Bajnokok Ligája & Európa Liga

Foci a Barçán kívül
Avatar
ozsimiki
Adminisztrátor
Hozzászólások: 19561
Csatlakozott: 2005.11.29. 21:16:22
Tartózkodási hely: Zalakaros

2011.12.08. 17:35:53

LG írta:
Most már annak szurkolok, h a két spanyol óriás kerülje el egymást, és csak a döntőben ütközzenek meg. Fantasztikus lenne!
Jó,de ha kicsit elkezdenél gondolkozni is a témán, akkor rájönnél,hogy a Barcának több esélye van 2 meccsen a Madrid ellen. Jóval több.

Így én nem szeretnék velük döntőzni, de aki több sanszot akar adni a Madridnak ellenünk, ők tekintsenek el tőle.

1db meccsen szerintem jóval nagyobb lutri lenne a győzelmünk,mint ha oda vissza vágós alapon tolnánk. (így remélem elődöntőben találkozunk ismét).

Félre értés ne essék, nem úgy értem,hogy ez esetben egyértelműen mi jutunk tovább, csak ,hogy nagyobb az esély rá,mintsem 1db meccsen (döntőn nyerni) nyerni.
Cali írta:ennél nem tudnék semmilyen nagyobb sporteseményt elképzelni.
pedig pl az SB nagyobb nézettségű jóval, nem beszélve az óriási box rangadókról. Így úgy fogalmaznék,hogy akik jobban szeretik a focit (mint én is) számukra tényleg az egyik legnagyobb sport esemény lenne.
A hozzászólást 1 alkalommal szerkesztették, utoljára ozsimiki 2011.12.08. 17:42:00-kor.
Kép
"Ha megfelelő a motivációd, az akadály mint olyan, nem létezik" M.O.
"Arra van a legnagyobb szükségem, hogy szükség legyen rám" M.O.
Cali
Entrenador del Barça
Hozzászólások: 1090
Csatlakozott: 2008.04.05. 18:15:31

2011.12.08. 17:32:18

Nagy összeget mernék tenni már most arra, hogy a BL döntő egy El Clasico lesz. Biztos két ágra kerülnek majd a spanyol óriás csapatok!
Ha csak abba belegondolok, hogy a világ legnézettebb rangadója megfűszerezve egy BL döntővel... ennél nem tudnék semmilyen nagyobb sporteseményt elképzelni.
Avatar
visca el barca
Presidente del Barça
Hozzászólások: 20964
Csatlakozott: 2005.02.01. 13:13:37

2011.12.08. 17:29:37

Senyera írta:Szerintem a Napoli lenne a leghúzósabb nekünk,otthon olyan 80ezer fanatikus biztatná ellenünk a csapatot.
inkább 80 ezer (manapság már nem akkora) fanatikus, mint mondjuk szentpéterváron a -20 fok :D
Like a soul without a mind, in a body without a heart, I'm missing every part...
Kép
Avatar
daffy
Madridista
Hozzászólások: 7213
Csatlakozott: 2010.01.31. 19:11:40

2011.12.08. 17:20:57

Mihu írta: Jah tényleg... egy csoportban voltak
így viszont marad a milan,mint általában :roll:
Avatar
Senyera
Jugador del Barça
Hozzászólások: 143
Csatlakozott: 2011.07.06. 15:23:15

2011.12.08. 17:17:51

Így hogy Manchesteri fostalicskák kiestek,szerintem nekünk és margitnak van a legnagyobb esélye a végső győzelemre.Persze ott van még a Chelsea is ,meg az Inter is,és persze a Bayern is.Ők ráadásul otthon játszhatnák a finálét ha eljutnak addig.Szerintem a Napoli lenne a leghúzósabb nekünk,otthon olyan 80ezer fanatikus biztatná ellenünk a csapatot.Persze nem mintha nem lennénk hozzászokva de azért ott eléggé parázs a hangulat.Jó lenne egy álomdöntő májusban egy Reál-Barca ,és ha 16.-án nem egy ágra sorsolják a két csapatot szerintem még össze is jöhet.Persze nem azt mondom hogy kisírnám a szemeimet ha esetleg a madrid kiesne a döntő előtt. :) :) :) :) :) :)
Avatar
Mihu
Director del Fútbol
Hozzászólások: 4094
Csatlakozott: 2005.02.12. 21:35:42
Tartózkodási hely: Nyíregyháza

2011.12.08. 16:39:20

bence-barca írta:
Mihu írta:
Az utóbbi évek leggyengébb mezőnye a kieséses szakaszban :roll: Sztem Real-Lyon lesz, nekünk meg tökmindegy hogy kit kapunk, eközül a 8 csapat közül a kieséses szakaszban nem igazán van ellenfél. A negyeddöntőtől kezdve lesz érdekes a dolog. Szerintem idén a Real be fogja húzni. Meg is indokolom hogy miért gondolom ezt:
Real-Lyon nem lehet, hisz egy csoportban voltak. Talán a negyeddöntőben csak. Én is úgy vagyok vele, idén (egyenlőre) a Real jobb formában van és ha így marad ők lesznek az esélyesei a BLnek is. Viszont, ha megnyernék a bajnokságot+kupát is remélem elmenne Mou, ahogy az Internél csinálta... :lol:
Egyenlőre úgy tűnik ez inkább az ő évük lesz... :?
szek.: persze igazából hétvégén dől el sok minden. Mert egy meccsen, legyen az bajnokság v BL döntő akárki nyerhet. Mert lehet a Real jobb formában van, de egy meccsen bárki lehet jobb meg mi sem vagyunk olyan húderossz formában, ha nem is vagyunk a topon... Az oda-visszavágó az már neccesebb, de kérdés melyik félnek?
Jah tényleg... egy csoportban voltak :wink: Kb ennyire voltam képben a Barca csoportján kívül a többiekkel :wink: Azt veszem észre magamon hogy igazából annyira nem érdekel már a foci mint évekkel ezelőtt. A Barca az örök szerelem, ha tehetem az összes meccset megnézem, de ha mjuk van egy Barca-BATE Boriszov, meg hívnak a haverok valahova, akkor inkább elmegyek a haverokkal, holott pár éve még egy Barca meccs időpontja szent és sérthetetlen volt.

ON
R10fan
Barça C
Hozzászólások: 15
Csatlakozott: 2011.11.04. 08:45:11

2011.12.08. 16:23:41

Mondtak mar itt paran, en is mondom,de szerintem is belenyultak,persze majd a Lyon vag 7-et annak a Zagrabnak az otthonaban ahol Real kinkeservesen szedte fel a 3 pontot...Mindegy mar latom hogy a 8 kozott vagyunk,tulajdonkepen Mi az RM es a Bayern kiemelkedunk a mezonybol a tobbi meg sima ugy.Az EL izgalmasabb lett igy mint a BL...
bence-barca
Llegenda del Barça
Hozzászólások: 5465
Csatlakozott: 2007.06.14. 17:19:38
Tartózkodási hely: Budapest

2011.12.08. 16:08:05

Mihu írta:
Az utóbbi évek leggyengébb mezőnye a kieséses szakaszban :roll: Sztem Real-Lyon lesz, nekünk meg tökmindegy hogy kit kapunk, eközül a 8 csapat közül a kieséses szakaszban nem igazán van ellenfél. A negyeddöntőtől kezdve lesz érdekes a dolog. Szerintem idén a Real be fogja húzni. Meg is indokolom hogy miért gondolom ezt:
Real-Lyon nem lehet, hisz egy csoportban voltak. Talán a negyeddöntőben csak. Én is úgy vagyok vele, idén (egyenlőre) a Real jobb formában van és ha így marad ők lesznek az esélyesei a BLnek is. Viszont, ha megnyernék a bajnokságot+kupát is remélem elmenne Mou, ahogy az Internél csinálta... :lol:
Egyenlőre úgy tűnik ez inkább az ő évük lesz... :?
szek.: persze igazából hétvégén dől el sok minden. Mert egy meccsen, legyen az bajnokság v BL döntő akárki nyerhet. Mert lehet a Real jobb formában van, de egy meccsen bárki lehet jobb meg mi sem vagyunk olyan húderossz formában, ha nem is vagyunk a topon... Az oda-visszavágó az már neccesebb, de kérdés melyik félnek?
Avatar
messideco
Presidente del Barça
Hozzászólások: 12235
Csatlakozott: 2008.07.08. 16:49:07

2011.12.08. 16:06:48

B+
Az angol, a francia és a német bajnok sem jutott tovább (MU,Lille,Bvb)
Bajnokok Ligája?
"And my heart will leave you never."
Avatar
Mihu
Director del Fútbol
Hozzászólások: 4094
Csatlakozott: 2005.02.12. 21:35:42
Tartózkodási hely: Nyíregyháza

2011.12.08. 15:54:46

Barcaman1993 írta:Na megvan az összes továbbjutó.

KIEMELTEK: Bayern München, Inter, Benfica, Real Madrid, Chelsea, Arsenal, APOEL, Barcelona

NEM KIEMELTEK: Napoli, CSZKA Moszkva, Basel, Lyon, Bayer Leverkusen, Marseille, Zenit, Milan

Egy ilyenre kíváncsi lennék:
Barcelona-Leverkusen
Real Madrid-Milan
Bayern München-Zenit
Chelsea-CSZKA Moszkva
Arsenal-Napoli
Inter-Marseille
Apoel-Basel
Benfica-Lyon
Az utóbbi évek leggyengébb mezőnye a kieséses szakaszban :roll: Sztem Real-Lyon lesz, nekünk meg tökmindegy hogy kit kapunk, eközül a 8 csapat közül a kieséses szakaszban nem igazán van ellenfél. A negyeddöntőtől kezdve lesz érdekes a dolog. Szerintem idén a Real be fogja húzni. Meg is indokolom hogy miért gondolom ezt:

-gyenge mezőny, túl egyértelmű lenne ha mi nyernénk
-Mourinho már egyszer megfosztott minket egy álomtól, nevezetesen hogy Madridban védjük meg a címünket...szerintem idén is így lesz.
-nem vagyunk jó formában, döcög a gépezet, nem vagyunk elég jók ahhoz hogy megnyerjük a BL-t. Viszont a Real-nak a 15 csapat közül csak mi vagyunk ellenfelei. Tehát ha mi kiesünk azelőtt hogy a Real-al összekerülnénk, akkor a Madridnak egyenes útja van ezek ellen a csapatok ellen az Allianz Arena páholyába.
Avatar
Barcaman1993
Director del Fútbol
Hozzászólások: 3732
Csatlakozott: 2010.03.02. 14:41:07

2011.12.08. 15:38:29

Na megvan az összes továbbjutó.

KIEMELTEK: Bayern München, Inter, Benfica, Real Madrid, Chelsea, Arsenal, APOEL, Barcelona

NEM KIEMELTEK: Napoli, CSZKA Moszkva, Basel, Lyon, Bayer Leverkusen, Marseille, Zenit, Milan

Egy ilyenre kíváncsi lennék:
Barcelona-Leverkusen
Real Madrid-Milan
Bayern München-Zenit
Chelsea-CSZKA Moszkva
Arsenal-Napoli
Inter-Marseille
Apoel-Basel
Benfica-Lyon
Rammalets-Foncho, Gensana, Grácia-Vergés, Garay- Kubala, Kocsis, Evaristo, Luiz Suárez, Czibor
LG
Az Év fórumozója 2016
Hozzászólások: 21246
Csatlakozott: 2004.12.17. 21:03:01

2011.12.08. 14:16:17

barca99 írta:
d írta:Annyi azért ne röhögjük ki az angolokat, amikor a Villareal olyan szintű eredményeket hozott össze, mint a Debrecen és a Valencia sem tudott továbbjutni.
Bár az hozzátartozik a történethez, hogy a Gonzalo - Senna - Borja Valero - Cazorla - Nilmar - Rossi névsorból (ergo a tavalyi kulcsemberek) egyedül Valero volt bevethető idén a csoportkör érdemi részében. Öt kulcsember hiányában melyik csapat meggyőző?
+ piszok nehéz csoportba is voltak. De amúgy sem tartom őket túl sokra. Most amúgy eléggé kiegyenlített a mezőny, ha bajnokságok erejét nézzük.
A Barca és a Real kiemelkedik, de sztem az olasz, angol, német élcsapatok majdnem egy szinten vannak nagyjából. Ehhez még hozzá jön, h a többi ország bajnokságaiból is vannak csapatok, akik meg tudják közelíteni az ő szintjüket, tehát őket sem szabad leírni.
A Barca és Real viszont sztem egyértelműen ezek fölött áll, és nagyon meglepődnék, ha nem ebből a két csapatból kerülne ki a BL győztes.

Azért a MU kiesése számomra nagy meglepetés volt. Látszott, h szenvednek nagyon, de azért azt hittem, h egy Basel ellen egy x-t kivívni nem megoldhatatlan feladat számukra, hát tévedtem. :roll: Amúgy nagyon örülök, h búcsúztak, és nemcsak azért, mert utálom őket, hanem azért is, mert úgy gondolom a mostani szenvedésüktől eltekintve komoly potenciál van bennük, és tavaszra akár összeszedhették volna magukat annyira, h komoly riválisok legyenek. Így már nem kell tőlük félni.

Most már annak szurkolok, h a két spanyol óriás kerülje el egymást, és csak a döntőben ütközzenek meg. Fantasztikus lenne!
A terjedelmes és sűrű középmezőny(gyakorlatilag talán a Barcán és a Realon kivül mindenki idesorolnék, persze nem mondom, h egy Bayern és egy Basel között nincs különbség, de ha felállítanánk egy hierarchiát a 14 csapatból, sztem az egymás mögött állók között alig-alig lennének különbségek) miatt nagyon jó meccsek lehetnek, ezért sokat várok az idei BL-től.
Amúgy ha most kéne tippelnem, akkor RM sikert tippelnék.
Avatar
messideco
Presidente del Barça
Hozzászólások: 12235
Csatlakozott: 2008.07.08. 16:49:07

2011.12.08. 11:53:01

Highway to EL - utwenger :D
"And my heart will leave you never."
Drigo
Eurobarca Staff
Hozzászólások: 5459
Csatlakozott: 2005.09.07. 15:26:51
Tartózkodási hely: Felsőörs

2011.12.08. 11:40:15

barca99 írta:
d írta:Annyi azért ne röhögjük ki az angolokat, amikor a Villareal olyan szintű eredményeket hozott össze, mint a Debrecen és a Valencia sem tudott továbbjutni.
Bár az hozzátartozik a történethez, hogy a Gonzalo - Senna - Borja Valero - Cazorla - Nilmar - Rossi névsorból (ergo a tavalyi kulcsemberek) egyedül Valero volt bevethető idén a csoportkör érdemi részében. Öt kulcsember hiányában melyik csapat meggyőző?
Attól, hogy én örülök az angolok kiesésének, egyáltalán nem tartom erős bajnokságnak a spanyolt, sőt... Csak mindenki el volt szállva, hogy az angol bajnokság így, meg úgy milyen fantasztikus. Most megmutatták, hogy mennyire az. Alapból az, hogy egy ilyen City vezeti a bajnokságot, már sokat elárul, de az, hogy - elméletileg - a világ legerősebb bajnokságából az első kettő ne tudjon továbbmenni, az egyik ráadásul egy alibi csoportból...

A MU részéről nevetséges, amit műveltek (mert még az egészen lesajnált Arsenal is könnyedén lett első egy sokkal erősebb csoportban...), másrészt örülök, mert nem lennék meglepve, ha odaérnének az első helyre a PL-ben és/vagy az EL-ben (is), vagyis egy erős ellenféllel kevesebb. A City meg ugyan olyan szánalomcspat, mint a Chelsea, odavisznek milliárdokat, aztán azt hiszik, hogy ezzel meg lehet venni mindent. A Chelsea példájából látszik, hogy egy PL-re elég, de BL-re, ne adj isten múltra nem elég. Én egyáltalán nem lepődtem meg a City bukásán ugyan úgy vártam, mint a Dortmundot is. Az Apoel sem túlságosan meglepő, elnézve a csoportját, a többi továbbjutó meg kb papírforma.

Innentől kezdve sima Barça/Real BL győzelem várható. Ez a két csapat annyira kiemelkedik a világ labdarugásából, hogy elképzelhetetlen, hogy ne az egyik nyerje a BL-t, mert még egy csapat betlizhet, de két ilyen erős nem fog. A Milan, Arsenal, Chelsea trió nagyon kevés, Interről inkább nem beszélek. A Bayren is egészen simán verhető, akár otthon is - lásd Drotmund 0-1 -, a többiek meg szerintem örülnek, hogy idáig eljutottak.
http://www.ZALNER.eu" target="_blank
Avatar
d
Entrenador del Barça
Hozzászólások: 1627
Csatlakozott: 2009.05.13. 18:46:36

2011.12.08. 11:36:07

Ez mind igaz is, de azért én kicsit röhejesnek tartom bármely spanyol focit szerető részéről a gunyoros kárörvendést, amikor a Barcán kívül a tavalyi évtől eltekintve hosszú éveken át súlytalan volt a spanyol bajnokság nemzetközi szinten, most van két erős csapat, talán a legerősebbek is a világon, de azért még nincs ok a mellünket verni. Lesüllyedni pedig nem kell egyes arrogáns angol drukkerek szintjére.
Avatar
barca99
Llegenda del Barça
Hozzászólások: 7307
Csatlakozott: 2006.07.19. 12:37:02

2011.12.08. 11:18:01

d írta:Annyi azért ne röhögjük ki az angolokat, amikor a Villareal olyan szintű eredményeket hozott össze, mint a Debrecen és a Valencia sem tudott továbbjutni.
Bár az hozzátartozik a történethez, hogy a Gonzalo - Senna - Borja Valero - Cazorla - Nilmar - Rossi névsorból (ergo a tavalyi kulcsemberek) egyedül Valero volt bevethető idén a csoportkör érdemi részében. Öt kulcsember hiányában melyik csapat meggyőző?
Avatar
d
Entrenador del Barça
Hozzászólások: 1627
Csatlakozott: 2009.05.13. 18:46:36

2011.12.08. 10:42:06

Nem mondtam hogy bunda, csak hogy nem semmi végeredmény. Persze az amúgy sem túl acélos Internek már mindegy volt.
djibril
Barça B
Hozzászólások: 70
Csatlakozott: 2011.07.17. 22:50:17

2011.12.08. 09:52:00

A Moszkva meccset azért nem nevezném bundának, mert ott nem csak az ő győzelmük kellett a továbbjutáshoz, hanem a másik meccs döntetlenje is... És nem hinném , hogy egy Lille vagy egy Trabsonspor nem akart továbbmenni a BL-ben :!:
Csak nem bundázták meg mind2 meccset... :roll:
Avatar
d
Entrenador del Barça
Hozzászólások: 1627
Csatlakozott: 2009.05.13. 18:46:36

2011.12.08. 09:23:12

Annyi azért ne röhögjük ki az angolokat, amikor a Villareal olyan szintű eredményeket hozott össze, mint a Debrecen és a Valencia sem tudott továbbjutni.

Amúgy papírforma volt, a City továbbjutásában én nem is tudom ki reménykedett így az utolsó forduló előtt, én a United ellen fogadtam már a hét elején, hát hozták a formát, bár nem lepődtem volna meg, ha sikerül a meccs végi mentés egy 96. percben szerzett góllal, de az se mindig jön be.

Ajaxot sajnálom, pláne a meg nem adott gólok miatt, bár több Madrid drukker ismerős is mondta reggel, hogy lehet azzal együtt is megnyerte volna a meccset a Real, fene tudja. A Zágrábon nem csodálkozom, ez a szint nekik, bunda nélkül is elhiszem, hogy ennyire megütik őket a franciák.
Viszont ez a Frank de Boer-féle Ajax tetszetős, klasszikus ajaxos focit játszik, persze kicsit módosítva és más szinten, de elnézegettem volna őket még egy darabig. Kár értük.

Ami még érdekes, bár látom kisebb visszhangot kelt a Moszkva továbbjutása, besurrantak a második helyre, ez se kutya.
Avatar
Piquenbauer
Jugador d'estrella
Hozzászólások: 358
Csatlakozott: 2010.06.18. 12:48:51

2011.12.08. 08:28:06

Tökéletesen alakult a tegnapi nap, kiesett mindkét manchesteri csapat... Most már csak abban bízom, hogy a nyolcaddöntőben a Real is búcsúzik majd.
Avatar
shutterisland
Director del Fútbol
Hozzászólások: 4070
Csatlakozott: 2011.07.09. 22:54:27
Tartózkodási hely: bcs.

2011.12.08. 00:41:13

nem tudom, nekem is gyanúsak ezek a hihetetlen comeback-ek :D
tegnap a marseille, ma a lyon...meg hát a cszka is az utolsó percekben ment tovább.

e mellett egy apoel csoportelső lett...hát nem tudom.

őszintén remélem, hogy csak ennyire fantasztikus játék a foci, és ilyenek történnek, mint sem hogy valaki(k)nek ez volt az érdeke..
Avatar
ab1daL
Director del Fútbol
Hozzászólások: 3473
Csatlakozott: 2008.05.08. 18:40:25
Tartózkodási hely: Siófok

2011.12.07. 23:11:05

Igen érdekes ez, ha jövőhéten már jönnének is az egyenes kiesés meccsek, akkor Madrid, Barca döntő lenne várható, de 2 hónap múlva lesznek csak a nyolcaddöntők, bőven erőre kaphatnak a komolyabb csapatok.
nyolcaddöntőben lehetne egy Milan-Madrid, és ha tovább menne a Madrid, akkor megnéznék egy Madrid-Bayernt :D
„Kritizálják a stílusunkat? Képzeljék el, mi lett volna, ha a legutóbbi öt idényben csak egy bajnokságot és egy Király-kupát nyerünk”

ter Stegen - Fort, Araujo, Cubarsí, Baldé - de Jong, Pedri, Gavi - Lamine Yamal, Guiu, Roque
Avatar
Rinku
Director del Fútbol
Hozzászólások: 2555
Csatlakozott: 2009.08.02. 14:28:48

2011.12.07. 23:08:34

Mikor sorsolnak a BL-ben? :)
Football, bloody hell. /SAF/
Avatar
elbandi
Capitá del Barça
Hozzászólások: 516
Csatlakozott: 2008.06.22. 20:52:33
Tartózkodási hely: itt-ott

2011.12.07. 23:06:25

Én meg imádom a kárörömöd :wink:

Értelmezzétek újra gyerünk 8)
Hattrick:Manchester.City.
Barcelona és City mindörökre...:)
Cali
Entrenador del Barça
Hozzászólások: 1090
Csatlakozott: 2008.04.05. 18:15:31

2011.12.07. 23:06:02

Oké, hogy halál csoport volt, de szégyen, hogy a Villarreal még egy döntetlent se tudott összehozni... 0 ponttal és 2-14-es gólátlaggal estek ki.
:roll:

Legalább az ELben is lesznek olyan csapatok, akik miatt érdemes lesz majd nézni. A mai meccsek bundái -mert szerintem azok voltak- után el tudom képzelni, hogy csak az EL nézettségének növelése miatt jöttek ki ilyen eredmények...
Válasz küldése