Európai játékospiac

Foci a Barçán kívül
Kassandra
Jugador del Barça
Hozzászólások: 179
Csatlakozott: 2020.07.14. 22:13:30

2022.09.01. 08:14:17

FCBsteve írta:
2022.09.01. 08:02:16
Sinya22 írta:
2022.08.31. 21:12:50
Ha valaki megérte a pénzét az Haaland. Én keveset néztem a Dortmundba, de az hogy ilyen fiatalon elmegy a Citybe azt rögtön rugdossa a gólokat, az nem semmi. Kicsit sajnálom, hogy lemaradtunk róla, lehet nálunk nem menne ennyire neki, de a City most lehet megszerezte a következő pár év aranylabdását.
Ha azt nézzük, hogy Haaland vagy 5x annyiba került, mint Lewy, fizetése talán 2x annyi, (elméletileg) 10 évre le tudjuk fedni a posztot ilyen 2-3 éves Lewy szerű igazolásokkal...
Vagy, ami reálisabb, pár év múlva igazolni egy feltörekvő ifjú titánt...
A lengyel 45 (+bónusz?) volt, a norvég 60. Miért került volna 5x annyiba?
FCBsteve
Capitá del Barça
Hozzászólások: 607
Csatlakozott: 2022.05.30. 16:19:05

2022.09.01. 08:02:16

Sinya22 írta:
2022.08.31. 21:12:50
Ha valaki megérte a pénzét az Haaland. Én keveset néztem a Dortmundba, de az hogy ilyen fiatalon elmegy a Citybe azt rögtön rugdossa a gólokat, az nem semmi. Kicsit sajnálom, hogy lemaradtunk róla, lehet nálunk nem menne ennyire neki, de a City most lehet megszerezte a következő pár év aranylabdását.
Ha azt nézzük, hogy Haaland vagy 5x annyiba került, mint Lewy, fizetése talán 2x annyi, (elméletileg) 10 évre le tudjuk fedni a posztot ilyen 2-3 éves Lewy szerű igazolásokkal...
Vagy, ami reálisabb, pár év múlva igazolni egy feltörekvő ifjú titánt...
Avatar
Sinya22
Director del Fútbol
Hozzászólások: 3310
Csatlakozott: 2017.08.21. 17:40:25

2022.08.31. 21:12:50

Ha valaki megérte a pénzét az Haaland. Én keveset néztem a Dortmundba, de az hogy ilyen fiatalon elmegy a Citybe azt rögtön rugdossa a gólokat, az nem semmi. Kicsit sajnálom, hogy lemaradtunk róla, lehet nálunk nem menne ennyire neki, de a City most lehet megszerezte a következő pár év aranylabdását.
Avatar
bence0330
Az Év Fórumozója 2022
Hozzászólások: 7270
Csatlakozott: 2020.07.16. 19:01:18
Tartózkodási hely: Pécs

2022.08.31. 20:13:13

Mi legalább fordítva csináltuk a hőskorszakban, a spanyol válogatott szedte össze a mi játékosainkat. :D Bár valamennyire még most is igaz.
ter Stegen; Cancelo - Cubarsí - Araujo - Koundé; Gündogan - Christensen - Pedri; Felix - Lewy - Raphinha
Avatar
NovaProspekt
Entrenador del Barça
Hozzászólások: 1981
Csatlakozott: 2019.11.26. 14:17:19

2022.08.31. 19:46:59

ez az új projekt. Pár éve a Realnál volt ilyen spanyolmánia, most a tevéseknél.
Avatar
Fernando
Llegenda del Barça
Hozzászólások: 8673
Csatlakozott: 2005.09.30. 16:11:15
Tartózkodási hely: U.S.S. Enterprise

2022.08.31. 19:16:42

Egyébként nem értem minek nekik Soler is Ruiz után. A fél spanyol pad ott lesz padon. :D
„Teljesen tehetetlenül érzed magad, ahogy látod, milyen kényelmesen, és élvezettel játszanak.” Raúl a Real-Barca után (2-6)
Avatar
NovaProspekt
Entrenador del Barça
Hozzászólások: 1981
Csatlakozott: 2019.11.26. 14:17:19

2022.08.31. 18:41:01

Fernando írta:
2022.08.31. 18:30:58
NovaProspekt írta:
2022.08.31. 17:32:20
Azt rebesgetik, Soler meg 18 misi környékéért megy a PSG-be. Kíváncsi vagyok, tényleg annyi lesz-e, mert ezt meg keveslem. Bár nem láttam benne sokat soha, de azt gondoltam, nagyobb a hype ettől körülötte.
Jövőre lejar a szerzodese, kb olyan 40 lenne a piaci erteke
jah néztem, de manapság vhogy ez sem szokott segíteni sokat a vevőnek. na mind1, nem aggódom a PSG pénzügyeiért :mrgreen:
Avatar
Fernando
Llegenda del Barça
Hozzászólások: 8673
Csatlakozott: 2005.09.30. 16:11:15
Tartózkodási hely: U.S.S. Enterprise

2022.08.31. 18:30:58

NovaProspekt írta:
2022.08.31. 17:32:20
Azt rebesgetik, Soler meg 18 misi környékéért megy a PSG-be. Kíváncsi vagyok, tényleg annyi lesz-e, mert ezt meg keveslem. Bár nem láttam benne sokat soha, de azt gondoltam, nagyobb a hype ettől körülötte.
Jövőre lejar a szerzodese, kb olyan 40 lenne a piaci erteke
„Teljesen tehetetlenül érzed magad, ahogy látod, milyen kényelmesen, és élvezettel játszanak.” Raúl a Real-Barca után (2-6)
Avatar
NovaProspekt
Entrenador del Barça
Hozzászólások: 1981
Csatlakozott: 2019.11.26. 14:17:19

2022.08.31. 17:32:20

Azt rebesgetik, Soler meg 18 misi környékéért megy a PSG-be. Kíváncsi vagyok, tényleg annyi lesz-e, mert ezt meg keveslem. Bár nem láttam benne sokat soha, de azt gondoltam, nagyobb a hype ettől körülötte.
Kassandra
Jugador del Barça
Hozzászólások: 179
Csatlakozott: 2020.07.14. 22:13:30

2022.08.31. 17:26:10

PorSiempre írta:
2022.08.31. 17:03:19
Nézd Kassandra. Én úgy emlékszem, hogy idén akartatok egy Haaland - Mbappe pakkot és nem jött össze. Ergo nem az van, amit te írsz, hogy nem volt akit akartatok .... Ugyan ugyan ....
Ja, persze, ez igaz, csak magától értetődőnek vettem. Úgy értettem, hogy őket nem sikerült leigazolni, aztán hogy rajtuk kívül nem volt, akit akartak, vagy pénz nem volt, ez az, amit nem tudok. MBappé kikosarazta a csapatot, ami amúgy utólag úgy tűnik jobb is. Az, hogy Haaland-ra már nem volt idő, vagy mindenképpen a Cityt választotta, nem tudom, de tény, hogy nem jött. A sajtó azt írta, hogy 2 év múlva aktiválódik valami 120/150-es kivásárlási ára, de ezekben én nem hiszek. Nkuku volt még talán komolyabb hír, de ő közben hosszabbított, neki pedig egy év múlvára írnak kivásárlási árat, talán 60-t. A 16 éves brazil csodagyerek Endrick téma még, 2 év múlva 60-ért. Nem tudom mi lesz, az tény, hogy nem jött senki, meg az is, hogy tavasszal még azt írták, MBappe és Haaland egyszerre jön. Hát az nem történt meg. Kellett volna ember, de nem jön már senki. Azt nem tudjuk, hogy ki tűnik fel a színen a következő szezonban. Az biztos, hogy jövő nyáron nem jön a teknőc (remélem később sem), és Haaland sem. Jó eséllyel Nkuku lesz az egyik sláger, ha más nem a sajtóban. Meg gondolom valami vb felfedezett, akár már januárban, meg mondom jönnek majd az új arcok. 2 év múlva pedig Haalandozni, Endrickezni biztosan fog a sajtó, aztán meglátjuk mi lesz belőle.

Szerk.: ja várj, most látom, hogy én azt írtam "elérhető játékos" volt e olyan.... szóval értetted volna te azt, ha akarod, te kis hamis! :D
A hozzászólást 2 alkalommal szerkesztették, utoljára Kassandra 2022.08.31. 17:42:39-kor.
Avatar
PorSiempre
Jugador d'estrella
Hozzászólások: 395
Csatlakozott: 2020.10.29. 09:40:15

2022.08.31. 17:03:19

Nézd Kassandra. Én úgy emlékszem, hogy idén akartatok egy Haaland - Mbappe pakkot és nem jött össze. Ergo nem az van, amit te írsz, hogy nem volt akit akartatok .... Ugyan ugyan ....
Ab intus enim de corde hominum cogitationes malae procedunt, adulteria, fornicationes, homicidia, furta, avaritiae, nequitiae, dolus, impudicitia, oculus malus, blasphemia, superbia, stultitia. Omnia haec mala ab intus procedunt, et coinquinant hominem.
Kassandra
Jugador del Barça
Hozzászólások: 179
Csatlakozott: 2020.07.14. 22:13:30

2022.08.31. 14:37:00

Chino írta:
2022.08.31. 13:21:23
Ha Lucas Vazquez, Asensio, Isco meghatározó volt a BL-ekben, bajnokságban, akkor emelem kalapom.
Mit értünk meghatározó alatt? Ez is szubjektív. Nálam egyértelműen kellettek a sikerekhez. Vasquez az utóbbi pár évet leszámítva mindig értékes tagja volt a keretnek, egy szezont kivéve mindig 1000 perc felett volt a bajnokságban, jobb hátvédként is megbízható volt, és a BL-ben is mindig lehetett rá számítani. Asensio karrierje is jól indult, fontos bomba gólok, Clásicon, BL döntőben, Európai Szuperkupa döntőben, stb. Tény, hogy a sérülése után leeresztett, és a vége felé nem ugyanezt hozta, de fontos szerepe volt a triplában is. Ahogyan Isconak is, aki bizonyos periódusokban még a gála 11nek is a tagja volt. Hiába lett mindhárom játékos kolonc erre a nyárra (LV nem annyira), de a 10 éves távlatot nézve ezresével kapták a perceket, fontos pillanataik, meccseik voltak, és mindhárman kellettek a sikerekhez. Ha nem is olyan mértékben, mint pl Modric, attól még butaság lenne elvitatni az érdemeiket.
Chino írta:
2022.08.31. 13:21:23
Bale meg annyira mint nálunk kb. Coutinho, vagy még annyira sem. Folyamatosan sérült volt kb. 2 értékelhető szezonja volt. Gyakorlatilag évekig nem volt normális konkurenciája mégsem tudott kezdő lenni, gondolom azért adták kölcsön is mert annyira meghatározó volt.
Amit írsz, az az utolsó három szezonjára igaz, az első hatra nem. Azokban 1500+ perceket játszott és 20-nál többször volt kezdő (kivéve egyben, amikor épphogy nem érte el ezeket a számokat sérülés miatt). 174 pályáralépés, 81 gól, ebből 3 BL döntőben, az 5 győzelméből 4ben főszereplő volt. Azért ez nem ugyanaz, mint kölcsönben a Bayernnel BL-t nyerni. :)
Chino írta:
2022.08.31. 13:21:23
Azok akiket felsoroltál Modric stb. ki lehet centizni a 10 éven belüli átlagra, de Modric pl. pont 10, Kroos 8, Carvajal 9, Benzema13 éve van itt azok közül akik ezeket a Bl-eket és bajnokságokat nyerték és még mindig stabil játékosok. Persze kellett közben egy Ronaldo Ramos, Marcelo is akik elmentek és részei voltak, de egyik se túl rég. Szóval nem az utóbbi 5-6 év igazolásai voltak azok igazán sokat tettek ezért.
Mindegyik sokat tett az eredményekért, ezt elvenni tőlük nagyon nagy sarkítás lenne. Nyilván valaki minél kevesebbet volt itt a 10 év alatt, annál kevesebbet tudott tenni értük, említhetnénk még Di Maríát, Xabi Alonsot is akár. Ettől még a tény tény marad, az elmúlt 10 évben nettó 120 M eurót költött a klub, és nyert 5 BL-t, és csak kétszer nem volt legalább az elődöntőben. Dominancia.
Értem én, hogy a 10 évet megelőző alapokra is épített, de ettől még 10 év sok idő a fociban, és ha ezt vizsgáljuk, igaz amit mondtam, és szerintem baromi érdekes. Ettől még mind tudjuk, hogy a statisztikákat mindenki úgy csavarja,a hogyan akarja, és a tényeket olyan színben tünteti fel, ahogy az érdekét szolgálja, ezt nem vitatom.
Chino írta:
2022.08.31. 13:21:23
Szóval az utóbbi 4-5 évben nem sok olyan embert hoztatok akik ezeknek a főszereplői voltak, vagy átvehetik minőségileg azok helyét.
Mint mondtam, nyilván időarányosan lehet minél többet tenni a 10 év alatt. Pl Modricnak több lehetősége volt hatni a meccsekre, mint Viniciusnak, ezzel nem mondasz túl sokat. Akik minőségileg átvehetik a helyeket, azért jöttek bőven; Militao, Mendy, Alaba, Rüdiger hátul, Valverde, Camavinga, Tchouméni, Ceballos középen. Persze az a jövő zenéje, ki mennyire válik be, de velük kapcsolatban jók a madridisták érzései.
Chino írta:
2022.08.31. 13:21:23
Egy top csatár is lassan kelleni fog a lassan 35 éves Benzema helyett.
Teljesen igazad van, egyetértünk, és abban is, hogy befutott nevet igazolni drága lesz. Ha ezt az utat választja a vezetőség. Ezt még nem tudjuk. De ez sem cáfolja a 10 év/120 nettót.
Chino írta:
2022.08.31. 13:21:23
Szóval nálatok is lassan ki kell hogy nyíljon a pénztárca.
Abszolút így van, előbb utóbb ennek is be kell következnie, sőt én azt hittem már ezen a nyáron megtörténik. Most hogy pénz nincs a stadion miatt, vagy nem volt olyan elérhető játékos, akit a vezetőség akart, azt nem tudjuk, és fájóan vékony is maradt a támadó szekció. Bőven benne van a pakliban, hogy emiatt kuka lesz az egész szezon, nem nyerünk semmit. Jövőre pedig sanszosan repkednek majd az euró tízmilliók. De - magamat ismételve - az alapállítás, amiből kiindultunk ettől még igaz marad.
Avatar
Andris
Adminisztrátor
Hozzászólások: 13507
Csatlakozott: 2006.05.20. 20:47:07
Tartózkodási hely: Budapest

2022.08.31. 13:42:22

Chino írta:
2022.08.30. 16:31:15

Ilyen kerettel, azért illene valamit robbantani.
Vagy nem. Ez még mindig a való élet, és nem a fifa manager.

Csapatok építése továbbra sem két hónap, akármilyen kerettel sem.

A holland szvsz jó szakember, ha hagynák nyugton dolgozni, és nem lenne elvárás ezek után, hogy a City-Pool-Chelsea hármassal küzdjön, akkor még oda is érhetnek majd a negyedik helyre. Ha nem maradnak az emberek a realitás talaján, akkor ott is túl nagy lesz a nyomás, és jó ha a top6 összejön.
"Az a baj az Interneten terjedő idézetekkel, hogy nem tudod róluk megállapítani, valódiak-e."
- József Attila
Avatar
Chino
Llegenda del Barça
Hozzászólások: 7417
Csatlakozott: 2009.05.07. 12:32:57
Tartózkodási hely: Debrecen

2022.08.31. 13:21:23

Kassandra írta:
2022.08.31. 12:07:13
Chino írta:
2022.08.31. 11:37:22

Szóval szép ez, hogy az utóbbi időben jó ez az átlag, de hozzá kell tenni, hogy ez inkább annak köszönhető, hogy a régen igazolt játékosok nagyon sokáig húzzák. A nagy pénzűek többnyire nálatok is besültek.
Bale-t nem mondanám flopnak, az 5ből 4 BL címben meghatározó szerepe volt. Ami a hosszabbítása után történt, az méltatlan, ez tény, de megszolgálta a vételárát. Meg a fizetését is az utolsó éveit leszámítva. :D Vini fiatal volt, és most is az, 3 szezon kellett, hogy beérjen. Ehhez olyan értelemben kellett a "szerencse", hogy mivel Hazard flop volt, játszhatott sokat a helyén a brazil, és addig-addig hozta, amit várnak tőle. Rodrygo hasonló eset, idén neki is szintet kell lépnie, a tavasz minimum biztató volt. A két nagy melléfogás Hazard és Jovic, (talán James, bár szerintem ő szakmailag nem egyértelmű, anyagilag igen) meg van több közepes/kisebb mint Reiner, Odriozola, Mariano, Theo Hernandez (aki egyik fórumtárs szerint a Milanban tök jó), de annyira nem vészes. Meg végső soron ügyesen lett egyensúlyozva az egyenleg. A 10 év meghatározó emberei közül Modric, Kroos, Casemiro, Bale, Carvajal, Isco, Keylor Navas, Lucas Vasquez, Asensio, Courtois, Vinicius Militao, Alaba mind a 10 éven belül érkezett. (persze minél később, annál kevésbé meghatározó a 10 éves távlatban) Előtte időszakban Marcelo, CR, Benzema, Ramos, Pepe, Varane jött. Persze az szubjektív, hogy ki meghatározó, nálam ők így hirtelen, nem rossz arány ez.
Ha Lucas Vazquez, Asensio, Isco meghatározó volt a BL-ekben, bajnokságban, akkor emelem kalapom. Bale meg annyira mint nálunk kb. Coutinho, vagy még annyira sem. Folyamatosan sérült volt kb. 2 értékelhető szezonja volt. Gyakorlatilag évekig nem volt normális konkurenciája mégsem tudott kezdő lenni, gondolom azért adták kölcsön is mert annyira meghatározó volt.

Azok akiket felsoroltál Modric stb. ki lehet centizni a 10 éven belüli átlagra, de Modric pl. pont 10, Kroos 8, Carvajal 9, Benzema13 éve van itt azok közül akik ezeket a Bl-eket és bajnokságokat nyerték és még mindig stabil játékosok. Persze kellett közben egy Ronaldo Ramos, Marcelo is akik elmentek és részei voltak, de egyik se túl rég. Szóval nem az utóbbi 5-6 év igazolásai voltak azok igazán sokat tettek ezért. Talán csak Courtois-t, Viniciust talán Militaot lehetne kiemelni. Bár egyik sem tegnap érkezett és pláne nem stabilként.

Szóval az utóbbi 4-5 évben nem sok olyan embert hoztatok akik ezeknek a főszereplői voltak, vagy átvehetik minőségileg azok helyét.
Nem azt mondom, hogy minőségileg ezeket a posztokat nem lehet megközelíteni, csak annyira odavagy, hogy milyen jó az utóbbi 4-5 év átlaga, ha ezeket a posztokat pótolni kell, mert lassan kell, akkor ti sem fogtok filléreket költeni. Lásd Casemiro helyett jött Tchoumeni már 80 millióért és még azt sem lehet tudni, fog-e tudni annyit adni a kp-nak, mint a brazil.
Egy top csatár is lassan kelleni fog a lassan 35 éves Benzema helyett. Ő pl. nagyon kellett, hogy lehozzon 30 felett egy álomszezont, ha kiesik vagy csak átlagot hoz már idén is bajban lesztek. Egy top csatár pedig csilliárdokba kerül. Mbappé nem jött össze, Haaland kuka, de egy alatta lévőt ha tudtok is szerezni bőven 100 millió fölött, normális jobbszélsőtök évek óta nincs.
Szóval nálatok is lassan ki kell hogy nyíljon a pénztárca.

De ugyanez ment végbe nálunk is, mikor kikopott a mag. Alves, Xavi, Ini stb elmentek, a többiek, mint Alba, Busquets és a többiek kezdtek visszesni, az utolsó egy-két évben már Messi sem volt az igazi.
Forca Barca!!!!
Kassandra
Jugador del Barça
Hozzászólások: 179
Csatlakozott: 2020.07.14. 22:13:30

2022.08.31. 12:07:13

Chino írta:
2022.08.31. 11:37:22

Én itt látom igazán a zsenialitást. A legdrágább igazolások náluk is többnyire csak a pénzt nyelik/nyelték. Bale, Hazard, Jovic, mindannyian besültek és az utóbbi öt év igazolásai közül Courtois és Vinicius volt aki igazán hozzá is tett a sikerekhez. De a brazilt is az első két évében két lábbal rugdosták volna el a szurkolók.
Visszont a selejtet is iszonyatosan jó áron tudták eladni. Olyan noname játékosok mentek el 15-20 milliókért, akiknek volt 100 percük szezononként.
Ezt nem lehet elvitatni Pereztől, egyedül az Ajax és a Dortmund tud ilyen üzleteket csinálni, viszont ők megengedhetik azt a luxust, hogy ott legyenek egy gyengébb bajnokság miatt a BL-ben és az sem vált ki népharagot, ha egy erősebb csoportból nem mennek tovább vagy kiesnek a nyolcaddöntőben.

Viszont ne felejtsünk el nagyon fontos fontos dolgot. Nem akarok elvitatni semmit, de ezeknek a sikereknek nagy része köszönhető az olyan játékosoknak, akik még tavaly is stabil emberek voltak mint pl. Modrc, Kroos, Benzema, akik több mint 10 éve érkeztek 30-40 millióért, ami a jelenlegi árfolyamon min. a háromszorosa lenne. Ennyit fizetnek jelenleg egy alsó-középkategóriás játékosért. Mert azért CR is közel 100 millióért érkezett 8-9 éve, ami még ma is olyan összeg lenne, amire felkapják az emberek a fejüket.
Szóval szép ez, hogy az utóbbi időben jó ez az átlag, de hozzá kell tenni, hogy ez inkább annak köszönhető, hogy a régen igazolt játékosok nagyon sokáig húzzák. A nagy pénzűek többnyire nálatok is besültek.
Bale-t nem mondanám flopnak, az 5ből 4 BL címben meghatározó szerepe volt. Ami a hosszabbítása után történt, az méltatlan, ez tény, de megszolgálta a vételárát. Meg a fizetését is az utolsó éveit leszámítva. :D Vini fiatal volt, és most is az, 3 szezon kellett, hogy beérjen. Ehhez olyan értelemben kellett a "szerencse", hogy mivel Hazard flop volt, játszhatott sokat a helyén a brazil, és addig-addig hozta, amit várnak tőle. Rodrygo hasonló eset, idén neki is szintet kell lépnie, a tavasz minimum biztató volt. A két nagy melléfogás Hazard és Jovic, (talán James, bár szerintem ő szakmailag nem egyértelmű, anyagilag igen) meg van több közepes/kisebb mint Reiner, Odriozola, Mariano, Theo Hernandez (aki egyik fórumtárs szerint a Milanban tök jó), de annyira nem vészes. Meg végső soron ügyesen lett egyensúlyozva az egyenleg. A 10 év meghatározó emberei közül Modric, Kroos, Casemiro, Bale, Carvajal, Isco, Keylor Navas, Lucas Vasquez, Asensio, Courtois, Vinicius Militao, Alaba mind a 10 éven belül érkezett. (persze minél később, annál kevésbé meghatározó a 10 éves távlatban) Előtte időszakban Marcelo, CR, Benzema, Ramos, Pepe, Varane jött. Persze az szubjektív, hogy ki meghatározó, nálam ők így hirtelen, nem rossz arány ez.
Avatar
Chino
Llegenda del Barça
Hozzászólások: 7417
Csatlakozott: 2009.05.07. 12:32:57
Tartózkodási hely: Debrecen

2022.08.31. 11:37:22

Kovbal88 írta:
2022.08.31. 10:44:05
Kassandra írta:
2022.08.31. 06:52:48

Kevesebb, mint évi 12,2 millió euró nettó költés átlagban az elmúlt 10 évben. Elhiszem, hogy hihetetlen a régi berögződések alapján, de mégis igaz. Meg hatékony is, lett belőle 5 BL cím. 10 év alatt a lehetséges trófeák felét nyerte a csapat. A legzseniálisabb a Modric-Casemiro-Kroos trió leigazolása összesen 66 millió euróért. Felelős gazdálkodás.
Lassan a Realra is ráférne egy vérfrissítés, jó pár millióért, viszont nagy előnyük, hogy valahogy el tudják adni azokat a játékosokat, akikre nincs szükségük és nem is rossz árakon.
Szóval jövőre egy-két százmilliós költés rögtön csinál a 12 millióból 20-at, 30-at. Egy szám ide, egy oda és meg is változott teljesen az eredmény.
Én itt látom igazán a zsenialitást. A legdrágább igazolások náluk is többnyire csak a pénzt nyelik/nyelték. Bale, Hazard, Jovic, mindannyian besültek és az utóbbi öt év igazolásai közül Courtois és Vinicius volt aki igazán hozzá is tett a sikerekhez. De a brazilt is az első két évében két lábbal rugdosták volna el a szurkolók.
Visszont a selejtet is iszonyatosan jó áron tudták eladni. Olyan noname játékosok mentek el 15-20 milliókért, akiknek volt 100 percük szezononként.
Ezt nem lehet elvitatni Pereztől, egyedül az Ajax és a Dortmund tud ilyen üzleteket csinálni, viszont ők megengedhetik azt a luxust, hogy ott legyenek egy gyengébb bajnokság miatt a BL-ben és az sem vált ki népharagot, ha egy erősebb csoportból nem mennek tovább vagy kiesnek a nyolcaddöntőben.

Viszont ne felejtsünk el nagyon fontos fontos dolgot. Nem akarok elvitatni semmit, de ezeknek a sikereknek nagy része köszönhető az olyan játékosoknak, akik még tavaly is stabil emberek voltak mint pl. Modrc, Kroos, Benzema, akik több mint 10 éve érkeztek 30-40 millióért, ami a jelenlegi árfolyamon min. a háromszorosa lenne. Ennyit fizetnek jelenleg egy alsó-középkategóriás játékosért. Mert azért CR is közel 100 millióért érkezett 8-9 éve, ami még ma is olyan összeg lenne, amire felkapják az emberek a fejüket.
Szóval szép ez, hogy az utóbbi időben jó ez az átlag, de hozzá kell tenni, hogy ez inkább annak köszönhető, hogy a régen igazolt játékosok nagyon sokáig húzzák. A nagy pénzűek többnyire nálatok is besültek.
Forca Barca!!!!
Kassandra
Jugador del Barça
Hozzászólások: 179
Csatlakozott: 2020.07.14. 22:13:30

2022.08.31. 10:57:49

Kovbal88 írta:
2022.08.31. 10:44:05
Kassandra írta:
2022.08.31. 06:52:48

Kevesebb, mint évi 12,2 millió euró nettó költés átlagban az elmúlt 10 évben. Elhiszem, hogy hihetetlen a régi berögződések alapján, de mégis igaz. Meg hatékony is, lett belőle 5 BL cím. 10 év alatt a lehetséges trófeák felét nyerte a csapat. A legzseniálisabb a Modric-Casemiro-Kroos trió leigazolása összesen 66 millió euróért. Felelős gazdálkodás.
Lassan a Realra is ráférne egy vérfrissítés, jó pár millióért, viszont nagy előnyük, hogy valahogy el tudják adni azokat a játékosokat, akikre nincs szükségük és nem is rossz árakon.
Szóval jövőre egy-két százmilliós költés rögtön csinál a 12 millióból 20-at, 30-at. Egy szám ide, egy oda és meg is változott teljesen az eredmény.
Tök igaz, de ettől még erre a 10 évre igaz, amit írtam. (ha csak holnap éjfélig nem változik) Jövőre léphet Kroos, Modric, akár Benzema is. Bár szerintem csak a német fog, de mindenképpen lesz majd mire költeni. Persze most is lenne. Az is lehet, hogy januárban hozunk valami vb wonderkindet, aki nagyobb eséllyel lesz flop, mint nem. Passz. De ha következő nyáron megy is majd nagyban a pénzköltés, nem valószínű éles váltás jön a gazdasági irányban. Meglátjuk, de bármi is lesz, ez a 10 év elmúlt, és az paráde volt, ezen már nem változtat semmi.
Kovbal88
Entrenador del Barça
Hozzászólások: 2182
Csatlakozott: 2013.07.17. 16:50:38

2022.08.31. 10:44:05

Kassandra írta:
2022.08.31. 06:52:48

Kevesebb, mint évi 12,2 millió euró nettó költés átlagban az elmúlt 10 évben. Elhiszem, hogy hihetetlen a régi berögződések alapján, de mégis igaz. Meg hatékony is, lett belőle 5 BL cím. 10 év alatt a lehetséges trófeák felét nyerte a csapat. A legzseniálisabb a Modric-Casemiro-Kroos trió leigazolása összesen 66 millió euróért. Felelős gazdálkodás.
Lassan a Realra is ráférne egy vérfrissítés, jó pár millióért, viszont nagy előnyük, hogy valahogy el tudják adni azokat a játékosokat, akikre nincs szükségük és nem is rossz árakon.
Szóval jövőre egy-két százmilliós költés rögtön csinál a 12 millióból 20-at, 30-at. Egy szám ide, egy oda és meg is változott teljesen az eredmény.
Kassandra
Jugador del Barça
Hozzászólások: 179
Csatlakozott: 2020.07.14. 22:13:30

2022.08.31. 09:02:46

daffy írta:
2022.08.31. 07:54:07
Kassandra írta:
2022.08.31. 06:52:48
Kevesebb, mint évi 12,2 millió euró nettó költés átlagban az elmúlt 10 évben. Elhiszem, hogy hihetetlen a régi berögződések alapján, de mégis igaz. Meg hatékony is, lett belőle 5 BL cím. 10 év alatt a lehetséges trófeák felét nyerte a csapat. A legzseniálisabb a Modric-Casemiro-Kroos trió leigazolása összesen 66 millió euróért. Felelős gazdálkodás.
Ennek jelentős része mázli is. Nyilván nem azt mondom,hogy nem igazol a Real jobban,mint mindjuk egy MU vagy egy Juventus,de ehhez mákolni is kell. A tehetség látszik,hogy tróger lesz-e 5 év múlva,az nem. Hogy lesérül-e és emiatt kb végetér a karrierje (Hazard,Kaka),na az mázli.
Az eladás,na az kevésbé mázlis dolog talán. Ott Flo papa érzi a bizniszt.
Az oké, hogy a mentális részét a legnehezebb előre belőni, de ez pont ugyanannyira érint minden csapatot. Tehát a mázli része kevésbé hangsúlyos a többi csapattal való összehasonlításban. Alapvetően jól igazoltunk, a hatalmas buktákkal együtt is. Persze ez szubjektív, én az elért eredmények alapján állítom ezt. És az is tény, hogy ahhoz, hogy a mérleg ilyen pofás legyen leginkább a jól sikerült eladások kellettek. (szerk.: ráadásul olyanokat adtunk el jó áron, akiket tényleg elakartunk adni, és nem a Madrid akarata ellenére távoztak) De igazolások terén is történtek hatalmas manőverek. Az említett Modric-Kroos-Casemiro, trió értékükhöz képest apróért, Alaba, Rüdiger átigazolási díj nélkül, Casemiro egy az egyben történő lecserélése Tchouménire. Nekem egyedül a sajátnevelések terén van némi hiányérzetem, bár Marcos Llorentével kapcsolatban az idő a vezetőséget igazolta, és Regulión is inkább hasznos rotációs ember lehetne, de ott is megvagyunk nagyjából. Hakimi viszont nagyon kéne, hiába tudom, hogy a covid miatt kellett eladni, de attól még fáj.
Avatar
Feast4
Director del Fútbol
Hozzászólások: 3542
Csatlakozott: 2014.05.01. 21:54:54

2022.08.31. 08:51:43

NovaProspekt írta:
2022.08.30. 19:56:18
Bőven nincs benne a Real. Sokkal jobban tudnak tőlünk eladni, sztem minimálisan pozitív a mérlegük erre a pár évre.
Meg ha megnézitek egy szezonban ha van is egy esetleg túlárazottnak tűnő igazolásuk akkor tuti eladnak valakit legalább a kiadás feléért.

Azok a játékosok is kezdenek náluk kifutni, akik 15-20 millió eurókat zsebelnek, de nem játszanak.Már csak Hazard az egyetlen már aki szürreálisan sokat keres, és még nem tudni milyen szerepe lesz (szerintem semmi).

Zseniálisan csinálják egyébként ahogy kihasználják a brandet. Megkereseik a fiatal tacskó játékost és eljátszák a mi vagyunk a Real Madrid megtiszteltetés hogy mi kerestük meg számot. Nem megsértve a Realt mondom, mert egy pénz által még nem megrontott gyereknek nyilván az is. Kifizetnek az alanyért 20-40 millió, ha beválik, teljesen bele tudják verni, hogy ez az otthonod innen pénzért se szabad elmenned sehova, amit az eredmények igazolnak is. Ezek meg vért isznak a csapatért. Ha nem válik be, akkor még időben és árában eladják.

Nekünk is valami ilyen modellt kéne nyomatni. ( Basszus voltak olyan kerékkötőink az utóbbi években akit vadászpuskával kergetve se lehetett volna kizavarni az öltözőből. :mrgreen: )

Mit csinál mondjuk az MU? Mi vagyunk az MU, kifizetjük érted a világ összes pénzét is, aztán annyit keresel nálunk 5-6 évig, hogy az dédunokád is jactot vehet (3-at), az hogy rajtad röhög majd a fél bolygó, sose nyersz semmit azzal ne foglalkozz. Ezzel is meg tudsz venni szinte bárkit, csak eredmény nincs.
Kép
Avatar
daffy
Madridista
Hozzászólások: 7213
Csatlakozott: 2010.01.31. 19:11:40

2022.08.31. 07:54:07

Kassandra írta:
2022.08.31. 06:52:48
Kevesebb, mint évi 12,2 millió euró nettó költés átlagban az elmúlt 10 évben. Elhiszem, hogy hihetetlen a régi berögződések alapján, de mégis igaz. Meg hatékony is, lett belőle 5 BL cím. 10 év alatt a lehetséges trófeák felét nyerte a csapat. A legzseniálisabb a Modric-Casemiro-Kroos trió leigazolása összesen 66 millió euróért. Felelős gazdálkodás.
Ennek jelentős része mázli is. Nyilván nem azt mondom,hogy nem igazol a Real jobban,mint mindjuk egy MU vagy egy Juventus,de ehhez mákolni is kell. A tehetség látszik,hogy tróger lesz-e 5 év múlva,az nem. Hogy lesérül-e és emiatt kb végetér a karrierje (Hazard,Kaka),na az mázli.
Az eladás,na az kevésbé mázlis dolog talán. Ott Flo papa érzi a bizniszt.
Kassandra
Jugador del Barça
Hozzászólások: 179
Csatlakozott: 2020.07.14. 22:13:30

2022.08.31. 06:52:48

menczel írta:
2022.08.30. 19:48:11
Kizárt h a Reál ne legyen benne, se Tottenham, rossz a lista
Ezt alá is tudod támasztani valamivel, vagy csak hasraütésszerűen írtad? Eleve nem hiszem, hogy a CIES adatokat közölne anélkül, hogy utánajárna, ellenőrizné őket, de a transfermarkt adatai is összhangban vannak a lent írtakkal. Talán még a top 20-ban sincs benne a Reál. :D

Real Madrid nettó költések a tf adatai alapján.
22/23: +12,15
21/22: +47,00
20/21: +104,20
19/20: -220,00
18/19: -28,65
17/18: +92,00
16/17: +7,50
15/16: -60,25
14/15: -13,90
13/14: -62,00

összesítve: -121,95
Kevesebb, mint évi 12,2 millió euró nettó költés átlagban az elmúlt 10 évben. Elhiszem, hogy hihetetlen a régi berögződések alapján, de mégis igaz. Meg hatékony is, lett belőle 5 BL cím. 10 év alatt a lehetséges trófeák felét nyerte a csapat. A legzseniálisabb a Modric-Casemiro-Kroos trió leigazolása összesen 66 millió euróért. Felelős gazdálkodás.
Avatar
Camp Nou99
Jugador d'estrella
Hozzászólások: 357
Csatlakozott: 2020.05.31. 14:32:47
Tartózkodási hely: Surány

2022.08.30. 20:16:52

visca el barca írta:
2022.08.30. 16:40:18
Eszmeletlen penz egy olyan gyerekért aki a holland bajnoksagbol is alig tunt ki. Komolyan mondom, kb dzsudzsak szintu szamokat hozott. 50et se ért, nem hogy 100at. Nyúkasztl is kifizetett isakért 70 milliot...ezeket mindenki ott húzza le ahol tudja....
Teljesen jól csinálta az Ajax, csak gratulálni tudok nekik.
Hogy ennyi pénzt kitudtak hozni a srácból =D> =D> =D> =D> =D>
Tisztára látszik az MU-n a kétségbeesés, 100 misit kifizetni egy véleményem szerint középkategóriás játékosért maga az őrület. De mint tudjuk náluk a pénzt nem számít. Aztán hogy ez mire lesz elég azt majd meglátjuk. A bajnoki cím szerintem felejtős de egy BL indulás elképzelhető ,az EL meg lehet hogy sok nekik még.De az biztos hogy a holland mesternek hamar megköszönik a munkáját ha besül a csapat.
Avatar
davi10
Llegenda del Barça
Hozzászólások: 6664
Csatlakozott: 2007.10.06. 20:02:40
Tartózkodási hely: Budapest

2022.08.30. 20:15:10

1-2 szezont kivéve általában pluszban vannak. Nagyon spórolnak ott, stadionra, MBappe-ra, mindenre. És ott nem az a tipikus, hogy úgy kell kirugdosni az embereket, szoktak ők 50 misi fölött eladni, nem is emlékszem nálunk mikor volt ilyen utoljára (talán Neymar?)
2019 volt egy -220 (Hazard, Jovic, stb.)
Kép
"A Futball nyer, ha a Barca nyer"
"Ez a két szín, zöld és fehér minden másnál többet ér
Hát indulj és bátran énekelj velünk egy dalt a Fradiért"
Avatar
NovaProspekt
Entrenador del Barça
Hozzászólások: 1981
Csatlakozott: 2019.11.26. 14:17:19

2022.08.30. 19:56:18

Bőven nincs benne a Real. Sokkal jobban tudnak tőlünk eladni, sztem minimálisan pozitív a mérlegük erre a pár évre.
Válasz küldése