Európai játékospiac

Foci a Barçán kívül
matador
Jugador d'estrella
Hozzászólások: 413
Csatlakozott: 2008.06.02. 15:43:35

2011.06.13. 19:54:09

sjay írta: Imádom az általánosításokat. Személyesen Mansour sejk adta át neked az infót erről? Nem hiszem. A másik meg az, hogy nem értem miért szánalmas maga a City? A vezetőségre tehetjük ezt a jelzőt, de a csapat közel sem szánlamas :wink:
Nem szánalmas az a csapat, amelyik azon gúnyolódik nyíltan, hogy 1958-ban a müncheni kifutón a városi rivális csapat asszem 8 játékosa meghalt?

Nem szánalmas az, hogy Tévez Citybe igazolása után kifeszítik a "Welcome to Manchester" feliratot nagy menőségükben?

Nem szánalmas, amelyik csapat topcsapatnak érzi magát, abszolút elfogadja a sejkek hatalmát (szinte minden másik csapatnál vannak ezek ellen tüntetések, mind az Arsenalban, mind a MU-nál), konkrétan múlt, történelem nélkül teszik mindezt?


Hát, szerintem az, ha nem undorító.
Ha nincs Tévez ők is megvannak lőve.
Ez is baromira igaz.
Avatar
Fernando
Llegenda del Barça
Hozzászólások: 8672
Csatlakozott: 2005.09.30. 16:11:15
Tartózkodási hely: U.S.S. Enterprise

2011.06.13. 19:51:26

Iniesta4ever írta:Nekem abszolút szimpatikus csapat a City főleg mióta Yaya és Silva ott játszik... Egy jó edző kéne nekik, aki normális csapatot épít pl Villas Boas csávó, mert nem éppen szimpatikus Mancini taktikája... A keret már így is bajnok, bajnokok ligája esélyes, csak kell valaki aki használni is tudja...
Erős túlzás, hogy BL-esélyesek. Szerintem nem erősebb a keretük, max nagyobb, mint pl a Tottenhamé volt idén, de én kétlem, hogy addig menetelnének. A védelmük elég gyenge. Az edző részben igazad van. Az aki támadó középpályásként játszatja Yaya-t és védekezőbe Silvát nem teljesen komplett. Igaz Yaya ott is jó volt, de szerintem ehhez nagyban hozzátett a klasszisa, ellenben gólokat kaptak rendesen. Ha nincs Tévez ők is megvannak lőve.
„Teljesen tehetetlenül érzed magad, ahogy látod, milyen kényelmesen, és élvezettel játszanak.” Raúl a Real-Barca után (2-6)
Avatar
Iniesta4ever
Barça B
Hozzászólások: 79
Csatlakozott: 2009.01.17. 20:50:46

2011.06.13. 19:36:08

Nekem abszolút szimpatikus csapat a City főleg mióta Yaya és Silva ott játszik... Egy jó edző kéne nekik, aki normális csapatot épít pl Villas Boas csávó, mert nem éppen szimpatikus Mancini taktikája... A keret már így is bajnok, bajnokok ligája esélyes, csak kell valaki aki használni is tudja...
2:6! Blaugrana!!!!
Avatar
sjd
Llegenda del Barça
Hozzászólások: 6400
Csatlakozott: 2007.07.09. 08:55:57

2011.06.13. 18:40:21

Bobberto írta:
Össze kellett szoknia annak a "pár" embernek akik már a csapatépítés elejétől fogva ott voltak + az a nem kevés ember akik mentek oda.
Na ez kb. soha nem fog megtörténni

A Zabaleták, meg a hozzá hasonló játékosok hamar kikopnak, amikor igazolnak a helyükre 30 millióért egy sztárt, akit aztán évente kikukáznak (Jo, Adebayor, most lehet, h Tevez). Egyszerűen lehetetlen úgy összeszoktatni egy csapatot, hogy minden évben igazolnak 6 embert a kezdőbe, és az edzőnek ennek megfelelően kell szelektálni (vagy a régi ember megy, vagy az új nem játszik, de utóbbit nem lehet megcsinálni, mert az edző csak a tulaj játékszere szintén)
Avatar
ozsimiki
Adminisztrátor
Hozzászólások: 19561
Csatlakozott: 2005.11.29. 21:16:22
Tartózkodási hely: Zalakaros

2011.06.13. 18:38:31

daffy írta: én azt mondom,hogy a city 2-3 éven belül bajnokságot,3-4 éven belül bl-t fog nyerni. onnan pedig nincs visszaút,a city is top csapat lesz.
Abra is azt vett meg akit akart, még most is kb. Bajnokság esett is, 3 db is. De Bl? Oda több kell mint egy zsoldos csapat, persze sajnos vmikor az is elég. Eltelt már ott 7 év is, de döntőzni is csak egyszer döntőztek.

City még a közelében sincs a 2005ös Chelseanek sem, szóval abból a 3-4ből lehet több lesz, jóval több.

Chelsea kicsit magasabb szinten kezdett az összevásárlások után,mint a City...és még mindig nem nyert Bl-t így sem.
Kép
"Ha megfelelő a motivációd, az akadály mint olyan, nem létezik" M.O.
"Arra van a legnagyobb szükségem, hogy szükség legyen rám" M.O.
LG
Az Év fórumozója 2016
Hozzászólások: 21052
Csatlakozott: 2004.12.17. 21:03:01

2011.06.13. 18:22:44

Zozzy 5 írta:
daffy írta:én még a vezetőségre sem tenném. ennyi pénzzel ti mit csinálnátok? én kb ugyan ezt.
egyébként simán el tudom képzelni a 170 millás ajánlatot. benyújtják,azt max a real visszautasítja
azért elég nagy túlzás h ennyi pénzzel csak ezt lehet csinálni. egyszerűen ostobán igazolnak, kb 10 olyan játékos ment már el onnan apróért akit nagy pénzért megvettek aztán alig játszott. el kellett költeni nem tudom hány száz milliót ahhoz, hogy bravúrként ünnepeljenek egy 3. helyet. valaki rúg egy egyeneset a labdába akkor a citynek már rögtön kell, kb a 15évesek körültekintőbben igazolnak FM-be mint az arabok meg az épp aktuális bohócedző.
Az lehet, de előbb vagy utóbb mégis össze fog jönni egy sikercsapat. Mert azért voltak jó igazolásaik is bőven. Pl. C. Ronaldot meg is értem, h meg akarják szerezni. Nála csak Messi jobb, de ő meg valószínűleg mozdíthatatlan a Barcától, bár azt hiszem, h C. is az, de próbálkozni szabad. Ő pl. még zsákbamacska sem lenne, mert szinte garantáltan megrúgná a góljait.
Avatar
daffy
Madridista
Hozzászólások: 7208
Csatlakozott: 2010.01.31. 19:11:40

2011.06.13. 18:18:57

Zozzy 5 írta:
daffy írta:én még a vezetőségre sem tenném. ennyi pénzzel ti mit csinálnátok? én kb ugyan ezt.
egyébként simán el tudom képzelni a 170 millás ajánlatot. benyújtják,azt max a real visszautasítja
azért elég nagy túlzás h ennyi pénzzel csak ezt lehet csinálni. egyszerűen ostobán igazolnak, kb 10 olyan játékos ment már el onnan apróért akit nagy pénzért megvettek aztán alig játszott. el kellett költeni nem tudom hány száz milliót ahhoz, hogy bravúrként ünnepeljenek egy 3. helyet.
nézd,nem mondom,hogy nem lehet jobban csinálni,de kellenek úgymond "kisebb sztárok",akik kicsit feljebb húzzák a csapatot anglia és európa szinten. ha ez kész,akkor elmehetnek és jönnek a helyükre jobbak. pár éven belül elit klub lehet a city és akár bl-t is nyerhet. akkor viszont alig lesz játékos,aki ne menne oda szívesen,mert pénz van és abszolút kupaesélyes csapat lesz. sokba kerül,de nem sok járhatóbb út van.
én azt mondom,hogy a city 2-3 éven belül bajnokságot,3-4 éven belül bl-t fog nyerni. onnan pedig nincs visszaút,a city is top csapat lesz.
A hozzászólást 1 alkalommal szerkesztették, utoljára daffy 2011.06.13. 18:25:50-kor.
Zozzy 5
Llegenda del Barça
Hozzászólások: 8563
Csatlakozott: 2006.11.04. 10:20:50
Tartózkodási hely: Debrecen

2011.06.13. 18:16:23

daffy írta:én még a vezetőségre sem tenném. ennyi pénzzel ti mit csinálnátok? én kb ugyan ezt.
egyébként simán el tudom képzelni a 170 millás ajánlatot. benyújtják,azt max a real visszautasítja
azért elég nagy túlzás h ennyi pénzzel csak ezt lehet csinálni. egyszerűen ostobán igazolnak, kb 10 olyan játékos ment már el onnan apróért akit nagy pénzért megvettek aztán alig játszott. el kellett költeni nem tudom hány száz milliót ahhoz, hogy bravúrként ünnepeljenek egy 3. helyet. valaki rúg egy egyeneset a labdába akkor a citynek már rögtön kell, kb a 15évesek körültekintőbben igazolnak FM-be mint az arabok meg az épp aktuális bohócedző.
Avatar
daffy
Madridista
Hozzászólások: 7208
Csatlakozott: 2010.01.31. 19:11:40

2011.06.13. 17:54:10

sjay írta: Imádom az általánosításokat. Személyesen Mansour sejk adta át neked az infót erről? Nem hiszem. A másik meg az, hogy nem értem miért szánalmas maga a City? A vezetőségre tehetjük ezt a jelzőt, de a csapat közel sem szánlamas :wink:
én még a vezetőségre sem tenném. ennyi pénzzel ti mit csinálnátok? én kb ugyan ezt.
egyébként simán el tudom képzelni a 170 millás ajánlatot. benyújtják,azt max a real visszautasítja
Avatar
sjay
Entrenador del Barça
Hozzászólások: 1760
Csatlakozott: 2009.07.20. 20:11:36
Tartózkodási hely: Nyíregyháza/Nagyhalász

2011.06.13. 17:51:07

davi10 írta:http://www.nemzetisport.hu/nso_hirek/ma ... es-2081502

Ezen már csak mosolygok. :D Egyszerűen szánalmas ez a City.
Imádom az általánosításokat. Személyesen Mansour sejk adta át neked az infót erről? Nem hiszem. A másik meg az, hogy nem értem miért szánalmas maga a City? A vezetőségre tehetjük ezt a jelzőt, de a csapat közel sem szánlamas :wink:
Avatar
Bobberto
Capitá del Barça
Hozzászólások: 713
Csatlakozott: 2007.08.25. 21:25:45
Tartózkodási hely: Budapest

2011.06.13. 17:22:29

sjd írta:
Bobberto írta: City, csak egy szezonja épült, most ki tudja kikre vágynak. Egyedül az volt a bajuk, hogy olyanokat vásároltak akik tipikusan nem csapat miatt mentek oda, hanem egy teljesen új csapat és pénz miatt.
A City 2009 januárja óta épül, tehát 2 és fél év kellett évi 150 milliós költekezés mellett ahhoz, hogy egyáltalán a BL-ben induljanak.
A második részéhez sokat nem tudok hozzátenni, egy nagy közhely, hogy ilyen csapatokba azok mennek, akiket csak a pénz érdekel, ezen nem nagyon fognak tudni változtatni
Össze kellett szoknia annak a "pár" embernek akik már a csapatépítés elejétől fogva ott voltak + az a nem kevés ember akik mentek oda. Ahhoz képest nem rossz amit műveltek, 3. hely és a rég trófeára vágyódó Arsenal előtt is végeztek, sőt a Chelsea-vel pontegyenlőség. Persze evvel nem védeni akarom őket. Evvel csak az lett volna a gyalázatos, ha még oda sem érnek el ennyi belefektetett millió után.
Kalap1988
Director del Fútbol
Hozzászólások: 2638
Csatlakozott: 2007.12.11. 12:29:11
Tartózkodási hely: Magyarország,Pest megye

2011.06.13. 16:53:03

Zozzy 5 írta:
tegyük azért hozzá, hogy a legendákká váló személyek általános jellemzője, hogy elég őrültek ahhoz, hogy elhiggyék, képesek megváltani a világot. nem írnám le rögtön a srácot, de ajnározni sem kell. tény, az arc meg a gőg már megvan neki, a kérdés az, hogy zsenialitás is párosul-e hozzá európai szinten. Napoleonnak is elegek voltak ezek a dolgok...

mert ha igen, akkor elérhet olyan dolgokat amik előtt fejet hajt a kontinens, más kérdés, hogy a féktelen nagyképűség könnyen hirtelen bukáshoz vezethet. Ezért nem fog Messi egyik pillanatról a másikra elbukni, mert az a szerénység amit eddig mutatott párját ritkítja...
Van azért elég sok olyan legenda is, akiknek nem kellett hozzá örültség. Mint ahogy sok nagy hadvezér volt, nem csak Napóleón vagy Hannibál (az utóbbi szerintem nem is volt oly nagy),de ugyebár a legendáknak jó marketing is kell :) Mindenesetre nem általános jellemző vagy követelmény az örültség, értem mit akarsz ezzel mondani, ettől függetlenül egy ilyen emberre szerintem nincs szükség Katalóniában...
Avatar
sjd
Llegenda del Barça
Hozzászólások: 6400
Csatlakozott: 2007.07.09. 08:55:57

2011.06.13. 16:34:28

Bobberto írta: City, csak egy szezonja épült, most ki tudja kikre vágynak. Egyedül az volt a bajuk, hogy olyanokat vásároltak akik tipikusan nem csapat miatt mentek oda, hanem egy teljesen új csapat és pénz miatt.
A City 2009 januárja óta épül, tehát 2 és fél év kellett évi 150 milliós költekezés mellett ahhoz, hogy egyáltalán a BL-ben induljanak.
A második részéhez sokat nem tudok hozzátenni, egy nagy közhely, hogy ilyen csapatokba azok mennek, akiket csak a pénz érdekel, ezen nem nagyon fognak tudni változtatni
Avatar
visca el barca
Presidente del Barça
Hozzászólások: 20964
Csatlakozott: 2005.02.01. 13:13:37

2011.06.13. 16:06:10

tudnátok hány de hány csapat van milliárdos kezében, akik bármikor kifizetnek annyit egy sztárért mint a mancity... a malaga meg az anzsi sokak mogott elbujhat..

elég csk a psg-t megemlitenem... most vette meg vmi ultratrillilárdos..
Like a soul without a mind, in a body without a heart, I'm missing every part...
Kép
Avatar
Fernando
Llegenda del Barça
Hozzászólások: 8672
Csatlakozott: 2005.09.30. 16:11:15
Tartózkodási hely: U.S.S. Enterprise

2011.06.13. 15:18:44

Franco Constanzo
Basel :arrow: Olympiakosz

César Delgado
Lyon :arrow: Monterrey

Juninho Pernambucano
Al Garraffa :arrow: Vasco da Gama (megszedte magát, megy haza)

Kevin Gameiro
Lorient :arrow: PSG
„Teljesen tehetetlenül érzed magad, ahogy látod, milyen kényelmesen, és élvezettel játszanak.” Raúl a Real-Barca után (2-6)
Zozzy 5
Llegenda del Barça
Hozzászólások: 8563
Csatlakozott: 2006.11.04. 10:20:50
Tartózkodási hely: Debrecen

2011.06.13. 08:40:04

tegyük azért hozzá, hogy a legendákká váló személyek általános jellemzője, hogy elég őrültek ahhoz, hogy elhiggyék, képesek megváltani a világot. nem írnám le rögtön a srácot, de ajnározni sem kell. tény, az arc meg a gőg már megvan neki, a kérdés az, hogy zsenialitás is párosul-e hozzá európai szinten. Napoleonnak is elegek voltak ezek a dolgok...

mert ha igen, akkor elérhet olyan dolgokat amik előtt fejet hajt a kontinens, más kérdés, hogy a féktelen nagyképűség könnyen hirtelen bukáshoz vezethet. Ezért nem fog Messi egyik pillanatról a másikra elbukni, mert az a szerénység amit eddig mutatott párját ritkítja...
Avatar
Bobberto
Capitá del Barça
Hozzászólások: 713
Csatlakozott: 2007.08.25. 21:25:45
Tartózkodási hely: Budapest

2011.06.13. 08:21:14

daffy írta:
Bobberto írta:Valaki nem olvasott vagy hallott olyan hírt, hogy a Mahalacskába még kit terveznek igazolni?

Hogy súroljak 1-2 témát is. Baljós árnyakat vélek felfedezni pár év múlva az igazolásokban. Man. City, Málaga és most a Mahalacska. Mullti mega milliárdosok veszik át a hatalmat a világ átigazolási piacán, amit egy viccnek tartok és egyben siralmasnak. Már látom lelki szemeimmel, hogy 5 év múlva CR és 1-2 hyperszupertehetség 2-3 szigetbe fog kerülni vagy netán egy országba...
annyi pozitívuma mindenképp van,hogy nem 1-2 csapatosak lesznek a bajnokságok,mivel a pénzesék nem top klubokat vesznek meg. én annyira nem bánom. még egy fizetési korlát kell és minden ok lesz
Evvel egyetértek. :) Tény arra jó, hogy nem 1-2 csapatos lesz a bajnokság. Ez a pozitívum nekem is tetszik. Fizetés mellé én valami maximum átigazolási "sapka" félét javasolnék. Evvel nem a Mahacskalá-t vagy a Málaga-t akarom "büntetni", hanem a City értelmetlen több száz milliós költekezési terveit. (Persze Cr-ért ez a röpke 170 milla szerintem kacsa, de azért mégis...)
sjd írta:
nem feltétlenül értek ezzel egyet, azért egy Malaga vagy Anzsi még nem fog versenybe szállni Fabregasért, persze ha felfutottak az már más kérdés, csak pont a ManCity példáján látni, hogy a pénz nem minden, meg a Hoffenheim se lett sztárok számára vonzó csapat a pénztől, és végül nem is került a világ elitjébe

a ManCity példáján még azt is látni, hogy rengeteg hátulütője van a dolognak, a nagy keret, és az ebből fakadó játékostemető, ami irgalmatlanul veszteséges és pár év múlva így már a BLben se lehet indulni. Egyszer remélhetőleg ez a pénz is el fog fogyni.
Egyelőre a Málaga és az Anzsi valóban ilyen, csak el ne szaladjon velük a ló, mikor esetlegesen lesz egy edzőcsere vagy bármi más.
City, csak egy szezonja épült, most ki tudja kikre vágynak. Egyedül az volt a bajuk, hogy olyanokat vásároltak akik tipikusan nem csapat miatt mentek oda, hanem egy teljesen új csapat és pénz miatt. Nem fér meg 2 dudás egy csárdában. (Kivéve Yaya-t, őt főképp a tesója motiválta és többször is elmondta, hogy vele akar játszani egy csapatban egyszer.
Avatar
sjd
Llegenda del Barça
Hozzászólások: 6400
Csatlakozott: 2007.07.09. 08:55:57

2011.06.13. 00:19:32

Bobberto írta: Hogy súroljak 1-2 témát is. Baljós árnyakat vélek felfedezni pár év múlva az igazolásokban. Man. City, Málaga és most a Mahalacska. Mullti mega milliárdosok veszik át a hatalmat a világ átigazolási piacán, amit egy viccnek tartok és egyben siralmasnak. Már látom lelki szemeimmel, hogy 5 év múlva CR és 1-2 hyperszupertehetség 2-3 szigetbe fog kerülni vagy netán egy országba...
nem feltétlenül értek ezzel egyet, azért egy Malaga vagy Anzsi még nem fog versenybe szállni Fabregasért, persze ha felfutottak az már más kérdés, csak pont a ManCity példáján látni, hogy a pénz nem minden, meg a Hoffenheim se lett sztárok számára vonzó csapat a pénztől, és végül nem is került a világ elitjébe

a ManCity példáján még azt is látni, hogy rengeteg hátulütője van a dolognak, a nagy keret, és az ebből fakadó játékostemető, ami irgalmatlanul veszteséges és pár év múlva így már a BLben se lehet indulni. Egyszer remélhetőleg ez a pénz is el fog fogyni.
Avatar
Fernando
Llegenda del Barça
Hozzászólások: 8672
Csatlakozott: 2005.09.30. 16:11:15
Tartózkodási hely: U.S.S. Enterprise

2011.06.12. 23:59:51

Egyébként az csak az RTL klub szerint Mahalacska, szerintem Mahacskala.

Jenkinson pedig már nagykorú, mert Britanniában, ha jól tudom 19 éves kortól nagykorú az ember (a szavazás lehet, hogy idősebb kortól engedélyezett, nem tudom).
„Teljesen tehetetlenül érzed magad, ahogy látod, milyen kényelmesen, és élvezettel játszanak.” Raúl a Real-Barca után (2-6)
gergo9
Director del Fútbol
Hozzászólások: 2902
Csatlakozott: 2007.10.02. 12:19:09
Tartózkodási hely: Miskolc

2011.06.12. 23:58:45


Az kemény.
Pár év múlva nagy harcos lesz a Getafébe vagy a Sociedadba.
Avatar
daffy
Madridista
Hozzászólások: 7208
Csatlakozott: 2010.01.31. 19:11:40

2011.06.12. 23:34:32

Bobberto írta:Valaki nem olvasott vagy hallott olyan hírt, hogy a Mahalacskába még kit terveznek igazolni?

Hogy súroljak 1-2 témát is. Baljós árnyakat vélek felfedezni pár év múlva az igazolásokban. Man. City, Málaga és most a Mahalacska. Mullti mega milliárdosok veszik át a hatalmat a világ átigazolási piacán, amit egy viccnek tartok és egyben siralmasnak. Már látom lelki szemeimmel, hogy 5 év múlva CR és 1-2 hyperszupertehetség 2-3 szigetbe fog kerülni vagy netán egy országba...
annyi pozitívuma mindenképp van,hogy nem 1-2 csapatosak lesznek a bajnokságok,mivel a pénzesék nem top klubokat vesznek meg. én annyira nem bánom. még egy fizetési korlát kell és minden ok lesz
Avatar
sjd
Llegenda del Barça
Hozzászólások: 6400
Csatlakozott: 2007.07.09. 08:55:57

2011.06.12. 23:26:09

Fernando írta: Carl Jenkinson
Charlton :arrow: Arsenal (legalább már nagykorú)
angoloknál még nem :D 8)
Avatar
Bobberto
Capitá del Barça
Hozzászólások: 713
Csatlakozott: 2007.08.25. 21:25:45
Tartózkodási hely: Budapest

2011.06.12. 23:24:02

Valaki nem olvasott vagy hallott olyan hírt, hogy a Mahalacskába még kit terveznek igazolni?

Hogy súroljak 1-2 témát is. Baljós árnyakat vélek felfedezni pár év múlva az igazolásokban. Man. City, Málaga és most a Mahalacska. Mullti mega milliárdosok veszik át a hatalmat a világ átigazolási piacán, amit egy viccnek tartok és egyben siralmasnak. Már látom lelki szemeimmel, hogy 5 év múlva CR és 1-2 hyperszupertehetség 2-3 szigetbe fog kerülni vagy netán egy országba...
Avatar
visca el barca
Presidente del Barça
Hozzászólások: 20964
Csatlakozott: 2005.02.01. 13:13:37

2011.06.12. 23:14:37

looka írta:A PSG leigazolta Gameiro-t a Lorient-tól, 11 milla volt az ára.

sajnos ez egy jo igazolás a psg-nek. a csoka az elmult 4 idényben 100 meccsen szort vagy 50 golt, a psg-ben meg még jobb lesz a jobb kiszolgálás miatt.

igy talán jovore nem esnek ki :D

viccet félretéve az uj multimilliardos tulaj ész nélkul fogja tolni a pénzt :cry:
Like a soul without a mind, in a body without a heart, I'm missing every part...
Kép
Avatar
Fecooo
Llegenda del Barça
Hozzászólások: 7851
Csatlakozott: 2008.07.15. 18:30:53

2011.06.12. 22:51:04

looka írta:

Ezt meg a humor topicba is linkelhettem volna, van arca a gyereknek... :lol:

http://www.goal.com/en/news/584/brazil/ ... si-to-fifa
... humorérzéke is :lol: :lol:
jah már el is képzeltem a szitut: a Santos legyalázza a Barcát, aztán Neymar kapja az aranybogyót... :lol: :lol:
Válasz küldése