Bajnokok Ligája & Európa Liga

Foci a Barçán kívül
PCsabi
aka Game90
Hozzászólások: 17048
Csatlakozott: 2006.06.20. 19:45:02
Tartózkodási hely: Vecsés/Budapest

2012.02.16. 18:50:05

noname írta:A meccs elején Walcott előtt nem egyszer adódott hatalmas terület, elment a 16os sarkáig, majd nem tudta mit csináljon, visszapasszolt. :roll: Amúgy Sczesny-t(tuti rosszul írom) hiába tartják nagy kapusnak. Robinho 2. gólja abszolút védhető lett volna. A másik oldalon ugyanazt Abbiati kivédte. :roll:

A Milan nem játszott olyan nagyot. Első gólnál védelmi hiba, Boatengről elfelejtkeztek, Robinho 2. gólja potya. Ibra tizije előtt nemértem minek kellett lerántani. Ritka nagy ostobaság volt. Robinho első góljánál is rejtély mit művel a védelem... :roll:

Jelenleg a Castle és a Chelsea is messze erősebb, de a Pool is alighanem neyer idén kupát és nem lepne meg ha egy Carling cup siker BL helyig repítené őket.
Walcott gyakorlatilag mindig ezt csinálja, egyszerűen ő túl buta a focihoz, cselezni pedig nem tud. Gyors, 10ből 3x normálisan beadja a labdát ill. 10ből 2x normálisan eltalálja a labdát, amiből gól születik. Aztán kb. ennyit tud Hamilton.

Szczesny :) Robinho 2. gólja szerintem is fogható lett volna egy kis szerencsével. De ez a meccs nem ő miatta ment el.

Ez zavar engem is, hogy a Milan nem is játszott olyan nagyot. Arsenal viszont nagyon gyenge volt. Sagna nem tudom, hogy mit gondolt Robinho 1. góljánál, mintha ólomlábakkal futott volna Ibra után, Koscielny - Vermaelen talán harmadjára játszott együtt ebben a szezonban, Gibbs meg 4 hónap után most játszott először tétmeccsen, rögtön kezdőként, Song december óta katasztrófa, mondjuk majdnem az összes meccset végigtolta ebben a szezonban, Ramsey - Arteta kioltja egymást, talán csak Rosicky tetszett egyedül. Játék képe alapján megérdemelt vereség volt, taktikailag és mentálisan megint csődöt mondott a csapat.

Eboué pedig megmondta a frankót twitteren, mindenben egyetértek vele:
Arsenal performance yesterday was a digrace. They boys should cover their face with their hands. They should refund all the arsenal Fans.
My Boss Wenger, Pls Boss. Listen to the people and bench useless players. Player with no passion & brain. It is time you boss. it is time.
Alex Ox. You are the brightest thing that ever came on the pitch. Good footballer, better than walcott. You run, dribble, shoot.
Van i respect you . there was just no supply from the blind midfield .. Yes..blind, No vision... cant pick out Van. what a shame.
Arteta, You need to do more. You can spend all the time looking after your hair, pls brother take charge or you might as well do a Cesc.
Ramsey needs to stop thinking he is Cesc. He is trying to hard. Mate, Just stick to what you know. Cant wait for Jack to be back. he is best
If Theo wants to Run, Let him go and run on the TreadMill... He hasnt paid back the investement wenger made in him. Am ashamed. sorry Theo.


Chelsea szerintem egyáltalán nem erősebb, mint a Senal, kb. ugyanazt tolják ebben a szezonban, mint mi, bárki ellen képesek botlani. Castle nekem nagy meglepetés, azt jósoltam, hogy január fele kipukkadnak majd. Liverpool-tól annyira nem félek.

Egyébként Capello-t szívesen látnám az Arsenal padján, ha megy Wenger (nem fog).
ozsimiki írta: RvP számomra most is bizonyította,h nem világklasszis, "csak" csupán klasszis, egy világklasszis számomra akkor is tud motor, és meghatározó lenni egy csapatban, ha körülötte mindenki tré. Abban nálam nem merül ki ez a fogalom,hogy a kapu előtti helyzeteket bevagdossa.
Ozsi, ne legyél már ennyire elfogult :) Van Persie Top5-ös csatár, world class. Végre nem sérült, meg is látszik a teljesítményén, PL-ben 25 meccsen 22 gól, 8 gólpassz, Arsenal 48 góljából 30-ban szerepet játszott, a gólok 62%-ában! Kiemelt rész meg fail, szinte mindenki tré mellette (Walcott egy futóbolond, Gervinho-nak nagy homloka van, de ész az nincs mögötte, Arteta jó-jó, de azért nem több, mint Everton-szint, Ramsey és Arshavin alibi), ő egyedül cipeli a csapatot a hátán, ha ő nem lenne, már az Európa Liga helyre sem lenne esélyünk. Talán akkor lehet őt motornak és meghatározó játékosnak mondani :)
A vezetőségnek be kéne számoltatni LE-t a sorozatban 2:0 után
kiengedett meccsekről - mégpedig írásban is, szóban is.
Ha bajnokok leszünk, akkor azt lehet mondani: van ilyen.
Ha nem, akkor azt kell mondani: ne legyen ilyen!
Avatar
Barcaman14
Director del Fútbol
Hozzászólások: 4373
Csatlakozott: 2008.04.15. 16:40:28
Tartózkodási hely: Debrecen

2012.02.16. 18:33:16

Előzetesen nem gondoltam volna hogy nyer a Milán, főleg nem ennyivel! :shock: Ez sajnos eldőlt, kár, és azért is hogy Henry valószínűleg utolsó meccsén részesült egy 4-esben! Sajnálom az ágyúsokat! :roll:

És ha már Boateng gólja, ez sem volt csúnya:
http://www.youtube.com/watch?v=QyVq_3GZ ... r_embedded#!

A Zenit-Benfica párharc még teljesen nyitott!

Ma:

Én is meglepődtem hogy a Story4 adja a MU meccset, de kihasználom a lehetőséget, jó meccsnek ígérkezik. Bár kérdés hogy mennyire veszi komolyan az EL-t a MU?! Hajrá Ajax!

A tippem hogy egyik manchesteri csapat sem fog ma nyerni!
Kép
„Ez a Barça ezzel a generációval értékesebbé teszi a labdarúgást, egyedülállóbb rangot ad neki." Josep Guardiola-GRÁCIES PEP!

Fc Barcelona ***-Més Que un Club-***
Avatar
shutterisland
Director del Fútbol
Hozzászólások: 4070
Csatlakozott: 2011.07.09. 22:54:27
Tartózkodási hely: bcs.

2012.02.16. 17:59:17

tényleg, azt is adják :D
bár azért az egész EL-ben leginkább az Mu-nak rossz a helyzete, mert ha megnyerik, akkor az "nem nagy szám" ha meg kihullanak (akár itt) akkor meg megy majd a sz.rdobálás, hogy az euroligához is gyengék :D
amúgy a bajnokság fontosabb lehet, szóval nem tudom milyen kezdő lesz ma.

a porto-cityt várom viszont a legjobban, a stoke-valencia pedig tényleg egy "kultursokk", most, hogy belegondolok a stoke játékosainak névsorába :D
Avatar
fcbarca0827
Director del Fútbol
Hozzászólások: 3238
Csatlakozott: 2007.08.30. 14:29:21
Tartózkodási hely: Sülysáp

2012.02.16. 17:20:58

shutterisland írta:ía digi és digi+ adja az AZ Alkmaar-Anderlecht, Porto-City, Stoke-Valencia, Lazio-AM meccseket :)
A Story4 meg az Ajax-Manchestert. Ritka pillanat lesz, mikor odakapcsolok. :D
KowalskymegaVega,Supernem,HollywoodUndead,Fish!
Hiperkarma,VadFruttik,EstiKornél,AWS
30Y,BagossyBrothersCompany,Useme,Elefánt
Avatar
barca99
Llegenda del Barça
Hozzászólások: 7307
Csatlakozott: 2006.07.19. 12:37:02

2012.02.16. 17:20:24

Én is azt néztem, hogy mennyi ígéretes meccs (jó csapatokkal) lesz ma. Szerencsére hazajöttem, így van Story4 is, az Ajax - MU-t is érdemes lesz követni.

Egyébként kár, hogy ennyi sérült van a Lazioban, én azt a párharcot várom ma a legjobban. A Valencia - Stoke City meg egy nagyon durva kultúrsokk.

Miki! Van manapság világklasszis csatár?
A hozzászólást 1 alkalommal szerkesztették, utoljára barca99 2012.02.16. 17:21:54-kor.
Avatar
shutterisland
Director del Fútbol
Hozzászólások: 4070
Csatlakozott: 2011.07.09. 22:54:27
Tartózkodási hely: bcs.

2012.02.16. 17:12:14

ííí, gyerekek, elég jó meccsek lesznek ma az euroligában :)

Kód: Egész kijelölése

 18:00	Lokomotiv Moscow	? - ?	Athletic Bilbao
 19:00	Ajax Amsterdam	? - ?	Manchester U.
 19:00	AZ Alkmaar	? - ?	Anderlecht
 19:00	Lazio	? - ?	Atletico Madrid
 19:00	Legia Warsaw	? - ?	Sporting Lisbon
 19:00	RB Salzburg	? - ?	Metalist Kharkiv
 19:00	Viktoria Plzen	? - ?	Schalke
 21:05	FC Porto	? - ?	Manchester C.
 21:05	Hannover	? - ?	Club Brugge
 21:05	Steaua Bucuresti	? - ?	FC Twente Enschede
 21:05	Stoke C.	? - ?	Valencia
 21:05	Trabzonspor	? - ?	PSV Eindhoven
 21:05	Udinese	? - ?	PAOK Saloniki
 21:05	Wisla Krakow	? - ?	Standard Liege
a digi és digi+ adja az AZ Alkmaar-Anderlecht, Porto-City, Stoke-Valencia, Lazio-AM meccseket :)
Avatar
bali 15
Director del Fútbol
Hozzászólások: 2541
Csatlakozott: 2008.06.05. 20:18:25

2012.02.16. 11:35:20

Szerintem is, Ozsi...

Régebben a csatárok mintha jobban kivették volna a részüket a mezőnymunkából. A minap a kezembe került egy DVD, Ronaldo 98-as VB-jét mutatja be, minden megmozdulását stb.
Amellett, hogy állandó veszélyt jelentett a kapura, remekül kiszolgálta a társait. Szerintem jelenleg, Messi ilyen.
Még Gabriel Batistuta is, aki amúgy a testi adottságait figyelembe véve a mai modelleknek felelne meg, de még ő is látványos dolgokat mutatott.
A játék annyira áttevődött a középpályára, hogy az is elég ha egy jó helyzetkihasználású ember van elől. Sőt az is elég ha egyedül van, mert csatárduót alkalmazni az ma már nem megengedhető.
Ronaldo-Romario, Batistuta-Caniggia. Ilyen kaliberű manapság már nem jöhetne össze...
Az argentinok még persze próbálkoztak vele. 2006-ban: Crespo-Tevez, mögöttük irányítóban Riquelme. 2010-ben: Higu-Tevez, mögöttük Messi. Be is fürödtek...
2002-ben Brazilok: Ronaldo-Rivaldo, mögöttük R10 :wink: :?
Avatar
ozsimiki
Adminisztrátor
Hozzászólások: 19561
Csatlakozott: 2005.11.29. 21:16:22
Tartózkodási hely: Zalakaros

2012.02.16. 10:55:10

Laci!

Bali valamelyeset megelőzött a válasszal, szerintem most már picit összetettebb a dolog, azokat a csatárokat, akik úgymond mezőnyben el szoktak tűnni,és csakis akkor tudnak megélni ha teljesen kiszolgálják őket, én nem tartom világklasszisnak. Persze ha eme feladatukat jól látják el,és termelik a gólokat, akkor klasszisok, mint RVP, de világklasszis szót azokra mondanám rá, akik mezőnyben is jobban kiveszik a részüket, ha kell akkor ők osztogatnak, visszalépnek ha szükséges, és a többi és a többi...

Még Rooney-ra se mondanám rá,h világklasszis, pedig ha megnézed, jóval több mindenre alkalmas mint RVP, hátrébb is klasszis, csatárnak is az, sokoldalúbb. Vagy akár Ibra, (igaz itt nem bizonyított nagyon sokat), ha olyan csapatban van ami fekszik neki, látható, hogy nem az a kifejezett befejező csatár, de ott is hozza a klasszis szintet, meg hátrébb is.

Nekem RVP sótlan, ez van. Idén szép számmal szerzi a gólokat, de láthattunk már kisebb csapatok csatáraitól is kiugró idényt,amikor Defou (lehet elírtam) és hasonlók zártak nagyon sok góllal, mögöttük sem egy Barca középpálya volt.

Nem lenézem a hollandot, csak túlzásnak tartom,h Ő világklasszis lenne, azért mert ebből a szerencsétlen csapatból kimagaslik, még nem lesz vki világklasszis.
Kép
"Ha megfelelő a motivációd, az akadály mint olyan, nem létezik" M.O.
"Arra van a legnagyobb szükségem, hogy szükség legyen rám" M.O.
Avatar
bali 15
Director del Fútbol
Hozzászólások: 2541
Csatlakozott: 2008.06.05. 20:18:25

2012.02.16. 10:41:05

Mostmár érdekelne, hogy szerinted vannak-e manapság világklasszis csatárok.
A mai trendek miatt a csatár poszton nemigen lehet manapság világklasszis.
Ahogy te mondtad csak klasszis.
Azért mert egy mai csatárnak csak annyi a dolga, hogy legyen 2 méter magas és elég érzéke ahogy, hogy beletegye a lábát a lövésbe, hogy bepattanjon a kapuba. Nem mondom, hogy mindenki ilyen. De ez az ideál.
Régen a szép megmozdulásokat mindig a csatároktól vártuk.
De mostanság csak X lábú szélsőkből áll a játék...
Avatar
barca99
Llegenda del Barça
Hozzászólások: 7307
Csatlakozott: 2006.07.19. 12:37:02

2012.02.16. 10:18:02

ozsimiki írta:RvP számomra most is bizonyította,h nem világklasszis, "csak" csupán klasszis, egy világklasszis számomra akkor is tud motor, és meghatározó lenni egy csapatban, ha körülötte mindenki tré. Abban nálam nem merül ki ez a fogalom,hogy a kapu előtti helyzeteket bevagdossa.
De érted, ez a f.aszi hozza CR és Messi gólmutatóit, az angoloknál. Remseyvel vagy Rosickyvel a háta mögött.

Ez most nekem kb. olyan, mint amikor azt mondják Xavi alibi passzokkal operál. Persze, ha nem mozog a csapat nyilván nem fogja elszórni a labdát. Ha RvP nem kap labdát (csatárként), akkor mit csináljon? Menjen vissza a félpályáig, és szlalomozzon be a kapuba, hogy világklasszis legyen? :)

Mostmár érdekelne, hogy szerinted vannak-e manapság világklasszis csatárok.
Avatar
ozsimiki
Adminisztrátor
Hozzászólások: 19561
Csatlakozott: 2005.11.29. 21:16:22
Tartózkodási hely: Zalakaros

2012.02.16. 10:13:21

messideco írta:oszi: nem nézted a meccset, gondolom.
Alig volt támadás, elképzelés semmi, így kivitelezés sem lehetett. Henryt sajnnálom nagyon, hogy ilyen zakóval kell visszatérjen az USA-ba...

OFF: a fantasztikus négyesben még a Real és a Bayern van? :D
Pont ez az Előd :wink: nekem az nem világklasszis aki csak akkor tud élni, ha a fentiek megtörténnek.

Néztem a meccset, ezért írtam amit. RvP egy sima klasszis, amikor kiszolgálják, van több fantázia, akkor berúgja amit be kell, jól játszik, amikor nem, akkor kb észrevehetetlen. Ezért nem világklasszis.

Off: Igen.
Kép
"Ha megfelelő a motivációd, az akadály mint olyan, nem létezik" M.O.
"Arra van a legnagyobb szükségem, hogy szükség legyen rám" M.O.
Avatar
messideco
Presidente del Barça
Hozzászólások: 12235
Csatlakozott: 2008.07.08. 16:49:07

2012.02.16. 09:52:47

oszi: nem nézted a meccset, gondolom.
Alig volt támadás, elképzelés semmi, így kivitelezés sem lehetett. Henryt sajnnálom nagyon, hogy ilyen zakóval kell visszatérjen az USA-ba...

OFF: a fantasztikus négyesben még a Real és a Bayern van? :D
"And my heart will leave you never."
Avatar
ozsimiki
Adminisztrátor
Hozzászólások: 19561
Csatlakozott: 2005.11.29. 21:16:22
Tartózkodási hely: Zalakaros

2012.02.16. 09:40:16

Sajnálom, hogy idén nem Mi verjük ki az Arsenalt :( :D

Számomra a 4 legutáltabb csapat közül kettő játszott a tegnapi "rangadón", így tulképp édesmind1 volt az eredmény, azért ez a 4-0 meglepő.

RvP számomra most is bizonyította,h nem világklasszis, "csak" csupán klasszis, egy világklasszis számomra akkor is tud motor, és meghatározó lenni egy csapatban, ha körülötte mindenki tré. Abban nálam nem merül ki ez a fogalom,hogy a kapu előtti helyzeteket bevagdossa.
Kép
"Ha megfelelő a motivációd, az akadály mint olyan, nem létezik" M.O.
"Arra van a legnagyobb szükségem, hogy szükség legyen rám" M.O.
Avatar
noname
Llegenda del Barça
Hozzászólások: 8245
Csatlakozott: 2006.03.19. 18:39:34
Tartózkodási hely: Margitta/Kolozsvár

2012.02.16. 09:31:14

Rémesen megverték az Arsenalt. Pedig meccs előtt vmire olyasmire számítottam, mint tavaly a Milan-Spurson. Az Arsenal idén jelentős mértékben épít az erős széljátékra, márpedig a Milant pont ott a legkönnyebb megfogni, de talán ha Walcott IQ-ja nem tartana erősen a nulla fele, más lett volna a meccs. Az Arsenal jelenlegi játékosai nem jók erre a szintre. A meccs elején Walcott előtt nem egyszer adódott hatalmas terület, elment a 16os sarkáig, majd nem tudta mit csináljon, visszapasszolt. :roll: Az egyetlen Arsenal helyzetet Henry és van Persie hozták össze. Amúgy Sczesny-t(tuti rosszul írom) hiába tartják nagy kapusnak. Robinho 2. gólja abszolút védhető lett volna. A másik oldalon ugyanazt Abbiati kivédte. :roll:
Rossz volt a taktika is. Walcott és Ox is végig kellett volna játssza a meccset, a sebességük sokat érhetett volna. Henry is simán kezdhetett volna. Bár már lassú, de még van Persiet leszámítva így is sokkal vesézlyesebb volt, mint bárki más.
A Milan nem játszott olyan nagyot. Első gólnál védelmi hiba, Boatengről elfelejtkeztek, Robinho 2. gólja potya. Ibra tizije előtt nemértem minek kellett lerántani. Ritka nagy ostobaság volt. Robinho első góljánál is rejtély mit művel a védelem... :roll:

Ritka gyenge ez az Arsenal. Pont abban jók, amiben az ellenfél gyenge, erre 4-0. :lol: A bajnokságban is nem látok semmi esélyt a BL-helyezésre. Jelenleg a Castle és a Chelsea is messze erősebb, de a Pool is alighanem neyer idén kupát és nem lepne meg ha egy Carling cup siker BL helyig repítené őket.
A Fifa egy szégyen
Avatar
messideco
Presidente del Barça
Hozzászólások: 12235
Csatlakozott: 2008.07.08. 16:49:07

2012.02.16. 09:15:13

És még Rosicky is jól játszott+ csereként ott volt Eduardo.
Wenger nem mondott le, pedig reggel erre a címre szerettem volna ébredni :?
"And my heart will leave you never."
PCsabi
aka Game90
Hozzászólások: 17048
Csatlakozott: 2006.06.20. 19:45:02
Tartózkodási hely: Vecsés/Budapest

2012.02.15. 23:13:01

Fantasztikus meccs volt, a nagyon szimpatikus Ibra - Robinho kettős kivégzett minket. A meccs előtt nagyon nem volt a képben egy ekkora kiütés, de a srácok összehozták ezt is. Wenger egy döntetlenért jött Milánóba, de nagyon benézte ezt a 4-5-1-et, van Persie-nek volt 2 lövése és 1 fejese, azon kívül semmi. Ciki, na.

Marad az FA-kupa és a 4. hely, remélem a visszavágón a B-csapat játszik majd. Amúgy lesznek vagy 30ezren az Emirates-ben...

Emlékszem, 2008-ban 2-0-ra vertük a Milan-t a San Siro-ban Fabregas-szal, Hleb-bel, Flamini-vel, Adebayor-ral, most meg Ramsey-k és Walcott-ok futkároznak Senal mezben...
A vezetőségnek be kéne számoltatni LE-t a sorozatban 2:0 után
kiengedett meccsekről - mégpedig írásban is, szóban is.
Ha bajnokok leszünk, akkor azt lehet mondani: van ilyen.
Ha nem, akkor azt kell mondani: ne legyen ilyen!
Avatar
messideco
Presidente del Barça
Hozzászólások: 12235
Csatlakozott: 2008.07.08. 16:49:07

2012.02.15. 22:56:44

Ez tökéletes példája volt a rossz meccsnek.
Wenger most már nagyon mondjon le, és vigye a fél csapatot...
Sebaj, egy kupával kevesebb lesz. Go Gunners!
"And my heart will leave you never."
Gyurinho
Capitá del Barça
Hozzászólások: 863
Csatlakozott: 2008.07.18. 11:06:00
Tartózkodási hely: Budapest

2012.02.15. 22:52:09

http://gol.blog.nepsport.hu/archives/20 ... ombagolra/ egy állat ez a pali , idén mekkora bombákat lő már?! :o
Sanama
Llegenda del Barça
Hozzászólások: 8028
Csatlakozott: 2008.08.16. 11:49:04

2012.02.15. 22:50:58

sjd írta:Arsenal nem tudom, hogy mit akart ilyen ötlettelen játékkal. Tényleg nem érdemlik meg, hogy jövőre a BL-ben játsszanak, elég ha csak a Tottenham tavalyi teljesítményével összehasonlítjuk az övéket...

Egyébként kíváncsi lennék erre a Milanra a Real ellen
Ibra vágnak Jose szeme közé 4et, és továbbmenne a Milan :D
Avatar
sjd
Llegenda del Barça
Hozzászólások: 6400
Csatlakozott: 2007.07.09. 08:55:57

2012.02.15. 22:43:42

Arsenal nem tudom, hogy mit akart ilyen ötlettelen játékkal. Tényleg nem érdemlik meg, hogy jövőre a BL-ben játsszanak, elég ha csak a Tottenham tavalyi teljesítményével összehasonlítjuk az övéket...

Egyébként kíváncsi lennék erre a Milanra a Real ellen
Avatar
#David Villa#
Capitá del Barça
Hozzászólások: 886
Csatlakozott: 2011.03.17. 18:29:46

2012.02.15. 22:43:00

A látottak alapján nem tudom mit gondoljak a Milánról. Okés, hogy az Arsenal is gyenge volt, de a mi játékunk sem volt olyan meggyőző ellenük. Még a végén nevető harmadikként megnyerik a BL-t. :D
Drigo
Eurobarca Staff
Hozzászólások: 5459
Csatlakozott: 2005.09.07. 15:26:51
Tartózkodási hely: Felsőörs

2012.02.15. 22:41:47

Azért a Premier League-t idén erőteljesen beárazza Európa. Az első kettő már a futottak még kupában van, az Arsenal gyakorlatilag out, a Chelseanek sem jósolok nagy jövőt.
http://www.ZALNER.eu" target="_blank
Avatar
Deus
Boixos Nois
Hozzászólások: 10028
Csatlakozott: 2006.07.16. 22:58:29
Tartózkodási hely: Valhalla

2012.02.15. 22:31:12

Azért az a Henry sarkazós+esernyős passza nem volt gyenge... kár hogy azt a kapáslövést kihagyta Persie...
KépKép
socio66

2012.02.15. 22:28:21

akkor idén nem lesz arsenal elleni csörténk.
szinte már hiányozni fog.
:)
Pavel
Entrenador del Barça
Hozzászólások: 1688
Csatlakozott: 2006.05.23. 20:57:21
Tartózkodási hely: Budapest

2012.02.15. 22:26:17

Vége az Arzenal elbúcsúzott.
Válasz küldése