóban mi vagyunk most jobb formában, mint a Real, ahogy MU is jobb jelenleg, mint a Real. De láttuk nem egyszer, hogy az európai kupasorozatokban nem mindig ez dönt. Ahogy írtad is, a Real húzott be úgy BL-eket, hogy az őszi/téli formájuk alapján nem sokan fogadtak volna rájuk, aztán mégis.

A Liga meg BL más kávéház, előbbihez egész szezonos teljesítmény kell, utóbbihoz meg el kell jutni tavaszig, aztán a rangadókra időzíteni a legjobb formát. Ez az utóbbi, amit a Real tud legjobban a jelenlegi mezőnyből, nekünk pedig 2015 óta nem jön össze. A legutóbbi szezonokban is rendre elfogytunk a végére, 20-ban előnyről buktuk a bajnokságot, a BL-ben törtéenelmi zakó, 21-ben visszajöttünk a bajnokságban, szezon végén megint leolvadtunk. Tavaly is év elején volt egy nagyon jó időszakunk, ami a 4-0-ás Klasszikusig tartott. A legvégére megint elfogytunk, az EL-ben is egy underdog Frankfurt vitt el minket. Kérdés, hogy ez a tendencia folytatódik-e.
Mondjuk, ha holnap kiesünk a MU ellen, a bajnokság pedig lényegében április környékére eldől, akkor lehet, hogy idén nem is fog kelleni a szezon végi forma.
Avatar
baas11
Entrenador del Barça
Hozzászólások: 1263
Csatlakozott: 2007.08.02. 11:19:13
Tartózkodási hely: Közép-pálya

2023.02.22. 19:55:47

NovaProspekt írta:
2023.02.22. 18:42:47
bence0330 írta:
2023.02.22. 18:16:56
Olyan nagyon sokmindent nem kell, jelenleg a MU sokkal jobb, mint a Pool, van bennük erő, mögöttük ész, komoly egyéni formák, közben meg látszik a szakadék a bajnokságban is. Mi meg jelenleg jobbak vagyunk a Reálnál, lásd kupadöntő, nyolc pont előny. Ezek elég objektív tények. Ha nagyon magyarázkodni akarok, az max annyi, hogy a Reál tud miből meríteni, ha baj van, mi meg most próbálunk felépíteni valamit, amiből majd erőt lehet meríteni nehéz szitukban, mert nálunk jelenleg nincs most ilyen.
Semmi köze a bajnokságban elért helyezésnek ahhoz, hogy ki mit nyújt egy BL-ben. Ezt jó lenne megértenünk ennyi év után. Más sportág a kettő, más képességek kellenek csapatszinten ahhoz, hogy egyikben vagy másikban érvényesülj. A bajnoksághoz fegyelem kell, kiegyensúlyozott forma, kialakult játékrendszer, szorgalom. A BL-hez mentális erő, a csúcsteljesítmény jó időzítése, a pillanat leuralása (bármilyen klisésen is hangzik).

Attól még, hogy mi jók vagyunk a bajnokságban (mivel van játékrendszerünk, kiegyensúlyozottak, fegyelmezettek vagyunk), ugyanúgy lecumiztat minket a BL-ben bárki. Kupadöntő meg nyolc pont előny, ne vicceljünk ….
Ez sajnos vagy nem de ez realitás ha mercekrol beszélünk egy Barcelona esetében !


Igen a spanyol bajnokság egy nagyon fontos mertek es ha itt jo vagy ne adj isten megnyeres az nagyon sok erényt es erősséget tükröz ! De csak korlátozott mértékig !
Mar csak azert is mert a Laliga alap szerkezete ugy néz ki h van 2 milliárdos majd árok 1 milliomos majd óriási szakadék es sok sok csóri csapat! ( szerencsére a futball tudás itt azert nem teljesen aranyos a budgevel de 38 heten keresztül nem kérdés )
Mintha főúton mennel ahol alapvetően egy jol belőtt tempomattal neha gyorsítás neha lassítás de átlag 90 el szépen végül elsőként beersz a célba !

Majd felhajtasz a “milliárdos autóddal “ az autópályára ahol a sajat súlycsoportoddal ( presztízs, múlt, keret érték stb) találkozol no limit… 140 az atlag tempó , tövig nyomod a gázt es azt látod 180 200- al mennek a többiek el melletted teged meg letilt az elektronoka 140 nel akárhogy erolkodsz !
Ez a maximális teljesítményed ! :-)

Ket külön palya ket különböző skillekkel külön merce !

De az biztos h egy Fc Barcelonát nem lehet csak az egyiken vagy másikon megítélni mérni a fejlődését illetve az egyikel magyarázni menteni a másikat mégha nyilván van összefüggés is!
"a nagyobbnak mindig igaza van, még akkor is ha téved..." Lefty ; Fedőneve: Donnie Brasco
Avatar
Andris
Adminisztrátor
Hozzászólások: 13507
Csatlakozott: 2006.05.20. 20:47:07
Tartózkodási hely: Budapest

2023.02.22. 19:36:21

Pf :D
Rossz olvasni is ezt az egész értekezést itt.

A Pool jelenleg egy osztállyal a MU alatt van.

A Real egyáltalán nem olyan erős csapat, és az elmúlt hónapokban lényegesen jobbak voltunk náluk. Egymás ellen is, és minden más téren is.

Ezek olyan dolgok, amiket csak az nem lát, aki szándékosan eltakarja a szemét. Tőlem vitatkozhattok arról, hogy ki melyik szótári definícióját használja a tény szónak, de attól ezek még így vannak.

Mi kieshetünk az ELből holnap, a madrid meg pár momentummal elmehet a BL döntőig is akár, ahogy szokott. Ez szemernyit sem változtat azon, hogy az eddigi 22 forduló alapján mi vagyunk a jobbak, és minden valószínűség szerint elvisszük előlük azt a címet, ami messze a legtöbbet kívánja meg a szezonban az összes csapattól. Összehasonlíthatatlanul többet, mint a BL, vagy bármi egyéb. Ettől még a BL marad a trófeák királya, de ezzel párhuzamosan igaz az is, hogy messze nem a nemzetközi kupa helyezések mondják el a legtöbbet egy csapat állapotáról és erejéről adott évben. Nem lesz benne semmi, amit meg kell magyarázni, ha mi kizúgnánk, ők meg megnyerik amazt.
(Nyertek ők vagy 10 BLt az elmúlt 8 évben, és sokat meg is érdemeltek belőle, de nagyjából a másik felét meg nem. És mégis megnyerték, na bumm. Valakinek nyerni kell, ez már nem az a portugál ganajtúrók dominálta csapat, amitől még a friss levegőt is sajnálnám, nem hogy a címeket. Manapság a törődjünk magunkkal elvet propagálnám.)

Rémes amúgy eddig a BL idei (2023) színvonala, hogy nyissak egy kicsit kevésbé offtopic irányba is. Nem is tudom, kire merném azt mondani, hogy jó eséllyel megnyerheti. Követtem az eddigieket, és silány a csapatok színvonala. Mármint a papíron esélyeseké, legjobbaké is. Lehet, hogy a közbeszúrt VB az oka?
"Az a baj az Interneten terjedő idézetekkel, hogy nem tudod róluk megállapítani, valódiak-e."
- József Attila
Gaillard
Jugador d'estrella
Hozzászólások: 303
Csatlakozott: 2019.04.03. 06:01:56

2023.02.22. 19:26:22

Szubjektív tények, hogy a sok károgó rossz helyen szállt le a buszról, nekik irány Madrid, azt lehet nyaldosni fényesre, a siker mindenek felett, abba bármilyen csalás is belefér jeligére.
A Barcelona volt az egyetlen csapat a "kilóra megvett" labdarúgás idején, amelyik saját erőforrásból épített korszakos csapatot, nemcsak vásárolta az alapanyagot.
Lehet, hogy száz évente jön össze ilyen, de ezért érdemes szurkolni egy csapatnak, a többinek ott van a MasterCard.
Válasz küldése