Barça vs. Real - El Clásico

Foci a Barçán kívül
Avatar
Cestus
Director del Fútbol
Hozzászólások: 3423
Csatlakozott: 2017.03.10. 19:23:04

2018.05.02. 15:59:37

lesliejr12 írta:Össze kell szednünk magunkat, jövőre hagyni kell a francba a kupát, már 4x megnyertük sorozatban. Olyan keretet úgyse raknak össze Bartoék amivel végig rotálva 3 fronton harcolhatunk.
Csak így a keret magja, akik hoznák az eredményeket, szétesnek mentálisan áprilisra.
Megmondom őszintén, annak ellenére, hogy javul a keret (míg más top csapatoknál inkább leépülést látok), nem látom, hogy itt bármi változás lesz ezen a téren. Mi majd továbbra is felporszívózzuk az összes Hetafét meg Alavést, és dominálunk spanyol porondon, míg a madridiak hússzoros címvédők lesznek Európában. Mindenki boldog. :D
Kezdek attól tartani, hogy nekünk innentől - ezzel az alapcsapattal - a BL-kiesés a nyolc között afféle hülye babonává fog válni, mint ahogy pl. az Anoétában nem tudtunk nyerni 10+ évig, vagy mint hogy a Real állandóan veszít ellenünk a Bernabeuban.
"It is what it is."

- Ernesto Valverde, 2019, közvetlenül az anfieldi vereség után.
lesliejr12
Jugador del Barça
Hozzászólások: 229
Csatlakozott: 2009.03.01. 21:53:00

2018.05.02. 15:22:15

kristop írta:
lesliejr12 írta:Ezért voltam mérges a római meccs alatt, mert tudtam, hogy sem a Bayern, sem a Juve, se a City nincs olyan állapotban, hogy ezeket kiejtse, a Pool meg nekem túl szeszélyes.
hat, pedig nekem pont ugy tunt, hogy mindharom csapat olyan allapotban van, hogy kiejthette volna oket, de a kulso dolgok megint beleszoltak.

de erted, ugyanennyi erovel mi is lehetnenk a dontoben, ha a romanak nem fujjak be azt a tizit a masodik meccsen, vagy ha az utolso percben mi is kapunk egyet. akkor hirtelen jobb csapat lennenk? dehogy. ugyanannyi problema lenne a csapattal, az eredmenyek persze ezt eltakarnak. mintahogy most is sokan elegedettek a csapattal a duplazas miatt, masokat meg pont nem erdekel.
Csak nekünk van rutinunk, tapasztalatunk velük szemben, míg az említett csapatoknak nem sok.
Úgyis írhatnám, hogy sok újat egymásnak mutatni már nem tudunk.
A többit adom, egy-egy gól v rossz ítélet eldönthet egy egész szezont, de csak úgy véletlenül címet védeni a BL-ben nem lehet.
Külsős dolgok mindig vannak, de a Bayern 38x próbálkozott kapu felé és így esett ki. Csak magukat okolhatják. Meg az agyon istenített Lewandowski-t, aki az ilyen meccseken legtöbbször egy nagy nulla!
Össze kell szednünk magunkat, jövőre hagyni kell a francba a kupát, már 4x megnyertük sorozatban. Olyan keretet úgyse raknak össze Bartoék amivel végig rotálva 3 fronton harcolhatunk.
Csak így a keret magja, akik hoznák az eredményeket, szétesnek mentálisan áprilisra.
Avatar
MatyiG
Adminisztrátor
Hozzászólások: 18362
Csatlakozott: 2009.01.27. 14:10:25
Tartózkodási hely: Budapest/Jászberény

2018.05.02. 12:45:05

Ma láttam egy képet, miszerint Marcelo az első gól előtti gólpassza előtt lesen kapta a labdát. Nem tudom, hogy igaz-e, de nem lepődnék meg. :D
Avatar
westerngom
Entrenador del Barça
Hozzászólások: 1527
Csatlakozott: 2007.12.15. 21:33:00
Tartózkodási hely: West Side

2018.05.02. 12:43:00

visca el barca írta:
ha meg nem, akkor majd fújnak nekik szokás szerint egy-két kamutizit vagy elnéznek egy-két kezezést, esetleg lest
https://index.hu/sport/futball/2018/bl/ ... n_munchen/" target="_blank
Avatar
Fecooo
Llegenda del Barça
Hozzászólások: 7853
Csatlakozott: 2008.07.15. 18:30:53

2018.05.02. 12:26:11

kristop írta: hat, pedig nekem pont ugy tunt, hogy mindharom csapat olyan allapotban van, hogy kiejthette volna oket, de a kulso dolgok megint beleszoltak.

de erted, ugyanennyi erovel mi is lehetnenk a dontoben, ha a romanak nem fujjak be azt a tizit a masodik meccsen, vagy ha az utolso percben mi is kapunk egyet. akkor hirtelen jobb csapat lennenk? dehogy. ugyanannyi problema lenne a csapattal, az eredmenyek persze ezt eltakarnak. mintahogy most is sokan elegedettek a csapattal a duplazas miatt, masokat meg pont nem erdekel.
Tökéletes gondolatmenet! +1!
Avatar
kristop
Entrenador del Barça
Hozzászólások: 2120
Csatlakozott: 2009.04.14. 14:25:05

2018.05.02. 12:11:14

lesliejr12 írta:Ezért voltam mérges a római meccs alatt, mert tudtam, hogy sem a Bayern, sem a Juve, se a City nincs olyan állapotban, hogy ezeket kiejtse, a Pool meg nekem túl szeszélyes.
hat, pedig nekem pont ugy tunt, hogy mindharom csapat olyan allapotban van, hogy kiejthette volna oket, de a kulso dolgok megint beleszoltak.

de erted, ugyanennyi erovel mi is lehetnenk a dontoben, ha a romanak nem fujjak be azt a tizit a masodik meccsen, vagy ha az utolso percben mi is kapunk egyet. akkor hirtelen jobb csapat lennenk? dehogy. ugyanannyi problema lenne a csapattal, az eredmenyek persze ezt eltakarnak. mintahogy most is sokan elegedettek a csapattal a duplazas miatt, masokat meg pont nem erdekel.
no.1 sergi roberto fan, no.1 paco hater

2017 in: mina, davinson sanchez, semedo, verratti, deulofeu, dembele
2018 in: de ligt, arthur, alena, thiago
Avatar
visca el barca
Presidente del Barça
Hozzászólások: 20964
Csatlakozott: 2005.02.01. 13:13:37

2018.05.02. 11:52:07

lesliejr12 írta:Vmint nekik a BL évek óta úgy zajlik, ahogy ők azt szeretnék.
ha meg nem, akkor majd fújnak nekik szokás szerint egy-két kamutizit vagy elnéznek egy-két kezezést, esetleg lest
Like a soul without a mind, in a body without a heart, I'm missing every part...
Kép
lesliejr12
Jugador del Barça
Hozzászólások: 229
Csatlakozott: 2009.03.01. 21:53:00

2018.05.02. 11:49:30

A győzelmet v továbbjutást soha nem kell magyarázni. A Real újra a döntőben, csak ez számít. Bár mi fele ennyi bírói tévedéstől is uefalona voltunk. Övrebo felnagyított dolgait kb 5 évig emlegették.
Ezért voltam mérges a római meccs alatt, mert tudtam, hogy sem a Bayern, sem a Juve, se a City nincs olyan állapotban, hogy ezeket kiejtse, a Pool meg nekem túl szeszélyes. A Bayern kerete áprilisra amúgy is el szokott fogyni, ez nekünk is ismerős lehet 2015-ből.
Aztán még az orvosuk köpköd Pepre, pedig a hülye is látja, hogy a fél müncheni keret egy betegágy. Valami nagyon nem oké arrafelé. Azt se lehet mondani, hogy a bajnokságban össze kéne törniük magukat.
Én nem reménykedem a Poolban sem. Főleg, hogy a fő ész kiszállt Klopp mellől. Egy meccs lesz, a Real mentálisan jobb ls rutinosabb. Vmint nekik a BL évek óta úgy zajlik, ahogy ők azt szeretnék. Van ilyen, mikor mindig minden klappol.
Reméljük a döntőben Kloppolni fog....hátha...
ALEXDP
Capitá del Barça
Hozzászólások: 583
Csatlakozott: 2008.08.18. 11:37:11

2018.05.02. 11:21:16

ferninho írta:Idéznék egyet:
Azt se felejtsük el azért,hogy kb 15 percig nem álltunk továbbjutásra a 2 meccsen.Nyilván rosszul játszottunk összességében,de nem nekünk kellett támadni.Eredményt tartottunk kb Marcelo gólja óta,az megint más kérdés ,hogy ezt botrányosan csináljuk de lehoztuk akarattal meg rutinnal.
Ha beütött volna a gáz és kiesésre álltunk volna hirtelen sztem még egy fokozat lett volna a Madridban támadásokat tekintve.
Jobb volt a Bayern, de a Madridnak kb sose kellett kaparnia az eredmény után, persze, hogy a Bayern nyomott jobban, a Realnak felesleges volt ész nélkül menni előre.

CR sajna kihagyta a helyzetet és nem lett 3-1 és necces lett a vége, de továbbjutottak és ez volt a Realnak a lényeg.
Igen, az elmúlt 3 bl meccsen, csak annyit játszott a Real, amennyit kellett...

Ismételgessétek ezt a rakás fost.

Attól függetlenül teljesen más történt.
herlius
Entrenador del Barça
Hozzászólások: 1431
Csatlakozott: 2008.11.10. 11:55:35
Kapcsolat:

2018.05.02. 09:32:32

nagyatyesz írta:Apropó...tegnap a világvalahavoltlegjobbja játszott? Nem nagyon hallottam a nevét... :-)
Ő már a hétvégi sorfalra edzett :)
nagyatyesz
Entrenador del Barça
Hozzászólások: 1020
Csatlakozott: 2009.06.02. 16:51:33

2018.05.02. 08:39:48

Keserű a szőlő, de az első meccs után várható volt a Real döntője. Összességében a 2 meccs alapján szerintem senki nem vitatja, hogy a németek játszottak jobban, de mindent kihagytak, amit lehetett. Navas az első meccs első félidejében nagyon gyenge volt, aztán a másodikban és most a visszavágón meccsben tartotta őket. Nagy kérdés, hogy tudtak-e volna váltani az esetleges kapott gól után, ha kiesésre állnak. Az viszont tuti, hogy bl párharcban, pláne az egyenes kiesésben nem lehet olyan gólokat kapni, mint a párharc első és második meccsén is a második. Eladni, nem kibikázni...vicces.
Szóval nincs mit tenni! Hajrá Pool :-) Egyébként tartom most is, hogy a Pool kontrafocijának jobban fog feküdni a Reál elleni meccs, vagy ahogy jobban feküdt volna nekik a München elleni is. Ha nem kapnak gól az elején a döntőben, akkor szerintem egyszer -kétszer el fognak tudni futni. Bízzunk benne, hogy ők be fogják lőni.
Apropó...tegnap a világvalahavoltlegjobbja játszott? Nem nagyon hallottam a nevét... :-)
Avatar
ferninho
Madridista
Hozzászólások: 2345
Csatlakozott: 2009.03.01. 00:01:06

2018.05.02. 07:07:36

Idéznék egyet:
Azt se felejtsük el azért,hogy kb 15 percig nem álltunk továbbjutásra a 2 meccsen.Nyilván rosszul játszottunk összességében,de nem nekünk kellett támadni.Eredményt tartottunk kb Marcelo gólja óta,az megint más kérdés ,hogy ezt botrányosan csináljuk de lehoztuk akarattal meg rutinnal.
Ha beütött volna a gáz és kiesésre álltunk volna hirtelen sztem még egy fokozat lett volna a Madridban támadásokat tekintve.
Jobb volt a Bayern, de a Madridnak kb sose kellett kaparnia az eredmény után, persze, hogy a Bayern nyomott jobban, a Realnak felesleges volt ész nélkül menni előre.

CR sajna kihagyta a helyzetet és nem lett 3-1 és necces lett a vége, de továbbjutottak és ez volt a Realnak a lényeg.
madridista
Avatar
kristop
Entrenador del Barça
Hozzászólások: 2120
Csatlakozott: 2009.04.14. 14:25:05

2018.05.02. 05:02:24

egyebkent milyen konkluziot lehet levonni, ha egy ilyen gyenge csapat egymas utan haromszor is behuzza a blt? inflalodik a bl erteke, mint az aranylabdae?

marmint naluk sokkal jobb csapatok meg duplazni se tudtak, sot, naluk jobb csapatok iden mar kiestek a sorozatbol (city, barcelona, bayern, de lehet meg parat ide lehetne sorolni), ok meg lehet harmat egymas utan.
no.1 sergi roberto fan, no.1 paco hater

2017 in: mina, davinson sanchez, semedo, verratti, deulofeu, dembele
2018 in: de ligt, arthur, alena, thiago
Avatar
MatyiG
Adminisztrátor
Hozzászólások: 18362
Csatlakozott: 2009.01.27. 14:10:25
Tartózkodási hely: Budapest/Jászberény

2018.05.01. 23:23:23

Cseri írta:Szerintem ZZ Top a hétvégén a b csapatot dobja fel ellenünk. Azzal csak nyerhet,ha kikapnak nem gáz, elvégre az a tarcsi,ha nyernek akkor meg Ő a világlegjobbedzője.
Remélem, hogy a gálakezdőjüket verjük el. :)

Amúgy miért a B-csapatot tenné fel? Már csak ez a két tétmeccsük maradt a szezonban, 3 hetük lesz a Clásico után pihentetni a kezdőt.
Avatar
Rinku
Director del Fútbol
Hozzászólások: 2552
Csatlakozott: 2009.08.02. 14:28:48

2018.05.01. 23:21:16

Engem nem igazán érdekel, hogy rinyapna ésés a többi szr alak játszik-e, amíg a meccs előtt körbeünnepeljük magunkat a bajnoki címmel és egy kényelmes 4:0-lal hazaküldjük őket. :) Azt lehet magyarázni akárhogy. :wink:
Football, bloody hell. /SAF/
LG
Az Év fórumozója 2016
Hozzászólások: 21165
Csatlakozott: 2004.12.17. 21:03:01

2018.05.01. 23:00:16

Cseri írta:Szerintem ZZ Top a hétvégén a b csapatot dobja fel ellenünk. Azzal csak nyerhet,ha kikapnak nem gáz, elvégre az a tarcsi,ha nyernek akkor meg Ő a világlegjobbedzője.
Okos döntés lenne és sajnos védhető is. :?
Avatar
Cseri
Entrenador del Barça
Hozzászólások: 1801
Csatlakozott: 2010.11.19. 08:58:48
Tartózkodási hely: Pécs

2018.05.01. 22:53:12

Szerintem ZZ Top a hétvégén a b csapatot dobja fel ellenünk. Azzal csak nyerhet,ha kikapnak nem gáz, elvégre az a tarcsi,ha nyernek akkor meg Ő a világlegjobbedzője.
„Az egyik oldalon van egy csapat. A másik oldalon is van egy csapat, amiben ott van Lionel Messi. Az úgy egy teljesen más történet. Amikor az emberek különböző csapatokat elemeznek, emlékeztetniük kell magukat arra, hogy ez az egy ember mindent megváltoztat. Vele másképp néz ki egy csapat.”
LG
Az Év fórumozója 2016
Hozzászólások: 21165
Csatlakozott: 2004.12.17. 21:03:01

2018.05.01. 22:46:53

Remélem hétvégén hasonlóan jól fog működni a védelmük, meg azt is, hogy Valverde nem taktikázza agyon magát, hanem nekik megyünk és szétalázzuk őket. Kijárna már ennek a szimpatikus csapatnak nagyon. :evil: :roll:
Avatar
Cestus
Director del Fútbol
Hozzászólások: 3423
Csatlakozott: 2017.03.10. 19:23:04

2018.05.01. 20:31:13

tibcsaninja írta:Az esti meccs és úgy általában véve a Bl eredményétől függetlenül gratulálok a bajnoki címetekhez!
Köszi, mondjuk én idén nem léptem pályára, de attól még jól esik az elismerés. :D
"It is what it is."

- Ernesto Valverde, 2019, közvetlenül az anfieldi vereség után.
Avatar
P.U.Y.O.L.
Director del Fútbol
Hozzászólások: 2814
Csatlakozott: 2010.01.22. 10:47:15
Tartózkodási hely: Irgumburg

2018.05.01. 20:23:44

tibcsaninja írta:Az esti meccs és úgy általában véve a Bl eredményétől függetlenül gratulálok a bajnoki címetekhez!
Köszi szépen!
Avatar
tibcsaninja
Barça B
Hozzászólások: 26
Csatlakozott: 2017.05.26. 07:59:17
Tartózkodási hely: Miskolc

2018.05.01. 20:17:38

Az esti meccs és úgy általában véve a Bl eredményétől függetlenül gratulálok a bajnoki címetekhez!
---------------------Casillas----------------------------
Cafu-------Maldini-------Ramos-----Roberto Carlos
---------------------Makelele--------------------------
-----Zidane-----------Kaka------------ C. Ronaldo
----------------Ronaldo--------Van Basten----------
johdepp
Jugador d'estrella
Hozzászólások: 273
Csatlakozott: 2009.10.02. 18:23:01

2018.05.01. 18:07:30

Engem is hidegen hagy, hogy állnak-e sorfalat az Úriemberek.
Engem csak az érdekel, hogy egy ötössel legyenek hazaküldve, mint 2010-ben a szpesölfájv idején, miután ma kiestek két kamu büntetővel a Bayern ellen. :D

Egyébként ez meg a másik. Papíron a BL nívosabb "liga". Európa legjobbjai vannak ott, tény, de kábé két jobb meccsel, meg 1-2 téves/szigorú/kedves bírói ítélettel meg is lehet nyerni, ahogy a Reál három éve folyamatosan bizonyítja. Nem azt mondom, hogy ettől értéktelenebb a BL számomra, de a BL-hez szerencse is kell, a bajnoksághoz meg "stabilitás" (mert idén szeretjük ezt a szót). A BL-t a szerencsés nyeri (aki lehet a legjobb is abban az évben, persze), a bajnokságot viszont többé-kevésbé minden évben a legjobb.

Én nem dőlök kardomba, amikor majd megnyerik idén is. Mert megnyerik, ez szerintem már 99%.
Avatar
Nyiri81
Entrenador del Barça
Hozzászólások: 1465
Csatlakozott: 2017.01.05. 23:06:25
Tartózkodási hely: BP

2018.05.01. 17:52:31

Engem sem érdekel a sorfal és nem értem ezt a hisztit ami lassan 1 hónapja megy. Remélem jól el lesznek kenve és nem érdekel hogy újra BL címvédők lesznek vagy sem. Évi 16 meccsre felkészülni nem ugyanaz mint 40-re.
Csak is Puyol
Avatar
kz86
Jugador del Barça
Hozzászólások: 127
Csatlakozott: 2012.01.27. 15:03:55

2018.05.01. 17:29:43

P.U.Y.O.L. írta: Nem volt máshogy. Nem is írtam ilyet. A jelentése viszont már akkor sem az volt, aminek lennie kéne.
Ami biztos, hogy most nem lesz. Mivel ez most kapott ekkora figyelmet én el is töröltetném, mert a jelenlegi felfogásban ez csak egy újabb hangulatkeltést generál a két szurkolótábor között és innentől az ilyen esetekben a jövőben egyik fél sem fogja ezt betartani a másik felé. Akkor meg miért kéne a többi csapatnak ezt megtennie?
A közelgő vb miatt is egy szép gesztus lett volna ez a real madrid spanyol játékosaitól. De ilyen ramos-féléktől mit várjon az ember?
Avatar
P.U.Y.O.L.
Director del Fútbol
Hozzászólások: 2814
Csatlakozott: 2010.01.22. 10:47:15
Tartózkodási hely: Irgumburg

2018.05.01. 17:26:57

S.Agüero írta:
A most sorfalat követelők túlnyomó része nyílván nem azért akarja látni, mert ezzel az ellenfél részéről kapott tiszteletadás jó érzéssel tölti el, hanem hogy utána ujjal mutogathasson és kárörvendhessen.
Miért, ez tíz éve máshogy volt? :)
Nem volt máshogy. Nem is írtam ilyet. A jelentése viszont már akkor sem az volt, aminek lennie kéne.
Ami biztos, hogy most nem lesz. Mivel ez most kapott ekkora figyelmet én el is töröltetném, mert a jelenlegi felfogásban ez csak egy újabb hangulatkeltést generál a két szurkolótábor között és innentől az ilyen esetekben a jövőben egyik fél sem fogja ezt betartani a másik felé. Akkor meg miért kéne a többi csapatnak ezt megtennie?
Válasz küldése