NB1 - Magyar Bajnokság

Foci a Barçán kívül
Avatar
davi10
Llegenda del Barça
Hozzászólások: 6739
Csatlakozott: 2007.10.06. 20:02:40
Tartózkodási hely: Budapest

2013.08.04. 20:12:42

Na ez a Vidi elleni meccs borzasztó volt.

Már a kezdőcsapatot nem értettem, nem egy Vidi ellen kéne kísérletezgetni...
Valpoortot páros lábbal rugdosnám el innen AZONNAL. Tuijp meg nem értem, hogy engedheti meg magának ezt a teljesítményt... Semmit nem csinál, pedig valószínűleg lenne a srácban potenciál.

Kassai hozta a formáját...

Moniz meg... Kezd alábbhagyni a bizalmam. Érthetetlen döntéseket hoz, de eredmény egyenlőre nincs.

Nem látszik, hogy erősítés lett volna a nyáron, nem látom miben lenne jobb ez a csapat, mint a tavalyi. Csak kuszább, ezáltal nincsenek összeszokva.
Kép
"A Futball nyer, ha a Barca nyer"
"Ez a két szín, zöld és fehér minden másnál többet ér
Hát indulj és bátran énekelj velünk egy dalt a Fradiért"
Avatar
davi10
Llegenda del Barça
Hozzászólások: 6739
Csatlakozott: 2007.10.06. 20:02:40
Tartózkodási hely: Budapest

2013.07.27. 23:29:51

A győzelem megvolt, ez a lényeg, de túl nagy előrelépést nem láttam tavalyhoz képest. Úgyanúgy "szenvedtünk" a 3 pontért, még emberelőnyben is. Remélem összekapják magukat mert nagyon kemény sorsolásunk van.

Valpoort engem egyáltalán nem győzött meg (néztem a felkészülési meccseket is), de Diallo elég ügyes gyereknek tűnik.
Tuijp meg jó lesz, sztem a játéka meg kicsit az alkata is hasonlít Bödéére.
Kép
"A Futball nyer, ha a Barca nyer"
"Ez a két szín, zöld és fehér minden másnál többet ér
Hát indulj és bátran énekelj velünk egy dalt a Fradiért"
Gareth Tello
Az Év fórumozója 2013
Hozzászólások: 5728
Csatlakozott: 2012.03.03. 19:01:12
Tartózkodási hely: Budapest

2013.07.27. 21:57:14

Meg is nyerte a Fradi végül, bár a Pécs emberhátrányban fejezte be a meccset.
Ez a holland csatár nem lesz rossz.

Közben Győr-Diósgyőr 0-0 a félidőben, a hazaiak már csak tíz emberrel játszanak, mert Völgyinek sikerült két perc alatt két sárgát összegyűjtenie. :lol:
Avatar
Bob_Marley
Presidente del Barça
Hozzászólások: 19613
Csatlakozott: 2010.02.06. 19:42:14

2013.07.27. 19:26:14

Én anno Abdit láttam egy péntek este a Romkert nevű szórakozóhelyen több hölgy társaságában, majd másnap 16-kor meccs volt.

Nagyon jó a meccs, remek iram, okos dolgokat lehet látni, Pécsnek talán több veszélyes szituja volt, mint nekünk.

De a csodafegyver Tuijp begyötörte, 1:0, hell yeah. :D
Kép
Kép
Kép
Avatar
zola8787
Director del Fútbol
Hozzászólások: 3717
Csatlakozott: 2009.03.01. 20:08:51

2013.07.27. 19:12:18

40 fok, Moniz felkapta a csodakabátot, győzelemre fel. :D
Ez nála beütés, vagy tényleg fázik? :D:D:D

Miskolcon a négerek lazán rövid gatyába meg pólóba nyomják, annó Sadjo-ék idejében, meg most is. Pont tegnap láttam Abdouramann-t rózsaszín pólóba :D

Egy kis pletyka: egyik egyetemi tanárom mesélte, hogy Seydi-vel azonos bérházba laknak, ráadásul pont a felette lévő lakás Seydi-é. Minden nap ott van nála Abdouramann, meg még 1-2 néger srác és viszik fel sorra a jobbnál jobb nőket :D 2 naponta buli van nála, aminek nem igazán örülnek a szomszédok :lol:

Illetve annó Szentes Lázár a palotaszállóba volt elszállásolva, ahol nem 2 ft egy éjszaka....
Avatar
Bob_Marley
Presidente del Barça
Hozzászólások: 19613
Csatlakozott: 2010.02.06. 19:42:14

2013.07.27. 18:59:14

40 fok, Moniz felkapta a csodakabátot, győzelemre fel. :D
Nagyon fontos lenne jól kezdeni a bajnokságot, Pécset azért nem egyszerű soha játszani, de győzni kell.
Hajrá FRADI
Kép
Kép
Kép
Avatar
Barcaman14
Director del Fútbol
Hozzászólások: 4373
Csatlakozott: 2008.04.15. 16:40:28
Tartózkodási hely: Debrecen

2013.07.26. 11:49:08

Sokan azzal takaróznak, hogy ez a norvég csapat jóval erősebb, mint a Loki, úgyhogy nem nevezhetjük ezt a kiesést kudarcnak. Nos, az odavágón bőven jobbak voltunk náluk és a visszavágón, ha egy kicsit is megpróbálunk focizni, akkor továbbjutunk. De ehelyett megint jött a szokásos lagymatag, értékelhetetlen játék, ők meg találtak 3 elég szerencsés gólt, amihez mi hozzájárultunk egy jó adag töketlenkedéssel.

Ezt a norvég csapatot egy kicsit szellemesebb, rövid passzos játékkal nagyon simán ki lehetett volna verni, mert finoman szólva sem egy verhetetlen kategória. Meg is lehet majd nézni, hogy a cseh Jablonec mit fog ellenük elérni. Valószínűleg egy 2-5-nél többet. :roll:

Az évek óta tartó nagy fejlődésnek meg lett az eredménye: mind a 4 csapatunk az első körben búcsúzott és egyiknél sem mondhatjuk azt, hogy bombaerős csapattal kerültek össze, ahonnan lehetetlen továbbjutni.

És hogy egy két összehasonlítást is hozzak: Az izlandi(!) Breidablik idegenben ejtette ki a Sturm Grazt. A luxemburgi(!) Differdange szintén kiejtette az utrechtet.Tegnap 3 román csapat is továbbjutott méghozzá igen simán, ahogy a Bl-ben szintén továbbment a Steua.
A szlovák Trencin kiejtette a Göteborgot. És még sorolhatnám....

Itt tart jelenleg a magyar labdarúgás!
Kép
„Ez a Barça ezzel a generációval értékesebbé teszi a labdarúgást, egyedülállóbb rangot ad neki." Josep Guardiola-GRÁCIES PEP!

Fc Barcelona ***-Més Que un Club-***
Avatar
MQuCsabi
Llegenda del Barça
Hozzászólások: 6340
Csatlakozott: 2007.07.12. 14:50:03
Tartózkodási hely: Budapest

2013.07.26. 11:05:06

Csodálatos dolgok ezek , kérem!
Bár én nem járok meccsre, mégis felháborít, amit leművelnek velük a felső vezetők. Érdekes, hogy minden kultúrában működik. Persze, van bunyó meg balhé Ukrajnában, Braziliában sőt Olaszországban is, de a szurkolók meccsre járnak és a csapataik JÁTSZANAK és HAJTANAK!! És teljesen mindegy, hogy azért hajtanak, mert szurkolnak nekik vagy azért szurkolnak nekik, mert látják, hogy hajtanak. Nálunk mindkettőt tönkreteszik. Bemocskolják a sport szót a hazai focink "jóakarói", szóval a fejesek. Egy nagy pénznyelő az egész, kezdve a legmagasabbról egészen az ügynökökön át, szerintem még a szertáros bácsi is. Bár őket nem szeretném megbántani, lehet ők az egyedüli tiszták a "buliban" .

Emellé társul egy begyepesedett edzőgárda, akik belterjesek, osztják az észt egymás között és a helyüket féltve megpóbálják elüldözni azokat, akik bármit is hoztak vagy hoznának a futballunkba. :?

Gratulálni lehet, hogy ezt sikerül összehozni, és, hogy ehhez még (minden politizálás nélkül) Viktor bácsi asszisztál is. Mert lehet szeretni ilyen mértékben a focit, csak akkor tisztítsuk már meg előtte a p*csába, mielőtt beleszórjuk azt a halom pénzt...
Kép
Avatar
davi10
Llegenda del Barça
Hozzászólások: 6739
Csatlakozott: 2007.10.06. 20:02:40
Tartózkodási hely: Budapest

2013.07.25. 23:51:01

Na akkor most kedves MLSZ lehet gondolkodni, hogy vajon jó irányba megyünk-e.
Csányi Sándor a szurkolók csesztetésén kívül eddig nem sokat tett le az asztalra.

Szánalmas ez az egész, szerintem egész Európa rajtunk röhög, nem elég, hogy felnőtt egy generáció anélkül, hogy akár egy EB-re kijutottunk volna, de még egy Európa Ligába se tudunk bejuttatni egy csapatot, vagy ha igen, akkor is csak messzi álom, hogy továbbjutnánk a csoportból.

De szereljünk fel 12 HD kamerát minden stadionba, hogy a fizető szurkolókat (már amennyi még van) kitilthassuk a stadionból és zártkapus meccsek sokaságát élhessük át.

SZÁNALMAS!
Kép
"A Futball nyer, ha a Barca nyer"
"Ez a két szín, zöld és fehér minden másnál többet ér
Hát indulj és bátran énekelj velünk egy dalt a Fradiért"
Gareth Tello
Az Év fórumozója 2013
Hozzászólások: 5728
Csatlakozott: 2012.03.03. 19:01:12
Tartózkodási hely: Budapest

2013.07.25. 23:12:18

1-5, 2-5.
A Győr kiesése után még ez is...
Ennél (ha nem is sokkal, de) többet vártam tőlük, sajnálom a gyenge szereplést. :?
Avatar
Mezner2
Entrenador del Barça
Hozzászólások: 1706
Csatlakozott: 2006.04.14. 13:27:29

2013.07.25. 23:09:34

Na, akkor magyar csapataink ismét okot adnak a büszkeségre :D Ez ám a sportolói teljesítmény, már augusztusban nincs csapatunk a nemzetközi kupákban. Hozunk még rengeteg tizedrangú légióst, és akkor a bajnokság színvonala is garantáltan jó marad... Én látom a jövőt, a VB kijutásban is biztos vagyok... Jó az út, csak az iránnyal van baj...
Alcantara
Director del Fútbol
Hozzászólások: 3982
Csatlakozott: 2011.08.30. 09:31:30

2013.07.19. 18:08:16

http://www.hatharom.com/2013/07/19/bemu ... ezet-fotok

Ez nagyon-nagyon "ütős" mez, jó lenne, ha a viselőinek a játéka is ilyen színvonalú lenne!
Avatar
recrea
Llegenda del Barça
Hozzászólások: 6739
Csatlakozott: 2004.12.24. 23:38:21

2013.07.19. 08:58:07

mess2009 írta:...elkeserítő! nagyon az alján vagyunk a nemzetközi mezőnynek! az még tetőzi a bajt, hogy tele van a Liga középszerű, vagy még gyengébb légiósokkal ami csak gátolja a magyar utánpótlás fejlődését.
Szerintem ez utóbbi egészen rémisztő. Veszik a klubok az olcsó, középszerű légiósokat, utána játszatják, erőltetik őket, h el tudják adni őket drágábban, nem számít, h van ügyesebb fiatal. Közben ezek a játékosok visszaosztanak az edzőnek, h szorgalmazza az igazolást és a játéklehetőséget. Ez megy mindkét "profi" osztályban. Sosem sajnáltam a pénz a focistáktól (én is kaptam eleget), de amikor értelmes, nyelvet beszélő, diplomás barátaim külföldre mennek pakolni vagy mosogatni, azért az elgondolkodtató.

De már látom a fejlődést, hiszen épülnek a szép, új stadionok...és a rezsi is csökkent, igaz, ez a számlán még nem látszik meg.

"Jól nézzétek meg, többet nem jövök!"
mess2009
Director del Fútbol
Hozzászólások: 4285
Csatlakozott: 2009.01.30. 11:58:28

2013.07.19. 08:19:39

Alcantara írta:
Mezner2 írta:Egyszerűen nevetséges és szánalmas, hogy ahányszor egy magyar csapat nemzetközi kupamérkőzésén / nemzetközi selejtezőjén gól esik az utolsó 10percben akkor tuti, hogy azt mi kapjuk.... Annyira magyar, hogy arra szavak nincsenek

Mindehhez tegyük hozzá, hogy egy magyar csapat(?) hogyan tud simán kikapni a tíz emberrel küzdő ellenféltől?
Sikerült a magyar csapatoknak alulmúlni a tavalyi (több tíz éve tartó) "veretes" szereplést.
végig "szenvedtem" mindkét meccset, hát.... elkeserítő! nagyon az alján vagyunk a nemzetközi mezőnynek! az még tetőzi a bajt, hogy tele van a Liga középszerű, vagy még gyengébb légiósokkal ami csak gátolja a magyar utánpótlás fejlődését.
Alcantara
Director del Fútbol
Hozzászólások: 3982
Csatlakozott: 2011.08.30. 09:31:30

2013.07.19. 07:02:51

Mezner2 írta:Egyszerűen nevetséges és szánalmas, hogy ahányszor egy magyar csapat nemzetközi kupamérkőzésén / nemzetközi selejtezőjén gól esik az utolsó 10percben akkor tuti, hogy azt mi kapjuk.... Annyira magyar, hogy arra szavak nincsenek

Mindehhez tegyük hozzá, hogy egy magyar csapat(?) hogyan tud simán kikapni a tíz emberrel küzdő ellenféltől?
Sikerült a magyar csapatoknak alulmúlni a tavalyi (több tíz éve tartó) "veretes" szereplést.
Avatar
Mezner2
Entrenador del Barça
Hozzászólások: 1706
Csatlakozott: 2006.04.14. 13:27:29

2013.07.18. 21:13:12

Egyszerűen nevetséges és szánalmas, hogy ahányszor egy magyar csapat nemzetközi kupamérkőzésén / nemzetközi selejtezőjén gól esik az utolsó 10percben akkor tuti, hogy azt mi kapjuk.... Annyira magyar, hogy arra szavak nincsenek
Gareth Tello
Az Év fórumozója 2013
Hozzászólások: 5728
Csatlakozott: 2012.03.03. 19:01:12
Tartózkodási hely: Budapest

2013.07.14. 19:19:56

Barcaman14 írta:Aki pozitívum: Joel Damahou. Már felkészülési meccseken is láttam játszani és az eddigiek alapján azt mondom, hogy a legjobb igazolásunk volt. Magasan kiemelkedik a csapatból egyelőre az elefántcsontparti.
Igen, Joel nekem is tetszett, Bódi sem volt rossz, a többiek viszont szerintem eléggé maguk alatt teljesítettek (Szakály különösen gyenge volt), és a targoncás hiánya is meglátszott a csapaton.

A Győr ellenben egy-két hibától eltekintve nagyon egyben volt ismételten, véleményem szerint a következő idényben is abszolút bajnokesélyesként kell számolni a Rába-partiakkal.
Pintér Attila remek edző, ezt mindig is tudtuk, a keret bő és minőségi, a játékosok, kulcsemberek nagy része (Koltai, Varga, Trajkovic, Kamber stb.) már tavaly is együtt futballozott, és szerintem az érkezők is viszonylag magas színvonalat képviselnek, Leandro Martínezből hazai szinten kiemelkedő játékos válhat, Wolfe is jó lesz, ha beilleszkedik, Mevoungou ezen a mérkőzésen nekem annyira nem tetszett, de neki is van még ideje, hogy magára találjon. :D
Avatar
Barcaman14
Director del Fútbol
Hozzászólások: 4373
Csatlakozott: 2008.04.15. 16:40:28
Tartózkodási hely: Debrecen

2013.07.14. 09:26:44

Viszonylag simán kikaptunk a szuperkupán, bár nem is igazán vártam mást. Sok új arc van a csapatban, nyilvánvaló volt, hogy elsőre nem fog tökéletesen együtt mozogni a csapat. Az viszont sokkal inkább aggasztó, hogy csütörtökig van erre időnk(főként a védelmünket ráncba szedni), mert a norvégok nagyobb játékerőt képviselnek a Győrnél. Kicsit kezdek tartani a párharctól. :roll:

Aki pozitívum: Joel Damahou. Már felkészülési meccseken is láttam játszani és az eddigiek alapján azt mondom, hogy a legjobb igazolásunk volt. Magasan kiemelkedik a csapatból egyelőre az elefántcsontparti.
Kép
„Ez a Barça ezzel a generációval értékesebbé teszi a labdarúgást, egyedülállóbb rangot ad neki." Josep Guardiola-GRÁCIES PEP!

Fc Barcelona ***-Més Que un Club-***
Avatar
gianni
Entrenador del Barça
Hozzászólások: 1061
Csatlakozott: 2006.12.17. 08:38:23
Tartózkodási hely: itt állunk a stadionba,mert ellopták a székeket

2013.07.11. 21:20:21

CSAK A KISPEST!!
Félidő 3-0 CSAK :D :D
Hollender jó kis játékos :)
Avatar
messideco
Presidente del Barça
Hozzászólások: 12235
Csatlakozott: 2008.07.08. 16:49:07

2013.07.11. 20:57:22

Úgy néz ki, a Kispest nem fog a Vidi sorsára jutni 8) :D 1-0 eddig, összesítésben 5-1.

Négy idegenben lőtt góllal nem fognak kiesni remélem.

Vidi: Kb. 25 percig néztem a meccset, aztán elhatároztam, hogy inkább csak hallgatom, lecsuktam a laptopot és elaludtam. Hát ha valami hideg zuhany, akkor ez az. Egy gólt be kellett volna gyötörni az első félidőben, és kész.
"And my heart will leave you never."
Avatar
Barcaman14
Director del Fútbol
Hozzászólások: 4373
Csatlakozott: 2008.04.15. 16:40:28
Tartózkodási hely: Debrecen

2013.07.11. 19:26:33

Hideg zuhany a Vidi meccsen. Egy büntetővel a végén 1-0-ra nyertek a hazaiak, ezzel a Videoton kiesett. :roll:

Azt gondolom, hogy valamilyen szinten meg is érdemlik. Már az első meccsen gólokkal kellett volna verni ezt a csapatot, ehhez képest egy nulla volt amit mutattak. Most pedig ráfáztak.

Félreértés ne essék nem kárörvendeni akarok, igenis szurkoltam a Vidinek, elvégre magyar csapatról beszélünk, de ez tényleg nagy lebőgésnek tartom.

A Honvédnak minden bizonnyal meg lesz este a továbbjutás, legalábbis 4-1-ről művészet lenne kiesni a szintén szintekkel gyengébb montenegrói csapat ellen.
Kép
„Ez a Barça ezzel a generációval értékesebbé teszi a labdarúgást, egyedülállóbb rangot ad neki." Josep Guardiola-GRÁCIES PEP!

Fc Barcelona ***-Més Que un Club-***
Gareth Tello
Az Év fórumozója 2013
Hozzászólások: 5728
Csatlakozott: 2012.03.03. 19:01:12
Tartózkodási hely: Budapest

2013.07.11. 13:35:56

salas9 írta:Én túl sóher vagyok, nem szeretnék 12-15.000 Ft-ot kiadni értük (Ennyi ugyanis a hivatalos jegyár) :D
Viszont a vendégszektorba csak 8000 egy jegy. :twisted: Dante- vagy Mandzukic-mezeket fel, és mehetünk is. :mrgreen:
Nagyon szeretnék kimenni a meccsre, nem Robbenék miatt, hanem azért, hogy láthassam végre élőben is Kronavetert, Svecet és a többi legendát... :oops:
Avatar
Messa
Az EuroBarca Utánpótlása
Hozzászólások: 3797
Csatlakozott: 2007.10.20. 20:59:24
Tartózkodási hely: Aba/Székesfehérvár

2013.07.11. 13:27:08

salas9 írta:Én túl sóher vagyok, nem szeretnék 12-15.000 Ft-ot kiadni értük (Ennyi ugyanis a hivatalos jegyár) :D

A Honvédnak és a Vidinek sok sikert a mai napra :wink:
Én sem fogok ennyit adni érte, pedig Pepet nagyon megnézném... :) Meg Liptákot is. :oops:
Sóstó mellett van egy mocsár, kikapott a Zseljeznicsar. Az eredmény reális, így járt most a Real is... Real Madrid Videoton 0-1 1985.05.22
Avatar
salas9
Entrenador del Barça
Hozzászólások: 2486
Csatlakozott: 2006.09.26. 14:37:40
Tartózkodási hely: Győr

2013.07.11. 13:13:22

TT írta:Amúgy megy valaki a Győr-Bayern meccsre? Lehet kimegyek megnézni strestiket :twisted:
Én túl sóher vagyok, nem szeretnék 12-15.000 Ft-ot kiadni értük (Ennyi ugyanis a hivatalos jegyár) :D

A Honvédnak és a Vidinek sok sikert a mai napra :wink:
Kép
Avatar
Messa
Az EuroBarca Utánpótlása
Hozzászólások: 3797
Csatlakozott: 2007.10.20. 20:59:24
Tartózkodási hely: Aba/Székesfehérvár

2013.07.11. 13:05:42

Gareth Tello írta:Nem lesz MB1 - Mennyei Bajnokság a topik neve? :D

Hogy ne legyek off: ma játszik a Vidi és a Honvéd is EL-sejejtezőt (visszavágó).

Kötelező a továbbjutás mindkét csapatnak. :)
Bizony, kötelező. A Vidinek meg kötelező lenne magabiztosan nyernie is.

Remélem aztán a továbbjutás után bejelentik az új kapusunkat is, Juan Calatayudot is. Gondolom sokaknak ismerős a neve, én nagyon várom már hogy láthassam a Vidi kapujában. :P
Sóstó mellett van egy mocsár, kikapott a Zseljeznicsar. Az eredmény reális, így járt most a Real is... Real Madrid Videoton 0-1 1985.05.22
Válasz küldése