Bajnokok Ligája & Európa Liga

Foci a Barçán kívül
Avatar
sjd
Llegenda del Barça
Hozzászólások: 6400
Csatlakozott: 2007.07.09. 08:55:57

2012.12.08. 21:59:40

Tivornya írta:
Egyrészről ez
cps46 írta:
Tivornya írta:Talán a nyári 3 hónapban...
Nem akarok beleszólni a vitátokba, de az a nyári 3 hónap a Vidinél alig másfél hónap volt. Július 11-én kezdtek a Debrecen elleni szuperkupa meccsel, és azzal együtt tegnapig összesen 37 tétmeccsük volt.
másrészről meg nem tudom, milyen álomvilágban élsz, hogy majd pont a magyar focistáknak kellene olyan dolgokat csinálni, amelyeket senki mástól nem várunk el. Mert minden komoly csapatnál pihentetnek a nemzetközi sorozatokra, Xavira sem mondod azt, hogy mit képzel magáról, játsszon csak le egy szezonban 70 meccset. Viszont ugye egy magyar csapatnak sem a játékoskerete nem enged meg ilyeneket, meg nekik kicsit jobban is kell hajtaniuk a bajnokságban is (mert nem mind1, hogy 3.-ak v 4.-ek lesznek), tehát valószínűleg kijön az a fáradtság, ami kijönne a Barca minden játékosán is pl. hasonló terhelésnél.
Azt meg ismételten megkísérelem elmagyarázni, hogy minden bajnokságban alkalmazkodnak az időjárási viszonyokhoz, és bár valóban, a TV-ben láthatsz egy hóeséses Freiburg meccset, az még nem jelenti azt, hogy a németek módszeresen kizavarják a focistáikat hóban-fagyban a pályára.
De nem, szted az lenne a normális (és elvárható) ha az NB1-es focisták évi 70 meccset lehúznának, ebből bő 10-et térdig érő hóban és mínusz 10 fokban. Nem tagadom, hogy komoly színvonal problémák vannak itthon, de azért most elég mondvacsinált dolgokkal próbálsz belekötni ezekbe a labdarúgókba.
Tivornya írta: Szerk.: gondolom Te nem az a jólfizetett semmittevő "focista" vagy. ergo rólad nem is alkottam véleményt.
Tényleg nem vagyok az, nem is így értettem, hanem arra próbáltam utalni, hogy ha az ember vasárnaponként mondjuk nem a TV előtt ülve nézi a meccset, hanem kint rohangál a fagyban másfél órákat (még rosszabb: ül a kispadon), akkor sokkal inkább jogosnak tartja ezt a téli szünetet.
cps46
Entrenador del Barça
Hozzászólások: 1020
Csatlakozott: 2005.09.21. 15:39:17
Tartózkodási hely: Agárd

2012.12.08. 20:17:47

Tivornya írta:Talán a nyári 3 hónapban...
Nem akarok beleszólni a vitátokba, de az a nyári 3 hónap a Vidinél alig másfél hónap volt. Július 11-én kezdtek a Debrecen elleni szuperkupa meccsel, és azzal együtt tegnapig összesen 37 tétmeccsük volt.
CPS46 - Régi tippjáték fan!!!

THE DOCTOR
Avatar
Tivornya
Capitá del Barça
Hozzászólások: 736
Csatlakozott: 2008.10.14. 17:39:21
Tartózkodási hely: Dunabogdány

2012.12.08. 20:03:33

Talán a nyári 3 hónapban kipihenhetné magát és a magyar csapatban szereplő játékos annyira, h a július-decemberi sorozatterhelést megközelítőleg bírja annyira, mint azok a focisták, akikhez fel akarjuk őket zárkóztatni(hogy ebben az országban mindenkit fel akarnak zárkóztatni... :roll: ).
Egyébként meg egy magyar csapat játékosai ne hivatkozzanak fáradtságra, amikor félszezononként lejátszanak max. 20 meccset! Ha kell, akkor csússzanak-másszanak sárban és hóban(a menő bajnokságokban mindig látunk erre példát) és edződjenek, focizzanak és legyenek mindig játékra készen! Elég gáz, h a mostani helyzet szerint a 3 hónapos pihenőjüket("fizetett szabadság") megzavarják néha 15-20 focimeccsel...szegények :(

Szerk.: gondolom Te nem az a jólfizetett semmittevő "focista" vagy. ergo rólad nem is alkottam véleményt.
„Egy nép csak úgy semmisül meg, ha önmagát semmisíti meg. Önmagát a nép úgy semmisíti meg, ha múltját már nem látja, jelenében csavarog, jövőjében nem hisz."
„Nemzetünk szolgálatában meghalni lehet, de elfáradni soha!"
Avatar
sjd
Llegenda del Barça
Hozzászólások: 6400
Csatlakozott: 2007.07.09. 08:55:57

2012.12.08. 19:48:03

Tivornya írta:Ne forgasd ki a szavaimat, csak az előző hsz-ekhez folytattam a saját gondolatmenetemet :D
Nem forgattam ki a szavaidat, csak nem tudtam elképzelni, hogy a július-november időszakot hogyan tudnák kipihenni előre az utána következő december-február időszakban, és még mindig nehezemre esik felfedezni az összefüggést. Nagyon rá akartad húzni erre azt, hogy rossz az nb1, csak nem sikerült.
Tivornya írta:Ehhez képest az angoloknál 2 nap télen(spanyoloknál 1 hét?) és 2 hónap nyáron..
Anglia: télen nincs hó, 0 fok körüli hőmérséklet, nincs téli szünet
Spanyolország: nincs hó, enyhe tél, nincs téli szünet
Németország: havazás, fagypont alatti hőmérséklet, van téli szünet
Oroszország: brutális hó és fagyok, van téli szünet (méghozzá elég hosszú)
Magyarország: hó, fagypont alatti hőmérséklet, van téli szünet
Látod már az összefüggést? :wink:

Amúgy mint gyakorló (és éppen téli szüneten lévő) futballista, hadd ne mondjam, hova küldenélek el, ha hétvégén ki akarnál zavarni focizni ebben az időben.
Avatar
Tivornya
Capitá del Barça
Hozzászólások: 736
Csatlakozott: 2008.10.14. 17:39:21
Tartózkodási hely: Dunabogdány

2012.12.08. 18:42:09

Ne forgasd ki a szavaimat, csak az előző hsz-ekhez folytattam a saját gondolatmenetemet :D
De akkor is komolytalan, h az NB1-ben télen 3, nyáron is 3(4?) hónap szünet...Ehhez képest az angoloknál 2 nap télen(spanyoloknál 1 hét?) és 2 hónap nyáron...hogyan is akarunk felzárkózni a szovjetuniós(bocs, európai uniós) bajnokságokhoz? :roll:
„Egy nép csak úgy semmisül meg, ha önmagát semmisíti meg. Önmagát a nép úgy semmisíti meg, ha múltját már nem látja, jelenében csavarog, jövőjében nem hisz."
„Nemzetünk szolgálatában meghalni lehet, de elfáradni soha!"
Avatar
sjd
Llegenda del Barça
Hozzászólások: 6400
Csatlakozott: 2007.07.09. 08:55:57

2012.12.08. 18:27:36

Tivornya írta:Fáradtságra talán nem kéne fogni semmit, amikor télen 3 hónapot(!!!) áll az NB1!!!
Azt hiszem ez így december első napjaiban elég brutális érvelési hibának nevezhető. :D :D
Avatar
Tivornya
Capitá del Barça
Hozzászólások: 736
Csatlakozott: 2008.10.14. 17:39:21
Tartózkodási hely: Dunabogdány

2012.12.08. 18:16:55

Fáradtságra talán nem kéne fogni semmit, amikor télen 3 hónapot(!!!) áll az NB1!!! Magyarország=Meseország...én így szeretlek :mrgreen:
Nincs a világon még egy ilyen nívótlan bajnokság, ahol inkább pihentetik a játékosokat, mintsem a pályán kéne rajtuk borzadni :S
„Egy nép csak úgy semmisül meg, ha önmagát semmisíti meg. Önmagát a nép úgy semmisíti meg, ha múltját már nem látja, jelenében csavarog, jövőjében nem hisz."
„Nemzetünk szolgálatában meghalni lehet, de elfáradni soha!"
Avatar
Messa
Az EuroBarca Utánpótlása
Hozzászólások: 3785
Csatlakozott: 2007.10.20. 20:59:24
Tartózkodási hely: Aba/Székesfehérvár

2012.12.08. 16:56:25

Vakmacska írta:Szomorú dolog, hogy ez a pár plusz meccs (ha jól számolom hat meccs), ennyire kifáraszt egy csapatot.
12 volt az, 2 selejtezőkör oda-visszavágó, + a rájátszás szintén oda-vissza. Gyakorlatilag nem volt pihenőjük a játékosoknak nyáron, július elején már tétmeccset játszottunk és onnantól kezdve nem volt megállás idáig.
Vakmacska írta:Igazándiból ez az egész ott lett elszúrva, mikor a Basel ellen X-re mentünk. Ott győzelemre kellett volna játszani. Akkor senkit nem érdekelt volna ez a meccs, ki is kaphattunk volna sok nullára is.
Látod, ezzel viszont teljesen egyetértek. Ez a csoportkör ott lett elbukva, igazából számomra tök érthetetlen hogy mit akartunk mi ott csinálni, illetve inkább az hogy miért.
Vakmacska írta:Remélem azért gyakorlati haszna is van a győzelmeknek, nevezetesen az, hogy talán kevesebb selejtezőt kell játszani majd jövőre.
Ez szinte biztos hogy így lesz, elvileg kiemeltek leszünk, ami alapból legalább 1-el kevesebb kört jelent. Az még nem tiszta hogy csak mi leszünk-e kiemeltek, vagy a többi magyar csapat is, viszonylag sok pontot hoztunk most Magyarországnak.
Sóstó mellett van egy mocsár, kikapott a Zseljeznicsar. Az eredmény reális, így járt most a Real is... Real Madrid Videoton 0-1 1985.05.22
Vakmacska
Llegenda del Barça
Hozzászólások: 6345
Csatlakozott: 2012.08.26. 23:23:55

2012.12.08. 12:46:39

Igen...
Elfáradtak...

Szomorú dolog, hogy ez a pár plusz meccs (ha jól számolom hat meccs), ennyire kifáraszt egy csapatot.

Félreértés ne essék: én is üvöltöztem örömömben, mikor nyertünk, bosszankodtam a vereségnél.
Igazándiból ez az egész ott lett elszúrva, mikor a Basel ellen X-re mentünk.
Ott győzelemre kellett volna játszani. Akkor senkit nem érdekelt volna ez a meccs, ki is kaphattunk volna sok nullára is.

Az elmúlt 10 évhez képest tényleg előrelépés az, amit a Vidi elért.

A DVSC csak egyet tudott nyerni. A Vidi kettőt.

A gólok meg: a DVSC-nél is volt olyan gól, ami egy szimpla beadás lett volna, semmi veszély. Erre a kapus kilépett, hogy lehúzza, erre bevédte.

Ezért mondtam azt, hogy ilyet is mi tudunk csak kapni.

Az, hogy a szurkolók meg milyen szép élőképeket tudnak csinálni, azt eddig is tudtuk.
Nem a szurkolók hozzáállásával van a baj. Hanem a játékosokéval.

Tét nélküli meccs? Nem hinném, hogy az volt. A portugáloknak miért volt fontos a győzelem, ha tét nélküli volt?
A Vidi meg megmutathatta volna, hogy az a két győzelem nem véletlen volt.

De tök mindegy: remélem jövőre megint odakerülnek, és akkor jobban fog majd menni.
Remélem azért gyakorlati haszna is van a győzelmeknek, nevezetesen az, hogy talán kevesebb selejtezőt kell játszani majd jövőre.
Avatar
REMY
Madridista
Hozzászólások: 1257
Csatlakozott: 2012.05.22. 20:26:40

2012.12.08. 01:56:27

Azért azt a kis apróságot tegyük hozzá a meccshez, hogy TÉT NÉLKÜLI volt !!!! Ilyenkor teljesen más lelki állapotba mennek ki a pályára a játékosok. Azzal a tudattal léptek ki, hogy bármit csinálnak, már vége.. nincs tovább... nem lehetnek se jobbak, se rosszabbak a csoportban.

Ha tegnap játszották volna le a meccset, vagyis az eredeti időpontban, a Besel meccsel együtt, akkor 95% hogy nyerünk, mert akkor élet-halál harc ment volna a pályán. Így csak formalitás.
Avatar
Messa
Az EuroBarca Utánpótlása
Hozzászólások: 3785
Csatlakozott: 2007.10.20. 20:59:24
Tartózkodási hely: Aba/Székesfehérvár

2012.12.08. 01:14:44

CsacsMate írta:
Vakmacska írta:Teljesen megérdemelten kapott ma esste ki a Vidi. Lélektelenek voltak, nem volt bennük küzdés, csak a kiállítás után.
És két ilyen gólt kapni.
Főleg a második...
Ilyet is csak egy magyar csapat tud összehozni.

A magyar szóval csak óvatosan jelen esetben.

Ezért:
http://hu.wikipedia.org/wiki/Videoton_F ... A9koskeret
:lol:
Ilyen alapon az Arsenal nem angol, a City nem angol, a Chelsea nem angol, a Real nem spanyol, a CFR nem román, a Győr nem magyar, az Újpest nem magyar ,a Fradi szintén nem magyar, de hú nagyon sokáig lehetne ám ezt folyatatni... :)
Sóstó mellett van egy mocsár, kikapott a Zseljeznicsar. Az eredmény reális, így járt most a Real is... Real Madrid Videoton 0-1 1985.05.22
Avatar
CsacsMate
Capitá del Barça
Hozzászólások: 791
Csatlakozott: 2005.11.19. 12:42:29
Tartózkodási hely: Zala
Kapcsolat:

2012.12.08. 01:10:43

Vakmacska írta:Teljesen megérdemelten kapott ma esste ki a Vidi. Lélektelenek voltak, nem volt bennük küzdés, csak a kiállítás után.
És két ilyen gólt kapni.
Főleg a második...
Ilyet is csak egy magyar csapat tud összehozni.

A magyar szóval csak óvatosan jelen esetben. Inkább nyomokban magyar csapat...

Ezért:
http://hu.wikipedia.org/wiki/Videoton_F ... A9koskeret
Avatar
Messa
Az EuroBarca Utánpótlása
Hozzászólások: 3785
Csatlakozott: 2007.10.20. 20:59:24
Tartózkodási hely: Aba/Székesfehérvár

2012.12.08. 00:54:19

Vakmacska írta:Teljesen megérdemelten kapott ma esste ki a Vidi. Lélektelenek voltak, nem volt bennük küzdés, csak a kiállítás után.
És két ilyen gólt kapni.
Főleg a második...
Ilyet is csak egy magyar csapat tud összehozni.
Ilyet is, de inkább sorolom hogy 27 év alatt milyet NEM tud egy magyar csapat sem összehozni. Pl hogy 6 pontot szerez egy nemzetközi kupa csoportjában és versenyben van a továbbjutásért az utolsó meccsig.

De szerintem ilyet sem:
http://www.youtube.com/watch?v=HOFBfCjlOb0

Ilyet sem:
http://www.youtube.com/watch?v=q9rWsXFDxEQ

Ilyet sem:
http://www.youtube.com/watch?v=N4-eFx4j33o

Meg ilyet sem:
http://www.youtube.com/watch?v=O1EJhs_XA8I[/url]

Ilyet végképp nem:
http://vimeo.com/50833565

Ja meg ilyet sem:
http://www.youtube.com/watch?v=GhGW7n8SgKg


Ma pedig azt hiszem talán megérdemelten nyert a Sporting bár az első félidőben 4-0ra vezethettünk volna.
Én pedig örülök hogy részese lehettem egy ilyen ősznek, rengeteg élménnyel gazdagodtam. Elfáradt a végére a csapat, ez nagyon látszott sajnos, nem volt akkora a koncentráció, mint a sorozat elején. Dehát majdnem 20 meccsel többet játszottunk, mint bármelyik másik magyar csapat. Részemről csak dicséret illeti őket és büszke vagyok a csapatra.
Sóstó mellett van egy mocsár, kikapott a Zseljeznicsar. Az eredmény reális, így járt most a Real is... Real Madrid Videoton 0-1 1985.05.22
Vakmacska
Llegenda del Barça
Hozzászólások: 6345
Csatlakozott: 2012.08.26. 23:23:55

2012.12.07. 23:02:47

Teljesen megérdemelten kapott ma esste ki a Vidi. Lélektelenek voltak, nem volt bennük küzdés, csak a kiállítás után.
És két ilyen gólt kapni.
Főleg a második...
Ilyet is csak egy magyar csapat tud összehozni.
Avatar
bali 15
Director del Fútbol
Hozzászólások: 2541
Csatlakozott: 2008.06.05. 20:18:25

2012.12.07. 14:42:52

Szép hagyomány, a tengerentúlon. Drogba divatot teremt? :D
De itt is meg lehetne honosítani, de csak a BL-ben.
Sokkal jobb mint az érem.
Avatar
kristop
Entrenador del Barça
Hozzászólások: 2120
Csatlakozott: 2009.04.14. 14:25:05

2012.12.06. 20:44:16

nem kell semmi összeesküvés elméletet keresni itt is, nem csak falcao pihent az el meccseken, hanem courtois, filipe, godin, gabi, suarez, turan, sőt nagyrészt az egész kezdő tizenegy. valószínűleg ez volt az egyik ok, amiért ilyen sokáig tartani tudták a lépést velünk és a madriddal. hetente nekik mindig csak egy meccsük volt, mert a kupa illetve el meccseken a második sor játszott. pont ezért szerintem addig fognak elől maradni, amíg nem kapnak erősebb ellenfeleket valamelyik sorozatban.
Avatar
messideco
Presidente del Barça
Hozzászólások: 12235
Csatlakozott: 2008.07.08. 16:49:07

2012.12.06. 20:13:43

Chelseaba vagy a Citybe. Oh wait :mrgreen:
"And my heart will leave you never."
Avatar
lui1698
Llegenda del Barça
Hozzászólások: 7704
Csatlakozott: 2007.10.16. 16:28:15
Tartózkodási hely: A felhők alatt a parton egy tengeröbölben állva...

2012.12.06. 20:02:34

kurdt írta:Én még mindig azt hiszem, hogy ez azért van, mert jó eséllyel elmegy télen és így játszhatna majd a BL-ben.
Csak kíváncsiságból, szerinted hova fog igazolni?
Kép
Olyanokra képes vagy, amit talán még te se tudsz. Elfut az élet, jól teszed, hogyha vele futsz.
Avatar
kurdt
Megmentő :)
Hozzászólások: 1884
Csatlakozott: 2006.10.30. 15:59:29
Tartózkodási hely: hütte

2012.12.06. 20:00:50

salas9 írta:Nem tudja valaki véletlenül, hogy ősszel miért nem játszott Falcao egyetlen egy EL meccsen sem? Bár ez lehet, hogy csak nekem új... :roll:
Én még mindig azt hiszem, hogy ez azért van, mert jó eséllyel elmegy télen és így játszhatna majd a BL-ben.
Kép
Your village called. Their idiot is missing.
Gareth Tello
Az Év fórumozója 2013
Hozzászólások: 5728
Csatlakozott: 2012.03.03. 19:01:12
Tartózkodási hely: Budapest

2012.12.06. 19:56:46

lui1698 írta:
salas9 írta:Nem tudja valaki véletlenül, hogy ősszel miért nem játszott Falcao egyetlen egy EL meccsen sem? Bár ez lehet, hogy csak nekem új... :roll:
Én úgy tudom, hogy pihenteti azokon a meccseken Simeone.
Így van. Nincs is szükségük rá, ilyen Plzen-, Hapoel Tel-Aviv- meg Académica-féle csapatok ellen Diego Costa is jó. (Ez eddigi mérlegükből is látszik: 4 győzelem, 1 vereség.)
Mondjuk a kieséses szakaszban szvsz már fog játszani rendszeresen, ott azért jöhetnek olyan ellenfelek, akik ellen akár továbbjutást is jelenthet a kolumbiai.
Amúgy félidőben 0-1-re égnek a matracosok a Plzen ellen, bár tétje már nincs a találkozónak, az AtMa tuti csoportelső.

PSV 2-1-re vezet a Napoli ellen, tét itt sincs, már továbbjutott a Napoli és a Dnyipropetrovszk.

Esti programom:
Sporting-Videoton és/vagy Tottenham-Panathinaikosz. :)
Avatar
lui1698
Llegenda del Barça
Hozzászólások: 7704
Csatlakozott: 2007.10.16. 16:28:15
Tartózkodási hely: A felhők alatt a parton egy tengeröbölben állva...

2012.12.06. 19:14:44

salas9 írta:Nem tudja valaki véletlenül, hogy ősszel miért nem játszott Falcao egyetlen egy EL meccsen sem? Bár ez lehet, hogy csak nekem új... :roll:
Én úgy tudom, hogy pihenteti azokon a meccseken Simeone.
Kép
Olyanokra képes vagy, amit talán még te se tudsz. Elfut az élet, jól teszed, hogyha vele futsz.
Avatar
salas9
Entrenador del Barça
Hozzászólások: 2486
Csatlakozott: 2006.09.26. 14:37:40
Tartózkodási hely: Győr

2012.12.06. 19:10:19

Nem tudja valaki véletlenül, hogy ősszel miért nem játszott Falcao egyetlen egy EL meccsen sem? Bár ez lehet, hogy csak nekem új... :roll:
Kép
Gareth Tello
Az Év fórumozója 2013
Hozzászólások: 5728
Csatlakozott: 2012.03.03. 19:01:12
Tartózkodási hely: Budapest

2012.12.06. 18:17:21

Kép
Bye bye Chelsea :D
A forduló legjobb híre.
A Kolzsvárt én is sajnálom, öröm az ürömben, hogy az EL-ben folytathatják.

Első helyen továbbjutó csapatok: PSG, Schalke, Málaga, Dortmund, Juventus, Bayern, Barça, MU
Második helyen továbbjutó csapatok: Porto, Arsenal, Milan, Real Madrid, Sahtar Donyeck, Valencia, Celtic, Galatasaray
Európa-liga: Dinamo Kijev, Olympiakosz, Zenit, Ajax, Chelsea, BATE, Benfica, Kolozsvár
Kíváncsi vagyok, a Chelsea mennyire fogja a PL-t előnyben részesíteni az EL-hez képest, ha utóbbira is odafigyelnek, és Benítezt mihamarabb leváltják, a végső győzelemre is lehet esélyük, kivéve, ha összekerülnek az Atléticóval. :D
LG
Az Év fórumozója 2016
Hozzászólások: 21249
Csatlakozott: 2004.12.17. 21:03:01

2012.12.06. 17:51:57

ozsimiki írta:Minden csoportelső komoly veszélyt jelenthet a Madridra, KIVÉTEL a Schalke (színtelen szagtalan az a csapat, annyira nem nagy érdem az,h az Arsenallal felvették a kesztyűt, velük szemben egy West Brom is felveszi.)

Nagyon remélem nem makkolják be a sorsolásnál őket, mert az vicc.

Többiek ellen mind szép küzdelem elé néznek, legyen az M.U., Bayern, Juve, vagy PSG. 20%uk van megkapni a leggyengébbet azaz a Schalkét, remélem ezúttal a matek győz.

A MI részünkről pedig vagy a Galatának vagy az Arsenalnak örülnék, egyiknél se lenne semmiféle kérdés. Bár én a Shaktartól sem tartok semennyire sem, aki játszani próbálja ellenünk a focit, az meg fog égni.

Akinek nem örülnék annyira,az a Porto, bár félni nem félnék nagyon. Milánt meg mindig jó érzés megfricskázni, szóval hajrá!
Én mondjuk a Realt sem féltem annyira. Csak Bayern-ben látom potenciált, hogy kiejtse őket. Az angol csapatok évek óta nem voltak ilyen gyengék, igaz, hogy a MU a legerősebb közülük, de szerintem most ők sem képviselnek olyan szintet, mind 2 éve. A Juve engem még nem győzött meg, egy harmatgyenge Chelsea-t, és a Sahktart előzték meg a csoportban, egyiket sem tartom olyan nagy fegyverténynek. Érdekes párosítás lenne, kiderülne, hogy mit is tud valójában a Juve, de szerintem viszonylag simán kiesnének. A PSG jó uton halad, hogy a topcsapatok közé emelkedhessen, de most még kevesek egy Real szintű csapathoz.

A Bayernt viszont még esélyesebbnek is tartanám ellenük. Tavaly is jobbak voltak a Madridnál, idén még tovább erősödtek, a Real pedig nem tudja tartani a lépést a legjobbakkal, eddig legalábbis.
Avatar
kanty
Llegenda del Barça
Hozzászólások: 7783
Csatlakozott: 2009.02.27. 17:29:30

2012.12.06. 15:53:18

Ej a Kolozsvár kiesett. :cry:
Pedig már láttam lelki szemeim előtt, hogy jön a Barca ide.
Az előző évtized közepesen aktív fórumozója.
Válasz küldése