Barça vs. Real - El Clásico

Foci a Barçán kívül
nonomo
Barça B
Hozzászólások: 62
Csatlakozott: 2009.12.19. 18:55:56

2012.04.15. 14:59:08

Nemrég hallottam valahonnan, hogy a Real ellen ezen a hétvégén ítéltek először tizenegyest a bajnokságban. Kicsit elképesztő tény, hiszen szerintem ott van az élfoci két legdurvább, sunyibb játékosa (Pepe, Ramos)... De ettől függetlenül, a bírók minket segítenek. Vicc...
Avatar
Mihu
Director del Fútbol
Hozzászólások: 4094
Csatlakozott: 2005.02.12. 21:35:42
Tartózkodási hely: Nyíregyháza

2012.04.15. 14:47:57

dak900 írta:
lui1698 írta:Azon felül, hogy természetesen kötelező a hazai győzelem, én a Bilbao-ban bízok nagyon, hogy hazai pályán megfogják a Madridiot, függetlenül attól, hogy nekik gyakorlatilag már tét nélküli a bajnokság.
Sevilla-t úgy rugdalják hazáig, hogy szétszakadnak a többi meg sörmeccs.
Én a Granadában is bízok egy kicsit... :D :D Hazai pályán talán egy csoda folytán pontot szerezhetnek, bár azt is illik megjegyezni, hogy mi meg megyünk a Betishez idegenbe... :?
A Granada a Real Madrid fiókcsapata, úgyhogy szerintem bennük annyira ne bízz :wink: :wink:
kakasugynok007
Capitá del Barça
Hozzászólások: 555
Csatlakozott: 2011.01.26. 22:28:59

2012.04.15. 14:43:52

PPP írta:
Mikaos írta: Most akkor Ramos-nak nincs meg az 5-ik sárgája már? Vagy alapból úgy kezeljük ezt a kérdést, hogy a Madridnak nehéz helyzetben simán eltörlik a sárgákat? :)
nem ez volt az 5. sárgája, szóval ott lesz a nou campban.
Lent pedig azt írták!
Kép
Visçค Єℓ Bคrçค Visçค Єℓ кคтคℓuภyค!
Avatar
Adam Philip
Barça B
Hozzászólások: 78
Csatlakozott: 2009.01.30. 23:20:32
Tartózkodási hely: Petőháza

2012.04.15. 14:42:20

Érdekes kérdés ez a "szokásos büntető" téma.
Mivel elfogult vagyok ebben a témában, csak úgy mint Ti mindannyian, biztos nem fogok itt a UNICEF-el meg Platini-vel dobálózni.
(Halkan jegyzem meg, sosem értettem, hogy jön ide Platini, azon kívül, hogy ő a szövetség elnöke, egyébként semmi köze nincsen a katalán klubhoz, sem a múltban sem most.)
Visszatérve a bírózásra, azok a 11-esek, amiket befújtak idén a Barcelonának, elsősorban fontos szituációkban egy pártatlan vagy egy minket ki nem állható szurkoló számára valóban véleményesek lehetnek.
Viszont ha megnézzük, az összes esetnél történt kontakt. Mint ahogy tegnap is, amikor Cuenca-t két kézzel ellökte a valenciai kiscsapat védője. (a sztorihoz hozzátartozik az is, hogy a lökés után, esés közben akasztani próbálta az ellenfél védőjét...vagy csak a labda felé kalimpált...)
Arra próbálok kilyukadni, hogy véleményem szerintem minden esetben történt szabálytalanság, más kérdés, hogy mondjuk az olasz vagy főleg angol bajnokságban ezeket nagy valószínűséggel nem fújnák be az ottani bírósporttársak.

VISCA EL BARCA!
Avatar
recrea
Llegenda del Barça
Hozzászólások: 6739
Csatlakozott: 2004.12.24. 23:38:21

2012.04.15. 14:33:17

SuperMessi írta:Mi nem a tiziken lovagolunk hanem azon, hogy az ellen mit lovagol a mi minden egyes olyan tizinken, amit úgy kapunk hogy nem törik ketté a játékosunk lába, vagy repül le a feje mondván az ajándék tizi, miközben a tény az hogy ők kapták a ligában a legtöbbet, és fújták ellenük be a legkevesebbet. Ez nonszensz
Értem én, csak számomra már unalmas és gyerekes ez az egymásra mutogatás meg videó linkelgetés.
Tegnap abszolváltam, h kaptunk egy véleményes büntetőt és örültem, h még van esélyünk a bajnokságra.
Fogadjuk el, h ők már minden egyes apró szitunál bíróznak és legyintsünk egyet. Már annyira a bőrébe ivódott nehány embernek, h évek óta tolják a bírók a Barcat, h nem hiszi el, ha esetleg tévednek. Gondolom így könnyebb elviselni, h mi vagyunk a jobb csapat.
Én személy szerint nem érzem, h akár őket, akár minket is segítettek volna ebben a bajnokságban.
Hozzáteszem, elborult Barca drukker vagyok, de valóban sok véleményes bírói döntés született a elmúlt években a BL-ben, ami minket segített. Ezek egyszerű tévedések voltak, nem kell elméleteket gyártani.
Cali
Entrenador del Barça
Hozzászólások: 1090
Csatlakozott: 2008.04.05. 18:15:31

2012.04.15. 14:31:02

Olyan jó lenne, ha valami radikális változást vezetnének be a futballba! Unalmas már minden héten, minden nap csak arról olvasni, hogy ki kapott vagy épp ki nem kapott jogos és jogtalan büntetőket, lapokat stbstb... Plusz az egész foci el van már korcsosulva, mocskos belépők, színészkedések, rájátszások, provokálások. Ezek még rá is tesznek pár lapáttal a kupacra, amiről minden héten szó van.

Régen élvezettel ültem le megnézni egy Clasicot, ma már hánynom kell az egésztől kb. Előre tudom, hogy bármelyik csapat nyer, a vége sárdobálás lesz. Nem arról fog szólni, hogy ki milyen szép cseleket csinált, vagy gólokat rúgott, hanem arról, hogy ki milyen büntetőt, kártyát stb-t nem kapott meg, el van csalva a liga, szkalap bíró...

Amúgy is elvesztette már az értékét is azzal, hogy évente többször rendezik meg, mint 2 vagy 3 alkalom.

Zárásként leírom már nagyon sokadjára: ne abban merüljön már ki a szurkolásunk, hogy a másik csapat minden eredményét lehúzzuk! Értem ezt mind a két táborra!
Avatar
shutterisland
Director del Fútbol
Hozzászólások: 4070
Csatlakozott: 2011.07.09. 22:54:27
Tartózkodási hely: bcs.

2012.04.15. 14:22:07

EZ az eset legalább olyan kétes volt, mint a cuenca féle, ezt meg elengedték.
ilyen a foci. :D
Avatar
SuperMessi
Capitá del Barça
Hozzászólások: 615
Csatlakozott: 2008.07.17. 20:08:27

2012.04.15. 14:15:26

Mi nem a tiziken lovagolunk hanem azon, hogy az ellen mit lovagol a mi minden egyes olyan tizinken, amit úgy kapunk hogy nem törik ketté a játékosunk lába, vagy repül le a feje mondván az ajándék tizi, miközben a tény az hogy ők kapták a ligában a legtöbbet, és fújták ellenük be a legkevesebbet. Ez nonszensz
Avatar
recrea
Llegenda del Barça
Hozzászólások: 6739
Csatlakozott: 2004.12.24. 23:38:21

2012.04.15. 13:49:18

salas9 írta:Nemzetisporton olvastam egy számomra óriási megdöbbenést:

"Ebben a bajnokságban először rúgtak tizenegyest a Real Madrid ellen. Immár a spanyol liga mindegyik csapata ellen ítéltek büntetőt ebben a szezonban."

Nem kötekedésnek szánom de, hát... Erre lehetne mondani, hogy Mou munkája :?: Elég rendesen "befenyítve" vannak a bírók, láthattuk Betis ellen sem fújtak be jogos tizenegyest. :roll:

Tegnapi tizenegyesünkhöz pedig:

"Guardiola azzal töltötte a mérkőzést, hogy végig nyomást gyakorolt a játékvezetőre. Csalódott vagyok. Nem volt büntető. Ez a nagy csapatok előnye" – mondta a Levante középpályása.
Őszintén nem értem, miért lovagol sok szurkoló a tiziken, amit befúj a bíró, az a büntető, ezek alapján pedig ők egyszer voltak szabalytalanok a 16-oson belül. Ennyi az egész.
Avatar
Barcaman1993
Director del Fútbol
Hozzászólások: 3732
Csatlakozott: 2010.03.02. 14:41:07

2012.04.15. 13:42:11

salas9 írta:Nemzetisporton olvastam egy számomra óriási megdöbbenést:

"Ebben a bajnokságban először rúgtak tizenegyest a Real Madrid ellen. Immár a spanyol liga mindegyik csapata ellen ítéltek büntetőt ebben a szezonban."

Nem kötekedésnek szánom de, hát... Erre lehetne mondani, hogy Mou munkája :?: Elég rendesen "befenyítve" vannak a bírók, láthattuk Betis ellen sem fújtak be jogos tizenegyest. :roll:
Nem is kellett a Real ellen befújni büntetőt mivel sosem kezeztek. Ramos keze is le volt szorítva, csak ezek a bírók, főleg Platini hatására mindig a Barcelonának kedveznek. Korrupt az egész rendszer. De hát láthattuk, hogy a katalánoknak milyen kamu 11-eseket adnak, ezért is vagyunk most 4 pontra. De ha normális a bíráskodás a Klasszikón már sorfal lenne. Megköszönhetjük a bíróknak és az UEFA-nak. Ha jól tudom az Unicef keze van a dologban, mert megvették a szövetséget és a bírókat. Mocskos, undorító egy társaság ez a Barcelona. Felháborító milyen nagyképűek. Messi sem olyan nagy játékos, mindent Xavinak és Iniestanak köszönhet. Ja és persze a Barcelona Messi függő. A korábbi sikereiket pedig egyértelműen csak is a bíróknak köszönhetik. Messi Neymar és Ronaldo közelébe se érhet. A kis törpét nagyon felfújják, pedig nem olyan jó egyáltalán... :D
Rammalets-Foncho, Gensana, Grácia-Vergés, Garay- Kubala, Kocsis, Evaristo, Luiz Suárez, Czibor
Avatar
salas9
Entrenador del Barça
Hozzászólások: 2486
Csatlakozott: 2006.09.26. 14:37:40
Tartózkodási hely: Győr

2012.04.15. 13:38:17

Nemzetisporton olvastam egy számomra óriási megdöbbenést:

"Ebben a bajnokságban először rúgtak tizenegyest a Real Madrid ellen. Immár a spanyol liga mindegyik csapata ellen ítéltek büntetőt ebben a szezonban."

Nem kötekedésnek szánom de, hát... Erre lehetne mondani, hogy Mou munkája :?: Elég rendesen "befenyítve" vannak a bírók, láthattuk Betis ellen sem fújtak be jogos tizenegyest. :roll:

Tegnapi tizenegyesünkhöz pedig:

"Guardiola azzal töltötte a mérkőzést, hogy végig nyomást gyakorolt a játékvezetőre. Csalódott vagyok. Nem volt büntető. Ez a nagy csapatok előnye" – mondta a Levante középpályása.
Kép
Avatar
PPP
Barça B
Hozzászólások: 55
Csatlakozott: 2012.03.16. 15:27:09

2012.04.15. 13:00:42

Mikaos írta: Most akkor Ramos-nak nincs meg az 5-ik sárgája már? Vagy alapból úgy kezeljük ezt a kérdést, hogy a Madridnak nehéz helyzetben simán eltörlik a sárgákat? :)
nem ez volt az 5. sárgája, szóval ott lesz a nou campban.
Mikaos
Director del Fútbol
Hozzászólások: 2613
Csatlakozott: 2008.11.17. 13:11:47

2012.04.15. 12:40:49

Barcaman1993 írta:Én a Sevillát annyira nem írnám még le. Ugye szombaton klasszikus. Ronaldo, Di Mariá, Ramos, Coentrao mind sárga veszélyben.
Most akkor Ramos-nak nincs meg az 5-ik sárgája már? Vagy alapból úgy kezeljük ezt a kérdést, hogy a Madridnak nehéz helyzetben simán eltörlik a sárgákat? :)

Bár nem tudom eldönteni, mi lenne a jobb: ha Ramos a pályán lenne vagy sem. Előbbi esetben egyértelmű piros lap veszély, utóbbi esetben viszont gyengébb a csapat védői teljesítménye. Nehéz kérdés...
Avatar
vlxe
Capitá del Barça
Hozzászólások: 781
Csatlakozott: 2008.05.07. 23:16:25
Tartózkodási hely: Zalaegerszeg

2012.04.15. 12:22:12

Azért azt ne felejtse el ám senki, hogy nekünk meg a 36.ik fordulóba a Rayo az ellenfelünk idegenben... Ott azért rendesen szenvedett a Madrid is 8)
Kép
Avatar
mahitoo
Entrenador del Barça
Hozzászólások: 1193
Csatlakozott: 2009.11.05. 17:38:37
Tartózkodási hely: Veszprém-Budapest

2012.04.15. 12:06:23

Dehogy Pepét ordította le, a játékost, aki szerinte színészkedett.Hogy a fenébe hozhatnak le oldalak ilyen idióta cikkeket?
"De a csaj adta meg a telefonszámát!!! Ez olyan, mintha elmennél vadászni, a szarvas kijön az erdőből, elveszi a puskádat, fejbelövi magát és bemászik a csomagtartódba. Persze hogy hazaviszed és megeszed!" :D
Avatar
Barcaman1993
Director del Fútbol
Hozzászólások: 3732
Csatlakozott: 2010.03.02. 14:41:07

2012.04.15. 11:30:29

Én a Sevillát annyira nem írnám még le. Ugye szombaton klasszikus. Ronaldo, Di Mariá, Ramos, Coentrao mind sárga veszélyben. Azért ha mondjuk az első 3 hiányozna, azért az elég komoly érvágás lenne a Realnak. Bizakodjunk, hátha.
Rammalets-Foncho, Gensana, Grácia-Vergés, Garay- Kubala, Kocsis, Evaristo, Luiz Suárez, Czibor
mess2009
Director del Fútbol
Hozzászólások: 4285
Csatlakozott: 2009.01.30. 11:58:28

2012.04.15. 11:18:29

dak900 írta:
lui1698 írta:Azon felül, hogy természetesen kötelező a hazai győzelem, én a Bilbao-ban bízok nagyon, hogy hazai pályán megfogják a Madridiot, függetlenül attól, hogy nekik gyakorlatilag már tét nélküli a bajnokság.
Sevilla-t úgy rugdalják hazáig, hogy szétszakadnak a többi meg sörmeccs.
Én a Granadában is bízok egy kicsit... :D :D Hazai pályán talán egy csoda folytán pontot szerezhetnek, bár azt is illik megjegyezni, hogy mi meg megyünk a Betishez idegenbe... :?
amit a tegnapi meccsről írtál, az többnyire igaz, én csak a konklúzióval nem értek egyet: nevezetesen, mindkét csapat - végül - megérdemelte a győzelmet a Madrid azért mert a meccsnek fontos eleme, hogy a végső sípszóig bírni kell, a Barca pedig azért, mert a játék minden elemében magasabb szinvonalat képviselt, még a gyenge első félideje ellenére is! bocsi ez a Barcaman...észrevételre írodott!
Avatar
levproff
Director del Fútbol
Hozzászólások: 2809
Csatlakozott: 2007.12.06. 13:15:26
Tartózkodási hely: Sopron

2012.04.15. 11:10:00

Ez a Bilbao csak annyira lesz veszélyes a realra, mint volt az Atma..semennyire. Mondom, amikor annyira várjuk és kötelezőnek érezzük a botlásokat, akkor mindig nyernek, nem itt kell várni a pontvesztésüket.

Majd jön egy meglepetés betli azcső'. Már nem nagyon bírják a nyomást, most jön a BL, onnan kizúgnak, a bajnkságba egy x és majd idény végén csókolgatják a 9 BL kupát a vitrinjükbe. :wink: :D
Kép
FC Barcelona: Més que un club! Visca el Barca!
Pep Team 2009 : Spanyol Bajnokság, Bajnokok Ligája, Spanyol Kupa, Európai Szuperkupa, Spanyol Szuperkupa, Klub VB!
Avatar
Barcaman1993
Director del Fútbol
Hozzászólások: 3732
Csatlakozott: 2010.03.02. 14:41:07

2012.04.15. 11:08:35

dak900 írta:
lui1698 írta:Azon felül, hogy természetesen kötelező a hazai győzelem, én a Bilbao-ban bízok nagyon, hogy hazai pályán megfogják a Madridiot, függetlenül attól, hogy nekik gyakorlatilag már tét nélküli a bajnokság.
Sevilla-t úgy rugdalják hazáig, hogy szétszakadnak a többi meg sörmeccs.
Én a Granadában is bízok egy kicsit... :D :D Hazai pályán talán egy csoda folytán pontot szerezhetnek, bár azt is illik megjegyezni, hogy mi meg megyünk a Betishez idegenbe... :?
Én a Betistől annyira nem tartok. Utolsó forduló lesz talán nem hajtanak majd, tuti bent fognak maradni és európai kupáért nem mennek. Sokkal inkább tartok a Rayotól, ami ugye 2 hét múlva lesz. Jó lenne a Chelsea elleni párharcot már szerdán eldönteni, mert utána nagyon fontos meccsek jönnek a bajnokságban. Ráadásul valószínűleg elég sokan fognak hiányozni a Rayo ellen, meg kisebb pálya, stb. Nehéz lesz.

Aztán a tegnapi meccsekre. Úgy érzem, hogy tegnap sem a Barca, sem a Real nem érdemelt győzelmet. Mindkét csapat nagyon gyengén játszott. A Realnak ismét az ellenfél nyerte meg, 3 ilyen gólt kapni, egyszerűen hihetetlen. A kiváló edző lecserélte a balszélsőt, a cseréről kaptak 2 gólt... Mi meg azt sem tudom, hogy hogyan nyertünk. Ennyire gyengén egyedül talán csak a Getafe ellen játszottunk. Jól indult a meccs, de a kapott gól után nagyon visszaestünk. Meccs közben teljesen abban a hitben voltam, hogy kikapunk. Erre jött Messi és a semmiből vágott 2-őt. Bár Cuenccát kiemelném, mert hatalmas nagy csere volt. Szóval 2 izzadságszagú győzelem volt.
A hozzászólást 1 alkalommal szerkesztették, utoljára Barcaman1993 2012.04.15. 11:21:58-kor.
Rammalets-Foncho, Gensana, Grácia-Vergés, Garay- Kubala, Kocsis, Evaristo, Luiz Suárez, Czibor
dak900
Jugador del Barça
Hozzászólások: 229
Csatlakozott: 2010.11.13. 12:10:53

2012.04.15. 10:51:01

lui1698 írta:Azon felül, hogy természetesen kötelező a hazai győzelem, én a Bilbao-ban bízok nagyon, hogy hazai pályán megfogják a Madridiot, függetlenül attól, hogy nekik gyakorlatilag már tét nélküli a bajnokság.
Sevilla-t úgy rugdalják hazáig, hogy szétszakadnak a többi meg sörmeccs.
Én a Granadában is bízok egy kicsit... :D :D Hazai pályán talán egy csoda folytán pontot szerezhetnek, bár azt is illik megjegyezni, hogy mi meg megyünk a Betishez idegenbe... :?
andris871120
Jugador del Barça
Hozzászólások: 187
Csatlakozott: 2007.06.25. 18:03:08

2012.04.15. 10:49:22

Szerintem meg pont a Sevilla lesz a meglepetés!!! Nagyon elkapták a fonalat és kell nekik minimum az El!!
Avatar
lui1698
Llegenda del Barça
Hozzászólások: 7704
Csatlakozott: 2007.10.16. 16:28:15
Tartózkodási hely: A felhők alatt a parton egy tengeröbölben állva...

2012.04.15. 10:27:31

Azon felül, hogy természetesen kötelező a hazai győzelem, én a Bilbao-ban bízok nagyon, hogy hazai pályán megfogják a Madridiot, függetlenül attól, hogy nekik gyakorlatilag már tét nélküli a bajnokság.
Sevilla-t úgy rugdalják hazáig, hogy szétszakadnak a többi meg sörmeccs.
Kép
Olyanokra képes vagy, amit talán még te se tudsz. Elfut az élet, jól teszed, hogyha vele futsz.
kakasugynok007
Capitá del Barça
Hozzászólások: 555
Csatlakozott: 2011.01.26. 22:28:59

2012.04.15. 10:26:51

miihii írta:
kakasugynok007 írta:Nem érdemes beszélni,hogy min megy el a Liga!A Liga nüanszokon ment el.Több nüanszon.Még mindig meglehet...
Mondjuk valóban több apróságnak köszönhető a hátrányunk,viszont ugyanilyen apróságokon múlhat a végkifejlet is. Remélem amit az elején mi ügyetlenkedtünk össze,azt a végén a reál mutatja be [-o<
jajjj....hát pont ezt mondtam magamba! :)
Kép
Visçค Єℓ Bคrçค Visçค Єℓ кคтคℓuภyค!
Avatar
miihii
KHAL
Hozzászólások: 8429
Csatlakozott: 2008.04.23. 01:11:00
Tartózkodási hely: Zeg-Zeg-Zeg ZALAEGERSZEG

2012.04.15. 10:23:45

kakasugynok007 írta:Nem érdemes beszélni,hogy min megy el a Liga!A Liga nüanszokon ment el.Több nüanszon.Még mindig meglehet...
Erről Jeff Dunham egyik műsorának címe jut eszembe: Vitában önmagammal :lol:
A liga nüanszokon ment el,de még mindig meg lehet :P

Mondjuk valóban több apróságnak köszönhető a hátrányunk,viszont ugyanilyen apróságokon múlhat a végkifejlet is. Remélem amit az elején mi ügyetlenkedtünk össze,azt a végén a reál mutatja be [-o<
There is only one god, and his name is death~Syrio Forel
kakasugynok007
Capitá del Barça
Hozzászólások: 555
Csatlakozott: 2011.01.26. 22:28:59

2012.04.15. 10:19:00

Nem érdemes beszélni,hogy min megy el a Liga!A Liga nüanszokon ment el.Több nüanszon.Még mindig meglehet...
szerk.:Ramos eltiltott lesz a kezezés miatt???
Xavi e Messi írta:Már írták, de CR, Coentrao, DM. Meg Ramos ma beszed mégegyet.:)
Itt van,itt írták,hogy Ramosnak van veszélyeztetettsége!
Kép
Visçค Єℓ Bคrçค Visçค Єℓ кคтคℓuภyค!
Válasz küldése