Puskás

Itt találhatóak az előző szezon során írt hozzászólásaitok. Később érdemes lesz visszanézni őket!
Lezárt
Avatar
Rinku
Director del Fútbol
Hozzászólások: 2549
Csatlakozott: 2009.08.02. 14:28:48

2012.04.01. 12:44:36

Szeretett Őrnagyunk ma töltené be 85. születésnapját! Én ezen videóval emlékeznék meg róla:

http://www.youtube.com/watch?v=2kLVPS3HbNU

Isten éltessen, Öcsi bácsi!
Football, bloody hell. /SAF/
Avatar
d
Entrenador del Barça
Hozzászólások: 1627
Csatlakozott: 2009.05.13. 18:46:36

2011.11.18. 14:11:29

Külföldre utazva még mind a mai napig talán a legtöbbször az ő nevét tudják felhozni, ha meghallják honnan jöttem. A személye kissé megosztó volt, vagy azzá lett téve, de sokat köszönhet neki az ország.
Avatar
Rinku
Director del Fútbol
Hozzászólások: 2549
Csatlakozott: 2009.08.02. 14:28:48

2011.11.17. 19:19:09

Öt éve hunyt el szeretett Száguldó Őrnagyunk, egy percre emlékezzünk meg rá és tisztelegjünk nagysága előtt! Isten nyugosztaljon, Öcsi bácsi!

Ocho Macho - Pancho

"Angyalok között a mennyekbe járva
Velünk maradsz mindig a szívünkbe zárva
Brazil, magyar, szláv, angolszász is látja
Ajándék voltál, s vagy, Istennek hála!"
Football, bloody hell. /SAF/
Avatar
Rinku
Director del Fútbol
Hozzászólások: 2549
Csatlakozott: 2009.08.02. 14:28:48

2011.07.29. 19:01:08

Ó kudu, de boldoggá tettél ezzel a képpel! :wink: Köszönöm! :wink:
Football, bloody hell. /SAF/
Avatar
kudu
Entrenador del Barça
Hozzászólások: 1485
Csatlakozott: 2007.08.30. 16:49:36

2011.07.29. 18:50:22

Kép

Di Stéfano, Kubala és Puskás - Barca mezben :wink:
"Nem csak az a nagy sportoló, aki nyerni tud, hanem az is, aki egy pofon után fel tud állni!"
wikko
Jugador del Barça
Hozzászólások: 228
Csatlakozott: 2008.04.06. 17:42:38

2010.12.23. 21:52:12

A Digi Sporton most megy az 1960-as BEK döntő Real Madrid-Eintracht . ( Ha jól tudom itt rúg 4-et Puskás )
Avatar
Lionel85
Llegenda del Barça
Hozzászólások: 7126
Csatlakozott: 2007.08.11. 10:38:38
Tartózkodási hely: Budapest, Pestszenterzsébet

2010.07.14. 10:38:36

Az UEFA januárban forgatott egy kisfilmet a Puskás Ferenc Akadémiáról. A 10 perces videó bemutatja az utánpótlás működését, a helyeket, ahol a fiatal játékosok fejlődnek. Érdemes megnézni mindenkinek!

VIDEÓ
Kép
Kép
Kép
Avatar
Lionel85
Llegenda del Barça
Hozzászólások: 7126
Csatlakozott: 2007.08.11. 10:38:38
Tartózkodási hely: Budapest, Pestszenterzsébet

2010.06.24. 11:20:35

Nagyon szép gesztus a valaha volt legjobb magyar labdarúgóról elnevezni egy utcát. Nagyon szeretik a mai napig külföldön, tisztelet mindenkinek, aki ilyen szép gondolatokat valósít meg. Szívesen járnék még az életben egy Puskás Ferenc utcában arrafelé. :)
Kép
Kép
Kép
bence-barca
Llegenda del Barça
Hozzászólások: 5465
Csatlakozott: 2007.06.14. 17:19:38
Tartózkodási hely: Budapest

2010.06.23. 16:38:12

Avatar
Fernando
Llegenda del Barça
Hozzászólások: 8672
Csatlakozott: 2005.09.30. 16:11:15
Tartózkodási hely: U.S.S. Enterprise

2009.12.23. 15:51:50

Lehetséges az is, hogy lévén egy új díjról van szó, respect-et akartam teremteni a címnek azzal, hogy egy elismert játékos kapta, még, ha korántsem biztos, hogy övé volt a legszebb...
„Teljesen tehetetlenül érzed magad, ahogy látod, milyen kényelmesen, és élvezettel játszanak.” Raúl a Real-Barca után (2-6)
Avatar
Rezi Torres
Jugador d'estrella
Hozzászólások: 348
Csatlakozott: 2008.07.07. 12:54:09

2009.12.23. 15:44:02

Szerintem meg Essiené volt a legnagyobb!Ahogy jött bebaszta mint a 'mit is' ?!És hogy még látványosabb legyen a kapufa is besegített neki!Hisztiánó is bebaszta mint a 'mit is' ? de az én szemembe nem olyan látványos mint Essiené!Sajnálom hogy nem Essien nyert!Jó szívem szerint Ininek adtam volna de ha nem nézem a mezt akkor egyértelmű Essien!!
Barcelona:Egy város,egy csapat, egy szerelem egy ÉLET!!!
lluisllach89
Director del Fútbol
Hozzászólások: 3701
Csatlakozott: 2008.07.02. 22:46:30

2009.12.23. 15:19:57

Rinku írta:Szerintem az izraeli srác lőtte a legjobb gólt! Az az ollózás! Fúúú! Legutoljára Ronaldinhotól és Rivaldotól láttam ilyet! Még, ha a véletlen műve is volt, hogy pont úgy találta el és pont arra is szállt a labda, pont a ficakot lőtte ki, elképesztő gól volt! Az ide év legjobbja nálam! Ezeknél a góloknál teljesen mindegy, hogy melyik bajnokságban lövik, az ilyen beakad mind a spanyolban, mint a magyarban, mint az izraeli ligában! Nálam az volt az év legszebb gólja!

ronaldo is nagyon szép gólt lőtt, de nem érdemelte úgy meg a díjat, mint a Maccabis fiú! Én szerintem azért őt választották, mert ő világhírű és real madridos... Szerintem a tény, hogy most a madridban keni krisztike, nagyon sokat nyomott a latba, olyan szempontból, hogy egy madrid Legendáról elnevezett díjat egy aktuális real madrid játékos nyer! Szerintem ez döntött nagyot a kérdésben, hogy ki kapja meg az ELSŐt!
Gól fontosságát nem kell ecsetelnem ugyanis az is számított, nem kicsit. Másrészt 1 bazi nagy gól volt, amúgy meg Mu mezben lőtte és szerintem oltári nagy baromság az összeesküvés elmélet. Más hogy érzelmileg nah meg fontosságban Inié mindent vitt és az év egyik kedvence minden Barcásnak, de én teljesen jogosnak tartom hogy Ronaldo kapta.
Avatar
Rinku
Director del Fútbol
Hozzászólások: 2549
Csatlakozott: 2009.08.02. 14:28:48

2009.12.23. 15:14:41

Szerintem az izraeli srác lőtte a legjobb gólt! Az az ollózás! Fúúú! Legutoljára Ronaldinhotól és Rivaldotól láttam ilyet! Még, ha a véletlen műve is volt, hogy pont úgy találta el és pont arra is szállt a labda, pont a ficakot lőtte ki, elképesztő gól volt! Az ide év legjobbja nálam! Ezeknél a góloknál teljesen mindegy, hogy melyik bajnokságban lövik, az ilyen beakad mind a spanyolban, mint a magyarban, mint az izraeli ligában! Nálam az volt az év legszebb gólja!

ronaldo is nagyon szép gólt lőtt, de nem érdemelte úgy meg a díjat, mint a Maccabis fiú! Én szerintem azért őt választották, mert ő világhírű és real madridos... Szerintem a tény, hogy most a madridban keni krisztike, nagyon sokat nyomott a latba, olyan szempontból, hogy egy madrid Legendáról elnevezett díjat egy aktuális real madrid játékos nyer! Szerintem ez döntött nagyot a kérdésben, hogy ki kapja meg az ELSŐt!
Football, bloody hell. /SAF/
Avatar
Fernando
Llegenda del Barça
Hozzászólások: 8672
Csatlakozott: 2005.09.30. 16:11:15
Tartózkodási hely: U.S.S. Enterprise

2009.12.23. 14:47:50

Szerintem az is nyomott a latba, hogy Cristiano Ronaldo ezt egy BL meccsen lőtte, szerintem hiba ez alapján dönteni, mert nem a legfontosabb, hanem a legszebb gólt kellett kiválasztani. (nálam Grafite gólja volt a legszebb...)
„Teljesen tehetetlenül érzed magad, ahogy látod, milyen kényelmesen, és élvezettel játszanak.” Raúl a Real-Barca után (2-6)
Avatar
Varatrix
Director del Fútbol
Hozzászólások: 4857
Csatlakozott: 2007.12.26. 14:18:11
Tartózkodási hely: Böpö

2009.12.23. 14:33:36

Raul#7 írta:Apró megjegyzés: a szerző beszélget egy katalán drukkerrel, aki arról panaszkodik neki, hogy a Barcelona nagy pénzekért veszi az olyan sztárokat, mint Neeskens, Cruyff, és Maradona, a bajnoskágot mégis a Madrid nyeri sok saját nevelésű játékossal, mint Sanchis, Vazquez, Butregueno...Sajnos ma már nem így van ez... :? :)
Változnak az idők...
Elképzelhető, hogy egy Generáció múlva megint megfordul.
Évtizedek alatt nagyon sok minden változik.
Kép
"Gavi egy porszívó hangja egy másnapos reggelen. Egy sirály, aki ellopja a halat, amikor már a zsinóron tekered. A villám, amit nem lehet megállítani. Egy vuvuzela a nagymamád temetésén. "- Javier Aznar
Raul#7
Barça B
Hozzászólások: 99
Csatlakozott: 2009.12.13. 00:02:04

2009.12.23. 14:25:27

M.I.P.A.X. írta:Később a '70-es években egyszerűen beleőrült állítólag abba hogy mindenki Puskást rajongta körbe és ő "sehol se volt". Előbb kórházba majd intézetbe került ahonnan egy nap kilépett az ablakon és végett vetett ezzel életének. Beceneve az ARANyCSAPATBAN Kocka volt.
Kocsis Sanyi zseniális játékos volt, kiskoromban láttam talán az Uruguay - Magyarország meccset a filmmúzeumon, fantasztikusan játszott, hogy ő vagy Puskás volt-e a jobb kb. annyira lehetetlenség megállapítani, minthogy Zidane vagy Ronaldinho...
Szegény nem abba őrült bele, hogy Puskást rajongták körbe őt pedig nem. Európa szerte ismerték akkor, amikor visszavonult a France Football külön számot jelentett meg a tiszteletére!!! Bár, ahogy olvastam mindig is zavarta, hogy Puskást többre tartják nála.
Viszont szegénynek előbb amputálni kellett az egyik lábfejét, majd később gyomorrákja volt, és valószínűleg nem igazán volt tudatánál amikor kiesett az ablakon. Egész élete során rettegett az ügynököktől, pedig a hetvenes években járt itthon néhány alkalommal.

Egyébként pedig ha tehetitek olvassátok el a Kocsis és Czibor c. könyvet, ha jól emlékszem 1983-as. Nagyon jó könyv a két zseniről, Czibor saját maga meséli el a történetét benne, Kubalával is beszélget a szerző (bárcsak beszélgethetne velük még ma is :( ).
Apró megjegyzés: a szerző beszélget egy katalán drukkerrel, aki arról panaszkodik neki, hogy a Barcelona nagy pénzekért veszi az olyan sztárokat, mint Neeskens, Cruyff, és Maradona, a bajnoskágot mégis a Madrid nyeri sok saját nevelésű játékossal, mint Sanchis, Vazquez, Butregueno...Sajnos ma már nem így van ez... :? :)
Kalap1988
Director del Fútbol
Hozzászólások: 2638
Csatlakozott: 2007.12.11. 12:29:11
Tartózkodási hely: Magyarország,Pest megye

2009.12.23. 08:36:22

mekkora írta:
LG írta: Ami a díjat illeti, örülök, h van ilyen díj, csak mint lejjebb írtam, az a bajom vele, h sima internetes szavazás alapján döntenek, így nem biztos, h magát a gólt nézik, hanem azt, h ki lőtte. Ennek köszönhető C mostani győzelme.
én mintha ugy hallottam volna hogy egy internetes szavazáson kiválasztanak kb. 5 játékost és végül egy bizottság dönt. biztos utána lehetne olvasni, de én inkább örülök a címnek hogy létezik egyáltalán ilyen :!:
Nem. Pont fordítva van. Egy bizottság választ ki 10 gólt, amire lehet szavazni az interneten.
Avatar
mekkora
Jugador d'estrella
Hozzászólások: 417
Csatlakozott: 2009.06.11. 16:02:57
Tartózkodási hely: Magyarország

2009.12.22. 23:24:56

LG írta: Ami a díjat illeti, örülök, h van ilyen díj, csak mint lejjebb írtam, az a bajom vele, h sima internetes szavazás alapján döntenek, így nem biztos, h magát a gólt nézik, hanem azt, h ki lőtte. Ennek köszönhető C mostani győzelme.
én mintha ugy hallottam volna hogy egy internetes szavazáson kiválasztanak kb. 5 játékost és végül egy bizottság dönt. biztos utána lehetne olvasni, de én inkább örülök a címnek hogy létezik egyáltalán ilyen :!:
LG
Az Év fórumozója 2016
Hozzászólások: 21052
Csatlakozott: 2004.12.17. 21:03:01

2009.12.22. 23:15:50

Getti írta:
LG írta:Én úgy hallottam, h ez a szállóige egy vesztes meccs után született. Puskásék nem voltak elégedettek azzal amit kaptak, ezért nem törték össze magukat. Aztán amikor a vezetők felelőségre vonták, a válasz a lent említett mondat volt.
Simán elképzelhető, de ez esetben nem Puskásnak róható fel, hanem a csapatnak.
Maximum ő mondta ki, ami mindenképp rosszul veszi ki magát.

Mégvalami. Nem sokat tudok róla, mint emberről, sem arról ki mit mikor gondolt jó döntésnek, mert megtenni és bánta vagy nem bánta meg később.

Alapigazság, hogy magyarnak a magyar a legnagyobb ellensége. És nekem ez jön le kicsit most is. Miért nem tudunk egyszerűen örülni egy ilyen díjnak. Bárki kapta.
Úgy gondolom, h az tudhatja csak igazából, Puskás milyen ember volt, aki nagyon közelről ismerte. Mi aki nem is éltünk az ő korában nehezen, amiket hallunk róla, az ehhez nagyon kevés. Így nyilván a döntéseit sem érthetjük. Egy biztos, szrt dobálni így a halála után már nagyon nem kéne rá. Inkább örüljünk, h volt egy ennyire nagyszerű magyar játékos. Arról is felesleges vitatkozni, ki volt a nagyobb játékos, ő, Kocsis, vagy épp Kubala. Az biztos, h a két utóbbi nem igazán kapja meg Magyarországon a neki járó tiszteletet.
Ami a díjat illeti, örülök, h van ilyen díj, csak mint lejjebb írtam, az a bajom vele, h sima internetes szavazás alapján döntenek, így nem biztos, h magát a gólt nézik, hanem azt, h ki lőtte. Ennek köszönhető C mostani győzelme.
Getti
Barça B
Hozzászólások: 53
Csatlakozott: 2009.11.30. 13:26:34

2009.12.22. 22:52:26

LG írta:Én úgy hallottam, h ez a szállóige egy vesztes meccs után született. Puskásék nem voltak elégedettek azzal amit kaptak, ezért nem törték össze magukat. Aztán amikor a vezetők felelőségre vonták, a válasz a lent említett mondat volt.
Simán elképzelhető, de ez esetben nem Puskásnak róható fel, hanem a csapatnak.
Maximum ő mondta ki, ami mindenképp rosszul veszi ki magát.

Mégvalami. Nem sokat tudok róla, mint emberről, sem arról ki mit mikor gondolt jó döntésnek, mert megtenni és bánta vagy nem bánta meg később.

Alapigazság, hogy magyarnak a magyar a legnagyobb ellensége. És nekem ez jön le kicsit most is. Miért nem tudunk egyszerűen örülni egy ilyen díjnak. Bárki kapta.
Getti
Barça B
Hozzászólások: 53
Csatlakozott: 2009.11.30. 13:26:34

2009.12.22. 22:48:46

Kalap1988 írta:
Getti írta:
barcafan1988 írta:Én elismerem Puskás nagyságát, de ezt a szép mondatát nem sűrűn hangoztatják h " kis pénz kis foci, nagy pénz nagy foci". De ha nem Ő mondta volna akkor javítsatok ki légyszives!
Nem tudom ki mondta, és elsőre roppant unszimpatikus mondat. Hallottam már persze én is, de nem tudom kitől ered.

De gondoljuk kicsit tovább. Manapság hol kapsz kis pénzért nagy focit? Mondjuk sehol.
És hol kapsz nagy pénzért kis focit. Abszolut relativ...de pl. magyarország?

Még egy gondoloat más szemszögből. Aki igazán szeret és tud is focizni, az hogy tud kis pénzért kicsit focizni? Nagy pénzért cselezek, kis pénzért passzolok, cselezzen más, akinek megéri ennyiért?
Vagy hogy kell értelmezni ezt a mondatot?

Mert azt ne mondja senki, hogy egy sportoló aki valamiben jó, kevesebbet fog kiadni magából (rendszeresen) mintha több pénzt kapna. Pl. egy úszó akkor lassabban úszik? Vagy mi?

Egy dologra tudok gondolni, hogy kis pénzért én speciel nem törném össze magam, nem halnék meg a pályán. Komolyabb összegekért, pl olyanért, ahol egy havi keresetem elég lenne egy átlagember teljes életére, ott esetleg nem félteném magam annyira, milesz ha kettétörik a lábam és nem tudok többet játszani...persze így is félteném, szóval ez is egy hülye gondolat, de egyszerűen nem tudom reálisan értelmezni ezt a mondatot.

Ha egy magyar csapatban csak kicsit focizok mer nem kapok annyi pénzt mint egy szupercsapatban, akkor a szupercsapat sosem fog leigazolni.

Áh, nem értem, lehet hogy teljesen rossz nyomon vagyok.
Sztem nagyon rossz nyomon jársz,mert ez egyértelműen nem az egyénekre vonatkozik,hanem a csapatokra. Azaz nagyobb ráfordított értékkel jobb lehet egy csapat. Nem törvényszerű,mert lehet sok pénzből is rossz csapatot csinálni,de ez a kivétel erősíti a szabályt, mint ahogy a fordított kivétel is,amely esetben kevesebb pénzből nagy focit csinál valaki (ebből van talán kevesebb jó példa). Szóval nagyon félreértetted,mert nem az egyes játékosokra értette,hanem a klubokra.
Oké, értem mire gondolsz, ez esetben viszont nem lehet ezt felróni egy embernek, adott esetben Puskásnak.
LG
Az Év fórumozója 2016
Hozzászólások: 21052
Csatlakozott: 2004.12.17. 21:03:01

2009.12.22. 22:46:29

Én úgy hallottam, h ez a szállóige egy vesztes meccs után született. Puskásék nem voltak elégedettek azzal amit kaptak, ezért nem törték össze magukat. Aztán amikor a vezetők felelőségre vonták, a válasz a lent említett mondat volt.
Kalap1988
Director del Fútbol
Hozzászólások: 2638
Csatlakozott: 2007.12.11. 12:29:11
Tartózkodási hely: Magyarország,Pest megye

2009.12.22. 22:26:57

Getti írta:
barcafan1988 írta:Én elismerem Puskás nagyságát, de ezt a szép mondatát nem sűrűn hangoztatják h " kis pénz kis foci, nagy pénz nagy foci". De ha nem Ő mondta volna akkor javítsatok ki légyszives!
Nem tudom ki mondta, és elsőre roppant unszimpatikus mondat. Hallottam már persze én is, de nem tudom kitől ered.

De gondoljuk kicsit tovább. Manapság hol kapsz kis pénzért nagy focit? Mondjuk sehol.
És hol kapsz nagy pénzért kis focit. Abszolut relativ...de pl. magyarország?

Még egy gondoloat más szemszögből. Aki igazán szeret és tud is focizni, az hogy tud kis pénzért kicsit focizni? Nagy pénzért cselezek, kis pénzért passzolok, cselezzen más, akinek megéri ennyiért?
Vagy hogy kell értelmezni ezt a mondatot?

Mert azt ne mondja senki, hogy egy sportoló aki valamiben jó, kevesebbet fog kiadni magából (rendszeresen) mintha több pénzt kapna. Pl. egy úszó akkor lassabban úszik? Vagy mi?

Egy dologra tudok gondolni, hogy kis pénzért én speciel nem törném össze magam, nem halnék meg a pályán. Komolyabb összegekért, pl olyanért, ahol egy havi keresetem elég lenne egy átlagember teljes életére, ott esetleg nem félteném magam annyira, milesz ha kettétörik a lábam és nem tudok többet játszani...persze így is félteném, szóval ez is egy hülye gondolat, de egyszerűen nem tudom reálisan értelmezni ezt a mondatot.

Ha egy magyar csapatban csak kicsit focizok mer nem kapok annyi pénzt mint egy szupercsapatban, akkor a szupercsapat sosem fog leigazolni.

Áh, nem értem, lehet hogy teljesen rossz nyomon vagyok.
Sztem nagyon rossz nyomon jársz,mert ez egyértelműen nem az egyénekre vonatkozik,hanem a csapatokra. Azaz nagyobb ráfordított értékkel jobb lehet egy csapat. Nem törvényszerű,mert lehet sok pénzből is rossz csapatot csinálni,de ez a kivétel erősíti a szabályt, mint ahogy a fordított kivétel is,amely esetben kevesebb pénzből nagy focit csinál valaki (ebből van talán kevesebb jó példa). Szóval nagyon félreértetted,mert nem az egyes játékosokra értette,hanem a klubokra.
Getti
Barça B
Hozzászólások: 53
Csatlakozott: 2009.11.30. 13:26:34

2009.12.22. 22:22:14

barcafan1988 írta:Én elismerem Puskás nagyságát, de ezt a szép mondatát nem sűrűn hangoztatják h " kis pénz kis foci, nagy pénz nagy foci". De ha nem Ő mondta volna akkor javítsatok ki légyszives!
Nem tudom ki mondta, és elsőre roppant unszimpatikus mondat. Hallottam már persze én is, de nem tudom kitől ered.

De gondoljuk kicsit tovább. Manapság hol kapsz kis pénzért nagy focit? Mondjuk sehol.
És hol kapsz nagy pénzért kis focit. Abszolut relativ...de pl. magyarország?

Még egy gondoloat más szemszögből. Aki igazán szeret és tud is focizni, az hogy tud kis pénzért kicsit focizni? Nagy pénzért cselezek, kis pénzért passzolok, cselezzen más, akinek megéri ennyiért?
Vagy hogy kell értelmezni ezt a mondatot?

Mert azt ne mondja senki, hogy egy sportoló aki valamiben jó, kevesebbet fog kiadni magából (rendszeresen) mintha több pénzt kapna. Pl. egy úszó akkor lassabban úszik? Vagy mi?

Egy dologra tudok gondolni, hogy kis pénzért én speciel nem törném össze magam, nem halnék meg a pályán. Komolyabb összegekért, pl olyanért, ahol egy havi keresetem elég lenne egy átlagember teljes életére, ott esetleg nem félteném magam annyira, milesz ha kettétörik a lábam és nem tudok többet játszani...persze így is félteném, szóval ez is egy hülye gondolat, de egyszerűen nem tudom reálisan értelmezni ezt a mondatot.

Ha egy magyar csapatban csak kicsit focizok mer nem kapok annyi pénzt mint egy szupercsapatban, akkor a szupercsapat sosem fog leigazolni.

Áh, nem értem, lehet hogy teljesen rossz nyomon vagyok.
barcafan1988
Barça B
Hozzászólások: 61
Csatlakozott: 2009.05.03. 01:50:15
Tartózkodási hely: Kecskemét

2009.12.22. 22:09:01

Én elismerem Puskás nagyságát, de ezt a szép mondatát nem sűrűn hangoztatják h " kis pénz kis foci, nagy pénz nagy foci". De ha nem Ő mondta volna akkor javítsatok ki légyszives!
Lezárt