Premier League / The FA Cup

Foci a Barçán kívül

Ki nyeri a 2023-24-es idényt?

Arsenal
7
15%
Manchester City
24
52%
Chelsea
0
0 szavazat
Liverpool
11
24%
Manchester United
0
0 szavazat
Newcastle
1
2%
Brighton
2
4%
Más csapat
1
2%
 
Szavazatok száma: 46
LG
Az Év fórumozója 2016
Hozzászólások: 21268
Csatlakozott: 2004.12.17. 21:03:01

2016.04.17. 15:30:15

Tromort77 írta:Pool-nak van ám kezdője:

Allen J. Firmino R. Ibe J. Lucas Leiva (C) Ojo S. Randall C. Smith B. Stewart K. Sturridge D. Toure K. Ward D. (K)

Ez ám a tisztességes rotálás, kíváncsi leszek.
Érdekes, hogy a Liveroolból főleg Coutinhot szokták emlegetni, de engem Firmino jobban meggyőzött.

Mindenesetre vannak fiatal, tehetséges játékosaik, akiket ha meg tudnak tartani, akkor Klopp összerakhat egy jó kis csapatot belőlük további erősítésekkel.
Tromort77

2016.04.17. 14:32:29

Pool-nak van ám kezdője:

Allen J. Firmino R. Ibe J. Lucas Leiva (C) Ojo S. Randall C. Smith B. Stewart K. Sturridge D. Toure K. Ward D. (K)

Ez ám a tisztességes rotálás, kíváncsi leszek.
Avatar
palesz77
Az Év fórumozója 2014 & 2015
Hozzászólások: 12854
Csatlakozott: 2008.07.19. 20:23:02
Tartózkodási hely: over the rainbow

2016.04.16. 15:09:39

Emre Can 4 hétre off elvileg, ezzel oda jó eséllyel az egész szezonjának - EL döntő is 1 hónap múlva lesz már. :? Sajnálom nagyon, mert egyre jobban megkedveltem a szezon során, és Klopp középpályáján baromi fontos szerepe volt. Így a Villarreal ellen is csökkentek az esélyeik szerintem, még ha talán nem is olyan drasztikusan.
Avatar
Bob_Marley
Presidente del Barça
Hozzászólások: 19613
Csatlakozott: 2010.02.06. 19:42:14

2016.04.14. 19:35:31

Jöhettek volna Felcsútra is, ezeket biztosították volna. :D 60ezres stadionért meg a szomszéd falut is lebontották volna, csak meglegyen. :lol:
Kép
Kép
Kép
Tromort77

2016.04.14. 14:14:07

Eléggé áll most a bál a West Ham környékén, bár nem ők a hibásak, ők csak nevetségesen jól jártak.

A lányeg, hogy a londoni Olympic Stadium-ra lehetett pályázni. 60 000 férőhelyes stadiont 2011-ben adták át az Olimpiára, azóta már renoválták és kihasználatlanul állt. Már az Olimpia után megkezdődtek a pályázások, Tottanham is érdeklődött és megannyi más sportágú csapat, még az MLB is érdeklődött, hogy ide hoznának meccseket Amerikából. Végül a WHU kapta meg a stadion használati jogát, ez már évek óta egyértelmű, ugyanakkor most derültek ki ennek a megállapodásnak a feltételei.

A WHU évente 2,5 millió fontot fog fizetni a stadion használatáért. 2,5 millió fontért kapnak egy 60 000 férőhelyes stadiont, de ha ez nem elég nevetséges önmagában, akkor még van pár további érdekes információ.

Olyan dolgokért mint: Fűtés, világítás, áram, pálya állapota, kapuk, hálók, szögletzászlók, orvosi berendezések, éttermek, boltok nem a WHU fog fizetni, hanem az adófieztők, mivel a stadion az állam tulajdona. =D>

A WHU-t most mindenki szidja, de egy ilyen ajánlatot bárki elfogadott volna.
Avatar
palesz77
Az Év fórumozója 2014 & 2015
Hozzászólások: 12854
Csatlakozott: 2008.07.19. 20:23:02
Tartózkodási hely: over the rainbow

2016.04.14. 00:52:09

Ha már másnak nem is tudtam ma örülni, Rashford gólja azért csalt egy mosolyt az arcomra. Betette a gyerek..
PCsabi írta:Ez mennyire igaz most a topikra... :lol: :mrgreen:
Chelsea mez nem stimmel egyedül, őket Bobon kívül szerintem mindenki utálja.. :lol:
PCsabi
aka Game90
Hozzászólások: 17048
Csatlakozott: 2006.06.20. 19:45:02
Tartózkodási hely: Vecsés/Budapest

2016.04.13. 20:33:54

Ez mennyire igaz most a topikra... :lol: :mrgreen:

Kép
A vezetőségnek be kéne számoltatni LE-t a sorozatban 2:0 után
kiengedett meccsekről - mégpedig írásban is, szóban is.
Ha bajnokok leszünk, akkor azt lehet mondani: van ilyen.
Ha nem, akkor azt kell mondani: ne legyen ilyen!
Tromort77

2016.04.13. 19:09:22

Bob_Marley írta:KP lenne a problémás, mert Delle Allinak és Barkleynak is remek szezonja van, ahogy Özil már volt említve.
Tényleg vannak benne érdekességek, főleg mint írtam sok a Spurs játékos. :D De itt egy elemzés erről:
http://www.90min.com/posts/3108330-grae ... _aid=35507
Evertonnak nincs jó szezonja, Barkley vezérük de nem annyira, hogy mérvadó legyen.

Ez az elemzés...
Ivanovicnak felejtsük el, hogy a szezon feléig zéró teljesítményt nyújtott alapon akkor betehetné Özilt is. Egy év csapatába nem tehetsz be ilyen alapon senkit.

Blind meg azért került be mert igazából középpályás és jól teljesít védőnek. Hát már tavaly is főként védő volt.

A Spursos védőket meg lehet érteni, legkevesebb gólt kapták a szezonban és kiegyensúlyozottak.
Avatar
Bob_Marley
Presidente del Barça
Hozzászólások: 19613
Csatlakozott: 2010.02.06. 19:42:14

2016.04.13. 18:21:56

KP lenne a problémás, mert Delle Allinak és Barkleynak is remek szezonja van, ahogy Özil már volt említve.
Tényleg vannak benne érdekességek, főleg mint írtam sok a Spurs játékos. :D De itt egy elemzés erről:
http://www.90min.com/posts/3108330-grae ... _aid=35507
Kép
Kép
Kép
Tromort77

2016.04.13. 16:58:26

Persze, hogy belátom. :D

Mondjuk belegondolva ebbe az érvbe akkor a német bajnokság is milyen gáz már mert a Hertha a 3. :roll:

De, hogy legyen értelem is a kommentemnek :D

Lehet készül egy film Vardy életéről és Vinnie Jones bejelntkezett, hogy ő szívessen játszaná Nigel Pearson-t. (Lei korábbi edzője, Ő vette meg Vardy-t 2012-ben. ) :D
Avatar
palesz77
Az Év fórumozója 2014 & 2015
Hozzászólások: 12854
Csatlakozott: 2008.07.19. 20:23:02
Tartózkodási hely: over the rainbow

2016.04.13. 16:45:45

Tromort77 írta:De de de a PL egy vicc bajnokság és nem ér semmit, tele van buta játékosokkal, ott könnyű.
Látom végre te is belátod.. :mrgreen:
TripleH írta:Most komolyan ha a Barca-Real-Atma kombó 4-5-8. helyen lenne, és ilyen Eibar és társai vezetnék a bajnokságot, nem éreznéd úgy, hogy ez egy vicc? Pláne ha a beleölt pénz mennyiségét figyelembe veszed.
Ezt az érvet amúgy én komolyan nem értem. Nem tudom hány éve szidva van itt a Pl folyamatosan, én se szeretem, mert az én szememnek színvonaltalanok a rangadók általában, de ez a mostani csak egy "mondvacsinált érv" amellett, hogy beléjük lehessen rúgni ismét szerintem - nem csak neked szól, csak te írtad így most épp le. Hosszú éveken át hozzá se tudott szagolni a top4-hez egyik kiscsapat se, most idén van egy ilyen extrém év, hogy szétesett fejben több nagy csapat is, ki ezért, ki azért, de ettől miért vicc a Pl? A MU "építekzése", az vicc, a Chelsea év elején amit művelt, az vicc, de a bajnokság az ő gyökérkedésüktől miért gázabb színvonalú, mint eddig? Ha jövőre jön Pep és összekapja a Cityt, Klopp jól építkezik, Mou összekapja a MU-t, Wenger meg továbbra is knows, aztán ismét papírforma szerint alakul a top4, de a többi csapat full ezt a színvonalat hozza, akkor már jó lesz Pl? :-k Meg akkor a 13/14-ben a La Liga is vicc volt? Mondjuk részben ja, olyan véghajrát én még életemben nem láttam.. :lol: De attól még továbbra is Európa legjobb bajnokságaként volt itt is számontartva, pedig az utolsó fordulóban egymást múlták alul a bajnokesélyes csapatok.

A túlsztárolt egyszezonos játékosok, temérdek beleölt pénz a "semmiért" - nem fejlődött semmit a bajnokság évek óta -, színvonaltalan meccsek*, ezek miatt szerintem is gyenge a Pl.. De a mostani szezon alakulása nem értem miért változtat bármit is az összképen.

*A színvonal ahogy Tromort is írta nyilván relatív, valakinek ez tetszik, valakinek az, én elfogadom. De most is volt a Tottenham-MU szuperrangadó hétvégén.. Hát esküszöm, ha nem mondják meg, hogy kik játszanak, simán kiesési rangadónak néztem volna. 60 percet bírtam kb, értelmesen felépített támadás nem volt, de még szépen vezetett akció se szerintem. Kíváncsi leszek ott Pepre nagyon, remélem Kloppal karöltve összeraknak 2 szépen játszó csapatot, jó lenne már úgy nézni Pl meccset, hogy nem akarom otthagyni a végére.. :D
Tromort77

2016.04.13. 16:23:20

hajnesz írta:Meg akárhonnan nézzük,még mindig itt vannak az értelmetlen futóbolond játékosok, akik másik bajnokságában képtelenek lennének helyt állni. Szarkazmusnak szántad, de ez a szomorú valóság.
(most nem arról van szó, sok érdekes meccs van a PLben, de az többnyire nem a minőség miatt)
Mennyien éltetik mostanában a francia bajnokságot, hát én még szervezett védekezést ott nem láttam. Gólok nagyrésze egyszerű kontra ahol az ellenfél fél csapata fentragad. Olasz meg olyan statikus, hogy 35+os csatárok símán 10 felett termelnek éveken át. Fogadjuk már el, hogy más stílusok léteznek. Spanyolban meg sok olyan játékos van aki lehet, hogy technikailag képzett de fizikálisan a PL-ben labdába se érne mert 30 perc futás után meghal. Egyszerűen más stílus, más elvárások. A pizzát akarjuk összehasonlítani a hamburgerrel. Ezt mindenki aláírja, hogy most nemzetközi szinten gyengék de a foci mindig is korszakokról szólt. Már leírtam 300xszor, de az, meg,hogy mennyi pénzek mozognak a kutyát nem érdekli angliában mert megtehetik. Mert annyi a bevétel, mert annyian nézik, mert annyian járnak ki a meccsekre.
Avatar
hajnesz
Entrenador del Barça
Hozzászólások: 1561
Csatlakozott: 2009.05.04. 19:45:30
Tartózkodási hely: Szeged

2016.04.13. 16:09:55

Meg akárhonnan nézzük,még mindig itt vannak az értelmetlen futóbolond játékosok, akik másik bajnokságában képtelenek lennének helyt állni. Szarkazmusnak szántad, de ez a szomorú valóság.
(most nem arról van szó, sok érdekes meccs van a PLben, de az többnyire nem a minőség miatt)
Tromort77

2016.04.13. 16:08:06

Nem futom le újra ugyanazokat a köröket én csak nem értem mi alapján lehet megítélni, hogy Kante világszínvonalú VKP, ez már a ló túloldala nálam. Kiemelkedő játékos aki jóformán 1 éve van a köztudatban.
Avatar
TripleH
Entrenador del Barça
Hozzászólások: 2268
Csatlakozott: 2014.09.01. 10:55:15

2016.04.13. 15:56:01

Tromort77 írta: De de de a PL egy vicc bajnokság és nem ér semmit, tele van buta játékosokkal, ott könnyű.
A Tradicionálisan nagy csapatok szempontjából tényleg vicc, de attól a Leicester érdemeit még senki nem vitatja, hogy egy cirka 20 millás kerettel, alázzák a 400-500 millás kerettel szereplő nagy csapatokat. Az pedig, hogy van 20-30 olyan játékos akik más bajnokságban is megállnák a helyüket, nem jelenti, hogy nincs sok buta játékos. Értem én a szarkazmust, de attól még nem lesz jobb a helyzet a bajnokság színvonalának szempontjából.

Most komolyan ha a Barca-Real-Atma kombó 4-5-8. helyen lenne, és ilyen Eibar és társai vezetnék a bajnokságot, nem éreznéd úgy, hogy ez egy vicc? Pláne ha a beleölt pénz mennyiségét figyelembe veszed.

Meg nem csak a bajnokságon belüli feloszlást kell nézni, hanem az Európai kupaszerepléseket is. a BL-ben évek óta semmit nem érnek. Hol van már az a Manchester akiknek még olyan játékosaik voltak mint Scholes és Giggs, vagy egy Liverpool akiknek a legtöbb bl győzelmük van az angolok közül.

Jelenleg bárhonnan nézzük, ez kevés amit képviselnek.
Tromort77

2016.04.13. 15:11:30

Olyan év csapatát ahol Ivanovic szerepel azt nem lehet komolyan venni.

Özil az őszi formája alapján befért volna, de tavaszra kipukkadt ahogy Fabregas szokott.

Ezt alátámasztó statisztika: December végére 15 gólpassza volt, azóta pedig 3.
(Remélem Henry 20 gólpasszos rekordját nem dönti meg)
TripleH írta:Ö Kanté egy világszínvonalban is nézve, az egyik legjobb vkp
De de de a PL egy vicc bajnokság és nem ér semmit, tele van buta játékosokkal, ott könnyű.
Avatar
TripleH
Entrenador del Barça
Hozzászólások: 2268
Csatlakozott: 2014.09.01. 10:55:15

2016.04.13. 14:39:09

Özil az nem rossz idén, de szerintem a 3 közül akit leírtam, egyiknél sem jobb. Kanté egy világszínvonalban is nézve, az egyik legjobb vkp, aki tud kontrázni is, méghozzá elég jól, szóval multifunkcionális, Mahrez a pl legjobbja jelenleg, szóval itt nincs mit összevetni, Payet meg szerintem nagyobb szerepet játszik a WHU szereplésében, mint Özil az Arsenáléban főleg ha azt is nézzük, hogy melyiket milyen képességű játékosok veszik körbe.
Avatar
hank1ee
Director del Fútbol
Hozzászólások: 2512
Csatlakozott: 2013.02.27. 03:08:33

2016.04.13. 14:32:07

TripleH írta:hát a kp/támadósor az inkább Kanté-Payer-Mahrez-Kane-Lukaku-Vardy.
Hát így van nagyjából. Gyakorlatilag csak a támadósor volt korrektül összerakva, a többi egyáltalán nem stimmel.
"Hány dobja az álmait, hogy mindegy már csak legyen más, de be kell lásd, bármilyen trét hoz az élet le kell rázd"

"A látványos játék alapja a futball szeretete." - Varga Zoltán
"Szerettünk, akartunk, és tudtunk futballozni." - Puskás Ferenc
Avatar
TripleH
Entrenador del Barça
Hozzászólások: 2268
Csatlakozott: 2014.09.01. 10:55:15

2016.04.13. 14:24:18

hát a kp/támadósor az inkább Kanté-Payer-Mahrez-Kane-Lukaku-Vardy.
Avatar
messideco
Presidente del Barça
Hozzászólások: 12235
Csatlakozott: 2008.07.08. 16:49:07

2016.04.13. 12:55:29

Én személy szerint egy Özil nevű semmittevőt betettem volna a csapatba, vagy akár Cseh Pétert is...
"And my heart will leave you never."
Avatar
hank1ee
Director del Fútbol
Hozzászólások: 2512
Csatlakozott: 2013.02.27. 03:08:33

2016.04.13. 12:49:03

palesz77 írta:Mahrezt se hagynam en ki. Nem sok meccset lattam Pl-ben, Leicestert megkevesebbet, de azokon rendre o volt a plusz tamadasban, nem Vardy. Statok is ezt bizonyitjak, meg az altalanos velemeny is.
Mahrez az idei PL-szezon legjobb játékosa konkrétan. :D Neki, Kanténak, és Huthnak vagy Morgannek is ott kéne lennie a szezon csapatában, de még Drinkwater is beférne. Ebből a 11 névből minimum 4 vicc.
"Hány dobja az álmait, hogy mindegy már csak legyen más, de be kell lásd, bármilyen trét hoz az élet le kell rázd"

"A látványos játék alapja a futball szeretete." - Varga Zoltán
"Szerettünk, akartunk, és tudtunk futballozni." - Puskás Ferenc
Avatar
palesz77
Az Év fórumozója 2014 & 2015
Hozzászólások: 12854
Csatlakozott: 2008.07.19. 20:23:02
Tartózkodási hely: over the rainbow

2016.04.13. 10:43:20

Mahrezt se hagynam en ki. Nem sok meccset lattam Pl-ben, Leicestert megkevesebbet, de azokon rendre o volt a plusz tamadasban, nem Vardy. Statok is ezt bizonyitjak, meg az altalanos velemeny is.
Avatar
Bob_Marley
Presidente del Barça
Hozzászólások: 19613
Csatlakozott: 2010.02.06. 19:42:14

2016.04.13. 07:00:36

Annyira azért nem vészes szerintem, de pl Leicester játékos csak 1 van, Spurs meg 5. :D De pl Payet, Lukaku, Vardy, Kane, De Gea elég alap. Özil-Kanté hiányzik.
Kép
Kép
Kép
Avatar
hank1ee
Director del Fútbol
Hozzászólások: 2512
Csatlakozott: 2013.02.27. 03:08:33

2016.04.13. 01:28:14

Bob_Marley írta:Hmm. :D
Kép
Elég nevetséges, gondolom, nem kell taglalnom, miért.
"Hány dobja az álmait, hogy mindegy már csak legyen más, de be kell lásd, bármilyen trét hoz az élet le kell rázd"

"A látványos játék alapja a futball szeretete." - Varga Zoltán
"Szerettünk, akartunk, és tudtunk futballozni." - Puskás Ferenc
Avatar
Bob_Marley
Presidente del Barça
Hozzászólások: 19613
Csatlakozott: 2010.02.06. 19:42:14

2016.04.12. 21:22:08

Hmm. :D
Kép
Kép
Kép
Kép
Válasz küldése