Barça vs. Real - El Clásico

Foci a Barçán kívül
Avatar
davi10
Llegenda del Barça
Hozzászólások: 6589
Csatlakozott: 2007.10.06. 20:02:40
Tartózkodási hely: Budapest

2024.03.28. 13:53:44

De ez nem csak Barca szurkoló berögződés, tényleg érdemes megnézni Kroos-szal és nélküle ezt a Real-t. Aztán lehet megoldják valahogy, ahogy Benzema lelépésével is elvannak most, csak mondjuk a Párizsból kiindulva, ahol szintén elég orrnehéz volt a csapat, nem biztos, hogy ezzel a kp-val annyira versenyképes lesz ez a csapat, mint sokan gondolják.
Kép
"A Futball nyer, ha a Barca nyer"
"Ez a két szín, zöld és fehér minden másnál többet ér
Hát indulj és bátran énekelj velünk egy dalt a Fradiért"
Avatar
NovaProspekt
Entrenador del Barça
Hozzászólások: 1912
Csatlakozott: 2019.11.26. 14:17:19

2024.03.28. 12:07:56

davi10 írta:
2024.03.28. 11:57:40
Nem igazán értek egyet, szerintem egy (vagy jelen esetben két) középpályást, aki ennyire meghatározza a játékukat sokkal nehezebb pótolni, mint egy gólvágót vagy egy védőt.
Tchouameni-től én 1-2 lövésen kívül olyan sok dolgot nem láttam, Camavinga meg egész okés, de hát a közelében sincs a Casemiro - Modric - Kroos triónak. Valverde meg inkább egy futóbolond, mint játékszervező.

Persze lehet kontrájra játszani, hogy előrerúgjuk aztán majd lesz valami, de mivel a spanyol csapatok nagyrésze aláírná a 0-0-t egy Real ellen, ezért ez kevés lehet.

Kelleni fog oda egy kp, de nem nagyon hallani, hogy Davies-en meg MBappe-n kívül még terveznének valakit nyárra. De most így hirtelen nem is tudnék senkit mondani aki elérhető és illene oda.
Nem tudom, hogy Bellingham hogy muzsikálna ennyivel hátrébb, vagy hogy elég lenne-e.
A CKM középpályához képest nyilván visszaesnek. Azzal a bandával zsinórban 3 BL-t nyertek, azért ennyire ritkán áll bárhol össze a puzzle. Különben minden klubnak lenne 100 BL trófeája. :mrgreen:

Ez meg csak a mi fixációnk Barca-szurkolókként, hogy itt játékmester kell a középpályára. Mégis van vagy 10-15 db csapat, akiket ma top csapatnak lehet nevezni a hagyományos értelemben, ha pedig azt kérném a fórumozótársaktól, hogy írjanak már pár ilyen játékmestert, akkor valószínűleg írnának egy De Bruyne-t meg egy Bernardo Silvát, és kifújt. Ezek szerint mégiscsak lehet korszakos zsenik nélkül játszani a középpályán. Máshol megoldják (hogy ez jó-e vagy nem, az most mindegy; az egy másik beszélgetés :D). Mi szeretjük ezt játszani, hogy betömörítjük az ellenfelet, aztán passzolunk napestig arra várva, hogy produkáljon egy olyan játékos egy varázspasszt, akiből 50 évente egy születik. :D

Majd kontráznak, vagy rágyúrnak a védekezés -> támadás átmenetek gyorsaságára, vagy csak Csuamenivel meg a többi izomagyúval lebirkózzák szimplán az ellenfelet, és közben nem feledkeznek meg az ajándék szatyrok kiosztásáról a bírói testület részére. Nem tudom. De hidd el nekem, hogy megoldják majd, hogy versenyben legyenek (főleg ilyen nevekkel, és ott edzőt sem feltétlenül a Bilbaoból szoktak hozni). Először tegnap szóltam hozzá a témához, akkor azt írtam, hogy a BL-ben mennek majd, ahogy szoktak (mi meg gyengélkedünk majd), de a bajnokságban nyerhetünk mi is továbbra is. Ez a véleményem az erőviszonyokról.
Avatar
davi10
Llegenda del Barça
Hozzászólások: 6589
Csatlakozott: 2007.10.06. 20:02:40
Tartózkodási hely: Budapest

2024.03.28. 11:57:40

NovaProspekt írta:
2024.03.28. 10:16:14
Wishful thinking ez azért. :D Simán mennek majd tovább Kroosék nélkül is, majd kicsit adaptálják a játékukat az új garnitúrához, aztán ennyi. Ők simán tudták pótolni Ronaldo-t, Ramost, Marcelot, stb. Ebben tőlünk sokkal jobbak sajnos.
Nem igazán értek egyet, szerintem egy (vagy jelen esetben két) középpályást, aki ennyire meghatározza a játékukat sokkal nehezebb pótolni, mint egy gólvágót vagy egy védőt.
Tchouameni-től én 1-2 lövésen kívül olyan sok dolgot nem láttam, Camavinga meg egész okés, de hát a közelében sincs a Casemiro - Modric - Kroos triónak. Valverde meg inkább egy futóbolond, mint játékszervező.

Persze lehet kontrájra játszani, hogy előrerúgjuk aztán majd lesz valami, de mivel a spanyol csapatok nagyrésze aláírná a 0-0-t egy Real ellen, ezért ez kevés lehet.

Kelleni fog oda egy kp, de nem nagyon hallani, hogy Davies-en meg MBappe-n kívül még terveznének valakit nyárra. De most így hirtelen nem is tudnék senkit mondani aki elérhető és illene oda.
Nem tudom, hogy Bellingham hogy muzsikálna ennyivel hátrébb, vagy hogy elég lenne-e.
Kép
"A Futball nyer, ha a Barca nyer"
"Ez a két szín, zöld és fehér minden másnál többet ér
Hát indulj és bátran énekelj velünk egy dalt a Fradiért"
Avatar
daffy
Madridista
Hozzászólások: 7208
Csatlakozott: 2010.01.31. 19:11:40

2024.03.28. 11:53:27

Chino írta:
2024.03.28. 10:06:20
Bellingham távolról sem az a profil mint Modric vagy a német. Utóbbi kettő szervezte az egész játékot, nem véletlenül ad hoc nélkülük az egész. Kroos viszont lassan 35, már most is nagyon nehezen bírja sokszor, plusz a válogatottba is visszatért,így lesz még egy EB-je is.
Egy Valverde jó-jó, de igazi észnek, aki szórná a kulcspasszokat nem nevezném. Szoktam nézni Realt, de ha nincs Kroos, vagy rossz meccse van/elfáradt, nincs semmi játék, legfeljebb izomból húzzák be a győzelmet. Még 34 évesen is ennyit számít.
Azokat a Bl szereplések sem Benzema vagy Vinicius miatt jöttek, de még korábban Cr-t sem mondanám feltétlenül egyedüli sikerkovácsnak.
Egy Casemiro-Modric-Kroos kp nélkül nem sokáig tündököltek volna. Nálunk is egy Busquets-Xavi-Ini kp felbomlásával megborultunk. De Jong, Pedri stb. szintén minőségi játékosok de meg sem közelítik játékszervezésben, hatékonyságban, de úgy en bloc a csapatban betöltött szerepet. Nincs már Messink vagy Suarezünk, de egy jó korban lévő B-I-X trióval büntetni lehetne.
Nem akarok erősen fogalmazni,de nem jut máshogy eszembe. Csőlátásra vall,hogy pótolni kell egy kiöregedő játékost. Nem kell. Változtatni kell dolgokon. A szélre,előre el tudja juttatni Valverde,Bellingham is. Vini,Rodry és Bappe pedig majd fut. Bappéval amúgy sem fog senki kispasszos focit játszani.
Avatar
bence0330
Az Év Fórumozója 2022
Hozzászólások: 6886
Csatlakozott: 2020.07.16. 19:01:18
Tartózkodási hely: Pécs

2024.03.28. 11:02:58

Nem fog nekik szerintem hiányozni a két öreg egyáltalán. Simán pótolva lesznek, Modric már nem is nagyon téma, Kroos jelenleg is top játékos, de majd hoznak helyette egy másik top játékost, akinek mondjuk hasonlóak a kvalitásai. Egy esetben ronthatják ezt el (valami nagy sérülékenységen kívül), edzővel. Amíg Ancelotti marad, addig tuti, hogy mindig megfelelően építenek be mindenkit, és utána is azért erre alkalmas edzőt kell hozni, amit gondolom meg fognak tenni. Ha az edzőkérdést elrontják, akkor nyilván lehet egy sztár"csürhe" is a dologból, de erre minimális az esély.
ter Stegen; Cancelo - Cubarsí - Araujo - Koundé; Gündogan - Christensen - Pedri; Felix - Lewy - Raphinha
Avatar
NovaProspekt
Entrenador del Barça
Hozzászólások: 1912
Csatlakozott: 2019.11.26. 14:17:19

2024.03.28. 10:16:14

Chino írta:
2024.03.28. 10:06:20
Bellingham távolról sem az a profil mint Modric vagy a német. Utóbbi kettő szervezte az egész játékot, nem véletlenül ad hoc nélkülük az egész. Kroos viszont lassan 35, már most is nagyon nehezen bírja sokszor, plusz a válogatottba is visszatért,így lesz még egy EB-je is.
Egy Valverde jó-jó, de igazi észnek, aki szórná a kulcspasszokat nem nevezném. Szoktam nézni Realt, de ha nincs Kroos, vagy rossz meccse van/elfáradt, nincs semmi játék, legfeljebb izomból húzzák be a győzelmet. Még 34 évesen is ennyit számít.
Wishful thinking ez azért. :D Simán mennek majd tovább Kroosék nélkül is, majd kicsit adaptálják a játékukat az új garnitúrához, aztán ennyi. Ők simán tudták pótolni Ronaldo-t, Ramost, Marcelot, stb. Ebben tőlünk sokkal jobbak sajnos.

Csak nálunk történt az, hogy minden alkalommal, amikor az aranycsapatból elment valaki, egy kicsit gyengébb lett a játékunk. Messi távozása után pedig a koncepció teljes újragondolására (lenne) van szükség.

Főleg Mbappéval, Bellingham-mel, Vinivel elöl, plusz mögöttük egy ütős játékosokból álló kp.-val, meg egy megbízható védelemmel nekem ne találja már ki senki, hogy majd nehézségeik lesznek. :D Lehet, hogy sokszor nem fog kijönni nekik a lépés, de versenyben lesznek mindenért.
Avatar
Chino
Llegenda del Barça
Hozzászólások: 7360
Csatlakozott: 2009.05.07. 12:32:57
Tartózkodási hely: Debrecen

2024.03.28. 10:06:20

daffy írta:
2024.03.28. 07:33:27
NewNagyatyesz írta:
2024.03.27. 21:04:30
de az ész hiányozni fog Modric és Kroos távozásával.
Bellingham...
Amúgy Kroos hosszabbított 1 évet. Tökéletes ez így.
Bellingham távolról sem az a profil mint Modric vagy a német. Utóbbi kettő szervezte az egész játékot, nem véletlenül ad hoc nélkülük az egész. Kroos viszont lassan 35, már most is nagyon nehezen bírja sokszor, plusz a válogatottba is visszatért,így lesz még egy EB-je is.
Egy Valverde jó-jó, de igazi észnek, aki szórná a kulcspasszokat nem nevezném. Szoktam nézni Realt, de ha nincs Kroos, vagy rossz meccse van/elfáradt, nincs semmi játék, legfeljebb izomból húzzák be a győzelmet. Még 34 évesen is ennyit számít.
Azokat a Bl szereplések sem Benzema vagy Vinicius miatt jöttek, de még korábban Cr-t sem mondanám feltétlenül egyedüli sikerkovácsnak.
Egy Casemiro-Modric-Kroos kp nélkül nem sokáig tündököltek volna. Nálunk is egy Busquets-Xavi-Ini kp felbomlásával megborultunk. De Jong, Pedri stb. szintén minőségi játékosok de meg sem közelítik játékszervezésben, hatékonyságban, de úgy en bloc a csapatban betöltött szerepet. Nincs már Messink vagy Suarezünk, de egy jó korban lévő B-I-X trióval büntetni lehetne.
Forca Barca!!!!
Avatar
daffy
Madridista
Hozzászólások: 7208
Csatlakozott: 2010.01.31. 19:11:40

2024.03.28. 07:33:27

NewNagyatyesz írta:
2024.03.27. 21:04:30
de az ész hiányozni fog Modric és Kroos távozásával.
Bellingham...
Amúgy Kroos hosszabbított 1 évet. Tökéletes ez így.
NewNagyatyesz
Barça C
Hozzászólások: 17
Csatlakozott: 2024.01.14. 23:53:37

2024.03.27. 21:04:30

Endicket én meg nem láttam, de Mbappé, Bellingham és Vini trio jolm hangzik előleg ha utóbbit én nem tartom akkora nagy játékosnak. Középpályán jó kis harcos játekosaik vannak, de az ész hiányozni fog Modric és Kroos távozásával.
Nekünk magunkkal kell foglalkoznunk. Nekem tetszik ez az Araujo, Cubarsi, Gavi, Pedri, Yamal mag + azért vannak ott még egy Balde, Fermin, Roque fiatal vonal. Az ő fejlődésük és egészségük legyen töretlen, hozzájuk igazoljunk majd néhány jó játékost. Néhány év és mi is ott leszünk a top csapatok közelébe és harcban leszünk velük minden fronton.
Én Mbappétol tartok (már most a blben is). Azon kevés játékos egyike, aki a semmiből képes gólokat lőni és meccseket nyerni. Ritka az ilyen, és nekünk jelenleg ilyen nincs is.
Avatar
NovaProspekt
Entrenador del Barça
Hozzászólások: 1912
Csatlakozott: 2019.11.26. 14:17:19

2024.03.27. 20:25:49

Jobbak lesznek nálunk, de a Ligát be fogjuk tudni húzni adott esetben mi is szerintem. A BL-ben meg majd ők mennek, ahogy szoktak, nekünk meg kampó a kieséses szakaszban.
Avatar
gránit
Entrenador del Barça
Hozzászólások: 2401
Csatlakozott: 2010.06.12. 08:55:53

2024.03.27. 18:43:45

Én is attól tartok, hogy a Real Madrid hosszú évek szűkmarkúsága után most elkezd költekezni, és begyújtják a rakétákat. Lesznek még ott érkezők, sajnos. Alphonso Davies-t is valószínűleg leigazolják. Ha Kroos megy, szerintem fognak valakit hozni. Számomra az a furcsa, hogy mennyi jobblábas csatárt igazoltak, akik mind a baloldalon érzik jól magukat. Már a Vinicius-Rodrygo-felállás is eleve ilyen, és Rodrygónak nem is fekszik, hogy jobbról kell támadnia és lőnie jobblábasként. Kíváncsi vagyok, milyen formáció lesz ott Mbappéval. Egy 4-2-3-1-gyel végül is meg lehet oldani (bár ehhez a hadrendhez kell kb a legnagyobb mélység). Azt kizárt dolognak tartom, hogy Endrick-et kölcsönbe adnák. A mi mániánk ez a kölcsönösdi, aztán elfelejtősdi, és a mélységre szükségük is van, mert az ő keretük sem túl mély jelenleg. De ezekkel az igazolásokkal elég komoly tűzerő lehet ott a következő szezonban.
Avatar
Chino
Llegenda del Barça
Hozzászólások: 7360
Csatlakozott: 2009.05.07. 12:32:57
Tartózkodási hely: Debrecen

2024.03.27. 13:30:03

bence0330 írta:
2024.03.27. 12:59:03
Igen, korszakos Reál épül, nem is akármilyen. Ha minden összeáll, sokáig csak az árnyékukban leszünk, még akkor is, ha amúgy mi is jó irányban haladunk, és mi is jó csapat leszünk/vagyunk. Az a Bellingham-Endrick-Mbappé-(Vini) trió(kvartett) biztos, hogy a világ legerősebb támadógépezete lesz, ha addig az edzőkérdést nem rontják el nagyon. A középpályájuk is elég jó áll, oda még ha hoznak egy-két embert a kieső öregek helyére, meg egy belső védőt és valakit Carvajal helyére, hát... csúnya világ következik a Ligában. Legalábbis nekünk és a többieknek.
Lehet, hogy nevekre megvannak, de azért ezt még össze kell rakni. Én Endricket "élesben" tegnap láttam először egy félidő erejéig, de bennem kb annyi maradt meg, hogy lőtt egy pótyaízű gólt, meg megúszott egy pirosat.
Jól futkározott stb., de elfogultság nélkül speciel én Roquéban többet láttam a bemutatkozásakor. Ráadásul Mbappé mögött nem hiszem, hogy sok sót enne meg, ha kirakják szélre, akkor meg Vinicius helyét foglalná, amit szintén nem valószínűsítek. Nem vagyok biztos benne, hogy egyelőre ne kölcsön lenne a vége.
Bellingham pedoig azért nagy kérdés. Most, hogy nincs egy normális csatárjuk, kvázi őt tolták be első számú góllövőnek, kétlem, hogy akár meg is fogja közelíteni ezt az eredményt.
Ők is fáztak már rá a sok dudás egy csárdában helyzetre. De a PSG-n is látszik, hogy ez semmire sem biztosíték. Sokszor, sőt többnyire szerényebb nevekkel, de jól összerakva többre mennének. A kp pedig Modric és Kroos távozásával borzasztóan meggyengül. Főleg a német fog hiányozni, nélküle nincs középpálya. Már jelenleg is no Kroos-no game. A címeket is inkább ők hozták, mint a támadósor. Kb, mint amikor távozott nálunk Xavi, Ini, Busquets is öregedett és egyedül volt, az egész csapat megzuhant, még úgyis hogy maradt egy Messi. Jött Pedri, Gavi, De Jong stb. de nem lehetett azzal a kp-val összehasonlítani. Ahogy egy Tchouameni, Camavinga, Valverde sem tudja pótolni azt a Modric-Kroos-Casemiro triót.
A PSG-nél is hiába volt Mbappé, Messi, Neymar (még ha az utóbbi nem is volt a végén 100 %-os) és a többi csapatrész sem volt gyenge (Verratti, Paredes, Nuno Mendes, Hakimi, Marquinhos, Kimpembe stb.), ország-világ ámuldozott, hogy ilyen támadósorral mi lesz itt, a többi viszont történelem. .
Ráadásul szerintem komoly esély van egy-két sztár távozására a következő 1-2 évben. Viniciusra legalábbis biztosan van sansz.
Forca Barca!!!!
Avatar
Messa
Az EuroBarca Utánpótlása
Hozzászólások: 3700
Csatlakozott: 2007.10.20. 20:59:24
Tartózkodási hely: Aba/Székesfehérvár

2024.03.27. 13:21:04

bence0330 írta:
2024.03.27. 09:54:30
Mondjuk tökmindegy, milyen a brazil kezdő (főleg úgy, hogy a csapat jó része pihenőt kapott a második meccsre), Vinit nem szabadna csk-nak rakni. :D Ha 10 fő 16 éves és Vini kezdene, akkor sem.
Jóságos ég, komolyan ő volt a CSK? ... Régen ennek a 'pozíciónak' volt valami erkölcsi nívója, most meg odaadják a címeres idiótának. Nyilván szolidaritásból, mert meg kell mutatni hogy "mindannyian Vinicius Jr-ok vagyunk", ez ma iszonyatosan fontos. Szegénykémnek egyre kevesebb kedve van focizni, annyian bántják. Lehet, hogy akkor abba kéne hagyni. Ez a szintű majomkodás nem sok embernek hiányozna. Ha meg van kedve focizni, akkor focizzon és fogja be a száját. Milyen érdekes, rajta kívül mintha lenne még pár színesbőrű csapattársa mind válogatott, mind klubszinten. Valamiért őket nem éri folyamatosan támadás, valamiért ők nem áldozatok. Mondjuk ezt átgondolni kellene vagy 40-es iq, az meg hiánycikk szegénynél...
Sóstó mellett van egy mocsár, kikapott a Zseljeznicsar. Az eredmény reális, így járt most a Real is... Real Madrid Videoton 0-1 1985.05.22
Avatar
bence0330
Az Év Fórumozója 2022
Hozzászólások: 6886
Csatlakozott: 2020.07.16. 19:01:18
Tartózkodási hely: Pécs

2024.03.27. 12:59:03

Igen, korszakos Reál épül, nem is akármilyen. Ha minden összeáll, sokáig csak az árnyékukban leszünk, még akkor is, ha amúgy mi is jó irányban haladunk, és mi is jó csapat leszünk/vagyunk. Az a Bellingham-Endrick-Mbappé-(Vini) trió(kvartett) biztos, hogy a világ legerősebb támadógépezete lesz, ha addig az edzőkérdést nem rontják el nagyon. A középpályájuk is elég jó áll, oda még ha hoznak egy-két embert a kieső öregek helyére, meg egy belső védőt és valakit Carvajal helyére, hát... csúnya világ következik a Ligában. Legalábbis nekünk és a többieknek.
ter Stegen; Cancelo - Cubarsí - Araujo - Koundé; Gündogan - Christensen - Pedri; Felix - Lewy - Raphinha
Avatar
brazilfan
Entrenador del Barça
Hozzászólások: 1012
Csatlakozott: 2018.02.26. 09:49:51

2024.03.27. 12:51:11

bence0330 írta:
2024.03.27. 11:56:14
akiknek ilyen esetekben ugye kvázi muszáj mellé állniuk.
Lehet, hogy emiatt lett csk. erre a meccsre, a szolidaritást demonstrálva. Vagy mert ő volt a legrutinosabb ebben a nagyon tartalékos csapatban.
Viszont Endrick… egy újabb probléma, amit a védelmünknek valahogyan meg kell majd oldania, pedig már Vinicius, Rodrygo, Bellingham, és ha igaz, Mbappé is több a soknál.
Avatar
Leon
Director del Fútbol
Hozzászólások: 2578
Csatlakozott: 2014.02.17. 16:20:26
Tartózkodási hely: Balkán sarkán

2024.03.27. 12:45:28

Amíg szállítja a gólokat meg triplákat rúg Barcának addig szerintem pont nem érdekli sem a Real szurkolókat sem a csapatot a viselkedése.
Real fanként engem sem izgatna különösebben.
Messi campion del Mundo 2022. G.O.A.T.

Gianluigi Buffon (a Messivel való találkozásról 2013-ban): Meg kellett érintenem Messit, hogy megbizonyosodjak róla, olyan ember, mint mi.

L4wandowski

Tito per sempre etern.Infinite Iniesta Grácies Xavi, Grácies Piqué!

Grácies Messi!
Avatar
bence0330
Az Év Fórumozója 2022
Hozzászólások: 6886
Csatlakozott: 2020.07.16. 19:01:18
Tartózkodási hely: Pécs

2024.03.27. 11:56:14

Na ja, bár ez a meccs annyira barátságos volt, hogy majdnem kettétörték Yamal lábát. Vini persze ettől még nevetséges, a gyerekes, kakaskodó viselkedésével együtt. Nem tudom, mennyire kínos amúgy ez a saját csapattársainak... akiknek ilyen esetekben ugye kvázi muszáj mellé állniuk.
ter Stegen; Cancelo - Cubarsí - Araujo - Koundé; Gündogan - Christensen - Pedri; Felix - Lewy - Raphinha
Avatar
Chino
Llegenda del Barça
Hozzászólások: 7360
Csatlakozott: 2009.05.07. 12:32:57
Tartózkodási hely: Debrecen

2024.03.27. 11:53:10

bence0330 írta:
2024.03.27. 11:48:08
A sírás szerintem nem szól semminek, eleve még a legjobb színészek sem tudnak feltétlenül sírni szándékosan, nemhogy ő. Az csak sírás, így éli meg belülről, ő áldozat a saját szemében. Ebben pár % igazság nyilván van, a rasszizmus sosem elfogadható, csak az nem esik le neki, hogy ez kvázi nem rasszizmus, ha fehér lenne, ugyanennyit szidnák, csak nem a bőrszínével. Meg kéne beszélni az összes szurkolótáborral, hogy mostantól ugyanúgy szidják, mintha fehér rasszú lenne, talán leesne neki.

Szerintem ő nem tudatosan használja ki mindezt, hanem úgy, mint egy gyerek, akinek mindent elengednek, ő a világ közepe, mindenki őt bántja, ha kritika van, stb. Ezt tanulja meg, így éli meg talán tényleg... Belülről ez neki olyan szerintem, hogy azért szól oda a közönségnek, mert idiótáknak tartja őket. Ettől még persze ez borzasztó, és kb egy 5 éves gyerek szintje érzelmileg. Igazából tényleg csoda, hogy mindemellett a világ egyik, ha nem a legjobb balszélsője.

De mintha amúgy elfogyott volna a türelem, sorra kapja a sárgákat azokra, amikre korábban nem kapott. Az utolsó négy meccse mindegyikén kapott a Madridban.
Igen kapott sárgákat, viszont annak a feléért simán lehetett volna piros . Ráadásul sok dolgot nem is szankcionáltak. Egy gólörömért sem kapott sárgát.

Most egy barátságos meccsen például ilyeneket ki az a legalább 80-as IQ-val rendelkező ember aki csinál. És ez pont nem egy egyedüli eset.

https://twitter.com/ThePeakSanti/status ... cZTIg&s=19
Forca Barca!!!!
Avatar
bence0330
Az Év Fórumozója 2022
Hozzászólások: 6886
Csatlakozott: 2020.07.16. 19:01:18
Tartózkodási hely: Pécs

2024.03.27. 11:48:08

A sírás szerintem nem szól semminek, eleve még a legjobb színészek sem tudnak feltétlenül sírni szándékosan, nemhogy ő. Az csak sírás, így éli meg belülről, ő áldozat a saját szemében. Ebben pár % igazság nyilván van, a rasszizmus sosem elfogadható, csak az nem esik le neki, hogy ez kvázi nem rasszizmus, ha fehér lenne, ugyanennyit szidnák, csak nem a bőrszínével. Meg kéne beszélni az összes szurkolótáborral, hogy mostantól ugyanúgy szidják, mintha fehér rasszú lenne, talán leesne neki.

Szerintem ő nem tudatosan használja ki mindezt, hanem úgy, mint egy gyerek, akinek mindent elengednek, ő a világ közepe, mindenki őt bántja, ha kritika van, stb. Ezt tanulja meg, így éli meg talán tényleg... Belülről ez neki olyan szerintem, hogy azért szól oda a közönségnek, mert idiótáknak tartja őket. Ettől még persze ez borzasztó, és kb egy 5 éves gyerek szintje érzelmileg. Igazából tényleg csoda, hogy mindemellett a világ egyik, ha nem a legjobb balszélsője.

De mintha amúgy elfogyott volna a türelem, sorra kapja a sárgákat azokra, amikre korábban nem kapott. Az utolsó négy meccse mindegyikén kapott a Madridban.
ter Stegen; Cancelo - Cubarsí - Araujo - Koundé; Gündogan - Christensen - Pedri; Felix - Lewy - Raphinha
Avatar
Chino
Llegenda del Barça
Hozzászólások: 7360
Csatlakozott: 2009.05.07. 12:32:57
Tartózkodási hely: Debrecen

2024.03.27. 11:34:34

brazilfan írta:
2024.03.27. 10:29:28
NovaProspekt írta:
2024.03.27. 10:03:30
Azért tegyünk már különbséget aközött, hogy valami bánt valakit (ami nyilván rendben van önmagában), meg hogy kelti a drámát szánt szándékkal.
Azt hiszem, annak idején az elsők között írtam a fórumon, hogy Viniciust könnyen ki lehet zökkenteni a játékból, és ezt az ellenfelek ki fogják használni. Szerintem bejött, az ellenfelek játékosai és szurkolói is kihasználják a cirkuszolásra való hajlamát. Hogy mitől ilyen, fogalmam sincs, lehet, hogy idegrendszeri probléma, biztosan több összetevős, például el tudom képzelni, hogy Mbappé várható érkezése is az okok között van.
Egyre több gondot okoz a Realnak, lehetséges, hogy az eladása mellett fognak dönteni, bajlódjon vele más.
Azt szerintem nem az ellenfelek vagy a szurkolók használják ki, hogy bármilyen balhé van a pályán tőle függetlenül ő az első aki odamegy és ordibál, lökdösődik, csinálja a cirkuszt és két embernek kell lefognia.

De ez a sírás, amit előadott is inkább annak szól,hogy mindenki őt sajnálja, ő legyen a középpontban, ezen túl már mindenkinek hímes tojásként kell bánnia vele.
Tegnap is többször vette a kamera őt a lecserélése után, mint amíg a pályán volt.
Nem tudom, hogy mennyire zavarhatja, hogy a bőrszíne miatt kapja a bekiabálásokat vagy hogy "dögölj meg" rigmusokat kapott, de rengeteg játékos kapja a puta madrét a meccseket, ami szerintem legalább olyan ingerlő lehet mégsem sír senki a sajtóban, hogy miket mondanak nekik.
Egyértelmű figyelemfelkeltés amit csinál csak adják alá a lovat. Az a taps is ami a sajtótájékoztatón volt is inkább volt káros gesztus, mint pozitív üzenet. Inkább azt kellett volna megkérdezni, hogy miért viselkedik úgy a pályán, miért provokál.
Ha ilyeneket szól ki a közönségnek egy-egy csel után: "jó vagyok, mi?!" hogyan várja el , hogy ne ott "üssék", ahol a legjobban fáj.

Most már elővették az Atmát, a Valenciát, a Gironát, a Barcát, sőt még a bírót is a fegyelmi tanács elé küldték. Én is elítélem a rasszizmust, de ez már olyan méreteket ölt, ami az egész futballra káros. A hatodik évét tölti Európában, megváltozni szerintem már nem fog, ha nem is Balotelli szinten van fejben, magatartásban, de a jelenlegi futballban ő áll hozzá a legközelebb.
Forca Barca!!!!
Avatar
brazilfan
Entrenador del Barça
Hozzászólások: 1012
Csatlakozott: 2018.02.26. 09:49:51

2024.03.27. 10:29:28

NovaProspekt írta:
2024.03.27. 10:03:30
Azért tegyünk már különbséget aközött, hogy valami bánt valakit (ami nyilván rendben van önmagában), meg hogy kelti a drámát szánt szándékkal.
Azt hiszem, annak idején az elsők között írtam a fórumon, hogy Viniciust könnyen ki lehet zökkenteni a játékból, és ezt az ellenfelek ki fogják használni. Szerintem bejött, az ellenfelek játékosai és szurkolói is kihasználják a cirkuszolásra való hajlamát. Hogy mitől ilyen, fogalmam sincs, lehet, hogy idegrendszeri probléma, biztosan több összetevős, például el tudom képzelni, hogy Mbappé várható érkezése is az okok között van.
Egyre több gondot okoz a Realnak, lehetséges, hogy az eladása mellett fognak dönteni, bajlódjon vele más.
Avatar
NovaProspekt
Entrenador del Barça
Hozzászólások: 1912
Csatlakozott: 2019.11.26. 14:17:19

2024.03.27. 10:03:30

bence0330 írta:
2024.03.27. 09:54:30
Mondjuk tökmindegy, milyen a brazil kezdő (főleg úgy, hogy a csapat jó része pihenőt kapott a második meccsre), Vinit nem szabadna csk-nak rakni. :D Ha 10 fő 16 éves és Vini kezdene, akkor sem.
Jah, megint balhézott valamit a spanyolokkal a meccsen, kint van a vidi. Gondolom ebben is mindenki hibás volt, csak ő nem. :D
brazilfan írta:
2024.03.26. 20:18:43
Mindenki másként dolgozza fel és mutatja ki vagy rejti el a bánatát, nincs egyetlen recept.
Nekem még nem szóltak be rasszisták, még soha nem szidtak kórusban, úgyhogy fogalmam sincs, hogyan reagálnék, ha megtörténne.
Én valószínűleg kimennék a főtérre délen, összehívnám az embereket, és jól elsírnám magam előttük, hiszen egy egészséges férfiember így dolgozza fel a traumáit. :D Azért tegyünk már különbséget aközött, hogy valami bánt valakit (ami nyilván rendben van önmagában), meg hogy kelti a drámát szánt szándékkal.
Avatar
bence0330
Az Év Fórumozója 2022
Hozzászólások: 6886
Csatlakozott: 2020.07.16. 19:01:18
Tartózkodási hely: Pécs

2024.03.27. 09:54:30

Mondjuk tökmindegy, milyen a brazil kezdő (főleg úgy, hogy a csapat jó része pihenőt kapott a második meccsre), Vinit nem szabadna csk-nak rakni. :D Ha 10 fő 16 éves és Vini kezdene, akkor sem.
ter Stegen; Cancelo - Cubarsí - Araujo - Koundé; Gündogan - Christensen - Pedri; Felix - Lewy - Raphinha
Avatar
MatyiG
Adminisztrátor
Hozzászólások: 18359
Csatlakozott: 2009.01.27. 14:10:25
Tartózkodási hely: Budapest/Jászberény

2024.03.27. 07:50:17

davi10 írta:
2024.03.26. 22:07:48
Azt jól látom, hogy a spanyolok ellen ez a szerencsétlen a brazilok csk-ja?
Amúgyis rossz látni, hogy hova süllyedt ez a brazil válogatott, de ez azért már sok :D
Hát ez a brazil kezdő... Tele középszerű játékosokkal.
Avatar
davi10
Llegenda del Barça
Hozzászólások: 6589
Csatlakozott: 2007.10.06. 20:02:40
Tartózkodási hely: Budapest

2024.03.26. 22:07:48

Azt jól látom, hogy a spanyolok ellen ez a szerencsétlen a brazilok csk-ja?
Amúgyis rossz látni, hogy hova süllyedt ez a brazil válogatott, de ez azért már sok :D
Kép
"A Futball nyer, ha a Barca nyer"
"Ez a két szín, zöld és fehér minden másnál többet ér
Hát indulj és bátran énekelj velünk egy dalt a Fradiért"
Válasz küldése