Premier League / The FA Cup

Foci a Barçán kívül

Ki nyeri a 2023-24-es idényt?

Arsenal
7
16%
Manchester City
23
51%
Chelsea
0
0 szavazat
Liverpool
11
24%
Manchester United
0
0 szavazat
Newcastle
1
2%
Brighton
2
4%
Más csapat
1
2%
 
Szavazatok száma: 45
Avatar
Sinya22
Director del Fútbol
Hozzászólások: 3261
Csatlakozott: 2017.08.21. 17:40:25

2024.04.16. 19:46:16

Benne lehet az afrika kupa is, de én inkább azt érzem Salah-n, hogy nem bírja már a tempót, nem tudja már úgy húzni a csapatot, mint korábban, de ez valahol természetes is, én inkább azt nem értem, hogy nem sikerült még igazolni oda egy helyettest. Salah-nak sokkal többet kellene pihennie már, más kérdés, hogy belőle nem nézem ki azt, hogy majd a padról segít, legalább is amikor lecserélik, akkor baromira mérgesnek tűnik :D

Jövőre biztos erősíteni kell a támadósort, én őszintén Gakpo-val sem vagyok túl elégedett, mindig kap minimum fél órát, de még túl sok jó meccsére nem emlékszem. A kp igazolások azért bejöttek, Mcallister top, Szoboszlainak is teljesen jó első szezonja van, Endo pedig számomra teljesen ilyen semmiből jött. A gól lövés a legnagyobb probléma, pedig helyzetek minden meccsen vannak, nem is 1-2. Kicsit korábbi Barca beütése van, de ez valószínű a PL címbe kerül a végén.
Avatar
bence0330
Az Év Fórumozója 2022
Hozzászólások: 7125
Csatlakozott: 2020.07.16. 19:01:18
Tartózkodási hely: Pécs

2024.04.16. 19:23:26

Sinya22 írta:
2024.04.16. 19:03:17
Már nem nagyon rémlik, hogy Pep nem szimpatizált vele, vagy csak azért távozott, mert többet akart játszani, de fura olyat látni, hogy egy potenciális gólkirály egy középmezőnyben lévő csapatban van.

A gólkirályi cím is legalább olyan szoros mint a bajnoki, ott van még Watkins is 19 góllal, vagy Salah 17-el, bár ő eléggé leeresztett már.
Ügyes volt, de azért mégiscsak voltak előtte a sorban, ott sosem lett volna kezdő. Saját bevallása szerint folyamatos játéklehetőséget akart, ami egy ilyen szintű és korú játékosnál nem csoda. Amúgy most néztem meg a highlightsot, hát két varázslatos gól volt a negyedórás mesterhármasban, nem is tudom, melyik volt a szebb, cselsorozat-kötény utáni kényszerítőből átlövésgól, vagy a letámadásból rossz lábbal 30-35 méteres emelés a kapus felett. Látszik, hogy nem csak úgy a semmire lövöldözi a gólokat.
Salahról eszembe jutott a két évvel ezelőtti versenyfutás, mikor a Pool ugye 4 trófeáért ment, és kizsigerelve jött vissza az Afrika-kupáról Manéval. Most is árnyéka azóta önmagának, és kísértetisesen hasonló ívet ír le a Pool is. A vörösöknek nem jön jól ez az évközi téma, biztosra veszem, hogy az afrikai játékosokat kb elfelejtik a jövőben, 1-2 címük lehet elment rajta.
Amúgy ja, szoros, de meglepődnék, ha nem húzná be Haaland, most kicsit megtalálta tán a góllövő cipőjét, remélem Madrid ellen is felhúzza.
Legutóbb Ings rémlik kiscsapatból, a Sotonból, de asszem őt valamikor a legvégén egy góllal megelőzte valaki.

A CFC-nél érdekesség, hogy xG alapján top5-ben vannak, mivel nagyon nem bírom őket, nem követem sok meccsüket, de elvileg rettenetesen alullövik magukat. Sterling teljesen eltűnt a Citys szintjéhez képest, de legjobban Nkunkuval szívták be, pedig az év igazolása is lehetett volna akár.
ter Stegen; Cancelo - Cubarsí - Araujo - Koundé; Gündogan - Christensen - Pedri; Felix - Lewy - Raphinha
Avatar
Sinya22
Director del Fútbol
Hozzászólások: 3261
Csatlakozott: 2017.08.21. 17:40:25

2024.04.16. 19:03:17

bence0330 írta:
2024.04.15. 23:12:49
Palmer mesternégyes. Azért ebben a szétesett CFC-ben 25/13-at hozni 41 meccsen nem gyenge teljesítmény... főleg, hogy nem is CF, vagy csak néha.
Konkrétan Haalanddal van egálban a PL gólkirályi címért 20-20 góllal.
Már nem nagyon rémlik, hogy Pep nem szimpatizált vele, vagy csak azért távozott, mert többet akart játszani, de fura olyat látni, hogy egy potenciális gólkirály egy középmezőnyben lévő csapatban van.

A gólkirályi cím is legalább olyan szoros mint a bajnoki, ott van még Watkins is 19 góllal, vagy Salah 17-el, bár ő eléggé leeresztett már.
Alcantara
Director del Fútbol
Hozzászólások: 3916
Csatlakozott: 2011.08.30. 09:31:30

2024.04.16. 11:35:22

Pep71! Ugyan már láttam tegnap a személyeskedő hozzászólásodat, kivártam mi lesz a reakcó. Bencében nem csalódtam, elegánsan válaszolt. Ellenben számodra itt ezzel befejeződött a további személyeskedés! A fórum hónapok óta teljesen rendben van, normális a kommunikáció, akikkel gond volt régebben becsületükre legyen mondva normálisan kommentelnek jó ideje. Nem fogom hagyni, hogy több hónap után felbukkansz itt és próbálod újrakezdeni a szokásos stílusoddal. 3 opció van: 1. megtanulsz te is normálisan kommenteni 2. nem fórumozol 3. továbbra is bicskanyitogató stílusban kommentelsz és ezáltal elköszönünk tőled végleg. A választás lehetősége adott számodra, több figyelmeztetés nincs.
Avatar
bence0330
Az Év Fórumozója 2022
Hozzászólások: 7125
Csatlakozott: 2020.07.16. 19:01:18
Tartózkodási hely: Pécs

2024.04.16. 10:25:24

pep71 írta:
2024.04.16. 06:11:34
bence0330 írta:
2024.04.15. 23:12:49
Palmer mesternégyes. Azért ebben a szétesett CFC-ben 25/13-at hozni 41 meccsen nem gyenge teljesítmény... főleg, hogy nem is CF, vagy csak néha.
Konkrétan Haalanddal van egálban a PL gólkirályi címért 20-20 góllal.
9-et tizenegyesből lőtt. Ha jól emlékszem te nem igazán bírod Haalandot, a Citybe való igazolass előtt azt hiszem, te írtad, hogy Nunez sokkal jobb lesz nála 🙂
Első szezonjában megnyert mindent a Cityvel, PL-ben 35 meccs 36 gól, BL-ben 11 meccs 12 gól.
Nunez meg sorra hagyja ki a ziccereit, kb Raphinha szint a kapu előtt, de még mindig isteníted 🧐
Dunsztom nincs, mi ez a mániákus személyeskedés a részedről, de belemegyek a kérdés érdemi részébe. :D
Egyrészt azt is be kell lőni, másrészt a gólkirályok jellemzően a tizilövők. Nem minden esetben, de jellemzően. A 9 tényleg sok, de még ha leveszed, akkor is nagyon komoly stat, pláne egy szétesett csapatban.
2.: Azt, hogy sokkal, semmiképp sem. Az oka, amiért azt gondoltam, hogy összességében nagyobb fogás lehet, az az akkori gólfosásán és mellette az aktivitásán alapult, előbbit teljesen elfelejtette. De főleg azon, hogy Haaland elég sérülékeny volt, azt gondoltam, hogy ezt folytatja, és így kevésbé lesz hasznos egy egész szezont nézve, de nem így lett, a Cityben alig-alig sérült 1-2 meccset. Nunez fejben nem bírta el a nagyobb csapatot ez van, tévedtem. Most keressem fel a te korábbi hozzászólásaidat, és vessem a szemedre, amelyikben nem volt igazad? :D Vagy tényleg nem értem az egész komment lényegét.
Mutass egy istenítő kommentet azóta, azt szoktuk írni többen is, hogy vicc, amit művel, nyilván 9 kapufa mellett egy szezonban van egy kis peche is, de amúgy pont Raphinhát írtam én is rá a kapu előtt (sőt...), és a Poolnak az ő (és félig Diaz) helyzetkihasználása fog a serlegébe kerülni. Elég 1 vagy 2 oldalt visszanézned, és találsz ilyet. Szóval ez totál téves. Max a kaparását dícsérem, meg az aktivitását, az nagyon jó, azért van még így is egész jó gólpont statja. (Amúgy idén még Nunez balfékeskedése ellenére sincs akkora szakadék köztük, a PL-ben nem sokkal jobb a gólpontaránya, Nunezé 98 percenként egy, Haalandé 87, nincs polcnyi különbség)
ter Stegen; Cancelo - Cubarsí - Araujo - Koundé; Gündogan - Christensen - Pedri; Felix - Lewy - Raphinha
pep71
Entrenador del Barça
Hozzászólások: 1099
Csatlakozott: 2011.08.30. 00:28:51

2024.04.16. 06:11:34

bence0330 írta:
2024.04.15. 23:12:49
Palmer mesternégyes. Azért ebben a szétesett CFC-ben 25/13-at hozni 41 meccsen nem gyenge teljesítmény... főleg, hogy nem is CF, vagy csak néha.
Konkrétan Haalanddal van egálban a PL gólkirályi címért 20-20 góllal.
9-et tizenegyesből lőtt. Ha jól emlékszem te nem igazán bírod Haalandot, a Citybe való igazolass előtt azt hiszem, te írtad, hogy Nunez sokkal jobb lesz nála 🙂
Első szezonjában megnyert mindent a Cityvel, PL-ben 35 meccs 36 gól, BL-ben 11 meccs 12 gól.
Nunez meg sorra hagyja ki a ziccereit, kb Raphinha szint a kapu előtt, de még mindig isteníted 🧐
Avatar
bence0330
Az Év Fórumozója 2022
Hozzászólások: 7125
Csatlakozott: 2020.07.16. 19:01:18
Tartózkodási hely: Pécs

2024.04.15. 23:12:49

Palmer mesternégyes. Azért ebben a szétesett CFC-ben 25/13-at hozni 41 meccsen nem gyenge teljesítmény... főleg, hogy nem is CF, vagy csak néha.
Konkrétan Haalanddal van egálban a PL gólkirályi címért 20-20 góllal.
ter Stegen; Cancelo - Cubarsí - Araujo - Koundé; Gündogan - Christensen - Pedri; Felix - Lewy - Raphinha
LG
Az Év fórumozója 2016
Hozzászólások: 21099
Csatlakozott: 2004.12.17. 21:03:01

2024.04.14. 23:11:52

Rodri tényleg remek játékos, bár szerintem KdB visszatérése is kellett, hogy a City látványosan feljavuljon. De ha úgy alakulna, hogy spanyol kapná az Aranylabdát, örülnék neki, hosszú ideje kiválóan játszik, plusz az ilyen típusú játékosok nincsenek megfelelően értékelve, neki is kellett a tavalyi BL-döntős gól, hogy egyáltalán szóba kerülhessen egy ilyen díjnál. Kicsit mint Iniesta, mi barcások már imádtuk és nagyra tartottuk régóta, de a világnak kellett a VB-döntő, hogy elismerjék.
Peter
Director del Fútbol
Hozzászólások: 3256
Csatlakozott: 2019.09.04. 02:22:17

2024.04.14. 20:54:08

Sinya22 írta:
2024.04.14. 19:18:12
Ki írt olyat, hogy elengedték a bajnokságot? Az hogy nem szívleled a Poolt, az egy dolog, de ha értelmesen nem tudsz hozzászólni minek irogatsz?
Kezdem úgy, ahogyan befejezted a nekem írottakat, lesz amit szó szerint idézek is belőle.
"Ha értelmesen" elolvasod azt amire reagáltál az írásaimból a Poollal kapcsolatban és csak felületesen beleolvastál volna abba, amire nem reagáltál szintén a Poollal kapcsolatban, egészen biztosan nem kérdeztél volna úgy, hogy "nem szívlelem a Poolt".

Mélyebben nem megyek bele, idézni sem idézek korábbi hozzászólásaimból, de többször leírtam, hogy csípem Kloppot, a munkásságát, a habitusát, a karakterét még dortmundi korszakától kezdve. A Poolt dettó kedvelem, a játékuk stílusát, a közönségét, a stadionjuk hangulatát.

Talán egyedül én írtam arról, hogy nem kell őket leírni az EL 0-3 ellenére és biztos vagyok abban, hogy nem önszántukból engedték el az EL-t, vagy ahogy más írta, magasról tesznek az EL-re a bajnokság érdekében.
Én tettem említést egyedül az atalantai 0-5-ről is, amire szintén a fenti tőled idézett stílusban reagáltál, sőt felkészülési eredmények megjegyzést is fűztél hozzá

Nem írtam olyat, amit fent kérdeztél, hanem éppen én kérdeztem és éppen azért, mert az EL vereségük kapcsán többekkel együtt azt írtad, hogy nekik a bajnokság a fontos.

Szerintem mindkettő fontos nekik és mindkettőt meg is akarják nyerni. Mivel elhagytad amikor idéztél, beidézem az előző hozzászólásom záró gondolatát.
Peter írta:
2024.04.14. 17:04:21
Természetesen még mindkettőt behúzhatja és tartom is azt a véleményemet, hogy mindkettőt be is akarják húzni és semmit sem engedtek el vagy magasról tennének bármelyikre is.
Klopp és Pool együttes mentalitásából kiindulva, egészen biztosan.
Avatar
bence0330
Az Év Fórumozója 2022
Hozzászólások: 7125
Csatlakozott: 2020.07.16. 19:01:18
Tartózkodási hely: Pécs

2024.04.14. 20:04:05

Én mondjuk mikor azt írtam a Poolnak annyi, félig azért tettem, mert gondoltam, az Arsenal nyer. Így, hogy csak az egyik csapatot kell üldözni, még nincs minden veszve, kettővel szerintem nem vehették volna már fel a versenyt. A másik fele viszont az, hogy a Pool egész szezonban, de főleg hónapok óta ezt a lyukas vödörrel visz vizet témát hozza, ziccer ziccer hátán marad ki, szerintem a "fénykorunkban" sem voltunk ilyen rosszak ilyen téren. De nem csak Nunez, hirtelen a meccsről 5 játékosra emlékszem, aki az 5-ös környékén áll, zavartalanul lőhet és mind kimaradt. Nagyon durván görcsölős állapotban vannak. És ez extrém volt ugyan, de a tendencia rég ez. És amikor 30 lövés és 10 ziccer kell 1 v 2 gólhoz, azt nem lehet tartani, fognak még ebből pontot bukni. Az Arsenal inkább olyan, hogy ez a mai egy glitch volt, a City meg 2 és 4 éves is ugyanezt az utolsó napig tartó versenyfutást nyerte meg a Pool ellen, bennük én is jobban látom, hogy akár az összes meccset behúzzák.

Rodri más téma, teljesen szürreális, mennyire nélkülözhetetlen játékosa Citynek, pedig van minőségi alternatíva, ez a Nunes szerintem kb 2-3 klubban nem lenne csak kezdő, az alapján, amit láttam belőle. Rodri Európa legjobb játékosa nálam. Ott az elöl lévő rotáció a brutális, ráadásul más profilú játékosokat lehet behozni, amiből mindig van 3-4, aki formában van, és nmindkét posztra vannak ketten + a fiatal Bobb gyerek. Poolban ez nem nagyon van meg, 5 támadó és eleve rossz az elosztás, van 3 centerük és 1-1 jobb és balszélsőjük, ott Klopp azon merenghet mindig, melyik kezébe harapjon. Persze ilyen szinten, ilyen sokáig ez már edzői felelősség is, nála nem jött úgy be a bejelentés, mint Xavinál. :D
ter Stegen; Cancelo - Cubarsí - Araujo - Koundé; Gündogan - Christensen - Pedri; Felix - Lewy - Raphinha
LG
Az Év fórumozója 2016
Hozzászólások: 21099
Csatlakozott: 2004.12.17. 21:03:01

2024.04.14. 19:34:28

Én már az elején is azt mondtam, hogy ha szoros lesz a végé, az a Citynek kedvez, ők bírják legjobbak a hajrát évek óta. Esély még van, de minimális, szerintem a mai nap meg fogja törni az üldözőket, és a végére még nőni is fog a különbség.
Avatar
Sinya22
Director del Fútbol
Hozzászólások: 3261
Csatlakozott: 2017.08.21. 17:40:25

2024.04.14. 19:30:41

2 pont valóban nem a világvége, egy x is elég, hogy eltűnjön, ki sem kell kapni feltétlenül. Rodrin kívül viszont sort tudnak cserélni elől, a kp-n, és kb a védelemben is úgy, hogy nem gyengülnek nagyon. Mostanság elkapták a fonalat a bajnokságban, a pool 3 meccse nyeretlen, de az Arsenal is játszik még tudtommal az MU-val is, akik idén csak arra jók, hogy a nagyok ellen menjenek mint a mérgezett egér :D

Ha most fogadni kellene, akkor City-t mondok, de tényleg annyira szoros továbbra is, hogy nehéz jósolni. Mindenesetre bármi lesz örülök, hogy van egy bajnokság, ami még nem dőlt el április elején, vagy hamarabb.
Avatar
davi10
Llegenda del Barça
Hozzászólások: 6640
Csatlakozott: 2007.10.06. 20:02:40
Tartózkodási hely: Budapest

2024.04.14. 19:24:24

Ebből most nagyon jól jött ki a City, de nem értem hova temetik a szezont Liverpoolban meg Londonban. 2 pont az előny, 6 meccs van még hátra, egyáltalán nincs ez még lefutva. Főleg ha a jövő héten a már valószínűleg kiesett Liverpool mellett az Arsenal is kizúg a BL-ből, és már csak ez marad mindkét csapatnak. A City azért komolyan veszi a BL-t, és hiába mondja mindenki milyen bő a keret, valami 3 számjegyű nap után sikerült úgy nyerniük, hogy Rodri nem játszott.
Kép
"A Futball nyer, ha a Barca nyer"
"Ez a két szín, zöld és fehér minden másnál többet ér
Hát indulj és bátran énekelj velünk egy dalt a Fradiért"
LG
Az Év fórumozója 2016
Hozzászólások: 21099
Csatlakozott: 2004.12.17. 21:03:01

2024.04.14. 19:19:16

Az Aston Villa-nak még kaput sem sikerült eltalálni amíg néztem. Kimegyek mosdóba, visszajövök, mennek 2-vel. :lol:
Legalább nem kell izgulni a bajnokság végéig. #-o
Avatar
Sinya22
Director del Fútbol
Hozzászólások: 3261
Csatlakozott: 2017.08.21. 17:40:25

2024.04.14. 19:18:12

Peter írta:
2024.04.14. 17:04:21
Elvesztettem sajnos a fonalat a Liverpool kapcsán.
Az EL-t elengedték a bajnokság miatt és / vagy most a bajnokság került háttérbe az EL visszavágó miatt?
Most, hogy is van ez?
Ha láttad volna a meccset, nem tennéd fel a teljesen provokatív kérdésed :D Ki írt olyat, hogy elengedték a bajnokságot? Az hogy nem szívleled a Poolt, az egy dolog, de ha értelmesen nem tudsz hozzászólni minek irogatsz?

A City lépéselőnyben, nem gondoltam, hogy az Arsenal is bukik ma. A 3 nagy közül egyértelműen a City-nek a legkedvezőbb a sorsolása, a keret is megvan hozzá hogy bírják a végét.
Avatar
Bob_Marley
Presidente del Barça
Hozzászólások: 19545
Csatlakozott: 2010.02.06. 19:42:14

2024.04.14. 17:04:28

Még egy esetleges Emery trükk és Villa pontszerzés,és helyre áll a világ rendje :)

Volt lehetőség itt is ott is,de hősies volt a Palace hátul,zavartalan lövés kevés volt a Pooltol. És az egész szezonon át tartó nagy fordítás a végső masodpercekben elmaradt.

Nincs veszve a dolog részükről,de tartom a City 6/6 húzni fog,legalábbis remélem és bajnok lesz. 90 pont kell a címhez szerintem. Poolnak már "csak" 89 lehet, az szerintem nem lesz elég,vagy a City vagy az Arsenal eléri a 90et.
Kép
Kép
Kép
Peter
Director del Fútbol
Hozzászólások: 3256
Csatlakozott: 2019.09.04. 02:22:17

2024.04.14. 17:04:21

Elvesztettem sajnos a fonalat a Liverpool kapcsán.
Az EL-t elengedték a bajnokság miatt és / vagy most a bajnokság került háttérbe az EL visszavágó miatt?
Most, hogy is van ez?

Természetesen még mindkettőt behúzhatja és tartom is azt a véleményemet, hogy mindkettőt be is akarják húzni és semmit sem engedtek el vagy magasról tennének bármelyikre is.
A hozzászólást 2 alkalommal szerkesztették, utoljára Peter 2024.04.14. 17:09:23-kor.
Avatar
bence0330
Az Év Fórumozója 2022
Hozzászólások: 7125
Csatlakozott: 2020.07.16. 19:01:18
Tartózkodási hely: Pécs

2024.04.14. 15:21:51

Na, a Pool lassan kijelenthetően hullámvölgyben van, majdnem 0-2 a 18. percben, Roberston zseniális mentése mentette csak meg őket.

Nunez és Diaz tuti hogy valami kihívást tolnak, olyan nincs, hogy 5 méterről zavartalanul kizárólag a kapust tudják egymás után eltalűlni, vagy kapufát. Salah, Szobo és Jota, Jones is csatlakoztak, idén általában rossz a Pool helyzetkihasználása, de ez a mai meccs mindent überel. 5-6 lövésük volt 6-7 méterről, ahol vagy csak egy kapus, vagy csak egy védő volt a támadó előtt. Ésm ég mennyi másik helyzet. 5-1 körül kellene állniuk. Vagy inkább 5-2 5-3, mert gyengék hátul ma.

Lehet, hogy elszállt a bajnoki reményük így. Csak azért sajnálom, mert bár mindhárom csapat nagyon jó idén, szerintem ők voltak játékban a legjobbak legstabilabban, csak egy átlagosan jó helyzetkihasználással ennyire magas szinten focizva akár veretlenül nyerhettek volna idén, a nagyobb ellenfeleket is rendre elnyomták. Ezt az extrém alullövést viszont nem bírhatják el. Kloppot sajnálom.
Közben Salah is 5 méterről téved.
ter Stegen; Cancelo - Cubarsí - Araujo - Koundé; Gündogan - Christensen - Pedri; Felix - Lewy - Raphinha
Avatar
Sinya22
Director del Fútbol
Hozzászólások: 3261
Csatlakozott: 2017.08.21. 17:40:25

2024.04.13. 21:30:52

Lényegében a 3 nagyon kívül mindenki ilyen, össze vissza verik körbe egymást a csapatok. Villa és Spurs is hol szép játékkal nyernek, hol kikapnak 4-5 góllal. Ilyen a West Ham, a Fulham, de az MU és a Chelsea is ezt csinálja, sok bénázás, aztán 1-2 jobb meccs amikor már azt hiszed hogy jön egy kis feltámadás de nem.

Jovo szezonra már most kiváncsi vagyok, az MU Chelsea tud e erősödni, a Newcastle biztos jobb lesz, ha nem 12 sérült van hónapokig, a Brighton is visszaesett idénre. Lehet ez még szorosabb is akár.
LG
Az Év fórumozója 2016
Hozzászólások: 21099
Csatlakozott: 2004.12.17. 21:03:01

2024.04.13. 20:51:03

A MU-nak idén annyi öröme lehet, hogy (jó eséllyel) nagyrészt ellenük bukja el a Liverpool a szezont.
Avatar
davi10
Llegenda del Barça
Hozzászólások: 6640
Csatlakozott: 2007.10.06. 20:02:40
Tartózkodási hely: Budapest

2024.04.13. 20:33:07

Közben a Wrexham-nak meglett az újabb feljutás, még a bajnoki címre is van esélyük.
Kép
"A Futball nyer, ha a Barca nyer"
"Ez a két szín, zöld és fehér minden másnál többet ér
Hát indulj és bátran énekelj velünk egy dalt a Fradiért"
Avatar
bence0330
Az Év Fórumozója 2022
Hozzászólások: 7125
Csatlakozott: 2020.07.16. 19:01:18
Tartózkodási hely: Pécs

2024.04.13. 19:30:20

Ezek az adok-kapok stílusok meg félpályáig feltolt védekezések ilyenek, formaingadozás is van, de amúgy is nagyon bejöhet, meg nagyon nem.

A City végül szépen lerendezte a dolgot, egy darabig meddő volt a fölény. A United vesztésre áll félidőben, simán ők is beállhatnak a Newcastle-Tottenham sorba, teljesen össze-vissza egy csapat, csak náluk a keret miatt cikibb, az előbbi kettőnél eleve jóval gyengébb az állomány, és a sérüléshullámok is keményebbek voltak.
ter Stegen; Cancelo - Cubarsí - Araujo - Koundé; Gündogan - Christensen - Pedri; Felix - Lewy - Raphinha
LG
Az Év fórumozója 2016
Hozzászólások: 21099
Csatlakozott: 2004.12.17. 21:03:01

2024.04.13. 17:38:50

A PL-ben van néhány csapat, amely teljesen random a szezonban, ilyen a Newcaslte is, nagy győzelmeket és nagy vereségeket egyaránt fel tudnak mutatni. Mondjuk ők futottak bele az egyik legnagyobb sérüléshullámba Európában, talán anélkül stabilabbak lettek volna, és akkor 4. helyért mehettek volna a Spurs és a Villa ellen. A londoniak vereségével megint a 0-ról indul a harc, 6 meccs maradt a döntésre. Simán benne van, hogy az utolsó meccsig, sőt, talán az utolsó percekig menni fog a harc a címért és a 4. helyért is, esetleg még a MU meccsel egyet a Newcastle-val a 6. helyért, ami adott esetben EL-indulást érhet.
Avatar
bence0330
Az Év Fórumozója 2022
Hozzászólások: 7125
Csatlakozott: 2020.07.16. 19:01:18
Tartózkodási hely: Pécs

2024.04.13. 14:07:11

Na, a Tottenham kihagyott 2-3-4 nagy helyzetet, szegény Maddison osztotta ki mindegyik előtt a kulcspasszt... azóta meg mészárolják őket, 2 percen belül két gól, pont ugyanúgy, aztán még két ziccert eltotojáztak a szarkák, ennek csúnya vége lehet. De a meccs nagyon vagány. :) Nem csoda, az elmúlt hetekben a Newcastle is megint formába lendült.
ter Stegen; Cancelo - Cubarsí - Araujo - Koundé; Gündogan - Christensen - Pedri; Felix - Lewy - Raphinha
Avatar
bence0330
Az Év Fórumozója 2022
Hozzászólások: 7125
Csatlakozott: 2020.07.16. 19:01:18
Tartózkodási hely: Pécs

2024.04.07. 19:13:09

Szerintem játékban még jobbak, mint a BL-győztes-döntős-Pl-bajnok Poolok voltak, csak az a támadóhármas erősebb volt és érezték is egymást.
Mondjuk nem csoda, akkoriban a középpályájuk nem volt túl kreatív, most eléggé az.

A Tham közben majdnem kapott egy gólt 70 méterről, nem sokon múlt. Közben a sajátosságuk ma is bejött, ha jött egy gól, rögtön jött a következő is, ha csak nem omlanak most össze, beelőzik a Villát pontegyenlőséggel, de egy meccsel kevesebbet játszva. A sorsolásuk mondjuk durvább. De nagyon szépen játszanak megint. Nem vagyok drukkerük kifejezetten, de szomorú lennék, ha az AV azzal az elég semmilyen (persze közben szervezett) játékkal előzné őket. Továbbra is nagyon érdekes így, majdnem pontegyenlőség az első 3 helyen, és pontegyenlőség a 4-5. helyen, nehezen lehetne ennél izgalmasabb forgatókönyvet írni. :)

A Chelsea döntetlenezett az utolsó Sheffield-el. Kemény.
ter Stegen; Cancelo - Cubarsí - Araujo - Koundé; Gündogan - Christensen - Pedri; Felix - Lewy - Raphinha
Válasz küldése