Premier League / The FA Cup

Foci a Barçán kívül

Ki nyeri a 2023-24-es idényt?

Arsenal
7
15%
Manchester City
24
52%
Chelsea
0
0 szavazat
Liverpool
11
24%
Manchester United
0
0 szavazat
Newcastle
1
2%
Brighton
2
4%
Más csapat
1
2%
 
Szavazatok száma: 46
MR. TROMORT777

2015.12.15. 18:20:30

Elég ránézni, meg arra, hogy-hogy áll ki nyilatkzoni. Egy megtört ember aki szét van csúszva, pont ezt mondom én is. Csak szerintem illene neki vagy a vezetőségnek elismerni, hogy ez ennyi volt. Innen nincs feljebb, legalábbis rendes csapatig nem.

Az orvosos eset pedig pont azt a diktatúrát mutatja meg amibe belebukik most. Pont erről szól, hogy a makacssága miatt nem tehet meg mindent. Szerencsétlen orvosi stáb csak a munkáját végezte és bűnbakot csinált belőlük. Nem robotokról beszélünk, hanem emberekről és nem csoda, ha ezen játékosok igenis kiálltak és azt mondták, hogy ez nem frankó. Egy bizonyos szint után azért nem kuss a neve a játékosnak, ahogy azt sokszor leírtad. Több is van ennél. Oké, hogy fontosak az eredmények, de első az emberség.

Továbbra sem adtál választ, hogy a játékosok csak úgy miért mennének szembe az edzővel. Mostmár szembe mennek, de nem hinném, hogy azért haragudtak meg Mou-ra mert nem úgy mosolygott rájuk. Sokkal inkább az első adandó alkalommal Mou kihátrált mögülük és ez betehette a kaput. Egyszerűbben megfogalmazva, Mou veszítette el a játékosokat és nem fordítva.

De egyébként is, teljesen egyetértek azzal, hogy kiégeti a csapatait. Ezt már Capello is lenyilatkozta róla. de elég egyértelmű amikor a 35 éves Jonh Terry végigjátszotta a PL összes percét a tavalyi szezonban. Persze mentek a rekordért is, de akkor is abszurd. Az meg már a másik, hogy jó 60 millió font körül költekezett szezon előtt és egy értékelhető erősítése sem volt. Hiába nyer meg egy kupát, ha utána 3 évig használhatatlan a csapata.
Avatar
TripleH
Entrenador del Barça
Hozzászólások: 2268
Csatlakozott: 2014.09.01. 10:55:15

2015.12.15. 18:10:20

Bob akárhogy próbálod védeni JM-t akkor is ez a 3 eset amikor 3. évben elindul nála a lejtmenet és nekem senki ne mondja, hogy mindig szegényt a játékosai fúrják és miattuk lesz egy tirpák tahó.

Egyébként, ezt a csodahármast JM/LvG/Benítez elkéne mostmár tiltani a top csapatoktól. Mert egyszerűen reménytelen amit próbálnak játszatni és mellé élvezhetetlen is.
Avatar
Bob_Marley
Presidente del Barça
Hozzászólások: 19604
Csatlakozott: 2010.02.06. 19:42:14

2015.12.15. 17:52:02

@ozsimik
Szerintem pont a felsorolt példák mutatják, hogy egy sikertelen csapatot átvéve új játékosokkal elindulva sikeres lett. Nálam ez a 0-ról való felépítés. Akár a Madridot nézem akárcsak anno a Chelseat vagy az Intert. Átvette, szabad kéz, siker.
A pár éves periódusok valóban valósak.

@MR. TROMORT777
Mondjuk a Caneiro eset szerintem pont nem jó, mert tipikus annak a példája, hogy egy játékosnak tudnia kéne hol a helye és nem azzal foglalkozni ki az orvos meg stb. Ivanovic stb dolog viszont jogos.
Én ilyenekre gondoltam a bajnokság elejéről:
"Nem tagadom, ez karrierem legrosszabb időszaka a legrosszabb eredményekkel. "
"A pletykákkal nem foglalkozom, a játékosaim tisztelik egymást és tisztelnek engem is. Nem zavar, ha a szurkolók Terry nevét énekelik, szüksége van a buzdításra, különösen akkor, amikor nem játszik”"
"Vannak játékosaim, akik nagyon-nagyon rosszul játszanak, de ne várják, hogy megnevezzem őket, mert nem ez a dolgom."
"Nem olvasok el mindent, amit a sajtónak mond, és amit írnak róla. Őszintén szólva nem aggódom érte. Mourinho a legjobb edző a világon, különösen az ehhez hasonló helyzetek megoldásában”-Hazard
"
Angol labdarúgás
sajtóhír
angol foci
Premier League
José Mourinho
Chelsea
Cesc Fabregas
nemzetisport.hu 2015.11.03 09:00 Frissítve: 2015.11.03 10:24
Chelsea: kiszivárgott, ez a klasszis fordult Mourinho ellen?
62 hozzászólás. Szóljon hozzá Ön is!

„Inkább veszítene, mintsem győzne Mourinho kedvéért” – állítólag ez a mondat elhangzott a Chelsea öltözőjében néhány nappal ezelőtt. A BBC műsorában nem nevezték meg a futballistát, aki José Mourinho menedzser ellen fordult"



„Ez egy nagyon szomorú vádaskodás. Tisztességtelenséggel vádoltok egy vagy több játékost. De ha én vádolnálak benneteket azzal, hogy tisztességtelen újságírók vagytok, akkor kiborulnátok, talán még jogi lépéseket tennétek”

Félre értések elkerülése végett koránt sem ártatlan az ügyben, de legrosszabb esetben is 50-50 ez az ügy, mert itt bizony a játékosok is fúrnak keményen. És az elején még próbált higgadt maradni, de kezd bekattanni. :D
Kép
Kép
Kép
Avatar
zola8787
Director del Fútbol
Hozzászólások: 3717
Csatlakozott: 2009.03.01. 20:08:51

2015.12.15. 17:07:42

Alcantara írta:
hank1ee írta:Amit most a Leicester csinál, az zseniális. Egy olyan bajnokságban, ahol szinte minden a pénzről szól, megmutatják, hogy kevés pénzzel is lehet fantasztikus eredményeket elérni, és az alázat, lelkesedés, csapatszellem a legfontosabbak ebben a játékban. Szerintem a lehető legjobbat tesznek ezzel a futballnak, tisztelem őket érte! Remélem, megnyerik a bajnokságot.
Ákos ne legyél naiv. Szép eredmények, tiszteletreméltó,de ezek nem fognak semmit nyerni.
Nem bírják végig a tavaszt, el fognak fogyni előbb-utóbb.
Mint mondtuk heten át az Atletico-ra amikor elfogytak a fordulók és az élen maradtak :D

Amúgy tényleg nem lesznek benne a legjobb háromban sem, mert 1 hónap múlva jönnek a kő gazdag angol klubok (MU, Chelsea) és szépen elviszik a fél csapatot.
Avatar
ozsimiki
Adminisztrátor
Hozzászólások: 19561
Csatlakozott: 2005.11.29. 21:16:22
Tartózkodási hely: Zalakaros

2015.12.15. 16:57:27

Bob_Marley írta: Itt a pénz az egyik faktor a másik meg szerintem az hogy tudják a Chelseanél hogy Mourinhol 0-róla is feltudja őket építeni újra.
ezt meg mégis mire alapozod?

soha nem mutatta meg,h bármit is fel tudjon építeni a 0-ról, plánae ha épp ő taszította őket oda.

Minden csapatától eljött ahogy éppen elkezdtek lejtmenetbe kapcsolni (ennek kb 90%ban ő volt az oka, mert kizsigerelte őket 1-2 év alatt), pont Mourinho az aki semmit nem bizonyított még e téren.

Ő megérkezik vhova, többnyire kénye kedve szerint összeállít egy keretet, 1 max 2 évig tudja őket motiválni, aztán utána meg kész csőd lesz a szezonja. Chelsea-nél is első két év bajnokság,aztán nem, aztán utána nagyon nem, el is küldték. Internél bajnokság-Bl, itt meg se várta,h beégjen a következő évben, kocc Madridba. Ott bajnokságra futotta, utána égés ismét csak, kocc megint a Chelseabe. Ott 2.évben összejött (az egyik leggyengébb PL szezonban amit valaha láttam, / a mostani a leggyengébb/ ) a bajnokság, aztán 3.évben szokásos fostalicska játék,és eredmények. Csak ő nem egy elegáns figura,akiben lenne annyi,h felmondok.

Szóval ez az érvelésed nem állja meg a helyét, Ő sehol nem épített fel 0ról csapatot, főleg nem ott,ahol az ő irányítása alatt váltak bajnokesélyesből, középszerré. Persze aki kevésbé szereti Mou hátsóját, ezt tisztán látja.

Amúgy meg mindennél egyértelműbb,h ezúttal a chelseas srácokat is elvesztette, gondolom a nagyon szerethető stílusa miatt. Azt az egyet bírtam benne, (csak kicsit),h minden szemétségét rá lehetett fogni egy ideig arra,h a játékosaiért csinálja, nah jó ideje már őket is tapossa ott ahol tudja,és állítja be magát a selejt szezon ellenére no1 nek D:
Kép
"Ha megfelelő a motivációd, az akadály mint olyan, nem létezik" M.O.
"Arra van a legnagyobb szükségem, hogy szükség legyen rám" M.O.
Alcantara
Director del Fútbol
Hozzászólások: 3974
Csatlakozott: 2011.08.30. 09:31:30

2015.12.15. 15:36:06

hank1ee írta:Amit most a Leicester csinál, az zseniális. Egy olyan bajnokságban, ahol szinte minden a pénzről szól, megmutatják, hogy kevés pénzzel is lehet fantasztikus eredményeket elérni, és az alázat, lelkesedés, csapatszellem a legfontosabbak ebben a játékban. Szerintem a lehető legjobbat tesznek ezzel a futballnak, tisztelem őket érte! Remélem, megnyerik a bajnokságot.
Ákos ne legyél naiv. Szép eredmények, tiszteletreméltó,de ezek nem fognak semmit nyerni.
Nem bírják végig a tavaszt, el fognak fogyni előbb-utóbb.

Ez a Mou téma pedig elég érdekes. Valami nagyon nem stimmel vele és a játékosokkal. Tegnap a 73. percig bírtam nézni a szenvedésüket. Mintha nem ugyanaz a csapat lenne, mint tavaly.
Szinte az összes játékos csak alibi passzokra, beindulásokra vállalkozik. Két embert láttam, hogy akar, az egyik Costa, a másik Willian, a többi pedig szerintem csalja a focit, de nagyon látványosan. Nincs egység ez látszik, Mou nem tud hatni a játékosokra. Az hogy miért, csak itt elméleti bölcselkedés, de én például Bobbal egyet értek azzal, hogy egy Fabregas maga a fertő egy csapatban.

Ennek ellenére a tegnapi meccsen, a beállása után lett némi ritmusa a játékuknak.
Én örülök, hogy ezt az embert innen eladták, nem véletlen, hogy Pep is anno passzolta volna.

Nem írnám le őket én sem, a játékoskeret nagyon jó, ha elkapnák a fonalat, mentálisan nagyon erősek lehetnek tavasszal., akár egy BL menetelés is bennük lehet.
Mondjuk én nem vágyom rá, maradhatnak ebben a formában.
MR. TROMORT777

2015.12.15. 15:20:32

Ha visszaemlékszel, akkor már rögtön az első fordulóban a Swansea ellen kezdődött a botrány, hogy nekiment Eva Carneiro-nak, egy teljesen felesleges ügy miatt majd később ki is rúgta őt. Pár játékos jogosan ki is állt Eva mellett. Ugye, ott az volt a helyzet, hogy Hazard a földön volt, mire az orvosi stáb berohant. Mivel ki volt már állítva addig Courtois is ezért egy szabadrúgást 9en kellett kivédekezniük és ezen rágott be. Ez volt az első totál felesleges terelése, csakhogy ne a gyenge teljesítményükről beszéljenek. Jelenleg ott tart az ügy, hogy Eva beperelte és a visszahelyezését kérte, amire nagyon jó esélye is van. Sőt, nemi megkülönböztetéssel is vádolja Mourinho-t. Januárban lesz a bírósági meghallgatás.

Kronológia sorrendet már nem tudok, de volt problémája Terry-vel és őt jelegte meccsekig, amire szintén berágtak a társak is és a szurkolók is. Volt problémája Ivanovic-al akit nyíltan kritizált és úgy szintén Fabregassal. De volt, hogy az egész védelmét nevezte gyengének illetve volt, hogy Maticot, Costa-t vette elő egy egy vereségnél. Konkrét eseteket lusta vagyok előkeresni már, de rengeteg ilyen incidens volt és mindet rosszul kezelte vagy ő idézte elő.

Összegezve, elvesztette az ötözőt. Októberben azt mondta, ha elveszti a játékosai támogatását akkor lemond. Nem tette meg. Így pedig nem csak a Chelsea idei szezonja mehet a levesbe, hanem a jövő évi is európai kupaszereplés nélkül.

(Pardew csak arra volt példa, hogy ligán belül is lehet évközben edzőt váltani)
Avatar
hank1ee
Director del Fútbol
Hozzászólások: 2512
Csatlakozott: 2013.02.27. 03:08:33

2015.12.15. 15:15:48

Amit most a Leicester csinál, az zseniális. Egy olyan bajnokságban, ahol szinte minden a pénzről szól, megmutatják, hogy kevés pénzzel is lehet fantasztikus eredményeket elérni, és az alázat, lelkesedés, csapatszellem a legfontosabbak ebben a játékban. Szerintem a lehető legjobbat tesznek ezzel a futballnak, tisztelem őket érte! Remélem, megnyerik a bajnokságot.
"Hány dobja az álmait, hogy mindegy már csak legyen más, de be kell lásd, bármilyen trét hoz az élet le kell rázd"

"A látványos játék alapja a futball szeretete." - Varga Zoltán
"Szerettünk, akartunk, és tudtunk futballozni." - Puskás Ferenc
Avatar
Bob_Marley
Presidente del Barça
Hozzászólások: 19604
Csatlakozott: 2010.02.06. 19:42:14

2015.12.15. 14:52:15

Nekem úgy rémlik hogy védte őket az elején. Az viszont abszolút igaz hogy ha siker van minden ok ha nincs akkor meg minden rossz. Játékosok esetén olyanra gondoltam mint ami Csillag esetén volt. Sikeresek voltak aztán hirtelen bedőlt minden. És pont amiatt hogy nem az első Mourinhoval, hogy bedől ezért egyértelműen ő is hibás. Itt a pénz az egyik faktor a másik meg szerintem az hogy tudják a Chelseanél hogy Mourinhol 0-róla is feltudja őket építeni újra. És szerintem is ez most már jó megoldás lehet hogy marad, mert Pardew stb félmegoldások.
Kép
Kép
Kép
MR. TROMORT777

2015.12.15. 14:28:36

Nem értem ezt az érvet, hogy a játékosok húznak szét. Tavaly megnyertek mindent, erre idén Terry megébredt, hogy én már pedig csatár akarok lenni és összebalhézott Mou-val?
Rosszul kezdték a szezont, motiválatlanul, majd Mou mindig talált valakit akit nyaltan a sajtón keresztül szidott. (Alapból, ha problémája van valakivel pont, hogy neki kellene házonbelül megoldani.) Aztán elindult az éppen kire haragszok játék. Kezdetben pl Ivanovicot ekézte és tette a padra. Majd szépen sorban mindegyik fontosabb játékosával eljátszotta ezt, még jóformán elfogyott mindenki. Ha nem megy a szekér akkor kiállok és a saját játékosaimat ekézem, hogy én mentsem a bőröm? Hát nem csoda, ha ezek után jóformán mindenki beint neki. Ha jól megy együtt megy jól, ha rosszul akkor ők a hibásak, nem én? A játékosok alapjáraton, főleg egy ilyen sikeres év után nem fognak szembe menni az edzővel. Nincs benne logika és indok sem. Azok után, ahogy alakultak a dolgok, nem csoda, ha vannak gondok. Más lenne a helyzet, ha meglenne az összhang és együtt mondaná a csapat, hogy nem megy, de dolgozunk az ügyön. Akkor lenne értelme időt adni, de ez nincs meg. Ez messze elveszett és saját magukat járatják le a különböző incidenseikkel.

Abban egyetértek, hogy mostmár jóformán mindegy, ezt írtam én is. De elnézve a játékukat, semmilyen kupára nincs esélyük jelenleg. Ez esetben nem azt látom, hogy időt adtak, hanem csak hatalmas a tehetetlenség, van különbség!

Hogy kit lehetett volna hozni, megoldás mindig van, főleg egy olyan forrásokkal rendelkező klubnál mint a Chelsea. A bajnokságból is tudtak volna hozni edzőt, van az a pénz.(Pardew is szezon közben váltott tavaly) De olyan nevek is elérhetőek mint: Ancelotti(akkor még az volt), Brendan Rodgers(aki ismeri a klubbot mert utánpótlás igazgató volt), de ott van Roberto Di Matteo is aki egyszer már mentette meg őket egy BL győzelemmel, de még egy Bielsa is akár.

Lehet, hogy a legsikeresebb edzőjük, de nem véletlen távozott már egyszer.
Avatar
TripleH
Entrenador del Barça
Hozzászólások: 2268
Csatlakozott: 2014.09.01. 10:55:15

2015.12.15. 14:25:59

Bob_Marley írta: de én hiszek benne, hogy Mourinho megtalálja a fertőt és jók lesznek tavaszra.
Akkor ajánlok neki egy tükröt és nagyon hamar megfogja találni. Egyébként a kérdésedre a válasz, hogy kit lehetne év közben, Ancelottinak nincs pl csapata, és az ő "atyai gondoskodása" igenis összerázhatja a bagázst és rendbe teheti őket fejben. Amúgy meg Abrahamovic nem azért ad neki időt mert olyan jófej, hanem mert szerintem azon dilemmázik, hogy menthető e még a szezon és ez megér-e sok 10 millió fontot, azért hogy edzőt cseréljen.
A hozzászólást 2 alkalommal szerkesztették, utoljára TripleH 2015.12.15. 14:39:03-kor.
Avatar
Bob_Marley
Presidente del Barça
Hozzászólások: 19604
Csatlakozott: 2010.02.06. 19:42:14

2015.12.15. 14:06:30

Pár héttel ezelőtt én is úgy gondoltam, hogy ha cserélnek akkor lehet még valami. Az edző játékos dolgot nem teljesen így látom, mert szerintem Terry is benne lehet hogy nem akkora szerepe van, Fabregas is benne lehet stb. Arra gondolok, hogy őket nem az edző személye "bántja" hanem hogy nem ők diktálnak. Tegyük fel elküldik, akkor kit hoznának a helyére év közben? Azért gondolom úgy hogy most már felesleges lenne elküldeni, mert van olyan reputációja, hogy tiszta lappal újra feltudnak emelkedni. Átmeneti megoldásokat tudnának most hozni, amiből az lenne hogy nyráon megint fellehetne tenni a kérdést, hogyan tovább.

RM példa lehet rossz volt, de ott is van Ronaldo klikk, Bale klikk meg spanyol klikk. A játékosok többet képzelnek magukról mint amik. És én a Chelseanél is azt látom, hogy páran nem tudják mi a tisztségük. Dortmund is megvárt egy szezont. Nem mindig az a jó szerintem ha ég a ház és kapkod az ember.

A szezon pedig még szerintem nem úszott el teljesen, mert kiesni csak nem fognak és kupát pedig nyerhetnek és télen lehet foltozni. Én alapvetően nem vagyok soha az időközi edzőváltások híve vagy ha igen, akkor a probléma elején kell meglépni ezeket mint pl tette a Liverpool, de most már szerintem felesleges és hagyni kell tovább dolgozni,. És főleg egy Chelsea kinek adhatna időt ha nem a legsikeresebb edzőjüknek.
Kép
Kép
Kép
MR. TROMORT777

2015.12.15. 13:52:44

A játékosok csak úgy nem húznak szét, egy öltözőt a sikerek tartanak egyben, mert akkor mindenki ugyan azt akarja, ha Mou engedte, hogy az szétessen akkor már tönkrevágta az egészet.
Egy edzőnek kell irányítani és a játékosainak követni, de ha egy edző nem elég erős a vezetéshez akkor nincs létjogosultsága irányítani és nem mondom, hogy helyén való, de nem csoda, hogy a saját játékosai elfordulnak tőle. Ha már a saját játékosai nem hisznek benne, akkor nincs miről beszélni.

A Real Madrid rossz példa, mert ott alapjáraton nem az edzőé a hatalom, hanem Pérez-é és azoké akiket ő kedvezményez. Lásd Bale nem volt hajlandó vissza menni balbunkósnak a minap amikor meccs közben kérte Benitez. Persze, hogy nincs hatalma egy edzőnek, hogyha egy sztárjátékos többre van tartva. Elfingja magát CR vagy Bale és Beniteznek kb meszeltek is. Nagyjából ezt is látjuk most.

Ez a szezon pedig menthető lett volna időben, ez a szezon nem elúszott, hanem egyenlő egy totális katasztrófával, ami egyre csak rosszabb lesz. Hétről hétre jönnek ki a balhék és ez már nem csak az elúszott kategória. Akárhogy is fejezik be, ez a szezon egyenlő a gyalázattal és hiába az adott idő, egyre rosszabb csak.
Avatar
Bob_Marley
Presidente del Barça
Hozzászólások: 19604
Csatlakozott: 2010.02.06. 19:42:14

2015.12.15. 13:36:25

Az ő hibája is, hogy elment az öltöző ez egyértelmű, de pont ezért adnék neki időt, hogy ezt majd tudja orvosolni. Az hogy ki kellett volna rúgni vagy sem meg már írtam, hogy türelem nélkül nem lehet. Ha széthúznak a játékosok akkor mindegy ki az edző, ideiglenesen lehet orvosolni a dolgokat, de hosszútávon nem. Szerintem a RM is erre példa, hogy megvannak a klikkek és hiába Ancelotti vagy Benitez vagy Mourinho az edző. Itt is igaz, hogy pl Fabregast ki kell dobni a francba, mert fertő. Nálam az hogy a játékosok "furkálódnak" a legalja kategória. Nekik semmi más dolguk nincsen mint az edző a főnök utasítását betartani. Ez nincs meg most, mert mindkét oldal elcseszte, de hja már elment a szezon akkor arra tökéletes az alkalom, hogy tiszta fejjel átgondolni és berobbantani. Nem csak edzőkérdésben látom a gondot hanem ebben is. Vezetőségnek így is úgyis át kellene szervezni a csapatot és gondolom akkor már úgy vannak vele, hogy akkor ki más tehetné ezt meg mint Mourinho. És az is benne van, hogy a kupában jók lesznek. Év közben nem nagyon tudnak már hozni valakit.
Kép
Kép
Kép
MR. TROMORT777

2015.12.15. 13:16:27

Bob_Marley írta:Szerintem nagyon cinikusan beszélt a játékosairól és egy percig nem tagadta hogy bajban vannak. Mondta, hogy BL sem lesz meg és a Leicester jobb volt. Annyiból azért talán jobb hogy marad, hogy lehet majd újult erővel nekikezdeni adott esetben a következő idénynek. Anno Ferguson se csapták ki mert gyengébbek voltak, a szurkolók is megértik hogy ez van. Én továbbra is annak tulajdonítom be a dolgokat, hogy kőkemény széthúzás lehet az öltözőben. Ha megtalálja a ráksejteket és kiírtja akkor jók lehetnek. A vezetőség szerintem türelmes és ez jó, mert csak így lehet hosszútávon sikert elérni. Ha kiakarták volna rúgni akkor a válogatott szünetnél kellett volna, hogy legalább egy új edző némi-nemű akklimatizálódási időt nyerjen. Nem így tettek innentől már ez úgyis elment, s adott esetben még szezon közben is megtalálhatja a renitens embereket akiket szépen ki kell tenni a partvonalon kívülre. BL-ben az ő szakmai tudása és alapvetően a csapata tehetsége bármire predesztinálhatja a Chelseat. Ami van az tényleg botrány náluk, de én hiszek benne, hogy Mourinho megtalálja a fertőt és jók lesznek tavaszra. Nálam azért Fabregas hozzáállása konkrétan a vérlázító kategória egyébként.
Kinek a hibája, hogy széthúzás van az öltözőben? Nem az edzőnek kellene kezelnie, motiválnia a csapatot? Hosszútávon lehet sikerekeket elérni, de az mennyivel lesz jobb megoldás, hogy Mou marad és az Ő kedvére elmegy a fél keret és elköltenek rengeteg pénzt majd minimum egy évig épít egy csapatot ami újra oda érhet nemzetközi szintre? Miközben ha elég tökösek váltani, akkor talán megmenthető lett volna ez a szezon, mert tavaly ez a keret símán bajnok tudott lenni. Értem én, hogy szeretik Mou-t, de megbukott és ezt neki is és a vezetőségnek is be kellene látnia. Elég megnézni egy Chelsea meccset, abszolút fogalmatlanság és tanácstalanság.
Avatar
Bob_Marley
Presidente del Barça
Hozzászólások: 19604
Csatlakozott: 2010.02.06. 19:42:14

2015.12.15. 12:59:36

Szerintem nagyon cinikusan beszélt a játékosairól és egy percig nem tagadta hogy bajban vannak. Mondta, hogy BL sem lesz meg és a Leicester jobb volt. Annyiból azért talán jobb hogy marad, hogy lehet majd újult erővel nekikezdeni adott esetben a következő idénynek. Anno Ferguson se csapták ki mert gyengébbek voltak, a szurkolók is megértik hogy ez van. Én továbbra is annak tulajdonítom be a dolgokat, hogy kőkemény széthúzás lehet az öltözőben. Ha megtalálja a ráksejteket és kiírtja akkor jók lehetnek. A vezetőség szerintem türelmes és ez jó, mert csak így lehet hosszútávon sikert elérni. Ha kiakarták volna rúgni akkor a válogatott szünetnél kellett volna, hogy legalább egy új edző némi-nemű akklimatizálódási időt nyerjen. Nem így tettek innentől már ez úgyis elment, s adott esetben még szezon közben is megtalálhatja a renitens embereket akiket szépen ki kell tenni a partvonalon kívülre. BL-ben az ő szakmai tudása és alapvetően a csapata tehetsége bármire predesztinálhatja a Chelseat. Ami van az tényleg botrány náluk, de én hiszek benne, hogy Mourinho megtalálja a fertőt és jók lesznek tavaszra. Nálam azért Fabregas hozzáállása konkrétan a vérlázító kategória egyébként.
Kép
Kép
Kép
MR. TROMORT777

2015.12.15. 12:48:00

Ez a Chelsea... :roll:

Nem is értem. Meg alapjáraton Mourinho-t sem. Képtelen beismerni a vereséget és felállni a padról. Pedig megbukott, elvesztette a játékosokat, elvesztette az öltözőt, a világ egyik kiemelkedő játékosából egy szerencsétlen sügért csinált. Innen nincs visszaút és persze mindenkinek lehet rossz szezonja, de sikeresen elrontotta a következő évet is nemzetközi kupaszereplés nélkül(hacsak nem nyer kupát, vagy bl-t). Egy ilyen csapatnál ez hatalmas visszaesés. Átlagban 60+ pont kell egy tornát érő helyhez az elmúlt éveket nézve, jelenleg 15 pontjuk van és mindjárt itt a szezon fele. Nevetséges. Meg az is, hogy Mou képes a saját játékosaira fogni, hogy nem hajtottak eléggé, vagy az, hogy egy Costa meccs közben tapsol a védelemnek a bekapott gól után. Ez minden csak nem csapat és én még sosem láttam, hogy ennyire elmérgesedett helyzetet csak úgy a semmiből megjavulni. Hónapokkal ezelőtt kellett volna meneszteni, pénz ide vagy oda, mert így sokkal többet buktak. Végülis mostmár teljesen mindegy, mert ez a szezon leves. Gondolom megpróbálnak januárban költekezni és javítani a kereten, de innen már bajnoki helyezés által nem lesz kupahelyezés. Sosem szerettem a Chelsea-t, de ezt a vergődést már látni is rossz.

Egyébként meg az egész PL szezon egy nagy vicc. Minden tiszteletem a Leicester-é, de ha minden rendben lenne odaát akkor esélyük sem lenne a top4-be kerülni. A MU önmaga vicce lett, LVG egy makacs, avitt edzői filozófiában hisz ami már teljesen értelmetlen. Mindenhol megkérdőjelezték a munkáját, egyedül az utánpótlásban kiemelkedő, mindig jó érzékkel nyúlt a fiatalokhoz, de ezenkívül kevés a makacsága mindig bukásra ítélte.
Az Arsenal pedig hiába második, ha csak pontátlagot vetünk össze, két pontal állnak előrébb mint tavaly ilyenkor. Semmivel nem jobbak, csak annyira kihulott mindenki. Ezzel a kerettel már régen bajnokságot kellett volna nyerni. Wengert jó edzőnek tartom, de új impulzusokkal ez a keret többre lenne hivatott.
Pellegrini pedig aztán tényleg a koktél cseresznye. Ha van Agüero, akkor nyerik a meccseket, ha nincs akkor meg vagy-vagy. Pellegrini sosem volt elit edző, főleg taktikailag nem. Ki-ki párharcokban rendre megbukik az ötleteivel, már ha egyáltalán van mersze próbálkozni-

Ezzel az egésszel arra akarok kilyukadni, hogy önmagát heréli ki a PL. Amíg ezek a fogalmatlan edzők odahaza elengendők addig nem lesz javulás. Játékosállományban a legjobb bajnokság szerintem, de ilyen edzőkkel nincs kihasználva a bennük rejlő potenciál. Nemzetközi porondon ennél több kell és úgy tűnk álomvilágban élnek.

Nézzük meg a BL nyolcaddöntőbe jutott csapatok edzőit, szerintem átlagéletkorban egy laza 10 évet símán vernek a PL edzőire. Az újfajta irányvonal majdnem, hogy teljesen hiányzik a PL-ből. Guardiola. Simeone, LE, Rudi Garcia, Julen Lopetegui, Phillip Cocu vagy éppen André Villas-Boas(aki megdöntötte a Spurs pont rekordját).
Ehhez képest a PL-ben kevés az ilyenfajta fiatalabb edző. Pochettino üde színfolt és ezért is ürölök Klopp-nak, szüksége van a ligának az ilyen edzőkre. Hátha ezzel beindul valami és nem csak önmaguknak fog szólni a PL, hanem sokkal inkább meghatározóbb lesz. Mert ha így marad akkor egyre lejjebb kerülnek és persze érdekes a Leicester-t elől látni, de jobb lenne tényleg erős top csapatokat küzdeni látni. Ez az épp ki legkevésbé rossz irányvonal eléggé visszataszító.
Avatar
TripleH
Entrenador del Barça
Hozzászólások: 2268
Csatlakozott: 2014.09.01. 10:55:15

2015.12.15. 12:05:18

PCsabi írta:Vardy-t és Mahrez-t mennyiért fogják eladni a nyáron? Összesen 1,4 millió fontért vették őket :D
Hát ha a PL árakat nézzük, egymás között, Vardy idősebb ám gólkirály jelenleg, Mahrez csak 24 és nem sok góllal van lemaradva Vardytól, így ha egy árat kéne mondanom, a 2 együtt minimum 40m font.
PCsabi
aka Game90
Hozzászólások: 17048
Csatlakozott: 2006.06.20. 19:45:02
Tartózkodási hely: Vecsés/Budapest

2015.12.15. 00:33:06

Vardy-t és Mahrez-t mennyiért fogják eladni a nyáron? Összesen 1,4 millió fontért vették őket :D
A vezetőségnek be kéne számoltatni LE-t a sorozatban 2:0 után
kiengedett meccsekről - mégpedig írásban is, szóban is.
Ha bajnokok leszünk, akkor azt lehet mondani: van ilyen.
Ha nem, akkor azt kell mondani: ne legyen ilyen!
zsoltfree
Capitá del Barça
Hozzászólások: 976
Csatlakozott: 2006.01.10. 11:45:38
Tartózkodási hely: Budapest

2015.12.14. 22:20:57

Nem nagyon nézek angol bajnokságot, de most tanulás mellett a háttérben megy a Leichester-Chelsea. Gyakorlatilag a Chelseanak 55. percig egy alibi fejese volt kapura lövés címszó alatt. A Leichester magabiztosan vezet 2-0-ra a 2 gólfelelősével. Ez miiiiiii????????
Ha így marad, akkor 16 meccsen 35 ponttal elsők 2 ponttal megelőzve az Arsenalt. A gólkirályt is ők adják. A Chelsea pedig idén 9. vereségét teheti zsebre a 16 meccsből (tavaly 38 meccsen volt 3 vereségük. Sőt, tavaly 12 meccs volt, ahol nem nyertek, idén ez már most megvan....) Ezen rúgtak 17 gólt és kaptak 26-ot.... A kiesőhely 1 pontra van, 11-re az EL, 17-re az BL és 20-ra az első hely.

(közben olyanokat kihagy a Chelsea, tehát még szerencséjük sincs)
PCsabi
aka Game90
Hozzászólások: 17048
Csatlakozott: 2006.06.20. 19:45:02
Tartózkodási hely: Vecsés/Budapest

2015.12.13. 19:25:06

Ez az idei szezon...vakok közt a félszemű a király :D


Özil 13. assist a bajnokságban, ha jól emlékszem, Henry tartja a rekordot 20 gólpasszal.
A vezetőségnek be kéne számoltatni LE-t a sorozatban 2:0 után
kiengedett meccsekről - mégpedig írásban is, szóban is.
Ha bajnokok leszünk, akkor azt lehet mondani: van ilyen.
Ha nem, akkor azt kell mondani: ne legyen ilyen!
Avatar
noname
Llegenda del Barça
Hozzászólások: 8245
Csatlakozott: 2006.03.19. 18:39:34
Tartózkodási hely: Margitta/Kolozsvár

2015.12.12. 14:34:34

Kevés MU meccset nézek. Herrera azokban nem volt rossz, de ő még messze áll a világklasszistól. Bár tény, hogy ha lenne pár játszótársa, nagyon jól ellenne, de valahogy nem nézem ki Fellaini-ból a kombinációs készséget. :lol: Ott van például a mi igazolásunk: Arda. Ő egész más szint.
A Fifa egy szégyen
Avatar
MQuCsabi
Llegenda del Barça
Hozzászólások: 6340
Csatlakozott: 2007.07.12. 14:50:03
Tartózkodási hely: Budapest

2015.12.12. 13:49:19

Ander Herrera szerintem ilyen igazolás, nagyon jól játszott, mikor ne mvolt sérült :) Kivánci vagyok, lesz-e huzamosabb ideig egészséges. Mellette Rojot szeretem onnan, de szintén háromhetente lesérül.... Így sajnos nem lehet.
Kép
Avatar
noname
Llegenda del Barça
Hozzászólások: 8245
Csatlakozott: 2006.03.19. 18:39:34
Tartózkodási hely: Margitta/Kolozsvár

2015.12.11. 10:30:18

Az MU mint név rettenetesen visszaesett mióta nincs SAF. Most is hoztak egy hadsereg játékost, de ki az, aki annyira jó köztük? Depay, aki abból a holland bajnokságbóül került ki, ahonnan 5 éve nem jött ki egy top játékos? Martial, aki mint középcsatár 24-25 éves koráig még kb 10-15 kiló izmot fel kéne szedjen h igazán működjön. Vagy Schneiderlin??!

Ezek nem olyan játékosok, aki egy BL top4 aspiráns, illetve bajnokaspiráns csapathoz elég jók. Suarez. Nah ő egy nagy vétel volt, de azért a Real is elvitt pár tényleg felkapott játékost:Kovacic, Danilo. Az MU kerete összehasonlíthatatlanul gyengébb ahhoz képest, ami BL döntőket játszott és nyert is. Egyszerűen az MU nem elég jó célpont jelenleg. Hiába a temérdek pénz, nincs csábereje a csapatnak.

Nem azt mondom, hogy rossz játékosokat vesznek, de pont a hiányposztokra nincsenek nagy sztárok. Mi megvettük Vidalt, aki ha nem válik be, hát még mindig ott van Alves és SR. A fő hiányposzt a középcsatár volt, hát elhoztuk a legjobbat klubrekordért. Enyhén szólva bevált. Tudom, hogy itt is volt bénázás pár poszton: középső védő, csere-csatár. De ha volt is lyuk a csapatban, az maximum 1-2 ponton volt érvényes. Eközben az MU-nál kb a posztok fele hiányposzt és olyanok jöttek !a kezdőbe!, akik vagy beválnak vagy nem.

Ellenpáldának ott van a Chelsea, amely el tudta hozni azokat a sztárokat, akikre vágyott: Costa, Pedro, Cesc...Az más kérdés, hogy taktikai és magatartási okokból visszaestek, de azért azzal gondolom senki sem vitázik, hogy a Chelseabe igazolásuk pillanatában ezek a játékosok sokkal magasabban voltak jegyezve, mint bárki, akit az MU vett az utóbbi években.

Kéne abban a csapatba pár vezér, pár olyan játékos, aki betömi a fő hiányposztokat, így kisebb nyomás nehezedik a kétségesebb játékosokra és lesz lehetőségük bizonyítani. Pl. Bale ilyen igazolás lenne.
A Fifa egy szégyen
Avatar
MQuCsabi
Llegenda del Barça
Hozzászólások: 6340
Csatlakozott: 2007.07.12. 14:50:03
Tartózkodási hely: Budapest

2015.12.11. 09:41:56

VAn szerencsém minden héten végignézni a MU meccseit, mert egy MU-s jóbarátommal ez az egyik heti programunk.

Jéézus ereje. Én ugye keveset szólok hozzá, de szerencsére ők is látják, hogy ez rém gyenge. Persze megy az, hogy LVG időt kért ,stb. na, de azért az durva, hogy a csoportból nem jutottak tovább, a bajnokságukban is gyakorlatilag bárkitől képesek kikapni. Emellég társul az, hogy semmi kreativitás nincs a játékukban, Depay teljes nulla, mélységi passz csak szökőévenként van...egyedüli fény a csapatban Smalling, aki egy állat, kb. mindent levédekezik. (most tekintsünk el attól, hogy NAldoról rendesen lemaradt kedden :D ) Slussz poén, hogy vannak meccsek, ahol nincs kapuralövésük szinte.

Van pár játékos, akit szívesen látnék, mégsem áll össze valahogy az egész. Sajnálatos.
Kép
Válasz küldése