Bajnokok Ligája & Európa Liga

Foci a Barçán kívül
Avatar
bence0330
Az Év Fórumozója 2022
Hozzászólások: 7338
Csatlakozott: 2020.07.16. 19:01:18
Tartózkodási hely: Pécs

2024.05.02. 22:36:04

Fura egy gól volt ez a második, mintha mindenki várt volna valamire. De nagyon szép volt a lövés.
ter Stegen; Cancelo - Cubarsí - Araujo - Koundé; Gündogan - Christensen - Pedri; Felix - Lewy - Raphinha
Troym
Director del Fútbol
Hozzászólások: 2652
Csatlakozott: 2009.08.15. 12:12:47

2024.05.02. 21:35:30

Chino írta:
2024.05.02. 19:30:44
Nem folyamat kapunk ki a Realtól, hanem 4-szer zsinórban. Nem mondtam többet ennél.
Az, hogy polcokkal felettünk vannak, azt meg egész egyszerűen hasonlítsa össze bárki:

- Kapus nekik jobb, de oké legyen egál.
- Komolyabb kaliberű védők
- Fiatal dinamikus középpályások kiegészülve néhány veteránnal, akik nem 90, hanem 20 perceket kapnak
- Sokkal komolyabb támadó, akár tempóban, agilitásban
- 4szeres BL győztes és sokszoros bajnok edző

Ha általánosságban írsz a változó szurkolói véleményekről, elfogadom, konkrétan tőlem biztos nem láttál 5 percenként más véleményt, nagy pálfordulásokat, egész konstans módon ugyanazt gondolom, maximum néha optimistább / pesszmistább kicsit, de az alapvéleményem kb ugyanaz.
- Xavi nem elég jó ide. Nem rossz edző, de nem is annyira jó, mint ami ide szükséges
- Nincs sem top védelmünk, sem top középpályánk, sem top támadóink, inkább csak magunkat szeretnénk ezzel megnyugtatni
-Nem tudunk helyén kezelni sem veteránokat, sem ifistákat. Egyiket sem kéne mindig 90 percekig pályán tartani, de folyamatosan esélyt kell adni fiataloknak, abból tanulnak.
- Ha nincsenek világmegváltó játékosaink, akkor a görcsösen ugyanazon taktikához ragaszkodás marhaság. Ezért írtam, hogy legyen a taktikánk, hogy győzünk, amit valaki kifigurázott, holott ez annyit jelent, hogy nekünk a taktikát váltogatni kell és olyanokra szabni, akik elérhetőek.
- FdJ nem rossz, de nem is akkora klasszis, hogy összedőlnénk nélküle
- Szerintem mindenki eladható kéne legyen, max az összeg lenne némelyeknél nagyon magas
- Nem véletlen vérzünk el 10 éve BL / EL meccseken. A váratlan helyzetekre és nagyobb tempóra nem tudunk reagálni, nem koncentrálunk eléggé.
Avatar
Chino
Llegenda del Barça
Hozzászólások: 7431
Csatlakozott: 2009.05.07. 12:32:57
Tartózkodási hely: Debrecen

2024.05.02. 19:30:44

bence0330 írta:
2024.05.02. 14:03:30
Troym írta:
2024.05.02. 13:48:03

Nekem mindegyikben, amit felsorolsz olyan Európa Liga szint nálunk.
Kb a taktikánk, az egyéni hibák, a tempónk alapján is kb az a szintünk jelenleg.
Ezért jutottunk tovább a Napolin, mert ők is kb az a szint, de az európai topcsapatok alsó polca (PSG) nem megy, ahogy a Real sem véletlen nyer ellenünk zsinórban négyszer.
Ilyen 70!!! éve nem volt.
Egyszerűen kevesek vagyunk taktikában, szakvezetésben, felkészültségben, minőségben, kb mindenben.
Ott tartunk, hogy olyan dolgoknak tapsolunk, amik természetesek kellene legyenek a mai modern labdarúgásban (minthogy valaki elzakatol az ötösig, vagy középpályásként ad kiugratást, szerel) és felmentést adunk (nem Rád értem konkrétan) amikor az edző nem tud viselkedni sokadszor az évben, vagy egyszerűen összeroppanunk egy nagyobb kihívás alatt immáron 10. éve a BL / ELben.

Ha ma lennél 8-10 éves kölyök, garantálom nem Barca drukkerré válnál, ahogy egyikünk sem, mert egy semleges szemlélőnek nem sok szerethető része van a csapatnak.
Sokmindenben egyetértünk, csak máshogy nézem. Szerintem sem véletlen, hogy folyamat kikapunk a reáltól, de az sem, hogy rendre 85+ percben 1 góllal. (oké, ott a szuperkupa, akkor gyengék voltunk, de ezt lehetne ellensúlyozni saját győzelemmel is, azt hagyjuk). Az alap az, hogy egyenrangú meccset játszunk velük, aztán valahogy kikapunk. Ugyanez a BL-döntős, sőt, ott a Cityt felülmúló Inter ellen, ugyanez a PSG ellen, stb. A mondatom első fele nálam azt jelenti, hogy nagy baj mégsem lehet az alap dolgokkal, ha rendre egyenrangú ellenfelei vagyunk a Reálnak egy hangyányival talán gyengébb kerettel, sőt.
Azért én azt nem mondanám, hogy folyamat kikapnánk a Realtól. Ha jól emlékszem 6 vs 4 (5?) az arányunk Xavi regnálása alatt. Ebből az egyik vereség rendes játékidőben X volt. Plusz voltak részünkről is rájuk nézve megalázó győzelmek. Pl. a bajnoki 4:0, a Szuperkupa döntő.

Plusz, ha mi szenvedünk ki egy győzelmet, döntetlent, akkor gyengéék vagyunk, rossz nézni, szerencsénk van stb., ha ők teszik ugyanezt mennyire erősek fejben, megtanultak nyerni stb.

Nem azzal van a problémám, hogy bármilyen kritikát fogalmazunk meg a csapat vagy Xavi kapcsán, mert nagyon sokszor jogos a negatív visszhang. Ott a las palmasi kiszenvedett emberőlönyös 1:0, a Mallorca, a Bl-ben a Shaktar, de a portói odavágót sem tehetjük ki az ablakba a győzelem ellenére. Ez most csak néhány példa, voltak ezen kívül is nagyon gyenge meccseink, főleg a januárunk volt kritikán aluli.
A tavalyi 1:0-ás Clasicó számomra semmivel sem jobb vagy rosszabb, mint pl. az őszi, annak ellenére, hogy az utóbbit elvesztettük. A kupában lefociztak minket, valahogy szerencsével sikerült kibekkelnünk egy szűk győzelmet, de idén sokkal jobbak voltunk nálunk, szinte végig magasan uraltuk a meccset, viszont Bellingham úgy találta el a labdát, ahogy jó ha 10-ből egyszer, meg flippereztek egyet. Ennek ellenére én nem voltam igazán szomorú, mert a játékunk, taktikánk, minden ült.

És a vélemények is nagyon gyorsan tudnak változni. Jott a Napoli oda-visszavágó, ahol esélyük sem volt az olaszoknak, megvertük a PSG-t, már a BL-győzelemről meg a bajnoki esélyekről ment a mantra, aztán elég volt egy hét, hogy egy európai alsó-középcsapat szintjére legyünk helyezve. Mindkét vélemény elég véglet, de szerintem bőven megvannak a pozitívumok az idei szezonban is, minden negatívum mellett.

Plusz várjuk meg a nyarat, mert nagyon sok múlhat azon. Xavinak és Decoéknak is egy minőségi vkp a cél és szerintem amellett is többnyire az igazi hiányposztokra koncentrálnak, de most nagyon sok függ, hogy a liga hogyan reagál a költségvetésre.
Forca Barca!!!!
safranek
Barça B
Hozzászólások: 57
Csatlakozott: 2023.12.03. 13:55:10

2024.05.02. 17:42:53

Troym írta:
2024.05.02. 14:19:17
bence0330 írta:
2024.05.02. 14:03:30
A mondatom első fele nálam azt jelenti, hogy nagy baj mégsem lehet az alap dolgokkal, ha rendre egyenrangú ellenfelei vagyunk a Reálnak egy hangyányival talán gyengébb kerettel, sőt. A gond azzal van, hogy a mentális gondokon túl hiányoznak az apróságok, amik eldöntik a meccset.
A Real meg nem hangyányival jobb. Gyakorlatilag a 38-39 éves Modric, 35 éves Kroos, 35 éves Nacho, cserekapus Lunin játéka esetén hangyányival jobbak. Az alapcsapatuk meg polcokkal felettünk van.
Ez igy santit szerintem. A messi fele barca fenyevekkel volt jobb a realnal, de sokszor nehez volt ellenuk. A real (ha nem is annyira, mint anno a messi barca) sokkal jobb, de a barca nekik valamiert nehez dio. Bar az egyertelmunek latszik, hogy a real nem akar dominalni a meccseken, ahol nem egyertelmuen jobbak. Siman atadjak a teruletet es kivarnak a lehetosegre.
Peter
Director del Fútbol
Hozzászólások: 3305
Csatlakozott: 2019.09.04. 02:22:17

2024.05.02. 16:05:45

LG írta:
2024.05.02. 10:22:27
aktuális forma alapján a Roma-Lever is komoly rangadó lehet,
Amennyiben a várakozásoknak megfelelően alakul, ez is valódi focimeccsnek ígérkezik a labdarúgás világából.
Troym
Director del Fútbol
Hozzászólások: 2652
Csatlakozott: 2009.08.15. 12:12:47

2024.05.02. 14:19:17

bence0330 írta:
2024.05.02. 14:03:30
A mondatom első fele nálam azt jelenti, hogy nagy baj mégsem lehet az alap dolgokkal, ha rendre egyenrangú ellenfelei vagyunk a Reálnak egy hangyányival talán gyengébb kerettel, sőt. A gond azzal van, hogy a mentális gondokon túl hiányoznak az apróságok, amik eldöntik a meccset.
A fő eltérés szerintem a gondolkodásunkban, hogy szerintem az alapokkal van a gond.
Ezt úgy értem, hogy a fizikai, mentális és taktikai felkészítés nem európai top szint, nem megfelelő.

Innentől addig vagyunk versenyben, ameddig valaki(k) a saját egyéni képességeiknek hála valami előnyhöz juttatnak minket. Pl Yamal lecselez több védőt és mostani példa szerint Raphinha mind a két meccsen belőtte a nem kidolgozott, hanem elé hulló lehetőséget. Gratula nekik kettőjüknek érte, de ez csak elfedte a támadójátékunk szenvedését, mert olyan érzetet kelthet, mintha felépített játék alapján vezettünk volna.

Ugyanez hátul, az nem a taktika nagyszerűsége, hogy utolsó pillanatban Cubarsi, vagy akárki földöntúli bravúrral szereli mondjuk Mbappet.
Van 3-4 olyan játékosunk, aki egyszerűen ellensúlyozza a többi játékos és az edzői hatalmas hibáit, de ez mindig ideig-óráig működhet. Ezért érzed banánhéjnak és jönnek a mi lett volna gondolatok, mert végülis a meccs végén úgy tűnik, hogy akár sikerülhetett volna, de valójában meg nem.

A Real meg nem hangyányival jobb. Gyakorlatilag a 38-39 éves Modric, 35 éves Kroos, 35 éves Nacho, cserekapus Lunin játéka esetén hangyányival jobbak. Az alapcsapatuk meg polcokkal felettünk van.
Avatar
brazilfan
Entrenador del Barça
Hozzászólások: 1091
Csatlakozott: 2018.02.26. 09:49:51

2024.05.02. 14:13:11

A PSG elleni párharcunkat természetesen nem tudom összehasonlítani a Dortmundéval, hiszen az ő visszavágójuk még előttünk van.
Az ODAVÁGÓT hasonlítottam össze, a mi meccsünk látványosabb, fordulatosabb, minőségibb volt a tegnapi meccsnél.

A góljaink, illetve az azokhoz vezető támadásaink is látványosabbak voltak, Raphinha első góljánál Yamal középre nyesése, a másodiknál pedig Pedri passza volt nemcsak pontos, hanem szép is.

Hozzá kell tenni, hogy a PSG második párizsi gólja is mutatósabb, fociszerűbb volt, mint a Dortmund kontrája.
FcBarcelona1
Barça B
Hozzászólások: 93
Csatlakozott: 2024.01.21. 09:56:33

2024.05.02. 14:12:27

Troym írta:
2024.05.02. 13:48:03
Nekem mindegyikben, amit felsorolsz olyan Európa Liga szint nálunk.
Kb a taktikánk, az egyéni hibák, a tempónk alapján is kb az a szintünk jelenleg.
Ezért jutottunk tovább a Napolin, mert ők is kb az a szint, de az európai topcsapatok alsó polca (PSG) nem megy, ahogy a Real sem véletlen nyer ellenünk zsinórban négyszer.
Ilyen 70!!! éve nem volt.
Egyszerűen kevesek vagyunk taktikában, szakvezetésben, felkészültségben, minőségben, kb mindenben.
Ott tartunk, hogy olyan dolgoknak tapsolunk, amik természetesek kellene legyenek a mai modern labdarúgásban (minthogy valaki elzakatol az ötösig, vagy középpályásként ad kiugratást, szerel) és felmentést adunk (nem Rád értem konkrétan) amikor az edző nem tud viselkedni sokadszor az évben, vagy egyszerűen összeroppanunk egy nagyobb kihívás alatt immáron 10. éve a BL / ELben.

Ha ma lennél 8-10 éves kölyök, garantálom nem Barca drukkerré válnál, ahogy egyikünk sem, mert egy semleges szemlélőnek nem sok szerethető része van a csapatnak.
Egyetértek. Kicsit olyan, mintha nem akarnánk haladni a korral. Érdemes elolvasni Eric Garcia nyilatkozatát Michelről
https://www.football-espana.net/2024/05 ... ean-finish
Nekem feltűnt pár dolog. Csapat összhang, pl. Ferranról cikkeztek, hogy nem ünnepelt Lewy 3. góljánál, Gündogan, Lewy nyilatkozatai.
Kiemelte Garcia mennyit edzenek, videókat néznek az ellenfelekről, mire számíthatnak, újabb kihívások elé állítják a játékosokat edzéseken. Persze jön mindjárt valaki, hogy ez a Barcanal is megy, csak 10 éve nem ez látszik, és a nyilatkozatokban is nem az megy, hogy alkalmazkodnunk az ellenfelek játékához, hanem a Barca DNS-t kell játszani, a pozíciós játékot, miközben minőségileg gyengébb a keret, anyagilag sem lehet versenyezni a sok milliárdos csapattal és a minőségi játékos is egyre kevesebb úgy általánosságban a pályákon, akikre nem 2-3 csapat utazik, hanem 8-10.
A hozzászólást 1 alkalommal szerkesztették, utoljára FcBarcelona1 2024.05.02. 14:14:18-kor.
Avatar
bence0330
Az Év Fórumozója 2022
Hozzászólások: 7338
Csatlakozott: 2020.07.16. 19:01:18
Tartózkodási hely: Pécs

2024.05.02. 14:03:30

Troym írta:
2024.05.02. 13:48:03
bence0330 írta:
2024.05.02. 12:50:46
Alaptaktikával, játékunk felépítésével, a meccsink iramával, minőségével szerintem sok gondunk nem volt.
Nekem mindegyikben, amit felsorolsz olyan Európa Liga szint nálunk.
Kb a taktikánk, az egyéni hibák, a tempónk alapján is kb az a szintünk jelenleg.
Ezért jutottunk tovább a Napolin, mert ők is kb az a szint, de az európai topcsapatok alsó polca (PSG) nem megy, ahogy a Real sem véletlen nyer ellenünk zsinórban négyszer.
Ilyen 70!!! éve nem volt.
Egyszerűen kevesek vagyunk taktikában, szakvezetésben, felkészültségben, minőségben, kb mindenben.
Ott tartunk, hogy olyan dolgoknak tapsolunk, amik természetesek kellene legyenek a mai modern labdarúgásban (minthogy valaki elzakatol az ötösig, vagy középpályásként ad kiugratást, szerel) és felmentést adunk (nem Rád értem konkrétan) amikor az edző nem tud viselkedni sokadszor az évben, vagy egyszerűen összeroppanunk egy nagyobb kihívás alatt immáron 10. éve a BL / ELben.

Ha ma lennél 8-10 éves kölyök, garantálom nem Barca drukkerré válnál, ahogy egyikünk sem, mert egy semleges szemlélőnek nem sok szerethető része van a csapatnak.
Sokmindenben egyetértünk, csak máshogy nézem. Szerintem sem véletlen, hogy folyamat kikapunk a reáltól, de az sem, hogy rendre 85+ percben 1 góllal. (oké, ott a szuperkupa, akkor gyengék voltunk, de ezt lehetne ellensúlyozni saját győzelemmel is, azt hagyjuk). Az alap az, hogy egyenrangú meccset játszunk velük, aztán valahogy kikapunk. Ugyanez a BL-döntős, sőt, ott a Cityt felülmúló Inter ellen, ugyanez a PSG ellen, stb. A mondatom első fele nálam azt jelenti, hogy nagy baj mégsem lehet az alap dolgokkal, ha rendre egyenrangú ellenfelei vagyunk a Reálnak egy hangyányival talán gyengébb kerettel, sőt. A gond azzal van, hogy a mentális gondokon túl hiányoznak az apróságok, amik eldöntik a meccset. Ez szerintem 90%-ban egy rossz edzői döntés a meccs közben, végén, de lehet épp más is. Nem mondom, hogy csak és kizárólag a cseresznye hiányzik a torta tetejéről, de a torta amúgy rendben van, még ha bele is lehet kicsit kötni, a cseresznyének viszont hűlt helye. Pont ezért van ez a milettvolnaha téma. Ha nem lennénk elég jók amúgy, akkor nem is lehetne milettvolnaházni. Akkor nem is vennénk fel velük a versenyt a meccs 90%-ában. Így lehet érezni legalább, hogy mindig valami banánhéjon csúszunk el, ami nem szerencse kérdése, ez hosszabb minta alapján egyértelmű, de attól még az is tény, hogy rendre csak apróságokon múlik a dolog. Ez azért valahol jó jel szerintem. Jó alap lehetne, innen lehetne építkezni és továbblépni, csak sajna én ebben annyira nem hiszek jelenleg, Xavival semmiképp, mert bár szerintem alapvetően jó képességű edző, ide abszolút nem elég fejben, jelenleg, és ezek okozzák az apróságokat, amik miatt rendre éppen kikapunk.
ter Stegen; Cancelo - Cubarsí - Araujo - Koundé; Gündogan - Christensen - Pedri; Felix - Lewy - Raphinha
Troym
Director del Fútbol
Hozzászólások: 2652
Csatlakozott: 2009.08.15. 12:12:47

2024.05.02. 13:48:03

bence0330 írta:
2024.05.02. 12:50:46
Alaptaktikával, játékunk felépítésével, a meccsink iramával, minőségével szerintem sok gondunk nem volt.
Nekem mindegyikben, amit felsorolsz olyan Európa Liga szint nálunk.
Kb a taktikánk, az egyéni hibák, a tempónk alapján is kb az a szintünk jelenleg.
Ezért jutottunk tovább a Napolin, mert ők is kb az a szint, de az európai topcsapatok alsó polca (PSG) nem megy, ahogy a Real sem véletlen nyer ellenünk zsinórban négyszer.
Ilyen 70!!! éve nem volt.
Egyszerűen kevesek vagyunk taktikában, szakvezetésben, felkészültségben, minőségben, kb mindenben.
Ott tartunk, hogy olyan dolgoknak tapsolunk, amik természetesek kellene legyenek a mai modern labdarúgásban (minthogy valaki elzakatol az ötösig, vagy középpályásként ad kiugratást, szerel) és felmentést adunk (nem Rád értem konkrétan) amikor az edző nem tud viselkedni sokadszor az évben, vagy egyszerűen összeroppanunk egy nagyobb kihívás alatt immáron 10. éve a BL / ELben.

Ha ma lennél 8-10 éves kölyök, garantálom nem Barca drukkerré válnál, ahogy egyikünk sem, mert egy semleges szemlélőnek nem sok szerethető része van a csapatnak.
Avatar
Rdinho10
Jugador d'estrella
Hozzászólások: 434
Csatlakozott: 2014.07.08. 20:12:26

2024.05.02. 13:28:30

Az a baj,h en mar ugy nezem a bl meccseinket,h folyamat bennem van a felsz,h mikor csinalnak valami hulyeseget hatul vagy mikor forditanak ellenunk.Ezt valahogy nem ereztem tegnap a Dortmundnal sem,stabilak voltak vegig,de emlithetnem a realt,h hiaba vezet az ellenfel,tudom,h elmegyek wcre mire vegzek mar forditottak.[auto_cenzúra] unalmas mar 15 ota ezt nezni es az idei agon kotelezo lett volna nyert helyzetbol elodontot jatszanunk.
Avatar
bence0330
Az Év Fórumozója 2022
Hozzászólások: 7338
Csatlakozott: 2020.07.16. 19:01:18
Tartózkodási hely: Pécs

2024.05.02. 12:50:46

Troym írta:
2024.05.02. 12:39:33
bence0330 írta:
2024.05.02. 12:32:19
Én ezt nem tudom külön nézni. Egy párharc nem 54, 85, 115 perc, hanem 180.

De mitől kidolgozott támadás, ha már ezen rúgoztok a BL odavágón, hogy Donnarumma egy ártalmatlan beadást bénán üt ki és Raphinha 10 méterről üres kapuba lő? Ebben mi a tudatos támadásépítés?
Dembele, vagy Ruiz gólja az volt, nálunk a második emelhető ki.
Én nem mondom, hogy nem jó egy szögletgól, végre gyakorolták. De esetlegesnek gondolni a tegnap látottakat és magunkat meg úgy látni, hogy felépített támadásokból lőttük a gólokat elég fura elgondolás. 4 gólunkból mondjuk 2 volt tudatos támadásépítés, 1 egyéni villanás nagy szerencsével és egy másik szintén nem kevés szerencsével.
Az pont nem volt az, bár egy szép kontra végén volt, pont úgy, mint ahogy Mbappé gólja is egy erős PSG kontra/nyomás végén jött, nem kell azt sem szégyellni. De összességében jól volt felépítve a játékunk, és jó kontrákat dolgoztunk ki, néha meg jól is irányítottuk a mérkőzést. Én inkább amellett érvelek, hogy egy szinten voltunk kb ezzel a meccsel. Két meccset láttam idén, amelyik közül az egyik nagyon, a másik kicsit a mi topcsapatokkal vívott meccseink színvonala felett állt, a Madrid-City az első, az Arsenal-Bayern a 2. Ideillünk mi, laza BL-negyeddöntős szintet játszunk, és talán elődöntőset is, csak meg kell tanulnunk jól dönteni (főleg a partvonalon kívül, de kicsit belül is), és nyerni. "Csak" ennyi hiányzik már szerintem, hogy top5 csapat legyünk. Meg egy kicsit mélyebb keret talán. Alaptaktikával, játékunk felépítésével, a meccsink iramával, minőségével szerintem sok gondunk nem volt.
ter Stegen; Cancelo - Cubarsí - Araujo - Koundé; Gündogan - Christensen - Pedri; Felix - Lewy - Raphinha
Troym
Director del Fútbol
Hozzászólások: 2652
Csatlakozott: 2009.08.15. 12:12:47

2024.05.02. 12:39:33

bence0330 írta:
2024.05.02. 12:32:19
Én ezt nem tudom külön nézni. Egy párharc nem 54, 85, 115 perc, hanem 180.

De mitől kidolgozott támadás, ha már ezen rúgoztok a BL odavágón, hogy Donnarumma egy ártalmatlan beadást bénán üt ki és Raphinha 10 méterről üres kapuba lő? Ebben mi a tudatos támadásépítés?
Dembele, vagy Ruiz gólja az volt, nálunk a második emelhető ki.
Én nem mondom, hogy nem jó egy szögletgól, végre gyakorolták. De esetlegesnek gondolni a tegnap látottakat és magunkat meg úgy látni, hogy felépített támadásokból lőttük a gólokat elég fura elgondolás. 4 gólunkból mondjuk 2 volt tudatos támadásépítés, 1 egyéni villanás nagy szerencsével és egy másik szintén nem kevés szerencsével.
Avatar
bence0330
Az Év Fórumozója 2022
Hozzászólások: 7338
Csatlakozott: 2020.07.16. 19:01:18
Tartózkodási hely: Pécs

2024.05.02. 12:32:19

Troym írta:
2024.05.02. 12:26:11
brazilfan írta:
2024.05.02. 11:15:55
Mi izgalmasabb, fordulatokban gazdagabb, minőségibb odavágót játszottunk a PSG-vel. A góljaink is látványosak voltak, egyáltalán nem esetleges, hanem szemre is szép támadások végén.
Erre reagáltam. Úgy adod elő, mintha Raphinha zakatolása lett volna annak a támadásnak a lényege, igen szépen futott, de a gólhoz szinte semmi köze nem volt és semmivel nem érzem látványosabbnak hogy bepattant róla a labda, mint a tegnapi Dortmundi gólt, ami "esetleges".
A mienk egy egyéni villanás (Yamal) és baromi nagy szerencse eredménye, a Dortmund gólja meg egy nagyon szép indítás és egy nagyon szép lövés 16-ról.
Kiemeltem. Brazilfan nem írta, hogy látványosabbak. Ráadásul az odavágót írta, ez a kontragól a visszavágón történt.
Hát, a kontrának az egy fontos eleme, hogy több játékos együtt fut, felérnek, jó helyre érkezik az egyik, a másik meg szépen tálal elé. Kb csak annyi volt a különbség, hogy az egyik gól 14-5 méterről született, a másik meg 3-ról, azon kívül mindkettő egy szép kontra volt. De amire reagáltál, az nem erről szólt, attól még érdekes téma ez is. Amire reagáltál, ott volt egy szép kontra után egy kipattanós gólunk, aztán egy gyönyörű indításból egy szép kapásgól (meg egy szöglet, amiért szintén sokáig panaszkodtunk, hogy nem tudunk gólt lőni belőle, de az nem látványos, tény).
ter Stegen; Cancelo - Cubarsí - Araujo - Koundé; Gündogan - Christensen - Pedri; Felix - Lewy - Raphinha
Troym
Director del Fútbol
Hozzászólások: 2652
Csatlakozott: 2009.08.15. 12:12:47

2024.05.02. 12:26:11

bence0330 írta:
2024.05.02. 12:18:06
Yamal szépen oldotta meg egyénileg, Raphinha meg a posztjáról kivágott egy akkora sprintet félpályáról, hogy még épp odaérjen (megnézem azt a bóját, amelyik ezt megcsinálja), amit ritkán látni, bezakatolt oda rövidre, Yamal meg gyönyörűen rátette. Egy szép kontra volt, szerintem tudatos is, függetlenül attól, hogy egy hangyányi mázli kellett hozzá, mindenki azt csinálta, amit kellett neki. (Amúgy brazilfan nem írta, hogy látványosabbak voltak a góljaink.)
brazilfan írta:
2024.05.02. 11:15:55
Mi izgalmasabb, fordulatokban gazdagabb, minőségibb odavágót játszottunk a PSG-vel. A góljaink is látványosak voltak, egyáltalán nem esetleges, hanem szemre is szép támadások végén.
Erre reagáltam. Úgy adod elő, mintha Raphinha zakatolása lett volna annak a támadásnak a lényege, igen szépen futott, de a gólhoz szinte semmi köze nem volt és semmivel nem érzem látványosabbnak hogy bepattant róla a labda, mint a tegnapi Dortmundi gólt, ami "esetleges".
A mienk egy egyéni villanás (Yamal) és baromi nagy szerencse eredménye, a Dortmund gólja meg egy nagyon szép indítás és egy nagyon szép lövés 16-ról.
Avatar
bence0330
Az Év Fórumozója 2022
Hozzászólások: 7338
Csatlakozott: 2020.07.16. 19:01:18
Tartózkodási hely: Pécs

2024.05.02. 12:18:06

Troym írta:
2024.05.02. 12:15:29
A mi góljaink mitől lennének látványosabbak?

Konkrétan a BL visszavágón Raphinha kb annyi szerepet töltött be a saját gólszerzésében, mint egy bója. A támaszkodó lábára rúgta rá Yamal és bepattant, a brazilnak lövése nem volt mi történt. Ebben sok tudatosságot maximum Yamal részéről lehet elképzelni, Raphinha helyére tényleg egy cölöp odahelyettesíthető, neki sem volt fogalma semmiről, ezért örül kb utoljára a saját góljának.
Yamal szépen oldotta meg egyénileg, Raphinha meg a posztjáról kivágott egy akkora sprintet félpályáról, hogy még épp odaérjen (megnézem azt a bóját, amelyik ezt megcsinálja), amit ritkán látni, bezakatolt oda rövidre, Yamal meg gyönyörűen rátette. Egy szép kontra volt, szerintem tudatos is, függetlenül attól, hogy egy hangyányi mázli kellett hozzá, mindenki azt csinálta, amit kellett neki. (Amúgy brazilfan nem írta, hogy látványosabbak voltak a góljaink.)
Ha a Dortmund zakatol így át a pályán, akkor irigykedni szoktunk.
ter Stegen; Cancelo - Cubarsí - Araujo - Koundé; Gündogan - Christensen - Pedri; Felix - Lewy - Raphinha
Troym
Director del Fútbol
Hozzászólások: 2652
Csatlakozott: 2009.08.15. 12:12:47

2024.05.02. 12:15:29

A mi góljaink mitől lennének látványosabbak?

Konkrétan a BL visszavágón Raphinha kb annyi szerepet töltött be a saját gólszerzésében, mint egy bója. A támaszkodó lábára rúgta rá Yamal és bepattant, a brazilnak lövése nem volt mi történt. Ebben sok tudatosságot maximum Yamal részéről lehet elképzelni, Raphinha helyére tényleg egy cölöp odahelyettesíthető, neki sem volt fogalma semmiről, ezért örül kb utoljára a saját góljának.
Avatar
bence0330
Az Év Fórumozója 2022
Hozzászólások: 7338
Csatlakozott: 2020.07.16. 19:01:18
Tartózkodási hely: Pécs

2024.05.02. 12:12:59

LG írta:
2024.05.02. 10:22:27
Bence utalt rá egy másik topicban, hogy annak ellenére, hogy a csapat nem az elmúlt években éli a fénykorát, így is kijöhetett volna egy jó futás valamikor, ahogy nálunk kisebb, vagy hasonló problémákkal küzdő csapatoknak össze is jött azért 1-1 elődöntő, esetleg döntő. És ezzel én egyet is értek. Lehet, hogy a PSG esélyesebb csapat volt nálunk, de nagyon jó pozícióból buktuk el végül csúnyán a párharcot. Taktikailag, mentálisan vagyunk még mindig kevesek, és ebben az előző edzőink és most Xavi is vastagon benne van.
Ez így szerintem abszolút korrekt. Viszont lejjebb inkább arról volt szó, hogy ugye ez más szint volt, mint amit mi játszottunk, fociban. Szerintem ez nincs így. Nem volt rosszabb a mi meccsünk, mint ez (a kiállításig semmiképp, és ezt nem mentségként veszem, mert utána jött egy mentális összezuhanás, amit el lehetett volna kerülni, de attól még volt kiállítás, na, és úgy nem lehet elvárni, hogy egy top5-6 csapattal teljesen egy szinten focizzunk, csak a játékot nézve). Nekem ez azt mutatja, hogy ott vagyunk mi már a topcsapatok közt játékban, felvesszük a versenyt a nagyokkal, jó meccseket tudunk játszani, főleg, hogy hajlandóak vagyunk már elég direkt megközelítésre is, szépen kontrázgatunk néha. A probléma nem itt van, hanem hogy nem tudjuk megnyerni őket (ami hatalmas gáz, de más téma kicsit szerintem) és hogy Xavi 1-2 dolgot benéz annyira mindig, hogy végül az legyen a különbség, DJ, Lewy, vagy Fermín nem berakása, ilyenek, amiket én rendre félelemből történő dolgoknak találok leginkább.
De alapvetően szerintem játékban jó, látványos, élvezetes, pörgős, egyenrangú meccseket játszottunk a RM-PSG-MU-Inter kvartettel, mindegyikkel felvettük a versenyt, némelyiknél mezőnyben tán még jobbak is voltunk. Csak épp... nyerni nem tudunk.
ter Stegen; Cancelo - Cubarsí - Araujo - Koundé; Gündogan - Christensen - Pedri; Felix - Lewy - Raphinha
Alcantara
Director del Fútbol
Hozzászólások: 3959
Csatlakozott: 2011.08.30. 09:31:30

2024.05.02. 12:04:32

A tegnapi meccstől függetlenül a párharc esélyese továbbra is a PSG. A Dortmundnak lenne a döntőben a legkisebb esélye a Madrid ellen.
Avatar
brazilfan
Entrenador del Barça
Hozzászólások: 1091
Csatlakozott: 2018.02.26. 09:49:51

2024.05.02. 11:15:55

Mi izgalmasabb, fordulatokban gazdagabb, minőségibb odavágót játszottunk a PSG-vel. A góljaink is látványosak voltak, egyáltalán nem esetleges, hanem szemre is szép támadások végén.
LG
Az Év fórumozója 2016
Hozzászólások: 21196
Csatlakozott: 2004.12.17. 21:03:01

2024.05.02. 10:22:27

Meg lehet magyarázni 1-1 meccset, párharcot, hogy x-nek szerencséje volt, y-nak most nem jött ki a lépés. De olyan nincs, hogy x-nek éveken keresztül szerencséje van, y-nak pedig sosem jön ki a lépés. Ilyenkor valami más van a háttérben.

Bence utalt rá egy másik topicban, hogy annak ellenére, hogy a csapat nem az elmúlt években éli a fénykorát, így is kijöhetett volna egy jó futás valamikor, ahogy nálunk kisebb, vagy hasonló problémákkal küzdő csapatoknak össze is jött azért 1-1 elődöntő, esetleg döntő. És ezzel én egyet is értek. Lehet, hogy a PSG esélyesebb csapat volt nálunk, de nagyon jó pozícióból buktuk el végül csúnyán a párharcot. Taktikailag, mentálisan vagyunk még mindig kevesek, és ebben az előző edzőink és most Xavi is vastagon benne van.


Más: aktuális forma alapján a Roma-Lever is komoly rangadó lehet, az olaszoknál de Rossi hasonló energiát hozott magával, mint Xabi Alonso egy évvel korábban a vendégeknél. Utóbbiak a favoritkok, de a Romát sem írnám le. Szerintem nagyon szoros párharc lesz, és ma ismét veszélyben lesz a veretlenségi széria.
Troym
Director del Fútbol
Hozzászólások: 2652
Csatlakozott: 2009.08.15. 12:12:47

2024.05.02. 10:20:30

brazilfan írta:
2024.05.02. 09:36:02
A PSG ziccereivel, a két kapufájával szemben a Dortmund gólját esetlegesnek éreztem, centiken múlt, hogy nem volt les, a hátvéd centikkel, de lemaradt, a kapus nem érezte a szöget.
Szoktál modern focimeccseket nézni, most komolyan kérdem? Kb minden meccsen a gólok, végeredmények centiken múlnak, ezen bajnokságok, kupák dőlnek el. Amúgy meg mi más abban, hogy a PSG rúgott két kapufát? Ha pontosabban céloznak, gólt lőnek, az is ugyanúgy centik, de én inkább hívnám ezt szerencse helyett koncentrációnak, technikai tudásnak.
Avatar
brazilfan
Entrenador del Barça
Hozzászólások: 1091
Csatlakozott: 2018.02.26. 09:49:51

2024.05.02. 09:36:02

A PSG ziccereivel, a két kapufájával szemben a Dortmund gólját esetlegesnek éreztem, centiken múlt, hogy nem volt les, a hátvéd centikkel, de lemaradt, a kapus nem érezte a szöget. Még egy nagy helyzetükre emlékszem, amikor Marquinhost megverték az oldalvonalnál, de azt végül elizgulták, elrontották. Nem tudok kontrákat játszó csapatoknak drukkolni.
Avatar
gránit
Entrenador del Barça
Hozzászólások: 2482
Csatlakozott: 2010.06.12. 08:55:53

2024.05.02. 09:20:29

Alcantara írta:
2024.05.02. 08:17:47
Szerintem a labdarúgásban, ahogyan az élet más területén is, a "mi lett volna HA" kérdések nem relevánsak. Vesztesek szoktak ezzel foglalkozni jobb indok híján.
Viszont ugyanezt a kérdést nem láttam a hozzászólásaidban, a Valencia elleni meccs után.
Ez már csak azért is így van, mert a "ha" tárgya általában nem a véletlen szüleménye, hanem a csapatok teljesítményének a következménye. Így nem lehet enélkül értékelni. A "ha" tárgya általában pont azokra a hibákra mutat rá, amiken változtatni kell.

Amit nekünk nagyon tanulnunk kell, hogy hogyan lehet underdogként nyerni. A Real Madrid gyakran nyert úgy BL-t, hogy alapvetően nem voltak nálunk erősebbek, a Ligában olykor vertük is őket, de ők be tudtak állni védekezni, ha kellett. Kétgólos összesített előnnyel le kellett volna hoznunk a párharcot, de nem tudtuk, és ahogy fokozódott a nyomás, szétestünk, a középpályánknak semmi tartása nem volt.

Füllkrug, Mac Allister, Xhaka 73 millióba euróba került tavaly nyáron. Lehet okosan csapatot építeni, fel van adva a lecke a nyárra.
Alcantara
Director del Fútbol
Hozzászólások: 3959
Csatlakozott: 2011.08.30. 09:31:30

2024.05.02. 08:17:47

Chino írta:
2024.05.02. 05:40:51
Azért arra kíváncsi lennék, ha több mint 60 percet játszik a BVB emberhátrányban mi lett volna a vége és mennyire más világ
Szerintem a labdarúgásban, ahogyan az élet más területén is, a "mi lett volna HA" kérdések nem relevánsak. Vesztesek szoktak ezzel foglalkozni jobb indok híján.
Viszont ugyanezt a kérdést nem láttam a hozzászólásaidban, a Valencia elleni meccs után.
Válasz küldése