Magyar Válogatott

Foci a Barçán kívül

Szerinted a selejtezősorozatban Magyarország:

Megnyeri a csoportját
13
72%
Második helyen Szerbia mögött végez
4
22%
Csak a harmadik hely jön össze
1
6%
Teljes csalódás lesz.
0
0 szavazat
 
Szavazatok száma: 18
Avatar
Normandia
Director del Fútbol
Hozzászólások: 2502
Csatlakozott: 2013.01.02. 10:56:24
Tartózkodási hely: Sátoraljaújhely

2015.10.07. 10:55:36

ozsimiki írta:
https://en.wikipedia.org/wiki/Lamborghini" target="_blank
Nos, ìgy még nem hallottam, ez az én hibám. Mindig tanul az ember.
"Diego Simeone: "Diego (Maradona) megtöltött minket érzelmekkel, de azt mondom, kétségek nélkül, hogy Messi jobb játékos, mint Maradona volt."
PCsabi
aka Game90
Hozzászólások: 17048
Csatlakozott: 2006.06.20. 19:45:02
Tartózkodási hely: Vecsés/Budapest

2015.10.07. 10:25:52

Amúgy Pesten van már a feröeri válogatott? Szóval kaptak szabadságot a játékosok?
A vezetőségnek be kéne számoltatni LE-t a sorozatban 2:0 után
kiengedett meccsekről - mégpedig írásban is, szóban is.
Ha bajnokok leszünk, akkor azt lehet mondani: van ilyen.
Ha nem, akkor azt kell mondani: ne legyen ilyen!
Avatar
ozsimiki
Adminisztrátor
Hozzászólások: 19561
Csatlakozott: 2005.11.29. 21:16:22
Tartózkodási hely: Zalakaros

2015.10.07. 07:54:46

Normandia írta:
csababarca írta: Ha csak 100ból 5 gyerek merít ebből és ezt állítja maga elé is célnak, nem a lambot meg a kurvákat, akkor már megérte.
Szeretném érteni, amit ìrsz. Mi az a " lambot"?.:-D
https://en.wikipedia.org/wiki/Lamborghini" target="_blank
Kép
"Ha megfelelő a motivációd, az akadály mint olyan, nem létezik" M.O.
"Arra van a legnagyobb szükségem, hogy szükség legyen rám" M.O.
Avatar
Normandia
Director del Fútbol
Hozzászólások: 2502
Csatlakozott: 2013.01.02. 10:56:24
Tartózkodási hely: Sátoraljaújhely

2015.10.07. 07:20:28

csababarca írta: Ha csak 100ból 5 gyerek merít ebből és ezt állítja maga elé is célnak, nem a lambot meg a kurvákat, akkor már megérte.
Szeretném érteni, amit ìrsz. Mi az a " lambot"?.:-D
"Diego Simeone: "Diego (Maradona) megtöltött minket érzelmekkel, de azt mondom, kétségek nélkül, hogy Messi jobb játékos, mint Maradona volt."
Avatar
Bob_Marley
Presidente del Barça
Hozzászólások: 19580
Csatlakozott: 2010.02.06. 19:42:14

2015.10.07. 05:49:16

csababarca írta:.....
Egyszerre keltünk fel. :D

Hosszú volt, s emiatt lehet nem volt egyértelmű. A kijutás mint írtam egy apró lépés, ami segíthet és ahogy írtad ha csak ettől +1 gyerek fogja úgy gondolni, hogy focizni kezd már megérte. és ha csak+1 játékos kijut külföldre már megérte. Minden más, amit írtam az általános dolog volt. A kijutástól én sem valami eget rengető dolgot várok, de valami fejlődést muszáj adjon, pont amit írsz pénz és elhatározás kell és egy kijutással csak jön több szponzori pénz csak jobban idetudunk hozni edzőket. Írtam is, hogy hosszú távú projektben kell gondolkozni és 10-15 évet besaccolni míg lehet valami ha 0-ról indulunk, de ahhoz kis lépések kellenek és ilyen kis lépés egy kijutás és nagy segítség.

Külföldi emberek kirekesztésében is egyetértek, múltkor pont erről írtam. Mi okosabbak vagyunk mindig. :D
Kép
Kép
Kép
Avatar
csababarca
Az Év Fórumozója - 2021
Hozzászólások: 15449
Csatlakozott: 2005.10.03. 21:19:38
Tartózkodási hely: Dabas

2015.10.07. 05:28:58

Kicsit álomvilágban élsz Bob, hogy egy kijutástól ennyi mindent vársz. Amit Te a kijutástól vársz az tudod min múlik igazából? Pénzen és elhatározáson.
Illetve a vezetők se várják ezt a kijutástól, ők meg tudod mit várnak? PÉNZT, ebből is, valamilyen úton-módon félretenni a hasznot maguknak ebből is.

Szép gondolatokat fogalmazol meg, de nem a kijutáson múlik ez, hogy jönnek e a külföldi szakemberek. Ennyitől nem fognak, mert látják a fertőt, és hogy ellehetetlenítik őket.

Meg, hogy a játékosok kijuthatnak külfödre...khm, eddig is kijutottak. Menedzsment kérdése, lásd Dzsudzsák akit teljesítmény nélkül rakosgat ide oda a menedzsment külföldön. De rajta kívül is sok fiatalunk van kint, volt kint, ezzel aem volt baj, a jövőben ez sem a kijutáson fog múlni, hanem egyéni akaraton és szülői áldoztvállaláson.


Egyébként egyet értek, ez lenne a járható út. De eddig sem azért nem jöttek a szakemberek mert nem találták a térképen országunkat, hanem azért mert ezektől elzárkózik a vezető réteg, és kirekeszt.
Ezen kell változtatni.

Kijutás arra jó lesz, hogy lélektanilag javíthat valamit, illetve a gyerekeknek adhat egy jövőképet, hogy nem reménytelen a dolog, lehet megéri dolgozni.
Ha csak 100ból 5 gyerek merít ebből és ezt állítja maga elé is célnak, nem a lambot meg a csajokat, akkor már megérte.
"Amikor nézzük Őt, akkor értsük meg ez egy sajátos játékos akit látunk, ez totálisan egyedi. Háromszor verte meg úgy Gvardiolt, hogy az magasabb, erősebb, gyorsabb, fiatalabb, energetikusabb. Ezt írd már le nekem számokkal. Ez mutatja azt, hogy micsoda valójában a futball."
Avatar
Bob_Marley
Presidente del Barça
Hozzászólások: 19580
Csatlakozott: 2010.02.06. 19:42:14

2015.10.07. 00:52:08

Normandia írta:
Bob_Marley írta:Maga az időzítést nem értem. Itt állunk, hogy 30 éve nem voltunk ilyen közel kijutáshoz és most kell ezt benyögni? Még ha valóban a görögök szenvednek a románoknál nincs olyan klasszis mint régen Hagi, Moldovan stb, de tőlem 5 gombfoci válogatott is lehetne az ellenfél csak JUSSUNK KI. Óriási lökést jelentene az országnak, a sportágnak, a játékosoknak. És ezt a negatív hozzáállást nem értem, a francért nem lehet örülni valaminek? :? Még ha pótselejtező is van és teszem azt jönnek a hollandok és? Pótselejtezőt se játszottunk majdnem 20 éve....Én aki még soha nem látta a válogatottat tornán ki vagyok éhezve hát még, aki látta és azóta végignézi a szenvedést? És amúgy Csankot egy korrekt embernek tartom és nem csak a pár évvel ezelőtti Vác hanem a 90-es évek eleji Vác is egy nagyon jól összerakott gárda volt, de ebben a nyilatkozatban némi keserűséget érzek benne. Pedig ha valamikor akkor most kellene összefogni a vezetőknek, edzőknek, szurkolóknak. Például feltétlen fontos, hogy semmiféle gond ne legyen a szurkolásból, mert ennél nagyobb öngólt nem is lőhetnénk, hogy éppen elbírálják az előzőt és mi meg "ráteszünk egy lapáttal". És akkor jön Csank és kijelent egy ilyet. Legyen igaza, de könyörgöm ilyenkor ezzel előállni.....

Ha Csank akkor ezt muszáj. :lol:
https://www.youtube.com/watch?v=fH4NDR1AtQI
Irigylem az optimizmusodat. Nézd, rendszeresen a 70-es évek elejétől nézek válogatott meccseket. Olyan labdarúgókat láthattam játszani - nem egyszer a helyszìnen - akik koruk meghatározó játékosai voltak és nem csak Magyarországon. Albert, Bene, Mészöly, Göröcs, Páncsics, Fazekas, Nyilasi, Törőcsik, Pusztai, Bálint, Détári, Eszterházy, Garaba, stb, stb, stb.
Ott soha nem az volt a kérdés, hogy kijutunk e, hanem az, hogy továbbjutunk e VB-n a csoportunkból. 86-óta meg a közelébe sem jutunk annak, hogy kijussunk. Közel 30 éve várok arra, hogy legyen egy válogatottunk, aki legalább kijut valamilyen világversenyre. Az a szomorú, hogy az eltelt idővel arányosan nem, hogy javulna a focink, hanem egyre rosszabb. Nincsenek meghatározó, a világon elismert labdarúgóink, még Dzsuzsi sem az. Nem a srácok a hibásak, ők ennyit tudnak, hanem a közeg, amely 30 éve hülyiti az agyunkat, hogy majd lesz legközelebb. Nincsen legközelebb, mert azt munka nélkül nem lehet elérni, márpedig a mai Magyar labdarúgás nem a munkából él. Hidd el szurkolok a srácoknak, hogy legalább rádöbbenjenek milyen is egy tornán focizni, de hogy ettől jobb nem lesz, az számomra bizonyos.
Csank ugyan annak a gárdának a tagja, akik a focinkat idáig süllyesztették. Mikor máskor szólalna meg a szakértő, ha nem most, függetlenül attól, hogy igaza van e, vagy nincs. Ő legalább annyira felelős, mint bármelyik szakemberünk, hogy a focink ott tart ahol, hogy szurkolni kell egy bálnavadász városka focicsapata ellen. Az ilyen meccsekre régen ki sem mentek a szurkolók.
Lehet, csak én látom ilyen sötétnek a helyzetet. Minden esetre én a fotelből szurkolok nekik, mert mit tehetek mást.
Ez nem optimizmus hanem egész egyszerűen a sikerorientáltság. És ha kijutnánk akkor megnyílna a lehetőség, hogy több játékost kitudjunk juttatni külföldre, ahol többek között pont a sikerorientált nézőpontot megkapnák valamint modernebb edzésmódszerek stb. És pont, hogy elkerülnénk, hogy itthon nem mindig a munkáé a főszerep. A srácok valóban ennyit tudnak, de pont a válogatott arra példa, hogy kis lépésekben gondolkodva odalehet érni (és ez is egy Dárdai által behozott külföldi szemlélet, eddig mi volt? Ki kell jutni. Dárdai soha nem beszélt ilyenről, hanem megcsípni a harmadik helyet, itt el kell hozni egy pontot, most itt nyerni kellene. És Storck is hasonló gondolkodást hordoz. ) és a fejlődésre is csak ezt az utat látom. Nem szabad nagy célokat kitűzni, hanem reális eredményeket kell megfogalmazni és minimális célokat kitűzni. Dárdai is ezt csinálta és ezért is tartunk ott ahol. Strock se mondta, hogy na majd megverjük a románokat vagy akárkit. Megmondta kerek-perec pl, hogy a románok ellen egy iksz már tökéletes eredmény és idegenben kell hozzátenni a maradékot. Múlott 1 percen......Ezek a reális célok, most sem a világmegváltásra kell gondolni Feröer ellen. Nyerni kell és majd készülni a görögökre. Egy árva gól és győzelem, ennyi az elvárás csütörtökre. Nem akarom mondani, hogy magyar szokás meg lélektan stb volt az északír, ez is benne lehet, de pont hogy a külföldön megtapasztalható mentalitás és munka hiányzik a fejlődéshez. Én sem hiszek a Csank féle dolgokban, ezért preferálom mindig, hogy külföldi SZAKEMBEREKET kell hozni és ezért mondom azt, hogy eljuttatni a játékosokat külföldi helyekre, ahol sok mindent megtanulhatnak. És ehhez kell a kijutás is pl. Ott vagyunk és háromszor kikapunk 5:0-ra és? Egy picinyke lépést tettünk előre, mert a kijutással már kap egy olyan "reklámot" a magyar foci, amit fellehet használni. Lehet hozni edzőt a menedzserek jobban eltudják adni a játékosokat, több szponzori pénz áramolhat be. Valahogy el kell indulni, mert láthatjuk hogy ami van az nem működik. Múltkor leírtam én is, hogy mennyire bosszantó a dolog és nincs rendszer. Ezen kell változtatni és ehhez külföldi segítség kell. Olyan emberek, akik megtudják tanítani a focit, mert ma már a tehetség nem ér semmit.
Most lehet kifognak röhögni páran, de vannak olyan tehetségeink mint pl Modric- vagy Rakitic, legalábbis pár éve voltak. Kimentem a Kismartoni útra és láttam ilyen fiatalokat a Fradiban, de azóta hol vannak? Sehol....Ezer éve mondom, hogy a tehetség megvan a magyar futballban a nyakamat rá. Nem véletlen hogy a horvátok, szerbek, mi a legtöbb labdajátékban jók vagyunk. Ez genetikai kérdés is, megvan a kellő játékintelligencia, mi úgy hívjuk "magyar virtus". Csak míg a szomszédaink közben fizikálisan, taktikailag is felkészülnek, addig mi nem, mert azt hisszük megszületik az új Puskás. direkt azért hoztam fel Rakitic-Modric párost, mert olvastam már, hogy bezzeg a horvátok valamit nagyon tudnak. Nyilván hogy az IQ ott van mindkettő focistában, de sugárzik róluk, hogy minden játékhelyzetben tudják mit kell csinálni. Nézze meg valaki Modric-ot, megkapja és még a labda úton, de már tudja ki hol helyezkedik és az agyában a három lehetőség közül a legjobbat. Egy magyar focista pedig átveszi és elkezd gondolkozni. Nem azért mert hülye, hanem mert egész egyszerűen nem lett megtanítva, hogy hova kell helyezkedni, mit kell csinálni adott játékszituban. És bizton állítom az alap agyi képességek megvannak a focistáinkban, de a képzettségi szint nincs meg. És pont azok az ütemek hiányoznak ahhoz, hogy oda menjen a labda ahova kell, jó kiugratás, jó lövőhelyzet. Én hiszek benne, hogy ebből a szutyokból kilehet kecmeregni, s ehhez semmi más utat nem látok csak a munka és külföldi edzők általi képzés.

Dárdai Strock stb sem világmegváltók, tényleg ennyit tudunk. Egy 20 éves vagy afölötti játékosnak nem fogsz tudni megtanítani már semmit. Itt beidegződésekről van szó, intuíció, ami csak gyerekkori gyakorlással tanítható. Ők annyit tettek, hogy felmérték, hogy annyira vagyunk képesek, hogy a legminimálisabb szervezettség és abból a legminimálisabb támadásépítés. Kontrázni is annyit tudunk, hogy üres területre be kell ívelni a labdát, mert szégyen nem szégyen a földön kihozott pár érintős kontra sem tud működni. Egyedül Gera az, akiben van annyi tudás, hogy ezt megtudja csinálni, de szegény Zolikám már lélegeztetőgépen tolja és nem fogja tudni 90 percig ezt játszani. Egy szem csatár elől, fellőni a labdát és mögé érkezni. Ezt játsszuk, ez működik. A védekezést rendbe tettük, szorosan ott vagyunk, védjük a területet ha kiesik valaki a játékból, akkor a másik szabálytalankodik. Egymásért harcolnak, küzdenek a fiúk. Ez az elvárás, nem lehet azt elvárni hogy mi majd rúgunk ötöt és 60%-ban tartjuk a labdát, mert nincs ehhez emberünk. Ezt Dárdai vagy Storck felmérte és ehhez mérten játszunk is. A fejlődéshez viszont semmi más út nincs, minthogy olyan focistákat "termelni", akik megkapják a megfelelő taktikai képzést, fizikai felkészítést és akkor ellehet kezdeni felnőttkorban más utat is találni játék szempontból, de addig ez van. Addig ezt tudjuk játszani, mert ennyit tanultunk meg. Úgy tudnám jellemezni, hogy pl alapvetően lovas nemzet vagyunk, de pl én ráülök a lóra és max kettő lép velem a ló és ledob. Na a magyar foci is ilyen, hogy a génben ott van, hogy tudnánk alkotni, de nincs meg a tudás és nem fog velünk a ló ügetni.
Nem tanítottak meg engem sem soha lovagolni és a magyar focit se. Attól hogy a a tehetség megvan hozzá a kivitelezés soha nem fog működni megfelelő képzettség és belefektetett munka nélkül.

szerk: Rakitic nem teljesen jó, de akkor ott van Halilovic vagy Kovacic. Fiatalon eljutottak külföldre és képezték őket tovább. Rakitic nem is tolta a horvátoknál. És a legokosabb játékosok mindig középpályán vannak és lennének nekünk is ilyen játékosaink, de a minimális képzettséget sem kapják meg.

És ezt írtam múltkor is, hogy sok labdajátékban ez észrevehető, hogy a tehetség már nem elég. csak míg a többi játék nem olyan népszerű mint a foci és nem ölnek bele annyit így minimálisan kezdünk csak lemaradni. Kéziben nálunk van a világ legjobb átlövője és mit érünk vele? Vízilabdában hiába tudjuk 30 mp-ig a fülünkön is megtekerni a labdát meg a levegőben tartani, elnyomnak minket, taktikailag kivégeznek mostanában. Ezek nem véletlen dolgok. A játékintelligencia minden labdajátékban elengedhetetlen és a magyar játékos átlagon felüli képességekkel születik, de ezt nem használjuk ki megfelelően és nincs meg a képzés.

Én semmi másban nem látom a fejlődési lehetőséget csak abban, ha minél több külföldi szakembert ide tudunk hozni és felépíteni egy utánpótlás rendszert, amivel 10-15 év múlva lehet egy verseny(ebb) képes csapatunk. És ahhoz, hogy legalább valamiféle folyamat beinduljon nagyon nagy segítség lenne egy kijutás, egy kitörési lehetőség, amivel megtudnánk mutatni a világnak hogy itt vagyunk. és akkor talán jönnének ide külföldről edzők, ellehetne indítani egy rendszert. Amíg nincs meg a megfelelő képzési rendszer, addig felesleges bármit is várni, a világ elment mellettünk. Mind infrastruktúrában, mind képzési szinten, mind étkeztetési szinten, mind mindenben. Kicsiben gondolkozva, hosszútávra tervezve lenne értelme a dolognak, s ahhoz az kell hogy legyen egy tényleges felépített struktúra apró kortól kezdve, amiben minden benne van. Étkezés, fizikális felkészítés, taktikai rész, képzés. Kiállni és azt mondani, hogy gyerekek 10-15 év és van csapatunk, de ehhez türelem kell és munka. És apró célokat kitűzni, harmadik hely elérése, 3 évenként egy nemzetközi kupában szereplő csapat stb. Amíg nincs meg a szisztematikusan felépített terv, elgondolás és kivitelezés, addig esély sincs.
Kép
Kép
Kép
Avatar
Normandia
Director del Fútbol
Hozzászólások: 2502
Csatlakozott: 2013.01.02. 10:56:24
Tartózkodási hely: Sátoraljaújhely

2015.10.06. 21:47:27

Bob_Marley írta:Maga az időzítést nem értem. Itt állunk, hogy 30 éve nem voltunk ilyen közel kijutáshoz és most kell ezt benyögni? Még ha valóban a görögök szenvednek a románoknál nincs olyan klasszis mint régen Hagi, Moldovan stb, de tőlem 5 gombfoci válogatott is lehetne az ellenfél csak JUSSUNK KI. Óriási lökést jelentene az országnak, a sportágnak, a játékosoknak. És ezt a negatív hozzáállást nem értem, a francért nem lehet örülni valaminek? :? Még ha pótselejtező is van és teszem azt jönnek a hollandok és? Pótselejtezőt se játszottunk majdnem 20 éve....Én aki még soha nem látta a válogatottat tornán ki vagyok éhezve hát még, aki látta és azóta végignézi a szenvedést? És amúgy Csankot egy korrekt embernek tartom és nem csak a pár évvel ezelőtti Vác hanem a 90-es évek eleji Vác is egy nagyon jól összerakott gárda volt, de ebben a nyilatkozatban némi keserűséget érzek benne. Pedig ha valamikor akkor most kellene összefogni a vezetőknek, edzőknek, szurkolóknak. Például feltétlen fontos, hogy semmiféle gond ne legyen a szurkolásból, mert ennél nagyobb öngólt nem is lőhetnénk, hogy éppen elbírálják az előzőt és mi meg "ráteszünk egy lapáttal". És akkor jön Csank és kijelent egy ilyet. Legyen igaza, de könyörgöm ilyenkor ezzel előállni.....

Ha Csank akkor ezt muszáj. :lol:
https://www.youtube.com/watch?v=fH4NDR1AtQI
Irigylem az optimizmusodat. Nézd, rendszeresen a 70-es évek elejétől nézek válogatott meccseket. Olyan labdarúgókat láthattam játszani - nem egyszer a helyszìnen - akik koruk meghatározó játékosai voltak és nem csak Magyarországon. Albert, Bene, Mészöly, Göröcs, Páncsics, Fazekas, Nyilasi, Törőcsik, Pusztai, Bálint, Détári, Eszterházy, Garaba, stb, stb, stb.
Ott soha nem az volt a kérdés, hogy kijutunk e, hanem az, hogy továbbjutunk e VB-n a csoportunkból. 86-óta meg a közelébe sem jutunk annak, hogy kijussunk. Közel 30 éve várok arra, hogy legyen egy válogatottunk, aki legalább kijut valamilyen világversenyre. Az a szomorú, hogy az eltelt idővel arányosan nem, hogy javulna a focink, hanem egyre rosszabb. Nincsenek meghatározó, a világon elismert labdarúgóink, még Dzsuzsi sem az. Nem a srácok a hibásak, ők ennyit tudnak, hanem a közeg, amely 30 éve hülyiti az agyunkat, hogy majd lesz legközelebb. Nincsen legközelebb, mert azt munka nélkül nem lehet elérni, márpedig a mai Magyar labdarúgás nem a munkából él. Hidd el szurkolok a srácoknak, hogy legalább rádöbbenjenek milyen is egy tornán focizni, de hogy ettől jobb nem lesz, az számomra bizonyos.
Csank ugyan annak a gárdának a tagja, akik a focinkat idáig süllyesztették. Mikor máskor szólalna meg a szakértő, ha nem most, függetlenül attól, hogy igaza van e, vagy nincs. Ő legalább annyira felelős, mint bármelyik szakemberünk, hogy a focink ott tart ahol, hogy szurkolni kell egy bálnavadász városka focicsapata ellen. Az ilyen meccsekre régen ki sem mentek a szurkolók.
Lehet, csak én látom ilyen sötétnek a helyzetet. Minden esetre én a fotelből szurkolok nekik, mert mit tehetek mást.
"Diego Simeone: "Diego (Maradona) megtöltött minket érzelmekkel, de azt mondom, kétségek nélkül, hogy Messi jobb játékos, mint Maradona volt."
Avatar
Bob_Marley
Presidente del Barça
Hozzászólások: 19580
Csatlakozott: 2010.02.06. 19:42:14

2015.10.06. 20:27:09

Maga az időzítést nem értem. Itt állunk, hogy 30 éve nem voltunk ilyen közel kijutáshoz és most kell ezt benyögni? Még ha valóban a görögök szenvednek a románoknál nincs olyan klasszis mint régen Hagi, Moldovan stb, de tőlem 5 gombfoci válogatott is lehetne az ellenfél csak JUSSUNK KI. Óriási lökést jelentene az országnak, a sportágnak, a játékosoknak. És ezt a negatív hozzáállást nem értem, a francért nem lehet örülni valaminek? :? Még ha pótselejtező is van és teszem azt jönnek a hollandok és? Pótselejtezőt se játszottunk majdnem 20 éve....Én aki még soha nem látta a válogatottat tornán ki vagyok éhezve hát még, aki látta és azóta végignézi a szenvedést? És amúgy Csankot egy korrekt embernek tartom és nem csak a pár évvel ezelőtti Vác hanem a 90-es évek eleji Vác is egy nagyon jól összerakott gárda volt, de ebben a nyilatkozatban némi keserűséget érzek benne. Pedig ha valamikor akkor most kellene összefogni a vezetőknek, edzőknek, szurkolóknak. Például feltétlen fontos, hogy semmiféle gond ne legyen a szurkolásból, mert ennél nagyobb öngólt nem is lőhetnénk, hogy éppen elbírálják az előzőt és mi meg "ráteszünk egy lapáttal". És akkor jön Csank és kijelent egy ilyet. Legyen igaza, de könyörgöm ilyenkor ezzel előállni.....

Ha Csank akkor ezt muszáj. :lol:
https://www.youtube.com/watch?v=fH4NDR1AtQI
Kép
Kép
Kép
Avatar
Normandia
Director del Fútbol
Hozzászólások: 2502
Csatlakozott: 2013.01.02. 10:56:24
Tartózkodási hely: Sátoraljaújhely

2015.10.06. 19:33:04

PCsabi írta:Csank:

"Ki kell jelentenem, hogy az előző hónapokban minden idők leggyengébb román, finn és görög válogatottját láttam a pályán."

"Csak halkan sorolom, nehogy megbélyegezzenek, mondván ellendrukker vagyok: még ebben a viszonylag könnyű csoportban is meg kell szenvednünk azért, hogy egyenes ágon továbbjussunk, vagy pótselejtezőt érő helyet harcoljunk ki."
Ebben neki teljesen igaza van. Ezek tények és nehéz ezzel vitatkozni. Az más kérdés, hogy ő, mint szöv.kapitány mit tett le az asztalra. Semmit. Akkora zakót azóta sem kaptunk. Ettől függetlenül kijuthatunk az EB-re, csak van e értelme.
"Diego Simeone: "Diego (Maradona) megtöltött minket érzelmekkel, de azt mondom, kétségek nélkül, hogy Messi jobb játékos, mint Maradona volt."
Avatar
csababarca
Az Év Fórumozója - 2021
Hozzászólások: 15449
Csatlakozott: 2005.10.03. 21:19:38
Tartózkodási hely: Dabas

2015.10.06. 19:03:04

PCsabi írta:Csank:

"Ki kell jelentenem, hogy az előző hónapokban minden idők leggyengébb román, finn és görög válogatottját láttam a pályán."

"Csak halkan sorolom, nehogy megbélyegezzenek, mondván ellendrukker vagyok: még ebben a viszonylag könnyű csoportban is meg kell szenvednünk azért, hogy egyenes ágon továbbjussunk, vagy pótselejtezőt érő helyet harcoljunk ki."
Szerintem ebben semmi ellendrukkerkedés nincs,tényeket közöl.
"Minden idők" talán erős, bár ő látta régről őket, de akkor is kérdőjeles, de hogy brutál gyenge az összes csapat az szemmel látható.
Mélyponton van aa román és görög foci is, magyarról ne is beszéljünk.
Tudom,mostanában szokás a magyar edzőket bántani, Csankról nekem sincs jó véleményem (bár Vácon jó kis csapatot rakott össze pár éve, most meg esnek vissza harmadosztályba valószínűleg), de itt most nem mondott hülyeséget.
"Amikor nézzük Őt, akkor értsük meg ez egy sajátos játékos akit látunk, ez totálisan egyedi. Háromszor verte meg úgy Gvardiolt, hogy az magasabb, erősebb, gyorsabb, fiatalabb, energetikusabb. Ezt írd már le nekem számokkal. Ez mutatja azt, hogy micsoda valójában a futball."
PCsabi
aka Game90
Hozzászólások: 17048
Csatlakozott: 2006.06.20. 19:45:02
Tartózkodási hely: Vecsés/Budapest

2015.10.06. 18:38:18

Csank:

"Ki kell jelentenem, hogy az előző hónapokban minden idők leggyengébb román, finn és görög válogatottját láttam a pályán."

"Csak halkan sorolom, nehogy megbélyegezzenek, mondván ellendrukker vagyok: még ebben a viszonylag könnyű csoportban is meg kell szenvednünk azért, hogy egyenes ágon továbbjussunk, vagy pótselejtezőt érő helyet harcoljunk ki."
A vezetőségnek be kéne számoltatni LE-t a sorozatban 2:0 után
kiengedett meccsekről - mégpedig írásban is, szóban is.
Ha bajnokok leszünk, akkor azt lehet mondani: van ilyen.
Ha nem, akkor azt kell mondani: ne legyen ilyen!
Avatar
Bob_Marley
Presidente del Barça
Hozzászólások: 19580
Csatlakozott: 2010.02.06. 19:42:14

2015.10.05. 19:27:32

Alcantara írta:Ezzel egy baj van, valószínűsíthető, hogy elmeszelnek minket másodfokon is, azt meg a pótselejtezőre fogjuk kapni.
Be kell iktatni egy barátságosat. :D

Én is attól félek, hogy egy esetleges pótselejtezőn fogjuk letölteni, de ezt tényleg csak később lehet érdemben megbeszélni, hiszen még mindig elég jó esélyeink vannak a legjobb harmadik helyre.
Most sok minden kifog derülni, Albán-Szerb, Horvát-Bolgár meccsek is lesznek és az ukránok meg egy hét múlva fogadják a spanyolokat. De már a következő fordulóban is jobban lehet számolgatni és tisztul a kép.
Kép
Kép
Kép
Alcantara
Director del Fútbol
Hozzászólások: 3949
Csatlakozott: 2011.08.30. 09:31:30

2015.10.05. 19:16:23

Ezzel egy baj van, valószínűsíthető, hogy elmeszelnek minket másodfokon is, azt meg a pótselejtezőre fogjuk kapni.
Avatar
Bob_Marley
Presidente del Barça
Hozzászólások: 19580
Csatlakozott: 2010.02.06. 19:42:14

2015.10.05. 19:12:00

http://www.nemzetisport.hu/magyar_valog ... cs-2442199

Na milyen jó, hogy lassan dönt az Uefa, mire felülvizsgálják lemegy a meccs, aztán meghívjuk Gibraltárt barátságosra és letöltjük a büntetést. :lol: Vagy ha pechünk van még pontot is elvonnak, vagy egy esetleges pótselejtezőt nyomunk zárt kapusként.

Az nem kérdés, hogy nyerni kell, vannak változások a keretben. Legfőképpen Szalai helyett Böde, s a támadóink remek formában vannak. Mindegy hogyan, de 3 pont kell.
Kép
Kép
Kép
Avatar
Bob_Marley
Presidente del Barça
Hozzászólások: 19580
Csatlakozott: 2010.02.06. 19:42:14

2015.09.23. 07:59:37

Gratulálok a válogatottnak minden siker lökés a futballnak és még ha ez "csak" teremfoci is, de kijutni egy EB-re gyönyörű teljesítmény.

Látva videókat, azért szerencsénk, hogy itt nincs akkora "tét" és nem figyelik úgy mind a rendes focit. Idióta bekiabálások most is megvoltak és a berohanást se biztos, hogy díjazták volna. Ezek a sportszakmai sikerből semmit nem vonnak le, de hihetetlen milyen birkák vagyunk, hogy pár nappal a nagypályás büntetés után ott folytatjuk ahol abbahagytuk. Szomorú.
Kép
Kép
Kép
Avatar
hank1ee
Director del Fútbol
Hozzászólások: 2512
Csatlakozott: 2013.02.27. 03:08:33

2015.09.23. 01:21:34

sneco7 írta:Futsalban is érvényes a idegenbeli gól szabály, a kommentátorok végig félrebeszéltek, bizony kiestünk volna,ha nincs a gól és nem a büntetők jönnek.
Uram atyám. :D Így még jobban felértékelődött ez a győzelem. Hát már tényleg nem is tudom, mit mondjak. :-P
"Hány dobja az álmait, hogy mindegy már csak legyen más, de be kell lásd, bármilyen trét hoz az élet le kell rázd"

"A látványos játék alapja a futball szeretete." - Varga Zoltán
"Szerettünk, akartunk, és tudtunk futballozni." - Puskás Ferenc
Avatar
sneco7
Capitá del Barça
Hozzászólások: 549
Csatlakozott: 2006.01.31. 10:59:48
Tartózkodási hely: Föld nevű bolygó

2015.09.23. 00:11:41

Futsalban is érvényes a idegenbeli gól szabály, a kommentátorok végig félrebeszéltek, bizony kiestünk volna,ha nincs a gól és nem a büntetők jönnek.
Avatar
hank1ee
Director del Fútbol
Hozzászólások: 2512
Csatlakozott: 2013.02.27. 03:08:33

2015.09.23. 00:02:47

Mesés volt. Én nem túlzottan ismerem a futsalt, mert nem nagyon nézem, így nem tudtam, hogy itt van-e idegenben lőtt gól. Akkor bizonyosodtam meg róla, hogy nincs mikor a 3-3-as egyenlítés után beszéltek a közelgő büntetőpárbajról, tehát "félig" azt hittem, kiesünk, ha nem nyerjük meg a meccset. Izgultam nagyon, de már a román vezetőgólnál azt mondtam, ezek a srácok küzdenek, hajtanak, bőven megbocsátható lesz, ha kiesünk. Aztán jött az a remek lövés, kiváló gól volt. És ami utána jött... Ezek a focisták úgy hajtottak, ahogy magyar nagypályás labdarúgótól sose láttam. A románok 1 másodpercekre tudták megtartani a labdákat, nagyszerűen, pontosan futballoztunk és támadtunk le. Mondom, ha tizenegyesekkel ki is esünk, le a kalappal. Aztán a vége... Hihetetlen volt. Csodás volt, amit műveltek a srácok, követni fogom őket az eb-n is, és végig szurkolok nekik! RIA-RIA HUNGÁRIA!!!
"Hány dobja az álmait, hogy mindegy már csak legyen más, de be kell lásd, bármilyen trét hoz az élet le kell rázd"

"A látványos játék alapja a futball szeretete." - Varga Zoltán
"Szerettünk, akartunk, és tudtunk futballozni." - Puskás Ferenc
Avatar
Messias2
Director del Fútbol
Hozzászólások: 2865
Csatlakozott: 2015.06.25. 16:10:25

2015.09.22. 22:38:28

Nem tudom, hogy hova írjam, ezért ide írom. Aki nem látta a Magyország-Románia futsal ebpótselejtezőt, az bánhatja. 1. meccsen Romániában 2-0-ás hátrányból jöttünk vissza. És végülis 2-2 lett. A mai meccsen nagyon jól kezdtünk, és megszereztük a vezetést. De utána nagyon sok helyzetet elpuskáztunk, és kis is egyenlítettek a románok. A fordulás után sajnos még egy román gól következett, ha jól emlékszem (jogos) büntetőből. A gól utáni időszakban nagyon lélektelenül játszottunk, de szerencsére a semmiből egyenlítettünk. Aztán jött a 2x5 perc hosszabítás. És szinte rögtön gólt rúgtak a románok, és kb. 2 percre rá, újabb büntető kaptak. Abban a pillanatban azt hittem, hogy vége. De szerencsére fölé vágták. Következett a hosszabítás 2. félideje. Lehoztuk a kapust, és 5 emberrel játszottunk mezőnyben. Elején elégge nem ment ez a fajta játék, de a semmiből szinte Dróth bezúdított egyet. Nagyon szép gól volt. Tehát 3:3 lett az állás. Na, mondom jöhet a büntetőpárbaj. De a magyar csapat nem cicózott, továbbra is kapus nélkül toltuk. Jöttek is a helyzetek. De nem vezettek eredményre. 3-4 másodperc volt hátra, amikot a saját alapvonalunkról jöttünk. Bepasszoltuk a labdát, rögtön felíveltük Dróth fejére, aki az UTOLSÓ másodpercben befejelte. Hihetetlen gól volt, és egyben nagyon szép is. A szurkolók befutottak a pályára, mindenki megőrült. De helyesen visszamentek a szektorukba, nem történt semmi komoly. Ez is egy elég komoly katarzis volt. De a csúcs az volt, amikor a szurkolók együtt a csapattal elénekelték a magyar, illetve a székely himnuszt. Az valami felemelö volt. Libabőr. Ezekért a pillanatokért érdemes sportot üzni/nézni. Egyébként a szurkolás zseniális volt.
TS-Alba-Araujo-Koundé-Azpi-Busi-De Jong-Pedri-Dembélé-Lewa-Fati
Avatar
Bob_Marley
Presidente del Barça
Hozzászólások: 19580
Csatlakozott: 2010.02.06. 19:42:14

2015.09.20. 12:18:14

zola8787 írta:És mi van ha a magyar válogatottra ordították a magyarok, hogy "cigányok - cigányok"? Akkor is jogos lenne a büntetés? :lol:
Teszem fel ha Kumma anyázzák a bírót skandálva, az is ért volna zárt kaput? Nekem senki se mondja, hogy egy másik válogatott szurkoló tábora nem szid sorban mindenkit egy meccsen. Ha az anyázásért nem járna semmi, akkor a cigányozásért miért? Undorító, hogy ennyire elkülönítik ezt, hogy jajj nem szabad zsidózni, meg cigányozni, mert szegénykék szomorúak lesznek. Hát a farkam azt, engem sem b@sZ fel ha egy roma lemagyaroz és ne mondjátok, hogy ti nem találkoztatok ilyennel.

("Jáj mán főnök, hát ággyá má óccsóban azt a kumpit e. Micsoda, nem? Há mer cigóny vágyok? Bezzeg ha mágyár lennék ideádná.")
Zola8787, azért ne már. :D Hát könyörgöm nem jó szándékukból üvöltözték ott, hogy cigányok-cigányok. Egy ellenőr pont azért van, hogy eldöntse hogy amik elhangoznak kifejezések milyen súlyúak. Cigány szó önmagában nem sértő ahogy a magyar sem sértő ahogy a zsidó sem sértő, de ha olyan kontextusban használod akkor bizony lehet sértő és diszkriminatív. Lemagyarozáshoz meg pl azt mondom neked, hogy Ausztriában lemagyaroznak mondjuk lopással kapcsolatban akkor nekem ne mond, hogy az pl nem sértő. Voltak kint becsületes ellenőrök, akik mindkét oldal trágár kifejezéseit/ tevékenységeit jelentették az Uefa meg döntött. Nehogy már kihozzuk, hogy békés szurkolás volt, mert a TV-ben is lehetett hallani hogy nem hát akkor még helyszínen. Szurkolás is volt, de mellé kerültek rasszista kifejezések, ezen nincs mit szépíteni.
Kép
Kép
Kép
Avatar
Normandia
Director del Fútbol
Hozzászólások: 2502
Csatlakozott: 2013.01.02. 10:56:24
Tartózkodási hely: Sátoraljaújhely

2015.09.20. 08:37:48

Van igaza mindenkinek, de az alapállás szerint mi hibáztunk, amiért büntetést kaptunk (megint).
Bob érvelése tiszta, attól, hogy más is hibázik és azt esetleg nem szankcionálják, még nem jogosìthat fel minket a szabályok megsértésére. Alcantarának is van igaza a kettős mérce alkalmazásával kapcsolatosan, mert sajna van. Kb akkora, mint a focink közötti különbség. Kis ország, kis focival, lehet példát statuálni. Nem oszt és nem szoroz nekik, de elmondhatják, mi betartatjuk a szabályokat.
A tanulság az, hogy "peches ember ne menjen a jégre".:-D
"Diego Simeone: "Diego (Maradona) megtöltött minket érzelmekkel, de azt mondom, kétségek nélkül, hogy Messi jobb játékos, mint Maradona volt."
Avatar
Bob_Marley
Presidente del Barça
Hozzászólások: 19580
Csatlakozott: 2010.02.06. 19:42:14

2015.09.18. 14:12:19

Alcantara írta:.....
Mindig minket bántanak gondolatok, amiket ebből lehet szűrni, ez a demagóg szerintem. Kétszer leírtad a lényeget, hogy a pályabezárás nem jogtalan ergo jogos. Ezen van a hangsúly. Hibáztunk? Igen, s pont.
hank1ee írta: pedig ugyanazt csináltuk, mint idegenben a retkek. Amilyen az adjonisten, olyan a fogadjisten, vagy még olyanabb, és ez így helyes.
Na hasonló érvelésekből lesznek a pályabezárások...Retkek és olyanabb fogadjisten. Hmmm......
Kép
Kép
Kép
Avatar
hank1ee
Director del Fútbol
Hozzászólások: 2512
Csatlakozott: 2013.02.27. 03:08:33

2015.09.18. 14:04:21

Pontosan az van, amit Alcantara mond. De akkor hadd kérdezzem már meg azt is, hogy bukarest után miért nem kapott zárást a derék román közönség? Az utolsó hazai meccsünk lett volna, ki is akartam menni, de megbüntettek, pedig ugyanazt csináltuk, mint idegenben a retkek. Amilyen az adjonisten, olyan a fogadjisten, vagy még olyanabb, és ez így helyes. Aztán most nagyon megkapta mind a két válogatott... Nem baj, Feröert úgyis megverjük.
"Hány dobja az álmait, hogy mindegy már csak legyen más, de be kell lásd, bármilyen trét hoz az élet le kell rázd"

"A látványos játék alapja a futball szeretete." - Varga Zoltán
"Szerettünk, akartunk, és tudtunk futballozni." - Puskás Ferenc
Alcantara
Director del Fútbol
Hozzászólások: 3949
Csatlakozott: 2011.08.30. 09:31:30

2015.09.18. 13:50:45

Bob_Marley írta:Mi ez ha nem a másikkal való foglalkozás? Most ettől nekünk jobb, hogy a románokat megbüntették vagy ha nem büntették volna meg őket akkor rosszabb lenne? Egy tükörsima történetről beszélünk. Jött egy meccs, ahol folyamat jött, hogy nem szabad balhét rendezni, meg bekiabálni mert büntetés lesz a vége. A játékosok is kampányoltak, híres emberek is és mégis rasszista bekiabálások voltak. Most ezek után nyilván az Uefa hibás..... mert hát milyen szemét dolog, hogy csak minket, s te is leírod, hogy amúgy jogos. És akkor itt pont is van a történet végén. Lőtéri kutyát nem érdekli, hogy a másikat hogy büntették mire büntették. Mi hibáztunk bakker, amit előre mindenki sulykolt. Leírom megint, hogy a bíróságon is kiröhögnek, hogy de hát a Pali is lopott a veteményesből. Majd arra is sor kerül és ha van rá bizonyíték és van feljelentés majd akkor döntenek. És most is detto ugyanez történt, hogy a románok is kaptak büntetést (őket is feljelentették), ettől még nekünk nem lett jobb és a viselkedésünk nem magyarázható. A dögöljön meg a szomszéd tehene is dolgot soha sem tudtam elfogadni.
Utoljára: Azt senki nem állította, hogy jogtalan lenne a magyar szankció, kizárólagosan a paragrafusok alkalmazása alapján. Véleményt nyilvánítani engedtessék már meg a kettős mércéről.

Nagyon szép az érvelésed a szomszéd kertjéből lopóval kapcsolatban, csak éppen kicsit sántít és demagóg is. Köszönőviszonyban nincs a két történet egymással.

Egyrészt egy bíróságon való ilyen szintű érvelés eleve nem lehet, hiszen nincs jogi alapja az ott folyó tárgyalás szempontjából, másrészt a szomszéd kertjének lopásáról levő tudomás, még nem büntetőjogi relevancia.

Az viszont, hogy a BL és EL közvetítések reklámidejében másodpercenként jelenik meg minden sztár feje, bepöttyintve általuk a "nem a rasszizmusra" szöveget, aztán ehhez képest megkezdődik a a meccs és a derék City szurkerek, jól hallhatóan huhognak Evrának, amit mondjuk milliók hallanak, a helyszínen delegált UEFA ellenőrök úgyszintén. Tudomásom szerint, nekik ez is beletartozik a munkakörükbe, hogy erről jelentést tegyenek.
Ehhez képest senki nem indít eljárást, az ellenőrök nem tesznek jelentést arról, ami a kötelességük lenne. Végezetül a meccs utáni reklámban újra láthatjuk a fejeket, hogy elmondják a nagy magasztos UEFA szlogent.
Ezek nem érvelések, hanem bizonyított tények, ami ellen az UEFA nem lép fel valamilyen okból kifolyólag.
Minket kelet-európaikat, bármiért elővesznek, nemcsak magyarokat. Szankció egymás után.

Azért engedtessék már meg, hogy mindezt a kettős mércét undorítónak találjam, a fórumon leírjam, attól független, hogy nyilván nem jogtalan a magyar pályabezárás.

Köze nincs szomszéd tehene effektushoz, amit itt te démonizálsz oldalakon keresztül.
Válasz küldése