Premier League / The FA Cup

Foci a Barçán kívül

Ki nyeri a 2023-24-es idényt?

Arsenal
7
16%
Manchester City
23
52%
Chelsea
0
0 szavazat
Liverpool
10
23%
Manchester United
0
0 szavazat
Newcastle
1
2%
Brighton
2
5%
Más csapat
1
2%
 
Szavazatok száma: 44
Peter
Director del Fútbol
Hozzászólások: 3230
Csatlakozott: 2019.09.04. 02:22:17

2022.04.16. 17:51:10

davi10 írta:
2022.04.16. 16:49:59
Jók ezek a City kapusok, annyira benne vannak a játékban,
A city előtte percekig nem tudta kihozni a labdát és Mané sem volt rest jó húszrol a kapuig sprintelni, miközben a kapus valóban háromszor is elrúghatta volna bárhova a labdát.
Az mondjuk látszott a kezdőkből, hogy Klopp komolyabban veszi ezt a meccset, de ő meg a Benfica ellen rotált....

Szerk.: tíz perc és vége, de ez a 2.félidő elég felejtősre sikeredett....bár az elsőben már eldőlt a meccs
pool elaltatta magát a szünetben, a city későn ébredt....
Avatar
davi10
Llegenda del Barça
Hozzászólások: 6590
Csatlakozott: 2007.10.06. 20:02:40
Tartózkodási hely: Budapest

2022.04.16. 16:49:59

Jók ezek a City kapusok, annyira benne vannak a játékban, higy elfelejtik, hogy nincs mögöttük már senki :D

Sajnos a bajnoki meccset kihagytam, gondoltam ma leülök, hátha lesz egy legalább annyira szoros és élvezetes meccs, hát eddig nem jött be. Mondjuk rotált is Pep rendesen...
Kép
"A Futball nyer, ha a Barca nyer"
"Ez a két szín, zöld és fehér minden másnál többet ér
Hát indulj és bátran énekelj velünk egy dalt a Fradiért"
LG
Az Év fórumozója 2016
Hozzászólások: 21052
Csatlakozott: 2004.12.17. 21:03:01

2022.04.10. 12:14:48

Én is a Liverpoolnak szurkolok a bajnki címért, az Arsenalnak pedig a 4. helyért.
Ráadásul, ha jól láttam, jövőhèten ismèt egymás ellen játszanak majd, akkor az FA kupában.
És arra is van esély, hogy a BL-döntőbe is ez a két csapat kerüljön. Persze ehhez még a többi csapatnak is lesz 1-2 szava, de jelenleg ezt a két csapatot érzem legerősebbnek Európában, igaz, nem komoly fölénnyel.
Avatar
bence0330
Az Év Fórumozója 2022
Hozzászólások: 6888
Csatlakozott: 2020.07.16. 19:01:18
Tartózkodási hely: Pécs

2022.04.10. 00:19:38

LG írta:
2022.04.09. 20:03:59
A 4. helyért is kemény harc lesz. Az Arsenal sajnos most két meccset bukott egymás után, amit a Tottenham ki is használt. A MU viszont már nagyon nehéz helyzetben van, csúnya bukta nekik ez a szezon. :roll:
Igen. Még ősz vége felé nagyon a Tottenham-et éreztem befutónak, mert Conte igazi győztes. De most már azért necces, még a ostani buktákkal együtt is. Érdekes lesz, a MU meg megérdemelt egy ilyet, pedig semmi bajom velük, de eszetlen pénzszórásban még rajtunk is túltettek talán, csupa rossz embert csupa rossz helyre. Minden tiszteletem Ronaldoé, de szétzilálta az Ole féle nem zseniális, de összetartó nagybetűs csapatot - nem az ő hibája, túl nagy sztár, Ole számára ő sok volt, mint Pochettinonak Messi. Bárki más jobb lett volna. Maguire nevetséges, Sancho ezen a döbbenetes áron Rashford posztjára teljesen nonszensz, a védekező középpályás poszton - ami 4-2-3-1-ben kulcsfontosságú lenne - két középcsapat szintű srác rohangászik, oda bezzeg nem fordítottak semmit. Rossz döntések sorozata, amit még sikerült megfejelni egy ilyen üzletemberi beállítottságú Rangnick-kal. Kell nekik egy ilyen pofon, menjenek konferenciázni, és akkor majd magukhoz térnek. Conte szintű edző kellene oda, aki összekapja azt a teljesen szétesett csapatot.
Persze valami nagy szerencsével odaérhetnek még, de kétlem. Inkább hátrafelé pillantgathatnak, ha a Wolves kivágna egy jó hajrát, simán lehetnének akár 8-ok is...
A legszebb focit hármuk közül nyilván az Arsenal játssza, ők érdemelnék meg a 4. helyet legjobban, meseszép amit csinálnak, de Conte nagyobb győztes, mint egyelőre Arteta, és igazi győztes húzóembereik is vannak. Lehet, hogy behúzzák célfotóval, de akárhogy is, ez is nagyon izgalmas lesz, ahogy írtad, érdekes lesz követni. És a jelenlegi Chelsea-re sem tenném rá a házamat most, hogy megtartják a helyüket... bár ez a mostani mészárlás lehet, hogy visszahozta őket fejben egy kicsit.

Ilyen szempontból az olasz bajnokság is izgalmas, csak hát ott fhos a játék, itt meg egy ilyen rangadó olyan jó, hogy elröppen pár pillanat alatt egy meccs.

Én remélem a Pool behúzza valahogy a bajnokságot, gigászi tett lenne ilyen ellenféllel szemben, főleg, hogy Afrika-kupa alatt egy hónapot Minaminokkal játszottak a két sztárjuk hiányában, és akkor még Diaz sem érkezett meg.
A City meg Pep miatt húzza be a BL-t, megérdemelnék már, sok éve top3 esélyesek. Ferran majd felnyög egyet tán, de ez van, majd jövőre pótolja velünk. :D
ter Stegen; Cancelo - Cubarsí - Araujo - Koundé; Gündogan - Christensen - Pedri; Felix - Lewy - Raphinha
LG
Az Év fórumozója 2016
Hozzászólások: 21052
Csatlakozott: 2004.12.17. 21:03:01

2022.04.09. 20:03:59

A 4. helyért is kemény harc lesz. Az Arsenal sajnos most két meccset bukott egymás után, amit a Tottenham ki is használt. A MU viszont már nagyon nehéz helyzetben van, csúnya bukta nekik ez a szezon. :roll:
Avatar
MQuCsabi
Llegenda del Barça
Hozzászólások: 6340
Csatlakozott: 2007.07.12. 14:50:03
Tartózkodási hely: Budapest

2022.04.09. 16:47:59

Ráadásul, ha jól láttam, jövőhèten ismèt egymás ellen játszanak majd, akkor az FA kupában.
Kép
Avatar
bence0330
Az Év Fórumozója 2022
Hozzászólások: 6888
Csatlakozott: 2020.07.16. 19:01:18
Tartózkodási hely: Pécs

2022.04.09. 13:52:32

Ja, hát ő félresiklott nagyon. Annyira nem követtem, de láttam a statjait, meg látom a játékát néha most, és elég durva a helyzet.

Most hétvégén lesz egyébként a jelenlegi mindenképp legnagyobb rangadó, a City - Pool, nem csak anglia, hanem alighanem jelenleg egész Európa két legjobb klubja. Ráadásul ugye a Pool csodával határos módon tartani tudta a lépést, 1 pont csak a különbség, úgyhogy ennél nagyobb rangadót most nehéz elképzelni minden létező szempontból a futball világában. Remélem felér majd a meccs a várakozásokhoz. :)
ter Stegen; Cancelo - Cubarsí - Araujo - Koundé; Gündogan - Christensen - Pedri; Felix - Lewy - Raphinha
Avatar
messideco
Presidente del Barça
Hozzászólások: 12231
Csatlakozott: 2008.07.08. 16:49:07

2022.04.09. 09:02:14

https://www.youtube.com/watch?v=Qk6HgAf ... RI7Arsenal
Hogy imádtam ezt a játékost az Arsenalnál :(
"And my heart will leave you never."
Avatar
bence0330
Az Év Fórumozója 2022
Hozzászólások: 6888
Csatlakozott: 2020.07.16. 19:01:18
Tartózkodási hely: Pécs

2022.04.05. 20:20:33

Eriksennek nagyon örülök. A válogatott szünetben is kétszer betalált, illetve most ő szerezte meg a vezetést a Chelsea ellen, amit meg is nyert végül a Brentford. Remélhetőleg nem fogja semmi beárnyékolni a visszatérését és a pályafutását. :)
ter Stegen; Cancelo - Cubarsí - Araujo - Koundé; Gündogan - Christensen - Pedri; Felix - Lewy - Raphinha
Peter
Director del Fútbol
Hozzászólások: 3230
Csatlakozott: 2019.09.04. 02:22:17

2022.03.12. 20:31:16

Soha nem volt a szívem csücske CR, de amit el kell ismerni, azt el kell....!
Mentalitása előtt le a kalappal.
LG
Az Év fórumozója 2016
Hozzászólások: 21052
Csatlakozott: 2004.12.17. 21:03:01

2022.03.08. 18:45:22

Én örülök, hogy az Arsenal feljövőben van. Remélem, nemcsak egy kiugró formáról van szó, hanem tényleg megindult ott valami. Mindig is szimpatikus csapat voltak, nem ők játszották a legerdményesebb játékot, de az egyik leglátványosabban a régi szép időkben. Szívesebben látnám őket a BL-ben, mint a drága sztárokkal szenvedő MU-t.
Avatar
bence0330
Az Év Fórumozója 2022
Hozzászólások: 6888
Csatlakozott: 2020.07.16. 19:01:18
Tartózkodási hely: Pécs

2022.03.08. 17:29:03

mes írta:
2022.03.08. 17:04:38
Most nezem a PL allasat... azert az ev eleji lesajnalt Arsenal negyedik helyen van, ugy hogy 3 meccsel kevesebbet jatszodtak, mint az otodik MU. Mi lett veluk? Megtaltosodtak? Visszajonnek a BL-be?
Nagyon megtáltosodtak. Nem csak eredményileg, a játék is gyönyörű, és a fiatalok szép lassan egyre jobbak. Martinelli Auba távozásával kb alapember lett, ő is bizonyít, de mindenki más is. Könnyed nagyon a játékuk, fineszes labdakihozatalok és támadások, régi szép időket idézik. Kicsit az van velük, mint velünk Xavi óta, egyre gólgazdagabb meccseket hoznak le.

Ha Arteta megoldja, hogy ne állíttassa ki magát valaki minden komolyabb meccsen, akkor nagyon komoly csapat van készülőben. A BL-helyet én már megadom nekik, 3 meccs lemaradással is mennek a MU előtt, max egy megtáltosodott Tottenham az, aki beérheti őket szerintem. És a három csapat közül az ágyúsok most a legstabilabbak szerintem.
Az igazán nagy csapatok ellen még kicsit kevesek tán, bár az is alakulgat, ősz közepén még nagyon elgyepálták őket, most már jóval nagyobb ellenállást fejtenek ki.
ter Stegen; Cancelo - Cubarsí - Araujo - Koundé; Gündogan - Christensen - Pedri; Felix - Lewy - Raphinha
mes
Capitá del Barça
Hozzászólások: 820
Csatlakozott: 2010.06.21. 16:40:13
Tartózkodási hely: Marosvasarhely
Kapcsolat:

2022.03.08. 17:04:38

Most nezem a PL allasat... azert az ev eleji lesajnalt Arsenal negyedik helyen van, ugy hogy 3 meccsel kevesebbet jatszodtak, mint az otodik MU. Mi lett veluk? Megtaltosodtak? Visszajonnek a BL-be?
Avatar
bence0330
Az Év Fórumozója 2022
Hozzászólások: 6888
Csatlakozott: 2020.07.16. 19:01:18
Tartózkodási hely: Pécs

2022.02.23. 09:53:29

LG írta:
2022.02.19. 20:31:04
Jó kis meccs volt. Mocsok City majdnem kimaxolt egy x-et, de szerencsére győzőtt a jobb csapat végül.
Son 2 gólpassz, Kane 2 gól + egy meg nem adott
Emerson is jól játszott, amíg a pályán volt. Egy próbált csak megért volna, nem hinném, hogy a Dest, Mingéza, SR hármasnál nem tudott volna többet. :roll:
Igen, nagyon jó meccs volt. Conte azért tényleg komoly edző, tud csapatot építeni, nagyon meglepődnék, ha nem lennének BL, vagy mindenképp EL helyen év végén, pedig mindkettő bravúr lenne a komoly nevű konkurenciákat tekintve.
Emerson az év nagy részében szerintem gyenge volt, vagy talán inkább szürke közepes. Hátul sokat hibázott, elöl meg nem tett annyit hozzá, hogy kompenzáljon. Nekem is tetszett volna, hogyha kapott volna fél-1 évet itt, de gondolom arról a lóvéról nem tudtunk lemondani. Komoly teljesítményt nem nyújtott volna, de abban egyetértek, hogy még így is jobban nézett volna ki a jobboldalunk.

Nincs nagy bajom a Cityvel, de azért örülök, hogy így a Pool vesztett pontokat tekintve már csak 3 pontos lemaradásban van. Ők nekem mégiscsak szimpatikusabb csapat, nem két csapatnyi világsztárral operálnak, plusz még a két sztárjuk távollétét is megoldották. Elképesztő bravúr lenne, ha egy ilyen Cityt el tudnának kapni. Meg hát a PL-nek is jobb, hogy nem utcahosszal vezetnek a világoskékek... lehet ebből még izgalmas végjáték, de a Poolnak ehhez végig 100% kell, meg egy kis szerencse is persze.
ter Stegen; Cancelo - Cubarsí - Araujo - Koundé; Gündogan - Christensen - Pedri; Felix - Lewy - Raphinha
LG
Az Év fórumozója 2016
Hozzászólások: 21052
Csatlakozott: 2004.12.17. 21:03:01

2022.02.19. 20:31:04

Jó kis meccs volt. Mocsok City majdnem kimaxolt egy x-et, de szerencsére győzőtt a jobb csapat végül.
Son 2 gólpassz, Kane 2 gól + egy meg nem adott
Emerson is jól játszott, amíg a pályán volt. Egy próbált csak megért volna, nem hinném, hogy a Dest, Mingéza, SR hármasnál nem tudott volna többet. :roll:
Avatar
Deluigi
Entrenador del Barça
Hozzászólások: 1828
Csatlakozott: 2021.06.08. 22:25:50
Tartózkodási hely: Szekelyudvarhely

2022.02.05. 12:26:55

https://www.youtube.com/watch?v=dqjQjpZBY9c&t=4s

ez kemeny meglepetes volt, ilyet meg mi sem tudnank csinalni :)
Avatar
bence0330
Az Év Fórumozója 2022
Hozzászólások: 6888
Csatlakozott: 2020.07.16. 19:01:18
Tartózkodási hely: Pécs

2022.02.05. 01:05:42

LG írta:
2022.02.04. 12:34:46
Nyilván ez nem hiányzott a vörösöknek, mert hosszabb távon is előjöhet majd hatása, de eddig nélkülük is hozzák eddig szépen a pontokat. Azért ez mutatja, hogy a támadójátékuk nem feltétlenül 1-2 játékostól függ, hanem inkább rendszerben erős. Ezért ha valakit el is vinnének esetleg nyáron tőlük, akkor sem számítanék komoly visszaesésre tőlük. Amikor van Dijk esett ki, az sokkal nagyobb érvégás volt számukra, szerintem őt az a játékos, akit minőségben megközelítőleg sem tudnak pótolni.
Igen, valahogy még hoztak is pontokat a Cityn, ha jól tudom. A tavalyi VVD kiesés durva volt, idén szerintem kevésbé lenne, már pótolták nagyjából, plusz a holland sem az az áthatolhatatlan fal már, mint 2 évig volt.
És valóban látszik a Klopp rendszer előnye. Salah ugyan zseni, de Mané pl semmi extra. És mégis milyen szezonokat hozott le. Odakerült a Wolvesban jóindulattal is közepes statokat hozó Jota, és kb az már nála is a hírérték, ha nem szerez gólt. Esküdni mernék rá, hogy bármilyen legalább közepes erősségű támadót be lehetne tenni Mané vagy Jota helyére, és hasonló számokat hozna. Salah kicsit más.
De mondjuk most azért számszerűleg sem voltak meg, mázli, hogy lehozták a meccseket. Ez a két hét szünet nagyon jót tett, kellett.
ter Stegen; Cancelo - Cubarsí - Araujo - Koundé; Gündogan - Christensen - Pedri; Felix - Lewy - Raphinha
LG
Az Év fórumozója 2016
Hozzászólások: 21052
Csatlakozott: 2004.12.17. 21:03:01

2022.02.04. 12:34:46

bence0330 írta:
2022.02.03. 22:51:22
Jürgen Klopp szerintem valamit biztos, hogy üt otthon a foteljában. Van kb összesen 4 támadója, akikkel 3 szezon óta játszik rotáció nélkül, és abból a két legjobb egymás ellen játszik az Afrika Kupa döntőjében... :D Kegyetlen pech. Salah már a többedik hosszabbításával ráadásul.
Nyilván ez nem hiányzott a vörösöknek, mert hosszabb távon is előjöhet majd hatása, de eddig nélkülük is hozzák eddig szépen a pontokat. Azért ez mutatja, hogy a támadójátékuk nem feltétlenül 1-2 játékostól függ, hanem inkább rendszerben erős. Ezért ha valakit el is vinnének esetleg nyáron tőlük, akkor sem számítanék komoly visszaesésre tőlük. Amikor van Dijk esett ki, az sokkal nagyobb érvégás volt számukra, szerintem őt az a játékos, akit minőségben megközelítőleg sem tudnak pótolni.
Avatar
bence0330
Az Év Fórumozója 2022
Hozzászólások: 6888
Csatlakozott: 2020.07.16. 19:01:18
Tartózkodási hely: Pécs

2022.02.03. 22:51:22

Jürgen Klopp szerintem valamit biztos, hogy üt otthon a foteljában. Van kb összesen 4 támadója, akikkel 3 szezon óta játszik rotáció nélkül, és abból a két legjobb egymás ellen játszik az Afrika Kupa döntőjében... :D Kegyetlen pech. Salah már a többedik hosszabbításával ráadásul.
ter Stegen; Cancelo - Cubarsí - Araujo - Koundé; Gündogan - Christensen - Pedri; Felix - Lewy - Raphinha
Kalapos
Capitá del Barça
Hozzászólások: 712
Csatlakozott: 2020.12.10. 09:48:11

2022.02.03. 19:12:06

Deluigi írta:
2022.02.03. 16:29:13
a csaj hogyan tudott volna hazudni?

kekre veri magat aztan rafogja a pasijara?

felveteti a hangot, ahogyan a pasija szexre kenyszeriti es veressel fenyegeti, mint egy szerepjatekban?

elegge megalapozottnak tunik a vad, amugy ovadekkal szabadlabon van a srac, meg elpucolhat Angliabol
Kalapos írta:
2022.02.03. 16:05:45

De kinézem a srácból a történteket szóval tök mindegy :D
Én elhiszem a dolgot ezzel nincsen baj, de CR, Neymar, színészek politikusok stb egy folytában megvannak gyanúsítva a híres férfiak.
Volt igaz vád? Volt. Volt hamis vád? Volt.

Akkor logikus 1 hét alatt elvenni valakitől mindenét egy vád alapján? Soha nem volt az, soha nem is lesz. Régen úgy volt, amíg nincs ítélet hát persze szürke zónában volt valaki, de nem volt ilyen cancel-ed státusz egy vád alapján. Megalapozott vád alapján se.

Mondom, simán kinézem belőle és megérdemel minden bűnhődést ha bebizonyosodást nyer a dolog.

Csak volt akit börtönbe zártak, volt akit kirúgtak az iskolájából elvették otthonát, kutatásait munkáját státuszát, volt aki diák volt és meghurcolták - hisztis nők vádjai alapján. És mindről kiderült hogy kamu volt. Sajnos sokan nem fogják fel mekkora súlya van egy ilyen vádnak, és csak ennyi a lényeg. Láttunk már példát arra hogy a nő utólag beismerte hogy kamu mert rájött mekkora ügy lett belőle. Aztán mi történt? Semmi.
A kamu ilyen esetben összemérhetően undorító egy megtörtént esettel.

Annyi ilyen kamu eset volt már, hogy megtanulhatta volna már a társadalom hogy nem éri meg gyorsan dönteni, legyünk elővigyázatosok, és egészséges távolságtartással kezeljünk minden hírt. Ne tényként. Mert utólag, ritkán hozták helyre a hamis vád okozta károkat, és a vádolót, alig büntették meg. Ami gyomorforgató, pont mint a tett ami a vád.

És amíg nincs ítélet, addig nem kéne büntetést osztani, általános igazság. Csak ennyit akartam megjegyezni, amúgy nem érdekel a srác, hülye nőt hülyék szednek össze, és a kevés amit tudok a játékosról az pont elég hogy elhigyjem :D
Avatar
Deluigi
Entrenador del Barça
Hozzászólások: 1828
Csatlakozott: 2021.06.08. 22:25:50
Tartózkodási hely: Szekelyudvarhely

2022.02.03. 17:46:06

Neymar legalabb cafolta, de a Greenwood gyerek hallgat, mint a sir
Avatar
bence0330
Az Év Fórumozója 2022
Hozzászólások: 6888
Csatlakozott: 2020.07.16. 19:01:18
Tartózkodási hely: Pécs

2022.02.03. 16:37:36

Hát, mondjuk nézd meg azt a videót, amit a csaj bizonyítékként nyújtott be a Neymar elleni vádaskodásban. Röhögőgörcsöt kaptam majdnem, kb a csaj próbálja verni és provokálni Neymart (eleve szándékosan felállított kamerával), az meg a lehetőségekhez képest nyugodtan és értetlenül próbálja csitítani és lefogni. :D (https://www.youtube.com/watch?v=NgaSvj56Vkk). És az is hónapokig húzódott, és Neymar kihagyta a Copát miatta.

Persze ez nem jelent semmit, könnyen lehet, hogy ez sajnos tényleg megtörtént, de hogy nem 100%, az biztos.
ter Stegen; Cancelo - Cubarsí - Araujo - Koundé; Gündogan - Christensen - Pedri; Felix - Lewy - Raphinha
Avatar
Deluigi
Entrenador del Barça
Hozzászólások: 1828
Csatlakozott: 2021.06.08. 22:25:50
Tartózkodási hely: Szekelyudvarhely

2022.02.03. 16:29:13

Kalapos írta:
2022.02.03. 16:05:45
Majd alakul a dolog, de ő kártérítve már nem lesz, és a csajt se büntetik meg kellőképpen ha bebinyosodik hogy hazudott. Azt már nem szokás, mert az nem szenzáció.
a csaj hogyan tudott volna hazudni?

kekre veri magat aztan rafogja a pasijara?

felveteti a hangot, ahogyan a pasija szexre kenyszeriti es veressel fenyegeti, mint egy szerepjatekban?

elegge megalapozottnak tunik a vad, amugy ovadekkal szabadlabon van a srac, meg elpucolhat Angliabol
Kalapos
Capitá del Barça
Hozzászólások: 712
Csatlakozott: 2020.12.10. 09:48:11

2022.02.03. 16:05:45

Sinya22 írta:
2022.02.03. 15:37:35
Angliába nem létezik amúgy ártatlanság vélelme? Vagy lehet én maradtam le és már a tárgyalás is megvolt. :D Ha tényleg bebizonyosodik akkor jogos, csak ez így 1-2 poszt alapján elég erős.
Ez csak angolul megy de
az innocent until proven otherwise fogalom megszünt amióta van twitter és cancel culture.

De kinézem a srácból a történteket szóval tök mindegy :D
Majd alakul a dolog, de ő kártérítve már nem lesz, és a csajt se büntetik meg kellőképpen ha bebinyosodik hogy hazudott. Azt már nem szokás, mert az nem szenzáció.
Avatar
Sinya22
Director del Fútbol
Hozzászólások: 3186
Csatlakozott: 2017.08.21. 17:40:25

2022.02.03. 15:37:35

Barcaforever írta:
2022.02.03. 12:12:37
Ez a Greenwood gyerek, rendesen elintézte magát. A szurkolóknak ingyen kicserélik a Greenwood mezeket, plusz a Fifa 22-ből is törölték.
Angliába nem létezik amúgy ártatlanság vélelme? Vagy lehet én maradtam le és már a tárgyalás is megvolt. :D Ha tényleg bebizonyosodik akkor jogos, csak ez így 1-2 poszt alapján elég erős.
Válasz küldése