Bajnokok Ligája & Európa Liga

Foci a Barçán kívül
Avatar
Rivaldo11
Llegenda del Barça
Hozzászólások: 8005
Csatlakozott: 2006.08.22. 11:44:15
Tartózkodási hely: Budapest

2022.02.25. 11:01:40

Kár érte, azt reméltem idehozzák. Jó lenne egyszer Bl döntőt rendezni, persze nem ilyen áron.
Az viszont biztos hogy ez egy újabb lökést adhat a PSGnek.
Rivaldo-A Legnagyobb.
Avatar
daffy
Madridista
Hozzászólások: 7208
Csatlakozott: 2010.01.31. 19:11:40

2022.02.25. 10:54:00

Párizsban lesz a BL döntő. Nem tudom mennyire kell beavatkozni,de szerintem mindent elkövetnek azért,hogy valahogy a PSG és a City legyen aznap a füvön.
Avatar
Deluigi
Entrenador del Barça
Hozzászólások: 1828
Csatlakozott: 2021.06.08. 22:25:50
Tartózkodási hely: Szekelyudvarhely

2022.02.24. 19:05:44

RTL+

E'lo"

RSO - Lipcse (2-2 volt az elso meccsen)

Erdekesseg: Orban fogja Isakot (remelem, nyaron Isak jon majd hozzank)
Avatar
bence0330
Az Év Fórumozója 2022
Hozzászólások: 6887
Csatlakozott: 2020.07.16. 19:01:18
Tartózkodási hely: Pécs

2022.02.24. 09:54:49

sansz írta:
2022.02.23. 21:59:05
grgly50 írta:
2022.02.23. 21:09:13
Remekül kezd az Atletico.
Nagyon durva,mennyire födbe döngölik játékban Mr premierlígt..
És az az Atletico, aminek manapság Spanyolországban az nem lő két gólt,aki nem akar..
A United idén kb egy vicccsapat lett. Drága, nagy nevű, jó képességű játékosok rendezetlen hordája. Teljesen megbomlott az Ole által nagyon jól felépített csapatszellem, ami néha szép, néha csak eredményes focival társult. Tavaly még jó ideig volt esélyük a bajnoki címre is, idén én egyelőre nem azonosítanám őket a PL-el. :D Az elittel biztos nem, 5 jobb csapat van most náluk szerintem ott. Persze ki tudja, lehet, hogy majd összeérnek Rangnick-kal, de a jelen elég sötét, főleg játékban, az eredményeik mostanság elég hízelgőek.
Az Atletico meg javulgat, a pofonunk óta 3-ból kétszer is nyertek, a minap nagyon meggyőző játékkal. Sajna szerintem megindultak felfelé.
ter Stegen; Cancelo - Cubarsí - Araujo - Koundé; Gündogan - Christensen - Pedri; Felix - Lewy - Raphinha
mess2009
Director del Fútbol
Hozzászólások: 4285
Csatlakozott: 2009.01.30. 11:58:28

2022.02.24. 09:20:43

én inkább úgy láttam, hogy az idegen-otthoni taktikai beidegződés rajzolódott ki leginkább., még abban is hogy a másodikban egyre inkább feladták ezt és elkezdett kiegyenlítettebb lenni a játék. nincs még meg a beidegződés, hogy az idegenben lőtt / kapott gól már nem perdöntő csak szimplán a hazai pálya előnye maradt.
sansz
Capitá del Barça
Hozzászólások: 843
Csatlakozott: 2019.09.23. 11:54:39

2022.02.23. 21:59:05

grgly50 írta:
2022.02.23. 21:09:13
Remekül kezd az Atletico.
Nagyon durva,mennyire födbe döngölik játékban Mr premierlígt..
És az az Atletico, aminek manapság Spanyolországban az nem lő két gólt,aki nem akar..
Avatar
Titinho
Director del Fútbol
Hozzászólások: 2927
Csatlakozott: 2006.11.17. 11:29:46
Tartózkodási hely: Nyíregyháza, lélekben Camp Nou

2022.02.23. 21:23:39

grgly50 írta:
2022.02.23. 21:09:13
Remekül kezd az Atletico.
Figyelemre méltó az Ateltico taktikája és felállása. 2 jobb illetve bal oldali védő és vkp-k. Tehát 6 védő és 2 védekező kp előttük. :shock: Elől pedig Correa és Félix. És innen mennek a két szélen kontrával.

Jaa és nincs a csapatban, Koke, Griezmann, Suárez, Carrasco, Lemar, De Paul...

Brutális ez a Simeone. :D

Szerk:
Kondogbia úgy szántja a pályát mint egy jó MTZ. Mit ki hozott belőle is Simeone, a Valenciában 1 ilyen meccse se volt. Eddig a legjobb a pályán.
Més que un club :!:

"Az akarás egyenlő a tudással, s aki akar, az tud is!"- Johan Cruyff
Avatar
grgly50
Capitá del Barça
Hozzászólások: 760
Csatlakozott: 2018.02.07. 21:37:09

2022.02.23. 21:09:13

Remekül kezd az Atletico.
LG
Az Év fórumozója 2016
Hozzászólások: 21052
Csatlakozott: 2004.12.17. 21:03:01

2022.02.19. 12:17:09

Miért is kellene bárkit kritizálni?
Ja, mert divat lett az internet világában anonimitásban zsűrizni bármit, okoskodni a bunker falak mögül következmények nélkül.
Cihps zabáló, a távirányítóig lihegve eljutó anti sportemberek osztják az észt olyanokról, akit többszörösét teszik teljesítmény terén az életbe, de ha szembe kellene állniuk bármelyik sportolóval összecsuklanának.

Nagyon sok elkényeztetett ember (szurkolónak erős túlzás jellemezni sokat, max. fotel vagy siker/divatszurkolónak) van a "menő" csapatok körül is, mert egyszerűen csak a siker orientálták és nehezen tudják elfogadni, hogy egy csapat csak ritkán van igazán a csúcson - ami általában törvényszerű a sportban - és azt gondolják, hogy nekik feltétlenül és folyamatosan kijár a siker, közben már a közelmúltat sem tisztelik.
Lehetséges, hogy a chips zabáló, fotelszurkolók közül néhány az emberiség számára értékesebb, csak kevésbé látványos és megbecsült munkát végez, mint a focisták, szóval én óvatos lennék az ilyen megfogalmazással. A futballsztárok pedig belőlük élnek. Nem is tudom már, hogy anno melyik játékosunk nyilatkozta -de tökéletesen igaza volt- hogy a szurkolóknak joguk van kifejezni a véleményét, akár füttyszóval is. Egy profi játékos így áll hozzá. Kegyetlen, igazságtalan, hálátlan tud lenni a közönség? Talán igen. De ilyen a világ. Egy átlagember is végezhet 10 évig vagy akár még hosszabb ideig kiváló munkát, de ha aztán leenged, neki sem lesz elénézve az elmúlt évek miatt. Én azt mondom, hogy nyugdíjas vagy egy visszavonult sportoló már élhet a múltjából, de amíg valaki aktív, ezt nem teheti meg.
Sonoma
Capitá del Barça
Hozzászólások: 596
Csatlakozott: 2021.05.25. 10:00:54

2022.02.18. 19:48:12

Gaillard írta:
2022.02.18. 16:30:00
Miért is kellene bárkit kritizálni?
Ja, mert divat lett az internet világában anonimitásban zsűrizni bármit, okoskodni a bunker falak mögül következmények nélkül.
Cihps zabáló, a távirányítóig lihegve eljutó anti sportemberek osztják az észt olyanokról, akit többszörösét teszik teljesítmény terén az életbe, de ha szembe kellene állniuk bármelyik sportolóval összecsuklanának.
Miért vagy ennyire frusztrált?
A labdarúgás is egy sport. A sport meg szórakoztatás.
Akkor miért ne lehetne véleménye az embernek? Ha nem tetszik ne olvasd.
Sose értettem a fanatikusokat, akik ennyire ki tudnak borulni, ha negatívot írnak a kedvencükről.

Ami "tetszik" még, hogy látatlanban lehúzod azokat, akik nincsenek veled egy véleményen. Te mivel vagy jobb a másiknál? Látatlanul kijelentéseket teszel róluk (chips zabálók stb.). Honnan tudod ki mit csinál a civil életben?
Csak tohonyák lehetnek az ilyenek?
Ez téged is minősít.
Én felajánlom, hogy feltekerek veled Dobogókőre a nyáron. :wink:
Gaillard
Jugador d'estrella
Hozzászólások: 303
Csatlakozott: 2019.04.03. 06:01:56

2022.02.18. 16:30:00

Varatrix írta:
2022.02.17. 15:58:58
Gaillard írta:
2022.02.17. 15:02:06
Milyen aktív a "professzori" világ, amikor egy jó lehet rúgni Messibe, a sok frusztrált, mások sikerére féltékeny alak....
Nem kell aggódni, mert nem a történelmi megítéléséről van szó, de amíg aktívan futballozik, addig nem csak lehet, hanem kell is kritizálni!

Ez nem szükségszerűen rossz, el kéne már felejteni ezt a sikeres embert nem lehet kritizálni féle hozzáállást. Senki nem arról beszél, hogy Messi mindig is rossz volt, hanem a PSG-ben nem megy neki. De a hozzászólásod teljes attitűdje jobban illene, ha Messi nevét kicserélnénk mondjuk Berki Krisztiánra, a paltformot pedig a facebookra.
Miért is kellene bárkit kritizálni?
Ja, mert divat lett az internet világában anonimitásban zsűrizni bármit, okoskodni a bunker falak mögül következmények nélkül.
Cihps zabáló, a távirányítóig lihegve eljutó anti sportemberek osztják az észt olyanokról, akit többszörösét teszik teljesítmény terén az életbe, de ha szembe kellene állniuk bármelyik sportolóval összecsuklanának.

Nagyon sok elkényeztetett ember (szurkolónak erős túlzás jellemezni sokat, max. fotel vagy siker/divatszurkolónak) van a "menő" csapatok körül is, mert egyszerűen csak a siker orientálták és nehezen tudják elfogadni, hogy egy csapat csak ritkán van igazán a csúcson - ami általában törvényszerű a sportban - és azt gondolják, hogy nekik feltétlenül és folyamatosan kijár a siker, közben már a közelmúltat sem tisztelik.

Itt ahelyett, hogy megbecsülnék és tisztelettel beszélnének azon emberekről, akik ezt az egyletet hihetetlen magasságokba repítették nem kevésszer és nem is kis időre, inkább divat belerúgni mindenkibe, mert mondjuk csak eljárt felette az idő vagy egyszerűen nem képesek a helyükre olyan minőséget igazolni, nevelni, ami egyértelmű választást ad a szakvezetés kezébe.
A nagy racionalitásban szó szerint néha már hátránynak titulálják, ha valaki saját neveltként esetleg több lehetőséget, megértést kap .... agyrém.
Összehasonlítani egy legjobb korban lévőt mondjuk egy korábbi csúcsjátékossal azonos időben mutatott teljesítmények kapcsán, amikor fizikális dominanciára épül már a játék?
Persze, sokszor az összehasonlítás is igen szelektív és részre hajló, csak, hogy tudjon az illető egy jót köpködni.

Vasas szurkolóként több évtizedes "házasságom" van a csapattal (nemcsak fotelből) és szinte marginális sikerélményem, de egyetlen játékos kapcsán sem voltam olyan utálattal, ellenszenvvel, mint itt sokan azok iránt, akik össze sem hasonlíthatóak a hazai egyletemben szereplőkkel és azok eredményességével.
Tulajdonképpen még negatív élmény sem maradt meg bennem, pedig aztán Angyalföldön voltak érdekes szereplések az elmúlt évtizedekben.
Láttam a Vasasban a hazatérő Komjáti Andrást nem fiatalon szerepelni, sokszor a kora miatt nem száguldozni, de mégsem csak a negatívumokra hegyeztem ki a látottakat, az érzelmeket és örültem, hogy a Vasasban fejezte be a pályafutását, pedig akkor volt az első szele a másodosztálynak hosszú idő után.

Aki tudja miről is szól a szurkolói lét, az megérti, aki meg nem, annak meg úgy is felesleges ezt magyarázni, az csak egy érdekember.
LG
Az Év fórumozója 2016
Hozzászólások: 21052
Csatlakozott: 2004.12.17. 21:03:01

2022.02.17. 20:28:43

Rob888 írta:
2022.02.17. 19:44:27


Egyébiránt a mostani BL meccsek nagyon laposak voltak. Hol volt Messin kívül az általam is nagyon tisztelt Lewa, Benzema vagy éppen Salah? Sehol! Hol voltak a pályán a zseniális megoldások a középpályán? Sehol! Mbappe parádés gólján kívül hányszor kellett felszisszenünk az elmúlt négy meccsen? Talán összesen 10 alkalommal. Nagyon kevés ez Európa csúcsán.
Jogos. De én úgy vettem észre, hogy az első meccsek inkább a biztonsági játékról szóltak. A PSG is csak a második félidőben kezdett el igazán nyomni, a Real aláírta volna a döntetlent, a Bayern meccsét nem láttam, de úgy hiszem, ennél tudnak azért többet, a Pool is türelmesen játszott, kevés helyzetből szereztek két gólt. A City kivétel, de ők most vannak olyan formában, hogy megerőltetés nélkül gálázzanak egy Sporting ellen. Mintha az idegenben rúgott gól eltörlése után puhatalóztak volna a csapatok, hogy csak óvatosan, aztán meglátjuk mi lesz.
Rob888
Jugador d'estrella
Hozzászólások: 327
Csatlakozott: 2020.10.01. 23:49:16

2022.02.17. 19:44:27

Miért nem lehet már elfogadni mindannyiunknak, beleértve engem is, hogy Messi már leáldozó birodalom? 35 éves, önmaga fényéhez képest már régóta csak pislákol. Igaz ezzel még rengeteg örömöt okozott nekünk, igaz bánatot is. Persze, hogy benne volt a kudarcokban is , hiszen láttuk. Ugyanakkor igenis hiányzik az ő klasszisa, még nagy nagy hasznára lett volna a csapatnak. Egyetértek már nem mindig 90 perces játékos. A baj az, hogy ezt ő sem akarja, ő sem akarta belátni. Biztos vagyok benne, hogy nálam senki sem szereti és tiszteli őt jobban, nekem ő egyenlő a focival, maga a csoda de top szinten az utóbbi két- három évben már nem tud mindig döntő faktor lenni. Korábban szinte nem volt olyan meccs, amikor legalább 20 alkalommal ne szisszentünk volna fel meccsenként Messi varázslatát látva. Ez a szám most már csak maximum 5, talán néha több. A kritika vele szemben jogos, nem lenne szabad ezen besértődni. A kritizálók nem Messi zsenijét kérdőjelezik meg, hiszen ismerjük Benzema szavait. Egyszerűen eltelt az idő!

Egyébiránt a mostani BL meccsek nagyon laposak voltak. Hol volt Messin kívül az általam is nagyon tisztelt Lewa, Benzema vagy éppen Salah? Sehol! Hol voltak a pályán a zseniális megoldások a középpályán? Sehol! Mbappe parádés gólján kívül hányszor kellett felszisszenünk az elmúlt négy meccsen? Talán összesen 10 alkalommal. Nagyon kevés ez Európa csúcsán.
LG
Az Év fórumozója 2016
Hozzászólások: 21052
Csatlakozott: 2004.12.17. 21:03:01

2022.02.17. 17:29:37

Ezeket a köröket már sokszor futottuk. De akkor megint leírom: a statisztikákon túl is kellene látni. Nem azt kell nézni elsősorban, hogy egy játékos hány gólt lő, hány asszisztot ad, stb., hanem, hogy mennyivel lesz jobb vagy rosszabb a csapata a játékával. Mert ha csak egyéni statisztikákat nézünk, akkor mondhatjuk, hogy Messi vagy CR mennyire komoly tényezők voltak még a legutóbbi szezonokban is, vagy akár azok még most is. De ha azt nézzük, hogy a csapatuk hogyan muzsikált velük, sokkal szembetűnőbb a visszaesés. Én pl. ki merem jelenteni, hogy CR bukta volt a Juventusnak, ahogy most a MU-nak is, hiába lő még mindig gólokat, a csapat összességében mégis gyengült vele. Messi ugyanez egyelőre. Nélküle fényesebbnek látom a közeljövőt, pedig nincs világverő keretünk. De végre nem minden labdával őt keresik, és így sokkal több lehetőség van a játékunkban. Szerintem már szezon végére erősebb lehet csapat, mint vele volt az utolsó két szezonjában.

Azért Mbappé nagyon más szint jelenleg.Ő végig veszélyesen játszik, nincs nyugta tőle az ellenfélnek. Messi pedig megcsinálja a néhány jó megmozdulását meccsenként -igaz, abból leget gól, gólpassz is- de az idő nagy részében, mintha a pályán sem lenne. Itt is a sitteseknek nem kicsit kellett melóznia, hogy ez beleférjen, a PSG-ben is nagyon kell, hogy a támadók mögött nagymunkabírású játékosok vannak, pl. Verratti a Real ellen hatalmasat ment, de igazából az egész új évben remek formában van. Na, az ő kiesését sokkal jobban megéreznék, mint argentinét.

Más:
A Dortmund is gyalázatos, amit Európában művel idén. Nem tudom mondjuk, mennyire motiválja őket az EL, de a bajnokság állása alapján nyugodtan rámehetnének, a második helyük stabilnak tűnik.
Avatar
Varatrix
Director del Fútbol
Hozzászólások: 4857
Csatlakozott: 2007.12.26. 14:18:11
Tartózkodási hely: Böpö

2022.02.17. 15:58:58

Gaillard írta:
2022.02.17. 15:02:06
Milyen aktív a "professzori" világ, amikor egy jó lehet rúgni Messibe, a sok frusztrált, mások sikerére féltékeny alak....
Nem kell aggódni, mert nem a történelmi megítéléséről van szó, de amíg aktívan futballozik, addig nem csak lehet, hanem kell is kritizálni!

Ez nem szükségszerűen rossz, el kéne már felejteni ezt a sikeres embert nem lehet kritizálni féle hozzáállást. Senki nem arról beszél, hogy Messi mindig is rossz volt, hanem a PSG-ben nem megy neki. De a hozzászólásod teljes attitűdje jobban illene, ha Messi nevét kicserélnénk mondjuk Berki Krisztiánra, a paltformot pedig a facebookra.
Kép
"Gavi egy porszívó hangja egy másnapos reggelen. Egy sirály, aki ellopja a halat, amikor már a zsinóron tekered. A villám, amit nem lehet megállítani. Egy vuvuzela a nagymamád temetésén. "- Javier Aznar
Avatar
csababarca
Az Év Fórumozója - 2021
Hozzászólások: 15406
Csatlakozott: 2005.10.03. 21:19:38
Tartózkodási hely: Dabas

2022.02.17. 15:10:09

sansz írta:
2022.02.17. 14:32:59


Ha szerinted tíz sittes volt Messi mellett, aki egymaga csinált mindent és csak a saját zsenialitása miatt lőtte azt a sok gólt, akkor most pár hónappal később minőségi játékosok közt miért nem lövögeti a gólokat?
Mert gyenge formában van, nem megy neki, ettől frusztrált.
Neki sem könnyű elfogadnia, hogy megkopott.
Viszont szerintem nincs miért szégyenkeznie, magához képest gyenge, az, hogy egy friss, sikeréhes MBappé jobb nála, na bumm. Ez a természetes folyamat.

Most megint kiragadtál egy szót, és azt dobálod, de nem azon volt a hangsúly.
És én meg máshogy látom, szerintem gyenge volt a csapat vele is, nélküle is.
Ha abból a csapatból kivetted volna Messit, és most ők lennének itt kizárólag, nem tartana itt sem a csapat.

Na mindegy, engem annyira ez nem érdekel, mert nem itt nyújtja ezt a teljesítményt, az meg hogy mit csinál a PSG-ben nem annyira érdekel.
"Amikor nézzük Őt, akkor értsük meg ez egy sajátos játékos akit látunk, ez totálisan egyedi. Háromszor verte meg úgy Gvardiolt, hogy az magasabb, erősebb, gyorsabb, fiatalabb, energetikusabb. Ezt írd már le nekem számokkal. Ez mutatja azt, hogy micsoda valójában a futball."
Gaillard
Jugador d'estrella
Hozzászólások: 303
Csatlakozott: 2019.04.03. 06:01:56

2022.02.17. 15:02:06

Milyen aktív a "professzori" világ, amikor egy jó lehet rúgni Messibe, a sok frusztrált, mások sikerére féltékeny alak.
Persze, érdekes módon a sok(k) klón majd egymást felnyaldossa.
Akinek van szeme, az úgy is látja.

Még a tetű szendvics zabáló újságírók is jól megélnek belőle, mert van mit írniuk, köpködniük, másra a többség úgy sem képes, fizetett bohócok.

Messire milliárdok, nemcsak Barca szurkolók fognak emlékezni, rátok már az osztálytársak sem, de lehet tovább nyomni a rizsát és a sok zsűrizős elméletet.

A történelem egyik legjobb labdarúgója marad bármit is csinál még a hátralévő mérkőzésein a pályafutásában, és azt hiszem abban meg végképp egyedüli, hogy egy játékos mekkora hatással lehet egy egyesület hírnevére, az utolsó egyike azon sztároknak, akik az Alma materben hajtott végre hatalmas dolgokat egy szinte teljes karriert felölelő időszakban.
sansz
Capitá del Barça
Hozzászólások: 843
Csatlakozott: 2019.09.23. 11:54:39

2022.02.17. 14:32:59

csababarca írta:
2022.02.16. 01:45:43
Senki nem várta az utolsó 3 szezonban Messit meg, nem erre ment a játékunk, persze ezzel az indokkal ki lehet mosdatni a maradék tíz sittest körülötte.
Góljai zömét magának csinálta meg, vagy esetleg Alba visszatette neki és abból lőtt gólt.
De kb minden góljánál ő indította meg a támadást.

Magának csinálta, persze, mivel erről szólt minden meccsünk. Ha elől kapott is valaki labdát, azonnal passzolt hátra Messi felé. Nem forintos labdákat kapott, hanem egy kiherélt társaság teljes egészében neki dolgozgatott. A lassú álló támadásaink mind Messi ritmusához alkalmazkodott, ez volt a játékunk.

Ha szerinted tíz sittes volt Messi mellett, aki egymaga csinált mindent és csak a saját zsenialitása miatt lőtte azt a sok gólt, akkor most pár hónappal később minőségi játékosok közt miért nem lövögeti a gólokat? Miért nem megy rajta keresztül minden támadás? Én csak Neymaron és Hakimin éreztem azt, hogy inkább kivárnak még három ütemet, csak tudjanak Messi felé passzolni más helyett. A Barcában ezt tíz ember csinálta. Ennyi csak a különbség.

Én azt gondoltam két lehetősége lesz a PSGben. Vagy az új helyzet miatt alkalmazkodik a saját jelenlegi "adottságaihoz" és egy előrébb elhelyezkedő csatáristenként másodvirágzását élné és akkor pl te és még sokan mások mondhatják,hogy naugye, Busiék tehettek nálunk mindenről.
Vagy az,ami most van, hogy lő kb két gólt a bajnokságban és nem érti senki, hogy miért van 90 percet a pályán.
Azt viszont nem gondoltam,hogy az utóbbi esetekor is még arról fogunk vitatkozni,hogy akkor az elmúlt két év Barca sikertelenségében Messi csak áldozat, vagy a többiekkel együtt okozója is volt-e.

De nem annyira rossz a PSGben. Egy veszélyeztetési tényező, volt két-három nagyon jó labdája és egy-két lehetősége is. Ezekből most nem lett gól, de a Barcában a sitteseknek köszönhetően három helyett tizenhárom lehetősége volt,ennyi a különbség. Nem 90 perces játékos, valójában nagyon régóta nem az és most nem a világ legjobbja, de talán még a PSGben sincs a legjobb háromban sem. De simán benne van, hogy majd mikor Mbappet levédekezi három madridi védő, majd Messi villan egyet. Szerintem kifejezetten a mai focira egyre jellemzőbb,hogy nem az a lényeg, hogy legyen egy nyolcvan gólt okádó ember,hanem,hogy minél több veszélyt okozó legyen a pályán. És ezt teljesíti Messi bőven, csak helyén kell kezelni (mint ahogy a Barcában is kellett volna) és nem a nyolc évvel ezelőtti saját magához kéne hasonlítani.

Amúgy a PSG tulajnak teljesen elgurult a gyógyszere. Évekkel ezelőtt egy gazdag, szimpi csapat voltak. Költöttek szépen, de nem vitték túlzásba, nem mindenáron kész sztárokat akartak venni. Aztán a szép játékon túl nem jött a BL és elfogyott a türelem. Mikor az UEFÁval tárgyal ez a fickó, olyan,mint két maffiacsoport..
Avatar
Varatrix
Director del Fútbol
Hozzászólások: 4857
Csatlakozott: 2007.12.26. 14:18:11
Tartózkodási hely: Böpö

2022.02.17. 08:14:25

"A szünetben állítólag a párizsiak elnöke, Nasszer al-Khelaifi, illetve a sportigazgató Leonardo sportigazgató elégedetlenek voltak Daniele Orsato játékvezető munkájával, hogy a félidőben lementek a bírói öltözőhöz és elmondták neki, mit gondolnak a teljesítményéről.

„A félidőben megjelentek, hogy nyomást gyakoroljanak Orsatóra” – mondta Miguel Angel Toribio újságíró."
-24.hu

Elméletileg az UEFA emberei is látták a dolgot. Ami baj, mert úgy tűnik nem kap túl nagy viszhangot az eset és amúgy is gyanús már, hogy a katariak zsebében van az UEFA. Olyan antipatikus ez a csapat, hogy rendesen sajnálom a Real-t, még úgy is, hogy nem volt lehengerlő a játékuk. A védekezés az a top volt, de a visszavágón már gól is fog kelleni nekik.
Kép
"Gavi egy porszívó hangja egy másnapos reggelen. Egy sirály, aki ellopja a halat, amikor már a zsinóron tekered. A villám, amit nem lehet megállítani. Egy vuvuzela a nagymamád temetésén. "- Javier Aznar
Sonoma
Capitá del Barça
Hozzászólások: 596
Csatlakozott: 2021.05.25. 10:00:54

2022.02.16. 17:45:00

Peter írta:
2022.02.16. 14:48:56
Sonoma írta:
2022.02.16. 13:58:26
11-én is látszott mennyire frusztrált.
Kezdés előtt ráfokuszált a kamera, látszott a tekintetén, hogy nem kerek a világ.
Borítékolható volt, hogy a tizit is kihagyja.
Elhúznék amcsiba a helyében Suarezzel együtt.
Szerintem is ez az egyetlen normális lehetősége. Ott jól érezné magát Lajossal. Én adnám hozzá Albat, Busit is. Legyen családias a légkör :mrgreen:
Rá kellene jönnie, a csúcsszinten focizás már nem neki való. Csak szenved ettől. Plusz a PSG sem az ő világa, hiába van ott Neymar.
Peter
Director del Fútbol
Hozzászólások: 3229
Csatlakozott: 2019.09.04. 02:22:17

2022.02.16. 14:48:56

Sonoma írta:
2022.02.16. 13:58:26
11-én is látszott mennyire frusztrált.
Kezdés előtt ráfokuszált a kamera, látszott a tekintetén, hogy nem kerek a világ.
Borítékolható volt, hogy a tizit is kihagyja.
Elhúznék amcsiba a helyében Suarezzel együtt.
ultrasur
Madridista
Hozzászólások: 1061
Csatlakozott: 2007.08.17. 08:53:26
Tartózkodási hely: Bp

2022.02.16. 14:37:40

Mi tegnap nem nem akartunk focizni, nem tudtunk. Ennyi volt így ebben, sőt az eredmény hízelgő. Összségében ezt is vártam. Nagyon testszett MBappé, alig várom, hogy jöjjön és a világ végre láthatta, hogy Körte milyen jó kapus, szerintem TOP 1 jelenleg.

Ha egy Klopp, vagy valamelyik nagy mágus ülne ezzel a kerettel a padon, akkor látnék némi esélyt a továbbjutásra. Innentől egy esetben juthatunk tovább, ha PSG elbénázza, és Benzema meg Modric 10/10es napot fog ki.

Előző kommenthez hozzászolva CR7 is egy erősebb MU-ból igazolt egy gödörben lévő Realba, ő akart lenni a következő nagy csapat alfája. Szerintem MBabbépben is ez van.
Sonoma
Capitá del Barça
Hozzászólások: 596
Csatlakozott: 2021.05.25. 10:00:54

2022.02.16. 13:58:26

Tegnap csak a PSG akart focizni. A Real arra játszott, hogy kibekkelje a mérkőzést olyan eredménnyel, amivel van esélye a visszavágón. Ezt szerintem teljesítették is.
A visszavágón már adok 50%-ot a Realnak. Nagy valószínűséggel támadóbb focit fogunk látni tőlük.
Nem lehet tudni, mit mutat majd a PSG idegenben. Lehet ugyanúgy focizik mint tegnap és simán behúzza a párharcot, vagy olyanok lesznek mint mi (ld. Pool). Ránk volt jellemző, otthon lemostuk az ellenfeleket a pályáról, idegenben meg nem lehetett ráismerni a csapatra.

Messi: én is azokhoz csatlakozom, akik szerint gyengén játszott. Önmagához képest mindenképp. Nem volt veszélyes a kapura. Még Neymar is veszélyesebb volt nála, azalatt a 20 percben.
A szabadrúgásai pontatlanak voltak, 11-én is látszott mennyire frusztrált. Sokkal magabiztosabban rúgta régebben.
Láttam tőle pár jó megoldást, cseleket, de ez a játék már nagyon messze van a 2-3 évvel ezelőtti formájához képest is.
Kovbal88
Entrenador del Barça
Hozzászólások: 2165
Csatlakozott: 2013.07.17. 16:50:38

2022.02.16. 13:37:40

Rivaldo11 írta:
2022.02.16. 07:03:46
Közepes meccse volt Messinek, a kihagyott tizi után még a kedve is elment. Volt ilyen, lesz is még. Nem érzi jól ott magát, a vak is látja.
A tesco gazdaságos Real-és ezzel magunkat is minősítem - azt hozta amit tud. Ez erre volt elég.
Ettől függetlenül ez a PSG azzal együtt hogy klasszisokkal jobbak, képes lehet kiverni saját magát a visszavágón, ha mondjuk Neymar végig a pályán lesz, mert még egy ilyen Real ellen sem fér bele 3 setalgatós fazon. Verratti hatalmasat ment tegnap.
Messinek összesen, ha két jó megmozdulása volt, az egyik kontránál nagyon szép labdát adott Mbappének, ez volt a legszebb, más sajnos nem. Tizenegyest is kihagyta, a szabadrúgás is mellé ment két méterrel. Lehet, nincs hozzászokva, hogy 10 év után nem neki kell megoldania mindent. Nem biztos, hogy jól érzi magát Párizsban.

Na, de a meccsről, jó lenne látni, így játszani a Barceloná-t mint tegnap a PSG-t nagyon profin játszottak tegnap. A Realt is dicsérni kell, mert mi ettől a tegnapi PSG-től biztos, hogy kapunk vagy négyet. Ők meg megúszták eggyel. Valaki mindig odaért utolsó emberként. Mbappé nagyon jó játékos, de most hogy jobb a párizsi csapat, mint a madridi nem nagyon van értelme oda igazolnia. De ő tudja.
mess2009
Director del Fútbol
Hozzászólások: 4285
Csatlakozott: 2009.01.30. 11:58:28

2022.02.16. 10:07:39

Rivaldo11 írta:
2022.02.16. 07:03:46
Közepes meccse volt Messinek, a kihagyott tizi után még a kedve is elment. Volt ilyen, lesz is még. Nem érzi jól ott magát, a vak is látja.
A tesco gazdaságos Real-és ezzel magunkat is minősítem - azt hozta amit tud. Ez erre volt elég.
Ettől függetlenül ez a PSG azzal együtt hogy klasszisokkal jobbak, képes lehet kiverni saját magát a visszavágón, ha mondjuk Neymar végig a pályán lesz, mert még egy ilyen Real ellen sem fér bele 3 setalgatós fazon. Verratti hatalmasat ment tegnap.
a Messi dologgal egyetértek, kihangsúlyozva, hogy nálunk is hozott hasonló meccseket nem a kiszolgálással van a baj, hanem azzal, hogy fogy az erő minden nappal.
a Real dolgot kissé másként látom. előbb talán arról, hogy majdnem ugyanolyan elánnal nézem a meccseiket mint a sajátunkat mert ugyanúgy képes vagyok szurkolni - ellenük 8)
szerintem tegnap az öreg eltaktikázta a meccset, illetve bele ívódott az idegenbéli játék sajátossága hogy fő a védekezés, ne kapjunk gólt. és még így sem voltak esélytelenek ezt az eredmény alakulása igazolja még úgy is, hogy a győzelem megérdemelt.
Messire mondhatod hogy sétálgatós de a másik kettőre aligha, nekik egyformán ki jár, hogy meccseket dönthetnek el - vagy nem. (tegnap is így volt) összességében a Real otthon igen is esélyes - sajna - és az nem valamiféle önkiütés lesz (a PSG. részéről) hanem győz a jobbik. ja és ne szégyelljük: baromi jó meccs volt!
Válasz küldése