Barça vs. Real - El Clásico

Foci a Barçán kívül
mess2009
Director del Fútbol
Hozzászólások: 4285
Csatlakozott: 2009.01.30. 11:58:28

2012.04.15. 11:18:29

dak900 írta:
lui1698 írta:Azon felül, hogy természetesen kötelező a hazai győzelem, én a Bilbao-ban bízok nagyon, hogy hazai pályán megfogják a Madridiot, függetlenül attól, hogy nekik gyakorlatilag már tét nélküli a bajnokság.
Sevilla-t úgy rugdalják hazáig, hogy szétszakadnak a többi meg sörmeccs.
Én a Granadában is bízok egy kicsit... :D :D Hazai pályán talán egy csoda folytán pontot szerezhetnek, bár azt is illik megjegyezni, hogy mi meg megyünk a Betishez idegenbe... :?
amit a tegnapi meccsről írtál, az többnyire igaz, én csak a konklúzióval nem értek egyet: nevezetesen, mindkét csapat - végül - megérdemelte a győzelmet a Madrid azért mert a meccsnek fontos eleme, hogy a végső sípszóig bírni kell, a Barca pedig azért, mert a játék minden elemében magasabb szinvonalat képviselt, még a gyenge első félideje ellenére is! bocsi ez a Barcaman...észrevételre írodott!
Avatar
levproff
Director del Fútbol
Hozzászólások: 2809
Csatlakozott: 2007.12.06. 13:15:26
Tartózkodási hely: Sopron

2012.04.15. 11:10:00

Ez a Bilbao csak annyira lesz veszélyes a realra, mint volt az Atma..semennyire. Mondom, amikor annyira várjuk és kötelezőnek érezzük a botlásokat, akkor mindig nyernek, nem itt kell várni a pontvesztésüket.

Majd jön egy meglepetés betli azcső'. Már nem nagyon bírják a nyomást, most jön a BL, onnan kizúgnak, a bajnkságba egy x és majd idény végén csókolgatják a 9 BL kupát a vitrinjükbe. :wink: :D
Kép
FC Barcelona: Més que un club! Visca el Barca!
Pep Team 2009 : Spanyol Bajnokság, Bajnokok Ligája, Spanyol Kupa, Európai Szuperkupa, Spanyol Szuperkupa, Klub VB!
Avatar
Barcaman1993
Director del Fútbol
Hozzászólások: 3732
Csatlakozott: 2010.03.02. 14:41:07

2012.04.15. 11:08:35

dak900 írta:
lui1698 írta:Azon felül, hogy természetesen kötelező a hazai győzelem, én a Bilbao-ban bízok nagyon, hogy hazai pályán megfogják a Madridiot, függetlenül attól, hogy nekik gyakorlatilag már tét nélküli a bajnokság.
Sevilla-t úgy rugdalják hazáig, hogy szétszakadnak a többi meg sörmeccs.
Én a Granadában is bízok egy kicsit... :D :D Hazai pályán talán egy csoda folytán pontot szerezhetnek, bár azt is illik megjegyezni, hogy mi meg megyünk a Betishez idegenbe... :?
Én a Betistől annyira nem tartok. Utolsó forduló lesz talán nem hajtanak majd, tuti bent fognak maradni és európai kupáért nem mennek. Sokkal inkább tartok a Rayotól, ami ugye 2 hét múlva lesz. Jó lenne a Chelsea elleni párharcot már szerdán eldönteni, mert utána nagyon fontos meccsek jönnek a bajnokságban. Ráadásul valószínűleg elég sokan fognak hiányozni a Rayo ellen, meg kisebb pálya, stb. Nehéz lesz.

Aztán a tegnapi meccsekre. Úgy érzem, hogy tegnap sem a Barca, sem a Real nem érdemelt győzelmet. Mindkét csapat nagyon gyengén játszott. A Realnak ismét az ellenfél nyerte meg, 3 ilyen gólt kapni, egyszerűen hihetetlen. A kiváló edző lecserélte a balszélsőt, a cseréről kaptak 2 gólt... Mi meg azt sem tudom, hogy hogyan nyertünk. Ennyire gyengén egyedül talán csak a Getafe ellen játszottunk. Jól indult a meccs, de a kapott gól után nagyon visszaestünk. Meccs közben teljesen abban a hitben voltam, hogy kikapunk. Erre jött Messi és a semmiből vágott 2-őt. Bár Cuenccát kiemelném, mert hatalmas nagy csere volt. Szóval 2 izzadságszagú győzelem volt.
A hozzászólást 1 alkalommal szerkesztették, utoljára Barcaman1993 2012.04.15. 11:21:58-kor.
Rammalets-Foncho, Gensana, Grácia-Vergés, Garay- Kubala, Kocsis, Evaristo, Luiz Suárez, Czibor
dak900
Jugador del Barça
Hozzászólások: 229
Csatlakozott: 2010.11.13. 12:10:53

2012.04.15. 10:51:01

lui1698 írta:Azon felül, hogy természetesen kötelező a hazai győzelem, én a Bilbao-ban bízok nagyon, hogy hazai pályán megfogják a Madridiot, függetlenül attól, hogy nekik gyakorlatilag már tét nélküli a bajnokság.
Sevilla-t úgy rugdalják hazáig, hogy szétszakadnak a többi meg sörmeccs.
Én a Granadában is bízok egy kicsit... :D :D Hazai pályán talán egy csoda folytán pontot szerezhetnek, bár azt is illik megjegyezni, hogy mi meg megyünk a Betishez idegenbe... :?
andris871120
Jugador del Barça
Hozzászólások: 187
Csatlakozott: 2007.06.25. 18:03:08

2012.04.15. 10:49:22

Szerintem meg pont a Sevilla lesz a meglepetés!!! Nagyon elkapták a fonalat és kell nekik minimum az El!!
Avatar
lui1698
Llegenda del Barça
Hozzászólások: 7704
Csatlakozott: 2007.10.16. 16:28:15
Tartózkodási hely: A felhők alatt a parton egy tengeröbölben állva...

2012.04.15. 10:27:31

Azon felül, hogy természetesen kötelező a hazai győzelem, én a Bilbao-ban bízok nagyon, hogy hazai pályán megfogják a Madridiot, függetlenül attól, hogy nekik gyakorlatilag már tét nélküli a bajnokság.
Sevilla-t úgy rugdalják hazáig, hogy szétszakadnak a többi meg sörmeccs.
Kép
Olyanokra képes vagy, amit talán még te se tudsz. Elfut az élet, jól teszed, hogyha vele futsz.
kakasugynok007
Capitá del Barça
Hozzászólások: 555
Csatlakozott: 2011.01.26. 22:28:59

2012.04.15. 10:26:51

miihii írta:
kakasugynok007 írta:Nem érdemes beszélni,hogy min megy el a Liga!A Liga nüanszokon ment el.Több nüanszon.Még mindig meglehet...
Mondjuk valóban több apróságnak köszönhető a hátrányunk,viszont ugyanilyen apróságokon múlhat a végkifejlet is. Remélem amit az elején mi ügyetlenkedtünk össze,azt a végén a reál mutatja be [-o<
jajjj....hát pont ezt mondtam magamba! :)
Kép
Visçค Єℓ Bคrçค Visçค Єℓ кคтคℓuภyค!
Avatar
miihii
KHAL
Hozzászólások: 8429
Csatlakozott: 2008.04.23. 01:11:00
Tartózkodási hely: Zeg-Zeg-Zeg ZALAEGERSZEG

2012.04.15. 10:23:45

kakasugynok007 írta:Nem érdemes beszélni,hogy min megy el a Liga!A Liga nüanszokon ment el.Több nüanszon.Még mindig meglehet...
Erről Jeff Dunham egyik műsorának címe jut eszembe: Vitában önmagammal :lol:
A liga nüanszokon ment el,de még mindig meg lehet :P

Mondjuk valóban több apróságnak köszönhető a hátrányunk,viszont ugyanilyen apróságokon múlhat a végkifejlet is. Remélem amit az elején mi ügyetlenkedtünk össze,azt a végén a reál mutatja be [-o<
There is only one god, and his name is death~Syrio Forel
kakasugynok007
Capitá del Barça
Hozzászólások: 555
Csatlakozott: 2011.01.26. 22:28:59

2012.04.15. 10:19:00

Nem érdemes beszélni,hogy min megy el a Liga!A Liga nüanszokon ment el.Több nüanszon.Még mindig meglehet...
szerk.:Ramos eltiltott lesz a kezezés miatt???
Xavi e Messi írta:Már írták, de CR, Coentrao, DM. Meg Ramos ma beszed mégegyet.:)
Itt van,itt írták,hogy Ramosnak van veszélyeztetettsége!
Kép
Visçค Єℓ Bคrçค Visçค Єℓ кคтคℓuภyค!
Avatar
PPP
Barça B
Hozzászólások: 55
Csatlakozott: 2012.03.16. 15:27:09

2012.04.15. 10:09:53

sjd írta:
Ahogy ismerem, nem Pepével őrjöngött, hanem a bíróval, amiért lefújta
azért biztos nem, mivel nem fújta le, helyesen.
Avatar
sjd
Llegenda del Barça
Hozzászólások: 6400
Csatlakozott: 2007.07.09. 08:55:57

2012.04.15. 09:54:26

Ahogy ismerem, nem Pepével őrjöngött, hanem a bíróval, amiért lefújta
Avatar
Rezi Torres
Jugador d'estrella
Hozzászólások: 348
Csatlakozott: 2008.07.07. 12:54:09

2012.04.15. 09:54:05

Hát itt szerintem azért őrjöngtek mert hogy a csávó színészkedik:D:D
Barcelona:Egy város,egy csapat, egy szerelem egy ÉLET!!!
Avatar
csababarca
Az Év Fórumozója - 2021
Hozzászólások: 15457
Csatlakozott: 2005.10.03. 21:19:38
Tartózkodási hely: Dabas

2012.04.15. 09:50:07

Subinho írta:
sztem ha elmegy a liga, 2 mecsen megy el: azon a bizonyos sevillai utolsó percben kapott 11-el, ami kimaradt és a getafei vereség, ami teljesen érthetetlen... ez összesen 2+1 pont. a többi vereség, pontvesztés belefér, ezek voltak a teljességgel érthetetlen és elfogadhatatlan szituk!!! most -1 (vagy -2) lenne az álás és a klasszikus igazi liga döntő lenne!!!!!

Nálam a Sociedad elleni idegenbeli 2-2. az fájt a legjobban,márpedig azért mert ott 2-0ra vezettünk,miénk volt a meccs, a kezünkben volt.
"Amikor nézzük Őt, akkor értsük meg ez egy sajátos játékos akit látunk, ez totálisan egyedi. Háromszor verte meg úgy Gvardiolt, hogy az magasabb, erősebb, gyorsabb, fiatalabb, energetikusabb. Ezt írd már le nekem számokkal. Ez mutatja azt, hogy micsoda valójában a futball."
Avatar
Subinho
Director del Fútbol
Hozzászólások: 4185
Csatlakozott: 2005.03.17. 14:44:52
Tartózkodási hely: Budapest

2012.04.15. 09:49:11

Avatar
Subinho
Director del Fútbol
Hozzászólások: 4185
Csatlakozott: 2005.03.17. 14:44:52
Tartózkodási hely: Budapest

2012.04.15. 09:42:24

Léfe írta:Azon gondolkodom, hogy a végére marad az izgalom minden évben. Pedig... Ha mondjuk Messi berugja a Sevilla elleni tizit / Isten őrizz pont Őt bántani, de tény / akkor csak 2 pont a difi. De volt két öngolos döntetlenünk is, még az első harmadban, vagy az Espanol ellen a hosszabbitásban meg nem adott büntető, akkor... De az is tény, hogy a Madrid haraposabb volt mint mi. Pár meccset elsétáltunk.
sztem ha elmegy a liga, 2 mecsen megy el: azon a bizonyos sevillai utolsó percben kapott 11-el, ami kimaradt és a getafei vereség, ami teljesen érthetetlen... ez összesen 2+1 pont. a többi vereség, pontvesztés belefér, ezek voltak a teljességgel érthetetlen és elfogadhatatlan szituk!!! most -1 (vagy -2) lenne az álás és a klasszikus igazi liga döntő lenne!!!!!
Léfe
Entrenador del Barça
Hozzászólások: 1451
Csatlakozott: 2005.04.11. 11:41:27
Tartózkodási hely: Siófok

2012.04.15. 09:09:08

Azon gondolkodom, hogy a végére marad az izgalom minden évben. Pedig... Ha mondjuk Messi berugja a Sevilla elleni tizit / Isten őrizz pont Őt bántani, de tény / akkor csak 2 pont a difi. De volt két öngolos döntetlenünk is, még az első harmadban, vagy az Espanol ellen a hosszabbitásban meg nem adott büntető, akkor... De az is tény, hogy a Madrid haraposabb volt mint mi. Pár meccset elsétáltunk.
Fecó
Avatar
roni009
Barça B
Hozzászólások: 78
Csatlakozott: 2006.02.16. 09:04:27
Tartózkodási hely: Kecskemét

2012.04.15. 07:57:18

fcbpete írta:Egyébként nem tudom miért bántjátok a madridistákat hogy folyton bíróznak a meccseink után. Ez teljesen érthető, hisz csak azt szeretnék hogy mi is olyan sportszerűek legyünk mint ők akik nem szabálytalankodtak a tizenhatoson belül 32 meccsen át. :)
náluk Pepe könyöklése se ért pirosat, kár az ilyen véleményekkel foglalkozni...

szerk.: vicces olyan csapat szurkolóitól hallgatni azt hogy mennyi tizit kapunk, ahol már 11! tizit befújtak nekik a ligában, nekünk meg a tegnapival együtt is 6-öt csak
Avatar
fcbpete
Jugador del Barça
Hozzászólások: 141
Csatlakozott: 2011.09.24. 15:33:58

2012.04.15. 02:15:36

Egyébként nem tudom miért bántjátok a madridistákat hogy folyton bíróznak a meccseink után. Ez teljesen érthető, hisz csak azt szeretnék hogy mi is olyan sportszerűek legyünk mint ők akik nem szabálytalankodtak a tizenhatoson belül 32 meccsen át. :)
Avatar
shutterisland
Director del Fútbol
Hozzászólások: 4070
Csatlakozott: 2011.07.09. 22:54:27
Tartózkodási hely: bcs.

2012.04.15. 00:50:27

busquets féle tizivel nincs problémám, az szerintem jogos volt, és meg is érdemeltük, köszi valdes.

de a cuencásat is jogosnak érzem, mert bár el akart esni (mint 10/9 játékos, legyen az di maria vagy akár ronaldo is) de ellökték két kézzel.

tudom, hogy le kéne sz.rni, de engem bánt, mikor mindig csalózzák a barcát, BÁRMI is legyen...
az iniesta-s eset nekem lemaradt, van valakinek hozzá linke?
az nekem is kéne, de van egy olyan érzésem, hogy az sehova nem lesz linkelgetve.... :lol:
Sándor_is
Jugador del Barça
Hozzászólások: 114
Csatlakozott: 2012.01.13. 00:02:11

2012.04.15. 00:48:02

shutterisland írta:ahogy nézem a videót, és nyomogatom az 1-es gombot, egyszerűen látszik, hogy ellöki két kézzel, nem is értem.

bezzeg az iniestás esetnél (ami aztán tényleg tizi volt, nem is kétes) senki nem hőzöngött.

nem értem, hogy lehet ekkora differencia embere közt azért, mert az egyik realos, a másik barcás.
(de ugyanez vonatkozik arra is, mikor mi hőzöngünk oktalanul.)
az iniesta-s eset nekem lemaradt, van valakinek hozzá linke?
Sándor_is
Jugador del Barça
Hozzászólások: 114
Csatlakozott: 2012.01.13. 00:02:11

2012.04.15. 00:47:16

shutterisland írta:EZEN az eseten megy a téma mindenhol megint.

lehet, hogy elfogult vagyok, de szerintem 0:12-nél látszik, hogy két kézzel ellöki.
véleményes volt, de láttunk már ilyenért, és szerintem adható.

az iniesta féle eset a 81. percben még inkább fújható volt, azt meg elengedte.
Elképesztő, hogy a szerdai magától értetődő természetességgel járt a Madrid-nak, nem volt csalás... meg az se, hogy a 2. félidő elején kapott sárgájával akkor Xabi-nak már a zuhanyzó felé kellett volna vennie az irányt, mert az első félidőben is simán sárgázni kellett volna.

(Én unom már a Real-nak való bírói segítségeket felhánytorgatni, mert már számolni sem lehet, hogy mennyi van belőlük, cserébe igen, néha szívnak ők is a bíráskodás miatt... de ez velünk sincs másként a Getafe és Osasuna elleni vereség, az Espanyol elleni X alkalmával mind-mind több pontot kellett volna szereznünk, ha korrekt a bíráskodás, és most egyáltalán nem lennénk hátrányban, hogyha ehhez hozzávesszük mondjuk a Mallorca, Betis, Vallecano, Getafe elleni idegenbeli Real meccseket, ahol nem csak a Madrid-on múlott, hogy nem veszített pontot.)

És igen, szerintem Busquets kezezése is véleményes tizi volt, mert nem szándékos kezezés volt (és a kezezés az egyetlen olyan szabálytalanság, ahol a bírónak mérlegelnie kell a szándékot), a teste előtt volt a keze, és ezt pedig az indokolta, hogy jött ezerrel felé a hazai játékos, és nem akarta, hogy neki essen...
Avatar
shutterisland
Director del Fútbol
Hozzászólások: 4070
Csatlakozott: 2011.07.09. 22:54:27
Tartózkodási hely: bcs.

2012.04.15. 00:40:43

ahogy nézem a videót, és nyomogatom az 1-es gombot, egyszerűen látszik, hogy ellöki két kézzel, nem is értem.

bezzeg az iniestás esetnél (ami aztán tényleg tizi volt, nem is kétes) senki nem hőzöngött.

nem értem, hogy lehet ekkora differencia embere közt azért, mert az egyik realos, a másik barcás.
(de ugyanez vonatkozik arra is, mikor mi hőzöngünk oktalanul.)
Avatar
fcbarca0827
Director del Fútbol
Hozzászólások: 3238
Csatlakozott: 2007.08.30. 14:29:21
Tartózkodási hely: Sülysáp

2012.04.15. 00:34:48

shutterisland írta:EZEN az eseten megy a téma mindenhol megint.

lehet, hogy elfogult vagyok, de szerintem 0:12-nél látszik, hogy két kézzel ellöki.
Én nem is értem, hogy ez bárkinek egyáltalán, hogy lehet kérdés... Már Horváth Ferit sem értettem, hogy ezen mit gondolkozik annyit, bár ő ma még annyira sem volt toppon, mint szokott. :mrgreen: Ez tiszta 11-es... az, már más kérdés, hogy a nemBarcaszurkolók szerint már az is Barcának fújás és sz.rbólkihúzás necces esetekben, ha 100%-ig egyértelmű 11-est kapunk. Azé' rúgta meg Cuenca (aki hatalmas csere volt) mert ellökték két kézzel... és így esett.

Amúgy én az első gólig el nem tudtam képzelni, hogy ezt megfordíthatjuk. De, aztán jött egy zseniális villanás kis területen és akkor már tudtam, hogy meglesz a 3 pont is a végére. 8)
KowalskymegaVega,Supernem,HollywoodUndead,Fish!
Hiperkarma,VadFruttik,EstiKornél,AWS
30Y,BagossyBrothersCompany,Useme,Elefánt
mes
Capitá del Barça
Hozzászólások: 826
Csatlakozott: 2010.06.21. 16:40:13
Tartózkodási hely: Marosvasarhely
Kapcsolat:

2012.04.15. 00:33:19

shutterisland írta:EZEN az eseten megy a téma mindenhol megint.

lehet, hogy elfogult vagyok, de szerintem 0:12-nél látszik, hogy két kézzel ellöki.
véleményes volt, de láttunk már ilyenért, és szerintem adható.

az iniesta féle eset a 81. percben még inkább fújható volt, azt meg elengedte.
Nem elfogultsag, de ez mi a jo istenert nem kellett volna 11-es legyen ? Valaki magyarazza el egy pm-ben.
Jo ejt!
Avatar
shutterisland
Director del Fútbol
Hozzászólások: 4070
Csatlakozott: 2011.07.09. 22:54:27
Tartózkodási hely: bcs.

2012.04.15. 00:26:21

EZEN az eseten megy a téma mindenhol megint.

lehet, hogy elfogult vagyok, de szerintem 0:12-nél látszik, hogy két kézzel ellöki.
véleményes volt, de láttunk már ilyenért, és szerintem adható.

az iniesta féle eset a 81. percben még inkább fújható volt, azt meg elengedte.
Válasz küldése