Bajnokok Ligája & Európa Liga

Foci a Barçán kívül
Avatar
Deluigi
Entrenador del Barça
Hozzászólások: 1860
Csatlakozott: 2021.06.08. 22:25:50
Tartózkodási hely: Szekelyudvarhely

2022.04.22. 21:34:46

bence0330 írta:
2022.04.22. 19:25:59
Egy gáz van ezekkel a női Barca-meccsekkel, hogy nem túl izgalmasak. :D Ilyen szinten uralni Európát nagyon durva.
De a közönség nagyon élvezi ezt is.
van meg mit bepotolni:

https://prnt.sc/wUxHxVr8vixm

a Lyon 7x nyert
Avatar
bence0330
Az Év Fórumozója 2022
Hozzászólások: 7179
Csatlakozott: 2020.07.16. 19:01:18
Tartózkodási hely: Pécs

2022.04.22. 19:25:59

zola8787 írta:
2022.04.22. 19:12:55
https://www.youtube.com/watch?v=2HDVWPoPaDw

Barca - Wolfsburg BL elődöntő a csajoknál.
Köszi!

Egy gáz van ezekkel a női Barca-meccsekkel, hogy nem túl izgalmasak. :D Ilyen szinten uralni Európát nagyon durva.
De a közönség nagyon élvezi ezt is.
ter Stegen; Cancelo - Cubarsí - Araujo - Koundé; Gündogan - Christensen - Pedri; Felix - Lewy - Raphinha
Avatar
zola8787
Director del Fútbol
Hozzászólások: 3717
Csatlakozott: 2009.03.01. 20:08:51

2022.04.22. 19:12:55

https://www.youtube.com/watch?v=2HDVWPoPaDw

Barca - Wolfsburg BL elődöntő a csajoknál.
Avatar
daffy
Madridista
Hozzászólások: 7209
Csatlakozott: 2010.01.31. 19:11:40

2022.04.15. 15:18:08

City ellen egy esélyt látok,hogy Pep ismét megváltó akar lenni. Semmi mást. De biztos voltam már a Psg elleni kiesésben is,azóta meg volt egy Chelsea is. Ha a bajnokságot megnyeri a Real,a City tőlem rúghat 8at is,már túlteljesített a szezon. Arab pénzzel nem lehet versenyezni. 70%-ot adok a Citynek.
Avatar
bence0330
Az Év Fórumozója 2022
Hozzászólások: 7179
Csatlakozott: 2020.07.16. 19:01:18
Tartózkodási hely: Pécs

2022.04.15. 12:49:21

Saviola írta:
2022.04.15. 12:00:50
A tegnapiak fényében akkor értékeld ezt újra! ;)
Őszintén nem értem, miért kéne újraértékelnie 1-2 meccs miatt. Amúgy még az sem kizárt, hogy ha tegnap kapunk egy komoly csapatot, akkor még így kipukkadva is megvertük volna őket, sok múlik a stíluson.
Meg eleve ez egy "mi lett volna, ha" eszmefuttatás volt. Ha Xavi nyáron jön, akkor az építkezés jóval előrébb tartana, több hit lenne a csapatban (amit BL kiesés után megint újra kell építeni ugye), az erőnlétünk összehasonlíthatatlanul jobb lenne, hisz már most is az volt, míg ki nem fulladtunk, képzeljük el, mi lett volna ha lett volna valami fél-alapozásféle Xavival, amennyire az EB-Olimpia engedte volna. Minden máshogy alakult volna nyilván a pillangóeffektus miatt, a BM-től alighanem megkaptuk volna a 2X3-at még ősszel a B csapattal, de a csoportból jó eséllyel kijutottunk volna, és szerencse kérdése lett volna, hogy hány kört megyünk. És egyenes kiesésre már egy sokkal inkábbb összeállt csapat állt volna ki, mivel Xavi mondjuk 6 hónapja lett volna itt, nem pedig 3.

Volt két hónapunk, amikor agyonvertünk mindenkit, aki szembejött, a legkomolyabb csapatokat is, és olyan játékkal, hogy tényleg top Pep vagy top LE szintet idéztünk, és csalódottak voltunk, hogy nem 8-0 lett a vége pár esetben. Ezt nem szabad elfelejteni. Nem felejtették ezt el a srácok, egyszerűen most nem bírják szusszal. Ennyi erővel a BM is egy sz@r csapat, és retrospektív módon nem is voltak BL esélyesek, mert kiestek egy La Liga konferencia-helyért küzdő csapat ellen? Csak mert addig top3 esélyesként voltak emlegetve a két angol klubbal egy szinten. Kb pont ugyanaz a szitu, mint nálunk, csak hát az más csapat, nekik meg lehet bocsátani, hogy egy kiscsapat megölte a játékukat. Kb csak eszetlen ívelgetésre futotta tőlük, teljesen tájidegen játékot kellett játszaniuk, és nem is ment, mert a Villarreal okosan és taktikusan játszott, mint a Frankfurt.

Fáradtság, kevesen vagyunk, heti kétszer játszunk + mindenki válogatott, kevés ideje van Xavi, tinédzserek játszanak, öregek játszanak, 15 meccses veretlenségi sorozatban voltunk, ami nagy koncentrációt igényelt, de legfőképpen egy egyenes kieséses meccs volt, ahol bármi megtörténhet. Megtörtént. Nálunk is, a Bayernnél is, másoknál is. Ráadásul valljuk be, ahogy kifutottunk a második félidőre, a Frankfurtnak amellett, hogy életük meccsét játszották, vagy 5 alkalommal volt pokoli mázlija, pl. hogy nem működött a VAR, vagy hogy minden helyzetükből gól lett. Nem mondom, hogy nem érdemelték meg a továbbjutást, de a végére már mi is megérdemeltük volna, és nem tudok visszaemlékezni olyan meccsre a közelmúltból más edzőktől, ahol mi állunk talpra egy teljesen kétségveesett helyzetben (egy kupameccs rémlik Koeman alatt valami nyomi csapat ellen). De megtettük, még ha a vége nem is volt siker, de volt vagy 5 meccslabdánk hozzá a be nem fújt büntetőkkel együtt.

Hatalmas csoda, hogy odáig jutottunk, hogy egyáltalán szóba kerüljön valaki fejében, hogy nem lennénk esélytelenek már a BL-ben. És igen, ha 8-1-re verjük azt a két csapatot, akik messze jutottak BL-ben, akkor bizony mi is esélyesnek számítottunk volna. Lehet ezzel a logikával vitatkozni nyilván, de teljesen reális érvelés.
Tízmillió pozitív dolgot lehet felsorolni a csapattal kapcsolatban, sőt, párat még a tegnapi meccsel kapcsolatban is.

Djokovic kikapott pár napja Fokinától, eszerint akkor nyilván nem tud teniszezni a csávó, meg fejben is gyenge, és minden, amit előtte csinált, semmis, és soha nem volt esélye semmire. Vagy ha Whitney Houstonnak megbicsaklott egyszer a hangja élőben, akkor nyilván nem is tudott soha énekelni.

Ja, és amit még nem is említettem, hogy a Frankfurt nyilván nem a 9. legjobb csapat a ligájukban, tavaly 1 ponttal maradtak le a BL-helyről, és a hirtelen kettős terhelés miatt kicsit lekerült a figyelmük a ligáról, és ide fókuszálnak a rotálásokkal. Most is simán a legjobb 5-ben vannak szintben, értsd, amikor tényleg oda figyelnek.
ter Stegen; Cancelo - Cubarsí - Araujo - Koundé; Gündogan - Christensen - Pedri; Felix - Lewy - Raphinha
Avatar
Saviola
Júdás 2, az áruló
Hozzászólások: 4960
Csatlakozott: 2004.10.08. 20:00:31
Tartózkodási hely: Tolna

2022.04.15. 12:00:50

pep71 írta:
2022.04.14. 16:04:59
Pont, hogy idén simán ott lehetne a Barca a BL győzelemért, ha azt a szerencsétlen balfácán Koeman-t szezon kezdet előtt kivágja Laporta, ahogy kellett volna...
Azt hiszed, hogy a City, Real, Pool triónak nincsenek sz.r meccsei a bajnokságban mint amilyen a Barcának is? Dehogynem, bőven.
Nemrég verte a Barca ezt az Atletit-t 4-2-re, ráadásul 0-1-ről, ami ellen a nagy City alig tudott helyzeteket kialakítani. Pep egyébként Sterling-et beteszi centerbe, mikor talán a világ egyik leggyorsabb és 1-1ben legjobb szélsője, de helyzetkihasználásban kabaré szint és agyatlan is. Bernardo Silva-t aki lomha lassú pedig kiteszi szélre a második meccsen, amikor adott lett volna az esély kontrázni :D plusz nincs centerük, de igazolnak egy Grealish-t 120-ért, aki állandóan padozik, grat. :D szvsz amúgy Pool BL győzelem lesz. Nagyon könnyű a sorsolásuk, iszonyat bő a keretük(Firminho meg Diaz is betud szállni a padról pl), nincs sérültjük se.
A Real-t is megverte a Barca, ha jól emlékszem idegenben éppenhogy nagy mázlival 0-4 re :D :D, de nem lenne helyük a BL-ben egy-két gyengébb bajnoki miatt, tiszta sor :D
A tegnapiak fényében akkor értékeld ezt újra! ;)
,,Azt hitted, hogy mi történt."
1994barca
Jugador d'estrella
Hozzászólások: 287
Csatlakozott: 2020.08.25. 12:44:00

2022.04.14. 17:08:48

Saviola írta:
2022.04.14. 13:53:35
azért hiába a jó eredmények, messze vagyunk még a bltől, ezt a hétvégi bajnoki is megmutatta

én a ma este miatt sem vagyok nyugodt, mert az odavágó botrány volt

az atletico a világ egyik, ha nem a legocsmányabb csapata, megérdemelték, hogy kiestek

a real simán elmegy a döntőig, szerintem, és ott sem lesznek esélytelenek

egyszerűen nem érzem egyik bl csapatot sem olyan kiemelkedőnek, hogy sima legyen bármelyik párharc
Ez tipikus olyan hozzászólàs volt, hogy van 10 mérkőzésből 9 győzelem és egy vereség egyértelmű, hogy azt az egy vereséget fogják elővenni a kritikus drukkerek. A Guardiola féle team is bőven játszott hasonló meccseket! Szerintem kellenek is az ilyenek, hiszen ezek mutatják meg, hogy miben kell javítani és fejlődni. Nyílván vannak hibák a játékunkban, de azok mindig lesznek.
Bl-re rátérve, szerintem Pool Real döntő lesz és ott bàrki nyerhet..
pep71
Entrenador del Barça
Hozzászólások: 1102
Csatlakozott: 2011.08.30. 00:28:51

2022.04.14. 16:04:59

Saviola írta:
2022.04.14. 13:53:35
azért hiába a jó eredmények, messze vagyunk még a bltől, ezt a hétvégi bajnoki is megmutatta

én a ma este miatt sem vagyok nyugodt, mert az odavágó botrány volt

az atletico a világ egyik, ha nem a legocsmányabb csapata, megérdemelték, hogy kiestek

a real simán elmegy a döntőig, szerintem, és ott sem lesznek esélytelenek

egyszerűen nem érzem egyik bl csapatot sem olyan kiemelkedőnek, hogy sima legyen bármelyik párharc
Pont, hogy idén simán ott lehetne a Barca a BL győzelemért, ha azt a szerencsétlen balfácán Koeman-t szezon kezdet előtt kivágja Laporta, ahogy kellett volna...
Azt hiszed, hogy a City, Real, Pool triónak nincsenek sz.r meccsei a bajnokságban mint amilyen a Barcának is? Dehogynem, bőven.
Nemrég verte a Barca ezt az Atletit-t 4-2-re, ráadásul 0-1-ről, ami ellen a nagy City alig tudott helyzeteket kialakítani. Pep egyébként Sterling-et beteszi centerbe, mikor talán a világ egyik leggyorsabb és 1-1ben legjobb szélsője, de helyzetkihasználásban kabaré szint és agyatlan is. Bernardo Silva-t aki lomha lassú pedig kiteszi szélre a második meccsen, amikor adott lett volna az esély kontrázni :D plusz nincs centerük, de igazolnak egy Grealish-t 120-ért, aki állandóan padozik, grat. :D szvsz amúgy Pool BL győzelem lesz. Nagyon könnyű a sorsolásuk, iszonyat bő a keretük(Firminho meg Diaz is betud szállni a padról pl), nincs sérültjük se.
A Real-t is megverte a Barca, ha jól emlékszem idegenben éppenhogy nagy mázlival 0-4 re :D :D, de nem lenne helyük a BL-ben egy-két gyengébb bajnoki miatt, tiszta sor :D
Avatar
Saviola
Júdás 2, az áruló
Hozzászólások: 4960
Csatlakozott: 2004.10.08. 20:00:31
Tartózkodási hely: Tolna

2022.04.14. 13:53:35

azért hiába a jó eredmények, messze vagyunk még a bltől, ezt a hétvégi bajnoki is megmutatta

én a ma este miatt sem vagyok nyugodt, mert az odavágó botrány volt

az atletico a világ egyik, ha nem a legocsmányabb csapata, megérdemelték, hogy kiestek

a real simán elmegy a döntőig, szerintem, és ott sem lesznek esélytelenek

egyszerűen nem érzem egyik bl csapatot sem olyan kiemelkedőnek, hogy sima legyen bármelyik párharc
,,Azt hitted, hogy mi történt."
LG
Az Év fórumozója 2016
Hozzászólások: 21124
Csatlakozott: 2004.12.17. 21:03:01

2022.04.14. 12:04:58

csababarca írta:
2022.04.13. 22:40:43

Liverpool is bemegy egy bohóc ágon a döntőbe, persze nem az ő hibájuk.
Egyrészt még be kell menniük, másrészt nem olyan gyenge ez az ág. Mi is tudjuk nagyon jól, hogy ez a Benfica nem volt egy kutyaütő csapat, a Villarreal pedig kiejtette a Juventust és a Bayernt, szerintem ez idei BL-szezonban megérdemlik az elismerést, nem sajnálnám le őket az elődöntőben, bár azért a vörösök a favoritok nálam is.

Abban egyetértek, hogy igazán kiemelkedő csapat nincs, és ennek örülhetünk. Hiszen, ha Xavival tudunk haladni tovább a megkezdett úton, akkor jövőre ott leszünk az esélyesek között.
Peter
Director del Fútbol
Hozzászólások: 3280
Csatlakozott: 2019.09.04. 02:22:17

2022.04.14. 10:26:06

La Liga bravúrok ide vagy oda, mi a helyünkön vagyunk szerintem.
Mentálisan is és játékban is van hová fejlődnünk és ezt az utat be kell járni ahhoz, hogy megfelelően felkészülve megérkezzünk....

Húzzuk be az EL-t, ez a mi küldetésünk jelenleg.

A pool laza rotációval is besétált.
Hogy a Villarel is ott van? 180 perc alatt 1 gólt kapott a Bayerntől.

Illetve van néhány poszt, ahol bizony erősödnünk kell, hogy bírjuk a nyomást....ahogy csababarca írta, ne jöjjön az összeomlás!
Avatar
csababarca
Az Év Fórumozója - 2021
Hozzászólások: 15435
Csatlakozott: 2005.10.03. 21:19:38
Tartózkodási hely: Dabas

2022.04.14. 09:21:08

MessiNeymarSuarez írta:
2022.04.14. 08:37:21

Ebben az a szomorú hogy mi is lehettünk volna a Benfica helyében, és egy Ajax-Liverpool-Villarreal ágon juthattunk volna döntőbe. De nem szabad keseregni, Xavi előtt az is távoli remény volt hogy BL helyen végezzünk.
lehettünk volna, de az ősz alapján nem érdemeltük meg, és jogosan estünk ki.
aztán ki tudja mi lett volna, ne feledjük, hogy a BL kieséses szakaszban óriási mentális blokk van a csapaton.
Oké néhányan elmentek, de a törzsgárdája a beégéseknek itt van, benne van, hogy ők omlottak volna össze először.

Kíváncsi vagyok Pep mit variál majd a real meccsre, mert ilyenkor mindig húz valami értelmetlent, ami miatt kiesnek.
A real nem az atletico, biztosan mindkét meccsen fognak gólt lőni, kérdés mennyit. És hogy a city meddő támadásai kapnak-e valami extrát, mert ez nagyon hiányzik.
"Amikor nézzük Őt, akkor értsük meg ez egy sajátos játékos akit látunk, ez totálisan egyedi. Háromszor verte meg úgy Gvardiolt, hogy az magasabb, erősebb, gyorsabb, fiatalabb, energetikusabb. Ezt írd már le nekem számokkal. Ez mutatja azt, hogy micsoda valójában a futball."
Avatar
MessiNeymarSuarez
Presidente del Barça
Hozzászólások: 10103
Csatlakozott: 2014.10.18. 14:14:18
Tartózkodási hely: Budapest

2022.04.14. 08:37:21

recrea írta:
2022.04.14. 03:53:33
Jól tudom, hogy mi május 5-én játszuk az elődöntő visszavágóját otthon abban az esetben, ha ma továbbjutunk?
Igen, az előző fordulóban kisorsolták azt is hogy az elődöntő visszavágót mi játszuk otthon, illetve egy döntőbe jutás esetén is mi lennénk papíron a hazai csapat
csababarca írta:
2022.04.13. 22:40:43
Pep-csapat a rossz értelemben ez a city.
Félelmetesek tudnak lenni, de bűnrosszak is, ez a csatár nélküli játék lesz a vesztük.
Vagy az, hogy esetleg itt továbbjutnak, és akkor Pep megint elkezd variálni valamit és kiejti a csapatát.

Nagy csalódás a city ma, meg úgy az egész idei bl az.

Liverpool is bemegy egy bohóc ágon a döntőbe, persze nem az ő hibájuk.
Ebben az a szomorú hogy mi is lehettünk volna a Benfica helyében, és egy Ajax-Liverpool-Villarreal ágon juthattunk volna döntőbe. De nem szabad keseregni, Xavi előtt az is távoli remény volt hogy BL helyen végezzünk.
Avatar
recrea
Llegenda del Barça
Hozzászólások: 6725
Csatlakozott: 2004.12.24. 23:38:21

2022.04.14. 03:53:33

Jól tudom, hogy mi május 5-én játszuk az elődöntő visszavágóját otthon abban az esetben, ha ma továbbjutunk?
Peter
Director del Fútbol
Hozzászólások: 3280
Csatlakozott: 2019.09.04. 02:22:17

2022.04.13. 23:09:12

Megnéztem volna egy hosszabbítást szívesen még az Atleti emberhátrány ellenére is.
Avatar
bence0330
Az Év Fórumozója 2022
Hozzászólások: 7179
Csatlakozott: 2020.07.16. 19:01:18
Tartózkodási hely: Pécs

2022.04.13. 23:04:14

Hogyan ne vezessünk BL-mérkőzést masterclass...

A City nincs csúcsformában a hetekben, de így is tudtak csúszva-mászva nyerni, ez szerintem nekik hatalmas lépés egyébként, lehet, hogy jobb ez így, mintha 4-0-ára kiütötték volna a Ticót.

Szerk: most nézem, a Pool a B csapatával állt fel... hát azért az kemény. Nunez meg megint beköszönt, egészen hihetetlen érzékkel nyúl ezekhez a labdákhoz. Kiváncsi vagyok, ki viszi el onnan, de nem fog rosszul járni...
A hozzászólást 2 alkalommal szerkesztették, utoljára bence0330 2022.04.13. 23:36:43-kor.
ter Stegen; Cancelo - Cubarsí - Araujo - Koundé; Gündogan - Christensen - Pedri; Felix - Lewy - Raphinha
Avatar
Bob_Marley
Presidente del Barça
Hozzászólások: 19557
Csatlakozott: 2010.02.06. 19:42:14

2022.04.13. 22:55:53

Nagyon teker a Tico,így pirossal gyakorlatilag minden ellenük szól,de le a kalappal előttük. Nagy fricska lett volna,3 spanyolnak bekuszni a négy közé. De még hátha, hajrá

Correa elkapkodta,be is passzolhatta volna,hárman voltak. De szégyenkezni nincs oka azt Atleticonak.
Kép
Kép
Kép
Avatar
davi10
Llegenda del Barça
Hozzászólások: 6642
Csatlakozott: 2007.10.06. 20:02:40
Tartózkodási hely: Budapest

2022.04.13. 22:52:42

Érdekes kis meccs ez. A City túlgörcsöli és belehal a szépségbe. Az Atletico meg elkapja a fonalat, még esélyük is lenne fordítani, de nem bírják ki, hogy ne patkánykodjanak, meg is lett az eredménye.
Kép
"A Futball nyer, ha a Barca nyer"
"Ez a két szín, zöld és fehér minden másnál többet ér
Hát indulj és bátran énekelj velünk egy dalt a Fradiért"
Avatar
bence0330
Az Év Fórumozója 2022
Hozzászólások: 7179
Csatlakozott: 2020.07.16. 19:01:18
Tartózkodási hely: Pécs

2022.04.13. 22:48:55

csababarca írta:
2022.04.13. 22:40:43
Pep-csapat a rossz értelemben ez a city.
Félelmetesek tudnak lenni, de bűnrosszak is, ez a csatár nélküli játék lesz a vesztük.
Vagy az, hogy esetleg itt továbbjutnak, és akkor Pep megint elkezd variálni valamit és kiejti a csapatát.

Nagy csalódás a city ma, meg úgy az egész idei bl az.

Liverpool is bemegy egy bohóc ágon a döntőbe, persze nem az ő hibájuk.
Ja, nem is értettem, mikor nem jött össze Kane, akkor miért vették meg inkább Grealisht... akkor még ugye Ferran is ott volt, simán volt 4 remek szélsőjük 2 helyre. Pep is akarta azt a 9-est, fogalmam sincs, miért nem vettek meg bárki mást, mikor nem jött be az első számú terv. De ő dolguk.

A Pool meccset kellett volna nézni. :( :D Egyébként mindketten megszívták, széthajtották magukat a hétvégén, ott aztán nem lehetett pihentetni, meg lazán venni a dolgokat... a Pool meccset nem figyelem, de biztos vagyok benne, hogy az elődöntőben sokkal jobbak lesznek, mint ahogy a City is.

Közben remélem villan már a piros.
ter Stegen; Cancelo - Cubarsí - Araujo - Koundé; Gündogan - Christensen - Pedri; Felix - Lewy - Raphinha
Avatar
csababarca
Az Év Fórumozója - 2021
Hozzászólások: 15435
Csatlakozott: 2005.10.03. 21:19:38
Tartózkodási hely: Dabas

2022.04.13. 22:40:43

Pep-csapat a rossz értelemben ez a city.
Félelmetesek tudnak lenni, de bűnrosszak is, ez a csatár nélküli játék lesz a vesztük.
Vagy az, hogy esetleg itt továbbjutnak, és akkor Pep megint elkezd variálni valamit és kiejti a csapatát.

Nagy csalódás a city ma, meg úgy az egész idei bl az.

Liverpool is bemegy egy bohóc ágon a döntőbe, persze nem az ő hibájuk.
"Amikor nézzük Őt, akkor értsük meg ez egy sajátos játékos akit látunk, ez totálisan egyedi. Háromszor verte meg úgy Gvardiolt, hogy az magasabb, erősebb, gyorsabb, fiatalabb, energetikusabb. Ezt írd már le nekem számokkal. Ez mutatja azt, hogy micsoda valójában a futball."
Avatar
bence0330
Az Év Fórumozója 2022
Hozzászólások: 7179
Csatlakozott: 2020.07.16. 19:01:18
Tartózkodási hely: Pécs

2022.04.13. 22:38:08

Nagyon meg vannak ijedve, mint tavaly a döntőben. Ez kb jelenleg az egyetlen igazi gyengéje a Citynek... Pep ezzel valamiért nem tud mit kezdeni. Szerintem kibekkelik, de tényleg necces a szitu.
ter Stegen; Cancelo - Cubarsí - Araujo - Koundé; Gündogan - Christensen - Pedri; Felix - Lewy - Raphinha
Kovbal88
Entrenador del Barça
Hozzászólások: 2177
Csatlakozott: 2013.07.17. 16:50:38

2022.04.13. 22:27:49

A City mindjárt kiejti magát a BL-ből. Egy gólt bármikor képes találni bármelyik csapat. Főleg egy Atletico. Mondjuk kemény lenne, ha három spanyol lenne a legjobb négy között, de azért kár lenne Pepékért.
Kassandra
Jugador del Barça
Hozzászólások: 179
Csatlakozott: 2020.07.14. 22:13:30

2022.04.13. 12:41:10

Oké, akkor egy gondolatjáték; van AAA csapat, aki egy top bajnokságban a tabella első helyén áll meghatározó előnnyel, és a média által ajnározott "gyönyörű" játékkal, és van BBB csapat egy másik bajnokságban, aki küzd a maga céljaiért, akár bajnok is lehet még, a top4 mondjuk szinte már megvan matematikailag, a média is megírja az eredményeit, 1-1 szép gólt lehoz a sajtó, de nem kapja a "korszakos csapat" hype-ot. Ez a két csapat talákozik a nemzetközi színtéren egyeneskieséses párharcban, és BBB csapat jut tovább. Csak akkor "érdemli meg" a továbbjutást, ha a kétmeccsen szerzett több gól mellé több kísérlete is volt, vagy többet bírtokolta a labdát, esetleg magasabb xG mutatója volt? Vagy akkor is, ha AAA támadot többet, de egyszerűen nem jöttek a gólok, BBB pedig többet rúgott? Ha csak előbbi, akkor miért?

És ha ne adjisten BBB 11-esekkel jut tovább, úgy, h AAA dominánsabb volt, akkor "nem érdemlik meg"? Hát de a "jobb" csapat mindent kihagyott, akkor hogyan lenne jobb? Pont ugyanannyi gólt szerzett, mint a "rossszabb". Valahogyan dönteni kellett, a tizikből meg BBB jött ki szerencsésebben. Ez ennyi.

Szerintem ezért nincsenek objektív igazságok, vagy egyetlen egy, a gólok száma. De ott sincs objektíven megérdemelt gól, vagy nem megérdemelt győzelem. A gólok száma az objektív, 2 szám. Az egyik több, illetve a másik, vagy ugyanannyi.

És még valami a végére. Amikor egy kiscsapat szerez "érdemtelen" győzelmet, azzal nem nagyon foglalkozunk. Megnézzük, örülünk neki, romantizálhuk a szitut, de ennyi. Ha egy nagycsapat, abból van a hőbörgés. Megint csak nem objektív a helyzet, igaz? :D

Szóval én így látom, ezért nincs értelme ezeknek a vitáknak. Vagyis értelme van, mert a kultúránk, a hobbinkba fektetett idő az mindig hasznos, beszélgetni mindig hasznos. Csak legyen emberhezméltó. Viszont azt fogadjuk el, hogy ezekben a kérdésekben nincsen egyetemes igazság, és mindig minden szentnek maga felé fog hajlani a keze, a rivális szenttől pedig el fog fordulni. :D
Avatar
bence0330
Az Év Fórumozója 2022
Hozzászólások: 7179
Csatlakozott: 2020.07.16. 19:01:18
Tartózkodási hely: Pécs

2022.04.13. 12:10:22

Kassandra írta:
2022.04.13. 11:49:01
Persze mondhatod, csak pont annyit ér, mintha más az ellenkezőjét mondaná, valaki harmadik meg semmit nem mondana. Ne érts félre, szíved joga, hogy saját véleményed legyen, sőt tök jó, hogy van, a fórum pedig arra van, hogy megosszd azt. Csak annyit szeretnék mondani, hogy egyikünk véleménye sem ér többet a másikénál, pont ugyanannyit ér mindegyik. Nem egyformán látjuk a dolgokat, az élet ilyen, nem csak a foci területén. És pont úgy ahogyan az életben, a fociban sincsen objektív vélemény, mindenkit befolyásol az "előélete". Különben pl nem lenne látná másképp ugyanazt a jelenetet emberek tömegei egy nagymeccsen, még a lassítás után is.
Szerinted a Madrid objektíven nem érdemelte meg a továbbjutást, szerintem meg azért mondod ezt, mert Barca fan vagy. A Madrid ugyanúgy küzdött, mint ti a hétvégén a Levante ellen. Az egyik a szemedben érdemtelen, a másik pedig hősies megszerzett győzelem.

Az meg, hogy a City, Pool jobb csapat megint fura kérdés. Értem én, hogy ezt sugallja a meccsek képei, de ezek a csapatok nem játszottak még egymás ellen, így csak tippelni lehet. Fura ez így, mert ha meccs előtt a Chelsea volt a jobb csapat, aztán a Madrid továbbjutása után is a Chelsea a jobb csapat, akkor a ebből kiindulva a csapatok nem jobbak akarnak lenni, csak simán győzni. Melyik az értékesebb?
Ohh, félreértettél szerintem, sajnos a Madrid szerintem megérdemelten ment tovább, ha ezt a két meccset nézzük. De a CFC most nem volt jobb előnézetben sem, tudjuk, hogy miért, és teljesen érthető. Eleve nem a két nagy angol csapat szintje, és ugye a jelenlegi események nagyon meglátszottak rajtuk, agyonverték őket 1-2 hétig. Az első meccsen rottyon voltak, a másodikra összekapták magukat, de már nem volt elég. És azért a Madrid nem kiscsapat, top5-6 európai, és ha valaki nincs top formában ellenük, akkor ők fognak nyerni.

És persze, a többivel egyetértek.
ter Stegen; Cancelo - Cubarsí - Araujo - Koundé; Gündogan - Christensen - Pedri; Felix - Lewy - Raphinha
Kassandra
Jugador del Barça
Hozzászólások: 179
Csatlakozott: 2020.07.14. 22:13:30

2022.04.13. 11:49:01

bence0330 írta:
2022.04.13. 11:17:41
Kassandra írta:
2022.04.13. 10:09:31
...
...
Persze mondhatod, csak pont annyit ér, mintha más az ellenkezőjét mondaná, valaki harmadik meg semmit nem mondana. Ne érts félre, szíved joga, hogy saját véleményed legyen, sőt tök jó, hogy van, a fórum pedig arra van, hogy megosszd azt. Csak annyit szeretnék mondani, hogy egyikünk véleménye sem ér többet a másikénál, pont ugyanannyit ér mindegyik. Nem egyformán látjuk a dolgokat, az élet ilyen, nem csak a foci területén. És pont úgy ahogyan az életben, a fociban sincsen objektív vélemény, mindenkit befolyásol az "előélete". Különben pl nem lenne látná másképp ugyanazt a jelenetet emberek tömegei egy nagymeccsen, még a lassítás után is.
Szerinted a Madrid objektíven nem érdemelte meg a továbbjutást, szerintem meg azért mondod ezt, mert Barca fan vagy. A Madrid ugyanúgy küzdött, mint ti a hétvégén a Levante ellen. Az egyik a szemedben érdemtelen, a másik pedig hősies megszerzett győzelem.

Az meg, hogy a City, Pool jobb csapat megint fura kérdés. Értem én, hogy ezt sugallja a meccsek képei, de ezek a csapatok nem játszottak még egymás ellen, így csak tippelni lehet. Fura ez így, mert ha meccs előtt a Chelsea volt a jobb csapat, aztán a Madrid továbbjutása után is a Chelsea a jobb csapat, akkor a ebből kiindulva a csapatok nem jobbak akarnak lenni, csak simán győzni. Melyik az értékesebb?
Válasz küldése