Bundesliga / DFB Pokal

Foci a Barçán kívül

Ki nyeri a 2022-23-as idényt?

A szavazás 2022.11.01. 06:22:12-kor befejeződött.

Bayern München
5
83%
Más csapat
1
17%
 
Szavazatok száma: 6
retek
Entrenador del Barça
Hozzászólások: 1231
Csatlakozott: 2005.02.20. 20:34:26
Tartózkodási hely: Szolnok
Kapcsolat:

2013.12.29. 15:28:53

Initom írta: A leverkusen teljesítménye pedig meglepő számomra egész jól tarották magukat...a végén sajna kétszer is kikaptak :? Amit nem értek hogy Kießling hogy a bánatba nem válogatott még...


Azért , mert német.
Milinte te szemét, tipszmikszűté??
Avatar
Initom
Entrenador del Barça
Hozzászólások: 2127
Csatlakozott: 2010.06.07. 16:11:17
Tartózkodási hely: Vas(trón)

2013.12.29. 13:38:37

Van olyan aki rajtam kívül rendszeresen(viszonylag) követi a Bundesliga történéseit? :)
A véleményem szerint a Bayern már most bajnoknak tekinthető. A BVB otthon kapott ki legutóbb, a Leverkusen is verséget szenvedett szintén otthon, míg a Bayern még veretlen és 7 ponttal vezet.

A BVB-t gondoltam fő riválisnak,de annyi de annyi buta botlásuk van ,hogy hihetetlen :? Azért meglátszik ,hogy Götze nincs + 2 új alapkezdő játékos érkezett akik még nem illeszkedtek be rendesen. Gondolok Aubameyangra és Mkhitaryanra. Valamint Hummels Subotic és Piszczek szinte az egész őszt kihagyta,és Schmelzcer is rengeteget volt sérült....
Reusnak jár a pacsi az őszi teljesítményért !

A Bayernt kár jellemezni 10/10 a csapat...

A leverkusen teljesítménye pedig meglepő számomra egész jól tarották magukat...a végén sajna kétszer is kikaptak :? Amit nem értek hogy Kießling hogy a bánatba nem válogatott még...
Abi & Tito
Alcantara
Director del Fútbol
Hozzászólások: 3949
Csatlakozott: 2011.08.30. 09:31:30

2013.12.15. 20:04:12

geridoss írta:Szokta valaki követni a Schalke meccseit? Kíváncsi lennék Szalaira, hogy hogy muzsikál meccsről meccsre, mert ahogy látom, a gólokat nem nagyon rugdossa. Visszavontan játszik, elpuskázza a helyzeteit, vagy mi ennek az oka?
Legtöbbször annyira visszavontan játszatják, hogy a kispad széléig terjed a hatásköre.
Az sok játékidő, nem válik a dicsőségére. Igaz a Basel ellen, a csere utáni műeséssel el is döntötte a találkozó kimenetelét. A kis "sikert" is meg kell becsülni. :mrgreen:
Avatar
geridoss
Director del Fútbol
Hozzászólások: 2785
Csatlakozott: 2008.11.30. 23:00:46
Tartózkodási hely: Eger

2013.12.15. 19:53:24

Szokta valaki követni a Schalke meccseit? Kíváncsi lennék Szalaira, hogy hogy muzsikál meccsről meccsre, mert ahogy látom, a gólokat nem nagyon rugdossa. Visszavontan játszik, elpuskázza a helyzeteit, vagy mi ennek az oka?
"Látta a Real Madrid Villareal elleni 6-2-es győzelmét?" " Nem láttam, viszont emlékszek egy 6-2-re a Bernabeuból..." /Joan Laporta/

Visca el Barca!
Alcantara
Director del Fútbol
Hozzászólások: 3949
Csatlakozott: 2011.08.30. 09:31:30

2013.12.05. 11:24:19

Ezek nem Robben napjai. A bukfenc után pár nappal jól elintézték a lábát a kupameccsen.
Nem tudom ki látta a tegnapi gólját, de valami egészen komikus volt a védők kísérete.
Emlékeztetett az acélos Guzmics-Devecseri duóra! :roll:
Avatar
Barcaman14
Director del Fútbol
Hozzászólások: 4373
Csatlakozott: 2008.04.15. 16:40:28
Tartózkodási hely: Debrecen

2013.12.04. 15:34:21

Game90 írta:Ez hogy hogy nem volt még? :mrgreen:
Kép
Amilyen törékeny Robben, csoda, hogy nem sérült le ennél a jól megkomponált gólörömnél. :D

http://www.nemzetisport.hu/nemet_labdar ... en-2299457" target="_blank

Már régen elküldtem volna Kellert. A Schalkénak a kerete alapján simán a top4-ben kellene lennie. Ehhez képest volt 1-2 jó meccsük, viszont többségében nézhetetlen, egysíkú játékot produkálnak. Tegnap is rossz volt őket nézni. Huntelaar hiánya pedig nagyon meglátszik, ami sajnos nem éppen pozitív Szalaira nézve.
Kép
„Ez a Barça ezzel a generációval értékesebbé teszi a labdarúgást, egyedülállóbb rangot ad neki." Josep Guardiola-GRÁCIES PEP!

Fc Barcelona ***-Més Que un Club-***
PCsabi
aka Game90
Hozzászólások: 17048
Csatlakozott: 2006.06.20. 19:45:02
Tartózkodási hely: Vecsés/Budapest

2013.12.03. 15:07:27

Ez hogy hogy nem volt még? :mrgreen:

Kép

Kép
A vezetőségnek be kéne számoltatni LE-t a sorozatban 2:0 után
kiengedett meccsekről - mégpedig írásban is, szóban is.
Ha bajnokok leszünk, akkor azt lehet mondani: van ilyen.
Ha nem, akkor azt kell mondani: ne legyen ilyen!
Avatar
Barcaman14
Director del Fútbol
Hozzászólások: 4373
Csatlakozott: 2008.04.15. 16:40:28
Tartózkodási hely: Debrecen

2013.12.01. 10:59:57

Tegnap fontos 3 pontot gyűjtött be a Dortmund. Lewandowski dupla(mindkettő büntetőből) és egy bődületesen nagy Aubameyang szabadrúgás gól:
http://i.minus.com/iVowkQOYNZwq8.gif" target="_blank

Ahogy várható volt a Bayern és a Leverkusen is simán behúzta a maga meccsét hazai pályán.

Hét közben egy kupameccs a Saarbrucken ellen, majd ismét két kulcsfontosságú találkozó: Leverkusen hazai pályán, majd a Marseille idegenben.

Szalaiék is simán behúzták hazai pályán a svábok ellen. Szalait a 76. percben lehozta Keller. Egyébként már több mint 1 hónapja gólképtelen.
Kép
„Ez a Barça ezzel a generációval értékesebbé teszi a labdarúgást, egyedülállóbb rangot ad neki." Josep Guardiola-GRÁCIES PEP!

Fc Barcelona ***-Més Que un Club-***
Gareth Tello
Az Év fórumozója 2013
Hozzászólások: 5728
Csatlakozott: 2012.03.03. 19:01:12
Tartózkodási hely: Budapest

2013.11.25. 13:52:21

Avatar
Barcaman14
Director del Fútbol
Hozzászólások: 4373
Csatlakozott: 2008.04.15. 16:40:28
Tartózkodási hely: Debrecen

2013.11.23. 20:51:57

Addig nem dől el egy bajnokság, amíg matematikailag behozható a hátrány, de ennek a közhelynek a tudatában is azt mondom, hogy ez bizony eldőlni látszik. :roll: Korábban is írtam, ha ezt a rangadót behúzzák a bajorok, akkor ők 7 pontot nem fognak leadni, a Leverkusen pedig csak ideiglenesen van 4 pontos távolságban, nem lennék meglepve, ha ez tavaszra 14-re nőne. A bajorok keretével sajnos nem igazán lehet felvenni a versenyt, pláne ha még sérülések is tizedelik az üldözőt. :roll:

A 0-3 ellenére sem érzem azt, hogy ez kiütéses győzelem lenne. Egyszerűen csak a Bayern rúgta az elsőt, így ők nyertek. A végére már teljesen kifulladt a hazai védelem, Friedrich-el az élen. Bár nyilván tőle nem is lehetett elvárni, hogy 6 hónap után 34 évesen egy ilyen rangadót lehozzon. Főként előre játékban volt feltűnően gyenge, Hummels hiány nagyon érződött.

Talán, ha Lewandowski az elején berúgja ziccerét(ami egyértelműen nem volt les) vagy 0-1-nél Mkhitaryan(aki egyébként pocsék meccset hozott le), akkor másképp alakul. Most már keddre kell koncentrálni, nehogy a BL is elússzon, mert annál azért sokkal jobb ez a csapat, hogy novemberben kudarcnak kiáltsák ki ezt az idényt.

Thiago a 64. percben állt be és élmény volt nézni a megmozdulásait. 1 gólpassz Robbennek, plusz volt még egy gólpassz értékű labdája Götzének is, ezenkívül pedig jó pár bokamozdulata ismét egy bizonyos valakit idézett. :)
Kép
„Ez a Barça ezzel a generációval értékesebbé teszi a labdarúgást, egyedülállóbb rangot ad neki." Josep Guardiola-GRÁCIES PEP!

Fc Barcelona ***-Més Que un Club-***
Avatar
Barcaman1993
Director del Fútbol
Hozzászólások: 3732
Csatlakozott: 2010.03.02. 14:41:07

2013.11.23. 20:17:54

Azt hiszem, hogy az idei szezon el is dőlt. Elég korán. A Bayern 3-mal megy.
Rammalets-Foncho, Gensana, Grácia-Vergés, Garay- Kubala, Kocsis, Evaristo, Luiz Suárez, Czibor
Avatar
messideco
Presidente del Barça
Hozzászólások: 12233
Csatlakozott: 2008.07.08. 16:49:07

2013.11.23. 18:40:40

Ugyan már, kezdődik az Újpest-Pápa második félideje!
"And my heart will leave you never."
Avatar
sörvirsli
Capitá del Barça
Hozzászólások: 577
Csatlakozott: 2013.02.22. 22:30:29
Tartózkodási hely: A tizenhatoson belül

2013.11.23. 18:33:21

Hátha valakit érdekel:most kezdődött az Eurosport2őn a Dortmund - Bayern meccs!
Aki azt hiszi, hogy a Messi és a Messiás szavak és jelentések összecsengése véletlen, az orbitálisat téved: Isten kegyelméből való ez az ember.

Messi-Neymar = the ultimate forward duo

Paul Walker - We are always gonna miss you forever!
Avatar
Barcaman14
Director del Fútbol
Hozzászólások: 4373
Csatlakozott: 2008.04.15. 16:40:28
Tartózkodási hely: Debrecen

2013.11.10. 17:49:18

Tegnap a Bayern hozta a kötelezőt sajnos. :? Ezzel új Bundesliga rekordot állított fel, sorozatban a 37. bajnokiján maradt veretlen. De minden sorozat megszakad egyszer és ezt a következő fordulóra saccolom. :D

Dortmund: A tegnapi vereség eléggé csalódást keltő volt. Már az elejétől kezdve az volt az ember érzése, hogy nem fogják megverni a Wolfsburgot. Pontatlan és ami a legmeglepőbb Reusék esetében, nagyon sokszor ötlettelen, fásul volt a támadójáték. Ehhez hozzá jött még az is, hogy a szerencse is jócskán elkerült Kloppékat.
Subotic pedig valószínűleg az egész idényre kidőlt, ami tovább szűkíti az amúgy sem eléggé bő keretet. :roll:
Ha a következő fordulóban ne adj Isten a bajorok nyerik a rangadót, akkor 7 pont előnyről ők már nem fogják elbukni a bajnokságot. Majd következik a Napoli a BL-ben. Gyakorlatilag ezen a két meccsen kis túlzással elmehet a szezon, úgyhogy 200% kell mindkét találkozón!

A Leverkusen pedig gólzáporos meccsen korrigálta az előző fordulós bakiját a Braunschweig ellen. 5-3-ra verték a Hamburgot.

A Schalke is nyert otthon, Szalait a 74. percben Farfan váltotta. Szalait jövőhéten műtik a kézfeje miatt, ami már régóta várat magára.

Husztiék a Braunschweiggel remiztek hazai pályán.
Kép
„Ez a Barça ezzel a generációval értékesebbé teszi a labdarúgást, egyedülállóbb rangot ad neki." Josep Guardiola-GRÁCIES PEP!

Fc Barcelona ***-Més Que un Club-***
Avatar
Barcaman14
Director del Fútbol
Hozzászólások: 4373
Csatlakozott: 2008.04.15. 16:40:28
Tartózkodási hely: Debrecen

2013.11.05. 10:10:43

Azért, aki látta már egyszer is játszani Klopp Dortmundját, nem hinném, hogy meg kéne lepődnie a véleményen. Más nézetei vannak a játékról, ez pedig nem hiszem, hogy akkor probléma lenne. :) Nem hiszem, hogy ettől még ne tisztelni azokat az eredményeket, amiket az utóbbi években ez a csapat elért.
Kép
„Ez a Barça ezzel a generációval értékesebbé teszi a labdarúgást, egyedülállóbb rangot ad neki." Josep Guardiola-GRÁCIES PEP!

Fc Barcelona ***-Més Que un Club-***
bence-barca
Llegenda del Barça
Hozzászólások: 5465
Csatlakozott: 2007.06.14. 17:19:38
Tartózkodási hely: Budapest

2013.11.04. 22:42:39

Stalkyard írta: Az már más kérdés, hogy ha a Guardiola-féle Barca nem jó ajánlólevél a focinak, akkor nem tudom, hogy mi az. :D
Szerintem nem mindegy melyik. Mert a 2009es triplázó csapat nagy úttörőnek számított abban teljesen igazad van. De később már néha engem is zavart, h szükséges +10 passzt nyomtunk egy-egy támadás során. Sokszor már én is beleuntam a végére.
Tisztelni kell Klopp féle véleményt is, ha nem is egyetérteni vele, ahogy én sem teszem .
Avatar
Stalkyard
Director del Fútbol
Hozzászólások: 3161
Csatlakozott: 2010.05.19. 19:10:30

2013.11.04. 22:32:12

Barcaman1993 írta: Akkor nem értem, hogy miért nem az angol 2. osztály meccseit nézi? Vagy nézze az MB1-et, az se rossz. Kinek kell ez az ócska Barcelona az 5-6 lőtt góljával, mikor megnézhet az ember egy jó kis Zsóry-Pápa meccset...?
Na igen, mondtam is, hogy van egyfajta elqrt ízlése ezek szerint, de hát egészségére. :) Az már más kérdés, hogy ha a Guardiola-féle Barca nem jó ajánlólevél a focinak, akkor nem tudom, hogy mi az. :D
Az éjjel soha nem érhet véget!

Klopp on Coutinho bid: "I think tomorrow they (Barcelona) will offer a McDonald's Happy Meal and we get the toy as well!?"
Avatar
Barcaman1993
Director del Fútbol
Hozzászólások: 3732
Csatlakozott: 2010.03.02. 14:41:07

2013.11.04. 21:31:31

Stalkyard írta:Szerintem semmi rosszat nem mondott, neki ez a fajta futball nem a szíve csücske, ő jobban szereti a küzdést, a hajtós, fordulatos meccseket. Valljuk be, mi a legtöbbször nem ilyen meccseket játszunk.
Elmondta a véleményét a tag, van egy fura ízlése, de szerintem ezért nem kell ekézni. Benne van a pakliban persze, hogy csak egy "béna" indokkal próbálja lehúzni a Barcát, de én ennél többre tartom őt, szerintem nincs szüksége efféle önreklámozásra. A véleményéért pedig szerintem kár elővenni valakit.
Akkor nem értem, hogy miért nem az angol 2. osztály meccseit nézi? Vagy nézze az MB1-et, az se rossz. Kinek kell ez az ócska Barcelona az 5-6 lőtt góljával, mikor megnézhet az ember egy jó kis Zsóry-Pápa meccset...?
Rammalets-Foncho, Gensana, Grácia-Vergés, Garay- Kubala, Kocsis, Evaristo, Luiz Suárez, Czibor
Avatar
Stalkyard
Director del Fútbol
Hozzászólások: 3161
Csatlakozott: 2010.05.19. 19:10:30

2013.11.04. 20:39:45

Szerintem semmi rosszat nem mondott, neki ez a fajta futball nem a szíve csücske, ő jobban szereti a küzdést, a hajtós, fordulatos meccseket. Valljuk be, mi a legtöbbször nem ilyen meccseket játszunk.
Elmondta a véleményét a tag, van egy fura ízlése, de szerintem ezért nem kell ekézni. Benne van a pakliban persze, hogy csak egy "béna" indokkal próbálja lehúzni a Barcát, de én ennél többre tartom őt, szerintem nincs szüksége efféle önreklámozásra. A véleményéért pedig szerintem kár elővenni valakit.

Egyébként valóságos felüdülés megtudni, hogy azért nem foci amit játszunk, és játszottunk az elmúlt években mert túl sok góllal nyerjük a meccseket. Ezek tényleg debilek, vagy csak kifogytak már az ötletekből?
:mrgreen:
Az éjjel soha nem érhet véget!

Klopp on Coutinho bid: "I think tomorrow they (Barcelona) will offer a McDonald's Happy Meal and we get the toy as well!?"
Avatar
Barcaman1993
Director del Fútbol
Hozzászólások: 3732
Csatlakozott: 2010.03.02. 14:41:07

2013.11.04. 20:06:53

Klopp úr, meg lehet mutatni :!: Majd, ha ők is ennyiszer nyernek 5-6 góllal, akkor lehet beszélni. Mutassák meg, Dortmund szimpatizánsként én lennék az egyik legboldogabb. De azért az csúcs, hogy a világ csúcsfutballját leosztja, akármennyire is kedvelem a palit. Ez hülyeség volt.
Rammalets-Foncho, Gensana, Grácia-Vergés, Garay- Kubala, Kocsis, Evaristo, Luiz Suárez, Czibor
Avatar
Varatrix
Director del Fútbol
Hozzászólások: 4857
Csatlakozott: 2007.12.26. 14:18:11
Tartózkodási hely: Böpö

2013.11.04. 12:03:59

http://sporthirado.hu/cikk-labdarugas-h ... nek_-79274" target="_blank

Nem tudom mennyire hiteles, viszont...

Nem a sértődötség szól belőlem, de nem értem miért kell neki a Barcáról beszélnie. nem közvetlen rivális.

Véleményem: a labdarúgás legalább annyira szubjektív mint, bármelyik szabad művészet. Így megpróbálom elfogadni, hogy kinek mi teszik. Nem tartom sértőnek amit mondott csupán érdekességként linkelem.

Nekem személy szerint nem tetszik az angol erő foci.

A küzdeni akarás és játékstílus között pedig nem látok ilyen egyenes arányosságot, mint ahogy Klopp gondolja. Szóval a nálunk is vannak brüsztolós meccsek. A Bl-ben pláne! Ettől függetlenül hiányolom néha a csapatból a tüzet amikor vesztésre állunk alkalmanként, és igen fel kéne olyankor szántani a pályát.

Kicsit olyanok vagyunk, hogy ha megy, akkor megy, ha nem, hát nem.
Kép
"Gavi egy porszívó hangja egy másnapos reggelen. Egy sirály, aki ellopja a halat, amikor már a zsinóron tekered. A villám, amit nem lehet megállítani. Egy vuvuzela a nagymamád temetésén. "- Javier Aznar
Avatar
soadroli
Llegenda del Barça
Hozzászólások: 5178
Csatlakozott: 2008.05.17. 19:50:58

2013.11.02. 17:20:13

A mostani 5 meccsből kemény 1-et találtam el totón, a mixem meg... #-o :lol:
A péló ki van ezekkel a németekkel...
Kép
Avatar
Barcaman1993
Director del Fútbol
Hozzászólások: 3732
Csatlakozott: 2010.03.02. 14:41:07

2013.11.02. 17:12:20

Közben a Bayern ismét a meccs végén húzza aktuális bajnokiját... Egyszer kihúzhatná már ellenük vmelyik csapat. A Dortmund így nehezen (nehezebben) lesz bajnok. :evil:
Rammalets-Foncho, Gensana, Grácia-Vergés, Garay- Kubala, Kocsis, Evaristo, Luiz Suárez, Czibor
Gareth Tello
Az Év fórumozója 2013
Hozzászólások: 5728
Csatlakozott: 2012.03.03. 19:01:12
Tartózkodási hely: Budapest

2013.11.02. 11:13:22

recrea írta:Ezt meg is tekintem élőben. :D

Hiába Pep és az egyébként szimpatikus koncepció a bajoroknál, én még mindig inkább a Dortmundnak szurkolok.
Tényleg? :D Szerencsés vagy. :D Remélem, szurkolsz majd ezerrel Reuséknak, nem lenne jó, ha nyerne az Arsenal.

Ezzel én is így vagyok, Pep és Thiago érkezésével szimpatikusabb számomra a Bayern, de a Dortmund-Bayernen így is egyértelműen a hazaiak sikeréért fogok szorítani.
Barcaman1993 írta:Gündogan felépül ezekre a meccsekre, ugye?
Ez közel sem biztos, olvastam olyanokat is, hogy lehet, hogy csak 2014-ben térhet majd vissza. :?
Avatar
recrea
Llegenda del Barça
Hozzászólások: 6727
Csatlakozott: 2004.12.24. 23:38:21

2013.11.02. 11:00:53

Gareth Tello írta:Elég komoly sorozata lesz most a BVB-nek: Arsenal, Wolfsburg, Bayern, Napoli.
Ezt meg is tekintem élőben. :D

Hiába Pep és az egyébként szimpatikus koncepció a bajoroknál, én még mindig inkább a Dortmundnak szurkolok.
Válasz küldése