Bajnokok Ligája & Európa Liga

Foci a Barçán kívül
Avatar
MatyiG
Adminisztrátor
Hozzászólások: 18362
Csatlakozott: 2009.01.27. 14:10:25
Tartózkodási hely: Budapest/Jászberény

2018.02.15. 21:38:39

Marcelo még csak 29. Amúgy akkor a mi keretünk is öreg, mert Piqué, Busi, Ini és Messi sem mai csirke már.

Nyilván nem a 25 éves játékosok lesznek a kulcsemberek, ritkán persze ez is előfordul.
markionni
Capitá del Barça
Hozzászólások: 517
Csatlakozott: 2016.12.12. 12:28:14

2018.02.15. 21:34:11

S.Agüero írta:Amúgy mikor lett hirtelen ilyen "öreg" a RM?

Keret átlagéletkora 26,4, PSG-é 26,8. Ha a kezdőtöket nézem, van 7 30 éves vagy fiatalabb.

Amúgy abban igaza van Rivaldo11-nek, hogy egyik évben sem volt kiemelkedő a RM, legalábbis a szezon ezen szakaszában, inkább erőből húzták a meccseket, aztán jött CR, Ramos, esetleg egy kis szerencse, vagy kedvező bírói döntés.

De tavasz elején még egyszer sem tűnt úgy, hogy a RM a legesélyesebb. A játékotok alapján nekem legalábbis nem.
Az oreg alatt a kulcsjatekosainkat ertem. Ezek ketseg kivul: Ronaldo, Marcelo es Modric. Ez kapasbol 3 poszt a kezdoben amit rovidesen potolni kell. A hsz-ed tobbi reszevel egyetertek.

Rivaldo meg minden evben minden meccsen, az ev minden szakaszaban ugyanezeket irja. Es a Realt szerinte eppen mindenki megverne csak eppen az adott ellenfel nem, akik szerencsetlenek, balfekek es eppen rossz napjuk/meccsuk volt. Mindig ez a keplet. Soha nem a Real jatszott jol.
Avatar
MatyiG
Adminisztrátor
Hozzászólások: 18362
Csatlakozott: 2009.01.27. 14:10:25
Tartózkodási hely: Budapest/Jászberény

2018.02.15. 21:26:10

Amúgy mikor lett hirtelen ilyen "öreg" a RM?

Keret átlagéletkora 26,4, PSG-é 26,8. Ha a kezdőtöket nézem, van 7 30 éves vagy fiatalabb.

Amúgy abban igaza van Rivaldo11-nek, hogy egyik évben sem volt kiemelkedő a RM, legalábbis a szezon ezen szakaszában, inkább erőből húzták a meccseket, aztán jött CR, Ramos, esetleg egy kis szerencse, vagy kedvező bírói döntés.

De tavasz elején még egyszer sem tűnt úgy, hogy a RM a legesélyesebb. A játékotok alapján nekem legalábbis nem.
markionni
Capitá del Barça
Hozzászólások: 517
Csatlakozott: 2016.12.12. 12:28:14

2018.02.15. 21:06:35

Rivaldo11 írta:Nulla volt a csodagyerek. Ami pedig méginkább csalódást keltő, hogy a gatya is tele volt. Ami külön durva, hogy a tegnapi madridot szerintem még egy Tottenham is verte volna, a psg-től sem kellett volna sokkal több, csak pici gyilkos öszön. Már minden tekintetben uralták a meccset, amikor aranylabdát térden ütötte a kapus a labdával. Na mindegy, végül is mi megmutattuk hogy kell szétszedni őket, max majd újra répára húzzuk őket megint, csak kerüljünk össze velük végre.
Ja, és persze előbb üssük ki a Chelseat! :D
Minden evben ugyanezeket a sorokat irod. Mintha egyfajta önnyugtatas lenne, hogy ugy se nyerhet ez a gyenge Madrid semmit. Soha. Se iden, se tavaly, se 2032ben, soha.
De persze ha ezek a hsz-ek tenyleg ezt a celt szolgaljak es megnyugtatnak akkor ki vagyok en hogy ezt az erzest elvitassam toled.

(A tobbiek amugy korrekten osszefoglaltak a dolgokat.) Nem volt nagy foci az oregecske Realtol, szerencse is kellett hozza, de barki peldat vehet mentalitasrol es kitartasrol Ronaldorol, Marcelorol es Modricol. Foleg Neymareknak lehetne kovetendo pelda.

Attol meg borzasztoan felek amit csababarca is irt, hogy Mbappe felresiklik a szelen, plusz nagyon rossz peldakat lat maga elott. 19 evesen ez a legrosszabb ami tortenhet vele. Azt hiszi az a profizmus ha minden heten egy Palvin Barbut farokra huzol es 30 millio instagram kovetod van. Remelem nem lesz igazam, de ha ott marad sokaig Neymarek mellett akkor az kifejezetten negativ hatassal lehet a karrierjere.
herlius
Entrenador del Barça
Hozzászólások: 1434
Csatlakozott: 2008.11.10. 11:55:35
Kapcsolat:

2018.02.15. 20:52:45

hdavid írta:4 csapat esélyes szerintem idén
Bayern csak azért mert az öreg visszavette irányítást el is indultak felfelé
City Pep beérett aguero és debruyne élete formájában
Reál szokásos minden összejön nekik BLbe
Barcelona a sötét ló, ha akarnak és tesznek érte Messi vezérletével bárkit elvernek.
Az MU-t sem lehet leirni, Mourinho azert meg ert a BL-hez. Raadasul neki tipikusan jobban megy, ha nem egy eselyes csapattal kell menetelnie. A masik titkos favorit a Pool lehet. Tipikusan olyan csapat, akik a nagyokra a legveszelyesebbek, remek edzojuk es kozonseguk van, raadasul a hagyomanyok miatt extra motivacio nekik ez a sorozat.
Avatar
MatyiG
Adminisztrátor
Hozzászólások: 18362
Csatlakozott: 2009.01.27. 14:10:25
Tartózkodási hely: Budapest/Jászberény

2018.02.15. 19:41:34

CR tegnap:
17 passz, 10 lövés, 2 gól, 2 szerelés, 0 helyzetkialakítás, 0 sikeres csel, 0 kulcspassz, 5 labdavesztés, 3 kihagyott helyzet.

És újra ő a legjobb. :D
LG
Az Év fórumozója 2016
Hozzászólások: 21269
Csatlakozott: 2004.12.17. 21:03:01

2018.02.15. 19:17:04

csababarca írta:De most arról közvetve nem tehet hogy ennyiért adta el a monaco.
ez olyan mint mikor Dembelén vezetjük le a feszültséget az ára miatt.

vagy ezt úgy képzelitek, hogy az tmondják ezek a játékosok, hogy bocs 20 millióért nem igazolok a barcába csak 105ért? Semmi beleszólásuk az árukba.

én becsokizást nem láttam, mert ment előre mint a bolond, csak flegmázott sokszor, meg rossz döntéseket hozott.

vagy Messi is becsokizott ezen az alapon a Juve ellen,csak mert nem ment neki úgy?
Egyetértek. A sok halász, kevés hal esete áll fent, hiszen kevés az igazán tehetséges fiatal, viszont egyre több a nagyratörő, erős anyagi háttérrel rendelkező klub. Ha utóbbiak közül vki elvisz előbbiből egyet, akkor a többi valószinűleg örökre lemondhat róla. Ezért aki nem akar lemaradni, annak be kell szállnia a licitbe, és olykor őrült összegeket is ki kell fizetnie. Ebben benne van a bukás lehetősége is természetesen, de ha hosszútávon beválltja mondjuk Dembelé v. Mbappé a bennük reljő ígéretet, akkor könnyen lehet, hogy pár év múlva azt mondjuk majd rájuk, simán megérte. CR 90+ milliós ára is 2009-ben még horrornak számított, de már eligha kérdőjelezi meg bárki is, hogy megérte a Reanak leigazolni. (tudom, ő azért más eset, mert már a MU-ban világklasszissá nőtte ki magát)

Rossz meccsse meg van mindenkinek, sőt, rossz időszakai is, de akiről tényleg süt a tehetség, arról azért nagyjából sejthető, hogy előbb-utóbb beindul. Coutinho sem váltotta meg még nálunk a világot, de a mozsgásán és minden labdaérintésén látszik, hogy rendben lesz ő hosszútávon nagyon is. Mbappé kb. ugyanez a kategória, sőt, ekkora tehetséget már rég látott a világ. Ha jól menedzselik, nem szed össze komolyabb sérülést, nem lesz komolyabb mentális megzuhanása, akkor garantált, hogy az elkövetkezendő 10 meghatározó, többszörös Aranylabdás játékosa lesz.
csababarca írta:
Kovbal88 írta:
Nem lennék benne biztos, hogy mi meg tudjuk verni a Madridot. Erre nincs garancia. Nem játszuk azt az űrfocit, ami Pep alatt ment.
nincs garancia, de mi nem ijedünk meg tőlük, ők meg tartanak a barcától és nagyobb görccsel játszanak mint bárki más ellen. Nem véletlen hogy ellenünk bakiznak a pirosakkal, meg kezezgetnek, rúgdosódnak. Fejből ered ez, más ellen kevésbé jellemzőek az ilyenek náluk.
Ezzel egyet értek részben, nekünk lenne a legnagyobb esélyünk ellenük, hiszen bennük van a Barca fóbia. Ezt viszont az a +, amit már évek óta hoznak minden a BL kiesés szakazban, kompenzálhatja vmilyen szinten. Két meccsen nagyobb esélyt látnék rá, hogy megfogjuk őket, döntőben szvsz bárki ellen ők az esélyesek. Bár mi sem buktunk döntőt 94 óta, de minden alkalommal favoritok is voltunk.
Barcelona a sötét ló, ha akarnak és tesznek érte Messi vezérletével bárkit elvernek
Nem nevezném sötét lónak, hiszen mi vagyunk a legstabilabbak eddig idén, tehát szerintem nyugodtan lehet a Barcát az egyik legnagyobb favoritnak nevezni.
Ha nagyon sötét lovat akarnék mondani, akkor az a Liverpool. Ők sokmindenre képesek, pozitív és negatív értelemben egyaránt.
Avatar
MatyiG
Adminisztrátor
Hozzászólások: 18362
Csatlakozott: 2009.01.27. 14:10:25
Tartózkodási hely: Budapest/Jászberény

2018.02.15. 19:14:35

Magyarázd már meg, hogyan tudtak nyerni tegnap, mikor semmivel se voltak jobbak az ellenfélnél. Sőt.
Cserék, szerencse, akarat. Nagyjából ezzel a hárommal.
Avatar
recrea
Llegenda del Barça
Hozzászólások: 6739
Csatlakozott: 2004.12.24. 23:38:21

2018.02.15. 19:04:22

csababarca írta:
Kovbal88 írta:
Nem lennék benne biztos, hogy mi meg tudjuk verni a Madridot. Erre nincs garancia. Nem játszuk azt az űrfocit, ami Pep alatt ment.
nincs garancia, de mi nem ijedünk meg tőlük, ők meg tartanak a barcától és nagyobb görccsel játszanak mint bárki más ellen. Nem véletlen hogy ellenünk bakiznak a pirosakkal, meg kezezgetnek, rúgdosódnak. Fejből ered ez, más ellen kevésbé jellemzőek az ilyenek náluk.
Nagyon adom az egészet. Főleg úgy, h nemrég kaptak megint tőlünk egy tockost. Én speciel szívesen megnéznék egy döntőt velük, izgulnék nagyon, de kit érdekel, agyon kell őket verni.

Mondjuk tavaly Dembele szétszivatta Ramosékat btw :)
Avatar
csababarca
Az Év Fórumozója - 2021
Hozzászólások: 15489
Csatlakozott: 2005.10.03. 21:19:38
Tartózkodási hely: Dabas

2018.02.15. 18:46:30

Kovbal88 írta:
Nem lennék benne biztos, hogy mi meg tudjuk verni a Madridot. Erre nincs garancia. Nem játszuk azt az űrfocit, ami Pep alatt ment.
nincs garancia, de mi nem ijedünk meg tőlük, ők meg tartanak a barcától és nagyobb görccsel játszanak mint bárki más ellen. Nem véletlen hogy ellenünk bakiznak a pirosakkal, meg kezezgetnek, rúgdosódnak. Fejből ered ez, más ellen kevésbé jellemzőek az ilyenek náluk.
"Amikor nézzük Őt, akkor értsük meg ez egy sajátos játékos akit látunk, ez totálisan egyedi. Háromszor verte meg úgy Gvardiolt, hogy az magasabb, erősebb, gyorsabb, fiatalabb, energetikusabb. Ezt írd már le nekem számokkal. Ez mutatja azt, hogy micsoda valójában a futball."
hdavid

2018.02.15. 18:31:24

4 csapat esélyes szerintem idén
Bayern csak azért mert az öreg visszavette irányítást el is indultak felfelé
City Pep beérett aguero és debruyne élete formájában
Reál szokásos minden összejön nekik BLbe
Barcelona a sötét ló, ha akarnak és tesznek érte Messi vezérletével bárkit elvernek.
erikbarca4ever
Barça B
Hozzászólások: 30
Csatlakozott: 2018.02.14. 22:59:00

2018.02.15. 18:31:10

Jobbak voltak mint a Psg nemis kerdes
Barcas lettemre mondom..
Nem 1 gyorsaságban pörgött a 2 csapat.
De akkoris gyenge eza madrid.
Verhető lett volna egy igazan ütős gárdának ..sajnos a Psg nem tanusitott nagy ellenállást.
Kovbal88
Entrenador del Barça
Hozzászólások: 2185
Csatlakozott: 2013.07.17. 16:50:38

2018.02.15. 18:22:59

S.Agüero írta:
Valamint nagyon jó kondiban vannak és végigbírják a meccset, ami a PSG-ről nem mondható el.
Láttál már a szezonban RM-meccset? Az egyik fő ok a hanyatlásuknak az az, hogy sokkal kevésbé bírják a meccseket, tegnap is a második félidőben a 75. perc körül már a középpályán érezhető volt a fásultság, aztán a cserék felpörgették őket, plusz a flippergólok.
Magyarázd már meg, hogyan tudtak nyerni tegnap, mikor semmivel se voltak jobbak az ellenfélnél. Sőt.
Avatar
visca el barca
Presidente del Barça
Hozzászólások: 20964
Csatlakozott: 2005.02.01. 13:13:37

2018.02.15. 17:47:48

hdavid írta:Vna egy olyan érzésem, hogy ha a Madrid nem kerül velünk össze, minket meg kiejt valami csapat, akkor reál nyeri BL-t
idén nincs atleti aki lefeküdne nekik :mrgreen: mondjuk kövi körben úgyis romát kapnak, ha meg valami csoda folytán nem, akkor a spori megint fúj nekik egy-két kamutizit meg elnéz egy-két tiszta kezezést :mrgreen:
Like a soul without a mind, in a body without a heart, I'm missing every part...
Kép
Avatar
MatyiG
Adminisztrátor
Hozzászólások: 18362
Csatlakozott: 2009.01.27. 14:10:25
Tartózkodási hely: Budapest/Jászberény

2018.02.15. 17:44:09

Valamint nagyon jó kondiban vannak és végigbírják a meccset, ami a PSG-ről nem mondható el.
Láttál már a szezonban RM-meccset? Az egyik fő ok a hanyatlásuknak az az, hogy sokkal kevésbé bírják a meccseket, tegnap is a második félidőben a 75. perc körül már a középpályán érezhető volt a fásultság, aztán a cserék felpörgették őket, plusz a flippergólok.
Kovbal88
Entrenador del Barça
Hozzászólások: 2185
Csatlakozott: 2013.07.17. 16:50:38

2018.02.15. 17:29:39

hdavid írta:Vna egy olyan érzésem, hogy ha a Madrid nem kerül velünk össze, minket meg kiejt valami csapat, akkor reál nyeri BL-t
Nem lennék benne biztos, hogy mi meg tudjuk verni a Madridot. Erre nincs garancia. Nem játszuk azt az űrfocit, ami Pep alatt ment.

Szerintem, megijednek a csapatok a Realtól, tegnap is simán verhetőek voltak. Aztán látjuk mi lett a vége. Valamint nagyon jó kondiban vannak és végigbírják a meccset, ami a PSG-ről nem mondható el.

Bosszantó, de ez van.
hdavid

2018.02.15. 17:23:39

Vna egy olyan érzésem, hogy ha a Madrid nem kerül velünk össze, minket meg kiejt valami csapat, akkor reál nyeri BL-t
Alcantara
Director del Fútbol
Hozzászólások: 3982
Csatlakozott: 2011.08.30. 09:31:30

2018.02.15. 16:21:08

http://www.origo.hu/sport/futball/20180 ... emzes.html" target="_blank

Ezt most találtam, szerintem jó meglátású elemzés a tegnapi meccsről.
Avatar
csababarca
Az Év Fórumozója - 2021
Hozzászólások: 15489
Csatlakozott: 2005.10.03. 21:19:38
Tartózkodási hely: Dabas

2018.02.15. 15:53:07

De most arról közvetve nem tehet hogy ennyiért adta el a monaco.
ez olyan mint mikor Dembelén vezetjük le a feszültséget az ára miatt.

vagy ezt úgy képzelitek, hogy az tmondják ezek a játékosok, hogy bocs 20 millióért nem igazolok a barcába csak 105ért? Semmi beleszólásuk az árukba.

én becsokizást nem láttam, mert ment előre mint a bolond, csak flegmázott sokszor, meg rossz döntéseket hozott.

vagy Messi is becsokizott ezen az alapon a Juve ellen,csak mert nem ment neki úgy?
"Amikor nézzük Őt, akkor értsük meg ez egy sajátos játékos akit látunk, ez totálisan egyedi. Háromszor verte meg úgy Gvardiolt, hogy az magasabb, erősebb, gyorsabb, fiatalabb, energetikusabb. Ezt írd már le nekem számokkal. Ez mutatja azt, hogy micsoda valójában a futball."
Avatar
Varatrix
Director del Fútbol
Hozzászólások: 4857
Csatlakozott: 2007.12.26. 14:18:11
Tartózkodási hely: Böpö

2018.02.15. 15:42:26

csababarca írta:egyébként sem azt mondtam hogy világklasszis, de elképesztően tehetséges, és nagy potenciál van a gyerekben. Dembeléről is ezt gondolom egyébként.
meg még van 1-2 ilyen emberke a jelenlegi felhozatalban.
Azért szerintem érthető ez az "ellenszenv" hogy eljutottunk oda hogy egy 19 éve gyors "elképesztően tehetséges" gyerekért fizetnek 200 millát...

Ennyi pénzért nem azt várja el az ember hogy kitömje a monpöliét meg Girondi boros hordeauxot-t...

Debelé-t még nem nagyon láttam játszani, de remélem fele ennyire csokizik be a nagy csapatok ellen.
Kép
"Gavi egy porszívó hangja egy másnapos reggelen. Egy sirály, aki ellopja a halat, amikor már a zsinóron tekered. A villám, amit nem lehet megállítani. Egy vuvuzela a nagymamád temetésén. "- Javier Aznar
Avatar
csababarca
Az Év Fórumozója - 2021
Hozzászólások: 15489
Csatlakozott: 2005.10.03. 21:19:38
Tartózkodási hely: Dabas

2018.02.15. 15:26:13

visca el barca írta:
mutassa meg... ne érzékeltesse :D amugy mikor münié bejött akkor azzal h alves felment támadóba be is került középre, ott se csinált semmit. az meg h sebessége van kit érdekel. az 19 évesnek van sebessége :D
jól van, tőled nem is vártam mást.
nézz meg pár Monaco meccset tavaszról, amikor lefújatta a komplett Cityt mind a két meccsen. meg a többit is nyugodtan.

egy rossz meccs, és akkor már rossz a gyerek. jók ezek a következtetések.

egyébként sem azt mondtam hogy világklasszis, de elképesztően tehetséges, és nagy potenciál van a gyerekben. Dembeléről is ezt gondolom egyébként.
meg még van 1-2 ilyen emberke a jelenlegi felhozatalban.
"Amikor nézzük Őt, akkor értsük meg ez egy sajátos játékos akit látunk, ez totálisan egyedi. Háromszor verte meg úgy Gvardiolt, hogy az magasabb, erősebb, gyorsabb, fiatalabb, energetikusabb. Ezt írd már le nekem számokkal. Ez mutatja azt, hogy micsoda valójában a futball."
Avatar
visca el barca
Presidente del Barça
Hozzászólások: 20964
Csatlakozott: 2005.02.01. 13:13:37

2018.02.15. 14:58:28

csababarca írta:a tehetsége vitathatatlan, nagyon gyors a labdával, most aki ezeket nem érzékeli, azzal nem tudok mit kezdeni.
mutassa meg... ne érzékeltesse :D amugy mikor münié bejött akkor azzal h alves felment támadóba be is került középre, ott se csinált semmit. az meg h sebessége van kit érdekel. az 19 évesnek van sebessége :D
Like a soul without a mind, in a body without a heart, I'm missing every part...
Kép
Avatar
Rivaldo11
Llegenda del Barça
Hozzászólások: 8005
Csatlakozott: 2006.08.22. 11:44:15
Tartózkodási hely: Budapest

2018.02.15. 14:48:37

Nulla volt a csodagyerek. Ami pedig méginkább csalódást keltő, hogy a gatya is tele volt. Ami külön durva, hogy a tegnapi madridot szerintem még egy Tottenham is verte volna, a psg-től sem kellett volna sokkal több, csak pici gyilkos öszön. Már minden tekintetben uralták a meccset, amikor aranylabdát térden ütötte a kapus a labdával. Na mindegy, végül is mi megmutattuk hogy kell szétszedni őket, max majd újra répára húzzuk őket megint, csak kerüljünk össze velük végre.
Ja, és persze előbb üssük ki a Chelseat! :D
Rivaldo-A Legnagyobb.
Avatar
csababarca
Az Év Fórumozója - 2021
Hozzászólások: 15489
Csatlakozott: 2005.10.03. 21:19:38
Tartózkodási hely: Dabas

2018.02.15. 14:30:54

visca el barca írta:
mondjuk a világsztár meg általad állandóan agyon ajnározott pappnéd pont uo. flop volt mint az összes többi ócska párizsi :D ő is csak a ligue 1-ban király, jött egy komoly meccs egyből besült
rossz csapatban van saját maga szempontjából.
nincs koncepció, rossz példák előtte, nem a posztján játszik.
tavaly a bl-ben mutatta meg igazán magát, az nem a ligue 1.

de jha, ő is gyenge volt tegnap, flegmázott, rendre rossz döntések.
egy jobb rendszerben nem a szélre száműzve viszont butítana, lásd tavalyi Monaco, egy normális edzővel és szisztémával.

a tehetsége vitathatatlan, nagyon gyors a labdával, most aki ezeket nem érzékeli, azzal nem tudok mit kezdeni.
"Amikor nézzük Őt, akkor értsük meg ez egy sajátos játékos akit látunk, ez totálisan egyedi. Háromszor verte meg úgy Gvardiolt, hogy az magasabb, erősebb, gyorsabb, fiatalabb, energetikusabb. Ezt írd már le nekem számokkal. Ez mutatja azt, hogy micsoda valójában a futball."
Avatar
visca el barca
Presidente del Barça
Hozzászólások: 20964
Csatlakozott: 2005.02.01. 13:13:37

2018.02.15. 14:23:49

csababarca írta:csak idejönni verni a mellem, mert mind bejött.
mondjuk a világsztár meg általad állandóan agyon ajnározott pappnéd pont uo. flop volt mint az összes többi ócska párizsi :D ő is csak a ligue 1-ban király, jött egy komoly meccs egyből besült
Like a soul without a mind, in a body without a heart, I'm missing every part...
Kép
Válasz küldése