Barça vs. Real - El Clásico

Foci a Barçán kívül
Avatar
REMY
Madridista
Hozzászólások: 1257
Csatlakozott: 2012.05.22. 20:26:40

2012.08.21. 10:37:09

MessiBarca10 írta: Igen,de Messi inkább volt húzóembere tavaly a Barcának,mint Ronaldo a reálnak.
Ha jó emlékszem 83 gól ( válogatottal együtt ),és még így is több assistja volt,mint Cr-nek.
Lényegtelen ki mennyire volt húzó ember. Nem ez volt a kérdés. Minek kell válogatott meccseket beleszámolni? Sör meccseket is vegyük akkor már bele... ezek mind lényegtelenek.

Az volt az állítás, hogy inkább Messi tud ismét gólokat termelni. Nagy mennyiségben. Hát az évek nem ezt igazolják, hanem azt, hogy mind a ketten. Tehát ezért mondtam, hogy ne írjunk hülyeségeket :wink:
Avatar
MessiBarca10
Jugador del Barça
Hozzászólások: 241
Csatlakozott: 2011.08.22. 14:44:34
Tartózkodási hely: Érd

2012.08.21. 10:33:38

REMY írta:
barcami írta: Tulajdonképpen a bajnokságot és a bl-t is mi érdemeltük volna.
A Real is megérdemelte, mert volt néhány hiba, de semmi sem tökéletes.
Messi és Ronaldo gólszáma kivételes volt, de ők meg tudják ismételni, főleg Messi.
Ezek mik? :lol: Semmi tökéletesség, de mégis 9 pont volt a difi. Miről is beszélünk? (Remélem ilyen töketlenek leszünk ebben az évben is..) Végül is CR egymás után 2x is 40 gól fülé ment a bajnokságban.
Ez még Messinek sem sikerült!!
Úgyhogy ilyen hülyeségeket ne írjunk már össze. Elhiszem, hogy a barcának szurkolsz, de lássunk már tisztán. :wink:
Igen,de Messi inkább volt húzóembere tavaly a Barcának,mint Ronaldo a reálnak.
Ha jó emlékszem 83 gól ( válogatottal együtt ),és még így is több assistja volt,mint Cr-nek.
Kép
Avatar
REMY
Madridista
Hozzászólások: 1257
Csatlakozott: 2012.05.22. 20:26:40

2012.08.21. 10:23:49

barcami írta: Tulajdonképpen a bajnokságot és a bl-t is mi érdemeltük volna.
A Real is megérdemelte, mert volt néhány hiba, de semmi sem tökéletes.
Messi és Ronaldo gólszáma kivételes volt, de ők meg tudják ismételni, főleg Messi.
Ezek mik? :lol: Semmi tökéletesség, de mégis 9 pont volt a difi. Miről is beszélünk? (Remélem ilyen töketlenek leszünk ebben az évben is..) Végül is CR egymás után 2x is 40 gól fülé ment a bajnokságban.
Ez még Messinek sem sikerült!!
Úgyhogy ilyen hülyeségeket ne írjunk már össze. Elhiszem, hogy a barcának szurkolsz, de lássunk már tisztán. :wink:
Avatar
MessiBarca10
Jugador del Barça
Hozzászólások: 241
Csatlakozott: 2011.08.22. 14:44:34
Tartózkodási hely: Érd

2012.08.21. 10:12:24

Én csak annyit hoznék fel ezek mellet,hogy az utolsó 1,másfél év Clasico között,a barcának nagyon sok ,,bakija" volt hátul.Jóformán a gólok felét maguknak köszönheti Valdes és a többiek.
Gondolok itt: a meccs 1. percében rossz kirúgás 1-0..
Az utolsó Clasico első gólja.(mondjuk Sancheze is ilyesmi volt)
és előtte is volt még,amikor Benzema gyötörte be a labdát ötösön belül kipattanók után.
Kép
HAnonymus
Entrenador del Barça
Hozzászólások: 1407
Csatlakozott: 2004.10.08. 09:57:32

2012.08.21. 09:56:53

lorin írta:menjünk posztról, posztra...

minőségibb a barca...
Nem vagy te látens antimadridista? :lol:
Avatar
barcami
Jugador del Barça
Hozzászólások: 237
Csatlakozott: 2008.07.25. 12:09:18

2012.08.21. 09:24:45

Ha már szóba került a tavalyi szezon.
Mindössze 2-3 balszerencsés meccsről van szó, ezen ment el a bajnoki cím. Ugyanez a véleményem a Chelsea elleni bl meccsekről. Nem kell ezt annyira túlragozni. Örülhetett az ellenfél mindkét esetben.
Tulajdonképpen a bajnokságot és a bl-t is mi érdemeltük volna.
A Real is megérdemelte, mert volt néhány hiba, de semmi sem tökéletes.
Messi és Ronaldo gólszáma kivételes volt, de ők meg tudják ismételni, főleg Messi.
Ha változatossá tudjuk tenni a támadójátékunkat, rotál Vilanova, és továbbra is letámadunk védekezésben, akkor az szép tavaszt hozhat.
Nade. A Kupa után most jöhet a Szuperkupa.
mess2009
Director del Fútbol
Hozzászólások: 4285
Csatlakozott: 2009.01.30. 11:58:28

2012.08.21. 08:29:37

MichaaBee írta:Nem sok ertelme van megint posztrol posztra vegigmenni a jatekosokon, hogy hol jobb a minoseg. Messi, Iniesta, Xavi, ilyet nem rak ki semelyik csapat sem, a minoseg itt a jobb osszessegeben, noha van olyan poszt, ahol erosebb a Real. Csak hogy ettol meg nem lett jobb a csapatunk. Pl ha arra megyunk, hogy a legtechnikasabb csapatot osszerakjuk, akkor hozzuk Ronaldinhot es klonozzuk 10-szer, de ettol nem nyero a csapat. A problema ott van, hogy a Real tavaly gyakorlatilag mindig bevagta a helyzeteit CR, Benzema, Higuain reven, mig nalunk csak Messinek ment a goltermeles. Mi lealltunk rendre 1-2 golos elonynel, a Real meg ment elore, amig lehetett, ok voltak sikerehesebbek, ok nyertek. Ugyanigy lesz iden is, hiaba jobb valamennyivel a keretunk, ha nem leszunk sikerehesebbek naluk es nem vagjuk be kimeletlenul a helyzeteinket. Gyakorlatilag minden meccsen eltoketlenkedunk egy rakas helyzetet, amit ha jobban ertekesitenenk, eselye nem lenne a Madridnak. Ha pedig epp nem rontjuk el a helyzeteket, akkor altalaban megy a vedelem korbegurigazasa (alvas a fotelben 22 orai meccsnel), mert ha Messit megfogjak, akkor nincs csatarunk, leven Alexis es Villa kozeprol indulva a leghatekonyabbak.

Summa summarum, nem a keret posztonkenti erossege a lenyeg, hiaba azt elemzi a KS es a goal.com, a lenyeg a sikerehseg, a helyzetkialakitas es a helyzetkihasznalas. :)

Probalok itt megelozni nehany oldal CR vs Messi vitat. :D
azért nem elég csak posztokról és játékosokról beszélni!
a tavalyi év végére(sajnos) tisztán kirajzolódott a Madrid hatékonyságának a kulcsa: a gyorsaság, a kreativitás és a személyes adottságok "végzetes" kombinációja!
ha nálunk van a passz és a középpálya csúcsa, náluk van a célzott,hosszú-kiugratások és a villámgyors de kombinált lerohanás kifinomult fegyvere! ez még azzal is analóg, hogy mindkét stílus alkalmazásához különösen kiváló erőállapot, fegyelem és gyakorlás szükségeltetik, sőt abban is össze cseng, hogy mindkét stílus hatástalan, ha elveszíti a sebességet, és a kreativitást!
Avatar
daffy
Madridista
Hozzászólások: 7213
Csatlakozott: 2010.01.31. 19:11:40

2012.08.21. 08:10:38

jelenleg a barca csapata erősebb,összeszokottabb,technikásabb és majd minden tekintetben kiforrottabb. a real komoly fejlődésre és erősítésre szorul,de ugye kb pont ezt gondoltuk tavaly is..
Avatar
MichaaBee
Llegenda del Barça
Hozzászólások: 5726
Csatlakozott: 2007.11.09. 15:12:26

2012.08.21. 08:05:43

Nem sok ertelme van megint posztrol posztra vegigmenni a jatekosokon, hogy hol jobb a minoseg. Messi, Iniesta, Xavi, ilyet nem rak ki semelyik csapat sem, a minoseg itt a jobb osszessegeben, noha van olyan poszt, ahol erosebb a Real. Csak hogy ettol meg nem lett jobb a csapatunk. Pl ha arra megyunk, hogy a legtechnikasabb csapatot osszerakjuk, akkor hozzuk Ronaldinhot es klonozzuk 10-szer, de ettol nem nyero a csapat. A problema ott van, hogy a Real tavaly gyakorlatilag mindig bevagta a helyzeteit CR, Benzema, Higuain reven, mig nalunk csak Messinek ment a goltermeles. Mi lealltunk rendre 1-2 golos elonynel, a Real meg ment elore, amig lehetett, ok voltak sikerehesebbek, ok nyertek. Ugyanigy lesz iden is, hiaba jobb valamennyivel a keretunk, ha nem leszunk sikerehesebbek naluk es nem vagjuk be kimeletlenul a helyzeteinket. Gyakorlatilag minden meccsen eltoketlenkedunk egy rakas helyzetet, amit ha jobban ertekesitenenk, eselye nem lenne a Madridnak. Ha pedig epp nem rontjuk el a helyzeteket, akkor altalaban megy a vedelem korbegurigazasa (alvas a fotelben 22 orai meccsnel), mert ha Messit megfogjak, akkor nincs csatarunk, leven Alexis es Villa kozeprol indulva a leghatekonyabbak.

Summa summarum, nem a keret posztonkenti erossege a lenyeg, hiaba azt elemzi a KS es a goal.com, a lenyeg a sikerehseg, a helyzetkialakitas es a helyzetkihasznalas. :)

Probalok itt megelozni nehany oldal CR vs Messi vitat. :D
H a t t r i c k
NBA Fantasy: EuroBarca League 2013: #1
EuroBarca Keeper League 2014, 2018, 2020: #2
Avatar
MatyiG
Adminisztrátor
Hozzászólások: 18362
Csatlakozott: 2009.01.27. 14:10:25
Tartózkodási hely: Budapest/Jászberény

2012.08.21. 02:02:54

Jóska: "I will go where people really want me and, when that moment arrives, they show me they really want me."
Mehet.
Citybe fog menni jövőre, remélem.
lorin
Barça C
Hozzászólások: 15
Csatlakozott: 2012.08.21. 00:27:33

2012.08.21. 01:40:52

tudom ki az a coentrao, egy jó nagy 0.
iHala Madrid!
Avatar
REMY
Madridista
Hozzászólások: 1257
Csatlakozott: 2012.05.22. 20:26:40

2012.08.21. 01:33:38

18Barca99 írta: Saját magad ellen beszélsz. Most akkor van egy topszélsőtök de a középen vagytok jobban? hogy is van ez? Sztem meg éppen fordítva van. középen a világ legjobbjai vannak itt: Kezdve Messivel aki középről rugdal évek óta most már bőven 35 felett gólokat. Iniesta Xavi tengely verhetetlen, szintén a közepén. Inkább pont hogy szélen vagyunk gyengébbek, mert alves nem mindig van a topon, épp ezért vettük Albát akivel talán javulhat a másik széle.
Nem vágtad le, hogy mikor kiről beszélek? Özil és DM ről van szó oda írom, hogy DM top szélső középpályás ha agyat növeszt néha.

Aztán beszélek Puyolról és Pepéről majd ott is megemlítem a szélsőket.
Elméletileg középpályán és a védelemben is van szélső, tehát nem beszéltem ellent magamnak. :wink: Sőt még külön bekezdésbe is írtam őket. Szöveget is kéne értelmezni, nem egyből neki esni a másiknak.
Védelemben szélen jobbak vagytok.
Kintaro
Barça B
Hozzászólások: 52
Csatlakozott: 2012.04.25. 01:07:04

2012.08.21. 01:32:07

REMY ez nem jött össze. Középpályán egyértelműen a Barca jobb. Csatárposzton a Real, bár néha nekünk nincs is csatársor. Hátvédeknél kb egál, kapusposzton Iker jobb. A lényeg a középpályán dől el nálunk.
Avatar
18Barca99
Capitá del Barça
Hozzászólások: 928
Csatlakozott: 2009.12.08. 19:36:08
Tartózkodási hely: Budapest

2012.08.21. 01:24:56

REMY írta:nyomod a maszlagot. Azt se tudod ki az a Coentrao.... ezek után én befejeztem :D

Songot hova kell amúgy isteníteni? Jó játékos és ennyi. Ha Lass jó formában van akkor jobb mint Song. (csak sajna nincs abban)
Végül is Özil is egy senki. DM is egy senki. Amikor elkapja a fonalat top szélső. És a felkészülés során láthattuk, hogy elkapta a fonalat.

Minden tiszteletem Puyolé, de ő sem lesz már fiatalabb. Pepe szerintem jobb már. (itt ne hülyeségeire gondoljunk)
Szélen jobb a barca, de középen mi vagyunk a jobbak.

na mind1, mondom hagyjuk :D azért nézz után ki az a Coentrao :wink:
Saját magad ellen beszélsz. Most akkor van egy topszélsőtök de a középen vagytok jobban? hogy is van ez? Sztem meg éppen fordítva van. középen a világ legjobbjai vannak itt: Kezdve Messivel aki középről rugdal évek óta most már bőven 35 felett gólokat. Iniesta Xavi tengely verhetetlen, szintén a közepén. Inkább pont hogy szélen vagyunk gyengébbek, mert alves nem mindig van a topon, épp ezért vettük Albát akivel talán javulhat a másik széle.
Ha el kell törnöm valamimet a pályán, akkor eltöröm, és nem panaszkodom, ha ez segít az edzői stábnak és a csapatomnak. Ez a fajta elkötelezettség a legfontosabb, hogy meglegyen mindenkiben. - Ivan Rakitic
Avatar
REMY
Madridista
Hozzászólások: 1257
Csatlakozott: 2012.05.22. 20:26:40

2012.08.21. 01:06:01

nyomod a maszlagot. Azt se tudod ki az a Coentrao.... ezek után én befejeztem :D

Songot hova kell amúgy isteníteni? Jó játékos és ennyi. Ha Lass jó formában van akkor jobb mint Song. (csak sajna nincs abban)
Végül is Özil is egy senki. DM is egy senki. Amikor elkapja a fonalat top szélső. És a felkészülés során láthattuk, hogy elkapta a fonalat.

Minden tiszteletem Puyolé, de ő sem lesz már fiatalabb. Pepe szerintem jobb már. (itt ne hülyeségeire gondoljunk)
Szélen jobb a barca, de középen mi vagyunk a jobbak.

na mind1, mondom hagyjuk :D azért nézz után ki az a Coentrao :wink:
lorin
Barça C
Hozzászólások: 15
Csatlakozott: 2012.08.21. 00:27:33

2012.08.21. 00:58:34

menjünk posztról, posztra...

kapuskérdés szerintem egyértelmű, casillas javára.

alves vs. arbeloa, a brazil jobban támad, gyors, technikás, arbeloa csak védekezni tud, azt nem rosszul, semmi mást. nálam ezt a csatát alves nyeri. a védelem közepén a puyol-pepe háborút puyolnak adnám, hatalmas ember. de pepe is a világ egyik legjobb khv-je, csak néha elgurul a gyógyszere. de akkor nagyon komolyan. ramos vs. pique ezt a madridinak adom. alba vs. marcelo ez most albaé, de ha két, három év múlva kérdezel, akkor szinte biztosan marcelot fogok mondani. nagyon nagy potenciál van benne, csak még kicsit szertelen. coentraórol, vagy kiről nem akarok írni semmit. középpályát nem is nagyon feszegetném, nekünk egy értelme játékosunk van ott és az xabi. songot, xavit, iniestát nem hasonlítanék khedirához és lasshoz. csatár poszt a miénk, higuaín gólérzékenysége kitűnő. villa kb. egy szinten van benzemával, de benz fiatalabb, sokkal fiatalabb. messi-ronaldo, ezt mindenki döntse el maga, nálam messi nyerne.

minőségibb a barca...
iHala Madrid!
Avatar
REMY
Madridista
Hozzászólások: 1257
Csatlakozott: 2012.05.22. 20:26:40

2012.08.21. 00:49:02

lorin írta:számomra nem kérdés, hogy ti vagytok a szuperkupa esélyesei...

sokkal jobb, minőségibb játékosaitok vannak, mint nekünk. és jól is igazoltatok idén, míg mi... ja, hogy mi nem is igazoltunk. pedig a keretre nagyon ráférne...
Oké, hogy barca fórumon vagyunk, de nem kell a seggnyalás... :wink:
Mi az, hogy sokkal jobb minőségibb játékosaik vannak???
Jól igazoltak? Igen, mert arra a posztokra kellett ember. Nekünk kb 1 posztra kell ember és az Modric lesz. Nincs vége az átigazolási szezonnak. Úgyhogy még ne mondj semmit. Mi az, hogy ráférne a keretre?? ez nem FIFA.... ez a való világ. Sok tízmilliós befektetések nem lehetnek minden évben. Nem úgy megy ez. Durván nekünk van az egyik legerősebb keretünk a világon. 1 posztra kell ember. 1 !!!

Viszont abban igazat adok, hogy szerintem a barca nyeri a SZ kupát. Valahogy jobban elkapták a szezon elejét. És ilyenkor csak ez számít.
Ezért is szokott sok meglepetés eredmény születni szezon kezdéskor.
Avatar
Deus
Boixos Nois
Hozzászólások: 10028
Csatlakozott: 2006.07.16. 22:58:29
Tartózkodási hely: Valhalla

2012.08.21. 00:48:31

Mindenki ott lesz. Mert pénz az pénz. Kell a show a népnek.

Sőt Pepe is ott lesz.
KépKép
lorin
Barça C
Hozzászólások: 15
Csatlakozott: 2012.08.21. 00:27:33

2012.08.21. 00:41:18

számomra nem kérdés, hogy ti vagytok a szuperkupa esélyesei...

sokkal jobb, minőségibb játékosaitok vannak, mint nekünk. és jól is igazoltatok idén, míg mi... ja, hogy mi nem is igazoltunk. pedig a keretre nagyon ráférne...
iHala Madrid!
Avatar
Mihu
Director del Fútbol
Hozzászólások: 4093
Csatlakozott: 2005.02.12. 21:35:42
Tartózkodási hely: Nyíregyháza

2012.08.20. 22:15:05

S.Agüero írta:
Mihu írta:De...mindenki.
Nem úgy volt, hogy csak az edzők lettek felmentve?
Nem. Az elejétől fogva arról volt szó, hogy mindenkit felmentenek. Még volt is belőle vita, hogy ezzel a fair play-t köpik szembe, mert Marcelo egyértelműen arra ment, hogy egy akkorát belerúgjon Cesc-be, amekkorát csak bír. És ez most megtorlatlanul marad...a testi épség veszélyeztetését nem szabadna büntetlenül hagyni. Ezzel kb azt üzente Marcelo-nak a szövetség, hogy jólvan fiam, semmi gond, ejnye-bejnye, legközelebb ne forduljon elő.
Kép
Avatar
ab1daL
Director del Fútbol
Hozzászólások: 3473
Csatlakozott: 2008.05.08. 18:40:25
Tartózkodási hely: Siófok

2012.08.20. 22:08:28

Én is úgy tudom, hogy játszhatnak a játékosok, de sehol sincs leírva ez. Legalábbis nem találtam ilyen forrást..
„Kritizálják a stílusunkat? Képzeljék el, mi lett volna, ha a legutóbbi öt idényben csak egy bajnokságot és egy Király-kupát nyerünk”

ter Stegen - Fort, Araujo, Cubarsí, Baldé - de Jong, Pedri, Gavi - Lamine Yamal, Guiu, Roque
Avatar
MatyiG
Adminisztrátor
Hozzászólások: 18362
Csatlakozott: 2009.01.27. 14:10:25
Tartózkodási hely: Budapest/Jászberény

2012.08.20. 22:06:42

Mihu írta:
S.Agüero írta:
nem is
De...mindenki.
Nem úgy volt, hogy csak az edzők lettek felmentve?
Avatar
Tocy
Director del Fútbol
Hozzászólások: 3677
Csatlakozott: 2008.03.01. 09:45:15

2012.08.20. 22:06:19

Mihu írta:
S.Agüero írta:
nem is
De...mindenki.
Én is így tudom...
Avatar
BritishKnight
Capitá del Barça
Hozzászólások: 684
Csatlakozott: 2012.07.01. 14:39:04
Tartózkodási hely: Kiskunfélegyháza

2012.08.20. 22:06:12

Mihu írta:
S.Agüero írta:
nem is
De...mindenki.
pfff :D
Véglegesen össze lettem zavarva :( :oops:
"Gloria Victis, dicsőség a legyőzötteknek, kik győzhetetlenek."
Avatar
Mihu
Director del Fútbol
Hozzászólások: 4093
Csatlakozott: 2005.02.12. 21:35:42
Tartózkodási hely: Nyíregyháza

2012.08.20. 22:04:57

S.Agüero írta:
nem is
De...mindenki.
Kép
Válasz küldése