Premier League / The FA Cup

Foci a Barçán kívül

Ki nyeri a 2023-24-es idényt?

Arsenal
7
16%
Manchester City
23
52%
Chelsea
0
0 szavazat
Liverpool
10
23%
Manchester United
0
0 szavazat
Newcastle
1
2%
Brighton
2
5%
Más csapat
1
2%
 
Szavazatok száma: 44
Avatar
messideco
Presidente del Barça
Hozzászólások: 12231
Csatlakozott: 2008.07.08. 16:49:07

2022.10.10. 09:00:04

Jó úton jár az Arsenal :) Tegnap fegyelmezett játékkal, megérdemelten nyertünk a Liverpool ellen. Akkora a csapategység, mint az elmúlt években soha, vannak végre vezéregyéniségei a csapatnak. Van mennyiség és minőség is ismét a keretben, van variációs lehetőség, kimondottan bizakodó vagyok. =D>
"And my heart will leave you never."
Avatar
bence0330
Az Év Fórumozója 2022
Hozzászólások: 6887
Csatlakozott: 2020.07.16. 19:01:18
Tartózkodási hely: Pécs

2022.10.02. 16:26:57

Zsinórban 3 mesterhármas hazai meccseken... már szinte unalmas. :D
ter Stegen; Cancelo - Cubarsí - Araujo - Koundé; Gündogan - Christensen - Pedri; Felix - Lewy - Raphinha
Avatar
davi10
Llegenda del Barça
Hozzászólások: 6589
Csatlakozott: 2007.10.06. 20:02:40
Tartózkodási hely: Budapest

2022.10.02. 15:52:40

City brutál, szerintem az Arsenal nem fogja bírni és a PL viszonylag sima lesz. Minden évben esélyesek a BL-ben, de szerintem ha idén nem jön össze akkor soha.

Haaland-ért meg all in menni kéne pár év múlva, ha Lewy már nem bírja. Nem tudok más alternatívát a lengyelre.
Kép
"A Futball nyer, ha a Barca nyer"
"Ez a két szín, zöld és fehér minden másnál többet ér
Hát indulj és bátran énekelj velünk egy dalt a Fradiért"
Avatar
Cseri
Entrenador del Barça
Hozzászólások: 1784
Csatlakozott: 2010.11.19. 08:58:48
Tartózkodási hely: Pécs

2022.10.02. 15:45:41

A cici szétszedi a manu-t, momentumuk sincs, a norvég meg egy állat. Pep végre ráébredt, hogy egy valódi 9esnek van szerepe egy foci csapatban, nem kell mindenhova középpályás:)
„Az egyik oldalon van egy csapat. A másik oldalon is van egy csapat, amiben ott van Lionel Messi. Az úgy egy teljesen más történet. Amikor az emberek különböző csapatokat elemeznek, emlékeztetniük kell magukat arra, hogy ez az egy ember mindent megváltoztat. Vele másképp néz ki egy csapat.”
Avatar
bence0330
Az Év Fórumozója 2022
Hozzászólások: 6887
Csatlakozott: 2020.07.16. 19:01:18
Tartózkodási hely: Pécs

2022.10.01. 19:05:19

Úgy látom az Arsenal 2 év után rájött, hogy ha nem 10 emberrel játszanak le minden rangadót, akkor akár jól is kijöhetnek belőlük. :D Szépen dominálták a meccset.

Xhaka meg valami eszement jó idén.

Szerk a Manchesteri derbi közepén: Haaland nem normális, kétszer ért kb labdához, és mindkétszer alig érhette el = 2 gól. Kiváncsi vagyok, hogy ha a City mondjuk duplázna, akkor ő vagy KDB lenne-e a fő jelölt az aranylabdára.
ter Stegen; Cancelo - Cubarsí - Araujo - Koundé; Gündogan - Christensen - Pedri; Felix - Lewy - Raphinha
Avatar
messideco
Presidente del Barça
Hozzászólások: 12231
Csatlakozott: 2008.07.08. 16:49:07

2022.09.28. 06:42:38

Kemény sorozat vár a bajnokságban az Arsenalra. A sp*rs és a Liverpool otthon, a Leeds és a Soton idegenben. Az észak-londoni derbyn van esélye a csapatnak hazai pályán, a Pool is sebezhető. Persze, hogy ilyenkor szokott megállni a tudomány. Remélem az idén más forgatókönyv szerint alakulnak az események. Ezek között meg ott vannak az Európa Liga mérkőzések, lehet majd rotálni a csapatot.
"And my heart will leave you never."
Avatar
bence0330
Az Év Fórumozója 2022
Hozzászólások: 6887
Csatlakozott: 2020.07.16. 19:01:18
Tartózkodási hely: Pécs

2022.09.10. 17:51:28

Na ez az elhalasztott forduló is biztos jól fog jönni az amúgy is brutál angol versenynaptárban, amikor szó szerint nem lehet egy szabad fél hetet találni rá...
ter Stegen; Cancelo - Cubarsí - Araujo - Koundé; Gündogan - Christensen - Pedri; Felix - Lewy - Raphinha
Avatar
messideco
Presidente del Barça
Hozzászólások: 12231
Csatlakozott: 2008.07.08. 16:49:07

2022.09.09. 06:51:42

Meghalt a leghíresebb Arsenal-szurkoló. :( Isten nyugosztalja.
"And my heart will leave you never."
Avatar
bence0330
Az Év Fórumozója 2022
Hozzászólások: 6887
Csatlakozott: 2020.07.16. 19:01:18
Tartózkodási hely: Pécs

2022.09.08. 21:05:00

Sinya22 írta:
2022.09.08. 20:52:12
Lehet úgy vannak vele, hogy egyszer már Di Matteoval bejött :D

Nekem is mindegy igazából, eddig olyan 1,1 volt a City odds a bajnoki címre, látva az ellenfeleket eddig most olyan 1,00001 .

De most nem tudnám megtippelni a dobogót, a Pool is baromi gyenge, Kloppnak se sok van szerintem. Még a végén így az Mu tényleg odaérhet ha folytatják a javulást.
Jogos, máig rejtély számomra, mi történt ott, mert azért volt előtte 6-7 évig jobban és szebben játszó CFC, és semmit nem nyertek. :D

Klopp szerintem nincs veszélyben, 2 éve nyomtak egy ugyanilyet, akkor ugye a védelemben nem maradt ember. Aztán 1 évre rá meg minden egyes versenysorozat utolsó meccséig talpon voltak, és pici szerencsével 4 kupás szezonuk is lehetett volna, ha az utolsó 1-2 meccsre nem fáradnak el. Most a középpályán van ugyanez, nem hiszem, hogy fel fogják róni neki. Nála az van szerintem, hogy olyan heves focit tol, hogy a tartalékok ehhez nem tudnak felnőni kapásból. A támadósoruk meg félig új, és Nunez is rögtön több meccses eltiltással kezdett, nehogy véletlen belejöjjön. Ha a VB után is így folytatják, szerintem max akkor kezd el remegni alatta a pad.

A City szerintem is bajnok már most, Haalanddal egyszerűen most egyértelműen ők lettek nálam a legjobb csapat Európában. Még nélküle is majdnem azok voltak. Persze ha az Arsenal elő tud állni valami csodával hosszabb távon is, emelem a kalapom.

A Unitedet én hosszútávon majdnem egy polcra rakom a Conte és Arteta csapatával. Ronaldo maradásával őket teszem az 5. helyre, amúgy 3.-4. lett volna a tippem. De bármi lehet...

A CFC meg marad a fekete ló, lehetnek ők másodikak meg hatodikak is...
ter Stegen; Cancelo - Cubarsí - Araujo - Koundé; Gündogan - Christensen - Pedri; Felix - Lewy - Raphinha
Avatar
Sinya22
Director del Fútbol
Hozzászólások: 3186
Csatlakozott: 2017.08.21. 17:40:25

2022.09.08. 20:52:12

bence0330 írta:
2022.09.08. 20:47:23
Ja, jó a hasonlat Setiennel. a Brightonnal kifejezetten szép focit játszott, szezonok elején még felsőházban is voltak sokat. De az egy egész más szint, és hogy Tuchelnél gyengébb, az tuti. Vagy megeszi az öltöző, vagy nem, ő elég munkás, sokat követelő edző, de más, ha Maupay mondjuk a csúcsjátékosod. Ennek csak akkor lett volna így értelme, ha már van a tarsolyban egy komoly edző. Mondjuk egy Ranieri alsó léccel.
Talán arra ő is jó lesz, hogy rövidtávon új impulzussal feléledjenek, de szerintem max ennyi...
Kb a legértelmezhetetlenebb edzőmenesztés volt nálam az elmúlt pár évben. Ha semmi nem történt volna felsőbb szinteken, még akkor sem lett volna olyan vészesen tragikus a helyzet, de egyrészt történt, másrészt meg a fél csapat új. Csodálkoznak, hogy Fofana, Broja meg a többiek első meccseiken nem nyújtanak csúcsteljesítményt...?

Nekem persze mindegy, eleve nem csípem őket, mert ők indították el az újgazdag hullámot, de azért ahogy figyelem, a kifejezett drukkerek kivételével ezzel elég sokan vannak így.
Lehet úgy vannak vele, hogy egyszer már Di Matteoval bejött :D

Nekem is mindegy igazából, eddig olyan 1,1 volt a City odds a bajnoki címre, látva az ellenfeleket eddig most olyan 1,00001 .

De most nem tudnám megtippelni a dobogót, a Pool is baromi gyenge, Kloppnak se sok van szerintem. Még a végén így az Mu tényleg odaérhet ha folytatják a javulást.
Avatar
bence0330
Az Év Fórumozója 2022
Hozzászólások: 6887
Csatlakozott: 2020.07.16. 19:01:18
Tartózkodási hely: Pécs

2022.09.08. 20:47:23

Ja, jó a hasonlat Setiennel. a Brightonnal kifejezetten szép focit játszott, szezonok elején még felsőházban is voltak sokat. De az egy egész más szint, és hogy Tuchelnél gyengébb, az tuti. Vagy megeszi az öltöző, vagy nem, ő elég munkás, sokat követelő edző, de más, ha Maupay mondjuk a csúcsjátékosod. Ennek csak akkor lett volna így értelme, ha már van a tarsolyban egy komoly edző. Mondjuk egy Ranieri alsó léccel.
Talán arra ő is jó lesz, hogy rövidtávon új impulzussal feléledjenek, de szerintem max ennyi...
Kb a legértelmezhetetlenebb edzőmenesztés volt nálam az elmúlt pár évben. Ha semmi nem történt volna felsőbb szinteken, még akkor sem lett volna olyan vészesen tragikus a helyzet, de egyrészt történt, másrészt meg a fél csapat új. Csodálkoznak, hogy Fofana, Broja meg a többiek első meccseiken nem nyújtanak csúcsteljesítményt...?

Nekem persze mindegy, eleve nem csípem őket, mert ők indították el az újgazdag hullámot, de azért ahogy figyelem, a kifejezett drukkerek kivételével ezzel elég sokan vannak így.
ter Stegen; Cancelo - Cubarsí - Araujo - Koundé; Gündogan - Christensen - Pedri; Felix - Lewy - Raphinha
Avatar
Sinya22
Director del Fútbol
Hozzászólások: 3186
Csatlakozott: 2017.08.21. 17:40:25

2022.09.08. 20:37:14

Graham Potter az új edző a Chelsea-nél. Jó edző, a Brightonnal jól ment neki, de nekem ilyen Setien érzésem van vele kapcsolatban, 0 tapasztalat nagy szinten, itt meg ezzel a kerettel folyamatosan elvárás lesz a győzelem, a Bl-ben is. Nem nagyon értem sem ezt, sem Tuchel ilyen gyors kirúgását, de ők tudják :D
Avatar
soadroli
Llegenda del Barça
Hozzászólások: 5143
Csatlakozott: 2008.05.17. 19:50:58

2022.09.07. 12:23:25

csóri Auba...gondolom miatta is igazolt oda. de azért a duplafizu majd vigasztalja. :D
Kép
Avatar
messideco
Presidente del Barça
Hozzászólások: 12231
Csatlakozott: 2008.07.08. 16:49:07

2022.09.07. 11:37:25

Abramovics távozott, de a szokás a régi. Soha nem fogom tudni tisztelni a Chelseat, még véletlenül sem.
"And my heart will leave you never."
Avatar
bence0330
Az Év Fórumozója 2022
Hozzászólások: 6887
Csatlakozott: 2020.07.16. 19:01:18
Tartózkodási hely: Pécs

2022.09.07. 11:25:08

Kassandra írta:
2022.09.07. 11:17:13
BREAKING: Chelsea have parted ways with Thomas Tuchel.

Nem tartott sokáig.
Wow. Nem tudom, mennyire jó döntés, azért itt nagyon sokminden ment a háttérben ugye, hatalmas volt a bizonytalanság. Nem tudom, mennyire volt elsősorban az ő hibája ez a kvázi leépülés. Nem beszélve arról, hogy kb a komplett támadó és védősor kicserélődött, nyilván idő kell beépíteni őket.

Érdekes, tegnapi cikk, akkor még így álltak az esélyek az egyik fogadóirodában arra, kit rúgnak ki a PL-ben először:

Brendan Rodgers - 1/7
Steven Gerrard - 7/1
Thomas Tuchel - 14/1
Bruno Lage - 16/1
Frank Lampard - 16/1

Tuchel elég nagy meglepetés szerüntük is.
Rodgers mondjuk nem tudom mit keres még a csapatánál a tavalyi, meg az idei 6 meccsen 1 pontos teljesítmény után... nagyon méltatlan egy ennyire jól felépített, évekig BL-ért küzdő csapatnál.
A hozzászólást 1 alkalommal szerkesztették, utoljára bence0330 2022.09.07. 11:38:59-kor.
ter Stegen; Cancelo - Cubarsí - Araujo - Koundé; Gündogan - Christensen - Pedri; Felix - Lewy - Raphinha
Kassandra
Jugador del Barça
Hozzászólások: 179
Csatlakozott: 2020.07.14. 22:13:30

2022.09.07. 11:17:13

BREAKING: Chelsea have parted ways with Thomas Tuchel.

Nem tartott sokáig.
Avatar
bence0330
Az Év Fórumozója 2022
Hozzászólások: 6887
Csatlakozott: 2020.07.16. 19:01:18
Tartózkodási hely: Pécs

2022.09.04. 17:20:14

Nekem Firminoval annyi a bajom a korától eltekintve, hogy úgy semmiben sem kiemelkelkedő. Nem egy igazi gólvágó, nem egy igazi cselgép, amiben jó, az az, hogy nagyon okosan kötögeti össze a játékot, tényleg nagyon intelligens. De nem is igazi center, max hamis kilences. Én csak bőven 20+ gólos 9-est szeretnék már itt látni, Nkunku, Vlahovic, Nunez, Haaland, esetleg Jesus, Osimhen a mostani választékból. De úgyis lesz új, gombamód kezdtek el teremni mostanában az erős centerek.

Jó kis rangadó lehet a United - Arsenal, utóbbiak hatalmasat mennek, de eddig jó volt a sorsolásuk is, a United meg elkezdett nyerni...
ter Stegen; Cancelo - Cubarsí - Araujo - Koundé; Gündogan - Christensen - Pedri; Felix - Lewy - Raphinha
Avatar
csababarca
Az Év Fórumozója - 2021
Hozzászólások: 15406
Csatlakozott: 2005.10.03. 21:19:38
Tartózkodási hely: Dabas

2022.08.31. 22:35:27

recrea írta:
2022.08.31. 22:31:22


Nekem Firminho játéka tetszik, mindig is tetszett, piszok okos centernek tartom, szívesen látnám egyszer piros kékben.
Hát, tényleg jó a brazil, de Lewa még 2 évig tuti jó, addigra a brazil is már 33 éves lesz.
Nem biztos, hogy fel kellene ülni erre a vonatra, hogy mindig 2-3 évre veszünk kezdőcsatárt.

Haaland nagyon jó, Mbappé kicsit megragadt a 2018-as szintjén, és a psg közeg se tesz jót neki. Ego hatalmas, de a teljesítmény már kérdőjeles.
"Amikor nézzük Őt, akkor értsük meg ez egy sajátos játékos akit látunk, ez totálisan egyedi. Háromszor verte meg úgy Gvardiolt, hogy az magasabb, erősebb, gyorsabb, fiatalabb, energetikusabb. Ezt írd már le nekem számokkal. Ez mutatja azt, hogy micsoda valójában a futball."
Avatar
recrea
Llegenda del Barça
Hozzászólások: 6714
Csatlakozott: 2004.12.24. 23:38:21

2022.08.31. 22:31:22

visca el barca írta:
2022.08.31. 21:12:12
ez a hóland köröket ver a transzikért rajongó pappéra. félelmetes pali.
Költői túlzás, hogy köröket.

Nekem Firminho játéka tetszik, mindig is tetszett, piszok okos centernek tartom, szívesen látnám egyszer piros kékben.
Avatar
visca el barca
Presidente del Barça
Hozzászólások: 20964
Csatlakozott: 2005.02.01. 13:13:37

2022.08.31. 21:12:12

ez a hóland köröket ver a transzikért rajongó pappéra. félelmetes pali.
Like a soul without a mind, in a body without a heart, I'm missing every part...
Kép
Avatar
davi10
Llegenda del Barça
Hozzászólások: 6589
Csatlakozott: 2007.10.06. 20:02:40
Tartózkodási hely: Budapest

2022.08.30. 16:47:24

Guille írta:
2022.08.30. 15:22:29
Folytatom az off-ot, ha már felmerült:
Van szabályzat? Valaki megtisztelhetne vele, mert direkt kerestem ilyet a múltkor, de csak GYIK-et találtam, abban meg semmi idevonatkozó releváns infó nincs.

Köszi!
Van, külön topic van neki.
Több hsz-t már nem törölnék itt, bence kollega át tudott vinni innen hsz-t a Barca vs. Real topicba, a többieket is erre bíztatom. Ha már minden napnak erről a rivalizálásról kell szólnia, legalább az erre kijelölt topicban tegyétek pls.
Kép
"A Futball nyer, ha a Barca nyer"
"Ez a két szín, zöld és fehér minden másnál többet ér
Hát indulj és bátran énekelj velünk egy dalt a Fradiért"
Atlantis
Capitá del Barça
Hozzászólások: 886
Csatlakozott: 2008.08.29. 13:25:29
Tartózkodási hely: Budapest

2022.08.30. 15:50:24

A United is évek óta a rossz átigazolási politikájuk miatt a kritikák célkeresztjében van, akárcsak a PSG is, meg mi is. Teljesen jogosan.

Idén azért nem voltak jobban elővéve mint mi, mert
- Egyrészt a most bejelentett 100 milliós igazolás a Unitednél kb. tegnapi hír, előtte is alig foglalkoztak vele. Ezért elég érdekes is lett volna hetekkel ezelőtt emiatt kritizálni őket :D
- A jelenlegi becslések szerint a Unitednek 3-ad akkora a hitelállománya, mint nekünk. Ráadásul mi ugye nemsokára megduplázzuk majd a stadion felújítással emlékeim szerint.
- A Unitednél fel sem merült, hogy ne tudnának regisztrálni játékosokat, vagy hogy fontos bevételi forrásokat adnának el részben, hogy igazolni tudjanak. Ott teljesen más helyzetből szórják a pénzt.

Hozzáteszem nem értem, hogy ennyi szakmailag sikertelen év után hogy vannak még mindig konstans a TOP5 bevételű csapat listán. Azért ott is szépen felépítettek egy brandet.


Antonyt meg nem ismerem, de 22 évesen, Ajaxos tapasztalattal ez nagyon soknak tűnik érte, túlárazás. Persze lehet, hogy belenyúlnak vele, és nem tudom szakmailag mennyire hiányposztra érkezett.


Off: a legbutább emberek ismérve valaki véleményét csak azért élből elutasítani, mert másik csapatnak/pártnak/akárminek szurkol. :D
Kassandra
Jugador del Barça
Hozzászólások: 179
Csatlakozott: 2020.07.14. 22:13:30

2022.08.30. 15:40:14

1994barca írta:
2022.08.30. 15:28:49
Újból ez a téma… jövőnket? Majd pont egy Madridos fog félni, h csődbe megy a Barca.
Ha rám gondolsz, én aztán tényleg nem félek, hogy csődbe megy a Barca. Egyrészt, mert a too big to fail kategóriába tartozik, legrosszabb esetben a sociok eladják valami oligarcha játékszerének, aki majd anyagilag egyenesbehozza a klubot. Másrészt meg nem aggódok egy futball klub miatt, a Madrid miatt sem, meg egyik miatt sem, azért annyira nem komoly dolgok ezek, hogy aggódjak. A holnapi reggelim is fontosabb ennél, mert az személyesen engem érint.

Viszont akit személyesen lázban tart bármelyik klub sorsa, annak az az érdeke, hogy egyik se menjen csődbe, mert ez a két klub egymást húzza, ahogy azt Pérez többször elmondta. Egyik nélkül nincs a másik, mutatja ezt a clásicok nézettsége, vagy a sajtó érdeklődése. Fel van ez építve, és rengeteg lóvét mozgat meg. Ha megszűnne a Barca, a Madrid is veszítene a népszerűségéből. De még egyszer mondom, nem fof egyik sem megszűnni.

szerk.: milyen forgatókönyvet írtam én? Amit itt olvastam, hogy Laporta szerint anyagilag tetszhalott volt a klub, de már az intenzíven van? Ne is higgyj nekem, azt jól teszed, csak a kezemet nézd, mert csalok! :)
1994barca
Jugador d'estrella
Hozzászólások: 287
Csatlakozott: 2020.08.25. 12:44:00

2022.08.30. 15:28:49

Varatrix írta:
2022.08.30. 14:16:26
1994barca írta:
2022.08.30. 12:57:31
Mit számolsz bele?
Ferran több részletben jött! A mèdia maszlagának ti Reálosok jobban felültök mint, ha a maga Xavi vagy az elnök lenyilatkozna valami hiteleset( mert ugye az nem igaz)
Hát pont a csúsztatott fizetések miatt legit beleszámolni, ha nem is teljes áron.

Laporta maga mondta, hogy csődközeli állapotokban vette át a klubot. Most meg azzal érvelünk, hogy "de hát hitelre vettük", ez még szerintem is aranyos. Érdemes lenne elfogadni, hogy igenis emiatt az elentmondás miatt vagyunk célkersztben. Majd az idő eldönti, hogy jó döntés volt-e. Nem kell irracionálisan beleállni, amiért ezért kapunk kritikát. Kockáztattunk, lesz ami lesz.

A UTD anyagilag szuperül van köszönik szépen, szakmailag nem. A saját szurkolóik nyögik ezt eleget, mert sajnos Glazerék csak őket nem veszik figyelembe ennél a klubnál. Anthony szerintem lehet jó igazolás, az ára biztosan borsos, de ha Ten Hag nem hagyja el a tökeit valahol menetközben és Ronaldo, meg még pár hóhányó marad a padon, én előrelépést várok tőlük, még akkor is ha nem lesz BL a végén. Azért fontos látni, hogy a PL-ben egész más pénzek mennek mint a La ligába, ahol egy frissen feljutó Nottingham elverhet 150 millát, ezt azért nehéz elképzelni egy Cádiztól. Teljesen mások a TV-s jogok, sokkal több pénz van ott alapból. A UTD pedig ezen belül is jól működő gazdaságilag, nem akkora kockázat nekik ugyanaz az összeg, mint nekünk.
több hsz-ben említed ezt az anyagi dolgot ès rájöttem téged idegesít, h talán végre újra egy jó Barca van kialakulóban.
Mi meg talán félünk attól, hogy a jövőnket kockára téve mégsem alakul így, ezért harapunk bele mindenkibe, aki ferde szemmel nézi amit a klub csinál?
Nekem erről az a véleményem, hogy ha nincs pénzem nem vàsárolok! Itt laliga fair play miatt illetve a csillagászati fizetések miatt volt trè ami megoldódott!
Újból ez a téma… jövőnket? Majd pont egy Madridos fog félni, h csődbe megy a Barca. Nem tudom miről beszélsz! De komolyan. Ha nem adják el amiket eladtak jobb lett volna neked, ha esetleg kizárnak minket a bajnokságból? Amiket eladtak mind visszavásárolható ( tudom szted hitel) te aláírtad volna CVC-t? Vagy mit
Avatar
Guille
Capitá del Barça
Hozzászólások: 802
Csatlakozott: 2018.01.29. 08:34:40
Tartózkodási hely: Hungría

2022.08.30. 15:22:29

Folytatom az off-ot, ha már felmerült:
Van szabályzat? Valaki megtisztelhetne vele, mert direkt kerestem ilyet a múltkor, de csak GYIK-et találtam, abban meg semmi idevonatkozó releváns infó nincs.

Köszi!
Válasz küldése