Bajnokok Ligája & Európa Liga

Foci a Barçán kívül
Avatar
ozsimiki
Adminisztrátor
Hozzászólások: 19561
Csatlakozott: 2005.11.29. 21:16:22
Tartózkodási hely: Zalakaros

2012.05.20. 13:45:25

visca el barca írta:
ozsimiki írta:Jah arra várom a kérdéseket még,hogy ennyi pénzből nem lehetett volna vmi többel kirukkolni?
megnyerték a bl-t. ennél többel nem lehet kirukkolni. a cél szentesíti az eszközt.

kár, hogy pont Te nem látod ezt ozsi, aki nem 16 éves, és nem a barca féle 99,3%-os labdabirtokláson nőtt fel.
VEB!

Most komolyan, szándékosan nem érted miről írok? Nem az eredményt firtatom, hanem azt,hogy milyen játékkal. Mutass már olyan csapatokat akik Chelsea-hez hasonló mód "szereztek" egy milliárdost, és az a rengeteg pénz ilyen focit eredményez...a keretükben sokkal több van ennél.

Itt rég nem arról beszélek, hogy meglett e az eredménye a befektetésnek, mert meglett tegnap. Arról próbálnék "vitázni",hogy ha már adott minden lehetőség,hogy taktikailag többsíkú legyen egy csapat, akkor nem gáz e az, amilyen focival előrukkolt egész tavasszal a Chelsea?

Ilyet nem az olyan csapatoktól szoktunk látni, ahol minőségi a bő keret is, és lehetőség van kismillió taktikai elemre, ill LEHETŐSÉG LENNE...ehelyett a közép csapatokra jellemző focit nyomatták végig, mintha sanszuk se lenne másra a nagy csapatok ellen. (Itt most a mi ellenünki meccset hagyjuk, sokan csinálták volna ezt, igaz sokan sokkal jobban, mert nem a Chelsean múlt az eredmény) De hogy egy Benfica,Napoli, Bayern ellen, olyan kerettel amilyen a Chelseanek van, ezt produkálni?

Nekem ez fura, pedig ahogy írtad, láttam sok mindent, szerintem Di Matteo egyszerűen hihetetlenül gyáva volt, és nem mert a Chelsea keretéhez, és a focihoz közelebb álló játékot megpróbálni sem.

Még egyszer, nekem azért fájó,hogy ennyi beruházással, csak ilyen játékkal tudtak végül nyerni...
Kép
"Ha megfelelő a motivációd, az akadály mint olyan, nem létezik" M.O.
"Arra van a legnagyobb szükségem, hogy szükség legyen rám" M.O.
Avatar
sjd
Llegenda del Barça
Hozzászólások: 6400
Csatlakozott: 2007.07.09. 08:55:57

2012.05.20. 13:31:19

Ez egy fucking disgrace volt... Jövőre inkább foci helyett minden csapat rakja be a buszát a gólvonalra, esküszöm jobb játék lenne...

Hozzáteszem, ami még nagyobb szégyen, hogy a Bayern sem a játékával tűnt ki, hanem hogy ők legalább akartak focizni...
Avatar
barca99
Llegenda del Barça
Hozzászólások: 7307
Csatlakozott: 2006.07.19. 12:37:02

2012.05.20. 13:28:55

kanty írta:Tény, h volt szerencséjük, elég sok, de a nyerteseknek mindig van.
Én ettől mászok falra.

Igaza van SAF-nak, mert az utóbbi időben bejutott három döntőbe.
Igaza van a Barca-filozófiának, mert zsinórban öt elődöntő, viszonylag rövid időn belül 3 BL serleg.
Igaza van Wengernek, aki kis pénzből évek óta hozza a BL-helyeket.

De ha minden esetben igaz lenne, hogy a győztesnek igaza van, akkor azzal elhinnék, hogy jobbak voltak bármelyik ellenfelüknél is. Elhinnénk, hogy az jó, hogy az ellenfél mindig több helyzetet dolgoz ki, mint mi. Érted, a Chelseanek most adott a gép rendesen, fogjuk arra, hogy ezeknek a játékosoknak járt(...) egy BL-cím, de erre nem lehet építeni. Míg a fent említett példák mutatják, hogy van, amire lehet.
Avatar
Barcaman1993
Director del Fútbol
Hozzászólások: 3732
Csatlakozott: 2010.03.02. 14:41:07

2012.05.20. 13:28:03

kanty írta:Az meg, h 7 meccsen lefocizták azért elég költői túlzás. Óriási közhely, de a focit gólokra játsszák. Tény, h volt szerencséjük, elég sok, de a nyerteseknek mindig van.
Mi ebben a költői túlzás? Nézd meg az ismétléseket, összefoglalókat, statisztikákat. Tisztán emlékszem mindegyik meccsre.
Rammalets-Foncho, Gensana, Grácia-Vergés, Garay- Kubala, Kocsis, Evaristo, Luiz Suárez, Czibor
Avatar
visca el barca
Presidente del Barça
Hozzászólások: 20964
Csatlakozott: 2005.02.01. 13:13:37

2012.05.20. 12:48:55

ozsimiki írta:Jah arra várom a kérdéseket még,hogy ennyi pénzből nem lehetett volna vmi többel kirukkolni?
megnyerték a bl-t. ennél többel nem lehet kirukkolni. a cél szentesíti az eszközt.

kár, hogy pont Te nem látod ezt ozsi, aki nem 16 éves, és nem a barca féle 99,3%-os labdabirtokláson nőtt fel.
Like a soul without a mind, in a body without a heart, I'm missing every part...
Kép
Avatar
kanty
Llegenda del Barça
Hozzászólások: 7783
Csatlakozott: 2009.02.27. 17:29:30

2012.05.20. 12:40:28

Barcaman1993 írta:
kanty írta:Valaki írta, ha ő Chelsea drukker lenne, akkor nem is örülne.
2009-ben az elődöntő után mi örültünk? Ott megérdemelten mentünk tovább?
Gondoljatok már bele. BL-t nyertek, történetük során először. Francot nem érdekli, h hogyan nyertek. Minket sem érdekelne, ha most a Barca lenne a győztes.

Nem is értem, hogy ezt a 2-őt, hogy lehet összehasonlítani? Abban az évben (is) egyértelműen messze a miénk volt a világ legjobb csapata. Mindenkit hülyére vertünk, egyedül az az 1 Chelsea elleni meccs csúszott be, mint gyenge teljesítmény. Itt meg arról van szó, hogy a Chelseat 7 meccsen lefocizták és úgy nyert BL-t. Sztem ég és föld a különbség.
Nem érted, h mire céloztam. 2009-ben a Chelsea jöbban megérdemelte volna, h döntőzzön. Mégis mi jutottunk tovább? Hány Barcelona drukker fanyalgott utána, h "így már nem is az igazi, h volt egy kis szerencsénk", sokan biztos nem voltak. A sok Barca siker, villogás azért elég sok embert kicsit félrevezet.
Mi csillogva nyertünk, jó játékkal, szinte végig sziporkázva. Ilyen nem minden évben fordul elő, sőt ez a ritkább. Általában kis dolgok döntenek, a csapatok között nincsenek nagy különbségek.

Az meg, h 7 meccsen lefocizták azért elég költői túlzás. Óriási közhely, de a focit gólokra játsszák. Tény, h volt szerencséjük, elég sok, de a nyerteseknek mindig van.
Az előző évtized közepesen aktív fórumozója.
bence-barca
Llegenda del Barça
Hozzászólások: 5465
Csatlakozott: 2007.06.14. 17:19:38
Tartózkodási hely: Budapest

2012.05.20. 12:28:01

Én tegnap azért sajnáltam a Bayernt nagyon, mert a végén Scweini hagyta ki a tiziti. A meccsen is inkább nekik szurkoltam.
Viszont a CHelsea győzelméhez: Megérdemelték!
Ők is ugyanúgy focit játszottak, csak nem abban az értelemben, ahogy mi szeretnénk/ értjük. De 5 csapatot nem tudna szerintem senki se mondani, aki játssza focit, szóval akkor scak mi érdemeljük meg?
Ők a focinak ezt a felfogását játsszák és jelenleg hibátlanul ill. a legjobban. Nem szép, de ha defenzíven gondolkozunk (ami mondjuk nehezünkre esik a támadófocit látva) tetszhet is. Mert ilyen megszervezett védekezést nem lehet könnyű összerakni. 2012ben a "focidivat" ebbe az irányba mozdult el ill. ez vt a mérvadó stílus.
Ha itt egyeseknek nem is tetszik.
Mondom ezt mégegyszer úgy,h inkább a bajoroknak szorítottam!
Remélem Scweinit pótolja maj az EB-döntőben egy győztes gól! :twisted: (no meg Lahmot, Neuert stb)
Avatar
recrea
Llegenda del Barça
Hozzászólások: 6729
Csatlakozott: 2004.12.24. 23:38:21

2012.05.20. 12:15:20

Barcaman1993 írta:
kanty írta:Valaki írta, ha ő Chelsea drukker lenne, akkor nem is örülne.
2009-ben az elődöntő után mi örültünk? Ott megérdemelten mentünk tovább?
Gondoljatok már bele. BL-t nyertek, történetük során először. Francot nem érdekli, h hogyan nyertek. Minket sem érdekelne, ha most a Barca lenne a győztes.

Nem is értem, hogy ezt a 2-őt, hogy lehet összehasonlítani? Abban az évben (is) egyértelműen messze a miénk volt a világ legjobb csapata. Mindenkit hülyére vertünk, egyedül az az 1 Chelsea elleni meccs csúszott be, mint gyenge teljesítmény. Itt meg arról van szó, hogy a Chelseat 7 meccsen lefocizták és úgy nyert BL-t. Sztem ég és föld a különbség.
A szerencse nagyon komoly faktor. Az utóbbi négy évben mindig hajszálnyira voltunk a BL trófeától, kettőt be is húztunk, szerencsénk is volt, kettőt bukunk, nem volt szerencsénk. Felőlem maradhat ez a tendencia a következő években is. Hovatovább biztosan állíthatom, h 2008 óta folyamatosan mi vagyunk a legerősebb klub a világon, ez visszaigazolást is nyert a kupák számában.
Avatar
Barcaman1993
Director del Fútbol
Hozzászólások: 3732
Csatlakozott: 2010.03.02. 14:41:07

2012.05.20. 12:04:45

kanty írta:Valaki írta, ha ő Chelsea drukker lenne, akkor nem is örülne.
2009-ben az elődöntő után mi örültünk? Ott megérdemelten mentünk tovább?
Gondoljatok már bele. BL-t nyertek, történetük során először. Francot nem érdekli, h hogyan nyertek. Minket sem érdekelne, ha most a Barca lenne a győztes.

Nem is értem, hogy ezt a 2-őt, hogy lehet összehasonlítani? Abban az évben (is) egyértelműen messze a miénk volt a világ legjobb csapata. Mindenkit hülyére vertünk, egyedül az az 1 Chelsea elleni meccs csúszott be, mint gyenge teljesítmény. Itt meg arról van szó, hogy a Chelseat 7 meccsen lefocizták és úgy nyert BL-t. Sztem ég és föld a különbség.
Rammalets-Foncho, Gensana, Grácia-Vergés, Garay- Kubala, Kocsis, Evaristo, Luiz Suárez, Czibor
Avatar
kanty
Llegenda del Barça
Hozzászólások: 7783
Csatlakozott: 2009.02.27. 17:29:30

2012.05.20. 12:01:05

Valaki írta, ha ő Chelsea drukker lenne, akkor nem is örülne.
2009-ben az elődöntő után mi örültünk? Ott megérdemelten mentünk tovább?
Gondoljatok már bele. BL-t nyertek, történetük során először. Francot nem érdekli, h hogyan nyertek. Minket sem érdekelne, ha most a Barca lenne a győztes.

Tudtam, h előbb utóbb feljön a pénz is.
Az szimpatikusabb, h a Bayern rendre megveszi a többi német csapattól a legjobbjaikat? Csak azért mert ők megtehetik és a többi német klub nem.
Ez a pénz téma már régebb is feljött. Azt azért el kellene ismerni, h pénz nélkül eredmény sincs. Amúgy ennek a Chelseanek a magja már évek óta együtt van, az elmúlt pár évben ők sem igazoltak többet, mint más csapatok.

Mondom nekem abszolút nem szimpatkus ez a Chelsea. Csak ez a sok hurrogás kicsit meglepő.
Az előző évtized közepesen aktív fórumozója.
Avatar
Barcaman1993
Director del Fútbol
Hozzászólások: 3732
Csatlakozott: 2010.03.02. 14:41:07

2012.05.20. 11:57:24

ozsimiki írta:LG!

Bezzeg amikor a M.U. ennél millióval többet tett a címért tavasszal (amikor megnyerték), és volt ennél sokkal-sokkal kevesebb mákja, akkor érdemtelenül nyerték, meg minden, most meg Chelsea esetében már nem is számít, igaz?

Ekkora egy következetlen divatfikázó fórumert ritkán látok.

Amúgy visszaolvasgatva, örülök pár ember véleményének, ők még nézik egy FOCI meccsen, hogy ki FOCIZIK. Persze ha még csak a döntőről lett volna szó...de egész tavasszal...

Többek között B99,Socio, és folytathatnám...

Jah arra várom a kérdéseket még,hogy ennyi pénzből nem lehetett volna vmi többel kirukkolni? Nem volt elég erős a keretük más játékhoz? Di Matteo érdeme? Hát motiválni tudta a csatárokat,hogy a 16osuknál védekezzenek, grt. Fejben összerakta őket, hogy meccsenként csak 10ziccere legyen az ellenfélnek, a többi (se) rajta múlt.
Én úgy gondoltam mindig is, hogy az a csapat nyeri a BL-t, amelyik abban az évben a legjobb. Hát ez az utóbbi időkben (Chelsea, Inter) nem teljesen így alakult, de általában be szokott jönni. Sajnos idén nem ez történt. Igazából a játékfelfogásukkal nem vagyok megelégedve. Ellenünk védekeznek OK, Bayern ellen védekeznek OK, de az, hogy a Benfica, a Napoli, a Valencia és még sorolhatnám, hogy milyen csapatok ellen csak is 11 emberrel védekeznek, az szégyen. Mert ez a játék a kutyát nem érdekli. 1-2 alkalommal ezt el lehet játszani, de rendszeresen... Akinek meg van gyomra ahhoz, hogy ezt a szemetet be vegye, annak jó étvágyat hozzá :!:
Rammalets-Foncho, Gensana, Grácia-Vergés, Garay- Kubala, Kocsis, Evaristo, Luiz Suárez, Czibor
Avatar
ozsimiki
Adminisztrátor
Hozzászólások: 19561
Csatlakozott: 2005.11.29. 21:16:22
Tartózkodási hely: Zalakaros

2012.05.20. 11:50:43

LG!

Bezzeg amikor a M.U. ennél millióval többet tett a címért tavasszal (amikor megnyerték), és volt ennél sokkal-sokkal kevesebb mákja, akkor érdemtelenül nyerték, meg minden, most meg Chelsea esetében már nem is számít, igaz?

Ekkora egy következetlen divatfikázó fórumert ritkán látok.

Amúgy visszaolvasgatva, örülök pár ember véleményének, ők még nézik egy FOCI meccsen, hogy ki FOCIZIK. Persze ha még csak a döntőről lett volna szó...de egész tavasszal...

Többek között B99,Socio, és folytathatnám...

Jah arra várom a kérdéseket még,hogy ennyi pénzből nem lehetett volna vmi többel kirukkolni? Nem volt elég erős a keretük más játékhoz? Di Matteo érdeme? Hát motiválni tudta a csatárokat,hogy a 16osuknál védekezzenek, grt. Fejben összerakta őket, hogy meccsenként csak 10ziccere legyen az ellenfélnek, a többi (se) rajta múlt.
Kép
"Ha megfelelő a motivációd, az akadály mint olyan, nem létezik" M.O.
"Arra van a legnagyobb szükségem, hogy szükség legyen rám" M.O.
Avatar
barca99
Llegenda del Barça
Hozzászólások: 7307
Csatlakozott: 2006.07.19. 12:37:02

2012.05.20. 11:40:08

LG írta:
barca99 írta:Akik a Chelsea "mellé" állnak most, azok elismerik, hogy az utóbbi évek leggyengébb győztese Di Matteo csapata?
Miért, ettől jobb lesz, levon vmit az érdemükből? Ha mindig a legjobb nyerne, nagyon unalmas sport lenne a futball.
Nem ez volt a kérdés. :D

Ha elfogadjuk, hogy mindig a győztesnek van igaza, ergo legitimizálva van minden döntésük, akkor nagyon unalmas lenne minden focival foglalkozó fórum.
Avatar
bali 15
Director del Fútbol
Hozzászólások: 2541
Csatlakozott: 2008.06.05. 20:18:25

2012.05.20. 11:31:13

lluisllach89 írta:
bali 15 írta:. Irónikus, hogy ez nem éppen a Chelsea legsiekresebb szezonja,
Akkor melyik?

A Bl logó rá lesz gravírozva mind a 6 kapufára a Stamford Bridgen, és a fair play helyett a következő szlogen lesz a jövő évi mezen:

Say no to football. Ennyi pénzből a Fradi előbb húzta volna be.
Jaj, bocsi, rosszul fogalmaztam.
Formailag, nem a legjobb szezonja.
lluisllach89
Director del Fútbol
Hozzászólások: 3701
Csatlakozott: 2008.07.02. 22:46:30

2012.05.20. 11:29:51

bali 15 írta:. Irónikus, hogy ez nem éppen a Chelsea legsiekresebb szezonja,
Akkor melyik?

A Bl logó rá lesz gravírozva mind a 6 kapufára a Stamford Bridgen, és a fair play helyett a következő szlogen lesz a jövő évi mezen:

Say no to football. Ennyi pénzből a Fradi előbb húzta volna be.
Kép
"Azért mert valaki hibázott nem a futballt kellene megbüntetni.
Hibáztam és megfizettem érte. De a labda nem lett mocskos."- Maradona
Avatar
bali 15
Director del Fútbol
Hozzászólások: 2541
Csatlakozott: 2008.06.05. 20:18:25

2012.05.20. 11:25:46

Na gyerekek :shock:

Tegnap a haveromnál néztük a döntőt. Eszméletlen volt. Ez egy élmény marad. A Chelsea idei szeonját Hollywoodban írták. Irónikus, hogy ez nem éppen a Chelsea legsiekresebb szezonja, de azért dupláztak egy szépet.
FA kupa és a BL.
Nem vagyok nagy tehetség a sportesemények kimenetelének megjósolásában. De amit itt leműveltem. Nem jósoltam semmi komolyat, csak mondtam a hülyeségeimet egész meccs alatt :lol:
Amikor meccs közben megláttam, hogy a szögletarány 13-0 a Bayern javára azt mondta viccből, hogy egy szöglete lesz a Chelseanek és abból is góól lesz :D. (összesítésben 20-1)
Az, hogy Chech kivédi a Robben büntetőjét az alap.
Ahogy az is, hogy Schweinsteiger kihagyja mert ő juttatta be őket. Alap.
És naná, hogy Drogba dönti el :lol:


Di Matteo többet nyert mint Wenger 6 év alatt. Ciki.
Az első BL győztes londoni csapat a Chelsea :wink:
LG
Az Év fórumozója 2016
Hozzászólások: 21226
Csatlakozott: 2004.12.17. 21:03:01

2012.05.20. 11:22:20

barca99 írta:Akik a Chelsea "mellé" állnak most, azok elismerik, hogy az utóbbi évek leggyengébb győztese Di Matteo csapata?
Miért, ettől jobb lesz, levon vmit az érdemükből? Ha mindig a legjobb nyerne, nagyon unalmas sport lenne a futball.
Avatar
barca99
Llegenda del Barça
Hozzászólások: 7307
Csatlakozott: 2006.07.19. 12:37:02

2012.05.20. 11:21:42

lui1698 írta:Szerintem kemény küzdelemben én az Intert hoznám ki győztesnek ebben a csatában.

Amúgy most akkor dimatteó is speckósvan? Mert más tuti nem nyert volna bl-t ezzel a cselzivel....
Engem ki lehetne kergeti a világból az Interrel, de a Chelsea gyengébb. Amikor BL-t nyertek, akkor szerintem a Chelsea-t simán verték, a Barca elleni odavágón sem voltak rosszak, a döntőben meg egyértelműen jobban voltak, mint a Bayern.

Az idei Chelsea-t a 10 emberes Benfica otthon lefocizta.
Avatar
Barcaman1993
Director del Fútbol
Hozzászólások: 3732
Csatlakozott: 2010.03.02. 14:41:07

2012.05.20. 11:10:46

kanty írta: Csináltak valami sportszerűtlent vagy a bíró segítette őket?
Soroljam? A szakik kiszámolták, hogy Drogba 6 és fél percet töltött a földön fekve a Chelsea-Barcán. Ugye emlékszünk, hogy hányadik percben kaptuk a gólt? Az első félidőben nem igazán szoktak hosszabbítani, max. 1-et, de akkor több volt az extra time és ki miatt? Azért mert Drogba végig színészkedte a meccset. Aztán emlékszel a Benfica-Chelsea-re? Vki ítt leírta, hogy volt egy egyértelmű kezezése Piquének a Chelsea ellen ugye 2009-ben. Na ugyanolyan egyértelmű kezezése volt Terrynek. Sem a partjelző, sem a gólbíró, sem a játékvezető nem látta. Mindez történt 0-0-nál. Aztán itt a döntőben is, a bíró rendre megette azt, ahogy a Chelsea játékosai rendre dobálták magukat, és mindig befújta... Úgyhogy bele lehet kötni ebbe is, ha akarod.
Rammalets-Foncho, Gensana, Grácia-Vergés, Garay- Kubala, Kocsis, Evaristo, Luiz Suárez, Czibor
Avatar
lui1698
Llegenda del Barça
Hozzászólások: 7704
Csatlakozott: 2007.10.16. 16:28:15
Tartózkodási hely: A felhők alatt a parton egy tengeröbölben állva...

2012.05.20. 11:06:23

barca99 írta:Akik a Chelsea "mellé" állnak most, azok elismerik, hogy az utóbbi évek leggyengébb győztese Di Matteo csapata?
Szerintem kemény küzdelemben én az Intert hoznám ki győztesnek ebben a csatában.

Amúgy most akkor dimatteó is speckósvan? Mert más tuti nem nyert volna bl-t ezzel a cselzivel....
Kép
Olyanokra képes vagy, amit talán még te se tudsz. Elfut az élet, jól teszed, hogyha vele futsz.
Avatar
LM10
Director del Fútbol
Hozzászólások: 4726
Csatlakozott: 2008.12.26. 11:30:58
Tartózkodási hely: Gotham City

2012.05.20. 11:03:55

albicelesteX írta:
LM10 írta:Azt tudja valaki, hogy ezzel hogy módosultak a BL indulók angliából?
Persze a 4. megy az Europa kupába.
És ezzel 4 főtáblás van, vagy valakinek selejteznie is kell?
Avatar
albicelesteX
A Vadász
Hozzászólások: 3450
Csatlakozott: 2007.06.25. 12:18:01
Tartózkodási hely: Erdők,mezők,vadligetek...

2012.05.20. 11:02:56

LM10 írta:Azt tudja valaki, hogy ezzel hogy módosultak a BL indulók angliából?
Persze a 4. megy az Europa kupába.
Avatar
albicelesteX
A Vadász
Hozzászólások: 3450
Csatlakozott: 2007.06.25. 12:18:01
Tartózkodási hely: Erdők,mezők,vadligetek...

2012.05.20. 11:02:15

Mégy egy dolog,ami nagyon felmérgelt az Hajdú B volt.Nem tudom mikor húzzák már le a wc-n.Ugye az EB-n nem fog kommentátorkodni?Nagyon remélem.Még jó hogy át lehetett kapcsolni a DIgi Sport-ra.
Avatar
LM10
Director del Fútbol
Hozzászólások: 4726
Csatlakozott: 2008.12.26. 11:30:58
Tartózkodási hely: Gotham City

2012.05.20. 11:01:08

Azt tudja valaki, hogy ezzel hogy módosultak a BL indulók angliából?
Válasz küldése