Bajnokok Ligája & Európa Liga

Foci a Barçán kívül
Avatar
gránit
Entrenador del Barça
Hozzászólások: 2402
Csatlakozott: 2010.06.12. 08:55:53

2023.12.14. 00:47:55

Spanyolország csapatai nagy gratulációt érdemelnek. Négyen csoportelsők, hárman veretlenül. Besztlíg Manchester United utolsó helyen... A félelmetes Kobenhavn és a rettegett Galatasaray megoldhatatlan akadálynak bizonyult. Besztlíg Newcastle is utolsó... Kemény...

A Real Sociedad meglepett. Nem semmi.

Kobenhavn, PSV, Napoli, Internazionale, Lazio, PSG, Lipcse. Ők jöhetnek a 16 között.
Avatar
bence0330
Az Év Fórumozója 2022
Hozzászólások: 6888
Csatlakozott: 2020.07.16. 19:01:18
Tartózkodási hely: Pécs

2023.12.13. 22:12:58

Hűha, jelenleg a PSG kiesésre áll. Ha innen kapnánk az egyiket, a Newcastle is veszélyes, de azért mégiscsak jobb lenne gondolom velük találkozni.

Mire leírtam, a PSG egyenlített, de még mindig ők esnének ki. És mire szerkesztettem, addigra a PSG már továbbjutó a Milan egyenlítésével.

Na most kell nagyon szurkolni a Dortmundnak, nem azért, mert Milan drukker vagyok, hanem mert messze a legkellemesebb ellenfelek lennének a második helyről.
ter Stegen; Cancelo - Cubarsí - Araujo - Koundé; Gündogan - Christensen - Pedri; Felix - Lewy - Raphinha
Avatar
ocsike83
Jugador d'estrella
Hozzászólások: 278
Csatlakozott: 2022.01.05. 21:10:37
Tartózkodási hely: Győr

2023.12.13. 21:19:31

Feast4 írta:
2023.12.13. 20:05:34
ocsike83 írta:
2023.12.13. 10:08:26
Érdekes ez a MU történet...
Megjegyzem mi is hasonló úton lépkedünk. :roll:
Köszi, ezt így jó volt egyben látni.
Utolsó mondatoddal teljesen egyetértek. Kísérteties sok hasonlóság.... :-(
Valdes - Puyol, Touré, Pique, Sylvinho - Iniesta, Busquets, Xavi - Henry, Eto'o, Messi
Avatar
Feast4
Director del Fútbol
Hozzászólások: 3531
Csatlakozott: 2014.05.01. 21:54:54

2023.12.13. 20:05:34

ocsike83 írta:
2023.12.13. 10:08:26
Érdekes ez a MU történet...
2010/2011-ben már ott nagyon kezdődtek a bajok, már Sir Alex alatt. Tulajdonképp hasonlóan jártak mint mi ( leszámítva az anyagi csődöt).

2009-ben elment CR, de azért Owen és Rooney még bőven ott volt. Owen viszont olyan sérülékeny lett, hogy használhatatlanná vált.

Próbálták megoldani az Ő kiesését , de ilyen Chicharito megoldásokkal ( aki mondjuk szerintem nem volt rossz csak nem Owen volt). Rio Ferdinand védőpárját is keresték, de csak ilyen Jonny Evans féle megoldásaik voltak, aztán jött Smaling aki megint lesérült, jött Vidic, mint megoldás, de neki is jött az egész szezonos sérülése, aztán Rooney is lesérült majdnem egy full szezonra, Berbatovval kellett megoldani, Scholes már kifelé futott, Giggs kifelé futott, egyiket se pótolták időben, és látható volt, hogy az öreg tartja egyben az egészet. Aztán az öreg ment jött Moyes, aki valahogy nem találta a hangot, aztán jött a végtelen szimpatikus Vaan Gaal :lol: aki hollandosítani kezdett, de holland iskola szerintem Angliában mindig bukta volt.

Vaan Gaal után jött Mourinho, de az már a kiégett ötlettelen buszmániás Mourinho volt, aztán Solskjær aki kb. ugyanazt tudta mint nálunk Xavi hoza most. Nem volt rossz edző, de kiemelkedően jó se. Közben Rio Ferdinand, Rooney, van Persie, és társai akik még tudták m az MU mind kifutottak, és az ilyen milló pénzekért vett Pogba, van de Beek, Martial, Fellaini, Mhitarján, Rojo, Sanchez, Blind, Matic, Depay, Maguire 50 millió fonért :lol: lettek a pótlás. Hihetetlen egyébként mennyi pénz kifolyt ott. Szerintem magasabb szintű pazarlás volt mint itt. Aztán a elsúlyedt hajó és a túlfizetett ostoba keret élére odatették ten Hagot de szerintem ott már olyan mérgező az egész közeg és úgy szét van esve minden, hogy azt 0-ról kéne újjá épteni. Másrészt a holland iskolának szerintem befelleggzett. Már közel nem az a minőség meg az a taktikai csodafegyver mint 10-15 éve.

Érdekesség az MUnak 877.300 € értékű a jelenlegi keret :lol:

Összehasonlításképp a Citié 1.26, milliárd €, a Bayerné 948.150 €, a Poolé szintén 877.300 €, a Realé 1.03 milliárd €, a miénk 862.000 € (mondjuk ezt se értem :-k ).

Na mindegy, lénye az, hogy szerintem nem egy hosszú folyamat van ott, hanem egy közel 14 éve tartó leépülés. Olyan játékosokkal töltötték fel akik a büdöss életbe fel se vehetnék egy ilyen patinájú klubb mezét, koncepciót vártanak 3 évente és csak nyeli a pénzt.

Nem csoda, hogy egy BL-ből még egy ilyen simának tűnő csoportból is mostmár könnyen kipottyannak.

Megjegyzem mi is hasonló úton lépkedünk. :roll:
Kép
LG
Az Év fórumozója 2016
Hozzászólások: 21052
Csatlakozott: 2004.12.17. 21:03:01

2023.12.13. 17:50:25

ocsike83 írta:
2023.12.13. 10:08:26
Érdekes ez a MU történet...
Mintha Sir Alex után teljesen elszállt volna róluk egy képzeletbeli varázspor.
Azóta már hányadik edzőjüket fogyasztják el, de a kémia valahogy nincs meg. Pedig a keretük azért nem olyan rossz, hogy utolsók legyenek egy ilyen gyengécske csoportban.

A Sancho - Rashford - Fernandes pakkot így egyben el is fogadnám tőlük. Szerintem a mi támadójátékunkban mindegyikőjük ficánkolna.
Bruno szerintem érinthetetlen. A legjobb játékosuk, a legnagyobb értékük.

Rashford élete legrosszabb formájában van. Amúgy is jellemző rá a hullámzó teljesítmény, de ilyen rossz fél szezonja szerintem még nem volt. Ha lenne is pénzünk, én akkor is nemet mondanék rá, önmagát kereső játékosból már van nálunk elég.

Sancho pedig óriási bukta náluk. Őt el fogják engedni ezért engedni, és megpróbálhatja újra felépíteni magát. Nekem ő sem kéne, éppen ezért, illetve a helyében amúgy is hátra lépnék egyet valami kisebb csapatba, hogy onnan újra előre tudjak lépni.
safranek
Barça B
Hozzászólások: 41
Csatlakozott: 2023.12.03. 13:55:10

2023.12.13. 13:06:07

brazilfan írta:
2023.12.13. 09:57:23
Hát, lazsálásról szó sem volt, a Real komolyan vette a meccset, legalábbis Modric végig a pályán volt, később Kroos és Rüdiger is beszállt, nem vették félvállról. Aztán, hogy belül sem lazsáltak-e, már nem tudom, Modricnak a 11-es mellett volt egy olyan lövése, amilyenért itt Ferránt el szokták zavarni. Még az első félidőben, 0:0-nál, a Union ígéretes támadásánál Nacho rálépett egy berlini lábra, a bíró szerint nem történt semmi, az ellentámadást végül sikerült bedobásra menteni, szerintem a berliniek jogosan dühöngtek, amiből lett egy kis lökdösődés, és ebben Bellingham tök ellenszenves volt szerintem.
Az én tv-men Joselu fejesgólja szabálytalan volt, a berliniek első gólja pedig a Madrid idei védőmunkájának a tömör összefoglalása.
Modric az elso felidoben gyenge volt, a masodikban felhavult Kroos beallitasaval. Mondjuk inkabb Bellingham volt furcsa, hogy o minek nyomta le a 90 percet.
Avatar
ocsike83
Jugador d'estrella
Hozzászólások: 278
Csatlakozott: 2022.01.05. 21:10:37
Tartózkodási hely: Győr

2023.12.13. 10:08:26

Érdekes ez a MU történet...
Mintha Sir Alex után teljesen elszállt volna róluk egy képzeletbeli varázspor.
Azóta már hányadik edzőjüket fogyasztják el, de a kémia valahogy nincs meg. Pedig a keretük azért nem olyan rossz, hogy utolsók legyenek egy ilyen gyengécske csoportban.

A Sancho - Rashford - Fernandes pakkot így egyben el is fogadnám tőlük. Szerintem a mi támadójátékunkban mindegyikőjük ficánkolna.
Valdes - Puyol, Touré, Pique, Sylvinho - Iniesta, Busquets, Xavi - Henry, Eto'o, Messi
Avatar
brazilfan
Entrenador del Barça
Hozzászólások: 1013
Csatlakozott: 2018.02.26. 09:49:51

2023.12.13. 09:57:23

Hát, lazsálásról szó sem volt, a Real komolyan vette a meccset, legalábbis Modric végig a pályán volt, később Kroos és Rüdiger is beszállt, nem vették félvállról. Aztán, hogy belül sem lazsáltak-e, már nem tudom, Modricnak a 11-es mellett volt egy olyan lövése, amilyenért itt Ferránt el szokták zavarni. Még az első félidőben, 0:0-nál, a Union ígéretes támadásánál Nacho rálépett egy berlini lábra, a bíró szerint nem történt semmi, az ellentámadást végül sikerült bedobásra menteni, szerintem a berliniek jogosan dühöngtek, amiből lett egy kis lökdösődés, és ebben Bellingham tök ellenszenves volt szerintem.
Az én tv-men Joselu fejesgólja szabálytalan volt, a berliniek első gólja pedig a Madrid idei védőmunkájának a tömör összefoglalása.
safranek
Barça B
Hozzászólások: 41
Csatlakozott: 2023.12.03. 13:55:10

2023.12.13. 08:43:40

Ahhoz kepest, hogy mindegy volt a meccs a realnak, egeszen jol porogtek. Valoszinuleg fagyott volt a talaj, mert a labda folyamatosan pattogott, voltak furcsa atadasok. Azert nem mondanam, hogy futoszalagon jottek a helyzetet, de valoban volt par lehetoseguk. Az union szurkolotaboranak meg hatalmas respect, ahogy vegig nyomtak a meccset.
Avatar
Deluigi
Entrenador del Barça
Hozzászólások: 1828
Csatlakozott: 2021.06.08. 22:25:50
Tartózkodási hely: Szekelyudvarhely

2023.12.13. 07:20:07

Peter írta:
2023.12.13. 00:41:39
Nem néztem a meccset, sem az összefoglalókat. A végeredményt ismerem.
Hogyan meccselt a Real?
en sem neztem

de forumon ezt talaltam:

töméntelen mennyiségű helyzetet puskáztunk el ma. a kimaradt büntető, Joselu kapufája és az a léc mellé tekert nyesés külsővel, Rodrygo közeli fejese, Bellingham nagy lehetősége az első félidő elején, Lucas kapáslövése a második játékrész ötödik percében - felsorolni is nehéz, és akkor még mindig csak a legnagyobb helyezetekről beszélünk. ezt a mérkőzést gólokkal kellett volna nyerni, bár így legalább végig volt miért izgulni. az Alaba-Nacho páros nagyon gyengén futballozott, Kepa továbbra is bizonytalan, de szerencsére ezúttal ezt is elbírtuk.

összességében azért az új seprűk még mindig elég jól sepernek. Bellingham 16 gól + 5 gólpassz, Joselu 8 gól + 2 gólpassz, Brahim 3 gól + 2 gólpassz, Fran García 4 gólpassz, Nico Paz 1 gól.
Peter
Director del Fútbol
Hozzászólások: 3230
Csatlakozott: 2019.09.04. 02:22:17

2023.12.13. 00:41:39

brazilfan írta:
2023.12.12. 20:24:26
Nekem a Real is érdekes lesz, fent hagynak-e a kezdőből bárkit a hót utolsó elleni, abszolút tét nélküli meccsen. Megszórják-e őket, vagy ellazsálják a 90 percet?
Nem néztem a meccset, sem az összefoglalókat. A végeredményt ismerem.
Hogyan meccselt a Real?
Avatar
brazilfan
Entrenador del Barça
Hozzászólások: 1013
Csatlakozott: 2018.02.26. 09:49:51

2023.12.12. 20:24:26

bence0330 írta:
2023.12.12. 16:56:43
Amíg a Koppenhága-Galata meccs döntetlenre áll, vagy max 1 góllal vezet valaki, ergo a MU még továbbmehetne, addig azért nagyon érdekes lehet az a MU-BM. Utóbbi a maguk extrém magas színvonalához képest eléggé botladoznak, a MU meg hol klasszis teljesítményt hoz, hol lemossák őket. Kb bármi lehet, viszont szerintem nagyon jó kis meccs kerekedhet ki belőle.

Még nyilván az Inter-Soci érdekes ma, ott az Internek kell szurkolni, és akkor elkerüljük őket.
Nekem a Real is érdekes lesz, fent hagynak-e a kezdőből bárkit a hót utolsó elleni, abszolút tét nélküli meccsen. Megszórják-e őket, vagy ellazsálják a 90 percet?
Avatar
bence0330
Az Év Fórumozója 2022
Hozzászólások: 6888
Csatlakozott: 2020.07.16. 19:01:18
Tartózkodási hely: Pécs

2023.12.12. 16:56:43

Amíg a Koppenhága-Galata meccs döntetlenre áll, vagy max 1 góllal vezet valaki, ergo a MU még továbbmehetne, addig azért nagyon érdekes lehet az a MU-BM. Utóbbi a maguk extrém magas színvonalához képest eléggé botladoznak, a MU meg hol klasszis teljesítményt hoz, hol lemossák őket. Kb bármi lehet, viszont szerintem nagyon jó kis meccs kerekedhet ki belőle.

Még nyilván az Inter-Soci érdekes ma, ott az Internek kell szurkolni, és akkor elkerüljük őket.
ter Stegen; Cancelo - Cubarsí - Araujo - Koundé; Gündogan - Christensen - Pedri; Felix - Lewy - Raphinha
LG
Az Év fórumozója 2016
Hozzászólások: 21052
Csatlakozott: 2004.12.17. 21:03:01

2023.12.01. 17:56:15

bence0330 írta:
2023.11.30. 10:42:47


Most látom amúgy mekkora botrány volt a tegnapelőtti meccsükből. Csak én nem értem? Szerintem egyértelmű kezezés és tiszta tizi volt, bármennyire nem csípem őket. Nem láttam a meccset, ezen túl még a hosszabbítás mértékén háborognak, de 6-7 percet már akkor is rátesznek, ha nem történt semmi.
Ezek szerint mégsem egyértelmű 11-es.
https://www.origo.hu/sport/futball/2023 ... 1701265834

Az eset, ha valakit érdekel:
https://www.youtube.com/watch?v=O897OSIrULg
Ugye, elvileg azért nem lenne büntető, mert a hasáról pattant a kezére, amely természetes testhelyzetben volt.
Avatar
davi10
Llegenda del Barça
Hozzászólások: 6590
Csatlakozott: 2007.10.06. 20:02:40
Tartózkodási hely: Budapest

2023.12.01. 17:32:46

drobika írta:
2023.12.01. 16:26:04
Ami igaz, az igaz. Nem volt valami fényes meccs. Sosem voltam FTC szurkoló, de a magyar focinak jót tesz, ha érdekelt a nemzetközi mezőnyben , így nézem, a meccseket ha ráérek. Szerintem Ez a csapat többre is képes és az edző Stankovic ki is tudja belőlük hozni.
Ez igaz, viszont itt is szembetűnő a visszaesés BL főtáblából lett EL, idén már csak a Konferencia maradt. Azon lehet vitatkozni, hogy a BL mennyire reális, de szerintem azért a Konferenciánál már feljebb kéne lennie a lécnek.
brazilfan írta:
2023.12.01. 17:20:45
Én még ott tartok, hogy Rebrovot volt-e értelme elküldeni, szerintem azóta nem sokat javult a Fradi.
Ja hát ott szerintem egyértelmű nem a válasz :D
Kép
"A Futball nyer, ha a Barca nyer"
"Ez a két szín, zöld és fehér minden másnál többet ér
Hát indulj és bátran énekelj velünk egy dalt a Fradiért"
Avatar
brazilfan
Entrenador del Barça
Hozzászólások: 1013
Csatlakozott: 2018.02.26. 09:49:51

2023.12.01. 17:20:45

davi10 írta:
2023.12.01. 10:37:56
Nem nagyon nézek már magyar meccseket (kivéve a válogatottat), de meglepően pontatlan ez a Fradi akárhányszor belenézek. Tegnap is inkább a mix miatt néztem, szóval az eredménynek örülök, de nagyon kiábrándító volt. Nem akarom kinyitni az "ennyi pénzből hol kene tartani" ajtót, inkább az érdekelne, hogy szerintetek volt-e értelme Stankovic-ot idehozni Máté Csaba helyett?
Én még ott tartok, hogy Rebrovot volt-e értelme elküldeni, szerintem azóta nem sokat javult a Fradi.
drobika
Entrenador del Barça
Hozzászólások: 1412
Csatlakozott: 2017.10.12. 11:54:08
Tartózkodási hely: Pécs

2023.12.01. 16:26:04

davi10 írta:
2023.12.01. 10:37:56
Bob_Marley írta:
2023.12.01. 10:23:23
Ugyan még nem dőlt el,de a tegnapi csoda után nagy esélye van a Fradinak továbbmenni (ismét)

A sírból visszahozva,Pesic góljával sikerült nyerni. Végre bejött egy "hail Mary". Felívelés,lövés gól.

Szép volt fiúk,otthon egy békés iksz a Fiorentina ellen és mindenki mehet tovább.
Nem nagyon nézek már magyar meccseket (kivéve a válogatottat), de meglepően pontatlan ez a Fradi akárhányszor belenézek. Tegnap is inkább a mix miatt néztem, szóval az eredménynek örülök, de nagyon kiábrándító volt. Nem akarom kinyitni az "ennyi pénzből hol kene tartani" ajtót, inkább az érdekelne, hogy szerintetek volt-e értelme Stankovic-ot idehozni Máté Csaba helyett?
Ami igaz, az igaz. Nem volt valami fényes meccs. Sosem voltam FTC szurkoló, de a magyar focinak jót tesz, ha érdekelt a nemzetközi mezőnyben , így nézem, a meccseket ha ráérek. Szerintem Ez a csapat többre is képes és az edző Stankovic ki is tudja belőlük hozni.
Avatar
davi10
Llegenda del Barça
Hozzászólások: 6590
Csatlakozott: 2007.10.06. 20:02:40
Tartózkodási hely: Budapest

2023.12.01. 10:37:56

Bob_Marley írta:
2023.12.01. 10:23:23
Ugyan még nem dőlt el,de a tegnapi csoda után nagy esélye van a Fradinak továbbmenni (ismét)

A sírból visszahozva,Pesic góljával sikerült nyerni. Végre bejött egy "hail Mary". Felívelés,lövés gól.

Szép volt fiúk,otthon egy békés iksz a Fiorentina ellen és mindenki mehet tovább.
Nem nagyon nézek már magyar meccseket (kivéve a válogatottat), de meglepően pontatlan ez a Fradi akárhányszor belenézek. Tegnap is inkább a mix miatt néztem, szóval az eredménynek örülök, de nagyon kiábrándító volt. Nem akarom kinyitni az "ennyi pénzből hol kene tartani" ajtót, inkább az érdekelne, hogy szerintetek volt-e értelme Stankovic-ot idehozni Máté Csaba helyett?
Kép
"A Futball nyer, ha a Barca nyer"
"Ez a két szín, zöld és fehér minden másnál többet ér
Hát indulj és bátran énekelj velünk egy dalt a Fradiért"
Avatar
Bob_Marley
Presidente del Barça
Hozzászólások: 19486
Csatlakozott: 2010.02.06. 19:42:14

2023.12.01. 10:23:23

Ugyan még nem dőlt el,de a tegnapi csoda után nagy esélye van a Fradinak továbbmenni (ismét)

A sírból visszahozva,Pesic góljával sikerült nyerni. Végre bejött egy "hail Mary". Felívelés,lövés gól.

Szép volt fiúk,otthon egy békés iksz a Fiorentina ellen és mindenki mehet tovább.
Kép
Kép
Kép
Nagybarcelona
Capitá del Barça
Hozzászólások: 777
Csatlakozott: 2021.02.19. 17:41:31

2023.11.30. 18:31:52

gránit írta:
2023.11.30. 16:32:15
Ez az irány szerintem senkinek nem jó. Tebas-ék persze a kiscsapatoknak kedveznek, hiszen ők vannak többen, az ő szavazatukat kell elnyernie. De ezzel szerintem ők sincsenek beljebb. Akkor sem fogják beelőzni a nagyokat, ha azoknak a költségvetését a felére nyesik. A nagyok viszont a nemzetközi viszonylatban így hátrányba kerülnek. Ezzel szerintem csak veszít a spanyol labdarúgás. Egy ilyen belső korlátozás akkor tud jól működni, ha az a liga nemzetközileg is egyeduralkodó, és nem kell más bajnokságokkal versenyeznie (lásd NBA, NHL), és akkor, ha ez valóban össze is rázza a mezőnyt. Ellenkező esetben csupán az történik, hogy a kicsik nem nőnek fel ezzel a nagyokhoz, a nagyokat meg épp annyira sújtja, hogy nemzetközileg lemaradjanak.

Valamilyen korlátozás, kontroll mindig szükséges. Ha nem lenne, már nagyon sok csapat csődbe ment volna. Pont akkor merült fel maga az FFP, amikor a költségek kezdtek elszállni. Annak nem látom értelmét, amit a La Liga még pluszban csinál.
Egyetèrtek.
Szerintem is rosszabbul járnak, a CVC is egy tartozás. Szerintem sokkal több pènz mozogna "lefelè", ha hagynának igazolni, ès nem csak a klubok, a játèkosok is fejlődnènek feljebb lèpve. Aki nem versenykèpes, az így is úgy is csődbe megy. A Malaganak mèg tulajjal is sikerült. Aki pedig versenykèpes, az megoldja, mint a Barca, vagy ott van a Betis. Pontosan ezt hátráltatják.

https://barcauniversal.com/gerard-pique ... se-of-ffp/
Avatar
gránit
Entrenador del Barça
Hozzászólások: 2402
Csatlakozott: 2010.06.12. 08:55:53

2023.11.30. 16:32:15

Nagybarcelona írta:
2023.11.30. 15:45:58
A kis csapatok választják majd meg megint decemberben. Hogy ez mennyire jó a közèp ès nagy csapatoknak, akik a komoly pènzekre, a BL-re hajtanak?
Ez az irány szerintem senkinek nem jó. Tebas-ék persze a kiscsapatoknak kedveznek, hiszen ők vannak többen, az ő szavazatukat kell elnyernie. De ezzel szerintem ők sincsenek beljebb. Akkor sem fogják beelőzni a nagyokat, ha azoknak a költségvetését a felére nyesik. A nagyok viszont a nemzetközi viszonylatban így hátrányba kerülnek. Ezzel szerintem csak veszít a spanyol labdarúgás. Egy ilyen belső korlátozás akkor tud jól működni, ha az a liga nemzetközileg is egyeduralkodó, és nem kell más bajnokságokkal versenyeznie (lásd NBA, NHL), és akkor, ha ez valóban össze is rázza a mezőnyt. Ellenkező esetben csupán az történik, hogy a kicsik nem nőnek fel ezzel a nagyokhoz, a nagyokat meg épp annyira sújtja, hogy nemzetközileg lemaradjanak.

Valamilyen korlátozás, kontroll mindig szükséges. Ha nem lenne, már nagyon sok csapat csődbe ment volna. Pont akkor merült fel maga az FFP, amikor a költségek kezdtek elszállni. Annak nem látom értelmét, amit a La Liga még pluszban csinál.
Nagybarcelona
Capitá del Barça
Hozzászólások: 777
Csatlakozott: 2021.02.19. 17:41:31

2023.11.30. 15:45:58

LG írta:
2023.11.30. 15:32:26

Pont a mostani Chelsea a példa rá, hogy a sok pénz önmagában még nem elég, sőt, még rossz irányba is elvihet a klubot. Ezt mi is megtapasztaltuk, amikor a besült, drága igazolásaink a nyakunkon maradtak, és alig bírtunk tőlük megszabadulni.

Az Atletico pedig elismerendő, amit csinál, de szerintem pont ők az a csapat, akiken olyan sokat nem tudna dobni a plusz pénz és néhány komolyabb igazolás. Amikor jöttek Simone-val az első komolyabb sikerek, akkor nekik is javultak az anyagi lehetőségeik. Vettek is jónak tűnő játékosokat, akikkel már nem kellett volna a csúszós-mászós hentesfocit játszaniuk. Próbálkoztak is nézhetőbb játékkal, de az eredmények nem jöttek úgy, ezért Simeone vissza is állt a régi sikeres taktikájához, főleg komolyabb ellenfelek ellen. Szóval az ő focija pont nem igényel klasszisokat, inkább megbízható, brusztulós jómunkásembereket, akik ezt a fajta játékot magas szinten tudják űzni. És igen, itt jön az, amit már mások is írtak sokszor, hogy a kisebb spanyol csapatok még rosszabbak, egy-kettő amit le szokott rendezni ellenünk vagy a Real ellen, az már tényleg a favágáshoz van közelebb, mint a focihoz.

Szóval a pénz nyilván segít, de ez csak akkor jön ki igazán, ha hozzáértő emberek kezében van. Pl. a jó öreg Guardiola. Nála garantált, hogy összerak egy jó csapatot jó focival. De sok-sok klub vezetősége költi el nagyon rosszul a pénzt, és sok edző van, aki minőségi keretből sem tud minőségi focit kihozni.

A PL nagy előnye pedig éppen az élvezhető, jó játékban van, ezért is messze a legnézettebb liga, ezért vannak a kisebb csapatoknak jó bevételeik, több befektető stb. Ami a La Ligát illeti, itt a fórumon is sokszor megy a panaszkodás, hogy szinte nézhetetlenek a meccsek. Nyilván van ebben túlzás is egy-egy rossz szájízű meccs után, meg azért néha itt is vannak jó meccsek, de a próbléma valós. A liga fele töltelék, semmi értéket nem képviselnek. És ilyenkor tényleg felüdülés nézni egy Sociedadot, akik szerény anyagi lehetőségeikből is jó focit tudnak kihozni. =D> Ilyen csapatból kellene több, hogy a Liga színvonala emelkedjen.
Egyetèrtek. Pont ma olvastam Aguirre nyilatkozatát, mennyire jó az FFP, mert ahol dolgozott klub, majdnem csődbe került.
Na meg Tebas elhozta a CVC-t

A kis csapatok választják majd meg megint decemberben. Hogy ez mennyire jó a közèp ès nagy csapatoknak, akik a komoly pènzekre, a BL-re hajtanak? Kèrdezzük meg a Sevillat, aki knek el kellett adniuk a kèt kh-üket, akik a minősèget jelentettèk, azóta sem sikerült pótolni, igaz így is összejött az EL győzelem. Szerintem a Barca, Atletico, Betis, Villarreal, Valencia helyzetèt nem kell bemutatni, a baszkok egyediek ilyen szempontból.
Vagy kèrdezhetjük az azóta a PL-ben dolgozó spanyol szakembereket (Emery, Monchi stb)

Kicsit olyan, mintha itt is az "egy csapatos bajnokságra" törekednènek.
LG
Az Év fórumozója 2016
Hozzászólások: 21052
Csatlakozott: 2004.12.17. 21:03:01

2023.11.30. 15:32:26

Chino írta:
2023.11.30. 14:41:44


Azért azt ne felejtsük el, hogy mekkorák az angol és mekkorák a spanyol csapatok lehetőségei. Mennyit költhet egy City, United, Spurs, Chelsea, Arsenal, Pool mostmár egy Newcastle-nél sincs nagyon plafon és bármely spanyol élcsapat. Ráadásul jelenleg csupán a Real engedhet meg komolyabb költekezést. Még egy Atma, aki azért még nemzetközi szinten sem számít gyengének, sem tud 100 milliót költeni. És akkor még a kis-középcsapatok anyagi helyzetét nem is néztem.
Ennek alapján már toronymagasan a legkomolyabb tényezőnek kellene lenniük.
Az esélyek nagyon nem egyenlőek, ennek ellenére akkora különbséget nem látok. Ha egy Atma mondjuk annyit költhetne, mint egy Chelsea, kíváncsi vagyok hogyan változnának az erőviszonyok.
Pont a mostani Chelsea a példa rá, hogy a sok pénz önmagában még nem elég, sőt, még rossz irányba is elvihet a klubot. Ezt mi is megtapasztaltuk, amikor a besült, drága igazolásaink a nyakunkon maradtak, és alig bírtunk tőlük megszabadulni.

Az Atletico pedig elismerendő, amit csinál, de szerintem pont ők az a csapat, akiken olyan sokat nem tudna dobni a plusz pénz és néhány komolyabb igazolás. Amikor jöttek Simone-val az első komolyabb sikerek, akkor nekik is javultak az anyagi lehetőségeik. Vettek is jónak tűnő játékosokat, akikkel már nem kellett volna a csúszós-mászós hentesfocit játszaniuk. Próbálkoztak is nézhetőbb játékkal, de az eredmények nem jöttek úgy, ezért Simeone vissza is állt a régi sikeres taktikájához, főleg komolyabb ellenfelek ellen. Szóval az ő focija pont nem igényel klasszisokat, inkább megbízható, brusztulós jómunkásembereket, akik ezt a fajta játékot magas szinten tudják űzni. És igen, itt jön az, amit már mások is írtak sokszor, hogy a kisebb spanyol csapatok még rosszabbak, egy-kettő amit le szokott rendezni ellenünk vagy a Real ellen, az már tényleg a favágáshoz van közelebb, mint a focihoz.

Szóval a pénz nyilván segít, de ez csak akkor jön ki igazán, ha hozzáértő emberek kezében van. Pl. a jó öreg Guardiola. Nála garantált, hogy összerak egy jó csapatot jó focival. De sok-sok klub vezetősége költi el nagyon rosszul a pénzt, és sok edző van, aki minőségi keretből sem tud minőségi focit kihozni.

A PL nagy előnye pedig éppen az élvezhető, jó játékban van, ezért is messze a legnézettebb liga, ezért vannak a kisebb csapatoknak jó bevételeik, több befektető stb. Ami a La Ligát illeti, itt a fórumon is sokszor megy a panaszkodás, hogy szinte nézhetetlenek a meccsek. Nyilván van ebben túlzás is egy-egy rossz szájízű meccs után, meg azért néha itt is vannak jó meccsek, de a próbléma valós. A liga fele töltelék, semmi értéket nem képviselnek. És ilyenkor tényleg felüdülés nézni egy Sociedadot, akik szerény anyagi lehetőségeikből is jó focit tudnak kihozni. =D> Ilyen csapatból kellene több, hogy a Liga színvonala emelkedjen.
drobika
Entrenador del Barça
Hozzászólások: 1412
Csatlakozott: 2017.10.12. 11:54:08
Tartózkodási hely: Pécs

2023.11.30. 15:27:59

Idézet: Amit Chino írt, annak az egyik magyarázata, hogy a spanyoloknál véleményem szerint erősebb az utánpótlás, ami ellensúlyozza a kisebb költségvetést.

Angliában egy csomó dologgal így van ez. Orvosokat is alig képeznek. Megveszik külföldről a mások által előállított értékeket, tehetségeket pénzzel. Nincsenek ezzel egyedül, a tehetősebbek ezt játszák.
A pénz egyeduralkodóvá vált. Olajosok beengedése csak erősítette ezt a folyamatot. Klubhűség, meg egyéb maradi dolgok kivesznek, tisztelet a kivételnek. Így aztán mivel minden focitehetséget a pénzükkel meg tudnak venni, így ,, természetes,, hogy eredményesebbek is tudnak lenni. Nem mindig, csak rendszerint.
Mondjuk a PSG lehet ellenpélda, de kivétel csak erősíti a szabályt :)
a spanyol csapatok jelenleg a BL. megnyerését aligha tűzhetik ki reális célként. A Reált is láttuk a City ellen tavaly, azóta a helyzet szerintem mit sem változott.
Avatar
gránit
Entrenador del Barça
Hozzászólások: 2402
Csatlakozott: 2010.06.12. 08:55:53

2023.11.30. 15:11:01

LG írta:
2023.11.30. 13:52:13
A PL esetében azért vannak páran ilyenek, de néhány játékosnak is megvan az ellentábora az fb-n. Szeretni nem kell mindenkit, meg lehet kritizálni is, csak néha már feltuno, hogy valaki csak akkor kommentál, amikor kritizálni lehet, amikor meg dicsérni kéne, hallgat.
Persze, értem, amit mondasz. Ugyanezt a PL-lel kapcsolatban írtam le, hogy fordított esetben már a csapból is az folyna, hogy mekkora bohóc a spanyol liga. Bármikor kicsit alulteljesítenek a spanyolok önmagukhoz képest, már megkapják, hogy mekkora nulla a bajnokságuk, és bezzeg az angolok. Nem összehasonlíottam őket, csak létezik ez a dolog. Bennem azért van egy kis ellendrukkolás, ami igazából nem is az angol csapatok ellen szól (ők pont nem érdekelnek), hanem a hájp ellen. Kárörvendés is van bennem bőven, amikor kikapnak, de most még csak nem is erről volt szó, hanem arról, hogy ha a spanyolok állnának úgy, ahogy ők, már az ömlene mindenhonnan, hogy mekkora bohócok a spanyolok.

Amit Chino írt, annak az egyik magyarázata, hogy a spanyoloknál véleményem szerint erősebb az utánpótlás, ami ellensúlyozza a kisebb költségvetést.
Válasz küldése