Barça vs. Real - El Clásico

Foci a Barçán kívül
Avatar
ziipp
Capitá del Barça
Hozzászólások: 726
Csatlakozott: 2008.11.02. 01:06:21

2010.09.25. 11:12:03

Andris írta:Persze ez is csak egy szemszög szerint josé pályafutása, és nem ez az egyetlen amiből egy reális kép kialakul, csak ezt is hozzá kell venni. Nem csak jó edző ő, hanem iszonyú könnyű dolga és szerencséje is volt nagyonsokszor.
Én is így gondolom. Ez ilyen Inzaghi jellegű dolog lehet nála, valahogy benne van a természetében. Azért tud nyerni, mert valahogy mindig úgy alakulnak körülötte az események, hogy a végén ő jön ki jól a versenyből. Ezért fontos, hogy a Barca végre megszakítsa ezt a folyamatot. :) Ahhoz, hogy felállítsák a padról, szerintem két madridi szempontból nyeretlen idény fog kelleni. Tehát legalább még kétszer meg kell nyerni a bajnokságot, ami sorozatban már 4 bajnoki cím lenne, és ez még Barcelonában sem mindennapos dolog. Ezzel együtt a következő évek nálunk is vízválasztóak lehetnek majd, elvégre most adatik meg a lehetőség, hogy hosszútávon is előrelépjünk a Rijkaard-érához képest.
Fecooo írta:nálam az a jó edző, aki a kerethez képes alakítani a legjobb stratégiát,persze vásárolgatnak, de ez nem összehasonlítható...műringyó pont fordítva csinálja: a saját taktikájához alakítja a keretet, ami mindig ugyanaz...

vegyük Capello-t: a Romával zseniális támadófocit játszhatott, a Real-nál meg taktikus futballt és ugyan a saját hülyeségünk és az espanyol "kedvessége" nélkül nem jöhetett volna össze, mégis bajnokok lettek 3 év után... Ancelotti szintén fantasztikus edző, szép focira képes és nem folyamodik kicsinyes és szánalmas trükkökhöz az eredményesség érdekében...
Ezzel is csak egyetérteni tudok. Úgy látom, ebben a témában hamar kialakult a közös nevező. :) Capellohoz még annyit tennék hozzá, hogy számomra az is szimpatikus tőle, hogy a VB kudarc után nem lépett le a milliókkal, hanem folytatja a megkezdett munkát, noha még nagyon sok dolga lesz azzal az angol válogatottal.
Avatar
bali 15
Director del Fútbol
Hozzászólások: 2541
Csatlakozott: 2008.06.05. 20:18:25

2010.09.25. 11:00:08

A két BL meg aztán pláne olyan szagú volt, h épp egyik nagycsapat sem volt valami oknál fogva versenyképes.

Persze ez is csak egy szemszög szerint josé pályafutása, és nem ez az egyetlen amiből egy reális kép kialakul, csak ezt is hozzá kell venni. Nem csak jó edző ő, hanem iszonyú könnyű dolga és szerencséje is volt nagyonsokszor.
Hülyeség a szerencsére hivatkozni ?szánalmas dolog- De van valami abban amit mondasz.
A BL sikereit nem cseszegetném. Meglehet hogy a döntőben teljesen nívótlan ellenfelei voltak. De azt azért ne felejtsd el hogy milyen csapatokon keresztül jutott el a döntőkig.
Az olasz bajnokság tekintetében nagyon is igazad van. Ott nem volt nehéz sikereket elérni.
Avatar
Fecooo
Llegenda del Barça
Hozzászólások: 7853
Csatlakozott: 2008.07.15. 18:30:53

2010.09.25. 10:58:08

Andris írta:Azért tegyük hozzá hogy a portugál bajnokság nem egy nagy bajnokság, és ott nyilván a Porto volt akkoriban magasan a legerősebb csapat, az angoloknál és olaszoknál, sőtt most spanyol honban is megkapta a pénzeszsák világválogatottakat, chelsea inter real.
És azt is érdemes átgondolni, hogy a chelseavel akkor lett bajnok amikor épp nem volt igazán potenciális ellenfél. aztán ahogy megerősödött a mu éppen, máris szenvedtek alaposan, nem is lettek bajnokok. Inter is tudtommal az elmúlt sok megnyert év közül az eddigi leggyengébb produkcióval lett tavaly bajnok, köszönhetően a nulla olasz kihívásnak.

A két BL meg aztán pláne olyan szagú volt, h épp egyik nagycsapat sem volt valami oknál fogva versenyképes.

Persze ez is csak egy szemszög szerint josé pályafutása, és nem ez az egyetlen amiből egy reális kép kialakul, csak ezt is hozzá kell venni. Nem csak jó edző ő, hanem iszonyú könnyű dolga és szerencséje is volt nagyonsokszor.
köszönöm Andris, kb 100%-ig így gondolom én is! elég visszagondolni 2004-re, amikor előbb a MU ellen volt iszonyatos mázlija, h kiegyenlítettek a meccs végén, aztán ott volt a Depor elleni meccs, ahol gusztustalanul hentesfocival megölte az ellenfelet, aztán kamutizivel jutottak tovább 1-0-s összesítéssel...
ha akkor nincs bődületes mázlija, ma nincs sehol...

a Chelsea-nél rájött, h neki nagyon kényelmes, ha olyan csapathoz megy, ahol azt vesz meg, akit akar, így utána már "csak" annyi volt a dolga, h jó időben legyen jó helyen... az Interhez akkor ment, amikor a Roma kivételével minden nagy csapatot leamortizáltak és ott is gyakorlatilag saját csapatot csinálhatott...

nálam az a jó edző, aki a kerethez képes alakítani a legjobb stratégiát,persze vásárolgatnak, de ez nem összehasonlítható...műringyó pont fordítva csinálja: a saját taktikájához alakítja a keretet, ami mindig ugyanaz...

vegyük Capello-t: a Romával zseniális támadófocit játszhatott, a Real-nál meg taktikus futballt és ugyan a saját hülyeségünk és az espanyol "kedvessége" nélkül nem jöhetett volna össze, mégis bajnokok lettek 3 év után... Ancelotti szintén fantasztikus edző, szép focira képes és nem folyamodik kicsinyes és szánalmas trükkökhöz az eredményesség érdekében...

lehetne még sorolni edzőket, de csak magamat ismételném :D (így is azt tettem :P )

összességében nem rossz edző, viszont rettenetesen túlértékelt lett a mázlija és sajátmaga menedzselése miatt... ideje letörni a szarvát!
A hozzászólást 3 alkalommal szerkesztették, utoljára Fecooo 2010.09.25. 11:14:03-kor.
Avatar
Andris
Adminisztrátor
Hozzászólások: 13509
Csatlakozott: 2006.05.20. 20:47:07
Tartózkodási hely: Budapest

2010.09.25. 10:46:55

Azért tegyük hozzá hogy a portugál bajnokság nem egy nagy bajnokság, és ott nyilván a Porto volt akkoriban magasan a legerősebb csapat, az angoloknál és olaszoknál, sőtt most spanyol honban is megkapta a pénzeszsák világválogatottakat, chelsea inter real.
És azt is érdemes átgondolni, hogy a chelseavel akkor lett bajnok amikor épp nem volt igazán potenciális ellenfél. aztán ahogy megerősödött a mu éppen, máris szenvedtek alaposan, nem is lettek bajnokok. Inter is tudtommal az elmúlt sok megnyert év közül az eddigi leggyengébb produkcióval lett tavaly bajnok, köszönhetően a nulla olasz kihívásnak.

A két BL meg aztán pláne olyan szagú volt, h épp egyik nagycsapat sem volt valami oknál fogva versenyképes.

Persze ez is csak egy szemszög szerint josé pályafutása, és nem ez az egyetlen amiből egy reális kép kialakul, csak ezt is hozzá kell venni. Nem csak jó edző ő, hanem iszonyú könnyű dolga és szerencséje is volt nagyonsokszor.
"Az a baj az Interneten terjedő idézetekkel, hogy nem tudod róluk megállapítani, valódiak-e."
- József Attila
Avatar
Rivaldo11
Llegenda del Barça
Hozzászólások: 8005
Csatlakozott: 2006.08.22. 11:44:15
Tartózkodási hely: Budapest

2010.09.25. 10:41:15

lluisllach89 írta:
Tocy írta:
lluisllach89 írta: Te ezeket szórakozásból írod hogy lehessen vitatkozni vagy komolyan gondolod?
És te ezeket? Érthető LG álláspontja...
Vagy ez, vagy az. Az egyik igaz.
Szal ez elég gyér volt részedről.

Egyébként komolyan érdekel hogy miért csinálja folyamat.
Ez egy felvett póz, amit még Van Gaaltól lesett el korábban. A holland is hasonló volt nagyon. Csak Ő sokkal jobban, és hihetőbben adta elő.
Rivaldo-A Legnagyobb.
Avatar
ziipp
Capitá del Barça
Hozzászólások: 726
Csatlakozott: 2008.11.02. 01:06:21

2010.09.25. 10:17:51

Kép
Mourinhot egy rohadéknak tartom, bár azért próbálom nem utálni. A sikerei viszont valóban elismerésre méltóak, minden ország bajnokságát megnyerte, ahol edzősködött.
Avatar
Fecooo
Llegenda del Barça
Hozzászólások: 7853
Csatlakozott: 2008.07.15. 18:30:53

2010.09.25. 09:59:52

talán mert megsérült 3 hétre? sztem ez elég nyomós indok a kihagyására...
Avatar
bazsiii
Barça B
Hozzászólások: 33
Csatlakozott: 2010.07.30. 10:27:53
Kapcsolat:

2010.09.25. 09:39:12

Nálatok is számított valaha, de a sikertelenségek miatt ti már lejjebb adtátok
fordul majd még a helyzet :twisted:
engem amúgy még nem sikerült meggyőznie a csapatnak.tavaly bírtam Cé-t, de most olyan mint egy kislány aki nem kap meg valamit.hisztizik össze-vissza minthogyha ő lenne a legjobb (ha ő is az, akkor is csapatjáték)
én Mou helyében lekapnám a francba és hátha kicsit helyreállna fejben.
Canalest minek vettük ha még ki se próbáltuk? kiscsapatok ellen simán be lehetne küldeni...
madridista
Kép
lluisllach89
Director del Fútbol
Hozzászólások: 3701
Csatlakozott: 2008.07.02. 22:46:30

2010.09.24. 20:36:21

Tocy írta:
lluisllach89 írta: Te ezeket szórakozásból írod hogy lehessen vitatkozni vagy komolyan gondolod?
És te ezeket? Érthető LG álláspontja...
Vagy ez, vagy az. Az egyik igaz.
Szal ez elég gyér volt részedről.

Egyébként komolyan érdekel hogy miért csinálja folyamat.
Kép
"Azért mert valaki hibázott nem a futballt kellene megbüntetni.
Hibáztam és megfizettem érte. De a labda nem lett mocskos."- Maradona
B. Tamás
Hí­rhozó-cikkíró
Hozzászólások: 2034
Csatlakozott: 2006.02.25. 21:20:32
Kapcsolat:

2010.09.24. 20:31:37

Josénál elfogytak a témák, amikkel el lehetne vonni a csapat játékáról a figyelmet.

Múltkor még időszerű volt bedobni a krumpliföldet, azelőtt a válogatottat, most már nem volt más hátra, mint a Barcelona. Az a nagy szerencse, hogy Pep pontosan tudja, hogyan kell ezt kezelni.

Mourinhót nem kell komolyan venni ilyen téren, ez csak a médiának szól.
.
Avatar
Tocy
Director del Fútbol
Hozzászólások: 3677
Csatlakozott: 2008.03.01. 09:45:15

2010.09.24. 20:30:23

lluisllach89 írta:
LG írta: Talán meglepő, de én emberileg a portugált sokra többre tartom, mert egy egyenes, őszinte ember. Azt mondja amit gondol, és nem azt amit a nép hallani akar. Pep meg azért szereti a [auto_cenzúra] keverni, erről Ibra, Etoo, Touré és még mások tudnának mesélni.
Te ezeket szórakozásból írod hogy lehessen vitatkozni vagy komolyan gondolod?
És te ezeket? Érthető LG álláspontja...
lluisllach89
Director del Fútbol
Hozzászólások: 3701
Csatlakozott: 2008.07.02. 22:46:30

2010.09.24. 20:26:35

LG írta: Talán meglepő, de én emberileg a portugált sokra többre tartom, mert egy egyenes, őszinte ember. Azt mondja amit gondol, és nem azt amit a nép hallani akar. Pep meg azért szereti a [auto_cenzúra] keverni, erről Ibra, Etoo, Touré és még mások tudnának mesélni.
Te ezeket szórakozásból írod hogy lehessen vitatkozni vagy komolyan gondolod?
Kép
"Azért mert valaki hibázott nem a futballt kellene megbüntetni.
Hibáztam és megfizettem érte. De a labda nem lett mocskos."- Maradona
Avatar
L.Messi 10
Entrenador del Barça
Hozzászólások: 2372
Csatlakozott: 2010.07.03. 22:08:22
Tartózkodási hely: Kaposvár

2010.09.24. 19:52:35

LG írta:
daffy írta:nekem soha sem jött be a szájkarate,akár mou,akár saf,akár pep csinálja. lehet h a futballhoz tartozik,de nevetséges.
Ebben sem vagyunk egyformák. Én kifejezettem szeretem. Kell a cirkusz a népnek. És ha két ekkora rivális között meg a szájkarate, az még pikánsabb!
Persze nem vagyunk egyformák. Mert én jó magam is a szájkarate, a pszichikai hadviselés híve vagyok.
Én is a szájkarate mellett vagyok, de azért ott is van határ!
Kép
LG
Az Év fórumozója 2016
Hozzászólások: 21296
Csatlakozott: 2004.12.17. 21:03:01

2010.09.24. 19:47:57

daffy írta:nekem soha sem jött be a szájkarate,akár mou,akár saf,akár pep csinálja. lehet h a futballhoz tartozik,de nevetséges.
Ebben sem vagyunk egyformák. Én kifejezettem szeretem. Kell a cirkusz a népnek. És ha két ekkora rivális között meg a szájkarate, az még pikánsabb!
Persze nem vagyunk egyformák. Mert én jó magam is a szájkarate, a pszichikai hadviselés híve vagyok.
Avatar
daffy
Madridista
Hozzászólások: 7213
Csatlakozott: 2010.01.31. 19:11:40

2010.09.24. 19:42:50

nekem soha sem jött be a szájkarate,akár mou,akár saf,akár pep csinálja. lehet h a futballhoz tartozik,de nevetséges.
LG
Az Év fórumozója 2016
Hozzászólások: 21296
Csatlakozott: 2004.12.17. 21:03:01

2010.09.24. 19:42:02

Ilyenekkel azért nem kéne dobálózni, h Mourinho rossz ember, mert miatta vonult vissza Frisk, mert elősször is hülyeség, másodszor pedig ennyi erővel Pep számlájára is fel lehetni írni sok mindent.
Talán meglepő, de én emberileg a portugált sokra többre tartom, mert egy egyenes, őszinte ember. Azt mondja amit gondol, és nem azt amit a nép hallani akar. Pep meg azért szereti a [auto_cenzúra] keverni, erről Ibra, Etoo, Touré és még mások tudnának mesélni.
Rewolution5
Entrenador del Barça
Hozzászólások: 1089
Csatlakozott: 2009.04.11. 10:04:30
Tartózkodási hely: Felvidék
Kapcsolat:

2010.09.24. 19:35:47

Barcásaknak el kell ismerniük hogy MOU nem lehet rossz edző ezt a cimek is bizonyitjak (Inter, Chelsea, Porto).. Madridistáknak viszont azt, hogy egy MOu fajta edző nem illik a Barcaba...
Kép
Mikaos
Director del Fútbol
Hozzászólások: 2613
Csatlakozott: 2008.11.17. 13:11:47

2010.09.24. 19:00:16

bazsiii írta:am meg ha nálatok lenne Mou ti is el lennétek szállva tőle.
Én biztos nem. (De nyilván nem én lennék az egyetlen.)
Mi nem vagyunk annyira eredmény-orientáltak, mint amennyire ti (...LETTETEK az utóbbi években).

Nálunk számít a szép, szórakoztató játék.
Nálatok is számított valaha, de a sikertelenségek miatt ti már lejjebb adtátok :)

Jó nektek a Mou is...nekünk meg az jó, hogy nincs nálunk (s remélem, sosem lesz).

Bár azért el kell ismerni, hogy volt itt pár eltévelygő szurkoló, aki Mourinho-t akarta Rijkaard után...
barcapoke
Barça C
Hozzászólások: 19
Csatlakozott: 2010.08.27. 10:35:35

2010.09.24. 18:08:12

Mou-t sokan istenként emlegetik...oké ért a focihoz, na meg gondolom feltudja tüzelni a bandát...de kérdem én: Ő rúgja a gólokat? szerintem nem. A másik lehet itt a 2 Bl győzelmével villognia meg Madridom meg Interem meg stb stb. De h 20 év múlva úgy fognak rá emlékezni h na ez az a tapló aki oltott mindenkit mindehol minden esetben és elhitte h amit mond az tényleg igaz, nagy face a pali de semmi több, védekezésre bárki tudja tanítani a csapatát... :roll:
Avatar
Capon
Llegenda del Barça
Hozzászólások: 5390
Csatlakozott: 2005.08.26. 20:17:06
Tartózkodási hely: Budapest VIII-XV-ker Rezervátum

2010.09.24. 18:02:08

bazsiii írta:amíg az Interben volt én sem szerettem, sőt..
most se mondom, hogy odavagyok érte, de elfogadom,mert vele talán nyerhetünk valamit.
A másik,hogy ha mutatna valamit,akkor még megérteném ezt a dolgot,hogy mindent bevesztek,de még semmi olyat nem csinált,amitől el lehetne ájulni.
de ha jobban megnézted volna nálunk sem azok nyalják akiknek normális véleményük van és meghatározzák a fórumot, hanem ilyen divatdrukker kis szarháziak akiket mindenki olt csak épp nem veszik észre.
miatta kellett visszavonulnia Frisknek!
bocs de ezt nem vágom. elmagyaráznád?

szerk. eszembe jutott. ő volt az a bíró akit halálos megfenyegettek a cselzi szurkolók?
Háromnegyed-négykor még te is el voltál szláva tőle.
Klinsmann; Rivaldo; Maldini; Nesta; Puyol; Xavi; Ronaldinho; Iniesta; Messi
Kalap1988
Director del Fútbol
Hozzászólások: 2638
Csatlakozott: 2007.12.11. 12:29:11
Tartózkodási hely: Magyarország,Pest megye

2010.09.24. 18:00:35

Fecooo írta:csak a következményre emléxel, az okra nem... szánalmas húzásainak az volt az első komolyabb fejezete... természetesen utána egy szabálytalan góllal mentek tovább... deja vu...
Igen, felhergelte úgy a cselzi szurkolókat azzal, hogy Drogba kiállítását az első meccsen (őt állították ki, igaz?) teljesen jogtalannak titulálta. És azt mondta, hogy megvette a barca a bírót. És ezért fenyegették meg (bár ez nem indok, de akkor is felelős Mou) Bár akkor még én viszonylag friss állandó futballnéző voltam (abban az évben lett upc-énk, előtte csak egy-egy bl meccset néztem), de így emlékszem, írjatok, ha tévedek.
Vagy ez már 2005-06-ban volt, mikor idegenben kiállították Messiről Del Hornot? Bár én inkább az előbbire tippelek.
A hozzászólást 1 alkalommal szerkesztették, utoljára Kalap1988 2010.09.24. 18:02:36-kor.
Avatar
Fecooo
Llegenda del Barça
Hozzászólások: 7853
Csatlakozott: 2008.07.15. 18:30:53

2010.09.24. 17:53:28

csak a következményre emléxel, az okra nem... szánalmas húzásainak az volt az első komolyabb fejezete... természetesen utána egy szabálytalan góllal mentek tovább... deja vu...

tavaly mi volt? szabálytalan gólt szereztek, erre műringyó el kezdett pofázni meccs után, h a barcások nem bírják elfogadni a vereséget, erre a visszavágón szabályos gólunkat vette el De Bleeckere... amikor ő anno kikelt Frisk ellen, akkor hol volt a "tudni kell méltósággal veszíteni"? ennyi, röviden tömören...

szerk: Kalap, én nem úgy emléxem: emlékeim szerint műgirnyó kitalálta, h Frenkie a szünetben bement a bírói öltözőbe és megbeszélték Friskkel, h bundázni fognak és csak ezért tudtunk nyerni 2-1-re(vagy vmi ilyesmi, de kiállításra nem emléxem, de lehet, h te tudod jól... ;) )
a lényeg, h valóban olyan szinten elhitette a cselzisekkel, h bundameccs volt, h azok legszívesebben kivégezték volna a svédet... :roll:
A hozzászólást 2 alkalommal szerkesztették, utoljára Fecooo 2010.09.24. 18:07:36-kor.
Avatar
bazsiii
Barça B
Hozzászólások: 33
Csatlakozott: 2010.07.30. 10:27:53
Kapcsolat:

2010.09.24. 17:43:37

amíg az Interben volt én sem szerettem, sőt..
most se mondom, hogy odavagyok érte, de elfogadom,mert vele talán nyerhetünk valamit.
A másik,hogy ha mutatna valamit,akkor még megérteném ezt a dolgot,hogy mindent bevesztek,de még semmi olyat nem csinált,amitől el lehetne ájulni.
de ha jobban megnézted volna nálunk sem azok nyalják akiknek normális véleményük van és meghatározzák a fórumot, hanem ilyen divatdrukker kis Az innét törölt szót és még csak hasonlót sem kérnénk többet,különben nem csak beleszerkesztés lesz belőle! m. akiket mindenki olt csak épp nem veszik észre.
miatta kellett visszavonulnia Frisknek!
bocs de ezt nem vágom. elmagyaráznád?

szerk. eszembe jutott. ő volt az a bíró akit halálos megfenyegettek a cselzi szurkolók?
madridista
Kép
dmar
Barça B
Hozzászólások: 68
Csatlakozott: 2005.06.02. 20:42:39
Tartózkodási hely: Csongrád

2010.09.24. 17:27:28

Fecooo írta: ne is haragudj, de ez a legszánalmasabb visszavágás a világon... szted itt azért utálják ennyire, mert a real edzője? NEM! azért mert egy féreg! miatta kellett visszavonulnia Frisknek! minden ellenfél csal, minden ellenfél bundázik, de amikor az ő csapatának javára tévednek SÚLYOSAN, akkor csöndben van, nagyon is!
Ennyi. :) Nem kell parázni, ilyen stílusú REAL max. 1 évig kell a vezetőségnek/szurkolóknak(az igaziakra gondolok, akik nem a nevek miatt szeretik/tték meg a MADRIDot) és meg lesz első csúnya leszereplése MURInak, már látom előre a címlapokat a nyilatkozataival.
Avatar
MessiFan
Llegenda del Barça
Hozzászólások: 7284
Csatlakozott: 2008.02.06. 16:17:19

2010.09.24. 17:20:43

Én úgy vagyok vele hogy nem érdekel mit mond Mou. Nem érdekel milyen játékkal szerzi a pontjait a Real. Engem az érdekel hogy a Barca hogyan szerzi a pontokat. Szerintem teljesen mind1 hogy mit írnak a másik fórumon.
Válasz küldése