NB1 - Magyar Bajnokság

Foci a Barçán kívül
Avatar
Bob_Marley
Presidente del Barça
Hozzászólások: 19591
Csatlakozott: 2010.02.06. 19:42:14

2016.03.16. 18:25:52

Olvastam, de már nem volt kedvem reagálni, mert a példád is olyan volt amit írtam én is. AZ elve hasonló volt (vendég-hazai árkülönbség), de itt nem kell azért fizetned mert odateszed a kezed, de hagyjuk. Én ezt fényképnek fogom fel, aki meg nem hát nem. Engem nem ért még eddig megkülönböztetés.
Ez igaz, de én arra utaltam, ha külföldön működik szurkolói kártya és szkennelés nélkül a rendszer, akkor miért nem azt a példát követjük? És most hagyjuk azt a közhelyet, h itt sok minden nem működik, ami nyugaton igen, mégha tényleg így van
Fradi esetében, megunták a sok büntetést. De az egészet kilehetne vetíteni arra hogy társadalmilag milyen emberek vannak egzisztenciálisan. És ott se kolbászból van a kerítés, de itt volt hogy nem focimeccsért mentek ki az emberek, hanem levezetni a feszkót. Ennek kordában tartására meg szabály kell.
Tényleg nem az hogy nálunk nem úgy működik, de hát pl külföldön meg se fordulna az ember fejében, hogy belógjon, nálunk meg már meccsre is lógva utazik valaki a metrón......
Kép
Kép
Kép
Avatar
Tivornya
Capitá del Barça
Hozzászólások: 736
Csatlakozott: 2008.10.14. 17:39:21
Tartózkodási hely: Dunabogdány

2016.03.16. 18:15:56

OFF: A Bobnak szánt monológomat inkább töröltem ezelől, így hatásosabb :) Bár, ha igényli, akkor közzéteszem :mrgreen:
Jennert közben a picsányi parancsára mégsem engedik fociakadémián oktatni...bűn egy meccsen szurkolni :roll:
És még vannak olyanok, akik nem értik, hogy mi a baj a bmlsz hatáskörzetében(is)...
„Egy nép csak úgy semmisül meg, ha önmagát semmisíti meg. Önmagát a nép úgy semmisíti meg, ha múltját már nem látja, jelenében csavarog, jövőjében nem hisz."
„Nemzetünk szolgálatában meghalni lehet, de elfáradni soha!"
Avatar
hank1ee
Director del Fútbol
Hozzászólások: 2512
Csatlakozott: 2013.02.27. 03:08:33

2016.03.16. 17:55:08

Tivornya írta:"Kedves Mindenki!

Az elmúlt pár napban rengeteg gratulációt és megköszönő üzenetet kaptam, illetve kapott a Csepel!
Én is köszönöm mindenkinek, aki tett valamit ezért a meccsért, és azoknak is, akik ott voltak!
Egy életre szóló élmény volt nekem, és szerintem minden csepelinek!
Bátran ki merem jelenteni, hogy vasárnap az évszázad mérkőzése volt Csepelen. Nem a meccs tétje, vagy az eredménye miatt. Bár a mi szempontunkból roppant fontos 3 pontot sikerült Csepelen tartani!
Évek óta mondogattam, hogy ha egyszer Csepelen játszana a Fradi, akkor bizony beengedném a TÁBORT. És bekövetkezett, Csepelen játszott a Fradi.
Amikor a Fradisták megkerestek, hogy tartom e a szavam, akkor gondolkodás nélkül rávágtam, hogy persze!
Elkezdődött a szervezkedés. Az elején 1-2 ezer szurkolóról volt szó. De néhány elképesztően aktív szervezőnek köszönhetően napok múlva már az egész ország erről a meccsről beszélt. A jegyek minden képzeletünket felülmúlóan fogytak. A sajtósok részéről egyre csak nőtt az érdeklődés. Látszott, hogy ebből valami nagyon nagy dolog lesz!
Nagyon jó érzés volt. Szeretném ezt minden meccsünkön átélni! Hatalmas érzés, amikor mindenhol a Csepelről beszélnek, amikor ismeretlenek dicsérik a klubot.
És bebizonyosodott, hogy remek döntés volt a ferencvárosi szurkolók beengedése. Magyarországon ritkán, de manapság inkább már nem is tapasztalt hangulatot varázsoltak a mi ütött, kopott stadionunkba. Igazi futball-hangulatot. Rengeteg olyan embert láttam a csepeli oldalon, akit korábban még talán soha. De most kijött, kihozta a családját. És nem a wifi, meg a patent mosdó miatt, hanem a hangulat miatt!
Fantasztikus volt látni azt, hogy 10000 ember olyat élhet át, amire régóta vágyik, amitől értelmetlenül fosztják meg őket. Szüksége van a magyar társadalomnak a magyar futballra! Szurkoló nélkül viszont nincs futball!
Nem kell milliárdokért stadion, nem kell légiós, régen sem volt!
Köszönöm a ferencvárosi szurkolók roppant sportszerű hozzáállását a csepeli játékosokhoz, és szurkolókhoz!
Köszönöm a csepeli futballistáknak, hogy életük meccsét játszották, és hogy a győzelemmel még szebbé tették a csepeliek napját, napjait…

És, előre köszönöm az mlsz-nek azt a büntetést, amit ezért a csodálatos napért kapunk!"
Tökéletes ez a levél. Egy csapattársam amúgy pár hete jött el Csepelről, sajnálhatja, hogy nem maradt.
"Hány dobja az álmait, hogy mindegy már csak legyen más, de be kell lásd, bármilyen trét hoz az élet le kell rázd"

"A látványos játék alapja a futball szeretete." - Varga Zoltán
"Szerettünk, akartunk, és tudtunk futballozni." - Puskás Ferenc
Avatar
Tivornya
Capitá del Barça
Hozzászólások: 736
Csatlakozott: 2008.10.14. 17:39:21
Tartózkodási hely: Dunabogdány

2016.03.16. 16:03:55

"Kedves Mindenki!

Az elmúlt pár napban rengeteg gratulációt és megköszönő üzenetet kaptam, illetve kapott a Csepel!
Én is köszönöm mindenkinek, aki tett valamit ezért a meccsért, és azoknak is, akik ott voltak!
Egy életre szóló élmény volt nekem, és szerintem minden csepelinek!
Bátran ki merem jelenteni, hogy vasárnap az évszázad mérkőzése volt Csepelen. Nem a meccs tétje, vagy az eredménye miatt. Bár a mi szempontunkból roppant fontos 3 pontot sikerült Csepelen tartani!
Évek óta mondogattam, hogy ha egyszer Csepelen játszana a Fradi, akkor bizony beengedném a TÁBORT. És bekövetkezett, Csepelen játszott a Fradi.
Amikor a Fradisták megkerestek, hogy tartom e a szavam, akkor gondolkodás nélkül rávágtam, hogy persze!
Elkezdődött a szervezkedés. Az elején 1-2 ezer szurkolóról volt szó. De néhány elképesztően aktív szervezőnek köszönhetően napok múlva már az egész ország erről a meccsről beszélt. A jegyek minden képzeletünket felülmúlóan fogytak. A sajtósok részéről egyre csak nőtt az érdeklődés. Látszott, hogy ebből valami nagyon nagy dolog lesz!
Nagyon jó érzés volt. Szeretném ezt minden meccsünkön átélni! Hatalmas érzés, amikor mindenhol a Csepelről beszélnek, amikor ismeretlenek dicsérik a klubot.
És bebizonyosodott, hogy remek döntés volt a ferencvárosi szurkolók beengedése. Magyarországon ritkán, de manapság inkább már nem is tapasztalt hangulatot varázsoltak a mi ütött, kopott stadionunkba. Igazi futball-hangulatot. Rengeteg olyan embert láttam a csepeli oldalon, akit korábban még talán soha. De most kijött, kihozta a családját. És nem a wifi, meg a patent mosdó miatt, hanem a hangulat miatt!
Fantasztikus volt látni azt, hogy 10000 ember olyat élhet át, amire régóta vágyik, amitől értelmetlenül fosztják meg őket. Szüksége van a magyar társadalomnak a magyar futballra! Szurkoló nélkül viszont nincs futball!
Nem kell milliárdokért stadion, nem kell légiós, régen sem volt!
Köszönöm a ferencvárosi szurkolók roppant sportszerű hozzáállását a csepeli játékosokhoz, és szurkolókhoz!
Köszönöm a csepeli futballistáknak, hogy életük meccsét játszották, és hogy a győzelemmel még szebbé tették a csepeliek napját, napjait…

És, előre köszönöm az mlsz-nek azt a büntetést, amit ezért a csodálatos napért kapunk!"
„Egy nép csak úgy semmisül meg, ha önmagát semmisíti meg. Önmagát a nép úgy semmisíti meg, ha múltját már nem látja, jelenében csavarog, jövőjében nem hisz."
„Nemzetünk szolgálatában meghalni lehet, de elfáradni soha!"
Avatar
recrea
Llegenda del Barça
Hozzászólások: 6729
Csatlakozott: 2004.12.24. 23:38:21

2016.03.16. 12:00:25

Bob_Marley írta:Én is úgy vagyok vele szükséges "rossz". De legalább annyi előnye van, hogy valóban az jön be, aki jogosult erre (papíron tegyük hozzá, mert hát ez Magyarország. :D ). Megterhelésbe nem kerül, 3 mp az egész folyamat.

Ja és még annyit, hogy nem csak fociban, de máshol is kezd ismét sikeres lenni a klub.
Egy hangos szó nincsen a szurkoláson kívül a stadionokban, nemhogy bűnözés, garázdaság vagy rendbontás
Ezt így kiemelem, de nem szeretek csak 1-1 mondatot kiemelni, de most ezt azért mert sajnos ez nálunk nem mindig van így. Külföldön se hátra tett kézzel nézik végig a meccseket, de ha már előny, akkor az utóbbi időben sokkal kevesebb büntetést kap a klub, mert nincsenek rasszista megnyilvánulások, rongálás, garázdaság stb stb.
Ez igaz, de én arra utaltam, ha külföldön működik szurkolói kártya és szkennelés nélkül a rendszer, akkor miért nem azt a példát követjük? És most hagyjuk azt a közhelyet, h itt sok minden nem működik, ami nyugaton igen, mégha tényleg így van :lol:
Avatar
Bob_Marley
Presidente del Barça
Hozzászólások: 19591
Csatlakozott: 2010.02.06. 19:42:14

2016.03.16. 11:34:04

Én is úgy vagyok vele szükséges "rossz". De legalább annyi előnye van, hogy valóban az jön be, aki jogosult erre (papíron tegyük hozzá, mert hát ez Magyarország. :D ). Megterhelésbe nem kerül, 3 mp az egész folyamat.

Ja és még annyit, hogy nem csak fociban, de máshol is kezd ismét sikeres lenni a klub.
Egy hangos szó nincsen a szurkoláson kívül a stadionokban, nemhogy bűnözés, garázdaság vagy rendbontás
Ezt így kiemelem, de nem szeretek csak 1-1 mondatot kiemelni, de most ezt azért mert sajnos ez nálunk nem mindig van így. Külföldön se hátra tett kézzel nézik végig a meccseket, de ha már előny, akkor az utóbbi időben sokkal kevesebb büntetést kap a klub, mert nincsenek rasszista megnyilvánulások, rongálás, garázdaság stb stb.
Kép
Kép
Kép
Avatar
recrea
Llegenda del Barça
Hozzászólások: 6729
Csatlakozott: 2004.12.24. 23:38:21

2016.03.16. 11:26:21

Jó pár európai standionba besétálsz, h a kutya nem szól hozzád, megmutatod a jegyed vagy vonalkódot pittyegtetsz, esetleg gyorsan áttapogatnak, de szinte bármit be tudsz vinni magaddal.
Van olyan ahol mész-mész, aztán azt veszed észre, h majdnem a pályán vagy. Egy hangos szó nincsen a szurkoláson kívül a stadionokban, nemhogy bűnözés, garázdaság vagy rendbontás.

Logikusan nézve felesleges a szkennelés (önmagamban egy vicc sztem), de még a szurkolói kártya is. Semmi, de semmi nem indokolja őket, ha európai szintű biztonsági rendszer lenne kiépítve nálunk is. Nem kell egyik oldal mellé sem állni, szimplán nincs logikus érv mellette.
Avatar
Bob_Marley
Presidente del Barça
Hozzászólások: 19591
Csatlakozott: 2010.02.06. 19:42:14

2016.03.16. 11:08:12

davi10 írta:Nem csak szkennelsz, hanem szkennelned KELL, ha a hazai csapatnak akarsz szurkolni. Iphonenál sem KELL megadni az ujjlenyomatodat, ez csak egy opció.
Az nem makacskodás, ha tiltakozok valami ellen (ami ellen 10.000-ék tüntetnek), ellenben ha már a bentiek nagyrésze is belátta, hogy valami nem okés, csak te nem akarod, akkor biztos mindenki más a makacs és mind balhéznak.

Az meg, hogy nem ismered a biztonságiakat (azért 1-2 balhéról biztos hallottál) de azért mi ne kubatovozzunk, az nekem teljesen érthetetlen.
Megint ez a bentiek is belátták dolog. Nekem meg van nem egy ismerősöm, akik ráadásul tényleg minden hazaira kimennek, s konkrétan letojják hogy van szkenner.....Engem sem zavar hogy van. 3 mp az egész, hogy beteszed a kezed. És az egész arra szolgál, hogy olyan menjen be aki arra jogosult.

A kubatovozás meg azért érthetetlen számomra, mert a klub sikeres, pénzügyileg, szakmailag. Nem antikrisztus az ember, s a legfontosabb tényező pedig ez a kettő, hogy pénz legyen meg siker. Innentől kezdve az én szememben ez egy jó modell. Az meg hogy x embernek nem tetszik, megint megtudom kérdezni, mégis mit szeretnél? Vagy mi lenne a fontos? Legyen régi rendszer és másodosztály? Tök mindegy, hogy ez is kevés nemzetközi szinten, 10 éve nem nyertünk bajnokságot.....Elnézést ha nekem ez is már siker. Nincs büntetés, nyerjük a bajnokságot, van szponzor. Az hogy tízezren kint tüntetnek? Tüntessenek, senki nem vonja meg tőlük hogy bejöjjenek. Hátrány nem ér bent, nem értesz egyet a rendszerrel, szíved joga tüntetni. Nem lesz ettől több vagy kevesebb vagy nagyobb fradista valaki.

Iphone példa meg nem volt teljesen jó. Hozzáteszem, vendégbe válthatsz akkor jegyet és ugyanúgy opció.

Hallottam biztonsági dolgokat, de az egész biztonságiak részről már leírtam mit gondolok. Nem jó.

És pl a diszkriminációhoz még annyit, hogy ismerek embert B középből 15 évig nem vett jegyet....Az nem megkülönböztetés hogy így bement. Vénaszkennerrel nem tud bemenni.

Kicsiben, de akkor pl ha az ember vesz bármilyen bérletet, amin rajta van a fényképe, az nem para? Szkenner hasonló mint a fénykép, összekapcsolja a tulajdonost a belépni szándékozóval.

Csűrhetjük, csavarhatjuk nem fogják beszüntetni, mert megy a rendszer azok nélkül is, akik nem hajlandóak bejönni. Ő szabad döntésük, hogy nem jönnek be, nem kényszerítik őket, hogy kint maradjanak.
Kép
Kép
Kép
Avatar
davi10
Llegenda del Barça
Hozzászólások: 6691
Csatlakozott: 2007.10.06. 20:02:40
Tartózkodási hely: Budapest

2016.03.16. 10:32:17

Nem csak szkennelsz, hanem szkennelned KELL, ha a hazai csapatnak akarsz szurkolni. Iphonenál sem KELL megadni az ujjlenyomatodat, ez csak egy opció.
Az nem makacskodás, ha tiltakozok valami ellen (ami ellen 10.000-ék tüntetnek), ellenben ha már a bentiek nagyrésze is belátta, hogy valami nem okés, csak te nem akarod, akkor biztos mindenki más a makacs és mind balhéznak.

Az meg, hogy nem ismered a biztonságiakat (azért 1-2 balhéról biztos hallottál) de azért mi ne kubatovozzunk, az nekem teljesen érthetetlen.
Kép
"A Futball nyer, ha a Barca nyer"
"Ez a két szín, zöld és fehér minden másnál többet ér
Hát indulj és bátran énekelj velünk egy dalt a Fradiért"
Avatar
Bob_Marley
Presidente del Barça
Hozzászólások: 19591
Csatlakozott: 2010.02.06. 19:42:14

2016.03.16. 10:12:47

Nem ér téged megkülönböztetés mert szkennelsz. Se pozitív se negatív irányba, bemehetsz a stadionba. Belépési protokoll, mondom még egyszer ezzel az erővel az is diszkriminatív lenne hogy a vendégeknek olcsóbb vagy drágább a jegy. Akkor érteném a felháborodást ha ezeket az adatokat felhasználnák jobbra-balra. Én sem örülök hogy meg kellett adni (nem bízok csak magamban), de nem ért emiatt hátrányos megkülönböztetés. Mondok még egy példát, Iphonenál meg kell adnod az ujjlenyomatodat, az nem diszkriminatív? Titoktartási részbe és magánjogi részbe lehetne belemenni szkenner kapcsán, de nem diszkriminatív a dolog. Semmiféle kényszerítés nincs hogy meg kell tenni. Ha nem teszed meg akkor nem teszed meg. Akkor lenne kivitelezés, ha mindenkit köteleznének, de szegregálnák az embereket.

Arra meg hogy reagáljak, amit nem ismerek, leírtam hogy biztonsági résszel nem értek egyet. De ide is feltudom hozni hogy akkor pl egy erkölcsi bizonyítvány nem diszkriminatív? Szükséges lenne, hogy biztonsági legyél. Bemehess a stadionba kell a szkenner.

Makacskodás meg szerintem nem az én részemről van, aki bemegy a stadionba.

Régihez érzelmek köthetőek, sok nagy meccs, de össze se lehet hasonlítani az újjal. Felszereltség, infrastruktúra, szolgáltatás terén az új egyértelműen jobb.

Két eshetőség áll fenn:
1; én nem ismerem a diszkrimináció fogalmát
2; te nem ismered a diszkrimináció fogalmát

Megoldás? Az alkotmány. :D
Kép
Kép
Kép
Avatar
davi10
Llegenda del Barça
Hozzászólások: 6691
Csatlakozott: 2007.10.06. 20:02:40
Tartózkodási hely: Budapest

2016.03.16. 09:01:57

Az nem diszkrimináció, hogy az egész világon csak neked kell szkennelni, mert történetesen a fradinak szurkolsz (vagy épp csak meg akarod nézni élőbe egy meccsüket)? És csak a hazai szurkolóknak kell. A VIPes haveroknak meg a vendégeknek nem. Akkor tényleg nem különböztetnek meg senkit?

A jó csapatot meg hagyjuk. A viccnek is rossz MB1-et már augusztusba lejátszották egymás között a fideszesek, lesz fieszta, bajnokavatás ~7-10 ezer emberrel aztán megint kihullunk a 2. Körben, és Orosz Palika megmagyarázza, hogy jövőre BL csoportkör...

Azt meg senki nem mondta, hogy másodosztály, de szerintem sokan elcserélnénk a grupit a régi stadionra.

A "balhé az Újpest meccsen" dolgot elfogadnám, ha a 90-es évekbe lennénk.
A táborból igenis sokan ki vannak tiltva mondvacsinált okok miatt (pl. A Fradibuszos gyerek)
A vízilabdameccsen anyákat és gyerekeket ütő Fradi security részre még mindíg nem sikerült rendesen reagálnod...

Mindegy Bob, hagyjuk is, ez már csak a makacskodás, már a stadionon belül is tüntetnek. Azok is biztos csak balhézni akarnak.
Kép
"A Futball nyer, ha a Barca nyer"
"Ez a két szín, zöld és fehér minden másnál többet ér
Hát indulj és bátran énekelj velünk egy dalt a Fradiért"
Avatar
Bob_Marley
Presidente del Barça
Hozzászólások: 19591
Csatlakozott: 2010.02.06. 19:42:14

2016.03.16. 07:11:21

Mi a franc a diszkrimináció abban, hogy odateszed a kezed a géphez? Max azon lehet vitázni, hogy magánjogot sért-e vagy sem, de senkit nem zár ki hogy odategye a kezét. Ezzel az erővel már az is diszkrimináció hogy fizetni kell hogy bemenj,,,,Ez a nagy gondja a Tábornak, hogy van vénaszkenner, majd ha esetleg a bíróság eltörli akkor ok, de addig maradjon csak, s aki meg emiatt hisztizik az akkor ne jöjjön be. Én meg nem tudom ki vigyáz kire, azt tudom hogy nem kapunk annyi büntetést.
De az erkölcsi bizonyítvány részt pl elfogadom és jó ötletnek tartom, ez alap is kéne legyen. Sajnos a legtöbb biztonsági ilyen-olyan szervezet nem teljesen "tiszta".
Kép
Kép
Kép
Avatar
Tivornya
Capitá del Barça
Hozzászólások: 736
Csatlakozott: 2008.10.14. 17:39:21
Tartózkodási hely: Dunabogdány

2016.03.16. 06:06:57

Bob_Marley írta: Hagyjuk már ezt a Kubatovozást. Állam is besegített, mert hazudnék ha azt mondanám, hogy nem, de új stadion van, jó csapat, szponzorok. Mi a franc kéne még? Leírtam az előbb is, aki kiakar menni az kimegy. Nekem egyáltalán nem hiányzik az a x ember aki esetlegesen balhézni akart kimenni. Csepelen az volt? Nem az volt, de ezzel legalább megvan szűrve hogy ha valaki ne adj Isten a női WC-be megy be, azt is előlehessen venni.
A csapat sikeres a pályán és azon kívül, én kitudok menni a meccsre ha akarok, más is megtudja tenni, de lehet tüntetni Kubatov ellen, tényleg sokkal jobb lenne ha másodosztályban lennénk vagy elmenne az összes szponzor mert éppen balhé van az Újpest ellen. Ne haragudj, de a legfontosabb hogy a csapatnak jó legyen, s jelenleg jó innentől kezdve a rendszer is jó a szememben.
Ez neked jó csapat? :lol: Amúgy már stadionja sincs a csapatnak, azt pár éve eldózerolták...Csepelen a Fradi mellett állt ki a Tábor és nem csak a kubat-off ellen tüntettünk! Elképesztő, mit be nem vesz a gyomrod fidesznyikéktől #-o
Ha már balhé: az egész véletlen nem zavar, hogy a szotyis tapsgépekre elvetemült bűnözők (anno 2-es szektorbeliek...) "vigyáznak"?
Mint már írtam: hagy lehessen már bemenni bárkinek bármilyen meccsre, bármelyik szektoba gond nélkül! A szurkolói kártya legyen választható, ami KEDVEMÉNYEKRE jogosít! Ne diszkrimináljon(ugye ez az egyik sarokköve a magadfajtának) senkit az elnök! A hiperszuper kamerarendszer meg tökéletesen elég a rendbontók kiszűrésére, ami kellő jogi támogatással mindenféle stadionon belüli agresziót megszüntetne, akárcsak nyugaton! a biztonsági szolgálatnak meg i islegyen kötelező az erkölcsi bizonyítvány! Ha mindez teljesülne, akor a kutyát sem érdekene, hogy az a listás kommancs(vagy bárki más) az elnök...
„Egy nép csak úgy semmisül meg, ha önmagát semmisíti meg. Önmagát a nép úgy semmisíti meg, ha múltját már nem látja, jelenében csavarog, jövőjében nem hisz."
„Nemzetünk szolgálatában meghalni lehet, de elfáradni soha!"
Avatar
Bob_Marley
Presidente del Barça
Hozzászólások: 19591
Csatlakozott: 2010.02.06. 19:42:14

2016.03.15. 20:33:43

zola8787 írta:[

Jaja meccsenként, gondolj bele: havi minimum 4 bajnoki meg mondjuk 1 kupa: 450 ezer ft. Ha ez a bruttó, akkor is lazán 300 felett van.

Egyszer kitöltöttem neten egy vizsgasort, talán 2 kérdésben voltam biztos :lol:
Mire odáig eljut az ember, hogy NB1 rengeteg van.
davi10
Hagyjuk már ezt a Kubatovozást. Állam is besegített, mert hazudnék ha azt mondanám, hogy nem, de új stadion van, jó csapat, szponzorok. Mi a franc kéne még? Leírtam az előbb is, aki kiakar menni az kimegy. Nekem egyáltalán nem hiányzik az a x ember aki esetlegesen balhézni akart kimenni. Csepelen az volt? Nem az volt, de ezzel legalább megvan szűrve hogy ha valaki ne adj Isten a női WC-be megy be, azt is előlehessen venni.
A csapat sikeres a pályán és azon kívül, én kitudok menni a meccsre ha akarok, más is megtudja tenni, de lehet tüntetni Kubatov ellen, tényleg sokkal jobb lenne ha másodosztályban lennénk vagy elmenne az összes szponzor mert éppen balhé van az Újpest ellen. Ne haragudj, de a legfontosabb hogy a csapatnak jó legyen, s jelenleg jó innentől kezdve a rendszer is jó a szememben.
Kép
Kép
Kép
Avatar
davi10
Llegenda del Barça
Hozzászólások: 6691
Csatlakozott: 2007.10.06. 20:02:40
Tartózkodási hely: Budapest

2016.03.15. 20:14:02

Bob_Marley írta:És a legfontosabb pedig az hogy a csapat sikeres, innentől kezdve engem pont nem érdekel, hogy kint vannak-e tízezren vagy nem.
"Kenyeret és cirkuszt a népnek".
Szóval, ha sikeres Fradi akkor nem izgat az elnökünk szégyenletes viselkedése (most is, a Csepeli meccs másnapján ment a telefon, hogy Jenner nem indíthat fociakadémiát), nem érdekel a Fradi Security minősíthetetlen viselkedése, nem érdekel, hogy a kártyás baromság hány embernek okoz kellemetlenséget (lsd. Barcaforever).

Szánalmas ami itt megy, mindenki érzi. Csányi sajnos még maradni fog egy ideig, de szerintem, hogy Kubatov 1 év múlva a Fradi közelében nem lesz. A csávó úgy megy tönkre a harcba, ahogy kell.
Kép
"A Futball nyer, ha a Barca nyer"
"Ez a két szín, zöld és fehér minden másnál többet ér
Hát indulj és bátran énekelj velünk egy dalt a Fradiért"
Avatar
zola8787
Director del Fútbol
Hozzászólások: 3717
Csatlakozott: 2009.03.01. 20:08:51

2016.03.15. 19:42:46

Bob_Marley írta:
zola8787 írta:Egyik haverom most tanul bírónak, küldött egy linket, amiben benne van az összes magyar osztály bírói fizetése, hát egy kicsit lehidaltam:

http://focibiro.hu/2016/03/20162017/
Ezek egy meccsre vonatkozó adatok? Gondolom igen. :D El kell menni hobbiból játékvezetőnek, hétvégi utazással együtt lehet max 6 óra és kis mellékkereset. :D
Jaja meccsenként, gondolj bele: havi minimum 4 bajnoki meg mondjuk 1 kupa: 450 ezer ft. Ha ez a bruttó, akkor is lazán 300 felett van.

Egyszer kitöltöttem neten egy vizsgasort, talán 2 kérdésben voltam biztos :lol:
Avatar
Nero.
Llegenda del Barça
Hozzászólások: 6905
Csatlakozott: 2015.08.14. 19:02:12

2016.03.15. 19:33:12

Nekem az egyik ismerősöm letette a játékvezetőit. Állítólag már maga a vizsga is óriási bunda, teljesen kétértelmű kérdések stb. A vizsgameccs meg valami U15ös meccs ahol a kis lurkók már úgy anyáznak ahogy el se hinnénk. Kell hozzá egy jó idegrendszer,meg allokepesseg is.
“Mindig is elakartam jutni Kínába. Soha nem gondoltam volna, hogy idővel Kína jön el hozzám.”
Avatar
Bob_Marley
Presidente del Barça
Hozzászólások: 19591
Csatlakozott: 2010.02.06. 19:42:14

2016.03.15. 19:22:30

zola8787 írta:Egyik haverom most tanul bírónak, küldött egy linket, amiben benne van az összes magyar osztály bírói fizetése, hát egy kicsit lehidaltam:

http://focibiro.hu/2016/03/20162017/
Ezek egy meccsre vonatkozó adatok? Gondolom igen. :D El kell menni hobbiból játékvezetőnek, hétvégi utazással együtt lehet max 6 óra és kis mellékkereset. :D
Kép
Kép
Kép
Avatar
zola8787
Director del Fútbol
Hozzászólások: 3717
Csatlakozott: 2009.03.01. 20:08:51

2016.03.15. 19:14:35

Egyik haverom most tanul bírónak, küldött egy linket, amiben benne van az összes magyar osztály bírói fizetése, hát egy kicsit lehidaltam:

http://focibiro.hu/2016/03/20162017/
Avatar
Bob_Marley
Presidente del Barça
Hozzászólások: 19591
Csatlakozott: 2010.02.06. 19:42:14

2016.03.14. 16:32:46

Én meg úgy vagyok vele, hogy aki kiakar menni az kimegy, én is mentem már ki, vénaszkenner ide vagy oda. És a legfontosabb pedig az hogy a csapat sikeres, innentől kezdve engem pont nem érdekel, hogy kint vannak-e tízezren vagy nem. Bevétel szempontból jó lenne persze, de van B-középből ismerősöm 15 éve nem vett se jegyet se bérletet......

És ebben az talán a legszomorúbb, hogy hol van egy jó Csepel vagy egy jó BVSC.....

Most nézem, bakker Szemán Lalit ismerem. :D Toltuk nem egyszer egymás ellen, rendre felhozták közénk is meg a 87esek közé is.
Tehetséges gyerek volt, kár hogy Csepelig jutott csak.
Kép
Kép
Kép
Avatar
palesz77
Az Év fórumozója 2014 & 2015
Hozzászólások: 12854
Csatlakozott: 2008.07.19. 20:23:02
Tartózkodási hely: over the rainbow

2016.03.14. 16:25:17

Tivornya írta:a stílusom meg olyan amilyen, a mondandóm tartalmán ez nem változtat ;)
off: Viszont arra figyelj majd, hogy ne káromkodj közben, "odabasz" és társait tiltják az oldal szabályai. Csak úgy, mint a 3,14csába, és egyéb kreatív káromkodásokat, egyre sűrűbben csináljátok, pedig sose volt szabad.. Utóbbit nem te írtad, nem is csak neked szól ez, csak most emiatt írom le - lényeg, hogy ez nem szeméyled elleni támadás, mielőtt azt hinnéd. Úgyhogy mindenki figyeljen oda, hogy káromkodás nélkül fejezze ki magát, ilyen miatt nem akarok törölni hsz-t - tied most még nem is töröltem. off vége.
Avatar
Tivornya
Capitá del Barça
Hozzászólások: 736
Csatlakozott: 2008.10.14. 17:39:21
Tartózkodási hely: Dunabogdány

2016.03.14. 15:42:36

Persze, már maszatolsz...a stílusom meg olyan amilyen, a mondandóm tartalmán ez nem változtat ;)
A grupiba csak és kizárólag a fradiszurkolóknak kell szkennelni, a vendégeknek nem...mi ez, ha nem diszkrimináció? A hazai biztonsági megoldásokat miért nem lehett volna átvenni külföldről? Pl. kamerarendszer a balhézók beazonosítására, gyorsított eljárásban büntetőper és a munkahelyéről való eltávolítás. Szurkolói kártya lehetne választható, ami KEVDEZMÉNYRE jogosítana. Igaz, ebből az ötletelésből nem lehetne leosztani a fidesznyikeknek a jó magyar adóforintokat...
„Egy nép csak úgy semmisül meg, ha önmagát semmisíti meg. Önmagát a nép úgy semmisíti meg, ha múltját már nem látja, jelenében csavarog, jövőjében nem hisz."
„Nemzetünk szolgálatában meghalni lehet, de elfáradni soha!"
Avatar
csababarca
Az Év Fórumozója - 2021
Hozzászólások: 15454
Csatlakozott: 2005.10.03. 21:19:38
Tartózkodási hely: Dabas

2016.03.14. 15:39:11

Vénaszkenner, beléptető kártya.
A mondandóm lényegén nem változtatott.

De köszi a prosztó stílust, meg nem tudom kivel beszélsz, kinek hiszed magad, de én nem hozzád szóltam eleve, másrészt nem ilyen formában.

De értem, aki nem ért egyet=tájékozatlan. Köszi a felhomályosítást, máskor ha bármilyen infó kell hozzád fordulok, látom te nagyon kedvesen tudsz tájékoztatni mindenkit!
"Amikor nézzük Őt, akkor értsük meg ez egy sajátos játékos akit látunk, ez totálisan egyedi. Háromszor verte meg úgy Gvardiolt, hogy az magasabb, erősebb, gyorsabb, fiatalabb, energetikusabb. Ezt írd már le nekem számokkal. Ez mutatja azt, hogy micsoda valójában a futball."
Avatar
Tivornya
Capitá del Barça
Hozzászólások: 736
Csatlakozott: 2008.10.14. 17:39:21
Tartózkodási hely: Dunabogdány

2016.03.14. 15:29:46

csababarca írta:Demokrácia sehol nincs, ha lenne, akkor nem kéne ol tanároknak tüntetni például.
Meg 10ezer ember sose lesz többség ezt is fel lehetne dolgozni.
Én ha szeretnék egy magyar csapatot, jelen esetben a fradit (feltételezéstől is hányok), kiváltanám a kártyát, és mennék meccsre, mert a kicsinyes személyes sérelmeknél többre tartanám a csapatot.

Értem hogy ki kell állni valami mellett, meg mostmár maradjon is így, ezt tisztelem. De a kezdeteknél kellett volna észen lenni, és kiváltani a kártyàt, nem sértődöset játszani.
Mert ahogy írtátok is, a mai hatalom nem fogja belátni a hibákat, ebben az esetben sem fognak visszatáncolni, akkor beismernék hogy valamit elrontottak. (Bár szerintem ezzel a kártyarendszerrel semmi gond nincs, aki belépett a stadionokba eddig is, akármit tudtak róla. Angoloknál a kamerarendszer ugyanez, kikockàzzák, és megmondják az emberről milor fingotr utoljára)

A csepeli megmozdulás egyébként remek volt, nagy élmény lehetett így lejátszani egy nb3as meccset!
Kicsit tájékozódj már, mielőtt észt osztasz! A legtöbb ultrának megvan a fényképes szurkolói kártyája(ugyanannyira hiteles okmány, mint a személyi igazolvány!), mégis bevezették azt a szkennert totál fölöslegesen! A világon sehol nincs ilyen! Ha ezt lenyeli a nép, akkor jöhet a akár a kötelező prosztatavizsgálat. Valahol meg kell húzni egy határt!
Tehát mégegyszer: NEM A KÁRTYÁVAL VAN A BAJ!
A hozzászólást 1 alkalommal szerkesztették, utoljára Tivornya 2016.03.14. 15:40:33-kor.
„Egy nép csak úgy semmisül meg, ha önmagát semmisíti meg. Önmagát a nép úgy semmisíti meg, ha múltját már nem látja, jelenében csavarog, jövőjében nem hisz."
„Nemzetünk szolgálatában meghalni lehet, de elfáradni soha!"
Avatar
csababarca
Az Év Fórumozója - 2021
Hozzászólások: 15454
Csatlakozott: 2005.10.03. 21:19:38
Tartózkodási hely: Dabas

2016.03.14. 11:56:05

Demokrácia sehol nincs, ha lenne, akkor nem kéne ol tanároknak tüntetni például.
Meg 10ezer ember sose lesz többség ezt is fel lehetne dolgozni.
Én ha szeretnék egy magyar csapatot, jelen esetben a fradit (feltételezéstől is hányok), kiváltanám a kártyát, és mennék meccsre, mert a kicsinyes személyes sérelmeknél többre tartanám a csapatot.

Értem hogy ki kell állni valami mellett, meg mostmár maradjon is így, ezt tisztelem. De a kezdeteknél kellett volna észen lenni, és kiváltani a kártyàt, nem sértődöset játszani.
Mert ahogy írtátok is, a mai hatalom nem fogja belátni a hibákat, ebben az esetben sem fognak visszatáncolni, akkor beismernék hogy valamit elrontottak. (Bár szerintem ezzel a kártyarendszerrel semmi gond nincs, aki belépett a stadionokba eddig is, akármit tudtak róla. Angoloknál a kamerarendszer ugyanez, kikockàzzák, és megmondják az emberről milor fingotr utoljára)

A csepeli megmozdulás egyébként remek volt, nagy élmény lehetett így lejátszani egy nb3as meccset!
"Amikor nézzük Őt, akkor értsük meg ez egy sajátos játékos akit látunk, ez totálisan egyedi. Háromszor verte meg úgy Gvardiolt, hogy az magasabb, erősebb, gyorsabb, fiatalabb, energetikusabb. Ezt írd már le nekem számokkal. Ez mutatja azt, hogy micsoda valójában a futball."
Válasz küldése