Barça vs. Real - El Clásico

Foci a Barçán kívül
Avatar
sanika01
Barça B
Hozzászólások: 91
Csatlakozott: 2008.01.20. 19:47:08

2022.03.21. 10:18:35

mess2009 írta:
2022.03.21. 09:04:33
le szögezném: az nem igaz, hogy Benzemával is ugyanez lett volna, erre éppen a PSG elleni sikerük elég jó indok.
Az esélyes, hogy Benzemával veszélyesebb lett volna a Real, ez alá is írom. De hogy pont a PSG elleni sikerből kiindulva kellene ezt megállapítani? Az a PSG elleni utolsó 20 perc, Donnaruma hibájátol kezdve kb. olyan összeesés volt a PSG részéről, amit szerintem világ nem látott. (még az 6-1-es Barca siker alkalmával se voltak ennyire összeesve.) Abból a meccsből szerintem az égvilágon semmilyen következtetést nem szabad. Ott a PSG egy megnyert meccsen végül megverte saját magát (fura is így kicsit leírni, de ettől még így van szerintem).

Viszont a tegnapi meccsből sem szabad szerintem azt megállapítani, hogy annyira gyengék. Tegnap nagyon ült a taktika, nagyon nem izlett nekik a letádmadás, de egy másik meccsen ez nem biztos, hogy úgyanígy kijön. Továbbra sincs rossza csapatuk, csak jobban kellene talán használni és be kellene foldani néhány lyukat (és biztos vagyok benne, hogy erre pl. nem megoldás Mpabbé egyszemélyben).

Én annak örülök, hogy van újra egy csapat, aminek élvezet nézni a játékát. Megkockáztatom, hogy most még gyengébb meccseket is jobb nézni, mint az elmúlt évek jobb meccseit. Plusz, újra úgy futhat ki a csapat a pályára, szinte bárki lennen, hogy esélyes a győzelemre. És talán ez is a legfontosabb most. :)
"Football is a simple game; 22 men chase a ball for 90 minutes and at the end, the Germans win." - Gary Lineker
Avatar
csababarca
Az Év Fórumozója - 2021
Hozzászólások: 15406
Csatlakozott: 2005.10.03. 21:19:38
Tartózkodási hely: Dabas

2022.03.21. 10:18:24

Tény, jobban néztünk ki, ők meg borzalmasan tegnap, de nem kell őket lesajnálni.
Látjuk hogy tudnak boostot kapni bármikor, lásd a PSG meccs, ahol 150 percig nyomoztak, majd elkattant valami, és lemosták a PSG-t.
Most ez így jött ki, ettől függetlenül nekünk magunkra kell figyelni (eddig megy), nem a realt ekézni, hogy ilyen meg olyan rosszak.
Ha annyira rosszak, akkor meg nem kell felmagasztalni a négygólos győzelmet, mert hát nagyon gyengék ugye...

Számomra pont azért értékes ez a győzelem, mert bár Benzema nélkül volt, de a Real egy erős, jó csapat, őket sikerült tegnap megfektetni, és ez nagyon nagy szó!
"Amikor nézzük Őt, akkor értsük meg ez egy sajátos játékos akit látunk, ez totálisan egyedi. Háromszor verte meg úgy Gvardiolt, hogy az magasabb, erősebb, gyorsabb, fiatalabb, energetikusabb. Ezt írd már le nekem számokkal. Ez mutatja azt, hogy micsoda valójában a futball."
mess2009
Director del Fútbol
Hozzászólások: 4285
Csatlakozott: 2009.01.30. 11:58:28

2022.03.21. 09:04:33

az egy állandó dilemma, hogy az egyik túl gyenge, vagy a másik túl erős. le szögezném: az nem igaz, hogy Benzemával is ugyanez lett volna, erre éppen a PSG elleni sikerük elég jó indok.
az viszont igaznak tűnik, hogy CR7 után a Real túlságosan ráépült Benzemára, miközben Vinicius rá erősített ugyan de nem volt (nincs??) harmadik és ha kettőből egyet ki veszel az simán 50% veszteség. Ancelotti (nem én mondom!) rongyosra nyű tiz embert miközben egy komplett minőségi csapatnyi embere ül tétlenül.
a másik tény: ez a Real védelem Varane és a "hentes" nélkül már nem a régi nincs felkészítve a kombinatív játék ellen ezért gondolom, hogy a City u. ilyen nehéz falat lehet nekik a BL-ben.
hogy mi lehet a folytatás? semmiképpen sem az hogy a Real úgymond le írható!
Avatar
PorSiempre
Jugador d'estrella
Hozzászólások: 374
Csatlakozott: 2020.10.29. 09:40:15

2022.03.21. 07:23:55

LG írta:
2022.03.21. 06:38:18
Andris írta:
2022.03.20. 23:58:21


És ami még jobb (nekünk), hogy szerintem ez a csapatok jövőjét is előrevetíti. Különösen, ha Ancellotti marad az edző.
Hosszútávú következtetéseket nem vonnék le. Mikor 15 őszén Neymarékkal vertük őket nagyon simán 4-0-ra, akkor is úgy tűnt, sehol sincenekek. Utána jött a BL-triplájuk. Egy edzőcsere pl. hatalamsat tud dobni egy csapaton, ezt most pont mi látjuk testközelből.

Annyi különbséggel, hogy itt alakul egy 20 éves mag. Amiben bőven van még potenciál. Ellenben odaát Benzema,Modric, Casemiro,Kroos, Carvajal ötöst kb cserélni kell. Nem mellesleg Mendy egy verőnigger csak. Előre játékban 0.
Alaba sem lesz fiatalabb.
Bízzunk benne, hogy a megalomán Perez megint csak orrnehéz gárdát hoz össze és elhanyagolja a többi csapat részt.


Btw nagyon remélem, hogy Dembi marad. Mert egy ilyen szinten játszó ember azért kell oda. Ez is Xavi zsenije, hogy a padlóról vakarta össze a srácot. Illetve az Auba - Dembele páros nagyot megy.
Ab intus enim de corde hominum cogitationes malae procedunt, adulteria, fornicationes, homicidia, furta, avaritiae, nequitiae, dolus, impudicitia, oculus malus, blasphemia, superbia, stultitia. Omnia haec mala ab intus procedunt, et coinquinant hominem.
Avatar
Subinho
Director del Fútbol
Hozzászólások: 4183
Csatlakozott: 2005.03.17. 14:44:52
Tartózkodási hely: Budapest

2022.03.21. 06:50:55

Nagyon nagyot ment a csapat tegnap, jó újra látni ezt a tüzet és elszántságot! Köszönjük Xavi! Nem gondoltam volna ezt ősszel, amikor a 11. helyen átvette a szétzüllesztett csapatot. Bele se merek gondolni hol állnánk most Koemannal.
Simán lehetett volna több is, ha Torres nem bénázza el, de így is lőtt egy nagyon szépet.
Aube hatalmas fogás volt és Dembelé is nagyot játszott, ahogy mindenki is!
Két dolgot sajnáltam, Adama kaphatott volna több időt, Dembele 60 körül már láthatóan elfáradt, lehozhatta volna Xavi, illetve kár, hogy Alves sem kapott több időt, lehet utolsó klasszikusa volt, megérdemelte volna.
Úgy látszik a 4 az új 2, most már 4 után állunk csak le :)
LG
Az Év fórumozója 2016
Hozzászólások: 21052
Csatlakozott: 2004.12.17. 21:03:01

2022.03.21. 06:38:18

Andris írta:
2022.03.20. 23:58:21


És ami még jobb (nekünk), hogy szerintem ez a csapatok jövőjét is előrevetíti. Különösen, ha Ancellotti marad az edző.
Hosszútávú következtetéseket nem vonnék le. Mikor 15 őszén Neymarékkal vertük őket nagyon simán 4-0-ra, akkor is úgy tűnt, sehol sincenekek. Utána jött a BL-triplájuk. Egy edzőcsere pl. hatalamsat tud dobni egy csapaton, ezt most pont mi látjuk testközelből.
Avatar
Andris
Adminisztrátor
Hozzászólások: 13507
Csatlakozott: 2006.05.20. 20:47:07
Tartózkodási hely: Budapest

2022.03.20. 23:58:21

Az az igazság, hogy nyilván az első gól mindig nagyon fontos lélektanilag, meg egy clasicon amúgy is bármikor bármi megtörténhet, de szerintem most tényleg ekkora a különbség a két csapat formája között. Benzemával a pályán is ugyanez lett volna. És szó se volt arról, hogy nekik ez kicsit is tétmentes meccs lett volna, vagy hogy picit is nem a maximum lett volna a cél.
Már hónapokkal ezelőtt a kupában is érződött, hogy fordul a kocka.

És ami még jobb (nekünk), hogy szerintem ez a csapatok jövőjét is előrevetíti. Különösen, ha Ancellotti marad az edző.
"Az a baj az Interneten terjedő idézetekkel, hogy nem tudod róluk megállapítani, valódiak-e."
- József Attila
Avatar
Rinku
Director del Fútbol
Hozzászólások: 2549
Csatlakozott: 2009.08.02. 14:28:48

2022.03.20. 23:37:57

    Barcaforever írta:
    2022.03.20. 23:29:48
    Az egyetlen ok, amiért ez a meccs nem 0-5 vagy 0-6 lett az az, hogy Dembele helyére nem jött Traoré a 60. percben.

    Hihetetlen, annyi év szenvedés után, milyen játékkal nyerünk zsinórban és újra hozunk egy Clássicot.
    Ha nem a két kapus véd, 1:8 a vége, legalább. Óriási meccs volt, egy nagy edzőbuli, kiheréltük az egész Realt, minden egyes téren. Tanári, régóta nem éreztem, éreztünk ilyet mint ma este. :)
    Football, bloody hell. /SAF/
    Avatar
    Barcaforever
    Director del Fútbol
    Hozzászólások: 3973
    Csatlakozott: 2004.10.13. 19:17:18
    Tartózkodási hely: Barcelona/Budapest

    2022.03.20. 23:29:48

    Az egyetlen ok, amiért ez a meccs nem 0-5 vagy 0-6 lett az az, hogy Dembele helyére nem jött Traoré a 60. percben.

    Hihetetlen, annyi év szenvedés után, milyen játékkal nyerünk zsinórban és újra hozunk egy Clássicot.
    Kép
    sansz
    Capitá del Barça
    Hozzászólások: 843
    Csatlakozott: 2019.09.23. 11:54:39

    2022.03.20. 23:21:20

    Cseri írta:
    2022.03.20. 18:56:09
    sansz írta:
    2022.03.20. 18:10:48

    Ki kell használni ezt a pillanatot,mert,ha elküldik Carlot, lehet megint feltörnek.
    Lemaradtam valamiről, miért akarnák elküldeni Ancelottit? Simán vezetik a bajnokságot, talán 2* kaptak ki, átlagban több mint kettő a meccsenkénti lőtt góljaik száma, relatív kevés gólt kapnak, állnak a bl-ben...
    Asszem a meccs után nem kell magyaráznom,hogy mi a gond Carloval. Én is csak pletyka szinten hallottam róla,hogy gondolkoznak erősen a váltáson. ,Ha a pontokat nézzük,akkor nincs gondjuk, de azért Perezék is pontosan látják,hogy a játékuk színvonala döbbenetesen sokat romlott Zidane óta. Szerencse és Zidane gépezetének a maradványai,ami ott tartja őket.
    A BLben az első, de még a második meccsen,ha kapnak öt gólt, rossz szavuk nem lehetett volna a PSG ellen.
    Carlo taktikája mindig ez: védekezzünk,aztán elől majd lesz valami. Akárkiket igazolnak, nagyon le fognak épülni vele.
    Az Atletico darabjaira esett, a Barcelona támadó nélkül hozott le egy fél idényt, kb ezért vezetik csak a bajnokságot. Szóval ha a meccseiket nem nézed,akkor lehet úgy tűnik nincs gondjuk, de én azért szoktam nézni őket és fájdalmasan gyengék játékban,akkor is,ha nyerik a meccseket.
    A mai meccs abszolút realitás, azt már nem írtam le mikor azt mondtam,hogy simán fogunk nyerni, de arra gondoltam,hogy csalódni fogok,ha nem lövünk öt gólt. Hát komolyan mondom, csalódott is vagyok :)
    Avatar
    Chino
    Llegenda del Barça
    Hozzászólások: 7360
    Csatlakozott: 2009.05.07. 12:32:57
    Tartózkodási hely: Debrecen

    2022.03.20. 19:22:39

    sansz írta:
    2022.03.20. 18:10:48
    LG írta:
    2022.03.20. 11:37:48
    Benzema kiesése nagy érvágás a Realnak, az egyik legjobb fomrában lévő játékos volt az utóbbi időben. Ez szerintem jelentősen megnövelte az esélyeinket, de még így is közel 50-50 százalékot mondanék.
    Szerintem nagyon gyenge a Real játékban, szinte meccsről meccsre gyengébb. Az,hogy nyeregetik a meccseket, semmit nem jelent.
    Az elmúlt Real elleni párharcokban erősebb volt a Real jóval, mégis kellett ellenünk a szerencse is. Most, Benzema nélkül szerintem ez nagyon kevés. Nem lesz elég nekik 20 perc foci. Szóval sok éve nem éreztem ennyire esélyesnek magunkat. 70-30 százalék, és 51, hogy gólokban is nagy lesz az arány. Ki kell használni ezt a pillanatot,mert,ha elküldik Carlot, lehet megint feltörnek.
    Szerintem ez távolról sem igaz. A középpályájuk nagyon erős és annak ellenére hogy nincsenek formában (Modricot kivéve) és fáradtabbak is, könnyen felszívhatják magukat vagy kifoghatnak egy jó napot, Araujo/Alves pedig ki tudja mennyire tudja majd megfogni Viniciust. Piqué is kiszámíthatatlan, hogy mennyit és hogyan bír, Egy EG-Lenglet duóval Benzema ide vagy oda nem lennék nyugodt. A hazai pálya is kicsit feléjük billenti a mérleg nyelvét, szóval egy 50-50 %-ot jósolok, esetleg minimálisan őket tartom esélyesnek. És bármilyen eredmény lehetséges szerintem jelenleg a 0:0-tól kezdve a sok gólos győzelmekig.

    És azt se felejtsük el, hogy sokkal pihentebbek, mint mi. Inkább a jobb formánkban és a hosszaabb padunkban bízhatunk. Egy X-el én bőven megelégednék, ahogy ők is szerintem egyik csapat sem fog nagyon kockáztatni.

    A mai meccsnek inkább a presztízse nagy, Fura leírni, de a jövő heti meccs fontosabb, mint egy Clásicó.
    Forca Barca!!!!
    Kovbal88
    Entrenador del Barça
    Hozzászólások: 2165
    Csatlakozott: 2013.07.17. 16:50:38

    2022.03.20. 19:20:18

    MatyiG írta:
    2022.03.20. 12:16:53
    50-50 teljesen, de úgy érzem, hogy jó játékkal behúzzuk. Azért ha nyernénk, és behúznánk az elmaradt meccset, hátha megremegnek a madridiak és izgalmas lehet a végjáték. BL is közbeszólhat még ugye. Mennek még Vigóba, Sevillába, a Wandába, de Pamplonából sem könnyű három ponttal távozni, illetve fogadják még a Betist is. Azért ez még öt nehéz meccs a kilencből.
    Nagyon nagy a lemaradás sajnos fölösleges számolni, pláne ha az esti mérkőzésen nem sikerül nyerni. Plusz az Atletico is összekapta magát, folyamatosan nyernek, valamint a Sevilla ellen jön a meccs válogatott szünet után, szintén nem a legjobb időpontban. Szóval még a második helyért is keményen meg kell majd küzdeni.
    Az első négy azt hiszem megvan, az ötödik helyért is nagy csata várható. szóval idén izgalmas a spanyol bajnokság.
    Avatar
    davi10
    Llegenda del Barça
    Hozzászólások: 6589
    Csatlakozott: 2007.10.06. 20:02:40
    Tartózkodási hely: Budapest

    2022.03.20. 19:13:43

    Real kezdő:
    Courtois - Carvajal, Militao, Alaba, Nacho - Kroos, Modric, Casemiro - Valverde, Vini Jr, Rodrygo.

    Azért ott is kemény a Bale - Hazard - Jovic vonal, vagyonokért végigpadozzák a szezont. Nem tudom ki a nagyobb hibás, a játékosok, vagy Ancelotti.

    Én valahogy azt érzem, hogy megfogjuk ma őket. Benzema kiesése nagy érvágás, Vinicius akármennyire is feljavult, azért egyedül kevés lesz szerintem.
    Egyetlen kérésem lenne Xavi felé, 3 támadóval álljunk fel, és ne rakja ki Gavi-t a szélre, mert annak semmi értelme.
    Kép
    "A Futball nyer, ha a Barca nyer"
    "Ez a két szín, zöld és fehér minden másnál többet ér
    Hát indulj és bátran énekelj velünk egy dalt a Fradiért"
    Avatar
    Cseri
    Entrenador del Barça
    Hozzászólások: 1784
    Csatlakozott: 2010.11.19. 08:58:48
    Tartózkodási hely: Pécs

    2022.03.20. 18:56:09

    sansz írta:
    2022.03.20. 18:10:48

    Ki kell használni ezt a pillanatot,mert,ha elküldik Carlot, lehet megint feltörnek.
    Lemaradtam valamiről, miért akarnák elküldeni Ancelottit? Simán vezetik a bajnokságot, talán 2* kaptak ki, átlagban több mint kettő a meccsenkénti lőtt góljaik száma, relatív kevés gólt kapnak, állnak a bl-ben...
    „Az egyik oldalon van egy csapat. A másik oldalon is van egy csapat, amiben ott van Lionel Messi. Az úgy egy teljesen más történet. Amikor az emberek különböző csapatokat elemeznek, emlékeztetniük kell magukat arra, hogy ez az egy ember mindent megváltoztat. Vele másképp néz ki egy csapat.”
    sansz
    Capitá del Barça
    Hozzászólások: 843
    Csatlakozott: 2019.09.23. 11:54:39

    2022.03.20. 18:10:48

    LG írta:
    2022.03.20. 11:37:48
    Benzema kiesése nagy érvágás a Realnak, az egyik legjobb fomrában lévő játékos volt az utóbbi időben. Ez szerintem jelentősen megnövelte az esélyeinket, de még így is közel 50-50 százalékot mondanék.
    Szerintem nagyon gyenge a Real játékban, szinte meccsről meccsre gyengébb. Az,hogy nyeregetik a meccseket, semmit nem jelent.
    Az elmúlt Real elleni párharcokban erősebb volt a Real jóval, mégis kellett ellenünk a szerencse is. Most, Benzema nélkül szerintem ez nagyon kevés. Nem lesz elég nekik 20 perc foci. Szóval sok éve nem éreztem ennyire esélyesnek magunkat. 70-30 százalék, és 51, hogy gólokban is nagy lesz az arány. Ki kell használni ezt a pillanatot,mert,ha elküldik Carlot, lehet megint feltörnek.
    Avatar
    Cseri
    Entrenador del Barça
    Hozzászólások: 1784
    Csatlakozott: 2010.11.19. 08:58:48
    Tartózkodási hely: Pécs

    2022.03.20. 14:39:04

    Örülnék, ha mi szereznénk vezetést a változatosság kedvéért, és nekik kellene jönni. Fordított esetben berendezkedhetnek kontrára, abban pedig sajnos még mindig top csapat a margit. Gavit az attitűdje miatt én sem kezdetném, félek hogy kiszórnák az első félórában. Keményebb hangulat nem lesz, mint a Galatánál. :)
    „Az egyik oldalon van egy csapat. A másik oldalon is van egy csapat, amiben ott van Lionel Messi. Az úgy egy teljesen más történet. Amikor az emberek különböző csapatokat elemeznek, emlékeztetniük kell magukat arra, hogy ez az egy ember mindent megváltoztat. Vele másképp néz ki egy csapat.”
    Peter
    Director del Fútbol
    Hozzászólások: 3229
    Csatlakozott: 2019.09.04. 02:22:17

    2022.03.20. 14:16:01

    Nagyobb tétje számunkra van ennek a mai "El Clásico"-nak.
    Úgy gondolom, rajtunk fog múlni minden.
    Real hagyni fog minket játszani, aztán a meccs alatt kiderül, erre hogyan és mit kell - tudnak, akarnak - reagálni.
    Ha elkapjuk a fonalat kreatívan, gyorsan, ügyesen és hatékonyan sikerülne játszani, akkor nagyon jó kis meccs lehet ebből.
    Avatar
    MatyiG
    Adminisztrátor
    Hozzászólások: 18359
    Csatlakozott: 2009.01.27. 14:10:25
    Tartózkodási hely: Budapest/Jászberény

    2022.03.20. 12:16:53

    50-50 teljesen, de úgy érzem, hogy jó játékkal behúzzuk. Azért ha nyernénk, és behúznánk az elmaradt meccset, hátha megremegnek a madridiak és izgalmas lehet a végjáték. BL is közbeszólhat még ugye. Mennek még Vigóba, Sevillába, a Wandába, de Pamplonából sem könnyű három ponttal távozni, illetve fogadják még a Betist is. Azért ez még öt nehéz meccs a kilencből.
    LG
    Az Év fórumozója 2016
    Hozzászólások: 21052
    Csatlakozott: 2004.12.17. 21:03:01

    2022.03.20. 11:37:48

    Benzema kiesése nagy érvágás a Realnak, az egyik legjobb fomrában lévő játékos volt az utóbbi időben. Ez szerintem jelentősen megnövelte az esélyeinket, de még így is közel 50-50 százalékot mondanék.
    ultrasur
    Madridista
    Hozzászólások: 1061
    Csatlakozott: 2007.08.17. 08:53:26
    Tartózkodási hely: Bp

    2022.03.17. 17:36:12

    daffy írta:
    2022.03.17. 16:01:05
    ultrasur írta:
    2022.03.17. 15:51:12
    Benzema és Mendy off a részünről. Nálatok lesz kulcsjátékos sérült Fatin kívűl?
    Játszott a 20-21es és a 21-22es szezonokban kb 1000 percet. Ő kulcsjátékos?
    Mendy vagy Fati? :D

    Mendy mindeképp az kéne, hogy legyen. Bár hosszútávon nem tartom megoldásnak, túlságosan el voltunk kényeztetve a R Carlos, Marcelo pakkal 20 évig.
    Fati pedig lehetne, ha egyszer valaha tud játszani egyben 20 meccset.
    Remélem senki nem dől ki a mai EL meccsen.
    kmb
    Jugador del Barça
    Hozzászólások: 107
    Csatlakozott: 2021.09.17. 11:34:56

    2022.03.17. 16:06:03

    ultrasur írta:
    2022.03.17. 15:51:12
    Benzema és Mendy off a részünről. Nálatok lesz kulcsjátékos sérült Fatin kívűl?
    Majd a mai találkozó után kiderül.Amennyiben sikerül lehozni sérülés nélkül,akkor nem lesz.Viszont fáradtság az lesz bőven,vagy inkább mondjuk úgy hogy nem lesz a legfrissebb a csapat.
    Avatar
    daffy
    Madridista
    Hozzászólások: 7208
    Csatlakozott: 2010.01.31. 19:11:40

    2022.03.17. 16:01:05

    ultrasur írta:
    2022.03.17. 15:51:12
    Benzema és Mendy off a részünről. Nálatok lesz kulcsjátékos sérült Fatin kívűl?
    Játszott a 20-21es és a 21-22es szezonokban kb 1000 percet. Ő kulcsjátékos?
    ultrasur
    Madridista
    Hozzászólások: 1061
    Csatlakozott: 2007.08.17. 08:53:26
    Tartózkodási hely: Bp

    2022.03.17. 15:51:12

    Benzema és Mendy off a részünről. Nálatok lesz kulcsjátékos sérült Fatin kívűl?
    Kovbal88
    Entrenador del Barça
    Hozzászólások: 2165
    Csatlakozott: 2013.07.17. 16:50:38

    2022.03.16. 19:24:49

    Chino írta:
    2022.03.16. 15:24:34
    Könnyen lehet, hogy Benzema nem fog játszani vasárnap. Van egy kis vádlisérülése és mivel a bajnokságot gyakorlatilag behúzták, nem biztos hogy kockáztatnak vele a Bl meccsek előtt.
    Szerintem, játszani fog. A classico-t nem szokás kihagyni.
    Avatar
    bence0330
    Az Év Fórumozója 2022
    Hozzászólások: 6887
    Csatlakozott: 2020.07.16. 19:01:18
    Tartózkodási hely: Pécs

    2022.03.16. 15:45:27

    Kicsit sajnálnám, nagyon szimpatikus játékos nekem már amúgy vagy 10 éve, nagyon tetszik, hogy megy rendesen, de közben nagyon békés, soha nem lehet látni reklamálni, balhézni, semmi sallang, nagyon tiszta játékos. Valahogy jobban érezném magam, ha egy top Madrid állhatna fel a top Barcával, engem jobban érdekel az erőfelmérő jellege a dolognak, mint egy kicsit valószínűbb 3 pont, bár nyilván a Sevillával való viszony miatt azzal is megbékélek.

    Nem is feltétlenül győzelmet várok, vagyis nem az érdekel, bár szerintem a papírforma már mellettük szól lassan. Inkább egy biztos tarolást játékban, ahol max azért nem nyertünk, mert nem jöttek össze a befejezések. Egy nosztalgia-érzést 10-12 évvel ezelőttről, mikor ingerülten futkostak a labda után egész meccsen...
    ter Stegen; Cancelo - Cubarsí - Araujo - Koundé; Gündogan - Christensen - Pedri; Felix - Lewy - Raphinha
    Válasz küldése