Premier League / The FA Cup

Foci a Barçán kívül

Ki nyeri a 2023-24-es idényt?

Arsenal
7
15%
Manchester City
24
52%
Chelsea
0
0 szavazat
Liverpool
11
24%
Manchester United
0
0 szavazat
Newcastle
1
2%
Brighton
2
4%
Más csapat
1
2%
 
Szavazatok száma: 46
LG
Az Év fórumozója 2016
Hozzászólások: 21223
Csatlakozott: 2004.12.17. 21:03:01

2011.07.05. 10:07:58

Tocy írta:
Amúgy a Chelsea évek óta szinte alig igazol, a kezdő 11 az utóbbi 4 évben kb alig változott. Most megvették Torrest, és ennyi, ezen a nyáron egy hang sem volt arról, hogy mit és kit akarnak.
Ez igaz. Mióta anno megromlott JM viszonya Ambamoviccsal, aztán már nem nagyon kapott pénzt a portugál igazolásokra. És azóta sem költekezik olyan nagyon a Chelsea, leszámítva azt az orbitális nagy baromságot amit Torres-el csináltak.

Amúgy nem tudom ennek mi az oka, mert anno a Chelsea-nek is hasonló tervei voltak, mint most a Citynek, de aztán úgy látszik letettek róla. Voltak olyan pletykák, h Abramovicsnak betett a válság, és már nem annyira gazdag, lehet, h ez az oka?

De korábban ott is előfordult, h nem igazán egyezett meg az edző és a tulaj akarata, erre Sevcsenko a példa, aki nagyban hozzájárult JM és Abramovics összeveszéséhez.
Avatar
Barcaman1993
Director del Fútbol
Hozzászólások: 3732
Csatlakozott: 2010.03.02. 14:41:07

2011.07.05. 10:07:19

kamaj írta:Szerintem azért nem kell bántani a Cityt, mert az edzőknek biztosítják azt, hogy akit akar az edző azt megpróbálják leigazolni. Csakis így lehet, előrébb jutni huzamosabb ideig.
Csak a focinak van egy eszmei értéke az eredményeken kívül. Más éveken át (lásd MU, Arsenal) dolgozik azon, hogy egy ütőképes csapatott összerakjon, hogy elérjen egy, vagy akár több kupát. Na és ez a Citynél nincsen meg. Mások megküzdenek a kupákért, ők pedig megveszik a kupákat. És ez a különbség a többi csapat és a City között. Más kemény munka árán, ők meg sok pénz által érik el a "sikereket".
Rammalets-Foncho, Gensana, Grácia-Vergés, Garay- Kubala, Kocsis, Evaristo, Luiz Suárez, Czibor
Avatar
Tocy
Director del Fútbol
Hozzászólások: 3677
Csatlakozott: 2008.03.01. 09:45:15

2011.07.05. 09:58:28

socio66 írta:
kamaj írta: Ezért van itt ennyi játékos, mert minden edző a saját képére formálta a csapatot, pénz volt hozzá, és megvehették őket.
hát nem tudom,mikor jött anno a sejk,egyből arról beszélt hogy leigazolják a világ legjobbjait és szupercsapatot építenek.
csak senki nem vette komolyan őket és sanszuk nem volt akkor még hogy igazi klasszisokat igazoljanak,egyedül robinho esett le ugye,de ő sem váltotta meg a világot.
szóval én kétlem,hogy az akkori edzőnek,vagy akár most mancininek is száz százalékos beleszólása lenne az igazolásokba. amint egy nagyobb név megszerezhető,a city már sorban áll kétszer annyi pénzzel mint a többiek.
nekem a chelsea is nagyon unszimpatikus mióta orosz lett,pedig amit ők csináltak,az lófütyi a sejkékhez képest.
Amúgy a Chelsea évek óta szinte alig igazol, a kezdő 11 az utóbbi 4 évben kb alig változott. Most megvették Torrest, és ennyi, ezen a nyáron egy hang sem volt arról, hogy mit és kit akarnak.
socio66

2011.07.05. 09:49:05

kamaj írta: Ezért van itt ennyi játékos, mert minden edző a saját képére formálta a csapatot, pénz volt hozzá, és megvehették őket.
hát nem tudom,mikor jött anno a sejk,egyből arról beszélt hogy leigazolják a világ legjobbjait és szupercsapatot építenek.
csak senki nem vette komolyan őket és sanszuk nem volt akkor még hogy igazi klasszisokat igazoljanak,egyedül robinho esett le ugye,de ő sem váltotta meg a világot.
szóval én kétlem,hogy az akkori edzőnek,vagy akár most mancininek is száz százalékos beleszólása lenne az igazolásokba. amint egy nagyobb név megszerezhető,a city már sorban áll kétszer annyi pénzzel mint a többiek.
nekem a chelsea is nagyon unszimpatikus mióta orosz lett,pedig amit ők csináltak,az lófütyi a sejkékhez képest.
Avatar
kamaj
Capitá del Barça
Hozzászólások: 816
Csatlakozott: 2005.02.02. 19:57:22
Tartózkodási hely: Debrecen

2011.07.04. 22:57:20

Van olyan szurkoló akinek igenis az egyik kedvenc csapata ez a City pl. nekem is :) (a Barca mellett). Attól, hogy most új gazdag csapat lett, ugyanaz a klub, mint volt.
Egy nagy baja van, hogy edzőt még nem sikerült találniuk. Pearce óta nincs egy épkézláb edző sem ott. Sven-Göran Eriksson katasztrófa, úgy ahogy Hughes is (bizonyította a Fulhamnél is). Most itt van Mancini, aki egy kategóriával jobb, de még ő sem az a szint, ami egy City-nek kell.

Ezért van itt ennyi játékos, mert minden edző a saját képére formálta a csapatot, pénz volt hozzá, és megvehették őket. Most tényleg kicsit sokan vannak, de nem lesz ez sokáig. Ade, Bellamy, Santa-Cruz, Wright-Phillips, Jo és Weiss is kifelé áll a csapatból, de vannak még egy páran, akik az elbocsájtás útjára fognak lépni, azért, mert már nincs rájuk szükség. Szerintem azért nem kell bántani a Cityt, mert az edzőknek biztosítják azt, hogy akit akar az edző azt megpróbálják leigazolni. Csakis így lehet, előrébb jutni huzamosabb ideig.

Clichy elképesztő módon kell a Citynek, ugyanis Kolarov a legritkább esetben játszott bal védőt, inkább kp-n volt megtalálható. Megsüvegelendő, hogy sikerült leigazolniuk, és nagyon sokat várok ettől a csapattól. Ne higgyétek azt, hogy a City nem lesz tényező jövőre, mert szerintem nagyot fog csalódni az, aki így gondolkodik.
Blaugrana ha többet akarsz tudni a Barca múltjáról.
Fear of the Bear!!! MEMPHIS!!!!
Kép
socio66

2011.07.04. 22:42:47

Stalkyard írta: Az lehet, hogy nekünk szurkolóknak nem szimpatikus a City hozzáállása, de egy focista teljesen más dolgokat tart szem előtt. Egy feltörekvő együttes, igencsak stabil anyagi háttérrel, évről évre javuló játékoskerettel. Lám idén már megnyerték az FA kupát, és indulnak a BL-ben is. Jövőre akár a bajnoki címre is reális esélyük lehet. Ez melyik játékosnak nem vonzó?
ez oké,csak a city úgy cserélgeti a játékosait,mint más az alsógatyát..tavaly megvették talán a kolarovot,akit a reallal is szóba hoztak akkor és amennyit láttam(nem sokat mondjuk),nem rossz kis játékos.
erre a nyakára hozzák clichy-t,semmi értelme.
de ugyanez van a többi poszton is,alexis sánchez 50 milliót megérne nekik,mikor ott van silva,adam johnson,milner,wright-philips és még weiss is.
csatárposztra elég lenne 2-3 ember,abból is legalább egy aki elviseli a padot,de nekik ott van tevez,balotelli, dzeko, jo és még kölcsönből jön vissza adebayor,bellamy, santa cruz és caicedo.
egy káosz az egész keret,csapatrészenként kétszer annyi minőségi játékos van,mint amennyinek lennie kellene. vásárolgatnak össze-vissza,aztán nem győzik nyár végén lefaragni a keretet és dobálják diszkontáron a játékosokat,meg küldik kölcsönbe őket.
ilyen csapatba én nem szívesen igazolnék.
Avatar
Varatrix
Director del Fútbol
Hozzászólások: 4857
Csatlakozott: 2007.12.26. 14:18:11
Tartózkodási hely: Böpö

2011.07.04. 22:32:30

Game90 írta:Már az összes nagyobb nevet el akarják vinni az Ágyúsoktól, de persze a selejt nem kell senkinek, Squillaci, Denilson, Bendtner...
Ezt én nem egészen értem. Minek igazolna valaki selejtet?

Amúgy szvsz azért az Arsenalra szált rá a City mert a gyengébb teljesítmény miatt a húzó emberek elvágynak. Azért csinálják, mert megtehetik. Az Mu-ból nehezebben győznek meg valakit, hogy jöjjön hozzájuk, mert ott van eredmény. Szóval nem az Arsenalt kedvelik ennyire, hanem azokat a sztárokat akiknek megingott a hite a csapatban.
Kép
"Gavi egy porszívó hangja egy másnapos reggelen. Egy sirály, aki ellopja a halat, amikor már a zsinóron tekered. A villám, amit nem lehet megállítani. Egy vuvuzela a nagymamád temetésén. "- Javier Aznar
bence-barca
Llegenda del Barça
Hozzászólások: 5465
Csatlakozott: 2007.06.14. 17:19:38
Tartózkodási hely: Budapest

2011.07.04. 21:48:56

Stalkyard írta: Az lehet, hogy nekünk szurkolóknak nem szimpatikus a City hozzáállása, de egy focista teljesen más dolgokat tart szem előtt. Egy feltörekvő együttes, igencsak stabil anyagi háttérrel, évről évre javuló játékoskerettel. Lám idén már megnyerték az FA kupát, és indulnak a BL-ben is. Jövőre akár a bajnoki címre is reális esélyük lehet. Ez melyik játékosnak nem vonzó?
Ráadásul itt (sajnos) sokkal több esélye van kupát nyerni... :roll:
Avatar
Stalkyard
Director del Fútbol
Hozzászólások: 3161
Csatlakozott: 2010.05.19. 19:10:30

2011.07.04. 21:45:17

albicelesteX írta:Nem a pénzről oké,de akkor is ki az akinek egy ilyen csapat szimpatikus?Mehetett volna máshova is...ő ezt választotta.
Az lehet, hogy nekünk szurkolóknak nem szimpatikus a City hozzáállása, de egy focista teljesen más dolgokat tart szem előtt. Egy feltörekvő együttes, igencsak stabil anyagi háttérrel, évről évre javuló játékoskerettel. Lám idén már megnyerték az FA kupát, és indulnak a BL-ben is. Jövőre akár a bajnoki címre is reális esélyük lehet. Ez melyik játékosnak nem vonzó?

Ráadásul egyáltalán nem biztos, hogy más csapat tett érte ajánlatot, vagy legalább fontolóra vette a leigazolását. Az tény, hogy az Arsenalban már rettentően fásult volt, évek óta nem nyert semmit. Erre jött a City ajánlata, és belement.
Az éjjel soha nem érhet véget!

Klopp on Coutinho bid: "I think tomorrow they (Barcelona) will offer a McDonald's Happy Meal and we get the toy as well!?"
Avatar
albicelesteX
A Vadász
Hozzászólások: 3450
Csatlakozott: 2007.06.25. 12:18:01
Tartózkodási hely: Erdők,mezők,vadligetek...

2011.07.04. 21:41:51

Sokra nem mennek vele,mert a padon egy dilettáns ül.
Kép
Avatar
MessiFan
Llegenda del Barça
Hozzászólások: 7284
Csatlakozott: 2008.02.06. 16:17:19

2011.07.04. 21:38:32

Sok sikert neki. Én szívesen látnám egyszer Abidal utódjaként a Barcában. Nagyon kevés pénzért ment el. Nem semmi a játékosállománya a Citynek. Csak névre mennek?
Avatar
albicelesteX
A Vadász
Hozzászólások: 3450
Csatlakozott: 2007.06.25. 12:18:01
Tartózkodási hely: Erdők,mezők,vadligetek...

2011.07.04. 21:38:01

Nem a pénzről oké,de akkor is ki az akinek egy ilyen csapat szimpatikus?Mehetett volna máshova is...ő ezt választotta.
Kép
Avatar
ab1daL
Director del Fútbol
Hozzászólások: 3473
Csatlakozott: 2008.05.08. 18:40:25
Tartózkodási hely: Siófok

2011.07.04. 21:34:45

albicelesteX írta:Csicska City!!!Gyűlölöm ezt a fajta hozzáállást.Clichyre is büszke lehet az anyja!!!Gyönyörű.21.század!

:?: :D Clichy nem akar tovább az Arsenalban játszani, mivel évek óta semmi eredmény, valamint a csapat jelene is igencsak kérdéses. Cesc is már inkább kifele van a csapatból, Nasri is lelépne, nem csoda, hogy ő lépett egy olyan csapatba, amelynek komoly tervei vannak a jövőre, nem akármilyen játékosokat igazolnak. Valamint ahogy Game90 is írta, nem sokkal fog többet keresni a Cityben mint tette ezt Londonban, szóval messze nem a pénzről van szó.
„Kritizálják a stílusunkat? Képzeljék el, mi lett volna, ha a legutóbbi öt idényben csak egy bajnokságot és egy Király-kupát nyerünk”

ter Stegen - Fort, Araujo, Cubarsí, Baldé - de Jong, Pedri, Gavi - Lamine Yamal, Guiu, Roque
Avatar
albicelesteX
A Vadász
Hozzászólások: 3450
Csatlakozott: 2007.06.25. 12:18:01
Tartózkodási hely: Erdők,mezők,vadligetek...

2011.07.04. 21:14:55

Csicska City!!!Gyűlölöm ezt a fajta hozzáállást.Clichyre is büszke lehet az anyja!!!Gyönyörű.21.század!
Kép
Avatar
noname
Llegenda del Barça
Hozzászólások: 8245
Csatlakozott: 2006.03.19. 18:39:34
Tartózkodási hely: Margitta/Kolozsvár

2011.07.04. 20:53:19

Azért eléggé sokatmondó h egy játékos inkább választja már a szinte "ismeretlen" Cityt, minthogy maradjon. Wenger lehet h gazdaságilag jól működő csapatot hozott össze, de a csapat hírneve szép lassan eltűnik. Már egyetlen komoly focista se akar odakerülni vagy ott maradni, miközben olyan csapatok hívására mint a Barca,Real,Mu azonnal jönnek.
A Fifa egy szégyen
Avatar
messideco
Presidente del Barça
Hozzászólások: 12233
Csatlakozott: 2008.07.08. 16:49:07

2011.07.04. 20:32:46

Azért Clichy amit elművelt, az nem szép. Tökéletes példája a prédikálásnak...
"And my heart will leave you never."
LG
Az Év fórumozója 2016
Hozzászólások: 21223
Csatlakozott: 2004.12.17. 21:03:01

2011.07.04. 20:15:29

Varatrix írta:Szép lassan darabjaira hullik az Arsenal...
Henry távozásakor, illetve majdnem mindig temetve van az Arsenal szezon előtt, de mindig tudják hozni azt a szintet, amit előtte. Sztem most sem lesz igazán nagy visszaesés, persze ez még igy sem jó, mert elvileg előrefelé kéne haladni, de 2004 óta 1 helyben toporgunk. Én már Wengerhez sem ragaszkodnék annyira, sztem a kialakult helyzetért nagyrészt ő a felelős. Ok, h korábban nagyon szép eredményeket ért el, de hogy évek óta nem tud megújulni az már elég kellemetlen.

Ami a Cityt és Mancini-t illeti: Én az olaszt nem tartom olyan jó edzőnek. Hiába van nagyon erős keret a keze alatt, a tavalyi 3. hely ellenére számomra egyáltalán nem voltak meggyőzők. A MU, a Chelsea maguknál jóval gyengébben teljesítettek, az Arsenal is a végére teljesen összeomlott. A Pool ugye évek óta nem volt ennyire mélyen, és a Spurs-nek sem jött be annyira a kettős terhelés.
De idén, ha ezek a csapatok össze szedik magukat, sztem még a BL-s helyekért is meg kell küzdeniük.
Igazából most úgy érzem, h a Mu nagyon kiemelkedik a mezőnyből. Az Arsenal sztem stabilan azt fogja hozni, amit eddig. A Tottenham is odaérhet az elejébe, de talán ők lehetnek a leggyengébbek a nagyon közül. A Poolnál már tavaly szezon végén voltak biztató jelek, nem tartom kizártnak, h ismét BL-s helyekért harcoljanak.
A Cityt és Chelsea-t nem tudom hova tenni. Előbbinek olyan kerete van, h abból akár bármit ki lehetne hozni, de kérdés, h nem lesz-e sok dudás a csárdában, illetve Mancini mit képes kihozni belőlük.
A Chelsea az utóbbi években mind Angliában, mind Európában az egyik legerősebb csapat volt. De tavaly vmi nagyon nem működött nálunk. Viszont most egy új, tehetséges edzőjük van, aki képes lehet őket visszavezetni a siker útjára. Ők lehetnek a MU legnagyobb kihívói.
PCsabi
aka Game90
Hozzászólások: 17048
Csatlakozott: 2006.06.20. 19:45:02
Tartózkodási hely: Vecsés/Budapest

2011.07.04. 19:46:37

Szerintem a ManUnited befejezte a vásárlást, kész van a csapatuk.

Nem gondoltam volna, hogy Clichy tényleg eligazol, az utóbbi 2 évben nem volt a legjobb formában, de nekem nagyon hiányozni fog, szinte összenőtt az Arsenallal... Remélem nem hoznak a nyakára jövőre egy balhátvédet.

Csak egy valamit nem értek, Manszur sejk miért nem az Arsenalt vette meg, ha ennyire szereti a Senal játékosokat? Touré, Ade, Clichy már megvan + Nasrit is akarják.

Már az összes nagyobb nevet el akarják vinni az Ágyúsoktól, de persze a selejt nem kell senkinek, Squillaci, Denilson, Bendtner...

Clichy:
“I have had eight fantastic years at Arsenal and made many friends. I have so many great memories from my time at Highbury and Emirates Stadium. I would like to say thank you to everyone at Arsenal for all of their support and friendship. I also want to send a big thank you to all the Arsenal supporters, who have always been so good to me."

Ezt pedig 2009-ben nyilatkozta:
“I really believe if you are a player who thinks only about money then you could end up at Manchester City.”

Kép


Érdekességképp, Clichynek, Fabregasnak és Nasrinak ugyanaz az ügynöke, szép... :roll:

Kép
A vezetőségnek be kéne számoltatni LE-t a sorozatban 2:0 után
kiengedett meccsekről - mégpedig írásban is, szóban is.
Ha bajnokok leszünk, akkor azt lehet mondani: van ilyen.
Ha nem, akkor azt kell mondani: ne legyen ilyen!
Avatar
ab1daL
Director del Fútbol
Hozzászólások: 3473
Csatlakozott: 2008.05.08. 18:40:25
Tartózkodási hely: Siófok

2011.07.04. 19:11:59

Azért Clichyvel nagyot szakított a City, ráadásul elég olcsón is került hozzájuk. Hasonló minőségű igazolások kellenének, és akkor talán valamit Mancini kitudna főzni.
„Kritizálják a stílusunkat? Képzeljék el, mi lett volna, ha a legutóbbi öt idényben csak egy bajnokságot és egy Király-kupát nyerünk”

ter Stegen - Fort, Araujo, Cubarsí, Baldé - de Jong, Pedri, Gavi - Lamine Yamal, Guiu, Roque
Avatar
messideco
Presidente del Barça
Hozzászólások: 12233
Csatlakozott: 2008.07.08. 16:49:07

2011.07.04. 18:56:37

A Sneijder-Mu transzfer nagyon kemény lenne, így talán Nasri is maradhatna az Arsenalban. De ez már fikció kezd lenni, ú.h. hagyom.
"And my heart will leave you never."
Avatar
kurdt
Megmentő :)
Hozzászólások: 1884
Csatlakozott: 2006.10.30. 15:59:29
Tartózkodási hely: hütte

2011.07.04. 18:44:30

Varatrix írta:Szép lassan darabjaira hullik az Arsenal...
Ja ez várható volt ennyi év sikertelenség után...
Nasri meg jó kérdés, őt szerintem hiba lenne elengedni, de ezt valszeg már bukták.
Én úgy érzem h ebből az lesz h Sneijder :arrow: Man Utd. és Nasri :arrow: Inter. Gasperini vlaszeg nem akar klasszikus irányítót a csapatába, úgyh. Sneijder mehetne.
Nasri viszont illik a képbe és már volt is szó a dologról, akárcsak a Sneijder-MU bizniszről.
Kép
Your village called. Their idiot is missing.
Avatar
Varatrix
Director del Fútbol
Hozzászólások: 4857
Csatlakozott: 2007.12.26. 14:18:11
Tartózkodási hely: Böpö

2011.07.04. 18:28:05

Szép lassan darabjaira hullik az Arsenal...
Kép
"Gavi egy porszívó hangja egy másnapos reggelen. Egy sirály, aki ellopja a halat, amikor már a zsinóron tekered. A villám, amit nem lehet megállítani. Egy vuvuzela a nagymamád temetésén. "- Javier Aznar
Avatar
messideco
Presidente del Barça
Hozzászólások: 12233
Csatlakozott: 2008.07.08. 16:49:07

2011.07.04. 18:22:53

ÁÁÁ Ki fog helyette jönni :S Nem lesz ennek így jó vége...
"And my heart will leave you never."
PCsabi
aka Game90
Hozzászólások: 17048
Csatlakozott: 2006.06.20. 19:45:02
Tartózkodási hely: Vecsés/Budapest

2011.07.04. 18:17:02

Clichy elvileg 7 millió fontért megy a ManCity-be (10-et azért simán kaphattunk volna érte), heti 65k-t fog kapni, ami csak 7-tel több, mint amit az Arsenalban kapott. Szóval nem a pénzért megy, hanem a sikertelenség és a motiválatlanság miatt.

Kép
A vezetőségnek be kéne számoltatni LE-t a sorozatban 2:0 után
kiengedett meccsekről - mégpedig írásban is, szóban is.
Ha bajnokok leszünk, akkor azt lehet mondani: van ilyen.
Ha nem, akkor azt kell mondani: ne legyen ilyen!
Avatar
sjd
Llegenda del Barça
Hozzászólások: 6400
Csatlakozott: 2007.07.09. 08:55:57

2011.07.03. 14:54:55

Barcaman14 írta: Ez mind szép és jó! Javítsatok ki ha tévedek, de nem ő kért 110 ezer fontos heti fizetést, ám ezt nem tudják megadni?! :roll: :)
Az sztem csak az ürügy, ebben a nyilatkozatban fejtette ki, hogy miért akar elmenni az Arsenalból
Válasz küldése