Aranylabda - FIFA év játékosa

Foci a Barçán kívül
Avatar
looka
Capitá del Barça
Hozzászólások: 966
Csatlakozott: 2008.05.07. 08:47:29

2014.01.14. 11:34:16

Amúgy azt vágjátok, hogy 54 éve Cé az első, aki úgy nyert habfehér színekben, hogy adott évben az elejétől a végéig ott játszott? :D Ergo nem úgy nyerte, hogy első félévben máshol focizott, majd a Madrid leigazolta, és friss madridiként vette át a díjat (mint pl. Cannavaro). Az öreg Alfredo volt az utolsó, 1959-ben, aztán most CR. Amúgy Di Stefano 2x nyert így, rajta és CR-n kívül, egyedül Raymond Kopa esik bele még a fenti kategóriába. :shock:

Nálunk ugye Luis Suárez (1960), Cruyff (1974), Stoichkov (1994), Rivaldo (1999), Ronaldinho (2005) és ugye Messi (2009, '10, '11, '12). Ők azok, akik a teljes évben itt játszottak, ergo kizárólag az itt nyújtott teljesítmény alapján kapták a lasztit.

A Real Madridnak nincsen saját nevelésű aranylabdás játékosa. Nekünk is csak egy, tippeljetek ki.

Mindez csak érdekesség, nem kell belőle sok következtetést levonni.

Mindenesetre sok dolog változik a világon, de a két klub játékospolitikája nem nagyon (az utóbbi időt nézve legalábbis támadhatatlanul). :D

Szerk.: TheodoriK, én nem mennék bele a dolgokba úgy, mint a többiek, mindössze annyi, hogy sosem értettem, hogy az efféle vergődésnek mi értelme van (mert nincs). Madridéknál (sőt, csak ott) sikert arathatnál. Mindezt a legnagyobb jóindulattal írom.
Avatar
visca el barca
Presidente del Barça
Hozzászólások: 20964
Csatlakozott: 2005.02.01. 13:13:37

2014.01.14. 11:22:35

TheodoriK írta:és én is elkezdhetnék irogatni miben jobb Ronaldo
inkább ne, köszi.
Like a soul without a mind, in a body without a heart, I'm missing every part...
Kép
Avatar
csababarca
Az Év Fórumozója - 2021
Hozzászólások: 15477
Csatlakozott: 2005.10.03. 21:19:38
Tartózkodási hely: Dabas

2014.01.14. 11:09:12

TheodoriK!

Szerintem nagyon rossz helyen jársz,el vagy tévedve. Írnak ide értelmes madridisták is, akik érvelnek normális eszközökkel,nem random puffogtatnak.

Indokold meg melyik aranylabdája nem volt Messinek jogos,tényekkel,számokkal! Ne csak dobálózz ezekkel,hanem érvelj valaki mellett/ellen.

Meg ez,hogy bedobtad Messi kire szavazott ez mire jó? Ronaldo kikre szavazott,megnézted azt is?

Nem írom le a fórumozó nevét, de itt is ír nálunk,madridomon is aktív,elismert madridista fórumozó az oldalatokon, leírta tegnap,hogy hozzá közelebb áll Cé,mert szorgalommal érte el ezt, nem ösztönösség zseni,mint Messi. Szóval még nálatok is tudják,hogy mi a különbség a kettő között, persze ha neked a portugál jön be, nincs vele gond, de ne butáskodj itt ilyen dolgokkal, "menj haza", ott majd tapsikol neked 2-3 ember, itt nem fog, meg sehol máshol, mert butaságokat beszélsz,megalapozatlanul.

További jó fórumozást!
"Amikor nézzük Őt, akkor értsük meg ez egy sajátos játékos akit látunk, ez totálisan egyedi. Háromszor verte meg úgy Gvardiolt, hogy az magasabb, erősebb, gyorsabb, fiatalabb, energetikusabb. Ezt írd már le nekem számokkal. Ez mutatja azt, hogy micsoda valójában a futball."
MyShadow
Jugador del Barça
Hozzászólások: 182
Csatlakozott: 2013.08.25. 12:39:42

2014.01.14. 11:02:03

Egyébkét Lahm hogyhogy balbekk-ként került be, holott szinte csak jobboldalon, ill. vkp. szerepkörben alkothatott, nem emlékszem meccsére, mikor baloldalon szerepelt? Vagy Alvesnek ennyire be kellett kerülnie? Xavi és Ramos is talány, h mégis h kerültek oda, de ez tényleg szimpátia és marketing szavazás lett. Akinek van reklámértéke, az ott van, akinek nem akkora, arról még annyit se hallani.
Egyébként a hölgyeknél egy kapus nyert, és bár sok közöm nincs a női-labdarúgáshoz, de ott tényleg azért kapta, mert a csapatát győzelemre vezette. Nem sokszor értek egyet Platinivel, és gondolom most is érdekből beszél, lévén francia, de most sztem igaza van, h nem jó irányba halad az aranylaszti. Nekem első a csapat, és ezért is volt fura, h Ronaldo mindenkinek megköszönte: a szüleitől, az asszonypajtáson és a gyerekén át (akikből persze erőt meríthet), az edzőt sem kihagyva az elnökig, (kampány miatt?:D), de nem hallottam, h a csapattársairól tett volna említést, miután átvette a lasztit. Nálunk mindenkinek az első mondata, h a csapattársak nélkül nem sikerülhetett volna,de persze lehet csak a heves érzelmek miatt, nem tudott gondolkodni, és hát ami a szívén, az a száján:D
Kalap1988
Director del Fútbol
Hozzászólások: 2638
Csatlakozott: 2007.12.11. 12:29:11
Tartózkodási hely: Magyarország,Pest megye

2014.01.14. 11:01:02

Srácok! Bármennyire is nem értetek egyet a hölgyeménnyel, de két dolog: 1. Udvariasnak kell lenni és nem baj, ha úgy gondoljátok, hogy nem ért a futballhoz, de nem kell ezt hangoztatni. Ha szerintetek tényleg nem ért hozzá, akkor minek vitáztok vele? 2. Ha az a saját képe, akkor inkább udvarolni kellene neki, igaz nem vagyunk CR külsejűek, de egy próbát megér :D
Avatar
MQuCsabi
Llegenda del Barça
Hozzászólások: 6340
Csatlakozott: 2007.07.12. 14:50:03
Tartózkodási hely: Budapest

2014.01.14. 10:53:04

MyShadow ne aggódj, vagyunk még így egy páran, akik a Te véleményeden osztoznak.

Subinho! Az a csapat nem veszíti el a labdát soha, így nem átjáróház a középpálya. :mrgreen:

Kicsi ON: NAgyon gáz, ahogy összekaptatok ezen a ki a zseni ki nem témán. (Egyébként Zlatan neve is leíródott ezzel kapcsolatban, szerintem ő is egy ilyen zseni) NEm mondom, hogy (gondolom)Dóri megnyilvánulása túlzottan visszafogott stílusra utalna, mégis, talán az is erős volt, hogy Sörvirsli előhúzta ezt a nagyon gyemge "lány vagy, szóval nem is érthetsz a focihoz". Egyébként TheodoriK, honnan tudod, hogy Sörvirsli nem vetekszik Vágó István nyelvtudásának szintjével? :wink: Szóval kár ilyenekbe belemenni, mert kicsinyes szerintem. Bár nem az én tisztem eldönteni.

ON: Gratuláció Cének, nem hinném, hogy ott, ahol három ilyen játékos van a listán és EMBEREK szavaznak, ne lenne megérdemelt, bármelyik is kapja a bogyót. Valamennyire lehessen már "szimpátia szavazás", ha már nem gépek, statisztika alapján döntenek a sorsáról. Komolytalan minden sárdobálás, akár egyik, akár a másik oldalról érkezik #-o
Kép
Avatar
barca99
Llegenda del Barça
Hozzászólások: 7307
Csatlakozott: 2006.07.19. 12:37:02

2014.01.14. 10:44:57

TheodoriK írta:...
Komolyan, ennél gázabb hozzáállást, mint amit a madridisták nagy részétől olvasni lehet... :D Szóval ha CR nem nyer semmit, de bizonyítja a szavazóknak, hogy a legjobb, megérdemelt. Ha az alanyt Messire cseréljük, akkor csalás, de minimum megkérdőjelezhető.

Jó, mondjuk ha egy sarkazós góltól elolvadsz, akkor máshogy méred a zseniket, a logikádból kiindulva Ibra legalább háromszor ekkora zseni, mégsem fért be a top3-ba.

És pont azért vannak külön lapon Messivel, mert CR csak akkor ér oda, amikor Messi többször hagy ki hónapokat sérülés miatt. :D

Egyébként idén csak Messi győzelme lett volna gáz, a másik kettő magyarázható, bár Ribéry whoscored pontszámban veri CR-t, igaz, kevesebb meccsel. :) Oké, ne legyen szentírás a statisztika, de azt mindenképpen jelzi, hogy ősszel sem engedett le a francia, ellentétben a 2010-es Sneijderrel. Arról nem tehet, hogy jobb csapatban játszik, így kevésbé tűnik ki. 16 meccsre (Bundesliga + BL) összeszedett egy 8.35-ös átlagot, ez meg csak úgy megy, ha végig zseniálisan játszol.
Avatar
Deus
Boixos Nois
Hozzászólások: 10028
Csatlakozott: 2006.07.16. 22:58:29
Tartózkodási hely: Valhalla

2014.01.14. 10:37:02

Platini kiakadt, hogy nem Ribéry nyert

Csalódott a 2013-as FIFA Aranylabda-szavazás végeredményében Michel Platini, az UEFA francia elnöke, aki Ribérynek adta volna 2013 a legjobb játékosnak járó díjat, melyet végül Cristiano Ronaldo kapott meg Lionel Messi és a francia előtt.

Ronaldo nagyszerű Aranylabda-győztes, de nagyon csalódott vagyok, hogy nem Franck Ribéry kapta. Komolyan, jövőre és azután is Messi vagy Ronaldo kapja majd. Azt hiszem, hogy 50 évig beleszámított az Aranylabdába az is, hogy mit nyertek abban az évben a játékosok, de ez már nem így van. Ha Franck nem kapta meg egy olyan évben, amikor mindent megnyert, akkor gond van, mint ahogy 2010-ben is az volt a spanyol játékosokkal. Valami nagyon megváltozott, amióta a FIFA-hoz került a díj
- mondta az UEFA elnöke a hétfői díjátadó után a francia L'Equipe 21-nek.

Az Aranylabdát 2010 óta a FIFA adja, a France Football által alapított Aranylabdát és a FIFA év játékosa díjat vonták össze akkor. Platini maga is háromszor nyerte meg még a francia magazin díját, még 1983-85 között, megszakítás nélkül, igaz, akkor még csak európai játékosok kaphatták meg.
KépKép
Avatar
gg86
Jugador d'estrella
Hozzászólások: 377
Csatlakozott: 2008.05.09. 12:12:49

2014.01.14. 10:30:39

Subinho írta:azé' azt nemtom észrevettétek-e, hogy a FIFA Év csapatában nincs egyetlen védekező kp sem!!!
Én azt vettem észre, hogy milyen komolytalan ez az "álomcsapat". A Dortmundból 0, a Bayernből 3 ember szerepel... Tavaly mindkét csapat kiemelkedő teljesítményt nyújtott. Hogy kerülhetett be Alves, Xavi, vagy Ramos?
Avatar
visca el barca
Presidente del Barça
Hozzászólások: 20964
Csatlakozott: 2005.02.01. 13:13:37

2014.01.14. 10:20:49

komoly h egy-két madridistának itt kell bizonygatni ronaldo zsenialitását. sörvirsli te meg nem hagyd magad, adjad nekik, imádlak :oops: :lol: :lol:
Like a soul without a mind, in a body without a heart, I'm missing every part...
Kép
Avatar
Subinho
Director del Fútbol
Hozzászólások: 4185
Csatlakozott: 2005.03.17. 14:44:52
Tartózkodási hely: Budapest

2014.01.14. 08:55:27

azé' azt nemtom észrevettétek-e, hogy a FIFA Év csapatában nincs egyetlen védekező kp sem!!! :o Ezzel a felállással valószínű átjáróház lenne a középpálya... :)
MyShadow
Jugador del Barça
Hozzászólások: 182
Csatlakozott: 2013.08.25. 12:39:42

2014.01.14. 08:21:49

ELőször is grat CR-nek a bogyóhoz. Az utóbbi évek tendenciája alapján nem lehetett kérdés, hogy kié lesz, kié kell h legyen Messi hiányában a laszti.
Megjegyzem, én sem látom Ronaldoban azt a zsenit, amit annyian vélnek felfedezni, és az ő érdemeit a rendkívül kitartó munkában és profi hozzáállásában látom, amivel a jó fizikális adottságait kiaknázva került oda, ahova, és ez elismerésre méltó szimpátiától függetlenül.
Én Messiben látom a zsenit, minden mozdulatáról lerí, hogy ösztönből jön, biztosan ő is sokat dolgozott és dolgozik érte, de ez egy vele született tehetség, ide nem képes eljutni bárki, ilyet csak az tud, aki ezt kapta születésekor. És ezért is tisztelem Ronaldot (habár ki nem állhatom a viselkedése, stb miatt), mert így is képes versenyre szállni. És ezzel gyakorlatilag egyedüli a mai futballban. És h ne higgyétek, h ez nálam csak Messiről szól, a mai labdarúgásban ugyan már kivesző félben lévő 'faj' ez, de én ide venném Özilt, Ibrát, Neymart, sőt megfogtok lepődni, de Casillas és Busi is ösztönös tehetség nálam, sőt talán Yaya Tourét venném ide, mint kiemelkedő tehetséget. Sajnos védőt most nem tudtam említeni, de voltak néhányan a történelem során. Gondolom, ezzel a véleménnyel egyedül vagyok, de ez van, nálam ők azok, akikben több van, v több lehetett volna.
Ribéryről annyit, h ha láttatok Bayern meccset, legalább 4-5öt a szezon során, akkor azzal tisztában lehettek, h szinte minden meccsén kiemelkedőt alkotott (a saját csapatából is kitűnt és tette azt pozitívan), de nem volt egyedül, körülötte szinte mindig voltak jó/kiemelkedő teljesítmények, és ott is a csapat együtt volt erős, mint pl hétvégén az Atleti.
Ha a tendenciát követjük, ismétlem, Ronaldóé az aranylabda, viszont én is díjaznám azokat, akik csapat szinten értek el kiemelkedőt és ott tudtak vezérek lenni (Nedved, Cannavaro, csak h olyanokat említsek, akik 'egyéni' díj, teljesítmény alapján nem férhetnének oda). Akár külön, egy teljesen más díjként, vagy az aranylaszti eredeti létrehozásának céljához hűen, ahhoz visszakanyarodva adnák azt oda. Így pl Sneijder, Gerrard, Ribéry, Lampard, is odakerülhetett volna.
Más: ezzel a Pelé-féle díjjal csak az az egyetlen problémám, h ennek fényében sokan kaphatnának visszamenőleg, akik nem játszottak Európában, mert bár tény, h Pelé kiemelkedőt alkotott, de nem volt vele egyedül, és akkor mi alapján kapja jövőre bárki is, h pl él-e még, meg tud-e jelenni, köthető-e az aktuális világesemény helyszínéhez, aktív-e még, nyert-e vb-t, v h nyalja-e a Fifa seggét (már bocsánat).
Mert az addig oké, h Pelé most kapott egyet, gratulálok neki, megérdemelte (nem mintha számítana sztem egy normális embernek, ennyi idősen, nem aktív játékosként. Sztem enélkül is hatalmas tisztelet övezi otthon, Brazíliában, és mindenfelé), de ha jól emlékszem, ez nem egy egyszeri alkalom volt, jó lett volna meghatározni, h miért is kapja vki, mert a gálán csak felsorolták 2-szer is az érdemeit, de erre nem tértek ki. V csak rosszul emlékszem?

ui.: bocs ha kicsit offba csúszott, de talán ide vehető minden, mivel nincs másik, közelebbi tartalmú topic
Avatar
Rivaldo11
Llegenda del Barça
Hozzászólások: 8005
Csatlakozott: 2006.08.22. 11:44:15
Tartózkodási hely: Budapest

2014.01.14. 08:20:02

Most komolyan ez a gif bizonyítja a zsenialitást??? :D
Ennél különbet oxiztam kispályán, és megcsinálja bárki, akinek van egy kevés focimúltja, és labdaérzéke. Erről ennyit.
A játékos és pályatársak véleménye az igazán mérvadó. Ha egy Cassano egójú emberke Leoról nevezi el a fiát, és Őt tartja a példaképének ( Tottitól Riberyn keresztül az IGAZi Ronaldóig elég sok emberke tartja Messit a legjobbnak, és ők már letettek azért ezt azt a foci asztalára...) az már jelent valamit. A portugál cunci ezt a büdös életben nem fogja elérni.
Messi ha egészséges, más szintet képvisel. Ettől persze Ronaldo jobb, mint Ribery, kihasználta Leo sérüléséből fakadó sanszot, de semmivel nem tett többet, mint az elmúlt években. Csak akkor kevés volt.
Rivaldo-A Legnagyobb.
Avatar
TheodoriK
Barça C
Hozzászólások: 6
Csatlakozott: 2013.08.24. 15:09:22

2014.01.14. 05:20:45

Serginek köszönöm a szép dalt :oops:


gyuri03-nak

Kár, hogy ekkora tehetségei vannak a Magyar focinak és mégis ott tartunk ahol :roll:

sörvirslinek pedig... #-o

Tessék megtanulni az illemet [-X

Egyébként nincs facebookom, de ha lenne veled ellentétben én el tudnám olvasni a bejegyzéseit mert +2 nyelven is beszélek abban a kis rózsaszin világomban amiben élek. Csak fel ne ébredjek. :roll:

Ne legyek off:

Messi jelölései:

1. Iniesta
2. Xavi
3. Neymar

=D>
A Szerelem, egy pillantással kezdődik..egy Csókkal folytatódik, és egy könnycseppel ér véget..
Avatar
Sergi
Jugador del Barça
Hozzászólások: 200
Csatlakozott: 2007.06.25. 14:41:53
Tartózkodási hely: Hotel California

2014.01.14. 04:11:22

TheodoriK írta:Jövőre jön CR7 3. gömbje :wink:
http://www.youtube.com/watch?v=AVqI252VyzE" target="_blank

:mrgreen:
gyuri03
Jugador d'estrella
Hozzászólások: 328
Csatlakozott: 2008.07.06. 12:38:08

2014.01.14. 02:58:29

TheodoriK írta:


És amugy tényleg nem zseni.... ááá

A gifről annyit hogy ezt én is megcsinálom jobb napokon :)
Kép

/A zsenialitás és a hülyeség között az a különbség, hogy az előbbinek határai vannak./ Einstein

2010. 11. 29. Barcelona-realmadrid 5:0 újabb történelmi pillanat :)
Avatar
sörvirsli
Capitá del Barça
Hozzászólások: 577
Csatlakozott: 2013.02.22. 22:30:29
Tartózkodási hely: A tizenhatoson belül

2014.01.14. 02:53:08

Az aláírásoddal mindent el is árultál magadról,arról ki is a patetikus.... :mrgreen:
CR fészbukk követőinek szám lassan 70 milliót is eléri,nos kb a 80 százalékuk a hozzád hasonló tinilányok akik ugyan nem tudják,hogy a labda melyik sarka gömbölyű viszont azt igen,hogy a csini CR épp ,hogy öltözködik! :lol:
Inkább maradj meg a rózsaszín Barbie világodban és lájkolgasd csak Ronaldo fészbukk bejegyzéseit ahelyett,hogy butus dolgokat írkálsz egy Barcelona fórumra!
Hidd el ha átmész egy madridos fórumra és ott ezeket leírod egyből kapsz majd sok bólogató kutyust meg pár házassági ajánlatot is! :mrgreen:
A És,hogy ON is legyek: a durva ebben a szavazásban az,hogy Messi még így is csak 3%al maradt el CR-től!Amúgy ő Falcaót jelölte az 1. helyre!
Aki azt hiszi, hogy a Messi és a Messiás szavak és jelentések összecsengése véletlen, az orbitálisat téved: Isten kegyelméből való ez az ember.

Messi-Neymar = the ultimate forward duo

Paul Walker - We are always gonna miss you forever!
Avatar
zola8787
Director del Fútbol
Hozzászólások: 3717
Csatlakozott: 2009.03.01. 20:08:51

2014.01.14. 02:50:54

Azért azt is belehetne ismerni, hogy ha Ronaldo nem a Real-ban játszana, akkor annyira nem zavarná az itteni fórumozók szemét a mai eredmény :)

Ha rajtam múlna 2014-től megreformálnám ezt az aranybogyó átadást. 4-et adnék egy évben, kapus - védő - kp - csatár pozíciókban. Ilyen esetben csak jobban összelehetne hasonlítani mondjuk 1 szélső védőt 1 belső középhátvéddel (mint mondjuk 1 kapust 1 csatárral), illetve négyszeres anyázási lavinát lehetne ezzel elindítani :)
Avatar
TheodoriK
Barça C
Hozzászólások: 6
Csatlakozott: 2013.08.24. 15:09:22

2014.01.14. 02:37:46

sörvirsli hozzászólása olyan szánalmas, hogy jobb ha őt dolgozza fel a környezete nem én amit Ő ir... szóval erre nem is reagálnék. :roll:

Viszont Bestbarca igyekezett megtartani a "szintet" igy neki válaszolnék pár gondolatban.

Te most két féle játékstilust hasonlitottál össze és Te a szivednek közelebb állót magasztalod nyilvánvalóan azért mert az a játékos játszik a kedvenc csapatodban.

Viszont ez igy igen szubjektiv... továbbra se érthető miért Messi a zseni és miért Cr7 csak egy jó játékos. Két hasonló kvalitású játékos más-más stilussal. Egyik sem jobb a másiknál hanem egyszerűen más.

Arra a felvetésre, hogy ha bárki megkérdőjelezi Messi bármelyik bogyóját az elmeháborodott lenne... nos akkor sokan vagyunk ezen a gyönyörű szép kék golyócskán elmebetegek. Mert bizony sokan megkérdőjeleznek 2 lasztit is tőle. Én azt amikor Sneijder elől happolta el egyáltalán nem gondolom jogtalannak egy másikat annál inkább. Nem akarok részletekbe bele menni.. ez nem erről szól és Messi kvalitásai számomra megkérdőjelezhetetlen. Én az ellen emeltem fel a szavam, hogy valakik Messit és CR-t külön "lapon" emlitik. Ami nem jogos.

Jövőre pedig győzzön akinek győznie kell.:wink:


És amugy tényleg nem zseni.... ááá


Kép
A Szerelem, egy pillantással kezdődik..egy Csókkal folytatódik, és egy könnycseppel ér véget..
Avatar
sörvirsli
Capitá del Barça
Hozzászólások: 577
Csatlakozott: 2013.02.22. 22:30:29
Tartózkodási hely: A tizenhatoson belül

2014.01.14. 02:20:19

Ajjaj,úgy látom a moderátori résen átcsúszott valaki! :mrgreen:
Messi a 2009es meg a 2011es Bl döntőben is gól szerzett,meg a madridnak is vágott már vagy 18at (Di Stefanoval együtt ez történelmi rekord),tavaly rúgott 91et, CR idén 69et,stb.
Tényleg elég gáz a kis argentin! #-o
Az ne is zavarjon,hogy idén Messi a szezon felében sérült volt és nem játszott,de azért összeszedett magának egy aranycipőt (46 góllal a bajnokságban) meg egy bajnoki címet.
CR a special zéró cimborájával együtt kiállíttatta magát a Király kupa döntőjében amelyet el is vesztettek,ergó idén nem nyert semmit.
Ezen kívül hány gólt szerzett mondjuk most ősszel nagycsapatok ellen? Ja egyet sem mert a madrid otthon égett 0-1re az Atleico ellen,a Barca ellen meg 2-1 re Camp Nouban.
CR ezt a díjat azért kapta meg mert kirúgta Portugáliát a vébére meg volt egy jó hónapja ősszel amikor jól megszórta a kiscsapatokat,kb ennyi.
Ja meg végigsiránkozta,hisztizte meg kampányolta az elmúlt hónapokat csakhogy ő kapja.
Ha Messi nem sérül le akkor CR-nek köze sem lett volna a díjhoz,mint ahogy az elmúlt 4 évben sem volt és a következőkben sem lesz ha Messi egészséges,ezt jobb ha feldolgozod! \:D/
Idén Messi relatíve kevés játéklehetősége miatt a vévig csúcsformában lévő Riberynek járt volna a díj és pont.
Aki azt hiszi, hogy a Messi és a Messiás szavak és jelentések összecsengése véletlen, az orbitálisat téved: Isten kegyelméből való ez az ember.

Messi-Neymar = the ultimate forward duo

Paul Walker - We are always gonna miss you forever!
Avatar
Bestbarca
Entrenador del Barça
Hozzászólások: 1036
Csatlakozott: 2008.05.10. 11:29:48

2014.01.14. 02:18:31

TheodoriK írta:...
Válaszolok bár kissé provokálónak érzem a hozzászólást,a végét...
Nagyjából az a különség hogy dárga Cr-ke 3 dolgot tud...(tömörítve a dolgokat)

-Rárúgni bárhonnan,ami néha beakad és mekkora lövő,deha megnézzük hány lövésből megy be hány átlagos,csak ember ennyit nem lő kapura,ritka egy önző alak...De újabban ezt azért kezdi elhagyni jobb játékos is lett.
-Érkezni,alias üres kapura berúgni,vagy épp elé pattan és berúgja...Ebben pont egy szinten vannak Messivel,persze ha Messi rúgja akkor Xavi meg Ini nélkül semmire nem menne,meg persze mindíg csak üreskapura megy...Ha Cr akkor meg mekkora isten...
-Lendületből ráfutni a védelemre,maximum elfutni egy ember mellett majd bevágni...Ez a legjobb kvalitása megjegyzem...

Ehhez képest Messi a játék szervezésében is jeleskedik,indít másokat,gólpasszokat ad,az ellenfél kapujától 30méterre megindul lecselez 3ember és berúgja...Ezekben ezerszer jobb mint Cr,és ezért zseni...Ha egy embert megver vki és berúgja vagy kiugratják beveri,illetve ha ziccerbe kerül beveri,akkor egy remek játékos,de nem több...Hasonló van nem egy...Cr annyival jobb hogy ő nagyobb %ban rúgja be mint mások...

Viszont ha vki egy felállt védelem ellen elindít egy akciót majd készenyerítővel végigviszi,illetve lecselezve 3-4embert berúgja,az más szint...Arról nem is beszélve ahogy vezeti a labdát Messi,nem csak elfut az emberek mellett,hanem rendre irányváltoztatásokkal közöttük fut el,folyamatos testcselekkel,kis területen maga alatt vezetve nagy sebességgel a labdát,majd bevarja...De azt sem csak erőböl képes mint Cé,hanem könnyed alápörgetéssel,átemeléssel,elegánsan...Röviden ezért zseni Messi és ezért egy parádés játékos "csak" Cr...

Ha meg vki azt valja hogy Messi bármelyik aranylabdája nem megérdemelt,akkor az nagyjából elmeháborodott...Igen Snejder félét meg lehet kérdőjelezni ha vki a címeket nézi,de könyörgöm ez egyéni díj,ha vki látta játszani Messi bármelyik aranyladbás évében,egyértelműen ő érdemelte meg...Egyéni szinten magasan a legjobb volt...Egyszerűen több gól lőtt,szebb gólkat lőtt,parádésabb megmozdulásai voltak mint adott évben bárkinek...

És igen ebben a szezonba sok nagy mecsen nem tudott dominálni Messi,ahogy kicsin se mindíg, ugyanis a szezon nagy részében sérül volt vagy félig sérült...Megjegyzem Ronaldo is szerette a Galatat,meg a kis csapatokat,ott lőtte magát halomra főleg...Ha Messi egészséges lett volna sztem megint nem kérdés...És azt hiszem ha egészséges lesz idén Leo, akkor Cr megint csak bőrlasztit tehet a múzeumába mást nem... :D De majd elválik...

Idén amúgy tényleg Cr érdemlete meg ezt nem kétlem mint írtam előtte kismilliárd sorban...Messi sérült volt és ő a második legjobb,amit bizonyított is, ennyi...
A hozzászólást 1 alkalommal szerkesztették, utoljára Bestbarca 2014.01.14. 02:22:04-kor.
„Uraim, ha ma veszítetek, akkor továbbra is a világ legjobb csapataként lesztek számon tartva - de ha nyertek, a nevetek örökre fent marad.” Josep Guardiola

„Teljesen tehetetlenül érzed magad, ahogy látod, milyen kényelmesen, és élvezettel játszanak.” Raúl a Real-Barca után (2-6)

http://www.youtube.com/watch?v=CESroqFl ... re=related - Hatalmas!!!
Avatar
TheodoriK
Barça C
Hozzászólások: 6
Csatlakozott: 2013.08.24. 15:09:22

2014.01.14. 02:12:01

Igérem, hogy igyekszem a szerénységemet levetkőzni :^o
A Szerelem, egy pillantással kezdődik..egy Csókkal folytatódik, és egy könnycseppel ér véget..
Avatar
shutterisland
Director del Fútbol
Hozzászólások: 4070
Csatlakozott: 2011.07.09. 22:54:27
Tartózkodási hely: bcs.

2014.01.14. 02:02:42

nem kellett volna ilyen szerény és visszafogott beszálló, nyugodtan ereszd el magad. :mrgreen:
ha csaj vagy, akkor meg végképp. :lol:
Avatar
TheodoriK
Barça C
Hozzászólások: 6
Csatlakozott: 2013.08.24. 15:09:22

2014.01.14. 01:46:11

Végre jó helyre került az aranylabda...

Sajnálatos, hogy páran még ebbe is belekötnek... magyarázzák miért érdemelte volna Ribery csapat érdekekre vonatkoztatva... csapat érdekek egy egyéni dij megnyerésekor... pazar gondolat sor....

Viszont örömmel látom, hogy nem ez az általános hanem, az hogy elismerik a legtöbben a jogosságát bár sokan sajnos igy is félig meddig lila ködben élnek zseni jelzőket puffogtatva Messi kapcsán és jó játékosnak titulálva CR7-et.

Csak tudnám miben olyan zseniális Messi... mikor volt zseniális Messi? Utoljára "komoly" csapat ellen komoly meccsen majd 1 éve csinált valamit az Ac Milan ellen és az mint tudjuk egy igen gyenge Milan volt..

Lényegtelen... Cr7-nek meg van a 2. bogyója sokkal jogosabban mint 1-2 Messi laszti... 1 ballon fix, hogy nem megérdemelt volt nála akár milyen szemszögből nézzük a "miért jár az aranylabda?" kérdést.

De senki sem sajnálja tőle... Jövőre jön CR7 3. gömbje
:wink:
A Szerelem, egy pillantással kezdődik..egy Csókkal folytatódik, és egy könnycseppel ér véget..
Gyurinho
Capitá del Barça
Hozzászólások: 863
Csatlakozott: 2008.07.18. 11:06:00
Tartózkodási hely: Budapest

2014.01.13. 23:38:50

Érdekes ez az Aranylabda. Amikor anno Messi megnyerte 2010-ben sok realos mondta ,hogy miért amikor Sneijder triplázott ő meg csak bajnokságot nyert (meg egy halom gólt rúgott és rekordot döntött meg). Szerintem megérdemelte, ahogy most Ronaldo is. Ribéryt sajnálom, helyzete kísértetiesen hasonlít Sneijderére. (Mondjuk hozzáteszem ha a madridisták és mások szerint Messi aranylabdája akkor érdemtelen volt akkor most ez is.)

szerk.:(Ha most Ribéry egy a sok közül(Müller,Robben stb.) akkor Sneijderről (Eto'o,Milito stb.) szintúgy elmondható. Egy biztos Ribéry is olyan név lesz később mint Iniesta,Xavi,Raúl,Henry stb. akik sosem kapták meg mégis megérdemelték volna.)
Válasz küldése