Bajnokok Ligája & Európa Liga

Foci a Barçán kívül
Peter
Director del Fútbol
Hozzászólások: 3286
Csatlakozott: 2019.09.04. 02:22:17

2022.03.16. 11:48:14

Feast4 írta:
2022.03.16. 09:02:32
Ezt mint kapus mondom, gyerekként azt magyarázzák először
Hát igen, nagyon sokmindent meg lehet előzni a legegyszerűbb ée leginkább alap dolgokkal, arról már nem is beszélve, hogy sokszor ez is a legjobb megoldás.
Egyébként Benzema szemszögéből nézve és alapnak számító dolog érvényesült, mégpedig az, hogy nincs olyan, hogy elveszett labda mindaddig, amíg az a játéktéren belül van.
Avatar
bence0330
Az Év Fórumozója 2022
Hozzászólások: 7233
Csatlakozott: 2020.07.16. 19:01:18
Tartózkodási hely: Pécs

2022.03.16. 10:41:16

Feast4 írta:
2022.03.16. 09:02:32
Ezt mint kapus mondom, gyerekként azt magyarázzák először ha 5-ösön kívül lábbal van egy hazaadásod, nincs senki akinek egyből tudod tenni és látod, hogy rád szalad a támadó, ki kell rúgni taccsra. Na most Donnaruma a világ top 5 kapusainak egyike, ha nekünk megye 3-ban ezt tanították akkor neki is. Bőven volt rá ideje, hogy kirúgja, nem tudom mi a francnak kellett elkezdeni labdázgatni.
Régóta követem Donnarummát. A helyzet az, hogy lehet, hogy ő a világ legjobb kapusa, ha pusztán a védéseket nézzük, még a közeli reflexei is egészen meglepőek egy ekkora emberhez képest, 20 méterről meg kb soha nem lehetne neki gólt rúgni.
De lábbal olyan iszonyatosan gyenge és bizonytalan, hogy az valami botrány. Ehhez hozzájön egy ilyen téves magabiztosság is, és Milanosként évekig szívrohamot kapott az ember, amikor kapusletámadás volt, mert akkor tényleg az volt a jobbik eset, ha oldalvonalon kívülre rúgta, labdakihozatal pl. lehetetlen vele, meg az ilyen necces szitukban néha kakukk van. Ez nála benne van, de azért bőven kikompenzálja (mint ahogy amúgy a meccsen is folyamatosan komolyakat védett, csak ez nem marad meg az emberben). Ez a menetrendszerű bénázása most pont rosszkor jött.
ter Stegen; Cancelo - Cubarsí - Araujo - Koundé; Gündogan - Christensen - Pedri; Felix - Lewy - Raphinha
Avatar
Feast4
Director del Fútbol
Hozzászólások: 3542
Csatlakozott: 2014.05.01. 21:54:54

2022.03.16. 09:02:32

Peter írta:
2022.03.10. 20:00:40
Orbitális bírói hiba?
Érzelmeket hagyjuk figyelmen kívül.
Vegyük már át mégegyszer :

1.) Labda a földön, kapus az ötösön kívül
2.) Támadó odafut, megáll a kapus mellett, egyik lábát beteszi a kapus egyik lába elé (nem gáncsol, nem akaszt)
3.) Kapus a másik lábával elrúgja a labdát
4.) Ütköznek testtel - nem nekifutott a támadó -, a kapus elesik, az ötösön kívül még mindíg

Mezőnyben ez egy határozott belépés. Miért kellett volna lefújni?
Ezt mint kapus mondom, gyerekként azt magyarázzák először ha 5-ösön kívül lábbal van egy hazaadásod, nincs senki akinek egyből tudod tenni és látod, hogy rád szalad a támadó, ki kell rúgni taccsra. Na most Donnaruma a világ top 5 kapusainak egyike, ha nekünk megye 3-ban ezt tanították akkor neki is. Bőven volt rá ideje, hogy kirúgja, nem tudom mi a francnak kellett elkezdeni labdázgatni.
Kép
sansz
Capitá del Barça
Hozzászólások: 859
Csatlakozott: 2019.09.23. 11:54:39

2022.03.16. 00:18:14

Na, a Atletico tovább növelte a spanyolok jó statját a megnyert meccseket tekintve :)

Griezman nagyon hasznos volt, Felix kulcspassza is parádésra sikerült. A végén még Simeone marad a kapitány jövő idényre is?
Sonoma
Capitá del Barça
Hozzászólások: 607
Csatlakozott: 2021.05.25. 10:00:54

2022.03.10. 21:40:33

csababarca írta:
2022.03.10. 11:11:55
Sonoma írta:
2022.03.10. 10:45:51
...
ez megint egy elfogult, fekete vagy fehér álláspont.
én meg bedurrantom, hogy ha a bm vagy city kp van ez a 3as mögött akkor ütik 5-6 góllal a realt. kb ennyi értelme van ilyeneket beírni.
Megvan a felelőssége a Messi-Neymar duónak, ezt nem lehet elvitatni.
Kettejük közül számomra Neymar kálváriája a szomorúbb, 30 éves, legjobb korban van, de hónapról hónapra gyengébb.
Messi 30 évesen meg Neymar 30 évesen....ég és föld.
Edzőt kell elővenni ilyen esetben, mert le kellett volna szedni őket.
De a fáradékonyság sem magyarázza pl azt, hogy középkezdésből gólt kapja, ráadásul egy ártalmatlan szituból passzolt oda Marquinhos.
Egyszerűen a PSG-ből hiányzik egy vezér, aki ilyenkor odaáll a csapat mögé.

Szóval ez nem csak a támadókon múlt, persze könnyű rájuk kenni, de akkor vegyük elé MBappét hogy a lehetőségeit beleverte Körtébe módszeresen mindkét meccsen, eldönthette volna egymaga hamarabb a meccset.
Persze ez sincs így, de lehet így is nézni.

Hidd el, nálunk lehet Messi döntötte el hogy pályán marad, de a PSG-nél ez az elnök döntése kvázi.
De mondom, számomra Neymar leépülése még durvább, figyelembe véve az életkorukat, meg hogy melyikük mit nyert és tett le az asztalra korábban....erre egy szinten tojnak bele az egészbe, ugyanaz a fásultság, unottság jellemzi mindkettőt.

btw, ez várható is volt valahol, főleg nézve a PSG meccseit.
de így se volt benne a meccsben/párharcban az első gólig, addig vakon volt a real, persze mentek becsülettel azt nem lehet elvitatni.
Semelyik csapat nem bírná el a támadótriójának sétálását. Hacsak nem 7 Kanté szaladgálna hátul. A Bayern és a City is azért tűnik masszívnak 90 percen keresztül, mert a támadósoruk is besegít a védekezésbe.

De ha megtíltják neki, hogy leszedje, mit csináljon?
Ha lecseréli, az öltözőben üvölt az arcába az elnök, ha nem azt meg láttuk...
A 3-ik gól még a 2-ik gól sokkoló hatása alatt kapták. Persze ez sem mentség rá, de ez történt.

Ugyanott van vele tekintélyben az edző. Mindegy hogy a játékos vagy az elnök szól bele ki játszon. A tekintélyének ígyis-úgyis annyi.

Messinél már vagy 4 éve látom ezt az üres tekintetet, amikor verésre áll a csapata. Mintha nem értené ez hogyan történhet meg.
Neymar leépülése meg a személyiségéről is fakad. 30 évesen már nagyon tudatosan kell edzened, enned, pihenned a csúcson maradás érdekében.
Ez rá nem jellemző.
Messi nyilatkozta anno 27 évesen, hogy míg 21-22 évesen bármit ehetett, időnként kimaradhatott, az mára már nem fér bele, mert megérzi a teljesítményén. Ez 30 felett még hatványozottabban érvényes.
Peter
Director del Fútbol
Hozzászólások: 3286
Csatlakozott: 2019.09.04. 02:22:17

2022.03.10. 20:00:40

Orbitális bírói hiba?
Érzelmeket hagyjuk figyelmen kívül.
Vegyük már át mégegyszer :

1.) Labda a földön, kapus az ötösön kívül
2.) Támadó odafut, megáll a kapus mellett, egyik lábát beteszi a kapus egyik lába elé (nem gáncsol, nem akaszt)
3.) Kapus a másik lábával elrúgja a labdát
4.) Ütköznek testtel - nem nekifutott a támadó -, a kapus elesik, az ötösön kívül még mindíg

Mezőnyben ez egy határozott belépés. Miért kellett volna lefújni?
tengit
Barça B
Hozzászólások: 55
Csatlakozott: 2014.04.19. 12:34:39

2022.03.10. 18:03:05

Sokat olvasok, keveset írok - ez a megállapítás jellemzi a kapcsolatomat a fórummal. Most a "kevés" oldalhoz tennék hozzá, mert egy bizonyos ponton eltér a véleményem több hozzászólóétól. Nagy valószínűséggel nem a Real Madrid azon csapatok egyike, amelyik - kívülállóként - szimpatikusak egy Barca szurkoló számára. Más okból, de valamiért - talán alapból - a PSG sem a szerethető "egyéb gárdák" kategóriába tartozik jó néhányunk számára. Viszont itt most egy meglehetősen komoly téttel bíró meccsről folyik a szó, ahol ugyan helye van az érzelmek kifejtésének, de ez a történések reális megítélését nem befolyásolhatná. Mi is történt? A franciák előnyből érkeztek, erre rádupláztak, miközben a spanyoloknak nagyjából annyi esélye volt a továbbjutásra, mint Matuska Szilveszternek felmentő ítéletre a főtárgyaláson. Ekkor következett az, ami elgondolkoztat minden olyan embert, aki naivan hisz a sport tisztaságában. Donnarumma hibázott? Óriásit, én a tulaj helyében komoly pénzbüntetéssel sújtanám - no nem a hibáért, az a játék része, hanem a már-már nagyképű felelőtlenségért. Lehet, hogy a játékvezető a helyszínen büntette a kapust tettéért, csakhogy ez nem az ő feladata. Azt a tarolást, amit Benzema véghezvitt nem észrevenni, az már több, mint súlyos hiba. Ráadásul a VAR segítségével ezt könnyedén ellenőrizhette volna, de nem tette. Lehet mondani, hogy lúzer az a csapat, amelyik ezt - még így is továbbjutásra állva - nem tudja kezelni, mert teljesen jogos ez a vélekedés. Maximálisan egyetértek az edző felelősségét firtatókkal - meglehetősen tanácstalannak, ötlettelennek tűnt, szerintem nagy rá a kabát. A PSG újfent bizonyította éretlenségét - ez sem vitatható. De a legcáfolhatatlanabb az a megállapítás, hogy ez a szerencsétlen brigád a tehetetlen edzőjével együtt tükörsimán ment volna tovább a játékvezető brutális "tévedése" nélkül. Két - finoman szólva - kevésbé szimpatikus csapat közül az egyik búcsúzott, ami már a sorsoláskor biztos volt, a mikéntje azonban kissé eltért a megszokottól.
Avatar
bence0330
Az Év Fórumozója 2022
Hozzászólások: 7233
Csatlakozott: 2020.07.16. 19:01:18
Tartózkodási hely: Pécs

2022.03.10. 17:23:55

LG írta:
2022.03.10. 16:57:49
Ha meg még néhány kört a Real, akkor Benzema elég keményen bejelentkezhet az Aranylabdára. Tudom, ezen a fórumon nem egy népszerű figura, de CR távozása óta nagyon hátára vette a csapatot, idén a bajnoki cím eléggé kinéz már most nekik. Lewa megy még nagyot ismét, de neki a hátránya, hogy Bundes Liga gyengébb, + a VB-n is inkább a franciák érhetnek el komolyabb eredményt. (nem is tudom, hogy a lengyeleknek van-e még esélyük kijutni). Mbappének ez a kiesés most jelentősen csökentette az esélyeit, a francia liga meg aztán végképp nem szint. A VB-n meg egy csapatban van Benzemával, nagyon keményen kellene ott húzóembernek lennie.

Én amúgy nem láttam orbitális csalást, max. neccesnek nevezném Benzema labdaszerzését, de szvsz messze nem volt egyértelmű szabálytalanság. Ostobaság volt ott az olsztól, hogy elkezdett cselezgetni. Az EB-n nagyon beton kapusnak tűnt, de ez amatőr hiba volt. Amúgy szerintem már az elejétől nem játszott rosszul a Real, voltak lehetőségeik, aztán mégis a PSG szerzett vezetést. De ők nem omlottak össze. Az egyenlítés után pedig megették simán őket.
Pont az oroszokat kapták a lengyelek, szóval játék nélkül továbbmentek, és a Cseh/Svéd párharc győztesét kell megverniük, hogy kijussanak. Szóval jelenleg úgy tűnik, jó eséllyel ott lehetnek.

Lewa szerintem mindenképp meg fogja kapni, pláne ha a BM megy minimum még egy kört, vagy akár döntőzik. Utólag kompenzálják az előzőt, és emiatt jobban fogják nyomni, meg eleve jogos is lesz. Benzema is megérdemelné, de még jópár játékos, pl. ha a Pool behúzná a BL-t, vagy mondjuk a PL-t+BL döntő, akkor egy Salah, Mané(Afrika kupával), esetleg TAA/Henderson sem lenne lehetetlen ügy, ha az Angolok domborítanának hozzá valamit. De ha a City duplázna, és KDB végre huzamosabb ideig megúszná sérülés nélkül, akkor ő is elég esélyes lenne, sőt, azt mondanám, akkor ő lenne a kihívója Lewának, Belgium ráadásul azért nem esélytelen nagyot menni télen a VB-n.
Mondjuk annyi, hogy nálam Modric és Vini alig kapnának kevesebb érdemet az esetleges jó szereplésükért, mint a francia.
ter Stegen; Cancelo - Cubarsí - Araujo - Koundé; Gündogan - Christensen - Pedri; Felix - Lewy - Raphinha
LG
Az Év fórumozója 2016
Hozzászólások: 21159
Csatlakozott: 2004.12.17. 21:03:01

2022.03.10. 16:57:49

Ha meg még néhány kört a Real, akkor Benzema elég keményen bejelentkezhet az Aranylabdára. Tudom, ezen a fórumon nem egy népszerű figura, de CR távozása óta nagyon hátára vette a csapatot, idén a bajnoki cím eléggé kinéz már most nekik. Lewa megy még nagyot ismét, de neki a hátránya, hogy Bundes Liga gyengébb, + a VB-n is inkább a franciák érhetnek el komolyabb eredményt. (nem is tudom, hogy a lengyeleknek van-e még esélyük kijutni). Mbappének ez a kiesés most jelentősen csökentette az esélyeit, a francia liga meg aztán végképp nem szint. A VB-n meg egy csapatban van Benzemával, nagyon keményen kellene ott húzóembernek lennie.

Én amúgy nem láttam orbitális csalást, max. neccesnek nevezném Benzema labdaszerzését, de szvsz messze nem volt egyértelmű szabálytalanság. Ostobaság volt ott az olsztól, hogy elkezdett cselezgetni. Az EB-n nagyon beton kapusnak tűnt, de ez amatőr hiba volt. Amúgy szerintem már az elejétől nem játszott rosszul a Real, voltak lehetőségeik, aztán mégis a PSG szerzett vezetést. De ők nem omlottak össze. Az egyenlítés után pedig megették simán őket.
Avatar
Feast4
Director del Fútbol
Hozzászólások: 3542
Csatlakozott: 2014.05.01. 21:54:54

2022.03.10. 16:02:25

sansz írta:
2022.03.10. 14:47:32
Nekem nagyon vegyesek az érzelmeim. A PSG egy lúzer csapat, ez egyértelmű. De azért nem a jobb csapat jutott tovább. A Realnak volt a két meccs alatt jó 30 perce, az egy orbitális sorsfordító csalás után.
Minden Real Madrid utálatommal és Messi iránti szimpátiámmal együtt azt kell mondjam, hogy egy olyan csapat, ami ennyi pénzel ilyen támadósorral csak szerencsétlen góllal tud csak lehozni egy meccset otthon úgy hogy a Real nem talál kaput, aztán még idegenbe előnybe is kerül, végül pedig egy ilyen nevetséges góltól úgy megzavarodik, hogy kap egy másodikat, aztán meg a saját középkezdéséből 10 másodpercen belül még egy harmadikat is az bírói hiba ide, birói hiba oda húzza le magát a klotyón.

Bakker ez a Real egy hulladék, egy Bayern, vagy egy City szó szerint meggyalázza. Itt a legnagyobb baj az volt, hogy a Real egy csapat, a PSG meg egy újgazdag csürhe tele 0 tartással rendelkező játékossal. A második félidőbe a PSG egyszerűen képtelen volt végigvezetni egy támadást.

Az éven Messi miatt sok meccsüket megnéztem és én a sorsolás után is azt mondtam, hogy a Real megy majd tovább. A PSG védelme tök heptikus, a középpályás játékuk annyi, hogy vágd előre valamelyiknek, aztán valami majd lesz. Messinek annyi kedve van ott lenni, mint nekem a Sarkkörön gatyában horgászni, Neymarnak szerintem már egy jó másfél éve annyi, Mbappénak meg istentelen nagy arca lett annak ellenére, hogy szerintem ő is egy jó másfél éve csúnyán megrekedt. Néha még próbálkozik, meg kis csapatok ellen elkirálykodik, de ha nem fog onnan lelépni az Ő karrierjére is lehet hideg vizet inni, mert ameddig a top 3-as bajnokságban nem fog villantani valamit addig a büdös életbe nem lesz belőle CR, vagy Messi.

Egy egyszerű francia szervezett francia középcsapat leveri a PSG-t, úgy hogy a PSG nem is veszélyes rá. A BL.-ben a csoportkörben nagyon kemények és kb. ennyi. 2020-ban is amikor döntőig mentek, ott is nem egy meccs volt ott talán egy kicsit összeállhatott volna, de egy sima 1-0-ás meccsen egy magabiztos Bayern elrendezte.

Beszélhetünk itt bíráskodásról- valóban az első gólt szerintem se kellett volna megadni- beszélhetünk itt arról is, hogy nem a jobb csapat ment tovább, de szerintem itt a jobb csapat ment tovább. A PSG nem csapat csak összevásárolt tartás nélküli zsoldosok csürhe gyülekezete, akik az első komoly ütésnél évek óta megroppannak hiába jobb képességűek mint az ellenfél.

A boldogságomhoz már csak annyi kell, hogy a City, Pool, Bayern trióból valaki kapja meg a Realt aztán filézze ki. Utána már felőlem bármi történhet. :D
Kép
hapci
Barça B
Hozzászólások: 33
Csatlakozott: 2019.01.30. 20:32:23

2022.03.10. 15:56:27

hapci írta:
2022.03.10. 15:18:27
Próbálj meg attól idézni legközelebb, aki ezt írta! Alcantara
Bocs, én csak az idézőjelet nyomtam - nem szerkesztettem az idézetet, amit a rendszer generált...
És akkor egyúttal jelezném is, hogy nem jól működik a szerkesztő (a[/quote] záró tag-ot most sem tette ki.)
Avatar
Rivaldo11
Llegenda del Barça
Hozzászólások: 8005
Csatlakozott: 2006.08.22. 11:44:15
Tartózkodási hely: Budapest

2022.03.10. 15:33:24

Az vitathatatlan, hogy orbitális csalás volt megadni az első gólt, én konkrétan ilyet nem láttam még. Viszont komoly csapat nem törik össze ettől, pláne ha látványosan jobb-mert addig vita sem lehetett erről-, és összességében még azzal együtt is ők álltak tovabbjutásra. Saját erőből kaptak két gólt egy olyan madridtól, akiket simán kellett volna verniük. Pochettino nem tudom mit gondolt, de rá kellett volna engedni a realra a csapatát, és ízekre szedték volna. Ehelyett kizúgtak. A real ezt a profizmusával, és a mentális erejével hozta. És látva az utolsó 30 perces PSG bénázást, meg csak azt sem mondható, hogy érdemtelenül. Hiába volt a 180-ból 150 percig nagy különbség a két csapat között.
Rivaldo-A Legnagyobb.
Alcantara
Director del Fútbol
Hozzászólások: 3948
Csatlakozott: 2011.08.30. 09:31:30

2022.03.10. 15:20:42

Mondjuk a PSG-t kizárólag azért vette meg a tulaj, hogy Katar elnyerje a VB rendezést. 2010-ben ítélték oda, 2011-ben rögtön meg is vette a csapatot. Platinit és Blattert azóta eltakarították, de senki nem vizsgálta túl nagy elánnal, miért és hogyan kapta Katar a VB rendezést.
Ne kelljen már szeretni őket, mert neked szimpatikusak! A te dolgod, csak ne győzködj másokat erről.

Az "orbitális, sorsfordító csalás" után még továbbjutásra állt a PSG bőven. Amelyik csapat innen veszít, az ne akarjon már BL-t nyerni. Tetszettek volna játszani, átjönni a félpályán, nem volt megtiltva. Az sem, hogy a sétáló játékosok helyett olyan jöjjön be, aki kifutja kicsit magát.
A PSG-nél egy dolog nincs: türelem. Pénzért minden és azonnal. Tuchelt hagyták volna dolgozni, nem neveket vásárolnak, hamarabb meglenne a trófea.Szerencsére várni kell megint legalább 1 évet.
hapci
Barça B
Hozzászólások: 33
Csatlakozott: 2019.01.30. 20:32:23

2022.03.10. 15:18:27

Próbálj meg attól idézni legközelebb, aki ezt írta! Alcantara
vg99 írta:
2022.03.10. 11:43:25
És most arról beszélünk mit csinált az elnök? Arról kéne mit csinált a bíró. Ez a bíráskodás jobban mérgezi a focit még az ilyen milliárdos gyökereknél is.
Ezen az illetékeseknek valóban érdemes lenne elgondolkodniuk. A bíráskodás finoman szólva sem áll a helyzet magaslatán - nem csak tegnap, máskor sem:(
Én azt hittem a VAR majd segíteni fog ezen - de úgy látszik az EGO nem engedi a bírókat korrigálni, tisztelet a kivételnek. Mert az OK, hogy néha túl sok minden
történik egyszerre, vagy nem is láthatja rendesen a bíró az eseményeket - de az nem korrekt, hogy ilyenkor nem kéri a VAR segítségét. Nem tudom, amikor utólag megnéznek egy-egy meccset, akkor vajon szégyellik-e magukat, ha tök nyilvánvaló súlyos hibát követnek el? Mert ha nem szándékos csalás történt - akkor bizony
érdemes lenne ilyen esetben önkritikát gyakorolni. Amikor meg a játékos vagy az edző reklamál, akkor ő kapja a sárgát - mert a bírót tisztelni kell ugye...
Mondjuk a másik oldalon sem értem a játékosokat: tudják, hogy száz kamera követi a játékot, semmi nem maradhat rejtve, és mégis - szétrúgják az ellent, aztán
hevesen tiltakozva mutogatnak a labdára, hogy csak azt rúgták el... Valahogy mindkét oldalt jobban kellene kezelni, tudatosabban és több alázattal állni a sporthoz, bár ez valószínűleg egyre nehezebb lesz... csak így előbb-utóbb a korábban focinak szeretett játék valami egészen mássá fog alakulni :(
sansz
Capitá del Barça
Hozzászólások: 859
Csatlakozott: 2019.09.23. 11:54:39

2022.03.10. 14:47:32

Nekem nagyon vegyesek az érzelmeim. A PSG egy lúzer csapat, ez egyértelmű. De azért nem a jobb csapat jutott tovább. A Realnak volt a két meccs alatt jó 30 perce, az egy orbitális sorsfordító csalás után.

Nagyon sokan utálják a PSG-t, szerintem amúgy nem annyira jogosan. Nem a PSG az első pénzes csapat, mindet lehetne ugyanezért utálni. Csak ugye egyenlőség az van, tök normális volt,hogy az angol topcsapatokban jó ha mutatóban volt valami balfék angol,hogy a vidéki parasztja is vegyen mezt, amúgy világsztárokkal végtelen pénzből rabolták le a világot.
De mi is sunnyoghatunk, nekünk nem a pénzes papa volt, hanem banki hitelekből tartottuk itt Messiéket.

A PSGt 2011 körül vette meg a mostani tulaj, onnan maradt meg,hogy akkor voltam először Párizsban és azóta szurkolgatok nekik,hol jobban,hol kevésbé. A francia bajnokságot is ér minden,valójában szerintem nagyon jók a meccsek, nagyon technikás,ugyanakkor azért hajtás is van. Én azt hittem,hogy na majd a PSG egyből galaktikus lesz, ehhez képest azért építkezni is próbáltak. Az elmúlt években többször érdemeltek volna BLt, egyáltalán nem volt igaz,hogy egyénieskedő színészcsapat lennének, nagyonis egyben voltak csapatként is. Aztán az elnök gyógyszere a végére elgurult, ami nem ment építve,azt próbálta erőből.
Az edzőkkel se volt szerencséjük. Tuchel nem volt rossz, de ő sem volt oda olyan jó, sokszor az ő betoji taktikája miatt botlottak. A mostani edző viszont még rosszabb.
És egyfelől nagyon megérdemli az elnök ezt a fagyit, ugyanakkor vérlázító csalás volt az első gól megadása. És most arról beszélünk mit csinált az elnök? Arról kéne mit csinált a bíró. Ez a bíráskodás jobban mérgezi a focit még az ilyen milliárdos gyökereknél is.
vg99
Capitá del Barça
Hozzászólások: 542
Csatlakozott: 2019.04.15. 18:07:51

2022.03.10. 11:43:25

Szerintem aki valaha látta Messit, Neymart élőben a pályán, annak felejthetetlen, amit varázsoltak.
Viszont az idő sajnos őket sem kíméli, fájdalmas volt a búcsú, de én nem bánom, hogy most már Gavi, Pedri, DeJong, Fati és társai játszanak hétről-hétre, és épül a jövő csapata.
Avatar
csababarca
Az Év Fórumozója - 2021
Hozzászólások: 15446
Csatlakozott: 2005.10.03. 21:19:38
Tartózkodási hely: Dabas

2022.03.10. 11:11:55

Sonoma írta:
2022.03.10. 10:45:51

Szerintem meg nagyon is jó csapat a PSG. Ha a védősor és középpálya elé a Real vagy a Bayern támadósorát tennénk, egy BL győzelemre esélyes csapat lenne. Ugyanabban a betegségben "szenvednek", mint mi anno. Van egy öntörvényű Messi meg egy Neymar akinek nem lehet megmondani, mit csináljanak.
Benzemáék meg a 90-ik percben is képesek voltak letámadni a PSG-t nehogy felhozzák a labdát a támadókhoz. Visszajött azaz érzés, amit 19'-es Pool elleni meccsen éreztem. Ugyanaz a tanácstalan fásult arcok a támadóknál, hét ember meg hátul kiköpi a tüdejét.

A "buta" gólok meg abból (is) származtak, hogy fejben már elfáradtak a védők. A fáradtságból adódóan lassabban reagáltak, lemaradtak 10-20 centivel a támadóktól, amit az első 60 percben még simán megoldottak.
ez megint egy elfogult, fekete vagy fehér álláspont.
én meg bedurrantom, hogy ha a bm vagy city kp van ez a 3as mögött akkor ütik 5-6 góllal a realt. kb ennyi értelme van ilyeneket beírni.
Megvan a felelőssége a Messi-Neymar duónak, ezt nem lehet elvitatni.
Kettejük közül számomra Neymar kálváriája a szomorúbb, 30 éves, legjobb korban van, de hónapról hónapra gyengébb.
Messi 30 évesen meg Neymar 30 évesen....ég és föld.
Edzőt kell elővenni ilyen esetben, mert le kellett volna szedni őket.
De a fáradékonyság sem magyarázza pl azt, hogy középkezdésből gólt kapja, ráadásul egy ártalmatlan szituból passzolt oda Marquinhos.
Egyszerűen a PSG-ből hiányzik egy vezér, aki ilyenkor odaáll a csapat mögé.

Szóval ez nem csak a támadókon múlt, persze könnyű rájuk kenni, de akkor vegyük elé MBappét hogy a lehetőségeit beleverte Körtébe módszeresen mindkét meccsen, eldönthette volna egymaga hamarabb a meccset.
Persze ez sincs így, de lehet így is nézni.

Hidd el, nálunk lehet Messi döntötte el hogy pályán marad, de a PSG-nél ez az elnök döntése kvázi.
De mondom, számomra Neymar leépülése még durvább, figyelembe véve az életkorukat, meg hogy melyikük mit nyert és tett le az asztalra korábban....erre egy szinten tojnak bele az egészbe, ugyanaz a fásultság, unottság jellemzi mindkettőt.

btw, ez várható is volt valahol, főleg nézve a PSG meccseit.
de így se volt benne a meccsben/párharcban az első gólig, addig vakon volt a real, persze mentek becsülettel azt nem lehet elvitatni.
"Amikor nézzük Őt, akkor értsük meg ez egy sajátos játékos akit látunk, ez totálisan egyedi. Háromszor verte meg úgy Gvardiolt, hogy az magasabb, erősebb, gyorsabb, fiatalabb, energetikusabb. Ezt írd már le nekem számokkal. Ez mutatja azt, hogy micsoda valójában a futball."
Sonoma
Capitá del Barça
Hozzászólások: 607
Csatlakozott: 2021.05.25. 10:00:54

2022.03.10. 10:45:51

Barcaforever írta:
2022.03.10. 07:52:49
Egy élettelen, tűz nélküli PSG, aki olyan csapat benyomását keltette, mint egy 10-15 évvel ezelőtti Porto, Valencia, Benfica ahol van egy jó védő, kapus meg egy szélső és a többiek meg csak úgy léteznek a pályán. Mbappé nagyon kilóg ebből a csapatból, lépnie kell, a tegnapi meccs újra megmutatta, hogy mennyire más egy győztes mentalitású csapat, aki a spanyol bajnokságban edződik, mint a langyos franciában.

A PSG egyszerűen nincs megérve a Bl győzelemre, nehéz megfogalmazni, egy Pep vagy Klopp féle épîtkezésre lenne szükség. Az Abra féle Chelseanek vagy a Klopp féle Liverpoolnak is láthattuk mennyi időre volt szüksége a győzelemhez, Pep meg a City szerintem idén odaér végre, de meg is érdemlik.

Más: az első Benzema gólt VAR-ral visszanézve, h lehetett megadni? Bár én nekik szurkoltam, életemben először.
Szerintem meg nagyon is jó csapat a PSG. Ha a védősor és középpálya elé a Real vagy a Bayern támadósorát tennénk, egy BL győzelemre esélyes csapat lenne. Ugyanabban a betegségben "szenvednek", mint mi anno. Van egy öntörvényű Messi meg egy Neymar akinek nem lehet megmondani, mit csináljanak.
Benzemáék meg a 90-ik percben is képesek voltak letámadni a PSG-t nehogy felhozzák a labdát a támadókhoz. Visszajött azaz érzés, amit 19'-es Pool elleni meccsen éreztem. Ugyanaz a tanácstalan fásult arcok a támadóknál, hét ember meg hátul kiköpi a tüdejét.

A "buta" gólok meg abból (is) származtak, hogy fejben már elfáradtak a védők. A fáradtságból adódóan lassabban reagáltak, lemaradtak 10-20 centivel a támadóktól, amit az első 60 percben még simán megoldottak.
Alcantara
Director del Fútbol
Hozzászólások: 3948
Csatlakozott: 2011.08.30. 09:31:30

2022.03.10. 08:00:58

https://www.nemzetisport.hu/bajnokok_li ... re-2880963

Ez az ember vásárolta be magát az UEFA bizottságba! Külön öröm, hogy így kiestek.
Avatar
Barcaforever
Director del Fútbol
Hozzászólások: 3973
Csatlakozott: 2004.10.13. 19:17:18
Tartózkodási hely: Barcelona/Budapest

2022.03.10. 07:52:49

Egy élettelen, tűz nélküli PSG, aki olyan csapat benyomását keltette, mint egy 10-15 évvel ezelőtti Porto, Valencia, Benfica ahol van egy jó védő, kapus meg egy szélső és a többiek meg csak úgy léteznek a pályán. Mbappé nagyon kilóg ebből a csapatból, lépnie kell, a tegnapi meccs újra megmutatta, hogy mennyire más egy győztes mentalitású csapat, aki a spanyol bajnokságban edződik, mint a langyos franciában.

A PSG egyszerűen nincs megérve a Bl győzelemre, nehéz megfogalmazni, egy Pep vagy Klopp féle épîtkezésre lenne szükség. Az Abra féle Chelseanek vagy a Klopp féle Liverpoolnak is láthattuk mennyi időre volt szüksége a győzelemhez, Pep meg a City szerintem idén odaér végre, de meg is érdemlik.

Más: az első Benzema gólt VAR-ral visszanézve, h lehetett megadni? Bár én nekik szurkoltam, életemben először.
Kép
Avatar
csababarca
Az Év Fórumozója - 2021
Hozzászólások: 15446
Csatlakozott: 2005.10.03. 21:19:38
Tartózkodási hely: Dabas

2022.03.10. 07:40:55

Deluigi írta:
2022.03.10. 07:27:47
en az edzojuket okolom a kiesesert

2-0 utan le kellett volna cserelni Messit es Neymart es berakni 2 vedekezo jatekost helyukbe

amilyen jo hire volt, pont annyira gyengen adja elo ebben a szezonban az argentin
Így van, ez rajta ment el.
Le kellett volna kapni őket, betenni DM-et aki azért tud védekezni is, meg egy labdabiztos kp-t, lehetett volna kontrázni.
De valahol meg az is volt a bajuk, hogy teljesen visszavettek, betojtak a letámadástól.

Maguknak köszönhetik, még ha fogyatékos gólokat is kaptak akkor is.
"Amikor nézzük Őt, akkor értsük meg ez egy sajátos játékos akit látunk, ez totálisan egyedi. Háromszor verte meg úgy Gvardiolt, hogy az magasabb, erősebb, gyorsabb, fiatalabb, energetikusabb. Ezt írd már le nekem számokkal. Ez mutatja azt, hogy micsoda valójában a futball."
Avatar
Deluigi
Entrenador del Barça
Hozzászólások: 1866
Csatlakozott: 2021.06.08. 22:25:50
Tartózkodási hely: Szekelyudvarhely

2022.03.10. 07:27:47

en az edzojuket okolom a kiesesert

2-0 utan le kellett volna cserelni Messit es Neymart es berakni 2 vedekezo jatekost helyukbe

amilyen jo hire volt, pont annyira gyengen adja elo ebben a szezonban az argentin
Avatar
Nyiri81
Entrenador del Barça
Hozzászólások: 1463
Csatlakozott: 2017.01.05. 23:06:25
Tartózkodási hely: BP

2022.03.10. 06:29:24

Örülök hogy kiesett a PSG és szomorú ezt mondani de nagyon örülök hogy Messi mar nincs nálunk. Ott is lecserelhetetlen. Vele már nem tudnánk úgy csapatként működni ahogy mostanában kezd végre alakulni.
Csak is Puyol
Sonoma
Capitá del Barça
Hozzászólások: 607
Csatlakozott: 2021.05.25. 10:00:54

2022.03.10. 06:01:53

pep71 írta:
2022.03.09. 22:49:05
bence0330 írta:
2022.03.09. 22:31:32
Azért baromi nagyot játszik a Reál, ezt nem gondoltam volna... simán mehetnének 3-1-re már, ők érdemelnék a továbbjutást...
Látom sok a félig teli pohár, én sem tudom, kit kedvelek kevésbé, a Reál nemrégi triplázása, amikor talán top3 csapat sem voltak Európában, kicsit zavaró nekem, úgyhogy úgy gondolom, hogy ne nyerjenek megint így még egyet. :)

Messi nagyon rossz látvány, még a tavalyi tavaszához képest is. Ennyit nem öregedhetett pár hónap alatt. Semmi nem sikerül neki, kb csak a fineszes passzai maradtak meg, azokat szépen osztogatja egész szezonban. De már 1v1-ben sem tud megverni senkit soha. Tavaly azért 1 emberrel még simán elbírt, csak 4-ekkel nem már.
Te nézed is meccset vagy csak részeg vagy ? 😃
Donnarumma bohóckodásáig sehol nem voltak, amúgy meg az is full szabálytalan volt...
Modric meg semmivel nem volt jobb Messi, egyiket ajnarozod a másik meg nulla.
Nálam Neymar az akitől sokkal többet vártam. Lassú, körülményes , nagyon leadta a szintet, a második gólnál is ő adta el a labdát , aztán baszott faultolni Modricot a félpályánál..
Mondjuk édes mind 1 ki megy ort tovább , mert a City , Bayern, Pool triótól, de talán meg a chelsea-tol is szintekre vannak taktikailag es minőségben is.
Mbappe viszont félelmetes , megállíthatatlan szabályosan , ot sajnálom, de igaza lesz , hogy elhagyja ezt a lúzer csapatot.
Az igaz, hogy Donnarumma hibájából bekapott gólig szinte veszélytelennek voltak a kapura, de kijött a Messi-Neymar duó hátránya elől.
Magamban a 60-90 perc közötti időszakot gondoltam kritikusnak, amikor a PSG kp elkezd fáradni, nem bírva az elől lévők sétálását.
Ebbe segített be pont a kapus hibája, ami megkettőzte a Reál akarását.
Ugyanez volt nálunk Messi-Suarez korszakban.
Én pont ezért örülök, hogy egyikük sincs itt már nálunk, mert nincs az a védelem és kp, ami ezt bírja 90 percig.
És persze egyiküket sem lehetett lecserélni...
Liverpool- Barca visszavágó filingje volt.
Messi meg továbbra is látványos lejtmenetben van. Néhány évvel ezelőtt megmosolyogtató lett volna egy Modricot összehasonlítani vele...
A passzai még mindig ülnek, de a gyorsaságban önmaga árnyéka.
LG
Az Év fórumozója 2016
Hozzászólások: 21159
Csatlakozott: 2004.12.17. 21:03:01

2022.03.10. 05:52:43

Én a párharc előtt is megírtam, hogy a Realnak szurokolok, szóval nem bánom, ami történt. Kellett hozná Donnarumma is, osotba dolgot művelt az első gólnál. #-o Messinek pedig nem sok momentuma volt ismét. Így kíváncsi leszek, hogy adják neki a nyolcadikat, milyen indokkal. Be kéne tenni gyorsan a nyárra egy Copát.
Válasz küldése