Bajnokok Ligája & Európa Liga

Foci a Barçán kívül
Editke
Barça B
Hozzászólások: 41
Csatlakozott: 2012.04.01. 19:18:58

2019.03.13. 12:24:00

Be vagyok tojva az esti meccs miatt....Remélem a csapat rámcáfol és a megfelelő hozzáállással, - nem lenézve az ellenfelet - lépnek pályára. Elképesztő a CR. hype az NSO-nál....
Avatar
MichaaBee
Llegenda del Barça
Hozzászólások: 5726
Csatlakozott: 2007.11.09. 15:12:26

2019.03.13. 12:16:14

pep71 írta:mi fogja eldönteni, hogy az elődöntőkben melyik csapatok kezdik majd otthon a párharcokat?
tudom, hogy ágak lesznek sorsolva, azért kérdezem :D
Ugyanúgy sorsolás, mint eddig, csak most egyszerre kisorsolnak mindent és nem körönként újra.
H a t t r i c k
NBA Fantasy: EuroBarca League 2013: #1
EuroBarca Keeper League 2014, 2018, 2020: #2
Avatar
Feast4
Director del Fútbol
Hozzászólások: 3542
Csatlakozott: 2014.05.01. 21:54:54

2019.03.13. 12:06:22

Chino írta: Ezt amúgy nagyon adom. Nyilván most mindenki Cr-től ájulgat de Bernardeschi legalább annyira kellett, mint a portugál.
Szerintem játékba többet tett hozzá, mint bárki a Tico szerintem pont Bernardeschit nem tudta tartani, a kiskancsótól meg nagyon tele volt a pelus.
Kép
Avatar
Chino
Llegenda del Barça
Hozzászólások: 7417
Csatlakozott: 2009.05.07. 12:32:57
Tartózkodási hely: Debrecen

2019.03.13. 11:54:39

csababarca írta:
Amúgy Cé három gólja mellett az a Bernardeschi gyerek nagyot ment, ő hozta az 1v1-eket, megindulásokat, bontott a kp-n rendesen. többi az nullás liszt, a mai Atletico ellen ez bőven elegendő volt.


ui.: én sem találom szépnek ezt az ívelgetős foxócit, de látható az elmúlt évekből, hogy eredményes, főleg ha van egy Ronaldod.Innentől kezdve, minek joga bonitózzanak? elkezdenek itt gurigázni, akkor kiesnek.
Ezt amúgy nagyon adom. Nyilván most mindenki Cr-től ájulgat de Bernardeschi legalább annyira kellett, mint a portugál.
Ebben a vereségben Simeone, de úgy en bloc az összes játékos benne volt. Az első perctől kezdve úgy játszottak mintha már csak a hosszabbítást kellene kibírniuk. Eszükbe sem jutott, hogy legalább egy gólt berámoljanak, amivel jó eséllyel lezárhatták volna a továbbjutást. Így méginkább vérszemet kapott a Juve. Azt a tizenegyest meg megcsinálni... Most komolyan milyen amatőrnek kell lenni ahhoz, hogy hátulról két kézzel lökjön az ember valakit a tizenhatoson belül. Ilyen látványos esetet még a bíró sem néz el, nemhogy a VAR.

Nekem igazából mindegy volt ki jut tovább, egyformán antipatikus mind a két klub és lehet mondani, hogy baromi gyenge volt az Atletico, nem tükrözte ez az igazi erejét. Kőkemény ellenfelek tudnak ők is lenni, szóval nem gyengült ezzel akkorát a BL-mezőny. A Juve pedig hozott egy nagy meccset, amihez asszisztáltak a spanyolok, de sem a csoportmeccseken sem az odavágón nem voltak annyira meggyőzőek, mint amennyire most be vannak állítva.
Forca Barca!!!!
pep71
Entrenador del Barça
Hozzászólások: 1102
Csatlakozott: 2011.08.30. 00:28:51

2019.03.13. 11:48:43

mi fogja eldönteni, hogy az elődöntőkben melyik csapatok kezdik majd otthon a párharcokat?
tudom, hogy ágak lesznek sorsolva, azért kérdezem :D
Avatar
Feast4
Director del Fútbol
Hozzászólások: 3542
Csatlakozott: 2014.05.01. 21:54:54

2019.03.13. 11:11:59

Az igazság az, hogy tegnap kijött egy csapat akkor lesz klasszis, ha van benne egy olyan játékos mint a kiskancsó vagy Messi. Nem véletlen az, hogy az utóbbi 10-15 év legeredményesebb csapata a Barca és a Real. Döntő helyzetbe ezek a játékosok nem törnek meg, nem remegnek meg, amikor a legjobban ég a ház akkor tudják a hátukra venni az egészet és onnan is fordítani. Ez különbözteti meg őket a klasszistól. Ők ennél egy fokkal fentebb állnak, a kiskancsó is meg Messi is ebben több, más más okból de ezért zsenik. Ha a cunci nincs tegnap a Juve 1-0 vagy ha a Ticonak szerencséje vagy 1-1-el kiesik.

Neymar(amióta "egyedül van" döntő helyzetben sose tudott nagy lenni), Griezmann (a hűséges klubbszinten örök vesztes), Higuaín (döntő helyzetbe mindig bevideózok argentin csodacsatár vagyok), Dybala( az életbe nem fog túllépni a saját árnyékán), Lewandowski (egy két igazán nagy meccs, de amúgy a német király elnyomhatatlan csatára, aki sterilen ugyanazt hozza évek óta semmi extra), Lukaku (a világ szerintem legjobb palánkja, aki játékban 0 de ha sokat rúgdosod rá a labdát előbb utóbb bepattan), Benzema (a közepes kisiparos), de szerintem Agüero( a Cityben az egyik lagnagyobb támogatással a háta mögött) és a mi Lajosunk (aki olyan kiszámíthatatlan, hogy néha saját magát is átvágja ha nagy formáját éli) nem csak elsősorban a képességbeli különbség miatt nem voltak, vagy nem lesznek képesek soha olyan szintre elérni mint ők, hanem azért mert fejben nincs meg bennük ez a zseniség. Az igazán kiélezett helyzetben, amikor a csapatnak sem áll a zászló nem tudnak odaállni és vinni az egészet.

Nyilván a kiskancsónak és Messinek is volt olyan, hogy nem ment de akkor is bármikor bennük volt a veszély és oka van annak hogy azt az évi 40-50 gólt ez a két ember tudta megrúgni évek óta stabilan konverszen és nem más. És oka van annak, hogy rajtuk kívül ilyen szintű húzóemberré más játékos max csak 1-2 évre tudott válni , ők meg már lassan 15 éve ugyanazok a vérprofi nyerőemberek.


Szerintem a Juve pont a kiskancsó végtelen akaratával és zseniségével volt tegnap több, igaz kellett hozzá a Tico szerencsétlensége is (nem is értem mit gondoltak) elvégre totál kapura veszélytelenek voltak végig, bár igaz az ő játékukkal még akár ez is elég szokott néha lenni egy oda-vissza vágós párharcban.

A másik az szerintem ez egy olyan lökés volt most a Juvénak, hogy olyan érzésem van a címért őket kell majd megverni, mert szerintem most játékban is fejben is önbizalomban is minden összeállt.
Kép
drobika
Entrenador del Barça
Hozzászólások: 1412
Csatlakozott: 2017.10.12. 11:54:08
Tartózkodási hely: Pécs

2019.03.13. 10:43:27

Kell ma nekünk két gól. Ennyi elég lesz, de kevesebb szerintem nem. Hajtanunk kell a kettőre, mert 1 nem elég, mert ha tíz perccel a vége előtt kapunk egy pofont, akkor vége lehet.

A Lyon szeretné megszerezni azt a gólt, nem fognak 10 emberrel védekezni. Talán ez könnyebbé teheti a dolgokat. Nem lesz egyszerű meccs.
lesliejr12
Jugador del Barça
Hozzászólások: 229
Csatlakozott: 2009.03.01. 21:53:00

2019.03.13. 10:24:17

Nagyot ment a Juve, de az AtMa-n azt éreztem amit rajtunk tavaly a Róma ellen, hogy 2-0ról baj nem lehet, egy gólt úgyis találnak valahol, 4et meg nem kapnak.
Megették, Juve kapujára nem is voltak veszélyesek.
Avatar
MessiNeymarSuarez
Presidente del Barça
Hozzászólások: 10105
Csatlakozott: 2014.10.18. 14:14:18
Tartózkodási hely: Budapest

2019.03.13. 09:33:36

Lehet szidni a beívelgetős fociját a Juventusnak, de sajnos az a helyzet hogy mi meg kapu előtt passzolgatva, esetleg teljesen uralva a meccset játszottunk volna egy 0-0-t/2-1-et/1-1-et és kiestünk volna a fenébe, mert nem jövünk rá hogy ha nem ment 650-edjére is a 16-osnál 8 passz mert valaki belelépett, akkor 651-edjére sem fog menni.
Megjegyzem, a 2-1-es odavágón 2016-ban mindkét gólunkat beívelésből rúgtuk ellenük.

Lehet hogy egyénileg nagyon messze vannak a fent említett csapatoktól, de küzdésben tegnap jelesek voltak, csapatként nagyon oda tették magukat, minden labdáért küzdöttek, és a legfontosabb hogy hittek benne, már az odavágó lefújása óta az ment, hogy majd otthon lehetséges a fordítás, és sikerült is.
Persze ehhez kellett egy játszani nem akaró, első perctől időthúzó, először elbízott, majd utána teljesen betojt Atletico, mint ahogy ellenünk is kellett hogy a PSG úgy jöjjön ki ahogy a 6-1-es meccsen.

Kicsit ijesztő amúgy, hogy mi vagyunk az utolsó spanyol csapat a BL-ben a nyolcaddöntő végére, ilyen sem mostanában volt :D
Nagyon tovább kellene ma jutni, remélem vért isznak Messiék
Avatar
Sinya22
Director del Fútbol
Hozzászólások: 3313
Csatlakozott: 2017.08.21. 17:40:25

2019.03.13. 09:32:45

Le a kalappal a Juve és Ronaldo előtt,én a meccs előtt nem sokat adtam volna erre,a nagyobb baj,hogy az Atletico is osztotta ezt a véleményt. Igazából 1-0 után biztos voltam benne,hogy hasonló vége lesz,ha át is lépték a térfelet a spanyolok,csak az időt húzták. Az ilyenek essenek is ki,mi is megérdemeltük tavaly,hogy elmentünk és letettünk egy nagy semmit,ők is. A juve(ahogy mindenki) verhető,de Ronaldoval nem csak gólokat kaptak,hanem motiváltabbak is lettek,és az többet ér sokszor,mint hogy kinek jobb a kerete amúgy.
Ma meg remélem azért Messi is megvillan a továbbjutásunk mellé,utóbbi 3 meccsen amúgy is spórolt kicsit(szerintem) :D
Avatar
Cestus
Director del Fútbol
Hozzászólások: 3423
Csatlakozott: 2017.03.10. 19:23:04

2019.03.13. 07:33:18

Kovbal88 írta:És pont a küzdés az ami leginkább hiányzik a csapatból.
Ne mondjuk már. :D
"It is what it is."

- Ernesto Valverde, 2019, közvetlenül az anfieldi vereség után.
lesliejr12
Jugador del Barça
Hozzászólások: 229
Csatlakozott: 2009.03.01. 21:53:00

2019.03.13. 07:31:49

Pár hete a Solari féle Real a Wanda-ban nyert 3-1-re. Az idei Atlético-ban benne van a fagyás, tegnap a Juve kapu teljes biztonságban volt. Talán azt gondolták, hogy kihúzzák 2 gólos előnyről.
Ronaldo pedig Ronaldo, nincs ezen mit szépíteni, a Real is ezért volt sikeres. Sosem játszottak lehengerlően, de győztesek voltak és Roncinak helyzet sem kell, hogy döntsön. Megérdemelten mentek tovább.
Kovbal88
Entrenador del Barça
Hozzászólások: 2182
Csatlakozott: 2013.07.17. 16:50:38

2019.03.13. 07:26:02

Messias2 írta:Nagyon remélem, hogy megkapjuk a Juvet. Helyre kell tennk Roncit.
Ahhoz előbb még tovább kell jutnunk. Plusz tudomásul venni, hogy nem olyan focit játszunk egy ideje, amivel bárkit simán kiütünk. Idén, ha akarunk valamit a BL-ből az csak vért izzadva lehetséges. És pont a küzdés az ami leginkább hiányzik a csapatból.
Avatar
P.U.Y.O.L.
Director del Fútbol
Hozzászólások: 2814
Csatlakozott: 2010.01.22. 10:47:15
Tartózkodási hely: Irgumburg

2019.03.13. 06:58:15

Egyre durvább fordítások vannak. A Real mondjuk benne volt a pakliban, arra fogadni is mertem. A PSG meglepett, bár nem először játszák már ezt el, de ez a tegnapi...
Ráadásul a játék képe alapján sima volt a Juve továbbjutása, pedik semmi esélyt nem láttam rá. Bernardeschi megvett kilóra. Ronaldo pedig továbbra sem csak a gólokat szállítja. Sokat megélt rutinos játékos, aki valószínűleg erősen benne volt már meccs előtt is abban, hogy a Juve elhitte, hogy továbbjuthat. Gratula nekik.
Avatar
Rivaldo11
Llegenda del Barça
Hozzászólások: 8005
Csatlakozott: 2006.08.22. 11:44:15
Tartózkodási hely: Budapest

2019.03.13. 06:40:22

Ha lenyomom a torkomon az undort, ami a ... önelégült feje láttán elkap, azt gondolom, ez jobb nekünk így. Összekerülni az atleticoval később, netán döntőzni velük a wandában...kemény lett volna.
Ronaldo mezőnyben ugyanaz a duplanulla, mint eddig, viszont kapu elé érkezni továbbra sem felejtett el, ezt bizonyította megint.
Rivaldo-A Legnagyobb.
Avatar
miro.
Entrenador del Barça
Hozzászólások: 1402
Csatlakozott: 2017.03.08. 17:57:31

2019.03.13. 05:00:18

A csak elol allo Ronaldo megmutatta megint hogy tud vezet lenni.
Le a kalappal elottuk,de foleg a portugal elott.
Nekem sose volt kedvencem,de megmutatja kokemenyen hogy mennyire fontos volt nalunk.
A Juve nelkule nem lenne a negyeddontoben..Ezert hoztak,es teszi a dolgat. A bajnoksagban is hozza a golokat a derbiken.
" Ha valaki három órát áldoz arra az életéből hogy megnézzen a tv-ben,akkor kötelességem a legjobbat nyújtani. Mindvégig a legjobbat. " - Michael Jordan


rmcf
ALEXDP
Capitá del Barça
Hozzászólások: 583
Csatlakozott: 2008.08.18. 11:37:11

2019.03.13. 00:52:38

Ma a Juve igenis olyan focit játszott, ami ütőképes lehet bárki ellen!
Nem igazán volt esélye Atma-nak, és itt ki kell emelni Allegri szerepét is, mert ma lemeccselte Simeone-t.
Ronaldo meg... A Juve kb ugyanazt csinálta , amit a Madrid is, rá hegyezi ki a játékot, kíméli ősszel, és az a terv, hogy tavasszal majd beindul. És ez most bejött.
Ja, és a MoM ugyanannyira Bernardeschi , mint Ronaldo.
Ennyire dominánsan azért az Atma-t ritkán verik meg.
Szerintem ez élvezhető, és minőségi foci volt.
Avatar
Messias2
Director del Fútbol
Hozzászólások: 2865
Csatlakozott: 2015.06.25. 16:10:25

2019.03.12. 23:39:54

Jogos. Magas szintűvel egyetértek, persze. De talán ez el is várható az olasz bajnoktól. Atleti volt itt rémisztően gyenge, valljuk be.
TS-Alba-Araujo-Koundé-Azpi-Busi-De Jong-Pedri-Dembélé-Lewa-Fati
markionni
Capitá del Barça
Hozzászólások: 507
Csatlakozott: 2016.12.12. 12:28:14

2019.03.12. 23:23:47

Messias2 írta:
markionni írta:Hihetetlen hogy valaki képes ebbe a mai Juvébe belekötni.
Neked hihetetlen max. Nagyon messze volt ez a csúcsfocitól.
Csúcsfoci mondjuk a 11-es BL döntő a Barcától, vagy a 12/13as Bayern menetéles.
Én magas minőségű élfutballt írtam, te meg csúcsfocit. Más árnyalata van a két kifejezésnek.
LG
Az Év fórumozója 2016
Hozzászólások: 21169
Csatlakozott: 2004.12.17. 21:03:01

2019.03.12. 23:22:43

Messias2 írta:
markionni írta:Hihetetlen hogy valaki képes ebbe a mai Juvébe belekötni.
Neked hihetetlen max. Nagyon messze volt ez a csúcsfocitól.
Csúcsfoci mondjuk a 11-es BL döntő a Barcától, vagy a 12/13as Bayern menetéles.
Nem is azt mondta, hogy csúcsfoci volt. :roll:
Avatar
csababarca
Az Év Fórumozója - 2021
Hozzászólások: 15449
Csatlakozott: 2005.10.03. 21:19:38
Tartózkodási hely: Dabas

2019.03.12. 23:21:35

markionni írta: Itt ma 90 perces presszing volt, és emellett még borzasztó labdabiztosak is voltak. Én ilyet a presszing királyától, Klopp Liverpooljától se láttam még ilyen magas szinten. Az másik lapra tartozik hogy ezek a Juve játékosok milyen játékra képesek egyénileg.
a presszing magas minőségű volt, ezen nincs vita, labdabiztosak is voltak ez is oké.
ezeket adom.

de ha az összképet nézem, akkor más a helyzet, az én szememben.
tökéletesen végrehajtották amit kell.

mellesleg én nem vitatom a továbbjutásukat, félreértés ne essék, abszolút megérdemelték, mert sokkal jobban akarták ezt többek között. látszott a meccs első perceitől kezdve.
nem tudok belekötni a mai produktumukba amellett, hogy a magas szintű élfutball megfogalmazást vitatom.

csatlakozom recreahoz, egyszer érném meg, hogy így pörgünk 90 percen keresztül, és hajtjuk az ellenfelet.
A hozzászólást 1 alkalommal szerkesztették, utoljára csababarca 2019.03.12. 23:23:51-kor.
"Amikor nézzük Őt, akkor értsük meg ez egy sajátos játékos akit látunk, ez totálisan egyedi. Háromszor verte meg úgy Gvardiolt, hogy az magasabb, erősebb, gyorsabb, fiatalabb, energetikusabb. Ezt írd már le nekem számokkal. Ez mutatja azt, hogy micsoda valójában a futball."
Avatar
Messias2
Director del Fútbol
Hozzászólások: 2865
Csatlakozott: 2015.06.25. 16:10:25

2019.03.12. 23:17:52

markionni írta:Hihetetlen hogy valaki képes ebbe a mai Juvébe belekötni.
Neked hihetetlen max. Nagyon messze volt ez a csúcsfocitól.
Csúcsfoci mondjuk a 11-es BL döntő a Barcától, vagy a 12/13as Bayern menetéles.
TS-Alba-Araujo-Koundé-Azpi-Busi-De Jong-Pedri-Dembélé-Lewa-Fati
Avatar
recrea
Llegenda del Barça
Hozzászólások: 6727
Csatlakozott: 2004.12.24. 23:38:21

2019.03.12. 23:17:07

MatyiG írta:
recrea írta:Tehát a mai Juvét fociölésnek nevezed? Ha igen, remélem, h részeg vagy.

Amúgy mit lovagoltok a beadásokon? Senkinek nem tűnt még fel, h a focihoz tartozik? Vagy h a széleken lehet megbontani egy védelmet? Vagy eredményesebb/szebb/okosabb, amikor tömjük Messit 20 méteren középen? Nagyon mélyen vagytok az erdőben.
A Juvéét nem, a Ticóét igen, és az odavágó szintén ilyen volt, hogy csak az egyik csapat akart focizni a meccsen bizonyos időszakokban. Nem volt valami szép párharc szerintem.

Nincs baj a beadásokkal, de én kiábrándítónak tartom, ha egy csapat csak erre épít, és máshogy nem képesek megbontani a védelmet.
Ez eleg nagy ferdítés. Egyrészt mindegyik csapat annyira focizik, amennyire a másik csapat hagyja (lásd Romában), ennek a Ticonak esélye sem volt ma focizni. Ezek alapján számtalan meccs van, amikor mi sem akarunk focizni, mert sétálgatunk, imitáljuk a focit...egyszer látnám csak, h így tolunk végig 90 percet, mint ma a Juve.

Én nem sok Juve meccset láttam idén, de nyugtasson meg valaki, h nemcsak beadásból rúgtak gólt idén. 3 éve minket meg beadások nélkül vertek agyon Torinóban. Megnézem azt a csapatot, aki a tökig beálló Ticonak 3 gólt lő. És a legszebb, ha most kezdődne a meccs, ezek akkor is bucira vernék őket.
markionni
Capitá del Barça
Hozzászólások: 507
Csatlakozott: 2016.12.12. 12:28:14

2019.03.12. 23:16:27

csababarca írta:
markionni írta: +1, igazi magas minőségű európai élfutball volt. Ilyen ez amikor a minőség párosul az eredménnyel és egyik sem megy a másik rovására. Hihetetlen hogy valaki képes ebbe a mai Juvébe belekötni.

magas minőségtől messze volt, bár kinek mi számít annak.
a juve tökéletes meccset játszott a kp-n, az volt a kulcs.
védelmüknek így semmi dolga nem volt, Cé meg betette a gólokat ahogy kell.

hibátlan meccset nyomtak, de magas minőségtől messze volt ez.

Amúgy Cé három gólja mellett az a Bernardeschi gyerek nagyot ment, ő hozta az 1v1-eket, megindulásokat, bontott a kp-n rendesen. többi az nullás liszt, a mai Atletico ellen ez bőven elegendő volt.
Itt ma 90 perces presszing volt, és emellett még borzasztó labdabiztosak is voltak. Én ilyet a presszing királyától, Klopp Liverpooljától se láttam még ilyen magas szinten. Az másik lapra tartozik hogy ezek a Juve játékosok milyen játékra képesek egyénileg.
Avatar
csababarca
Az Év Fórumozója - 2021
Hozzászólások: 15449
Csatlakozott: 2005.10.03. 21:19:38
Tartózkodási hely: Dabas

2019.03.12. 23:13:30

markionni írta: +1, igazi magas minőségű európai élfutball volt. Ilyen ez amikor a minőség párosul az eredménnyel és egyik sem megy a másik rovására. Hihetetlen hogy valaki képes ebbe a mai Juvébe belekötni.

magas minőségtől messze volt, bár kinek mi számít annak.
a juve tökéletes meccset játszott a kp-n, az volt a kulcs.
védelmüknek így semmi dolga nem volt, Cé meg betette a gólokat ahogy kell.

hibátlan meccset nyomtak, de magas minőségtől messze volt ez.

Amúgy Cé három gólja mellett az a Bernardeschi gyerek nagyot ment, ő hozta az 1v1-eket, megindulásokat, bontott a kp-n rendesen. többi az nullás liszt, a mai Atletico ellen ez bőven elegendő volt.


ui.: én sem találom szépnek ezt az ívelgetős foxócit, de látható az elmúlt évekből, hogy eredményes, főleg ha van egy Ronaldod.Innentől kezdve, minek joga bonitózzanak? elkezdenek itt gurigázni, akkor kiesnek.
A hozzászólást 1 alkalommal szerkesztették, utoljára csababarca 2019.03.12. 23:17:46-kor.
"Amikor nézzük Őt, akkor értsük meg ez egy sajátos játékos akit látunk, ez totálisan egyedi. Háromszor verte meg úgy Gvardiolt, hogy az magasabb, erősebb, gyorsabb, fiatalabb, energetikusabb. Ezt írd már le nekem számokkal. Ez mutatja azt, hogy micsoda valójában a futball."
Válasz küldése
cron