Barça vs. Real - El Clásico

Foci a Barçán kívül
Avatar
LM10
Director del Fútbol
Hozzászólások: 4726
Csatlakozott: 2008.12.26. 11:30:58
Tartózkodási hely: Gotham City

2011.04.28. 18:04:05

daffy írta:
startland írta: Igen, így-így, de ez szerinted nem veszélyeztette senki testi épségét? :?
(remélem nem értelek félre)
ez alapján jogos a piros
http://www.youtube.com/watch?v=zG0O5RUoDLc

Ez sem volt kutya. :roll:
Avatar
Enrique21
Capitá del Barça
Hozzászólások: 930
Csatlakozott: 2004.10.10. 22:51:02
Tartózkodási hely: Mór

2011.04.28. 18:02:26

Az ünneplésről nincs videó?
Engem az jobban érdekelne mint a Pepés,Mourinhos..
Visca El'Barca!
Zozzy 5
Llegenda del Barça
Hozzászólások: 8568
Csatlakozott: 2006.11.04. 10:20:50
Tartózkodási hely: Debrecen

2011.04.28. 17:59:48

Bob_Marley írta:Mivel megszólítottál, akkor ide írom a billentyűzetbe Ozsi :lol: Viccet félre téve, én arra tudok támaszkodni, ami a nemzetisporton is fent van interjú!
Nem akarom belinkelni az egészet, de nem egyszer dicsérő szavakat használ csapatunkra!Igen az összeesküvés elmélete, nem éppen úri, egyfajta agyszülemény!
az, hogy pökhendi gyanúsítgatásait mézes mázas keretbe teszi azzal, hogy a mondandója elejét és végét egy "...de a barcelona nagyon nagy csapat és mélységesen tisztelem őket" mondattal kezdi és fejezi be a demagógiája része. nem így szoktak gratulálni és elismerni egy csapatot. a semmitmondó szép szavak csak arra kellenek, hogy még épp azon a határon táncoljon, ami előtt még nem lincselik meg.
Avatar
daffy
Madridista
Hozzászólások: 7213
Csatlakozott: 2010.01.31. 19:11:40

2011.04.28. 17:57:20

startland írta: Igen, így-így, de ez szerinted nem veszélyeztette senki testi épségét? :?
(remélem nem értelek félre)
ez alapján jogos a piros
startland
Jugador del Barça
Hozzászólások: 118
Csatlakozott: 2009.12.22. 15:20:39

2011.04.28. 17:54:05

daffy írta:
startland írta: A szabályokat nagyon nem érdekli, hogy elérte-e,ezt szerintem rosszul tudod.
A szándékot is büntetni kell, csakúgy, mint pl. a páros lábbal becsúszást (hiába ér labdát,mert sérülésveszélyes).
igen,sárgával.
szerk:
"A szerelést, amely veszélyezteti az ellenfél testi épségét, súlyos
sportszerűtlenségként kell büntetni."
pirossal. szigorították nemrég.
Igen, így-így, de ez szerinted nem veszélyeztette senki testi épségét? :?
(remélem nem értelek félre)
Avatar
Bob_Marley
Presidente del Barça
Hozzászólások: 19581
Csatlakozott: 2010.02.06. 19:42:14

2011.04.28. 17:50:49

ozsimiki írta: Bob!

pedig megérthetnéd mi a baj, az a baj,hogy az általad is nagyzolt edzőke, eléri,hogy ne a foci szép oldaláról dumáljanak, és ha esetleg az győz, aki ehhez jóval hűbb eszméket vall, akkor sem arról beszélnek, hanem a bírózásról. Hogy lehet ez akárkinek is szimpatikus? Tavaly azt mondta,h a Barca nem tud méltósággal veszíteni...most Ő mi a retket csinál? Kupadöntő után Pep gratulált, pedig pár hentes maradhatott a pályán, volt ekkora viszhang? Most kiállítottak egy embert, úgy,hogy simán adható volt, erre meg mi van?

Mourinho taktikai zseni, de a foci szeretetéhez semmit sem ad, inkább elvesz. Tudom,h te a védekezést is értékeled, kosárlabdában is, de ha nem látod, hogy mit enged meg magának, amikor a kis taktikája becsődöl, akkor felesleges bármit is írni. Ezt csinálja 7éve.
Mivel megszólítottál, akkor ide írom a billentyűzetbe Ozsi :lol: Viccet félre téve, én arra tudok támaszkodni, ami a nemzetisporton is fent van interjú!
Nem akarom belinkelni az egészet, de nem egyszer dicsérő szavakat használ csapatunkra!Igen az összeesküvés elmélete, nem éppen úri, egyfajta agyszülemény!
Nem akarom megvédeni, de nem tartom jogos kritikának, hogy nem szimaptikus mert beáll védekezni!Mondhatnám csacska módon, támadjon jobban az ellenfél!Az is igaz ez nem szimpátia verseny, nem a jó és a rossz harca, egyszerű futball!Ő ismét kivette a játékból Messit, Ismételten nem tudtunk 40 méternél közelebb kerülni a kapujukhoz, ő egy szedett vedett társaságból, egy "rinyáló" Ronaldoból érett minden taktikai utasítást betartó focistákat, csapatot épített!Igen a nyilatkozata a játékvezetőkre már unalmas, s valóban maga alatt vágja fát!A tegnapi meccsen én nem éreztem, hogy durva lenne a játék, ideges volt a hangulat, voltak elkésett belépők, de egyáltalán nem volt durva!Pepe megmozdulásán lehet vitatkozni, s fogunk még eleget, részemről is piros, de ezzel meg is lettek teljesen lőve....Messi szabadon futkorászhatott, odáig esélye sem volt még a labdákat se átvenni!
Egyértelmű nekem sem szimpatikus, hogy picit szemilis az öreg, s a tárgyilagosság hiányzik belőle, nem tud veszíteni, ez olyan dolog amit belekódoltak, s nem tud levetkőzni!
De akkor is úgy gondolom, sokan túlmisztifikálják az ő személyét, olykor jobban örülnek, ha ő veszít, minthogy a saját csapatuk nyer...Igen ezt valamivel kiválthatta, de úgy gondolom túl érzékenyen fogjátok fel a nyilatkozatait!
rendben én valamelyest elfogult vagyok vele szemben, mert egy edző feladata, az hogy olyan taktikát hozzon létre, amivel a másik felél lehet kerekedni, s lényegtelen, hogy támadó vagy védekező!Abban meg szintén nem volt buta az öreg, hogy a 0:0 még mindig jobb otthon mint az 1:0 Puyollal fényévekkel erősödött a védekezésünk, s akárhányszor jobban kinyíltak, rögtön lecsaptunk!

Summa summárum, nem az ember szimpatikus, mert veszíteni igenis tudni kell, de sokszor az ironikus kijeletéseit is túlmisztifkálja a sajtó, s a munkája amit csinál meg kifogástalan!

Ui:Azért remélem én nem leszek olyan "közkedvenc" mint Mourinho, most hogy leírtam a véleményemet
Kép
Kép
Kép
Avatar
daffy
Madridista
Hozzászólások: 7213
Csatlakozott: 2010.01.31. 19:11:40

2011.04.28. 17:47:13

Maximum falusi bajnokságba.
Magyarul ha egy földönfekvő játékosba bele akarnak rúgni az elhúzza a fejét az sárga meg ejnye-bejnye?
Nincs különbség szándék meg célt elért tett között mert az már nem a szabálytalankodó játékoson múlik.
Maximum csak a szándékot ritkábban veszik észre, erre Alves rájátszott de kiröhögöm azt aki azt mondja hogy ezért nem volt adható a piros.
ezek szerint messit is ki lehetett volna állítani,amikor lekönyökölte ramost tegnap. vagy utólag szankcionálni. sajnos nincs jobb videó
itt is egyértelmű az ütő szándék,akár csak adebayor esetében,max nem olyan látványos és durva.
kispályás játékvezetői tanfolyamot végeztem. nem vezettem soha, de a szabályokat megtanultam. a sérülést okozható szándékot piros lappal kell büntetni. nem pepén múlott, hogy nem tört kettő alves lába. bőven nem húzta vissza a lábát a portugál, sőt...erről ennyit.
utána néztem,szerkesztettem.
Zozzy 5
Llegenda del Barça
Hozzászólások: 8568
Csatlakozott: 2006.11.04. 10:20:50
Tartózkodási hely: Debrecen

2011.04.28. 17:45:39

kispályás játékvezetői tanfolyamot végeztem. nem vezettem soha, de a szabályokat megtanultam. a sérülést okozható szándékot piros lappal kell büntetni. nem pepén múlott, hogy nem tört ketté alves lába. bőven nem húzta vissza a lábát a portugál, sőt...erről ennyit.
A hozzászólást 1 alkalommal szerkesztették, utoljára Zozzy 5 2011.04.28. 17:47:48-kor.
Avatar
LM10
Director del Fútbol
Hozzászólások: 4726
Csatlakozott: 2008.12.26. 11:30:58
Tartózkodási hely: Gotham City

2011.04.28. 17:39:17

daffy írta:
startland írta: A szabályokat nagyon nem érdekli, hogy elérte-e,ezt szerintem rosszul tudod.
A szándékot is büntetni kell, csakúgy, mint pl. a páros lábbal becsúszást (hiába ér labdát,mert sérülésveszélyes).
igen,sárgával.
És a földön fekvő játékosra lépni is sárga? Vagy az már lehetne piros is? Voltak még a meccsen a Pepénél durvább dolgok is, az miatt senki nem kapott pirosat, pedig mások is kaphattak volna.
gergo9
Director del Fútbol
Hozzászólások: 2902
Csatlakozott: 2007.10.02. 12:19:09
Tartózkodási hely: Miskolc

2011.04.28. 17:38:58

daffy írta:én úgy tudom,hogy a szabálykönyv szerint a szándékot csak sárgával lehet díjazni. köpés,ütés,kiherélés,na az piros.
Maximum falusi bajnokságba.
Magyarul ha egy földönfekvő játékosba bele akarnak rúgni az elhúzza a fejét az sárga meg ejnye-bejnye?
Nincs különbség szándék meg célt elért tett között mert az már nem a szabálytalankodó játékoson múlik.
Maximum csak a szándékot ritkábban veszik észre, erre Alves rájátszott de kiröhögöm azt aki azt mondja hogy ezért nem volt adható a piros.
gergo9
Director del Fútbol
Hozzászólások: 2902
Csatlakozott: 2007.10.02. 12:19:09
Tartózkodási hely: Miskolc

2011.04.28. 17:38:30

daffy írta:én úgy tudom,hogy a szabálykönyv szerint a szándékot csak sárgával lehet díjazni. köpés,ütés,kiherélés,na az piros.
Maximum falusi bajnokságba.
Magyarul ha egy földönfekvő játékosba bele akarnak rúgni az elhúzza a fejét az sárga meg ejnye-bejnye?
Nincs különbség szándék meg célt elért tett között mert az már nem a szabálytalankodó játékoson múlik.
Maximum csak a szándékot ritkábban veszik észre, erre Alves rájátszott de kiröhögöm azt aki azt mondja hogy ezért nem volt adható a piros.
Avatar
daffy
Madridista
Hozzászólások: 7213
Csatlakozott: 2010.01.31. 19:11:40

2011.04.28. 17:32:01

startland írta: A szabályokat nagyon nem érdekli, hogy elérte-e,ezt szerintem rosszul tudod.
A szándékot is büntetni kell, csakúgy, mint pl. a páros lábbal becsúszást (hiába ér labdát,mert sérülésveszélyes).
igen,sárgával.
szerk:
"A szerelést, amely veszélyezteti az ellenfél testi épségét, súlyos
sportszerűtlenségként kell büntetni."
pirossal. szigorították nemrég.

"A játékvezető megtévesztését célzó színlelést, történjék az a játéktér bármely pontján,
sportszerűtlen magatartásként kell büntetni." ez pedig sárga. én ezt is szigorítanám,mert döntően tud befolyásolni meccseket.
A hozzászólást 1 alkalommal szerkesztették, utoljára daffy 2011.04.28. 17:41:41-kor.
startland
Jugador del Barça
Hozzászólások: 118
Csatlakozott: 2009.12.22. 15:20:39

2011.04.28. 17:27:17

Busquetsé sem volt szép, ez egy sárgát megért, de a különbség a kettő között ott van, hogy Busquets visszahúzta a lábát miután látta hogy nem éri el a labdát, Pepénél viszont nem igazán fedezhető fel ez a szándék. Smile
viszont elérte a labdát,ami a szabályok szerint nagyon fontos[/quote]

A szabályokat nagyon nem érdekli, hogy elérte-e,ezt szerintem rosszul tudod.
A szándékot is büntetni kell, csakúgy, mint pl. a páros lábbal becsúszást (hiába ér labdát,mert sérülésveszélyes).
Avatar
noname
Llegenda del Barça
Hozzászólások: 8245
Csatlakozott: 2006.03.19. 18:39:34
Tartózkodási hely: Margitta/Kolozsvár

2011.04.28. 17:26:42

bence-barca írta:
Game90 írta:Már van ilyen is, Mascherano, Pedro, Busquets... :roll:
http://www.youtube.com/watch?v=ygmGIFz_EP0
Sajnos. Hamar el kéne felejteni az ilyeneket :x
Sajnos ez taktikai utasítás volt, szükséges volt h Mou csapatának durvaságait ellenük fordítsuk. Nagyon remélem h egyhamar nem látok hasonlót a csapattól. Szerencsére Pedro és Masche általában nem csinál ilyeneket...
Nekem ez is ugyanúgy az agyamra megy, mint Pepe durvaságai! :x
A Fifa egy szégyen
Avatar
sjd
Llegenda del Barça
Hozzászólások: 6400
Csatlakozott: 2007.07.09. 08:55:57

2011.04.28. 17:26:17

Bob_Marley írta:senkit nem rágalmazott
És az Unicef-UEFA történet, hogy a Barca szándékosan manipulálja a bíróküldést? Ezt azért nem nevezném enyhe gúnynak

Valamint én személy szerint kifejezetten álságosnak tartom, hogy bírózik, miközben az ő csapatának játéka (értsd: hentelés) függ nagy részben a bírótól
Avatar
csababarca
Az Év Fórumozója - 2021
Hozzászólások: 15451
Csatlakozott: 2005.10.03. 21:19:38
Tartózkodási hely: Dabas

2011.04.28. 17:25:52

Én egy kb 10 fős társaságban néztem a meccset, fele fele arányban barcások-realosok.
Kiállításnál egyből mondtam, még lassítás után is, hogy biztos nem adtam volna ilyenért pirosat. Aztán még a realosok is lehurrogtak, hogy simán adható volt a piros.

Mourinho meg csak hozza a szokásosat, nem kell vele foglalkozni.

Inkább minden madridista követhetné jóérzésű szurkolótársait, és elgondolkodna, hogy kell e egy olyan edző madridba,aki magára haragítja a teljes fociközeget, emellett felküldi csatár nélkül,hazai pályán a csapatát, egy BL-elődöntőben :roll: Ráadásul ezt a csapatot Real Madridnak hívják, ez se mellékes.


Visszavágón hideg fejek kellenek, mert nekünk fognak rongyolni mint a csürhe. Ebben biztos vagyok. Legalábbis ezt kívánná a helyzet.
Bár Mourinho akkora taktikus,hogy inkább beáll -2nél is bekkelni, kiállíttatja egyik játékosát, aztán a kiesést még lehet mire fogni.
"Amikor nézzük Őt, akkor értsük meg ez egy sajátos játékos akit látunk, ez totálisan egyedi. Háromszor verte meg úgy Gvardiolt, hogy az magasabb, erősebb, gyorsabb, fiatalabb, energetikusabb. Ezt írd már le nekem számokkal. Ez mutatja azt, hogy micsoda valójában a futball."
Avatar
daffy
Madridista
Hozzászólások: 7213
Csatlakozott: 2010.01.31. 19:11:40

2011.04.28. 17:25:18

LM10 írta: Ez mutatja tökéletesen a dolgot: A bíró nem azért állította ki Pepét mert eltörte Alves lábát, hanem a szándékért. És az viszont undorító volt, látszik is a videón, hogy Alves már rég sehol, mikor még Pepe próbál Alves lába után nyúlni...
én úgy tudom,hogy a szabálykönyv szerint a szándékot csak sárgával lehet díjazni. köpés,ütés,kiherélés,na az piros.
Amúgy érdekes lenne egy olyan videóösszeállítás is, amiben benne vannak a meg nem adott, de jogos piroslapok, lehetne is kezdeni Adebayorral és Marceloval!
marcinál mire gondoltok? sokan írják,de nem emlékszem biztosan. ő taposta meg villát?(akinek utána járt volna a sárga)[/url]
A hozzászólást 1 alkalommal szerkesztették, utoljára daffy 2011.04.28. 17:26:40-kor.
Avatar
LM10
Director del Fútbol
Hozzászólások: 4726
Csatlakozott: 2008.12.26. 11:30:58
Tartózkodási hely: Gotham City

2011.04.28. 17:23:16

daffy írta:
LM10 írta:
Szerintem meg annyira érződik a felvételen is, hogy erőből szúrja le a lábát, ezzel meg biztos nem a labdát akarta fedezni. Az esélyes, hogy eltalálta a labdát,sőt, de ez kb annyira számított, mint a bajnokin az Alves vs. Marcelo párharca.
erre gondoltam
tudom,hogy pepe egy hentesállat és így nem lehet odalépni,de egy ilyen meccsen nem adtam volna érte pirosat,nem ezért adtam volna pirosat!!
viszi a lendület,lábat nem ért,de csúnya volt,ilyet nem szabad,sárga. a következőért szintén vagy egy korábbiért és akkor itt 2 sárgával kiszáll.
Ez mutatja tökéletesen a dolgot: A bíró nem azért állította ki Pepét mert eltörte Alves lábát, hanem a szándékért. És az viszont undorító volt, látszik is a videón, hogy Alves már rég sehol, mikor még Pepe próbál Alves lába után nyúlni...
Avatar
noname
Llegenda del Barça
Hozzászólások: 8245
Csatlakozott: 2006.03.19. 18:39:34
Tartózkodási hely: Margitta/Kolozsvár

2011.04.28. 17:23:12

LG írta:
bence-barca írta:http://nepsportv.blog.nepsport.hu/archi ... anatpiros/

Ha nem baj, jelenleg ide linkelném.

Del Horno + Motta cask sárga lapos megmozdulás, bár nem tudom ki emlékszik, de amit azután művelt Motta, h leküldték azért már csak megérdemelte. De játékhelyzetben csak sárga.
Tegnapi meg több volt, mint egy sárga piros kicsit túlzó, de a piroshoz közelebb van. Amolyan narancssárgás.
Nálam 7 pirosból 5-2 a megoszlás a mi javunkra, azaz hogy jogos volt.

Lassan kéne egy olyan topikot indítani, h Barca vs Mourinho vagy csak simán Jose Mourinho :lol:
De tényleg vicc már, h mindig kiállítanak vkit JM aktuális csapatából, és nagyon sokszor vitathatóan. Nemtudom, sztem ha José helyében lennénk, mi nekünk is már ki lenne a ....unk vele.
Csak épp a piros lapok túlnyomó többsége jogos volt. MOtta nem érdemelte meg. Albiol szabálytalansága sárgát ért.
A többi teljesen jogos volt. Pepe szándéka egyértelmű volt, nem a labdára ment, hanem az ellenfél lábára.
Amúgy érdekes lenne egy olyan videóösszeállítás is, amiben benne vannak a meg nem adott, de jogos piroslapok, lehetne is kezdeni Adebayorral és Marceloval!
A Fifa egy szégyen
bence-barca
Llegenda del Barça
Hozzászólások: 5465
Csatlakozott: 2007.06.14. 17:19:38
Tartózkodási hely: Budapest

2011.04.28. 17:22:23

Game90 írta:Már van ilyen is, Mascherano, Pedro, Busquets... :roll:
http://www.youtube.com/watch?v=ygmGIFz_EP0
Sajnos. Hamar el kéne felejteni az ilyeneket :x
Avatar
Fecooo
Llegenda del Barça
Hozzászólások: 7853
Csatlakozott: 2008.07.15. 18:30:53

2011.04.28. 17:20:56

azért 5 mp alatt két embert küldött padlóra... nem gyenge, meg kell hagyni...

tényleg játszani akartak :D
Daweed
Jugador del Barça
Hozzászólások: 101
Csatlakozott: 2011.03.13. 23:25:18

2011.04.28. 17:18:48

Adebayor nagyon tudja mi a fair play :D

http://www.hatharom.hu/article/94e587-a ... a-adebayor



És még ő beszél a fair play-ről:

http://www.youtube.com/watch?v=iX7ovFuZt28

Ezért szerintem nem minden bíró csak egy sárgát adna, hanem zuhizni is mehetne a togói.
Avatar
daffy
Madridista
Hozzászólások: 7213
Csatlakozott: 2010.01.31. 19:11:40

2011.04.28. 17:18:32

LM10 írta:
Szerintem meg annyira érződik a felvételen is, hogy erőből szúrja le a lábát, ezzel meg biztos nem a labdát akarta fedezni. Az esélyes, hogy eltalálta a labdát,sőt, de ez kb annyira számított, mint a bajnokin az Alves vs. Marcelo párharca.
erre gondoltam
tudom,hogy pepe egy hentesállat és így nem lehet odalépni,de egy ilyen meccsen nem adtam volna érte pirosat,nem ezért adtam volna pirosat!!
viszi a lendület,lábat nem ért,de csúnya volt,ilyet nem szabad,sárga. a következőért szintén vagy egy korábbiért és akkor itt 2 sárgával kiszáll.
Avatar
LM10
Director del Fútbol
Hozzászólások: 4726
Csatlakozott: 2008.12.26. 11:30:58
Tartózkodási hely: Gotham City

2011.04.28. 17:13:09

daffy írta:
viszont elérte a labdát,ami a szabályok szerint nagyon fontos
http://www.youtube.com/watch?v=AQZaBEU40WI

Szerintem meg annyira érződik a felvételen is, hogy erőből szúrja le a lábát, ezzel meg biztos nem a labdát akarta fedezni. Az esélyes, hogy eltalálta a labdát,sőt, de ez kb annyira számított, mint a bajnokin az Alves vs. Marcelo párharca.

SZERK: Am lehet tudni valamit a Pinto féle incidensről?
Avatar
albicelesteX
A Vadász
Hozzászólások: 3450
Csatlakozott: 2007.06.25. 12:18:01
Tartózkodási hely: Erdők,mezők,vadligetek...

2011.04.28. 17:12:27

Kalap1988 írta:Ez azért van, mert az ő csapatainak a játékában van benne leginkább... Nem kellene hentelve játszani ( legalábbis ellenünk mindig ezt játszotta). Ne izgulj, ha mi így játszanánk, tőlünk is lenne kiállítás bőven....
Plusz szerintem nagyon túlfűtöttek a játékosai akik nem tudnak uralkodni az indulataikon és némelyikhez még butaság is társul.
Kép
Válasz küldése