Barça vs. Real - El Clásico

Foci a Barçán kívül
ALEXDP
Capitá del Barça
Hozzászólások: 583
Csatlakozott: 2008.08.18. 11:37:11

2010.09.24. 16:20:04

Szerintem Mourinho annyit tett,hogy elismerte hogy a Madrid ellen pontot szerezni bármely csapatnak, közelebb áll a realitáshoz,mint ellenünk.!!!

Ezt így kell fölfogni,és örülni neki:-)
Avatar
P.U.Y.O.L.
Director del Fútbol
Hozzászólások: 2814
Csatlakozott: 2010.01.22. 10:47:15
Tartózkodási hely: Irgumburg

2010.09.24. 16:02:49

A legegyszerűbb, ha nem is foglalkozik az ember Mourinho baromságaival. Amikor kinevezték már tudtuk, hogy mire számíthatunk. Az aktuális csapatát kivéve, az összes többi nagy csapatot védik a bírók, az ellenfelek lefekszenek nekik, szerencsével szereznek pontokat stb...

Egy vicc az egész ember. A média námbör vánja.
Avatar
Rivaldo11
Llegenda del Barça
Hozzászólások: 8005
Csatlakozott: 2006.08.22. 11:44:15
Tartózkodási hely: Budapest

2010.09.24. 16:02:10

:lol: Hát, ezzel nem oltottál valami nagyot murinnyó pajti. Pfff...szánalmas az ürge.
Mondjuk lehet, hogy én is így rúgkapálóznék, ha mondjuk rivalizálni szeretnék, csak a másik csapat edzője minden előzetes várakozásommal ellentétben le se sz.r... :lol:
Rivaldo-A Legnagyobb.
Avatar
Mr. Master
Director del Fútbol
Hozzászólások: 2815
Csatlakozott: 2005.01.03. 11:11:00
Tartózkodási hely: @home

2010.09.24. 16:00:44

Fecooo írta:péntek, 13:12 - Mourinho: "Arra kell törekednünk, hogy minél több pontot szerezzünk. Nem tudom mennyit, de sokat, ez egész biztos. Különösen azért, mert vannak olyan csapatok, amelyek odaajándékozzák a meccseket a Barcelonának. Úgy látják nem nyerhetnek, és a második csapatukat küldik ki." (madridista)

1. csak a szokásos...
2. nem igaz... :arrow: ezt a verziót kétlem, h igaz lenne, ugyanis tudjuk kiről van szó...
Megszoktuk, elengedjük a fülünk mellett és megvonjuk a vállunkat. Mondott már ennél cifrábbat és még fog is. Jobban kell focizni és kész. Egyébként meg kötve hiszem, hogy a real ellen a kieső csapatok nem fognak ugyanilyen taktikát választani és készülni a fontosabb kiesési rangadókra. Bevett szokás volt ez eddig is. Angliában meg Olaszországban nem találkozott ilyennel? Dehogynem, csak muszáj volt megint az újságba kerülnie. Ha meg úgy fogunk játszani az összes Messi nélküli meccsünkön, ahogy tettük ezt legutóbb, akkor mi fogjuk a mourinho bácsinak és a madridnak odaajándékozni a bajnoki aranyat...
------------------ pisti.blog.hu --------------------

--------------- napverse.blog.hu -----------------
Avatar
bazsiii
Barça B
Hozzászólások: 33
Csatlakozott: 2010.07.30. 10:27:53
Kapcsolat:

2010.09.24. 15:59:08

ismered Mourinhot.mindig beszél akkor is ha nincs igaza. ezért tartják sokan nagy arcnak, ha van is benne igazságtartalom :lol: akkor is Mou csak poénkodott.



vagy nem :mrgreen:
madridista
Kép
Avatar
Fecooo
Llegenda del Barça
Hozzászólások: 7853
Csatlakozott: 2008.07.15. 18:30:53

2010.09.24. 15:53:02

péntek, 13:12 - Mourinho: "Arra kell törekednünk, hogy minél több pontot szerezzünk. Nem tudom mennyit, de sokat, ez egész biztos. Különösen azért, mert vannak olyan csapatok, amelyek odaajándékozzák a meccseket a Barcelonának. Úgy látják nem nyerhetnek, és a második csapatukat küldik ki." (madridista)

1. csak a szokásos...
2. nem igaz... :arrow: ezt a verziót kétlem, h igaz lenne, ugyanis tudjuk kiről van szó...
LG
Az Év fórumozója 2016
Hozzászólások: 21214
Csatlakozott: 2004.12.17. 21:03:01

2010.09.23. 14:39:37

azola írta:Szerintem a sérülést okozó játékost el kéne tiltani - független attól, hogy szándékos volt vagy sem - addig amíg a sérült játékos fel nem gyógyult és az orvosok azt nem mondják, hogy játékra alkalmas.
Ez abszolút hülyeség, az elejétől a végéig, már ne is haragudj. Sérülést lehet abszolút vétlenül is okozni, még úgy is, ha nem is szabálytalankodsz, vannak simán szerencsétlen esetek. A hsz-d második fele pedig teljesen irreális.
szbalint88
Jugador del Barça
Hozzászólások: 244
Csatlakozott: 2009.06.02. 14:03:45

2010.09.23. 14:30:27

azola írta:Szerintem a sérülést okozó játékost el kéne tiltani - független attól, hogy szándékos volt vagy sem - addig amíg a sérült játékos fel nem gyógyult és az orvosok azt nem mondják, hogy játékra alkalmas.
hát ez egy "érdekes" elképzelés :D

csak egy példa: vki kis erővel térden rúgja a másikat, akinek porcleválása lesz és ki kell hagynia 2-3 hónapot...
Avatar
zsírosdeszka
A Madridista
Hozzászólások: 293
Csatlakozott: 2010.04.29. 12:52:02
Tartózkodási hely: Madrid, Santiago Bernabeu stadion

2010.09.23. 14:27:33

Messi, aki nem ismer lehetetlent
:lol:
Avatar
zsírosdeszka
A Madridista
Hozzászólások: 293
Csatlakozott: 2010.04.29. 12:52:02
Tartózkodási hely: Madrid, Santiago Bernabeu stadion

2010.09.23. 14:25:27

Szakmailag osztom a véleményed, de emberileg nem. Ne alkalmazzunk kettős mércét, inkább kapjon mindenki szigorúbb büntetést, de egy szemüvegen át tekintsük a dolgokat. A játékosok bár a szurkolókért vannak a pályán, de a csapat fizeti őket, a fő cél a győzelem. A köztük lévő különbség elég, ha a reklámértékben, fizetésben és a többiben jelentkezik. Nem kell, hogy valakinek többet engedjenek, vagy valakit jobban védjenek. Mindenkit ugyanúgy kell védeni.
Ezt így látom én is. De mindig vannak olyanok akik azt mondják, hogy Messit jobban, lásd az előttem szólokat. Én ettől hányok. Egy legyen a mérce. Persze majd külön szabálykönyvet hozunk Messire meg CR7-re. Röhejes, aki így gondolkodik. Vagy hogy valakit JOBBAN védjünk. Hihetetlen...
mess2009
Director del Fútbol
Hozzászólások: 4285
Csatlakozott: 2009.01.30. 11:58:28

2010.09.23. 13:33:20

a világsztárokat is lehet normálisan értékelni, csak nem kell felülni minden média, vagy elvakult netes hirignek!
a konkrét esethez:
_igenis a Cseh szándékos szabájtalanságot vétett!
_a bíró jól reagált, az eset lezárva
_a büntetés kiszabása és az értékelése is sok szubjektív elemet tartalmaz, tehát nincs abszolút mérce.
_CR és Messi egyaránt világsztár, de a pályán való viselkedésük egyáltalán nem egyforma!! Ronaldó egy jól színészkedő alkat, ami egyben szerencséje is mert sokkal jobban képes kivédeni, megelőzni a durva belemenéseket mint Messi, aki nem ismer lehetetlent, gyakran felrúgott helyzetből is tovább hajt ezért én őt védtelenebbnek érzem a sérülések ellen az hogy a tények nem egészen ezt igazolják inkább annak tudom be, hogy alkatánál és szinte követhetetlen mozgásánál fogva ússza meg a nagyobb bajokat.
_az pedig kogy a két tábor nem egyformán lát egyazon történést gondolom nem újság amíg foci lesz ez így is marad.
azola
Barça C
Hozzászólások: 22
Csatlakozott: 2006.02.28. 09:54:08

2010.09.23. 13:29:42

Szerintem a sérülést okozó játékost el kéne tiltani - független attól, hogy szándékos volt vagy sem - addig amíg a sérült játékos fel nem gyógyult és az orvosok azt nem mondják, hogy játékra alkalmas.
szbalint88
Jugador del Barça
Hozzászólások: 244
Csatlakozott: 2009.06.02. 14:03:45

2010.09.23. 13:15:27

daffy írta:
szbalint88 írta: pont rossz példát hoztál... az NBA-ban különös figyelemmel védik a sztárokat, és a fociban is ennek kéne elterjednie.
miért a sztárokat kell védeni? a "sima" focistát miért nem?
1. én nem azt mondom, hogy a "sima" focistát ne védjék a bírók, arra ott van a szabálykönyv... de az olyan sztárokat, mint Cé vagy Messi védjék jobban, vegyék észre, hogy mivel különleges dolgokat tudnak belevinni a játékba, sok csapat ez ellen azzal próbál "védekezni", hogy megpróbálják minél többször, lehetőleg szabálytalanul megállítani. Ezt a bíróknak meg kell akadályozni, figyelembe kéne venni a kialakult szituációt, és reagálni rá. Ezt az esetek többségében nem teszik meg. Én itt arra gondolok, hogy pl. vki odalép Messinek az 5. percben, aztán egy másik a 8.-ban, a harmadik meg a 15.-ben. És elképzelhető, hogy egyik sem ért önmagában sárgát, de a bírónak meg kell értenie azt a játékszituációt, hogy utaznak Messire, és emiatt a harmadiknak már sárgát kéne kapnia, hangos magyarázat kíséretében.
Én ilyen értelemben gondolom a kettős mércét. Ahogy Újfalusi odalépett, az meg sztem túlságosan is vehemens volt, én személy szerint ezeket is megpróbálnám vhogy szigorúbban büntetni, jó lenne, ha ezek is kikopnának a játékból.
Kalap1988
Director del Fútbol
Hozzászólások: 2638
Csatlakozott: 2007.12.11. 12:29:11
Tartózkodási hely: Magyarország,Pest megye

2010.09.23. 13:10:18

daffy írta:
szbalint88 írta: pont rossz példát hoztál... az NBA-ban különös figyelemmel védik a sztárokat, és a fociban is ennek kéne elterjednie.
miért a sztárokat kell védeni? a "sima" focistát miért nem?
Nem arra gondolt, hogy a sztárokat kell védeni, csak azt írta, hogy rossz a példád, mert ott a sztároknak nagyobb a védettségük. Ez egyébként igaz is.
Avatar
daffy
Madridista
Hozzászólások: 7213
Csatlakozott: 2010.01.31. 19:11:40

2010.09.23. 13:03:55

szbalint88 írta: pont rossz példát hoztál... az NBA-ban különös figyelemmel védik a sztárokat, és a fociban is ennek kéne elterjednie.
miért a sztárokat kell védeni? a "sima" focistát miért nem?
szbalint88
Jugador del Barça
Hozzászólások: 244
Csatlakozott: 2009.06.02. 14:03:45

2010.09.23. 12:57:21

daffy írta:
Kalap1988 .......
ott az igazság. sztem minden ilyet el kell tiltani és nem messit meg cét védeni,hanem a focistákat. a sportnak ez nem része. nba-ben sem kizárólag jamest,meg kobe-t védik,hanem mindenkit. itt miért ne lehetne. a szabálytalanság mindenki ellen az.
pont rossz példát hoztál... az NBA-ban különös figyelemmel védik a sztárokat, és a fociban is ennek kéne elterjednie.
Avatar
daffy
Madridista
Hozzászólások: 7213
Csatlakozott: 2010.01.31. 19:11:40

2010.09.23. 12:48:14

Kalap1988 .......
ott az igazság. sztem minden ilyet el kell tiltani és nem messit meg cét védeni,hanem a focistákat. a sportnak ez nem része. nba-ben sem kizárólag jamest,meg kobe-t védik,hanem mindenkit. itt miért ne lehetne. a szabálytalanság mindenki ellen az.
Avatar
Chino
Llegenda del Barça
Hozzászólások: 7435
Csatlakozott: 2009.05.07. 12:32:57
Tartózkodási hely: Debrecen

2010.09.23. 11:38:23

Szvsz tényleg hülyeség a "kettős mérce" és ebben a helyzetben a szankciót tekintve nem is lett alkalmazva. Ha nem Messi kap egy ilyen durva csomagot a 2 meccs sztem így is meg lett volna, legfeljebb a média nem kapta volna fel és emiatt tűnik úgy hogy kivételeznek Messivel, CR-el stb.

Le kéne már lassan zárni a témát és az elkövetkező feladatokat szem előtt tartani, az ilyen videok pedig totál feleslegesek, egy elkésett becsúszás nem egyenlő egy szándékos durva szabálytalansággal.
Forca Barca!!!!
Kalap1988
Director del Fútbol
Hozzászólások: 2638
Csatlakozott: 2007.12.11. 12:29:11
Tartózkodási hely: Magyarország,Pest megye

2010.09.23. 11:23:27

Mikaos írta:Javaslom, hogy válasszuk külön a szándékossággal elkövetett szabálytalanságokat a véletlenektől.
Az első csoportba tartozik az Újfalusi-eset (aki nem hiszi, az nézze meg a szuperlassításokat, vagy a fotók tömegét...teljesen egyértelmű, hogy nem a labdára ment a fazon).
A második csoportba pedig azok, amik annak a videónak a részei, amit belinkelt zsírosdeszka. Ugyanis aki azt a videót összeállította, az egy kretén volt, mert párhuzamot vont a véletlen, elkésett, labdára menő becsúszások és a cseh szándékos szabálytalansága között.

Aki szándékosan, durván szabálytalankodik, az -részemről- mindenképpen eltiltást érdemelne...attól függetlenül, hogy sérülést okoz vagy sem. Ha pedig a sértett fél a világ legjobb labdarúgói között van, akkor még erősebbnek kéne lennie a büntetésnek.
Azért, mert a foci a közönségről szól, és az ebből befolyó pénzekről (a szponzorok is a közönséghez kapcsolódnak), a közönség szórakoztatásáról szól ez a sport IS. Ha kihullik egy világsztár egy ócska szabálytalanság miatt, az csökkenti az érdeklődést arra az időszakra mind TV-s, mind helyi szinten.
Nem is beszélve az értékiségről, hogy egy nulla, senkiházi (aki miatt egy darab ember nem megy ki a meccsre, s nem kapcsolja be a TV-t) sérülést okoz egy világsztárnak, szándékos szabálytalanság következtében.
Az első felvetéssel egyetértek és maximálisan támogatom is, hogy a szándékot magát is nézni kell, viszont a másikkal nem tudok teljes mértékben egyetérteni. Szakmailag osztom a véleményed, de emberileg nem. Ne alkalmazzunk kettős mércét, inkább kapjon mindenki szigorúbb büntetést, de egy szemüvegen át tekintsük a dolgokat. A játékosok bár a szurkolókért vannak a pályán, de a csapat fizeti őket, a fő cél a győzelem. A köztük lévő különbség elég, ha a reklámértékben, fizetésben és a többiben jelentkezik. Nem kell, hogy valakinek többet engedjenek, vagy valakit jobban védjenek. Mindenkit ugyanúgy kell védeni. Épp a szándékra kellene ezért jobban odafigyelni, ha valakit szándékosan akarnak kivenni a játékból sérülést okozva (legyen az világsztár, vagy egy középszerű játékos) úgy az illetőt a maiaknál szigorúbban büntessük.
Mikaos
Director del Fútbol
Hozzászólások: 2613
Csatlakozott: 2008.11.17. 13:11:47

2010.09.23. 10:54:28

Javaslom, hogy válasszuk külön a szándékossággal elkövetett szabálytalanságokat a véletlenektől.
Az első csoportba tartozik az Újfalusi-eset (aki nem hiszi, az nézze meg a szuperlassításokat, vagy a fotók tömegét...teljesen egyértelmű, hogy nem a labdára ment a fazon).
A második csoportba pedig azok, amik annak a videónak a részei, amit belinkelt zsírosdeszka. Ugyanis aki azt a videót összeállította, az egy kretén volt, mert párhuzamot vont a véletlen, elkésett, labdára menő becsúszások és a cseh szándékos szabálytalansága között.

Aki szándékosan, durván szabálytalankodik, az -részemről- mindenképpen eltiltást érdemelne...attól függetlenül, hogy sérülést okoz vagy sem. Ha pedig a sértett fél a világ legjobb labdarúgói között van, akkor még erősebbnek kéne lennie a büntetésnek.
Azért, mert a foci a közönségről szól, és az ebből befolyó pénzekről (a szponzorok is a közönséghez kapcsolódnak), a közönség szórakoztatásáról szól ez a sport IS. Ha kihullik egy világsztár egy ócska szabálytalanság miatt, az csökkenti az érdeklődést arra az időszakra mind TV-s, mind helyi szinten.
Nem is beszélve az értékiségről, hogy egy nulla, senkiházi (aki miatt egy darab ember nem megy ki a meccsre, s nem kapcsolja be a TV-t) sérülést okoz egy világsztárnak, szándékos szabálytalanság következtében.
szbalint88
Jugador del Barça
Hozzászólások: 244
Csatlakozott: 2009.06.02. 14:03:45

2010.09.23. 10:32:57

zsírosdeszka írta:
Szerk.:Azért kár ezekkel a videókkal dobálózni,mert pont nem Messi az aki bármikor is színészkedne vagy reklamálna habzó szájjal pedig Őt faragják rendesen.Odalépett neki,csúnya volt,lezavarták pirossal,láttunk már ilyet most kapott két meccset és még olcsón is megúszta!
Félreértettetek. Azért linkeltem be, hogy számtalan ilyen szabálytalanságot elkövetnek (még a Barcás vagy a Realos játékosok is), de azért nem kellene itt ilyen 10-14 meccses eltiltásokról írni meg cikkezni. Majd minden meccsen van ilyen. A sajtó meg felfújta, mivel Messivel történt. Nem titeket akartalak bántani.

Az NST "elemzés" meg elfogult marhaság, én is tudnék ilyeneket írni.
Ez egy természetes dolog, hogy a sajtó felfújja. Igenis Messit, vagy Cét meg kell védenie a bíróknak, ennek természetesnek kéne lennie. Remélem ilyen téren is eltanulunk 1-2 dolgot az amcsiktól. Az ilyen klasszisok jelentik sokmillió embernek a szórakozást, sokan miattuk szeretik meg egyáltalán a futballt. Másrészről meg nyilván felrúgják hasonlóan a megye 2-ben is az embert, de az olyan sztárok mint Messi sokkal többször kapnak ilyen kedves "csomagokat". A kétmeccses eltiltás meg teljesen reális, sztem eléggé nyilvánvaló volt, hogy 2-3 meccsnél nem fog többet kapni, így is lett. pont.
Avatar
zsírosdeszka
A Madridista
Hozzászólások: 293
Csatlakozott: 2010.04.29. 12:52:02
Tartózkodási hely: Madrid, Santiago Bernabeu stadion

2010.09.23. 09:53:54

Szerk.:Azért kár ezekkel a videókkal dobálózni,mert pont nem Messi az aki bármikor is színészkedne vagy reklamálna habzó szájjal pedig Őt faragják rendesen.Odalépett neki,csúnya volt,lezavarták pirossal,láttunk már ilyet most kapott két meccset és még olcsón is megúszta!
Félreértettetek. Azért linkeltem be, hogy számtalan ilyen szabálytalanságot elkövetnek (még a Barcás vagy a Realos játékosok is), de azért nem kellene itt ilyen 10-14 meccses eltiltásokról írni meg cikkezni. Majd minden meccsen van ilyen. A sajtó meg felfújta, mivel Messivel történt. Nem titeket akartalak bántani.

Az NST "elemzés" meg elfogult marhaság, én is tudnék ilyeneket írni.
Avatar
Lionel85
Llegenda del Barça
Hozzászólások: 7126
Csatlakozott: 2007.08.11. 10:38:38
Tartózkodási hely: Budapest, Pestszenterzsébet

2010.09.23. 09:40:17

lui1698 írta:Ez egy NST cikk részlet, a tegnapi Real meccs elemzésből.
Csak, hogy kicsit tereljem a szót a belépős témáról.
Ez fórumból való? Vagy tényleg ilyet leír valaki a cikkében? :roll: Inkább viccnek jó, de elemzésnek semmi képpen nem nevezném. Csak egy egyszerű lefikázása CR-nek, még ha egyet is értek vele, inkább olvasom el ezt úgy, mint egy magányvélemény, mintsem egy játékos elemzése...
zsuni írta:milyen szépen elszoltátok, mintha tegnap láttam volna egy Bojan-Mascherano cserét a Barcelona-ban 1-0nál, és még csak kiállitás sem volt :)
Ha láttad a Bojan-Mascherano cserét, akkor minden bizonnyal láthattad előtte a szünetben a Keita-Pedro cserét is. :wink:
Kép
Kép
Kép
Nazario
Jugador del Barça
Hozzászólások: 144
Csatlakozott: 2005.05.16. 15:52:33

2010.09.23. 09:09:02

LG írta:Nem láttam a meccset, csak az eredményt néztem, és látom, h Pepét megint leküldték. Mit csinált már megint az a seggarc?
Embert ölt. Komolyra fordítva, a második sárgája enyhén szólva vitatható volt.
zsuni
Capitá del Barça
Hozzászólások: 606
Csatlakozott: 2009.02.08. 12:03:53
Tartózkodási hely: bp

2010.09.23. 08:44:05

Cali írta:
lui1698 írta:"63.- Kettős csere a hazaiaknál: Di María helyett Arbeloa, Özil helyett Khedira"

Hmm.. Zsozéééééé.
Mekkora taktikus. Mekkora edzőfejedelem. Váááá.
Én is pont azt figyeltem, hogy ez miféle taktika 1 - 0nál, hogy leszed két támadót? Biztos nagyon szép lesz a továbbiakban a meccs... Nem mintha eddig jó lett volna...
milyen szépen elszoltátok, mintha tegnap láttam volna egy Bojan-Mascherano cserét a Barcelona-ban 1-0nál, és még csak kiállitás sem volt :)
Nem láttam a meccset, csak az eredményt néztem, és látom, h Pepét megint leküldték. Mit csinált már megint az a seggarc?
belépett, meg "visszahúzott". 2 sárga
Válasz küldése