Barça vs. Real - El Clásico

Foci a Barçán kívül
Avatar
palesz77
Az Év fórumozója 2014 & 2015
Hozzászólások: 12854
Csatlakozott: 2008.07.19. 20:23:02
Tartózkodási hely: over the rainbow

2014.08.13. 13:08:56

Alfa írta:http://sport365.hu/nemzetkozi-foci,span ... yasa,74994
Ha ezt Blatternek adta volna elő akkor még tegnap eltiltják 2 hónapra mindentől....
Mondjuk én totál megértem Xabit, egy ilyen hülyeség miatt eltiltani.. Odament örülni a többiekhez, nagy dolog.. :roll: Szerencsétlen a döntőt is lapok miatt hagyta ki, amikor meg Bale befejelte a győztes gólt, akkor nem bírt a lelátón maradni és odafutott a többiekhez. Biztos olyan sok mindenkit zavart vele.. Nem értem miért volt ez jó Platiniéknek.
Avatar
Alfa
Entrenador del Barça
Hozzászólások: 2126
Csatlakozott: 2013.04.05. 14:54:14

2014.08.13. 12:52:31

http://sport365.hu/nemzetkozi-foci,span ... yasa,74994
Ha ezt Blatternek adta volna elő akkor még tegnap eltiltják 2 hónapra mindentől....
FOOTBALL AND HANDBALL
Kép

TITO ETERN
Avatar
daffy
Madridista
Hozzászólások: 7213
Csatlakozott: 2010.01.31. 19:11:40

2014.08.13. 11:05:39

Barcaman14 írta: Jobban jártak volna, ha azt a pénzt egy igazi ragadozó támadóra költik, mert Benzema nem az.
Pont egy Benzema típusú játékos kell Ronaldo és Bale mellé. Ha a Realba érkezett volna Suarez,akkor egymás elöl vennék el a lehetőséget. A Barcában is megváltozik Messi szerepköre,emiatt lehet életképes Suarez leigazolása. Különben mehetne a vonal mellé,mint Neymar.
Avatar
Barcaman14
Director del Fútbol
Hozzászólások: 4373
Csatlakozott: 2008.04.15. 16:40:28
Tartózkodási hely: Debrecen

2014.08.13. 10:51:32

Akivel a legtöbbet nyert a Real, az egyértelműen Kroos. Ezt 1 meccs alapján is le lehet szűrni. Hihetetlen játékintelligencia kell ahhoz, hogy valaki egy teljesen új környezetbe, új csapatba ennyire gyorsan beilleszkedjen. Egész évben csúcsteljesítményt ő sem fog nyújtani, viszont az biztos, hogy egy stabil alapot bármikor képes lesz adni nekik, úgyhogy nagy vétel volt.

Ellenben Rodríguez szerintem egy abszolút fölösleges igazolás volt. Ő az aki felbillentheti a csapat egyensúlyát szerintem. A tegnapi gyengébb bemutatkozástól függetlenül is így gondolom. Jobban jártak volna, ha azt a pénzt egy igazi ragadozó támadóra költik, mert Benzema nem az.

Nagy a merítési lehetőségük ez tény, viszont baromi nehéz lesz nekik hosszútávon megtalálni az egyensúlyt. Láttunk már sok összevásárolt csapatot az évek során és láttunk már közülük sokakat bukni is. Egy komolyabb játékerőt képviselő csapat ellen pl kizárt, hogy egy valamire való szűrő nélkül esélyük legyen. Arról nem is beszélve, hogy tegnap az igencsak harmatos Sevilla ellen is voltak bőven megingások hátul.

A lényeg, hogy még el sem kezdődött a szezon, szóval mindenki a 0-ról indul és nem lehet megmondani egyelőre, hogy ki jár előrébb és ki hátrébb. Szépen lassan ki fognak derülni az erőviszonyok.
Kép
„Ez a Barça ezzel a generációval értékesebbé teszi a labdarúgást, egyedülállóbb rangot ad neki." Josep Guardiola-GRÁCIES PEP!

Fc Barcelona ***-Més Que un Club-***
Avatar
danianevem
Entrenador del Barça
Hozzászólások: 1700
Csatlakozott: 2008.07.05. 12:03:43
Tartózkodási hely: Bp/Eger

2014.08.13. 09:54:06

LG írta:...
A vezetőség tett arról, hogy a "középszerű" igazolásoknak is tudjunk örülni. Vitathatatlan, hogy előzetesen senki sem a Mathieu - Vermaelen duóval képzelte el a védelem befoltozását, de ha már így alakult, mindenképp jobb a pozitív oldaláról megközelíteni... Jött két magasabb, keményebb faultokra is hajlandó védő...

Suárez klasszisa szintén nem igazán kérdéses, csak valaki kapcsolja ki nála a "berserker" módot. Ha meg sikerül csak közel olyan jól összeszoktatni Messivel és Neymarral, mint a Realnál a BBC-t, akkor jöhet Mourinho meg a többi egy egész Ikarus gyárral, a trió gondoskodik majd a gólokról :D

Enrique megoldja, ez egy axióma és kész :mrgreen: Mindenesetre az tényleg jelzésértékű, hogy ki meri mondani a véleményét, nem dicsérget agyba-főbe, hanem "lehordja" azokat, akik arra rászolgálnak. A taktika meg remélhetőleg működni fog.
LG
Az Év fórumozója 2016
Hozzászólások: 21217
Csatlakozott: 2004.12.17. 21:03:01

2014.08.13. 09:13:57

Mondjuk sok mindent megoldotok annyival, hogy majd Luis Enrique megoldja, így, tényszerűen kijelentve. Mikor először felmerült a neve, akkor még igencsak Isten ments kategória volt a nagyon nagy többségnél, most ott tartunk, hogy ő lesz a messiás. De így volt ez pl. Rakticnél, és Mathiuenél is. (Mondjuk én a horvátot akkor is szívesen láttam volna, őt nagyon jó igazolásnak tartom, de csak őt egyedül). Suarez megítélése is megváltozott, már nem számít, hogy egy gyökér, mert ő meg ki lett kiáltva, szintén tényszerűen és megkérdőjelezhetetlenül a világ legjobb 9-nek. ( #-o )Bezzeg, ha a Realba ment volna, akkor ő se tudna focizni, és pont oda való lenne Pepéék mellé. :mrgreen:
Ki maradt még Vermaalen, aki régebb óta keresi a formáját, mint Pique, vagy Alves, és azért ez lássuk be, nagy bravúr.
Szóval mi történt? A vezetőségünknek -akik már szerintem bizonyították alkalmatlanságunkat- sikerült lenyomnia a hülyeségeiket a torkotokon. (Elnézést, ha vkit megbántottam, de így gondolom, ha a Guzmics-Devecseri párost hoztuk volna a védelembe, de a vezetőségünkből vki lenyilatkozná, hogy ide illenek, ők kellenek nekünk, sokan azt is elhinnék :roll: )

Ettől még persze lehet jó szezonunk, mindent vihetünk is akár. Csak ehhez az kell, hogy LE tényleg úgy megoldja a dolgokat, ahogy leírtátok, az új igazolások váljanak be, a régiek meg találjanak magukra. Megtörténhet, de az kisebb csoda lenne.

Míg a másik oldalon közel sincs annyi ha, és kérdőjel. Lehet jönni azzal, hogy meg egy meccset sem játszottunk, hosszú a szezon, stb...(azt kifeleljtették, hogy a labda gömbölyű :lol: )
P.G.D.
Barça B
Hozzászólások: 65
Csatlakozott: 2014.05.17. 17:31:54

2014.08.13. 09:00:46

Bestbarca írta:A Barca jobb képességekben,hogy idézzek, mindenki azt hiszi milyen jó középpályásai vannak de a Barcelona középpályásaival ne lehet senkiket összehasonlítani,az más dimenzió...Ha újra rend lesz és normális taktika vége...Ha a labda nincs egy csapatnál akkor tök mind1 hogy mennyire jó a haja Cének vagy hogy zselézési tanácsokat kapott e Bale tőle...
Nem lehet senkivel összehasonlítani őket. Lássuk csak van egy Rafinhánk,egy Rakiticünk meg egy Robertónk. Ja meg egy kiöregedett Xavink, aki lassan az öregotthonból fog meccsre járni.Egy szem inivel mit akarunk, nem beszélve arról, hogy ő sem éppen élete formájában van. Az meg, hogy az elmúlt két évben így meg úgy. Igen ezt mindenki látta, de eddig semmi érdemleges változás nem történt, sem Tatánál és most sem(aztán persze lehet,hogy nagyon jók leszünk majd meglátjuk). A bajnokságot meglehet nyerni egyébként, mert minden tekintetben hatalmas a különbség a kicsik és a nagyok között, ezt ez a meccs is remekül szimbolizálta. Tavaly am nyert az Atletico, arra ki számított? Azelőtt meg egy szinte edző nélküli Barca volt 100 pontos, egy évvel korábban meg egy nem túl acélos Real csinálta ugyanezt. Nyilván erősebb a keretük, de még ne vonjunk le messzemenő következtetéseket. A kpjuk viszont jobb biztos,hogy jobb(nevekből áll). Ez tény.
Magamat nyugodt embernek tartom, félénk típus vagyok - Luis Suárez. :)
No Bajner,No Party!
mess2009
Director del Fútbol
Hozzászólások: 4285
Csatlakozott: 2009.01.30. 11:58:28

2014.08.13. 08:40:48

a fórum azért (is)van, hogy véleményeket ütköztessünk, az adott szabályok mentén... aki kilóg van mód, hogy ki gyomlálják.
a téma, hogy melyik csapat ( lesz?!) jobb és miért - kimeríthetetlen, a baj inkább, hogy a mondandók ismétlődni kezdenek...
egy dologra reagálnék: a"tud e ? együtt játszani" x-y-al.
egy példával kezdeném , a tegnapi meccsen CR. gólja. hogy mennyire érzik egymást?! ..zselés eleve azzal küldte át balra, hogy majd vissza kapja!! hogy Bale érezte?! persze...., majd kiesett a gatyájából úgy integetett!! és kiabált (miközben persze rohant!) hogy hová kéri vissza a lasztit.
nem vitatom, hogy fontos momentum lehet, ha két játékos között SZEMÉLYES ELLENTÉT húzódik, ez gátja lehet a csapatjátéknak. a többi viszont taktika, fegyelem, és tehetség dolga.
ha Messi éppen Neymarral (is!!) játszik össze egy jól megkomponált támadás során az nyilván a képességeik okán veszélyesebb, lehet de nem kell, hogy állandóan egymást lessék, és ez nem is így van.
a lényeg az én meglátásom szerint: Messi és Neymar és Suarez TUDNAK együtt focizni, minden adottságuk megvan ehhez, hogy milyen módon, milyen gyakran, milyen indíttatással?!
(alá játszás - ki kinek? ) az a mindenkori edző kvalitásain múlik! szerintem erről beszélt Cruyff is a minap mégpedig az eddigiektől eltérően némi optimizmussal.
hogy egy (saját) ellenpéldát is hozzak: engem le döbbentett pl. hogy a Finnek ellen Alba mennyit futott lyukra totál feleslegesen!!! mert akinek AZÉRT adott egy rövd passzt, hogy utána vissza kapja mert beindult(!!) az inkább hátra fordult jó szokásunk szerint.... na már most ha egy edző ezt nem veszi észre, az (szerintem!!) a nagy baj....
Avatar
Mental_Theo
Capitá del Barça
Hozzászólások: 938
Csatlakozott: 2005.09.11. 11:38:40
Tartózkodási hely: Árnyékszék

2014.08.13. 07:47:00

Tavaly a sz@r Barcelonával is megvertük őket oda vissza.
Most, ha a jobb formájukat hozzák, izgalmas lehet a szezon.
---=FORCA BARCA=---
ELADÓ DEDIKÁLT Barcelona mezek Certificate-tel, továbbá dedikált Spanyol,Barcastb fotók,kártyák. Iniesta és Messi KLUBVB-s logóval MEZ és NADRÁG!
ha érdekel írj: batikaa@freemail.hu
Avatar
Chino
Llegenda del Barça
Hozzászólások: 7435
Csatlakozott: 2009.05.07. 12:32:57
Tartózkodási hely: Debrecen

2014.08.13. 01:50:05

Igazán én se értem ezt a letargiát egyesektől.
Erős a Real ezt eddig is tudtuk, de azért nem kéne odaadni nekik a bajnokságot meg a BL-t (a kupát még nem is említettem) mert most megvert egy olyan Sevillat, ami örülhet, ha a középmezőnyben végez, ráadásul papíron a legerősebb összeállításával.
Tele vannak sztárokkal, igen, ez eddig sem volt téma. Ez pedig negatívan is kijöhet. Jól hangzik, hogy hű de jól lehet majd cserélgetni, de, ha ezzel az összeállításukkal állnának ki egy normális csapat ellen nagy valószínűséggel min. 3-at kapnának. James-t muszáj játszatni Alonso+Khedira (esetleg egyikük + Kroos) szintén kelleni fog.(mondjuk Khedira nem tudom mennyire lesz motivált, hogy jövőre így-úgy is megy ingyen Angliába) Nálunk is ez volt bizonyos posztokon. Ha Alexis maradt volna például megint ott lett volna, hogy sokan vagyunk, luxus. Nem biztos, hogy egy Isco, Di Maria, Kroos stb. igazán tűrné a padot. Ez a meccs kellett, hogy a világsztárokat bemutassák egyszerre. Megjegyzem én jobban félnék, ha náluk inkább egy center Benzema elé/mellé/mögé, james helyett pedig egy Pogba/Vidal (Yaya :lol: )-szerű emberke érkezett volna.

Félreértés ne essék nem becsülöm le a Real-t, nagyon is erősnek tartom, de nem ez a meccs az ami miatt ezt gondolom. Azért nálunk is van egy "nem gyenge" támadó trió, Masch visszakerül kp-ra, de lehetne sorolgatni a pozitívumokat. Ha pedig Messi újra belelendül, immár magánéleti gondok, sérülések és normálisabb hozzáállással (amit Lucho könnyen kihozhat belőle) nekik is bőven van mitől tartani. Vannak olyan hsz-ek is bőven amik enyhén szólva is túlzóak az irányunkba, de fordítva is akadnak.
Szerintem mi inkább erősödtünk, mint a Real (mondjuk hátul jobban is meg lehetett volna oldani), viszont ez nem jelenti automatikusan, hogy jobbak is lennénk. Az biztos, hogy nem kicsit van mitől tartanunk, de leírni ezt a csapatot sem szabad, főleg úgy, hogy az egész csapattal még nem is játszottunk meccset, főleg nem tétmérkőzést. Egyelőre szerintem inkább csak találgatni lehet, mint reális véleményt alkotni. Annak majd inkább október végén/november elején jön el az ideje.
Forca Barca!!!!
Avatar
Initom
Entrenador del Barça
Hozzászólások: 2127
Csatlakozott: 2010.06.07. 16:11:17
Tartózkodási hely: Vas(trón)

2014.08.13. 01:29:58

Először is...Bob köszi a full korrekt hozzászólást,végre valaki mérlegre tette a dolgokat és realistán levonta a végeredményt.

Másodszor,most jött el az a pont,amikor maximálisan megértek minden kritikát ami a színvonal csökkenése kapcsán fogalmazódik meg.
Ami ebben a topicban folyik egyszerűen felfoghatatlan,a másik csapat iránt érzett gyűlölet szócsöve lett ez a topic,olyan emberek számára akik nem értenek magához a sporthoz.
Ne tessék félreérteni,nem vagyok egoista és nem tartom magam szakértőnek,de ha valamit nem tudok inkább nem szólalok meg.


NEM értem meg emberek mit élveznek azon,hogy van egy kis szabadidejük,feljönnek ide és kiélik a dühüket a billentyűzeten egy ismeretlen "világban" nagyrészt ismeretlen emberek felé.
Komolyan ez a mai fiatalok idegrendszerének,ítélőképességének a csúcsa? Mert akkor én inkább,letagadom a koromat.

Én elhiszem,hogy fáj ha jó az ellen' de azt mondani egy Kroos-James párosra hogy nem tud focizni...

De be is fejezem,mert a végén még az általam kritizált véleményformáló és emberi szintre jutok amit bírálok azt pedig nem szeretném.

Hatalmas off ez így a fórumban,bár a vesézett témákhoz kapcsolódik...megértem ha rovást kapok érte,de ez most így kijött belőlem.

Csatlakozom sok elődömhöz és elfelejtem ezt a topicot,lehet marcangolni egymást,meg mehet a szeretett csapatok ellentétét kiélezve a virsliméregetés . :?
Abi & Tito
Avatar
kristop
Entrenador del Barça
Hozzászólások: 2120
Csatlakozott: 2009.04.14. 14:25:05

2014.08.13. 01:13:18

valaki írta lentebb, hogy igenis félni kell, de pont úgy, ahogy eddig is féltünk minden évben és nem jobban. és ezzel tökéletesen egyetértek. igazolhatnak száz sztárt is, akkor is csak 11 játékos fog játszani 11 ellen. amikor meg jönnek a nehezebb meccsek, akkor szépen be lesz rakva khedira/alonso és akkor ugyanott vannak, mint tavaly. a tavalyi csapatuk meg azért annyira nem volt félelmetes (a bayern ellen mutattak csak olyat, a többi meccsük ki-ki meccs volt). amiben erősebbek lettek, az tényleg a pad, és nem arra gondolok, hogy van kit behozni meccs közben, nem, hanem hogyha valaki kiesik egy hónapra mondjuk, akkor nem lesznek olyan nehéz helyzetben.
Barca_10 írta:többször is kardoskodtam amellett, h Messit el kell adni
jó, mondjuk ez ilyenek tényleg komolytalanok :D
no.1 sergi roberto fan, no.1 paco hater

2017 in: mina, davinson sanchez, semedo, verratti, deulofeu, dembele
2018 in: de ligt, arthur, alena, thiago
Barca_10
Entrenador del Barça
Hozzászólások: 1489
Csatlakozott: 2009.06.27. 15:50:43

2014.08.13. 00:56:23

úgy látom itt sokan abba a hibába esnek amibe a Madrid drukkerek estek jó 10 éve. Itt van a világ legjobb 9-ese, ez igy van.de sztárokból,nagy nevekből még nem lesz csapat.mellette van egy Messi, aki középen játszik.ha visszajön szervezni Init és Rakiticet megfolytja.többször is kardoskodtam amellett, h Messit el kell adni.elég sok lóvét lehetne kaszálni be,plusz a fizujától is megszabadulnánk,ebből a pénzből elég patent csapatot lehetne összerakni.sokat köszönhetünk neki,ahogy anno Dinhonak is,de aki ennyire telibesz*rja az egészet azzal nem lehet mit kezdeni.
bocs az FM-ért.

a Madridhoz egyenlőre nem irnék semmit.erősek,egységesek,jól is erősitettek,van okunk félni tőlük,de azért ne essünk már át a ló másik oldalára,h simán nyerik a bajnokságot,klasszikuson kikapunk,stb. azért mi sem vagyunk gyenge csapat,még ha kp-n gyengültünk is nyáron. többi csapatrészben erősödtünk,alexis mezőnymunkája hiányozni fog a csapatnak,és szerintem fabregas mélységi labdái is. meglátjuk mit hoz a szezon.nem szeretnék ilyet, de ha nem nyerünk semmit ismét akkor remélem ezt a vezetőséget máglyán égetik el a sociók.

laporta pls [-o<
“...I like the idea of a black sun; like a black hole is space, sucking everything into darkness, where we came from and where we’re heading...”
Avatar
Bob_Marley
Presidente del Barça
Hozzászólások: 19589
Csatlakozott: 2010.02.06. 19:42:14

2014.08.13. 00:52:18

Erősebbek, de az "underdog" szituáció jól is jöhet. :D Én a sajátjainkkal szemben bizakodó vagyok, pont olyan jelek vannak, hogy egy jó csapat jöhet össze. Lehet a Real "látványosabb" lesz, meg rúg majd ezer milliárd gólt, de a végén a pontok számítanak. Lásd tavaly az Atletico, akik jóval kevesebb gólt rúgott, de a lőtéri kutyát nem érdekli, mert a pontok a lényeg. Olyan jelekre gondolok, hogy csapatemberek jöttek (Suarez az anyját megfojtaná egy kanál vízben a győzelemért többieket meg már most látjuk), LE már most közbelépett a figyelmezgetésekkel, nem haknizunk 200 meccset az előszezonban (sokkal többet ér napi 2-3 edzés zárt falak mögött, mint minden héten játszani 2-3 felkészülési meccset). Hangsúlyozom, lehet a Real agyonver mindenkit, de mi meg csapatként léptünk előre. A kispad is gyengébb nevekre, Lucho is más mint Ancelotti, mind-mind józan érvek. Viszont a szezon tényleg hosszú, s nyilván kell a mély keret meg kell szerencse is a sérülések elkerülésével, de a mostani csapatunkban megvan a lehetőség, hogy erőben felvegye a versenyt a két madridi csapattal. Atleticot sem szabad elfeledni, sőt. Ők is még masszívabb gárda lesznek mint tavaly távozók ide vagy oda. Nekünk megvan a rendszerünk idétlen idők óta, ebbe most olyan emberek jöttek, akiket könnyen lehet integrálni. Lehet jönni Kroos-szal meg társai, nekünk nem kell ilyen embereket beépíteni, megvan az alapséma (eddig is mindig visszahúzódott az egyik középpályás a 2 belső védő közé amúgy) alapfelállás, alapkövek. Suarez lehet kérdőjel, akinek meg kell találni a helyét, viszont ő meg egy nagyon energikus játékos, s nem hiszem hogy vele gond lenne a beilleszkedéssel. Neymar helye is lehet kérdőjel, nála inkább a morált kell helyrerakni, meg a feladatát megértetni vele. Messi nagy kérdőjel reménykedjünk benne, de úgy érzem vele kapcsolatban meg pl Xavival kapcsolatban, hogy LE felpszkálja őket rendesen majd.

Bárki elővehet, mert optimistán látom ma és mikor visszatérünk a szezon végén a konzekvenciákra, akkor nagy lebőgés van, de én abszolút pozitívan látom a mostani csapatot. És a hangsúly a csapaton van, mindenki a nagytámadóhármasról beszél, de szerintem korántsem ezen van a hangsúly. Hanem a csapatjátékon, és ebben előrébb fogunk lépni. Onnantól meg már lehet alapozni. Bárki elteheti aláírásba, lementheti, leírhatja, hogy Bob jó hülye volt, de állítom ez a csapat ott lesz az elszámolásnál.

Real erős, de nekünk saját magunkra kell figyelni, s kidolgozni a csapatot. Ezért is írtam hogy nagyon tetszik a kevés edzőmeccs, mert lehet formálódni.
Kép
Kép
Kép
Pikatchu
Barça C
Hozzászólások: 2
Csatlakozott: 2014.08.13. 00:36:43

2014.08.13. 00:51:14

SZerintem is korai még a farokméregetés mindkét oldalon. Az tény hogy mindkét csapat erős, és egyiknek sem szabad leírni a másikat. Két nagy múltú, és a világ szűk elitjébe tartozó csapatról van szó.

És ha már itt tartunk, jó lenne, ha kicsit több tisztelettel beszélnél bestbarca az ellenfél csapatáról, Remynek meg nem kéne ilyet beszólnia neked. Bár igaz, azután a bejegyzésed után valahol érthető.
Csak nem túl elegáns... :)
Boixos
Llegenda del Barça
Hozzászólások: 9655
Csatlakozott: 2004.11.21. 11:00:59
Tartózkodási hely: monaco di bavaria

2014.08.13. 00:39:53

okés, megütötte a madrid a középcsapat sevillát, leesett a szuperkupa is nekik. ennyi.
elnézve néhány képet róluk, szigorú nézésben valóban előttünk járnak, főleg bél erős ebben.
de azért sztem érdemes megvárni a bajnokságot és aztán az első meccsünket velük, akkor majd le lehet mérni, h kinek milyen bika a brigádja. addig tök fölösleges fényezni őket, emellett szrozni a mieinket és fordítva.
PUYOL-XAVI-INIESTA
Fuentealbilla
Barça B
Hozzászólások: 41
Csatlakozott: 2014.06.18. 01:02:05

2014.08.13. 00:28:07

S.Agüero írta:Bestbarca, már nem azért, de pont az ilyen elvakult hsz-ek miatt minősítettük olyannak, amilyennek a túloldalt... :roll:
Maradjunk annyiban, hogy bestbarca és remy, tehát mindkét oldal minősítette önmagát...
Sajnos a fehér oldal jobban... de ettől még nem kell általánosítani egyik oldalt se. Gyökkettők mindig is lesznek függetlenül attól, hogy azok az emberek éppen A vagy B csapatnak szurkolnak.
Avatar
palesz77
Az Év fórumozója 2014 & 2015
Hozzászólások: 12854
Csatlakozott: 2008.07.19. 20:23:02
Tartózkodási hely: over the rainbow

2014.08.13. 00:20:08

S.Agüero írta:Bestbarca, már nem azért, de pont az ilyen elvakult hsz-ek miatt minősítettük olyannak, amilyennek a túloldalt... :roll:
De nem is, mert azokat ők mondták, és az nagyképű és a földtől elrugaszkodott, meg túlzott önbizalmuk van, de ez tök korrekt volt.. :roll:

Én amúgy egyik véglettel se nagyon értek egyet. Jól játszott a Madrid, tartani kell tőlük - mint mindig -, de mi sem szerencsétlenekből állunk, LE egyelőre nekem úgy tűnik, hogy jó munkát végez, nem igazoltunk igazából rosszul, minden adott ahhoz, hogy versenyben legyünk velük - már csak azért is, mert a Liga kb 85%-át még rosszabb játékkal is illene vernünk.. Nem mondom, hogy nyerjük a bajnokságot - már csak azért sem, mert az elején még összeszokás fázis lesz nálunk, ott meg be-be csúszhat a pontvesztés -, de igazából nekünk is ugyanúgy megvan rá az esélyünk. Viszont azt se jelenteném ki, hogy alázni fogjuk őket azért.. :roll: Majd meglátjuk, én Bízom LE-ben, és egy olyan szezonnal is tökéletesen elégedett lennék, aminek a végén nem nyerünk semmit, de márciusra már olyan patentul összeáll a csapat, hogy az utána levő évben minden fronton a legnagyobb esélyesek közt tartanak számon minket.

Viszont szerintem az jó lenne, ha minden Barcás elfogadná már végre, hogy a Pep féle korszak lezárult, mostantól vissza kell szokni arra, hogy becsúszik néhány olyan év, amikor nem nyerünk semmit, vagy "csak" egy Spanyol kupát pl, és ez nem a világ vége.. Az ellenfelek erősödtek, mi gyengültünk, újra kiélezett a párharc minden téren.. Ez van, jó lenne minél előbb elfogadni.
A hozzászólást 1 alkalommal szerkesztették, utoljára palesz77 2014.08.13. 00:37:26-kor.
StickyFingaz
Capitá del Barça
Hozzászólások: 808
Csatlakozott: 2012.07.12. 20:38:58

2014.08.13. 00:19:18

Nem tudom miért kéne fosni a Madridtól.Erősödtek ez tény.Viszont a mi játékosállományunk sem romlott,sőt.Kapusposzton jobbak vagyunk mint tavaly,a védőkről meg ne is beszéljek.Egy zseni,de keveset melózó Cesc helyére hoztunk egy hatalmas teherbírású Rakiticet,és leigazoltuk a világ legjobb kilencesét.Hol itt a gond?
Avatar
hajnesz
Entrenador del Barça
Hozzászólások: 1561
Csatlakozott: 2009.05.04. 19:45:30
Tartózkodási hely: Szeged

2014.08.13. 00:05:52

crixus írta: Engem biztosan ezek közé sorolsz, úgyhogy előre szólok, engem nem fogsz ezek között látni.
A véleményem változhat idővel, mert nem vagyok tévedhetetlen, de ha változik sem fog drasztikusat.
Egyébként sem hiszem SAJNOS, hogy szükség lesz majd arra, hogy változzon... :roll:

A Real erősségét abban látom még, hogy náluk senki sem akar több lenni, mint ami igazából. talán Ronaldo az, aki a szélső pozícióból néha kicsit befelé megy, de alapvetően mindig a szélről indul, ahogy Bale is, fekszik nekik ez a játék, a szervezést pedig azokra hagyják, akik "értenek" hozzá, ma főként Kroos és Modric. Nálunk, ha Neymar és Messi nem szállhatnak be a szervezésbe, akkor nem tudják a legjobbjukat nyújtani, ezzel viszont tulajdonképpen kiveszik a támadó középpályásainkat a játékból. Ha pedig majd Suárez is be akar ebbe szállni akár csak kis mértékben is, akkor annál nagyobb lesz gond. Iniesta és Rakitic levegőt sem fognak kapni.

A másik pedig Ancelotti személye. Borzasztóan jól összerakta a Real-t és Mourinho-nál is többet tudott nyújtani, azzal, hogy ő az öltözőben is harmóniát tudott teremteni, ezért is nyertek Bl-t.

A harmadik és nem egészen elhanyagolható dolog az az, hogy a középcsatár posztot kivéve mindenhova jut szinte két klasszis és még vége sincs az átigazolási szezonnak. Ehhez képest nálunk a pl. középpályán a matuzsálemi korú Xavi és Roberto ülnek Rafinha mellett (utóbbiban bízom nagyon). Tehát ha történik valami Iniesta-val vagy (az általam közepesnek tartott) Rakitic-csel, akkor bajban leszünk.

Tehát lenne egy fogadásom arra, hogy akár féltávnál ,akár szezon végén ki hol fog állni a tabellán.... :roll:
Nekem nem azzal van a bajom, ha valaki nem ismeri el pl. Rakitic képességeit, csak aztán féltávnál inkább csak olvassa a fórumot,ne írjon ódákat róla,ha épp bejön - senki sem tudja,hogy milesz, róla tudod a véleményem :)
De hogy legyen köze a topichoz is:
A Fehérek azért kapusposzton gyengültek(Lopez elküldése legalább annyira gusztustalan volt,mint Abidalé, annyi különbséggel,hogy Lopez végig magabisztosan játszotta le a szezon,aztán meg el kellett küldeni a szent tehén miatt), balhátvéd pozicióban sem a legjobbak(Marcelot láthattuk a VB-n, Coentráot is). A többi pozició az oké, de még mindig tartom,hogy egy támadni tudó csapat ellen öngyilkosság a Modric-Kroos-Hámesz/Di Maria/Isco középpálya,mert egyszerűen egyik sem a védőmunkájáról híres. Egy Alonsoval,vagy Khedirával meg ugye támadásépitésben kb. ott lesznek,mint tavaly,annyi különbséggel,hogy ha nem megy Modricnak,akkor becserélik Kroost, és meg van oldva, mert láthatóan fekszik neki a játék.
MR. TROMORT777

2014.08.13. 00:05:30

crixus! Az ugye megvan, hogy mi még a szezont se kezdtük el? A Madrid egyetlen előnye, hogy elől összeszokott támadóharmad van. Nálunk még nincs, de majd összerakja LE hisz ezért jött. Messi és Neymar nem működne együtt? Tavaly alig játszottak együtt, vagy ha mégis akkor az egyik mindig épp sérülésből jött vissza. Nem kell drámázni. Majd kialakul. Messi is nyerni akar ahogy Neymar is és ahogy majd Suarez is és ők profik, tudják jól, hogy egyedül lehetetlen. Pont egy Ronaldo képes alá dolgozni egy Bale-nek akkor nehogy már Messi maitt aggódjatok.

A Sevilla szintű csapatokat lazán csapja a Barca is és a Real is, ez nem kérdés. De egy komolyabb csapat ellen egy ennyire támadó felfogású középpálya - mint amit ma is láthattunk - jó munkás emberek nélkül még tesztelésre vár. A bajnokság meg hosszú, ott 38 meccsen kell motiváltnak lenni és jól teljesíteni, nem egy-egy meccsre.

Ez az előre vetített siránkozás ami itt megy az meg érthetetlen. Annyira nekem se nem Kroos se nem James nem félelmetes, akármekkora játékosok is. :mrgreen:
Mi tök jól állunk, jó alapozáson megy keresztül a csapat. Kell egy kis idő majd mire mindenki összeszokik, de az igazán fontos meccsek majd csak soká jönnek. Bőven jól állunk. Rég álltunk ennyire jól.
LG
Az Év fórumozója 2016
Hozzászólások: 21217
Csatlakozott: 2004.12.17. 21:03:01

2014.08.13. 00:02:18

A véleményemet pedig tartom, csalóka a kép,Pep előtt is mindenki leírta Xavi ini féle középpályát hogy nem elég jók nem működik ez...Ha fizikálisan összelesznek rakva és nem a kórházban töltik a szezon felét sehol nincs hozzájuk mai napig senki...Az utsó 2 szezonban ezt láthattuk,hogy rendre húzták a lábukat félsérülten játszottak nem is ment...Xavinál azt mondom öreg lehet már nem lehet összerakni úgy,de ha igen akkor újra vége lesz mindennek...Ini meg még simán versenyképes lehet...Amúgy meg rossz taktikával, középpályás védelemmel meg egy fél világválogatottnyi sérülttel áltunk ki rendre az utsó 2 szezonban a nagy meccseken...Nem gondolom hogy a realitást mutatná így a teljesítményünk...

Az ilyen madridiaknak meg üzenem hogy vigyázni mert megharap titeket Suarez... :D Sztem ha LE fizikálisan és erőnlétileg rendet tesz, megintcsak nagy bajba lesz a madrid, lásd Mou féle 5-0...A Barca jobb képességekben,hogy idézzek, mindenki azt hiszi milyen jó középpályásai vannak de a Barcelona középpályásaival ne lehet senkiket összehasonlítani,az más dimenzió...Ha újra rend lesz és normális taktika vége...Ha a labda nincs egy csapatnál akkor tök mind1 hogy mennyire jó a haja Cének vagy hogy zselézési tanácsokat kapott e Bale tőle...
Szerintem meg pont az a baj, hogy sokan még mindig a Pep éra reneszánszát várják, ebbe buktunk bele az elmúlt szezonokban is. Meg az idő is sok mindent megszépített, mert az a csapat sem volt verhetetlen, mindegyik szezonban volt olyan ellenfél amely meg tudott szorítani, vagy le is tudott győzni minket a BL-ben. Az 5-0-al is lehet példálózni, de akkor Mourinho csapat még az építkezés elején volt, a következő szezonban már elvitték a bajnokságot. 2012-re már igencsak látszott, hogy abban a csapatban nincs sok tartalék. El kell fogadni, azok az idők már nem jönnek vissza, az akkori kulcsemberek közül kisebb vagy nagyobb mértékben, de mindenki visszaesett, Alves és Pique pl. teljesen a reciprokukra fordultak.
Avatar
MatyiG
Adminisztrátor
Hozzászólások: 18362
Csatlakozott: 2009.01.27. 14:10:25
Tartózkodási hely: Budapest/Jászberény

2014.08.12. 23:57:36

Bestbarca, már nem azért, de pont az ilyen elvakult hsz-ek miatt minősítettük olyannak, amilyennek a túloldalt... :roll:
Avatar
crixus
Entrenador del Barça
Hozzászólások: 1390
Csatlakozott: 2014.03.14. 14:43:58

2014.08.12. 23:46:49

hajnesz írta: Más: Most úgy összeírnék egy listát,akik ennyire borúlátóak, leminősítik a játékosainkat,aztán meg december környékén meg majd verik a mellüket,hogy mi megmondtuk,hogy beválik minden igazolásunk. =D> Rakitic tanár lesz, mert ők mindig is tudták, csak épp a kistesójuk/feleségük ült a gép előtt,mikor születtek ezek a leminősítő kommentek.
Engem biztosan ezek közé sorolsz, úgyhogy előre szólok, engem nem fogsz ezek között látni.
A véleményem változhat idővel, mert nem vagyok tévedhetetlen, de ha változik sem fog drasztikusat.
Egyébként sem hiszem SAJNOS, hogy szükség lesz majd arra, hogy változzon... :roll:

A Real erősségét abban látom még, hogy náluk senki sem akar több lenni, mint ami igazából. talán Ronaldo az, aki a szélső pozícióból néha kicsit befelé megy, de alapvetően mindig a szélről indul, ahogy Bale is, fekszik nekik ez a játék, a szervezést pedig azokra hagyják, akik "értenek" hozzá, ma főként Kroos és Modric. Nálunk, ha Neymar és Messi nem szállhatnak be a szervezésbe, akkor nem tudják a legjobbjukat nyújtani, ezzel viszont tulajdonképpen kiveszik a támadó középpályásainkat a játékból. Ha pedig majd Suárez is be akar ebbe szállni akár csak kis mértékben is, akkor annál nagyobb lesz gond. Iniesta és Rakitic levegőt sem fognak kapni.

A másik pedig Ancelotti személye. Borzasztóan jól összerakta a Real-t és Mourinho-nál is többet tudott nyújtani, azzal, hogy ő az öltözőben is harmóniát tudott teremteni, ezért is nyertek Bl-t.

A harmadik és nem egészen elhanyagolható dolog az az, hogy a középcsatár posztot kivéve mindenhova jut szinte két klasszis és még vége sincs az átigazolási szezonnak. Ehhez képest nálunk a pl. középpályán a matuzsálemi korú Xavi és Roberto ülnek Rafinha mellett (utóbbiban bízom nagyon). Tehát ha történik valami Iniesta-val vagy (az általam közepesnek tartott) Rakitic-csel, akkor bajban leszünk.

Tehát lenne egy fogadásom arra, hogy akár féltávnál ,akár szezon végén ki hol fog állni a tabellán.... :roll:
Avatar
Bestbarca
Entrenador del Barça
Hozzászólások: 1036
Csatlakozott: 2008.05.10. 11:29:48

2014.08.12. 23:38:46

REMY írta:
Bestbarca írta:Hagyjuk már ezt a Real tömjénezést...Úristen...Tavalyinál semmivel sem erősebbek,amikor rossz formában rossz taktikával otthon vertük őket...Azért ez ellen a Sevilla ellen visszafelé futva is rúgnánk egy 3mast. Amúgy meg a nyakamat rá hogyha elkapja a fonalat a Barca,ilyen Kroos meg Rodrigez félék labdába nem érnek...Hol van bármelyikük Initől vagy Xavitól,hagyjuk már.Sokan azt hiszik a Barca középpálya már kifingott,mert volt 2 gyengébb szezon ahol sérültek voltak rendre a kulcsemberek meg rossz taktika volt...Kross jójó de Inihez képest közepes.Xavit meg nyugodtan írják csak le,majd a pályán megmutatja.Rakitic meg lazán jobb lesz mint Modric.Modricban Kroosban kb 5 éve nem értem mit látnak az emberek.(No még pláne Khedirában.) Jó munkások de a zsenialitás sehol. Elől meg Benzema, no a világ röheje hogy elköltenek kb 1milliárd eurót és ő még kezdő...Hátul meg megnézem majd mit kezdenek a mi támadóinkkal.Közepes napon is benyalnak 3 az tuti. De ez privát vélemény, én nem látom a madridban azt a hűhát.Egy jó kupa csapat,nem több...Top3 tény, de verhető ha uralni tudjuk a játékot sok esélyük nem lesz. Lásdd Dortmund tavaly lemosta őket,mázliuk volt...

És mi a fenét sírunk,végülis nálunk csak Xavi,Ini,Messi,Neymar,Suarez félék futkosnak...Bármelyikük jó napot fog ki nyertünk...
Erre csak ezt tudom mondani: Eriggy a kumma anyádba hülyegyerek! :lol: :lol: :lol: Úristen [auto_cenzúra] :lol: :lol: :lol:
No látom újabb kommentelő hozta a madridi szintet.Sajnos az ilyenek miatt kell erről beszélni hogy a madridi szint...Az ilyenek miatt imádom annyira amikor a madrid fűbe harap...Megint és megint...

A véleményemet pedig tartom, csalóka a kép,Pep előtt is mindenki leírta Xavi ini féle középpályát hogy nem elég jók nem működik ez...Ha fizikálisan összelesznek rakva és nem a kórházban töltik a szezon felét sehol nincs hozzájuk mai napig senki...Az utsó 2 szezonban ezt láthattuk,hogy rendre húzták a lábukat félsérülten játszottak nem is ment...Xavinál azt mondom öreg lehet már nem lehet összerakni úgy,de ha igen akkor újra vége lesz mindennek...Ini meg még simán versenyképes lehet...Amúgy meg rossz taktikával, középpályás védelemmel meg egy fél világválogatottnyi sérülttel áltunk ki rendre az utsó 2 szezonban a nagy meccseken...Nem gondolom hogy a realitást mutatná így a teljesítményünk...

Az ilyen madridiaknak meg üzenem hogy vigyázni mert megharap titeket Suarez... :D Sztem ha LE fizikálisan és erőnlétileg rendet tesz, megintcsak nagy bajba lesz a madrid, lásd Mou féle 5-0...A Barca jobb képességekben,hogy idézzek, mindenki azt hiszi milyen jó középpályásai vannak de a Barcelona középpályásaival ne lehet senkiket összehasonlítani,az más dimenzió...Ha újra rend lesz és normális taktika vége...Ha a labda nincs egy csapatnál akkor tök mind1 hogy mennyire jó a haja Cének vagy hogy zselézési tanácsokat kapott e Bale tőle...
„Uraim, ha ma veszítetek, akkor továbbra is a világ legjobb csapataként lesztek számon tartva - de ha nyertek, a nevetek örökre fent marad.” Josep Guardiola

„Teljesen tehetetlenül érzed magad, ahogy látod, milyen kényelmesen, és élvezettel játszanak.” Raúl a Real-Barca után (2-6)

http://www.youtube.com/watch?v=CESroqFl ... re=related - Hatalmas!!!
Válasz küldése