Barça vs. Real - El Clásico

Foci a Barçán kívül
Avatar
h3x0r
Madridista
Hozzászólások: 155
Csatlakozott: 2012.06.28. 11:06:52
Tartózkodási hely: Nagyvárad, Kolozsvár

2013.08.02. 00:07:13

mess2009 írta:szó volt itt az eladásaikról is, nos ha Di Mariát eladják azon túl, hogy nekünk csak jót tesznek, cca akkora baklövés lesz, mint Robben eladása vlt anno.
Robbennek nem a jatektudasaval volt gond, hanem hogy egyfeszt serult volt. Amikor jatszott, akkor top3 volt a posztjan, viszont hosszu tavon nem lehetett ra szamitani.

Di Marianak pedig nem a kepessegeivel van a problema, hanem hogy nem gondolkozik. Atmegy 2 emberen, a harmadikba bele vezeti, amikor rugni kene, akkor passzol, amikor passzolni, akkor rarugja. Ha Bale jon, akkor Di Maria tavozik. Aki pedig azt mondja, hogy Di Maria jobb jatekos mint Bale, az egyszeruen nem ert a focihoz.
Kép
Avatar
shutterisland
Director del Fútbol
Hozzászólások: 4070
Csatlakozott: 2011.07.09. 22:54:27
Tartózkodási hely: bcs.

2013.08.01. 23:40:36

mi is bőven elkölthettük volna okosabban is azt az 57 milliót
elhoztuk a korosztályának legnagyobb ígéretét (sőt, a konföderációs után kimondható, hogy játékosát), aki nem mellesleg ide is vágyott.
e mellett hónapokon belül (de talán már most is) a világ 5 legnépszerűbb játékosa között van, ami a marketingértéket illeti.

szinte biztos vagyok benne, hogy okosan költöttük el, de semmi esetre sem bután.
Avatar
Bob_Marley
Presidente del Barça
Hozzászólások: 19612
Csatlakozott: 2010.02.06. 19:42:14

2013.08.01. 23:27:35

Nem nagyon szeretem Bale játékát, s mondanom sem kell ezek az összegek, amik repkednek érte, teljesen irrelevánsak.Viszont ha tényleg összejönne, szerintem pont Ancelotti a garancia arra, hogy megtalálja a Bale-Ronaldo gyorsvonatok helyét a pályán.S szerintem Ronaldo sokban változott is az utóbbi időben, nem hiszem, hogy ez azt jelentené, hogy el fog igazolni.Di Maria lehet olykor ügyetlen, meg a mozgása is esetlennek tűnik, de nagyon hajtós, gyors, s lát is a pályán.Szerintem sem lesznek ettől hú de előrébb, mert jön egy Bale.

Az a kép, hogy mit lehetne csinálni 120 millióból, meg sokat elárul, ugyanúgy, ahogy mi is bőven elkölthettük volna okosabban is azt az 57 milliót, 120 millióról már nem is beszélek.Kifordult a világ....
Kép
Kép
Kép
mess2009
Director del Fútbol
Hozzászólások: 4285
Csatlakozott: 2009.01.30. 11:58:28

2013.08.01. 21:31:02

szó volt itt az eladásaikról is, nos ha Di Mariát eladják azon túl, hogy nekünk csak jót tesznek, cca akkora baklövés lesz, mint Robben eladása vlt anno.
Avatar
Barcaman1993
Director del Fútbol
Hozzászólások: 3732
Csatlakozott: 2010.03.02. 14:41:07

2013.08.01. 18:25:57

bence-barca írta: DM nem nagy szám, a madridisták is űznék már el többségben, helyette mindenképp kellett valaki. De nyilván jóval olcsóbban is lehetett vna szerezni vkit...
Ezen vhogy nem lepődtem meg. Már az első szezonjában is nyilvánvaló volt, hogy képességekben nincs a topon, de azért nem olyan rossz játékosról van szó.

Igazából a rációt nem értem, hogy mivel lesz vele a Real előrébb? Jobban fejel, ez tény. Gólerősebb, de eddig sem ez volt a Real "gyengéje". Gyorsabb, de ebben Mariskát sem kellett félteni. Ha vmit tudott, akkor az ez volt. Védekezésben meg pont az argentínt éltették állandóan a madridisták. A rövidpasszos játék meg minden, de nem Bale erőssége. Ennyi különbség lenne a 2 ember közt (árban)? Ezzel az üzlettel csak bukni lehet.

Ronaldo és Bale között ellentétről mikor kezdenek el beszélgetni?
Rammalets-Foncho, Gensana, Grácia-Vergés, Garay- Kubala, Kocsis, Evaristo, Luiz Suárez, Czibor
bence-barca
Llegenda del Barça
Hozzászólások: 5465
Csatlakozott: 2007.06.14. 17:19:38
Tartózkodási hely: Budapest

2013.08.01. 18:17:34

Barcaman1993 írta:
Igazából csak én nem értem, hogy minek? A kontráik Di Mariaval is a leggyorsabbak voltak a világon. Nem hinném, hogy bármi érdemi változás történne.
DM nem nagy szám, a madridisták is űznék már el többségben, helyette mindenképp kellett valaki. De nyilván jóval olcsóbban is lehetett vna szerezni vkit...
Avatar
Chino
Llegenda del Barça
Hozzászólások: 7448
Csatlakozott: 2009.05.07. 12:32:57
Tartózkodási hely: Debrecen

2013.08.01. 16:35:51

Kíváncsi leszek mennyi lesz a végső összeg ha létrejön a Bale-transzfer. Perez számomra újra bizonyította a megalomániáját valamint, hogy az átigazolásokat kizárólag presztízsnek tekinti. Nem sikerült Neymar, akkor válaszolni kell egy nagyobb(?) igazolással, kerül amibe kerül. Kisebbségi komplexus, ennyi.
Személy szerint úgy gondolom a Realnak főleg Ancelotti érkezésével nem egy Bale típusú emberekre lenne szüksége. legalábbis olyan játékosokat igazoltak eddig, akik nem a legalkalmasabbak egy gyors, kontrákra épülő csapathoz, Bale pedig abba a rendszerbe lenne ideális. Azt pedig még nem is számoltuk, hogy egy számára viszonylag idegen posztot kell betöltenie, mert a balszél az 100%,m hogy cr-é marad. Ráadásul nem tudom mennyire lenne itt sztár, mert a Spursben ő volt a középpontban, rá volt építve a játék ez Madridban változni fog.
nem azt mondom, hogy nem fog vele erősödni a real, de jobban félnék, ha a mou által fémjelzett csapatba érkezne.

Ami meg az árát illeti, ahhoz, hogy jó áron tudják megvenni kellene hogy Bale ráborítsa Levyre az asztalt, ő viszont azt nyilatkozta, hogy nem balhéval fog távozni Angliából + ha jól tudom kötött a ligával egy szerződést miszerint ő lesz jövőre a PL arca. Ezt nem tudom hogy fogják elsimítani.

Érdekes, hogy Neymarral kapcsolatban mindenki azzal jött, hogy még nem bizonyított és 57 millióba került stb., Bale-nek is egy kiemelkedő szezonja volt, nemzetközi szinten ő sem villogott és már 80-120 millióba kerül + nem is hiányposztra érkezne.

Azt pedig hagyjuk már, hogy egy éven belül visszahozza az árát. Vagy elvakultnak vagy iszonyatosan naivnak kell lenni, hogy ezt valaki elhiggye.

Persze ez mind még fikció, az sem biztos hogy érkezik, azt meg pláne nem lehet tudni mennyiért.
Forca Barca!!!!
Avatar
Barcaman1993
Director del Fútbol
Hozzászólások: 3732
Csatlakozott: 2010.03.02. 14:41:07

2013.08.01. 16:17:32

Rivaldo11 írta:Sírva röhögök, ha a madrid képes ezért a szerencsétlenért 120 milla körül perkálni :D
Már eddig sem voltak piskóták Illaramendi 40 misijével, de ha ezt összehozzák, az lesz az évszázad üzlete :D
Mellesleg sikeresen elbaltázzák a nyarat is egyben :)
Igazából csak én nem értem, hogy minek? A kontráik Di Mariaval is a leggyorsabbak voltak a világon. Nem hinném, hogy bármi érdemi változás történne. Másrészt a Real ellen egyre inkább betömörülnek a védelmek. Az ellen, aztán meg rohangálhat jobbra-balra... Az átlövések meg lutrik. Eddig is a Real lőtte messze a legtöbbet a kapura, mert Ronaldo ellődözött mindent. Ha ő is megteszi, akkor a meccsek azzal telnek el, hogy a 2. karéjról visszahozzák a a labdákat. :D (kis irónia). Ha meg nagy lövőt akarnak, akkor elég lenne Juninhot elhozni (hány éves is már?). Más erényét nem látom. Jó fejjel, talán ennyi szól még mellette. Drasztikus gólözön meg ígyse-úgyse lesz. Viszont, hogy Isco leigazolása tök fölöslegessé válna, sztem az borítékolható. 120 millió meg a vicc kategória. :D Jó üzlet volt Neymar még 57 misiért is úgy érzem. Legalábbis ehhez az üzlethez képest.
Rammalets-Foncho, Gensana, Grácia-Vergés, Garay- Kubala, Kocsis, Evaristo, Luiz Suárez, Czibor
Avatar
Rivaldo11
Llegenda del Barça
Hozzászólások: 8005
Csatlakozott: 2006.08.22. 11:44:15
Tartózkodási hely: Budapest

2013.08.01. 16:08:14

Sírva röhögök, ha a madrid képes ezért a szerencsétlenért 120 milla körül perkálni :D
Már eddig sem voltak piskóták Illaramendi 40 misijével, de ha ezt összehozzák, az lesz az évszázad üzlete :D
Mellesleg sikeresen elbaltázzák a nyarat is egyben :)
Rivaldo-A Legnagyobb.
Avatar
Barcaman1993
Director del Fútbol
Hozzászólások: 3732
Csatlakozott: 2010.03.02. 14:41:07

2013.08.01. 15:43:20

Capon írta:Na csak 120 misi? :lol: 8) Lehetett volna több is...

De majd kiderül a végleges összeg és az hogy hány játékost vonnak bele az üzletbe. Egyébként kétlem, hogy 1 vagy 2 játékosnál többről lenne szó. Így is szép kerek összeget fognak kifizetni.

Igazából nem értem miért volt ekkora élet halál kérdés Bél leigazolása, hogy mindenáron irreálisan magas pénzért is el kell hozniuk.

Most mindenhol megy a vita, hogy behozza-e az árát vagy sem. Hát bizony kérdéses. Azért ő nem egy Beckham vagy Ronaldo és csak amiatt mert most jó drágán elhozzák nem lesz több Bél szurkoló a világban. Amennyivel több Bél mez fog fogyni annyival kevesebb a többiből.
De szerintem most a Realnál nem is ez a cél, hogy behozza az árát.
Mouringo érkezésével el lett hitetve mindenkivel a BL győzelem ezért a szokottnál jobban felértékelődött ennek a kupának az elnyerése. Most minél rövidebb időn belül Perecnek hoznia kell azt a serleget, különben semmit nem ért el az elnöksége alatt csak egy bajnoki címet.
Jó csak akkor minek vették meg Iscot? Nem hiszem, hogy a 4-2-3-1-es felálláson változtatnának. A védelem adott, sőt Coentrao akár távozhat is, sztem ő nem kis veszteség lenne. A 2 ember posztját betölti Alonso-Modric. A 3 emberét CR-Özil-Bale. Hol van Illara, Khedira, Isco? 2 db 30 milliós igazolást kicsit erősnek érezném a padra. És akkor a világmegváltó Jeséről és Casemiroról nem is beszéltem. Ott van még Kaká is... Mert CR és Bale nem fog padozni, na az is biztos. Akkor 4 posztra van 7 nagyon komoly ember és 2 fiatal. Kicsit soknak érzem.

Egyébként ezt a Bale transzfert nem venném még egyáltalán biztosra. A Spurst kemény fából faragták, másrészt tényleg nem logikus ennyi igazolás mellett még1.
Rammalets-Foncho, Gensana, Grácia-Vergés, Garay- Kubala, Kocsis, Evaristo, Luiz Suárez, Czibor
Avatar
visca el barca
Presidente del Barça
Hozzászólások: 20964
Csatlakozott: 2005.02.01. 13:13:37

2013.08.01. 15:41:48

Capon írta:Igazából nem értem miért volt ekkora élet halál kérdés Bél leigazolása, hogy mindenáron irreálisan magas pénzért is el kell hozniuk
nagyzási mánia. minden évben meg kell venni azt akit leginkább felkaptak. mivel aranylabdást nem tudnak, így mindig meg kell venni az éppen aktuális sztárt. még ha nem is kell.

bale tök fölösleges abba a csapatba, vannak elegen.

lentebb vki belinkelte h mit lehetett volna venni a 120 milliobol, ilyenkor szembeötlő a különbség...

de ez legyen az ő bajuk :roll:
Like a soul without a mind, in a body without a heart, I'm missing every part...
Kép
Avatar
Capon
Llegenda del Barça
Hozzászólások: 5390
Csatlakozott: 2005.08.26. 20:17:06
Tartózkodási hely: Budapest VIII-XV-ker Rezervátum

2013.08.01. 15:35:00

Na csak 120 misi? :lol: 8) Lehetett volna több is...

De majd kiderül a végleges összeg és az hogy hány játékost vonnak bele az üzletbe. Egyébként kétlem, hogy 1 vagy 2 játékosnál többről lenne szó. Így is szép kerek összeget fognak kifizetni.

Igazából nem értem miért volt ekkora élet halál kérdés Bél leigazolása, hogy mindenáron irreálisan magas pénzért is el kell hozniuk.

Most mindenhol megy a vita, hogy behozza-e az árát vagy sem. Hát bizony kérdéses. Azért ő nem egy Beckham vagy Ronaldo és csak amiatt mert most jó drágán elhozzák nem lesz több Bél szurkoló a világban. Amennyivel több Bél mez fog fogyni annyival kevesebb a többiből.
De szerintem most a Realnál nem is ez a cél, hogy behozza az árát.
Mouringo érkezésével el lett hitetve mindenkivel a BL győzelem ezért a szokottnál jobban felértékelődött ennek a kupának az elnyerése. Most minél rövidebb időn belül Perecnek hoznia kell azt a serleget, különben semmit nem ért el az elnöksége alatt csak egy bajnoki címet.
Klinsmann; Rivaldo; Maldini; Nesta; Puyol; Xavi; Ronaldinho; Iniesta; Messi
Avatar
shutterisland
Director del Fútbol
Hozzászólások: 4070
Csatlakozott: 2011.07.09. 22:54:27
Tartózkodási hely: bcs.

2013.08.01. 14:54:07

Sanama írta:
....kezdőket várok.
Casillas??
hát lópez nem szolgált rá arra, hogy azért, mert felépült iker, kitegyék.
hozta a szintet, nem egyszer hozott le megsüvegelendő teljesítményt, míg iker 2 éve árnyéka önmagának.

persze ha carlo meg akar felelni a népnek, visszateszi ikert, de szigorúan teljesítmény alapján addig kellene lópeznek maradnia, amíg hozza az elvárt szintet, és eddig hozza.
ez a szint pedig magasabb, de legalább olyan magas, mint amit iker hozott az utóbbi időkben.
Avatar
h3x0r
Madridista
Hozzászólások: 155
Csatlakozott: 2012.06.28. 11:06:52
Tartózkodási hely: Nagyvárad, Kolozsvár

2013.08.01. 14:50:10

socio66 írta:Fenntartással kell kezelni nyilván, de az egyértelmű, hogy ha 100-120-ről szólnak a hírek, akkor nem a feléért fogjátok elvinni, ami mondjuk reális lenne.
De persze, várjunk a hivatalos bejelentésig.
Modric eseteben is nyar vegen mar arrol volt szo, hogy a 45 millio eurot is visszautasitotta a tottenham, kozbe meg vegul 35-ert jott.. Persze en se arra gondoltam, hogy majd 50-60-ert meg lehet szerezni Bale-t, hanem 85-90nel tobbet hulyeseg lenne kifizetni. Azt nem tudom mennyi penz van igazolasokra, de tavaly 0-ra jottunk ki, iden is -7 million allunk.
visca el barca írta:ez kb ugy fog kinézni h 70 + coentrao, di maria, meg morata.
Tehat 100-rol szolnak a hirek, mi viszont bonuszba adnank nekik meg 40-45 milliot??
Vagy 70+Coentrao vagy 50+Di Maria, Morata-t nem hiszem, hogy bevonnank az uzletbe.
A hozzászólást 1 alkalommal szerkesztették, utoljára h3x0r 2013.08.01. 14:55:44-kor.
Kép
Sanama
Llegenda del Barça
Hozzászólások: 8028
Csatlakozott: 2008.08.16. 11:49:04

2013.08.01. 14:37:59

ez kb ugy fog kinézni h 70 + coentrao, di maria, meg morata.
Tehát akkor kb 150m ?
Mármint emlékeim szerint Ibrahimovic is így lett valami 70m, meg azóta minden évben 5el több :twisted: :twisted: :twisted:
pep71
Entrenador del Barça
Hozzászólások: 1102
Csatlakozott: 2011.08.30. 00:28:51

2013.08.01. 14:32:55

neobarca írta:Azért ezt érdemes megnézni :!: Bale=egy egész korrekt csapat... 8)
http://sporthirado.hu/cikk--ilyen_csapa ... =rss_rovat
Felipa Santana 1M-ért simán jó lett volna nekünk is!!
Avatar
neobarca
Director del Fútbol
Hozzászólások: 2775
Csatlakozott: 2009.09.05. 15:16:59
Tartózkodási hely: Zuglowe

2013.08.01. 14:23:58

Azért ezt érdemes megnézni :!: Bale=egy egész korrekt csapat... 8)
http://sporthirado.hu/cikk--ilyen_csapa ... =rss_rovat
Barca Fanatics 1999-For Life!!!

"Az ízlésem a lehető legegyszerűbb. Mindenből beérem a legjobbal" - /Oscar Wilde/
socio66

2013.08.01. 14:19:31

h3x0r írta:Amugy kicsit vicces (?) hogy itt is es a madridomon is mindenki mindent elhisz a medianak.
Fenntartással kell kezelni nyilván, de az egyértelmű, hogy ha 100-120-ről szólnak a hírek, akkor nem a feléért fogjátok elvinni, ami mondjuk reális lenne.
De persze, várjunk a hivatalos bejelentésig.
pep71
Entrenador del Barça
Hozzászólások: 1102
Csatlakozott: 2011.08.30. 00:28:51

2013.08.01. 14:15:32

120 millió nagyon sok money(persze, ha tényleg annyibe kerül), de szerintem hatalmas játékos, Pl-be rúgdosta a gólokat szélsőként elég durván, ha a Realba nem lesz elnyomva, akkor simán rúg egy 20-at csak a bajnokságban szerintem és a Realnak még gyorsabb lesz a kontrajátéka, ami nekünk igen aggasztó.
Avatar
h3x0r
Madridista
Hozzászólások: 155
Csatlakozott: 2012.06.28. 11:06:52
Tartózkodási hely: Nagyvárad, Kolozsvár

2013.08.01. 13:54:28

Amugy kicsit vicces (?) hogy itt is es a madridomon is mindenki mindent elhisz a medianak. Naponta valtozik Bale ara, 90-rol indult es mar 120-150 kozott mozog. Most komolyan elhiszi barki is, hogy a Tottenham vezetosegenek velemenye naprol napra valtozik, raadasul ugy, hogy meg le se ultek targyalni a felek? Akar az NSO-n akar barmilyen mas forumon pedig csak azt lehet olvasni, hogy milyen idiota az egesz Real es Perez, hogy ilyen rekord osszeget kifizetne. Kozbe meg a valosag az, hogy eloszor Bale kell kezdemenyezze a tavozasat es utana kezdodhetnek a targyalasok. Ja, hogy igy nem lehetne szidni a Realt?
Kép
culinho
Capitá del Barça
Hozzászólások: 543
Csatlakozott: 2008.03.02. 09:38:26
Tartózkodási hely: budapest

2013.08.01. 13:45:34

Hogy egy éven belül visszahozza a pénzt? Megnyugtatlak: soha nem hozza vissza. Ahogy nekünk se hozza vissza Neymar árát. Ez csak duma, amit van aki elhisz. Ha így lenne, akkor valaki már megvette volna 1 milliárd euróért Messit és mellesleg nem lenne adóssága a Madridnak. Hisz visszahozza. Amit nem említesz, az az, hogy Perez második regnálása kezdetén (amikor Ronci is jött) 2 hónap alatt 200 milliót költött. Kedvezményes hitelt kapott a klub, akkor mikor a spanyol válság éppen tetőzött és a bankok állami mentőövből próbálták átvészelni azt az időszakot. Volt is zúgolódás, főleg Madirdtól távolabb, mondván burkolt állami pénzből építik újjá a csapatot, miközben 50% a fiatalok körében a munkanélküliség.
Szóval egy annyira eladósodott klub esetében, mint a Real, vagy a Barca nem férhetne bele ekkora igazolás. Perez abban az értelemben jó üzletember, hogy jók a kapcsolatai, de ez egyben azt is jelenti, hogy tisztességtelen előnyt élvez, monfjuk egy Atletico Madriddal szemben. Azért őket említem, mert ha valahol jól gazgálkodnak, akkor ott valóban jól. "Kineveltek" és jól értékesítettek egy Torrest, Forlant, Falcaot. Hitelből vásárolgatni bárki tud, ha engedik...
Fentieket nem irigységből írtam, mert az elvvel van a baj, vonatkozzon mindkét oldalra, semmiképp se látom követendő példának azt ami néhány éve spanyolhonban és európában történik. Nagy pénzek vannak az ellen, hogy bevezessék a sapkát, pedig a hülye is látja, hogy ez így tarthatatlan. Kirakat az egész, élén az UEFA-val.
bence-barca
Llegenda del Barça
Hozzászólások: 5465
Csatlakozott: 2007.06.14. 17:19:38
Tartózkodási hely: Budapest

2013.08.01. 13:22:24

visca el barca írta: mindazonáltal ha megveszik, sztem sem fog ronaldo maradni. max egy év, de az is lehet, h fű alatt már megy a sumák vkikkel.
Ronaldo +40m Bale ért :lol:
socio66

2013.08.01. 13:18:54

FarkasAttila írta: 1 even, de lehet ha meg hamarabb is megterul az ara Bale-nak.
Ezt ugyanolyan vicces kijelenteni a monitor elől innen Mo-ről, mintha azt mondanám, csődbe megy a klub.
Teljesen fölösleges a gazdasági dolgokkal foglalkozni, nem értünk hozzá, nem látunk bele. A szurkoló csak azt látja, hogy a Madrid megint megvett valakit 'kilóra', felrúgva minden piaci tendenciát, és az öt all-time legdrágább transzferből már négy a tiétek lesz.
Maxi
Entrenador del Barça
Hozzászólások: 1933
Csatlakozott: 2005.03.20. 15:49:59
Tartózkodási hely: Szolnok

2013.08.01. 13:02:23

Ha Neymar esetében felmerül, hogy fog hozzá "viszonyulni" Messi, szerintem Bale-Ronaldo esetében hatványozottan igaz...hogy fog tettszeni Ronaldonak ha nem ő lövi el 40ről a világba, hanem Bale próbálja meg(és ő sűrűbben fog kaput)vagy nem lepasszolja hanem meghúzza a szélén...És arról nem is szóltunk, hogy Bale egyik legnagyobb fegyvere a pontrúgás, olyan meg ugye nincs madridban...
mindenesetre, nagyot húzhat vele a madrid, bár ha nem lenne ronaldo még nagyobbat, túl egyformák szerintem, mindenben, az ára meg egyszerűen nevetséges...és sajnos madridék papolnak, hogy jajj nincs Vidal mert drága...sajnos ők kezdték az eszetlen költekezést...miattuk van minden, ha meg Bale tényleg 100 körül kel el, mi megcsináltuk Neymarral az évtized üzletét.
szerintem is lelép Ronaldo jövőre...
Forca Barca
Avatar
visca el barca
Presidente del Barça
Hozzászólások: 20964
Csatlakozott: 2005.02.01. 13:13:37

2013.08.01. 12:45:04

én kétlem h egy év alatt visszahozná az árát. nem kaka, beckham kaliber közel sincs akkora marketing értéke.

mindazonáltal ha megveszik, sztem sem fog ronaldo maradni. max egy év, de az is lehet, h fű alatt már megy a sumák vkikkel.
Like a soul without a mind, in a body without a heart, I'm missing every part...
Kép
Válasz küldése