Barça vs. Real - El Clásico

Foci a Barçán kívül
bence-barca
Llegenda del Barça
Hozzászólások: 5465
Csatlakozott: 2007.06.14. 17:19:38
Tartózkodási hely: Budapest

2010.10.21. 08:54:04

NEm említettétek Del Piero-t? Ha ő kap egy szabadot sokan lélekben már felkészülnek a gólra... :)
Avatar
Bob_Marley
Presidente del Barça
Hozzászólások: 19486
Csatlakozott: 2010.02.06. 19:42:14

2010.10.21. 08:21:43

Nem "mai" darab, de Koeman, volt nagy bombázó!Igaz hasonlóan Ronaldóhoz, néhányat kirúgott a stadionból, vagy a sorfalat rúgta szét, de ha kaput talált, akkor.... :wink: De a legjobb szabadrúgáslövő Chilavert volt, vagy Ceni :lol:
Avatar
P.U.Y.O.L.
Director del Fútbol
Hozzászólások: 2814
Csatlakozott: 2010.01.22. 10:47:15
Tartózkodási hely: Irgumburg

2010.10.20. 23:57:06

És nyugodtan ide rakhatjuk Ronaldinhot is.
Avatar
Fecooo
Llegenda del Barça
Hozzászólások: 7851
Csatlakozott: 2008.07.15. 18:30:53

2010.10.20. 23:22:42

akkor említsük meg az ex-betises Assuncao-t is...
Avatar
kurdt
Megmentő :)
Hozzászólások: 1884
Csatlakozott: 2006.10.30. 15:59:29
Tartózkodási hely: hütte

2010.10.20. 23:20:26

zsuni írta: egy játékos sem létezett még, aki 10böl 3at mondjuk bevert volna.
egyébként jó szabardugáslövö, de vannak jobbak, tegnap megmutatta miért lövi mindig a sorfalba. 15böl 1szer bejön, pfuh
Szerintem de. Ha csak az elmúlt 10 évet nézem, akkor szerintem pl. Mihajlovicsnak simán megvolt a 3/10; Beckhamnél még talán a 4-5/10-et is megkockáztatom; Juninho pedig no comment...

Emellett nem vitatom, hogy CR jó szabadrúgáslövő...
Kép
Your village called. Their idiot is missing.
zsuni
Capitá del Barça
Hozzászólások: 606
Csatlakozott: 2009.02.08. 12:03:53
Tartózkodási hely: bp

2010.10.20. 23:00:25

ez érdekes amúgy, mert elvileg ő jó szabadrúgás lövő. de ha lenne ilyen statisztika, akkor Shocked így néznénk, hogy húszszor kell körbelőnie a kaput a tizenhatos körül, hogy egy bemenjen.
egy játékos sem létezett még, aki 10böl 3at mondjuk bevert volna.
egyébként jó szabardugáslövö, de vannak jobbak, tegnap megmutatta miért lövi mindig a sorfalba. 15böl 1szer bejön, pfuh
Avatar
kristop
Entrenador del Barça
Hozzászólások: 2120
Csatlakozott: 2009.04.14. 14:25:05

2010.10.20. 22:56:34

ez érdekes amúgy, mert elvileg ő jó szabadrúgás lövő. de ha lenne ilyen statisztika, akkor :shock: így néznénk, hogy húszszor kell körbelőnie a kaput a tizenhatos körül, hogy egy bemenjen.
Cali
Entrenador del Barça
Hozzászólások: 1090
Csatlakozott: 2008.04.05. 18:15:31

2010.10.20. 22:56:33

Szezon előtt azt hangoztatták itt páran, hogy a Madrid jön majd az egy vagy két gólos meccseivel. Ehhez képest a Real szépen termel, mi meg játszuk a kevés gólos meccseket.. :?
Oké, hogy nyerünk, de lassan kezd rossz érzés lenni, mikor az összes meccs végéig szétizgulom magam az ellenfél támadásainál.
Avatar
Andris
Adminisztrátor
Hozzászólások: 13507
Csatlakozott: 2006.05.20. 20:47:07
Tartózkodási hely: Budapest

2010.10.20. 22:47:40

Valaki tud nekem egy kb hiteles statisztikát mutatni forrással Ronaldo szabadrúgás/szabadrúgás gól mutatóról?

Nem ide kell, hogy vagdalózhassak vele, mielőtt bárki 'megijedne'.. :)

Idénről ésvagy tavalyról :)
"Az a baj az Interneten terjedő idézetekkel, hogy nem tudod róluk megállapítani, valódiak-e."
- József Attila
Avatar
ElBartimaeus
Entrenador del Barça
Hozzászólások: 2189
Csatlakozott: 2009.03.25. 00:11:43
Tartózkodási hely: Budapest

2010.10.20. 18:05:56

Már láttam korábban hasonló focit, mint amit a Madrid produkált. Mindenki el volt tőlük ájulva. Ők voltak a németek. Mindenki ellen nagyon jók voltak. Aztán jött a sajátos stílusával Spanyolország, amivel az agyondicsért németek nem tudtak mit kezdeni. A reálnál is ez lesz sztem. Nagyon sok csapat ellen bőven nagyon jók, de egy olyan csapat, amelyik gyors játékban is meg tudja tartani a labdát még komoly borsot törhet az orruk alá. Illetve ha van valaki, aki fel tudja venni velük a versenyfutást, akkor lehet gondban a Madrid szerintem. Ilyen csapat jelenleg szerintem a Barca, az Arsenal és a kisebbik madrid. (Talán a Villareál egy jobb napjukon)

Hogy mit kezdene ezzel a MU, vagy a Chelsea, azt nem tudom. Mert a stabilan hátul álló védelmet szét tudják futni 1-1 ilyen gyors "kontrából".

Még megjegyezném, hogy a Valencia letámadós stílusa és gyors támadásba való átállása csak abban az esetben lehet sikeres szerintem, ha nagyon pontosan játszanak és ők is meg tudják nyugtatni a labdát. Ha ez nem történik meg, akkor esélytelen, mert futóversenyben most sokkal jobb a Madrid és ha a Valencia is egyből támadni szeretne, meg a Madrid is, akkor a gyorsabb Madrid szét fogja játszani a szellős kp-n (mert elég jól teremtenek helyet egymásnak a madridi játékosok) a Valenciát, ami után a tipikus gyorsan berohanunk játékkal gyorsan megszórják a Valenciát.

Nem várok sok pontvesztést a Madridtól, egy elég jól összerakott csapat lett, de megfogható, ha megfelelő stílusban játszol. :D
Avatar
Capon
Llegenda del Barça
Hozzászólások: 5390
Csatlakozott: 2005.08.26. 20:17:06
Tartózkodási hely: Budapest VIII-XV-ker Rezervátum

2010.10.20. 16:04:25

sjd írta:
Andris írta: Szerk: megjegyzem fogadtam vkivel itt 1 hónapja kb, hogy oda vagy vissza megveri a madridot a Milan. Egyelőre vesztésre állok, de nem vagyok esélytelen. :)
:twisted:
(ha nem lennél esélytelen, nem fogadtam volna)

amúgy tényleg kéne nyitni egy Real vs. Real topikot lassan
Úriember biztosra nem fogad. Még jó hogy ez ránk nem vonatozik... :wink:
Klinsmann; Rivaldo; Maldini; Nesta; Puyol; Xavi; Ronaldinho; Iniesta; Messi
Avatar
sjd
Llegenda del Barça
Hozzászólások: 6400
Csatlakozott: 2007.07.09. 08:55:57

2010.10.20. 15:39:36

Andris írta: Szerk: megjegyzem fogadtam vkivel itt 1 hónapja kb, hogy oda vagy vissza megveri a madridot a Milan. Egyelőre vesztésre állok, de nem vagyok esélytelen. :)
:twisted:
(ha nem lennél esélytelen, nem fogadtam volna)

amúgy tényleg kéne nyitni egy Real vs. Real topikot lassan
Avatar
zsírosdeszka
A Madridista
Hozzászólások: 293
Csatlakozott: 2010.04.29. 12:52:02
Tartózkodási hely: Madrid, Santiago Bernabeu stadion

2010.10.20. 15:31:04

helyette visszaálltak védekezni. odahaza. a bernabeuban. ez szégyen, nem érdekel a taktika, ha ki lehet akkor ki kell tömni őket. a cselszi, a barca, az arsenal, stb se áll meg.
Nem lehet minden meccsen 4-5 gólt lőni. Azért mert a TV-ben vannak még emberek, elfáradhatnak. Ez a taktika ennyi. Bejött. 2:0 után is több helyzete volt a Madridnak, az hogy nem estek nekik a két gól után, mint [auto_cenzúra] borjú az anyjának szerintem nem baj.

Az "objektív" véleményed, csak neked tűnik objektívnek, a kívülállók számára sokszor szubjektívnek hat. [/quote]
Avatar
wuwu
Jugador del Barça
Hozzászólások: 140
Csatlakozott: 2009.09.07. 07:32:05
Kapcsolat:

2010.10.20. 12:48:09

daffy írta:voltak szép akciók. 2 dolog hiányzik:
-gyakran az utolsó passz(egy jófajta kaka)
-egy csatár(nem higuain)
h az argentin miért játszik azt komolyan nem tudom. nem tud passzolni,labdát kezelni és gólt lőni(kivéve ilyen osasunának),végülis csak azt nem tudja,amit egy csatárnak kéne...sztem ha a helyén dudek játszana,az sem lenne minőségbeli romlás.

ronaldo undorító volt,de voltak szép megmozdulásai. továbbra is várom,h a játéka letisztuljon és kikopjanak a fölösleges mozdulatok. marcelo nagy király lett idén,meglepett. tavasszal egy barca,chelsea,arsenal(?) azért nagyon lefocizná ezt a mai realt,főként a helyzetkihasználás miatt.
Mostanaban mi is hadilabon allunk a helyzetkihasználással ,de majd ez valtozik remelem ma a Barcanak valtozik :wink:
Kép
A lehetetlen csupán egy szó, amivel a kisemberek dobálóznak!
FC Barcelona,Arsenal FC
Avatar
daffy
Madridista
Hozzászólások: 7208
Csatlakozott: 2010.01.31. 19:11:40

2010.10.20. 11:33:12

recrea írta:Fizikailag és védekezésben nagyon rendben van a Madrid, de ez tavaly sem volt különösebb baj. (kicsit mondjuk rémisztő számomra a kevés kapott gól) Most azonban jobb játékosok alkotják. Nagyon gyorsan fociznak, de ilyet tavaly is láttam, és akármannyire is ugatnak az ellenszurkolók, h semmire nem megyünk a sok labdatartással, megnézem azt a csapatot, aki úgy tud gólt lőni, h nincs nála a labda.

Számomra amúgy meglepő, h Mou nem rotál többet, nyugodtan megtehetné, olyan jó játékosállománya van. Azt gondolná az ember, h ezt megunják játékosok, de igazából egyik csapatánál sem volt ebből zúgolódás eddig.

Mindenesetre nagyon várom a classicot, ott sok minden ki fog derülni, azért 4-szer nyerni ellenük abnormális és nehezen megismételhető dolog, előbb-utóbb bele fogunk szaladni, ez sem baj, ha a végén több pontunk lesz. :D
amíg a real visszavesz a tempóból,addig sosem tudják meg,hogy milyen a meccs végéig teperni. a chelsea 60 perc alatt szétfutná ezt a realt és mindenki olyan fáradt lenne,mint özil(hihetetlen h mennyire nem bír 90percet). igen is hajtani kéne,hogy kiderüljön mit tud a csapat 90percnyi focival(és itt még ne is említsük az esetleges hosszabbításokat+spanyol kupameccseket)
a tegnapi meccs szép volt,de tudni kell a helyén kezelni a dolgot
Avatar
recrea
Llegenda del Barça
Hozzászólások: 6714
Csatlakozott: 2004.12.24. 23:38:21

2010.10.20. 11:27:11

Fizikailag és védekezésben nagyon rendben van a Madrid, de ez tavaly sem volt különösebb baj. (kicsit mondjuk rémisztő számomra a kevés kapott gól) Most azonban jobb játékosok alkotják. Nagyon gyorsan fociznak, de ilyet tavaly is láttam, és akármannyire is ugatnak az ellenszurkolók, h semmire nem megyünk a sok labdatartással, megnézem azt a csapatot, aki úgy tud gólt lőni, h nincs nála a labda.

Számomra amúgy meglepő, h Mou nem rotál többet, nyugodtan megtehetné, olyan jó játékosállománya van. Azt gondolná az ember, h ezt megunják játékosok, de igazából egyik csapatánál sem volt ebből zúgolódás eddig.

Mindenesetre nagyon várom a classicot, ott sok minden ki fog derülni, azért 4-szer nyerni ellenük abnormális és nehezen megismételhető dolog, előbb-utóbb bele fogunk szaladni, ez sem baj, ha a végén több pontunk lesz. :D
menczel
Entrenador del Barça
Hozzászólások: 1612
Csatlakozott: 2006.04.11. 14:16:25

2010.10.20. 11:04:23

Na az se igaz, hogy lefocizták a Milant. Pontosan az volt a helyzet mint a vb-n a német-angol meg német-argentin meccsen. Amint megvolt a vezetés szépen hátrarendeződtek és labdaszerzésénél az elől lévő 4 villámgyors támadó kontrázott. Ez egy nagyon hatásos rendszer, és mou profi is benne hisz ellenünk is ezt játszották az interrel olaszban.

Jó ellenszer, hogy nem szabad majd nekünk kapni az első gólt :)
(a probléma meg az, hogy mi mindig úgy ki vagyunk nyílva és megyünk előre mintha hátrányban lennénk)
Avatar
hehe9
Barça C
Hozzászólások: 14
Csatlakozott: 2010.09.02. 22:54:53

2010.10.20. 10:22:44

Szerintem meg pont, hogy támadtak és nem álltak be védekezni. Az utolsó 10percre igen, de azt a csapatok többsége megcsinálná, úgyhogy szerintem ezt most pont nem lehet felróni a Madridnak.
sztem különböző meccseket néztünk akkor. második gól ugye jött 2 perccel az első után. ott ki lehetett volna őket végezni. így sem izgulta túl magát casillas, de ha monnyuk pirlo szabija beakad, akkor máris visszajön a meccsbe a milan.
de nem, második gól után hagyta a real, hogy a bűnlassú milan kp passzolgasson meg gurigázzon. nem egyszer céronaldo üvöltött is a társakkal hogy bakker mit képzeltek gyerünk már.

odáig nem megyek, hogy tendenciózusan az argentin játékosok 98%-a agy nélkül születik, de ez már helyzetkihasználás és futballtudás kérdése.
szóval be lehetett volna nyomni őket. ha meg pihenni akart a real, az meg szintén engem erősít, hogy ez akkor tavaszra ismét édeskevés nagycsapatok ellen.
bence-barca
Llegenda del Barça
Hozzászólások: 5465
Csatlakozott: 2007.06.14. 17:19:38
Tartózkodási hely: Budapest

2010.10.20. 10:18:49

hehe9 írta:leírtam hogy nem tetszik ahogy játszott a csapat, 2 szerencsés góllal nyert, amikor lőhettek volna többet is, mégsem tették. helyette visszaálltak védekezni. odahaza. a bernabeuban. ez szégyen, nem érdekel a taktika, ha ki lehet akkor ki kell tömni őket. a cselszi, a barca, az arsenal, stb se áll meg.
Szerintem meg pont, hogy támadtak és nem álltak be védekezni. Az utolsó 10percre igen, de azt a csapatok többsége megcsinálná, úgyhogy szerintem ezt most pont nem lehet felróni a Madridnak. Tény 2 szerencsés góllal nyertek, de (kihasználás nélkül) sok helyzetet alakítottak ki és hiszem, h ha nem az a 2 gól megy be, akkor más labda ment volna be :)
Avatar
hehe9
Barça C
Hozzászólások: 14
Csatlakozott: 2010.09.02. 22:54:53

2010.10.20. 09:26:52

A szokásos hülyeségeidet itt is viszed. Tök mind1 mit csinál a Real. Ha 5-öt rúgtak volna abból Higu 3-at, akkor azt mondanád, hogy Benzema többet rúgott volna, lehetet volna 7:0 is. Kapj észhez öreg. Egyébként hozzáteszem Higuain tényleg nincs toppon...
leírtam hogy nem tetszik ahogy játszott a csapat, 2 szerencsés góllal nyert, amikor lőhettek volna többet is, mégsem tették. helyette visszaálltak védekezni. odahaza. a bernabeuban. ez szégyen, nem érdekel a taktika, ha ki lehet akkor ki kell tömni őket. a cselszi, a barca, az arsenal, stb se áll meg.
továbbá leírtam, hogy ez tavaszra továbbra is kevés, mert murinnyó nem tud tehetséget adni 1-2 játékosnak...
te is jössz és el se tudod dönteni, hogy akkor most nekem mondj ellent mindenáron vagy védd higuaint teljesen feleslegesen, mert ezt nem lehet megmagyarázni, hogy megint betli, pedig csak egy öregecske nesta volt neki.

nagyon egyszerű, pont ezért jöttem át, nem akarok a tefajtáddal vitatkozni, kímélj meg a válaszaidtól, ezentúl rohadtul nem fogok rá reagálni, ugye eddig se kellett volna. ide tőlem objektív véleményt fogsz látni, ha nem tetszik, hát pont nem érdekel. na szevasz.
zsuni
Capitá del Barça
Hozzászólások: 606
Csatlakozott: 2009.02.08. 12:03:53
Tartózkodási hely: bp

2010.10.20. 09:21:46

Na erről beszélek állandóan.
Idáig volt a "majd a Milan ellen", aztán most már persze a Milan is egy nagy kalap ..... és a Valencia (v nemtom ki a következő) lesz a nagy értékmérő, majd utólag róluk is kisütjük h csak a színvonaltalan spanyol bajnokság részei...
(mondjuk amit ellenünk a második félidőben toltak, még igazunk is lesz, ha nem a Barca ellen játszottak volna, nagyon felhúztam volna magam rajtuk)
Akit a Real elver az mind büngyenge, lehet az a Barcelona Görög Istenekkel felállva is, vagy bárki. A Milant lefocizták. Itt volt a "nagycsapat", tulléptek rajtuk, ez van, el kell fogadni. A bajnokságban megy ugyis lesz bőőőőven pontvesztés, hogy az éppen egy Valencia vagy egy Hercules ellen lesz, az baromi mindegy. Bár halkan megjegyzem, mire a Madrid összekerül a Valencia-val, azok már EL helyen lesznek.
Avatar
zsírosdeszka
A Madridista
Hozzászólások: 293
Csatlakozott: 2010.04.29. 12:52:02
Tartózkodási hely: Madrid, Santiago Bernabeu stadion

2010.10.20. 09:20:59

mekkora szégyen és szánalom ez, hogy a real madrid odahaza visszaáll védekezni és kontrázni, amikor elég nyilvánvaló hogy ki lehetne tömni a milant.
A szokásos hülyeségeidet itt is viszed. Tök mind1 mit csinál a Real. Ha 5-öt rúgtak volna abból Higu 3-at, akkor azt mondanád, hogy Benzema többet rúgott volna, lehetet volna 7:0 is. Kapj észhez öreg. Egyébként hozzáteszem Higuain tényleg nincs toppon...
Avatar
Andris
Adminisztrátor
Hozzászólások: 13507
Csatlakozott: 2006.05.20. 20:47:07
Tartózkodási hely: Budapest

2010.10.19. 23:33:56

10. forduló At.Mad
11. Gijon
12. Atletic
13. Barca
14. Valencia
15. zaragoza
16. Sevilla
17. Getafe
18. Villareal

9 forduló, az őszi szezon második fele.
A Milanrol sose lehet eldönteni h épp komolyan kell-e venni v sem, nyugdíjas klub mivoltából kifolyólag.
Majd ha ezt a 9 fordulót lehozzák 19nél több ponttal, s főleg ha minket elkapnak, akkor majd elkezdem félteni a bajnoki címet, még hátra lesz több mint a fele.

Szerk: megjegyzem fogadtam vkivel itt 1 hónapja kb, hogy oda vagy vissza megveri a madridot a Milan. Egyelőre vesztésre állok, de nem vagyok esélytelen. :)
"Az a baj az Interneten terjedő idézetekkel, hogy nem tudod róluk megállapítani, valódiak-e."
- József Attila
Válasz küldése