Barça vs. Real - El Clásico

Foci a Barçán kívül
Halfkey
Jugador del Barça
Hozzászólások: 102
Csatlakozott: 2010.07.26. 23:56:08

2011.01.13. 20:11:25

irányváltás történt, az a baj, h ez nem történt meg előbb, akkor talán Totti,Raúl,Del Piero és Titi is aranylabdás lehetett volna...
Ezzel egyetértek. Nem az a baj az idei aranylabdával hogy Messi kapta, mert egyéni teljesítmény alapján jogos. Csak eddig ugye nem ezt figyelték.

Egyébként nemtudom mennyire vagytok tisztában a mostani Aranylabda-szavazás menetével. Mert jelenleg a szavazás 2/3-ába történő beleszámítás gyakorlatilag szimpátia alapon megy. Zimbabwe vagy Mauritania edzője például nemhiszem hogy látta a nevezettek meccseinek legalább felét. Ez most nem jött ki annyira, de hosszútávon szerintem lehetnek majd teljesen jogtalan eredmények, csak azért mert adott játékos szimpatikus, másik meg ellenszenves sok embernek.
lluisllach89
Director del Fútbol
Hozzászólások: 3701
Csatlakozott: 2008.07.02. 22:46:30

2011.01.13. 20:04:24

Miért kéne Ronaldonak visszazárnia ha kontráztok?
Ez egyébként csak a kezdet szerintem, az eredmények Mourinhot igazolják. Nincs összeszokottság, egyszerűen nem tudnátok dominálni egy IGAZÁN nagy derbin. De ki lehet, ki kell használni az elöl lévők gyorsaságát.

Nem kell kp-ra senki, ha álmukból felébresztve is mondják hogy ki hol van akkor ok. Nem kell senki, főleg nem Khedira szintű bohócok.
Kell egy normális csatár, idő és türelem :)
Kép
"Azért mert valaki hibázott nem a futballt kellene megbüntetni.
Hibáztam és megfizettem érte. De a labda nem lett mocskos."- Maradona
Avatar
sjd
Llegenda del Barça
Hozzászólások: 6400
Csatlakozott: 2007.07.09. 08:55:57

2011.01.13. 20:00:57

daffy írta:meg van az állandóság. állandóan gondok vannak. értelem szerűen ők értenek hozzá jobban,de mutass még egy csapatot a világon,akinek folyton van 3-4 sérültje(max arsenal).
pl. Arsenal :D

De komolyra fordítva a szót, nem hiszem, hogy jó sportorvos is olyan ritka lenne a világon, mint aranylabdás, hogy a Real Madridnak nem jut belőle. Az meg komoly szakmai baklövés a stáb részéről, ha a munkájukat rosszul végző orvosokat nem rúgják ki és hoznak a helyükre újat

Arsenalnál mondjuk talán más a helyzet, ők nem tehetnek arról, h évente jön egy vadbarom aki eltör egy-egy lábat, vagy pl. Wengertől is elég nagy butaság volt amikor Gallast sérülten küldte fel ellenünk
Avatar
daffy
Madridista
Hozzászólások: 7208
Csatlakozott: 2010.01.31. 19:11:40

2011.01.13. 19:54:22

lluisllach89 írta: Igen 22 mp-vel előbb írtad, akkor elnézést a többes számért :D

Daffy!

De akkor is, ilyet mondani egy Real Madridra hogy szervezetlen, tavalyira, mostanira is simán leegyszerűsíti a problémát.

Meg a sérülések. Gondolod nem értenek hozzá?
Minden megvan, semmire nem lehet fogni semmit, sőt, nincs is oka rá szerintem senkinek, megy nektek ez a lényeg.

Egy szó: állandóság..
meg van az állandóság. állandóan gondok vannak. értelem szerűen ők értenek hozzá jobban,de mutass még egy csapatot a világon,akinek folyton van 3-4 sérültje(max arsenal). félrekezelik a népet,hibás diagnózisok. higuainnal 2 hónapig kísérleteztek,hátha csoda történik,holott a műtét sanszos volt akkor is.
én is nagyon szeretnék egy kis állandóságot,de az csak minőségi keret és hiányposztok nélkül lehetséges. a visszazárás,az erőnlét,cé visszazárása,a letámadás...ezek egyike sem függ össze az állandósággal(nálam nem). állandóságot kaphat egy eleve bukásra ítéltetett ügy?
Avatar
Lionel85
Llegenda del Barça
Hozzászólások: 7126
Csatlakozott: 2007.08.11. 10:38:38
Tartózkodási hely: Budapest, Pestszenterzsébet

2011.01.13. 19:48:58

Initom írta:Coentrao jó játékos,de nem hiszem,hogy megér 30 milliót!Bár ott van pénz!
Ha ennyiért veszik,biztosan a kezdőbe jön Marcelo helyett!


De megerősítette ezt már valamilyen hivatalos,vagy hihetőbb hírforrás?
A Realnál megszokható, hogy nem valós áron vesznek játékosokat. Ez a portugál ránézésre kóstál 10-15 milliót. De mivel Madridban nincs válság, így bárkiért bármennyit megadnak, még ha nem is ér annyit. Az anyaklub viszont mindig köszöni szépen! Én is így tennék. Hiába jó játékos, ha van egy túlon-túl jó ajánlat, simán belecsapnék én is. Aztán ha nem válik be, már senkit nem érdekel, csak legfeljebb hümmög egyet az elnök és néz más játékost. Arrafelé így megy ez.
Kép
Kép
Kép
lluisllach89
Director del Fútbol
Hozzászólások: 3701
Csatlakozott: 2008.07.02. 22:46:30

2011.01.13. 19:48:40

csababarca írta:
lluisllach89 írta: Azért ezt a kp gondot kicsit leegyszerűsítették szerintem.
Mou-nál ne lenne fegyelem meg visszazárás?

Én is ezt mondom.
Itt szerintem a játékstílusból adódik,hogy átrohannak rajtuk. Mondjuk a real is átrohan a kp-n, szóval ez ilyen adok-kapok helyzet :D
Igen 22 mp-vel előbb írtad, akkor elnézést a többes számért :D

Daffy!

De akkor is, ilyet mondani egy Real Madridra hogy szervezetlen, tavalyira, mostanira is simán leegyszerűsíti a problémát.

Meg a sérülések. Gondolod nem értenek hozzá?
Minden megvan, semmire nem lehet fogni semmit, sőt, nincs is oka rá szerintem senkinek, megy nektek ez a lényeg.

Egy szó: állandóság..
A hozzászólást 1 alkalommal szerkesztették, utoljára lluisllach89 2011.01.13. 19:49:38-kor.
Kép
"Azért mert valaki hibázott nem a futballt kellene megbüntetni.
Hibáztam és megfizettem érte. De a labda nem lett mocskos."- Maradona
Avatar
daffy
Madridista
Hozzászólások: 7208
Csatlakozott: 2010.01.31. 19:11:40

2011.01.13. 19:45:48

Initom írta:Coentrao jó játékos,de nem hiszem,hogy megér 30 milliót!Bár ott van pénz!
Ha ennyiért veszik,biztosan a kezdőbe jön Marcelo helyett!


De megerősítette ezt már valamilyen hivatalos,vagy hihetőbb hírforrás?
egyelőre nem hivatalos,de a szélső kérdés nem új keletű madridban. csak 30 az induló ár,bőven kevesebb lesz a vége.

szerk: csababarca,csak egyezségre jutottunk viszont itt vége szakad a folyamatnak,mert erre nem tudok válaszolni. fogalmam sincs mi lesz akkor marcival. játszhat pl eggyel feljebb dm-val rotálva,de lehet akár ilyen is,ha nem jön csatár:
---------------------iker-------------------
ramos--------pepe------carvalho----coentrao
--------------lass------------xabi--------------
--dm----------------kaka-----------------marcelo
-----------------------cunci-----------------------
A hozzászólást 1 alkalommal szerkesztették, utoljára daffy 2011.01.13. 19:49:12-kor.
Avatar
csababarca
Az Év Fórumozója - 2021
Hozzászólások: 15406
Csatlakozott: 2005.10.03. 21:19:38
Tartózkodási hely: Dabas

2011.01.13. 19:45:06

daffy írta: coentrao tényleg szélső hátvéd,de ezt a problémát vizsgáljuk csak meg újra :)
marcelo az egyedüli balos,aki inkább támad,mint védekezik. a nagy csapatok ellen kuka. arbeloa klasszikus jobbos,lassú,körülményes,ha felfut,nem ér vissza. nagyok ellen ő is kuka. ramos nem szélső,láthatjuk is a teljesítményét. coentrao egyértelműen a kezdőbe jönne,ha jönne,marci helyére. vele együtt is csak 2 balos lenne,ami messze nem sok.

Mind igaz amit írsz,viszont védekezésben nem látok annyit Coentraoban. Annyival nem jobb Marcelonal az biztos,hogy megérje pénzt kiadni a portugálért. De lehet beválik,ha jön,nem ezt mondom. Csak ha jön,akkor Marcelonak nincs helye,mert padozni nem fog akarni a brazil.
"Amikor nézzük Őt, akkor értsük meg ez egy sajátos játékos akit látunk, ez totálisan egyedi. Háromszor verte meg úgy Gvardiolt, hogy az magasabb, erősebb, gyorsabb, fiatalabb, energetikusabb. Ezt írd már le nekem számokkal. Ez mutatja azt, hogy micsoda valójában a futball."
Avatar
Initom
Entrenador del Barça
Hozzászólások: 2127
Csatlakozott: 2010.06.07. 16:11:17
Tartózkodási hely: Vas(trón)

2011.01.13. 19:43:09

Coentrao jó játékos,de nem hiszem,hogy megér 30 milliót!Bár ott van pénz!
Ha ennyiért veszik,biztosan a kezdőbe jön Marcelo helyett!


De megerősítette ezt már valamilyen hivatalos,vagy hihetőbb hírforrás?
Abi & Tito
Avatar
daffy
Madridista
Hozzászólások: 7208
Csatlakozott: 2010.01.31. 19:11:40

2011.01.13. 19:33:59

csababarca írta:
lluisllach89 írta: Azért ezt a kp gondot kicsit leegyszerűsítették szerintem.
Mou-nál ne lenne fegyelem meg visszazárás?

Én is ezt mondom.
Itt szerintem a játékstílusból adódik,hogy átrohannak rajtuk. Mondjuk a real is átrohan a kp-n, szóval ez ilyen adok-kapok helyzet :D
nem,mounál tényleg nincs visszazárás,fegyelem és szervezettség. azér jött,hogy ezt meghozza,de amióta itt van,csak siránkozik.
coentrao tényleg szélső hátvéd,de ezt a problémát vizsgáljuk csak meg újra :)
marcelo az egyedüli balos,aki inkább támad,mint védekezik. a nagy csapatok ellen kuka. arbeloa klasszikus jobbos,lassú,körülményes,ha felfut,nem ér vissza. nagyok ellen ő is kuka. ramos nem szélső,láthatjuk is a teljesítményét. coentrao egyértelműen a kezdőbe jönne,ha jönne,marci helyére. vele együtt is csak 2 balos lenne,ami messze nem sok.
Avatar
csababarca
Az Év Fórumozója - 2021
Hozzászólások: 15406
Csatlakozott: 2005.10.03. 21:19:38
Tartózkodási hely: Dabas

2011.01.13. 18:29:15

lluisllach89 írta: Azért ezt a kp gondot kicsit leegyszerűsítették szerintem.
Mou-nál ne lenne fegyelem meg visszazárás?

Én is ezt mondom.
Itt szerintem a játékstílusból adódik,hogy átrohannak rajtuk. Mondjuk a real is átrohan a kp-n, szóval ez ilyen adok-kapok helyzet :D
"Amikor nézzük Őt, akkor értsük meg ez egy sajátos játékos akit látunk, ez totálisan egyedi. Háromszor verte meg úgy Gvardiolt, hogy az magasabb, erősebb, gyorsabb, fiatalabb, energetikusabb. Ezt írd már le nekem számokkal. Ez mutatja azt, hogy micsoda valójában a futball."
lluisllach89
Director del Fútbol
Hozzászólások: 3701
Csatlakozott: 2008.07.02. 22:46:30

2011.01.13. 18:25:55

daffy írta:
csababarca írta: 1.) NEkünk is volt olyan sérüléshullámunk a Rijkaard-érában,amikor ennyi ember sérült volt. Peppel jött egy orvosi stáb,azóta nincsenek izomsérülések.
2.) Messi azért mostmár lassan két éve szinte csak középen játszik.
3.) Abban a tempóban,amit a csapatotok nyom,nem csoda ha elfárad pl Özil. Egész meccsen rohan mindenki a realból, nincs megállás szinte soha. Ez is összefügg a sérülésekkel egyébként.
4.) Nincs a kp-val semmi gond, valamiért szervezetlenek. Azért egy Lass-Xabi- Özil kp-nak nem kéne átjáróháznak lennie,semmivel sem támadószelleműbb,mint pl a mi középpályánk. Inkább a visszazárással van a gond, és a fegyelemmel.
1.a kulcs a volt,nekünk mindig van,állandó jelleggel.
2.nem nézek ezek szerint elég meccset...azt hittem a jobboson van(persze nem a vonalnál)
3.ez igaz,de a rohanás más felállással kiküszöbölhető és a fáradtság is.az átjáróházról meg nem is beszélve
4. a kp vásárlás csak nekem mániám. ez amolyan kiskapu számomra,hogy hátha,mert azt ugye látjuk,hogy fegyelem,letámadás,szervezettség az nincs.
visszatérve a vásárolásra. coentrao a kiszemelt. a licit természetesen 30 milláról indul.szerintem olyan 20-22 körül mozdítható. adebayor kölcsönbe érkezne+valamivel több,mint 1 millió euró. morata nem eladó perez szerint,pedig érdeklődnek iránta.
Azért ezt a kp gondot kicsit leegyszerűsítették szerintem.
Mou-nál ne lenne fegyelem meg visszazárás?
Kép
"Azért mert valaki hibázott nem a futballt kellene megbüntetni.
Hibáztam és megfizettem érte. De a labda nem lett mocskos."- Maradona
Avatar
csababarca
Az Év Fórumozója - 2021
Hozzászólások: 15406
Csatlakozott: 2005.10.03. 21:19:38
Tartózkodási hely: Dabas

2011.01.13. 18:25:33

daffy írta: 1.a kulcs a volt,nekünk mindig van,állandó jelleggel.
2.nem nézek ezek szerint elég meccset...azt hittem a jobboson van(persze nem a vonalnál)
3.ez igaz,de a rohanás más felállással kiküszöbölhető és a fáradtság is.az átjáróházról meg nem is beszélve
4. a kp vásárlás csak nekem mániám. ez amolyan kiskapu számomra,hogy hátha,mert azt ugye látjuk,hogy fegyelem,letámadás,szervezettség az nincs.
visszatérve a vásárolásra. coentrao a kiszemelt. a licit természetesen 30 milláról indul.szerintem olyan 20-22 körül mozdítható. adebayor kölcsönbe érkezne+valamivel több,mint 1 millió euró. morata nem eladó perez szerint,pedig érdeklődnek iránta.

Mostmár inkább Pedro van állandó jelleggel a jobboson.Persze Messi is feltűnik ott, gyakrabban mint a baloson.
Az a baj ezzel,hogy az Mou feladata,hogy szervezettség és fegyelem legyen a kp-n,és a csatárok visszazárjanak rendesen.
Láttam,hogy Coentraot akarja a madrid elvileg, de nem tudom,hogy ő mennyire megoldás ezekre a gondokra. Tudtommal szélső hátvéd, vagy szélső. Az meg van a madridnak, szóval ő felesleges lenne. A togói az egy jó megoldás lehet,de akkor Benzema vagy ő padozna. Mivel gondolom nem áll át két ékes játékra Mou,mert akkor Di Maria kiszorulna.
Érdekes dolog ez,de ha Mou nem tud szervezettséget,fegyelmet adni a kp-nak,akkor senki sem.
"Amikor nézzük Őt, akkor értsük meg ez egy sajátos játékos akit látunk, ez totálisan egyedi. Háromszor verte meg úgy Gvardiolt, hogy az magasabb, erősebb, gyorsabb, fiatalabb, energetikusabb. Ezt írd már le nekem számokkal. Ez mutatja azt, hogy micsoda valójában a futball."
Avatar
daffy
Madridista
Hozzászólások: 7208
Csatlakozott: 2010.01.31. 19:11:40

2011.01.13. 18:20:19

csababarca írta: 1.) NEkünk is volt olyan sérüléshullámunk a Rijkaard-érában,amikor ennyi ember sérült volt. Peppel jött egy orvosi stáb,azóta nincsenek izomsérülések.
2.) Messi azért mostmár lassan két éve szinte csak középen játszik.
3.) Abban a tempóban,amit a csapatotok nyom,nem csoda ha elfárad pl Özil. Egész meccsen rohan mindenki a realból, nincs megállás szinte soha. Ez is összefügg a sérülésekkel egyébként.
4.) Nincs a kp-val semmi gond, valamiért szervezetlenek. Azért egy Lass-Xabi- Özil kp-nak nem kéne átjáróháznak lennie,semmivel sem támadószelleműbb,mint pl a mi középpályánk. Inkább a visszazárással van a gond, és a fegyelemmel.
1.a kulcs a volt,nekünk mindig van,állandó jelleggel.
2.nem nézek ezek szerint elég meccset...azt hittem a jobboson van(persze nem a vonalnál)
3.ez igaz,de a rohanás más felállással kiküszöbölhető és a fáradtság is.az átjáróházról meg nem is beszélve
4. a kp vásárlás csak nekem mániám. ez amolyan kiskapu számomra,hogy hátha,mert azt ugye látjuk,hogy fegyelem,letámadás,szervezettség az nincs.
visszatérve a vásárolásra. coentrao a kiszemelt. a licit természetesen 30 milláról indul.szerintem olyan 20-22 körül mozdítható. adebayor kölcsönbe érkezne+valamivel több,mint 1 millió euró. morata nem eladó perez szerint,pedig érdeklődnek iránta.
Avatar
Barcaman1993
Director del Fútbol
Hozzászólások: 3727
Csatlakozott: 2010.03.02. 14:41:07

2011.01.13. 18:12:21

daffy írta:szerk: Barcaman1993! adebayor kölcsönbe jön. mire higu felépül és formába lendül(cirka egy év),addigra vagy a togóinak vagy benzemának hült helye lesz.
Még nem biztos, hogy megy Madridba, bár várható. Csak ezzel a csatáros dologhoz azt akartam hozzáfűzni, hogy jelenleg Ade jó megoldás lehet, de a Realnak attól még jövőre ugyanúgy lehet csatárgondja. Talán Morata tud robbantani, bár sztem előbb fognak egy kiforrott játékost venni, minthogy megvárják, hogy beérjen. Bár nagyon vészesetben én azt is el tudnám képzelni, hogy Kaká-Özil-Di Máriá támad és CR a csatár. Az tény, hogy nem Cr posztja, de nagyon vészszükség esetén sztem meg tudná oldani. A Realnál jelenleg túlkomplikálják a dolgokat. Másrészt a Realnak most nagy pechje van, mert bitang erős ellenfeleik vannak a kupában úgyhogy a játékosokat vagy formációkat se tudják próbálgatnii.
Rammalets-Foncho, Gensana, Grácia-Vergés, Garay- Kubala, Kocsis, Evaristo, Luiz Suárez, Czibor
Avatar
csababarca
Az Év Fórumozója - 2021
Hozzászólások: 15406
Csatlakozott: 2005.10.03. 21:19:38
Tartózkodási hely: Dabas

2011.01.13. 18:09:40

daffy írta: nos,akkor megpróbálom sorba ezt is:
-a barcát ritkán éri el olyan sérüléshullám,mint a realt. nálunk folyamatos a 3-4-5 sétült. így nektek a kevesebb játékos is elég.
-persze hogy tud egy játékos sok helyen játszani,de nézd meg-hogy a legjobbat említsem-,messit: amikor középen játszott nem volt olyan jó és mindenki fel volt háborodva,pedig csak egy poszttal ment beljebb.
-a real erőnléte valamiért egy rakás .... özil pl egy meccset nem bír végig,nem hogy heti 2-3at.
- a kp-ról pedig hiányzik egy ember,mert: lass ütköző ember,akinek a legfőbb feladata a labdaszerzés,emellett lábban nem a leggyorsabb játékos. xabi elosztó,de nem egy nagy zsugás. nem fog iniesta módjára cselezni,nem is ez a feladata. a 4-2-3-1ben sokszor ez a két játékos marad a kp-n. lassúak,de főként kevesek. egy "iniesta" hiányzik onnan. kaká-nak nem ott a helye,hanem feljebb,özilnek detto. egy minőségi,drága,de mindenképpen hasznos játékos kell arra a posztra,egy technikás,de erős fizikumú játékos

1.) NEkünk is volt olyan sérüléshullámunk a Rijkaard-érában,amikor ennyi ember sérült volt. Peppel jött egy orvosi stáb,azóta nincsenek izomsérülések.
2.) Messi azért mostmár lassan két éve szinte csak középen játszik.
3.) Abban a tempóban,amit a csapatotok nyom,nem csoda ha elfárad pl Özil. Egész meccsen rohan mindenki a realból, nincs megállás szinte soha. Ez is összefügg a sérülésekkel egyébként.
4.) Nincs a kp-val semmi gond, valamiért szervezetlenek. Azért egy Lass-Xabi- Özil kp-nak nem kéne átjáróháznak lennie,semmivel sem támadószelleműbb,mint pl a mi középpályánk. Inkább a visszazárással van a gond, és a fegyelemmel.
Nem tudom kit akartok kp-ra hozni,de már 3-4 éve ez megy,hogy mindig csak venni-venni. Nem ez a megoldás.
A játékfelfogásából adódik a realnak,hogy átrohannak a kp-jukon. Nem tudom ezt elmagyarázni, mert nem vagyok szakember.

De értem,ha akartok oda venni valakit,de mégis kit? én nem látok olyat a piacon,aki jó lehet. Essien mozdíthatatlan, Cesc szintén. Más nem nagyon van.
A megoldás inkább az lenne,hogy a nagy csapatok ellen ne legyen fenn annyi támadó, inkább a kp-n legyen több ember.
"Amikor nézzük Őt, akkor értsük meg ez egy sajátos játékos akit látunk, ez totálisan egyedi. Háromszor verte meg úgy Gvardiolt, hogy az magasabb, erősebb, gyorsabb, fiatalabb, energetikusabb. Ezt írd már le nekem számokkal. Ez mutatja azt, hogy micsoda valójában a futball."
Avatar
daffy
Madridista
Hozzászólások: 7208
Csatlakozott: 2010.01.31. 19:11:40

2011.01.13. 17:54:17

Barcaman1993 írta:...
nos,akkor megpróbálom sorba ezt is:
-a barcát ritkán éri el olyan sérüléshullám,mint a realt. nálunk folyamatos a 3-4-5 sétült. így nektek a kevesebb játékos is elég.
-persze hogy tud egy játékos sok helyen játszani,de nézd meg-hogy a legjobbat említsem-,messit: amikor középen játszott nem volt olyan jó és mindenki fel volt háborodva,pedig csak egy poszttal ment beljebb.
-a real erőnléte valamiért egy rakás .... özil pl egy meccset nem bír végig,nem hogy heti 2-3at.
- a kp-ról pedig hiányzik egy ember,mert: lass ütköző ember,akinek a legfőbb feladata a labdaszerzés,emellett lábban nem a leggyorsabb játékos. xabi elosztó,de nem egy nagy zsugás. nem fog iniesta módjára cselezni,nem is ez a feladata. a 4-2-3-1ben sokszor ez a két játékos marad a kp-n. lassúak,de főként kevesek. egy "iniesta" hiányzik onnan. kaká-nak nem ott a helye,hanem feljebb,özilnek detto. egy minőségi,drága,de mindenképpen hasznos játékos kell arra a posztra,egy technikás,de erős fizikumú játékos
szerk: Barcaman1993! adebayor kölcsönbe jön. mire higu felépül és formába lendül(cirka egy év),addigra vagy a togóinak vagy benzemának hült helye lesz.
Avatar
Barcaman1993
Director del Fútbol
Hozzászólások: 3727
Csatlakozott: 2010.03.02. 14:41:07

2011.01.13. 17:41:49

daffy írta:
Bob_Marley írta: Szóval ha ő 4-2-3-1et álmodott meg, akkor annak oka van!
én tudooooom,hogy mi:
a csapatból hiányzik egy játékos a kp-ra ahhoz,hogy más felállásban játszunk,illetve más felállásban több játékosnak sem lenne helye.
Hát sztem azért ez nem így van. Ez egyértelmű számomra, hogy a Real 4-2-3-1-ben a legjobb, de azért ezek a játékosok nem nokedli jancsik, hogy csak egy poszton tudnak játszani. Csak, mert 4-3-3-nak , vagy 4-2-3-1-nek nevezzük attól még a Ronaldo-Di Mária- Benzema 3-as ugyanúgy nagyon elől lesznek. Mária meg úgyis hátra rohangászik, Ronaldo meg életében nem védekezett és sztem nem is fog. Úgyhogy sztem tök 8 ezen gondolkodni. Másrészt, pedig a Madridistán még nyáron volt egy hsz, hogy a Barcának csak 19 (mostmár 20) játékosa van a keretben és, hogy ez milyen kevés lesz. Erre, ha a cseréket nézzük, akkor Masche kap folyamatosan játéklehetőséget, a többiek csak 10-20-30 perceket, ritkán akár meccseket is a kupában, vagy a bajnokságban, de ez nem nagyon gyakori. Erre, ha jó számolom (de ha nem, akkor is kb.) 25 játékos játszik a Madridban. Ebből az elől lévő 4 szinte mindig játszik (talán most Kaká érkezésével egy kicsit változik), a 3 vkp váltja egymást időnként, meg néha a védelem is. De hát emellett, olyan játékosok ülnek a padon, akik sztem simán beférnének egy Valencia-Villareal szintű csapatba, de szinte sosem játszanak (M. Diarra, Granero, Gago, stb.).Sztem ezért nem hiányzik senki sem a középpályáról... Sztem a Real kp-ja ennél jobb már nem lehet.

Szerk: Sztem a Real a nyáron rontotta el ezt a csatár gondot. Egyrészt Rault meg Gutit nem kellett volna elengedni. Másrészt tegyük fel most jön Adebayor, akkor most az Ade-Benzema duó azért pár hónapig szépen ellesznek, de amikor Higu felépül na akkor mi van? Mert akkor egyikőjük, ha nem akkor kettőjük szinte sose fog játszani. Erre a Realnal számítani kellett volna. Bár a félévre való kölcsönszerződés nem hülyeség, de nyáron ugyanez a probléma fog föllépni akkor. 3. számú csatárra meg sztem fölösleges (sok?) pénzt kidobni, míg Raul egy ingyen bevállt gépezet lett volna.
Rammalets-Foncho, Gensana, Grácia-Vergés, Garay- Kubala, Kocsis, Evaristo, Luiz Suárez, Czibor
Avatar
MatyiG
Adminisztrátor
Hozzászólások: 18359
Csatlakozott: 2009.01.27. 14:10:25
Tartózkodási hely: Budapest/Jászberény

2011.01.13. 17:35:59

daffy írta:
sjd írta:kb. 1 hete linkeltem egy cikket, h a Realnál nincs pénz csatárra, szóval Paton, de még Adebayoron is felesleges gondolkozni
(azt meg ugye tudjuk, hogy Pato hozzánk jön, mert mi másért adtuk volna Ibrát ilyen olcsón :lol: )
1. adebayor kölcsönbe megy a realhoz :)
2. pato valagát törné a barca pad. villa,bojan,messi,pedro,jeffren. pato hova? nálunk egy csatár van,nem a hazabeszélés miatt,de inkább mennék a helyében madridba
Ebben igazad van.
Hozzánk csak egy cserecsatár kéne.
Pato meg szerintem nem fog menni sehova még egy ideig.
Majd meglátjuk. :wink:
Avatar
Tocy
Director del Fútbol
Hozzászólások: 3677
Csatlakozott: 2008.03.01. 09:45:15

2011.01.13. 17:35:54

daffy írta:
sjd írta:kb. 1 hete linkeltem egy cikket, h a Realnál nincs pénz csatárra, szóval Paton, de még Adebayoron is felesleges gondolkozni
(azt meg ugye tudjuk, hogy Pato hozzánk jön, mert mi másért adtuk volna Ibrát ilyen olcsón :lol: )
1. adebayor kölcsönbe megy a realhoz :)
2. pato valagát törné a barca pad. villa,bojan,messi,pedro,jeffren. pato hova? nálunk egy csatár van,nem a hazabeszélés miatt,de inkább mennék a helyében madridba
Jogos, hozzánk Afellay jött oda, ahova Pato jöhetett volna, lényeges különbség, hogy a brazilért sztem 30 millió kellett volna, a hollandot a tizedéért elhoztuk.
Avatar
daffy
Madridista
Hozzászólások: 7208
Csatlakozott: 2010.01.31. 19:11:40

2011.01.13. 17:33:59

sjd írta:kb. 1 hete linkeltem egy cikket, h a Realnál nincs pénz csatárra, szóval Paton, de még Adebayoron is felesleges gondolkozni
(azt meg ugye tudjuk, hogy Pato hozzánk jön, mert mi másért adtuk volna Ibrát ilyen olcsón :lol: )
1. adebayor kölcsönbe megy a realhoz :)
2. pato valagát törné a barca pad. villa,bojan,messi,pedro,jeffren. pato hova? nálunk egy csatár van,nem a hazabeszélés miatt,de inkább mennék a helyében madridba
Avatar
sjd
Llegenda del Barça
Hozzászólások: 6400
Csatlakozott: 2007.07.09. 08:55:57

2011.01.13. 17:27:52

kb. 1 hete linkeltem egy cikket, h a Realnál nincs pénz csatárra, szóval Paton, de még Adebayoron is felesleges gondolkozni
(azt meg ugye tudjuk, hogy Pato hozzánk jön, mert mi másért adtuk volna Ibrát ilyen olcsón :lol: )
Avatar
daffy
Madridista
Hozzászólások: 7208
Csatlakozott: 2010.01.31. 19:11:40

2011.01.13. 17:27:01

Bob_Marley írta: Szóval ha ő 4-2-3-1et álmodott meg, akkor annak oka van!
én tudooooom,hogy mi:
a csapatból hiányzik egy játékos a kp-ra ahhoz,hogy más felállásban játszunk,illetve más felállásban több játékosnak sem lenne helye.
LG
Az Év fórumozója 2016
Hozzászólások: 21052
Csatlakozott: 2004.12.17. 21:03:01

2011.01.13. 17:21:46

Bob_Marley írta:
daffy mindig ezt a 4-3-3at preferálod :lol: Jó ez így közel vagytok hozzánk (de szerencsére azért mi vezetünk :lol: ), s Bl-ben is van esély továbbjutni!
Én megmondom őszintén (s majd megint leírhatjátok, hogy hülyeség), Mourinho általában tavasszal "indul" be!S lehet nyögvenyelősen nyeregeti a meccseit (ez jellemző volt az Interre, meg a Chelseare is), de nyer!
És komoly ellenfelet látok a RM-ben tavasszal!Most a fővárosban a legnagyobb szükség a sikerekre van, s ebben Mourinho nagyon jó!Később majd lehet játék is lesz, de eredmény orientáltságban a portugál a legjobb!
Szóval ha ő 4-2-3-1et álmodott meg, akkor annak oka van!
Múltkor vázoltam a lehetőségeket, de hát én nem vagyok José Mourinho :lol:
Sztem jól látod a dolgokat, én is hasonlóan gondolom. Sztem már most is elég jó csapat ez a Real, egy dolog, h mi 5-st rúgtunk nekik, de azt leszámítva sztem nagyon jó eredményeik lesznek. Úgy gondolom, h tavaszra még erősebbek lesznek. A Real már évek óta nagyon jó abban, h ha nem is megy nekik egyáltalán a játék, akkor is képesek megnyerni a meccset. Sztem ez most még jobban fokozódni fog, és sztem ők nem nagyon fognak bukni, szóval nekünk sem szabad. Lehet, h a szezon 90 százalékában parádézni fogunk, de ha lesz egy kisebb hullámvölgy, és bejön pár nem várt pontvesztés, akkor a Real javára dőlhet el a bajnokság. Az nem kérdés, h a Barca sokkal jobb csapat, mint a Real, de azt mondom, h viszont inkább a Barcába van benne a váratlan pontvesztés. De majd meglátjuk.
Avatar
Bob_Marley
Presidente del Barça
Hozzászólások: 19486
Csatlakozott: 2010.02.06. 19:42:14

2011.01.13. 17:06:07

daffy írta:adebayor és lopez a maximum a felsoroltak közül. én őszintén szólva a következőt tenném:
-télen bepróbálnám pato-t. a milanban rengeteg a csatár és még balotelli-t nem is vették meg. patonak játszania kell. ibra helye fixnek tűnik,cassano is valószínű,hogy játszik. ha három csatárral játszanak,akkor még egy hely kiadó: pippo,robinho,pato és majd balotelli(ha megy). simán mozdíthatónak kell lennie a kacsának
- nyárig adnék haladékot benzemának. ha addig nem bizonyítja,hogy focista,akkor elküldeném és a higu-pato kettős mögé egy rutinos játékos mehet a padra.
a real az utóbbi 2 évben a 4-2-3-1es felálláshoz vásárolt alapvetően játékosokat. láthatjuk,hogy ez a formáció a nagyok ellen semmit nem ér(sőt...villarreal). a formáció váltás azzal járna,hogy dm,mesut,canales poszt nélkül maradna(4-3-3). így valamilyen szinten megértem mourinhot,hogy ragaszkodik ehhez,de látjuk,hogy kevéske. kíváncsian várom a jövőbeli változtatásokat.
No no no, jól látod Pato elhagyja Itáliát és picit arrébb költözik, de a napfényes tengerpartot választja majd :wink: :lol: Viccet félre téve, azért most télen nem lehet elhozni Patot, még egy Realnak sem szeintem!Meg Pato is azért sérülékeny!Télen azért nem könnyű igazolni!

daffy mindig ezt a 4-3-3at preferálod :lol: Jó ez így közel vagytok hozzánk (de szerencsére azért mi vezetünk :lol: ), s Bl-ben is van esély továbbjutni!
Én megmondom őszintén (s majd megint leírhatjátok, hogy hülyeség), Mourinho általában tavasszal "indul" be!S lehet nyögvenyelősen nyeregeti a meccseit (ez jellemző volt az Interre, meg a Chelseare is), de nyer!
És komoly ellenfelet látok a RM-ben tavasszal!Most a fővárosban a legnagyobb szükség a sikerekre van, s ebben Mourinho nagyon jó!Később majd lehet játék is lesz, de eredmény orientáltságban a portugál a legjobb!
Szóval ha ő 4-2-3-1et álmodott meg, akkor annak oka van!
Múltkor vázoltam a lehetőségeket, de hát én nem vagyok José Mourinho :lol:
Kép
Kép
Kép
Válasz küldése